» »

Cene Avtomobilov

Cene Avtomobilov

««
14 / 23
»»

Matheus ::

Pa saj je že zadnjih 10 let isto kar se tiče teh jamstev in podobnih "bonbončkov". Zdaj pa mislite, da se bo vse obrnilo na glavo v roku parih let? Malo morgen... Podjetjem so pa tudi v interesu mesecni in ne enkratni mesecni prilivi. Kvecjemu vec bo tega in ne manj, glede na to, kako povsod pushajo "mesecni subscription".

Velika podjetja imajo pa sedaj itak taktiko, naredi manj in prodaj za več.

Trg rabljenih je pa zaradi nedavnih poplav, sedaj še posebno rizičen z vidika kupca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matheus ()

njyngs ::

No, zadnjih 10 let je trg cvetel in so bile cene normalne. Odkar je pa butnila korona, pa so cene šle v nebo in ne gredo dol. Dejstvo pa je, da se je v Nemčiji že začela recesija in bo se bo to kmalu poznalo pri nas. Me zanima kako se bodo prodajalci obnašali takrat. Hkrati je tudi trg novih vozil postal nasičen in je trenutno več proizvedenih vozil kot pa prodanih. Krive so cene in pa to, da so se ljudje začeli za denarnice držat.

Pustimo se presenetit. Sem mnenja, da bo na eni točki vseeno prišlo do obrata. Če nič ne prodaš, pač moraš znižat cene.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Sparkxl ::

Sem zasledil ja da bi letos naj bilo proizvedenih ca. 10% več vozil, kot je povpraševanja.
V nemčiji cene že padajo. K nam to prid z zakasnitvijo. Jaz že kako leto gledam da bi menjal, ampak ni teorije za take cene.
Avti v slo niso v povprečju stari. Večini ni problem podaljšat lastništvo za par let let in točno to se dogaja. Vprašanje je samo kako dolgo se bodo proizvajalci šli to vztrajanje v oblakih. Za sebe vem da še komot lahko vztrajam vsaj 5 let na zdajšnjem

Matheus ::

njyngs je izjavil:

No, zadnjih 10 let je trg cvetel in so bile cene normalne. Odkar je pa butnila korona, pa so cene šle v nebo in ne gredo dol. Dejstvo pa je, da se je v Nemčiji že začela recesija in bo se bo to kmalu poznalo pri nas. Me zanima kako se bodo prodajalci obnašali takrat. Hkrati je tudi trg novih vozil postal nasičen in je trenutno več proizvedenih vozil kot pa prodanih. Krive so cene in pa to, da so se ljudje začeli za denarnice držat.

Pustimo se presenetit. Sem mnenja, da bo na eni točki vseeno prišlo do obrata. Če nič ne prodaš, pač moraš znižat cene.


Na eni točki bo do tega sigurno prišlo. Danes leto sem tudi sam prepričan, da bodo cene na trgu nižje kot so danes. Vseeno pa dvomim, da bo tako drastično kot to nekateri pričakujejo.

Včasih si prišel z gotovino in si bil za njih bog. Danes prideš z gotovino in ti silijo leasing. Ker kot sem že omenil, raje imajo mesečne prilive naslednjih X LET kot pa enkratne. In jaz verjamem, da imajo že s tega vidika, kar nekaj "dobroimetja" pri sebi, da lahko vztrajajo pri določenih cenah.

Itak vsi nabijajo, kako trg cveti, kako so čakalne dobe in bla bla bla... Ubistvu sem šokiran na kakšen način še vedno delujejo te prodajalci. Vsi še vedno z nekimi pocenimi bednimi old-school forami prodaje. Kao na kalkulatorju preverja, če mi res lahko da nek popust. Jao tip, uredu je. Vem, da si to pobral iz ene knjige iz leta 1985.

Zdaj z vidika kupca pa vprašanje kaj je najbolj smotrno. Držati in šparati keš še eno leto in računati na znižanje cen ali pa pač kupiš in tvegaš recimo jurja-dva izgube na ta račun. Kakšen teden-dva nazaj mi je nekdo lepo napisal. Lahko čakaš ampak vmes ne pozabi, da bo tudi tvojemu avtomobilu padala vrednost. Če voziš staro garo, imaš keš in si želiš nov avto, potem pač kupiš. Tole gledanje levo desno ves čas tudi predstavlja nek stres (vsaj meni).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matheus ()

njyngs ::

Jep, pomoje lahko dlje in ceneje šraufamo svoj pleh, kot pa lahko oni trpijo prazne salone :) Sem se pa zadnje mesece angažiral in hodim testirat raznorazne modele avtomobilov, da se bo potem lažje odločit. Pa še prodajalci se ti lahko bolj posvetijo, ker še redkokdo pride lol.

Zadnjič v Volvotu so se prodajalci družili ko da so v gostilni, ker ni blo žive duše. Ja kako pa bi bil kdo tam, če hočejo za rabljen XC40 30+jurjev... ko ti ga opisujejo pa govorijo v takih superlativih da je joj. Pol se pa vsedeš v avto, pa je sama cheap plastika, kot da si v Daciji...
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

njyngs ::

Drugač pa imaš prav ja. Na vse kriplje se trudijo vsilit lizing. Zadnjič sem enemu tipotu rekel, da hočem plačat avto v celoti, če mi bo všeč... pa ni popustil - on želi lizing in naj pol v dugem mesecu doplačam vse. Sem mu samo rekel: "Veš kaj prjatu, mej koga drugega za butla" in odšel.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Matheus ::

njyngs je izjavil:

Drugač pa imaš prav ja. Na vse kriplje se trudijo vsilit lizing. Zadnjič sem enemu tipotu rekel, da hočem plačat avto s kešom, če mi bo všeč... pa ni popustil - on želi lizing in naj pol v dugem mesecu doplačam vse. Sem mu samo rekel: "Veš kaj prjatu, mej koga drugega za butla" in odšel.


Podobna izkušnja. Ne poznam pa razloga. Verjetno dodatna provizija prodajalcu?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: njyngs ()

njyngs ::

Pardon, dal po pomoti izbris.

Ja, par jurčkov več poberejo pri avtu z lizingom. Oglašujejo pa za jurčka nižjo ceno, če financiraš. Kakega bebavega kupca brez finančnega znanja hitro obrnejo.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Matheus ::

njyngs je izjavil:

Pardon, dal po pomoti izbris.

Ja, par jurčkov več poberejo pri avtu z lizingom. Oglašujejo pa za jurčka nižjo ceno, če financiraš. Kakega bebavega kupca brez finančnega znanja hitro obrnejo.


Dolgoročno to razumem, da se jim neprimerno bolj splača prodat na lizing. Ampak, če odplačaš lizing čez en mesec po nakupu, te ubistvu nimajo časa obrati. Ali jaz kaj narobe razumem. Ker te fore so tudi meni ponujali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matheus ()

njyngs ::

Mislim da je še vseeno neka provizija v obliki potrditve lizinga itd. Sicer obresti ti ne smejo zaračunat oz ti morejo pri predčasnem plačilu povrnit, ampak zagotovo si poberejo skozi kake "storitve" denar. To so pol take fore in izgovori: https://www.zurnal24.si/slovenija/tako-...

Do neke mere se potem da iz njih izstisnit denar, ampak je vprašanje koliko si vztrajen in če si pripravljen kar nekaj svojega časa zapravit za to, da dobiš par stotakov nazaj.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Matheus ::

njyngs je izjavil:

Mislim da je še vseeno neka provizija v obliki potrditve lizinga itd. Sicer obresti ti ne smejo zaračunat oz ti morejo pri predčasnem plačilu povrnit, ampak zagotovo si poberejo skozi kake "storitve" denar. To so pol take fore in izgovori: https://www.zurnal24.si/slovenija/tako-...


"Tu so lizing hiše v primerjavi z bankami v nekoliko drugačnem položaju, saj so prodajalci avtomobilov njihovi posredniki, ki so za sklenjen posel tudi plačani. Kot je nekdanji stranki navedel Summit Leasing, so 75 evrov od zaračunanih 150 evrov stroškov odobritve plačali zunanjemu izvajalcu, ki je opravil identifikacijo in pripravil pogodbo."

Vse jasno :D

Pri teh kratkih lizing ponavadi prišparaš mogoče 100 EUR (kot si napisal, če ti rata).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matheus ()

LeQuack ::

njyngs je izjavil:

Drugač pa imaš prav ja. Na vse kriplje se trudijo vsilit lizing. Zadnjič sem enemu tipotu rekel, da hočem plačat avto v celoti, če mi bo všeč... pa ni popustil - on želi lizing in naj pol v dugem mesecu doplačam vse. Sem mu samo rekel: "Veš kaj prjatu, mej koga drugega za butla" in odšel.


Včasih so avtohiše najele zunanje lizing ponudnike, zato jim je bila gotovina boljša ali pa ista. Zdaj pa je vsaka hiša postala posojevalec denarja, dejansko je to njihov poglavitni poslovni model sedaj. In seveda mastno služijo, ker obresti so velike. Avtohiše dandanes so 80% samo prodajanje lizingov, in 20% prodajanje avtov in servisa.

Tudi jaz sem že doživel, da sem prišel v avtohišo in rekel na avto.net sem videl avto po tej ceni, a ga lahko plačam in vzamem? Pa so rekli ne, to je "posebna cena", ne moreš kar pridet in vzet, kje si pa to še videl. Rabiš doplačat ker nisi vzel lizinga, pa kovinsko barvo, pa ne vem kaj še vse. Fakof, potem pa imejte te zlate avte če jih nočete prodati niti po oglaševani ceni.
Quack !

njyngs ::

Pri Porsche Slovenija (pa verjetno še drugje) lahko dokupiš jamstvo za 1 ali 2 leti, in za eno leto te stane 350EUR, za 2 pa 700EUR lol. Niti tega ne dobiš zraven, čeprav so prodajalci tako samozavestni, da so vsi avti "brez plombe" in bodo ziher delali brez napake še vsaj desetletje! ;)

Seveda tudi oni ne znajo povedat kaj to jamstvo zajema za dotično vozilo :)) Hkrati se ti napihnjen prodajalec nikoli ne pozabi pohvalit, da proda 60 avtov na mesec (to ti postane smešno, ko dejansko spremljaš njihov inventorij online in vidiš, da je obrnil lih 5 avtov na mesec v zadnjem letu).

Ne pozabimo še na to, da se Porschejevi (pre)prodajalci rabljenih vozil izven delovnega časa z preizkusnimi tablicami na teh rabljenih avtih vozijo naokoli. To sem opazil šele takrat, ko sem enega istega prodajalca vsak teden večkrat videl v gostilni preko ceste, vedno ista preizkusna tablica in vedno drug Audi :)
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

LeQuack ::

Še dobro da je Tesla & co začela spreminjati poslovni model, počasi in vztrajno, ter izločiti middle-mana, kar so posredniki, prodajalci, avtohiše, kakorkoli jih imenuješ. Denar gre direktno proizvajalcu.
Quack !

njyngs ::

Mja, če bo le še kak ICE ali FHEV na voljo na tak način :) Žal v bloku nimamo šanse za ePolnilnice.

V MB imamo na srečo tudi (vsaj enega) dilerja, ki uvaža dobre preverjene rabljene avtomobile in ne vsiljuje nobenih lizingov. Sicer škoda da se koncentrira le na dizle, ampak bi rekel da se zna to spremenit zaradi povpraševanja po benzu.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Matheus ::

Na koncu dneva smo še vedno "mi" kupci krivi za razcvet lizingov. Ljudje očitno obožujejo odplačevati obroke za avto 5+ let.

njyngs ::

Ja, se ne čudim. Ljudje z željo po svakojakih avtih gredo preko vseh meja svojih zmožnosti, da vozijo dober avto. Saj zato pa imamo toliko dragih avtov, ki potem vozijo na najbolj cenene in zanič kitajske gume in servise delajo takrat, ko se nabere dovolj kovancev v prašičku :)
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

m0LN4r ::

njyngs je izjavil:

Drugače pa, kako se kaj obračate momentalno tisti, ki bi radi menjali avto, pa so cene take kot so? Sprejmete dejstvo, da bo treba toliko plačat? Mogoče rečete "bom počakal"... čeprav ljudje čakajo že 2 leti, pa ni še nič bolje?

Prisel videl in odsel. Ne resno, lahko bi menjal, lahko pa pocakamo do 10 let.
Jaz osebno bom pocakal na konec inflacije in kak preskok v tehnologiji v EV, ne da se mi biti beta tester, v casih ko proizvajalci sparajo na vsakem sraufu, predvsem pri softveru in umetno napihujejo cene s tem, da umetno prilagajajo ponudbo.
Recimo delajo SUVe zanalasc, poceni avtom so pa dvignal cene za x2.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Lonsarg ::

V končni fazi si pač omejen z denarjem in kupiš manjše ali bolj rabljeno, kot bi sicer za isti denar, če bi bil trg bolj normalen.

Skratka ljudje dajemo v povprečju isto za avte kot smo pred desetletjem, samo dobimo manj.

Mato989 ::

Jaz sem se odločil da sem lani kupil nov avto, sicer sem ga malo preplačal ampak jebiga, plan je da dobro skrbim zanj in da ga vozim 12-15 let (oz. moja no) nato pa upam da BO EV že smiseln nakup. (morda po 10 letih) takrat bo tale avto postal back up.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Ahim ::

njyngs je izjavil:

Drugač pa imaš prav ja. Na vse kriplje se trudijo vsilit lizing. Zadnjič sem enemu tipotu rekel, da hočem plačat avto v celoti, če mi bo všeč... pa ni popustil - on želi lizing in naj pol v dugem mesecu doplačam vse. Sem mu samo rekel: "Veš kaj prjatu, mej koga drugega za butla" in odšel.

Fascinantno. Pa ne bi najprej ti raje preracunal ali je morda zate ugopdnejse, ce sledis njegovemu predlogu, in ce ni, to argumentirano poves, pa bi te nehal "silit"?

pero50 ::

Ne, ker ni ugodneje. Ne moreta imeti od tega nekaj prodajalec, avtohiša in še banka. Prodajalci potem izsiljujejo s temu, ker se jim 300€ provizije pri plači ogromno pozna. Če pa avto prodajo na gotovino pa provizije ne dobijo, in jim je pač vseeno če ga ne prodajo. Dokler lahko prodajo več avtov kot jim jih dobavijo jih pač ne gane če greš drugam.

Ceneje je pa zgolj zato, ker ti pri gotovini nočejo dat popusta, čeprav na koncu ko plačaš 1500€ vsako leto še za kasko in pa leto ali 2 nazaj je bil izračun na papirju ob takratnih obrestnih merah ugoden, sedaj ko je pa šel euribor gor 5%, pa naenkrat plačuješ 50€ več za obrok, letno je to 500€.

In pa preberite droben tisk. včasih je noter kazen za predčasno poplačilo lizinga.

pol3ni ::

njyngs je izjavil:

Drugače pa, kako se kaj obračate momentalno tisti, ki bi radi menjali avto, pa so cene take kot so? Sprejmete dejstvo, da bo treba toliko plačat? Mogoče rečete "bom počakal"... čeprav ljudje čakajo že 2 leti, pa ni še nič bolje?


Jaz sem letos marca kupil še enega.Oba otroka sta naredila izpit,tako da enostavno samo z enim avtom ni šlo.Živimo na vasi in je avto nujno zlo.Pa sem tudi čakal eno leto,v upanju,da bodo cene rabljenih avtomobilov padle.Prvi avto pa ima že 20 let,pa dokler bo še vozen ga ne menjam
Pač živimo v takih časih.cene so kakršne so.Pač če rabiš kupiš druge ni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pol3ni ()

Twixz ::

Lonsarg je izjavil:

V končni fazi si pač omejen z denarjem in kupiš manjše ali bolj rabljeno, kot bi sicer za isti denar, če bi bil trg bolj normalen.

Skratka ljudje dajemo v povprečju isto za avte kot smo pred desetletjem, samo dobimo manj.


Ravno obratno, omejitve z denarjem ni. Narod nima osnov pošlihtanih, ker je za velik ljudi avto statusni simbol, imam znanca ki je nujno rabil terenca, 4x4, ker je v bregu doma (če kdo rabi to je on definicija, tko da nič narobe).
Ampak.. ni hotel slišat za kaj drugega kot nemca.
Na koncu je vzel kredit in kupil GLC za 30k. Ker je zračunal da je tako najceneje. Pa to je samo eden od primerov.

Eni pa trajbamo 20 let stare kište pa čakamo in cenkamo pri avtu za do 10k kaj bi kupili.. Pa mamo boljše finančne pogoje od teh, z GLCjem :)

Utk ::

Če misli vsakih 10 let zapravit 20 jurjev več, ker je doma v bregu, se je za vprašat, če se ni ceneje preselit.

Twixz ::

Utk je izjavil:

Če misli vsakih 10 let zapravit 20 jurjev več, ker je doma v bregu, se je za vprašat, če se ni ceneje preselit.


Zapravi zato, ker če ni nemc ne velja.

Matheus ::

Obstaja kakšna spletna stran, kjer je vpogled v cene avtomobilov za obdobje 2018-2023? Vsaj tistih najbolj prodajanih znamk, modelov.

LeQuack ::

Matheus je izjavil:

Obstaja kakšna spletna stran, kjer je vpogled v cene avtomobilov za obdobje 2018-2023? Vsaj tistih najbolj prodajanih znamk, modelov.


Nove ali stare. Prav pri prišlo oboje. Nael sem nek članek, ki razlaga koliko vrednost avtomobil izgubijo v štirih letih.
http://www.njenavto.si/2022/01/148289/k...

In zdaj tam v članku piše da večina zgubi okoli 50%, nekateri še več. Potem pa gledam oglase na avto.net od 4 leta starih avtomobilov, in so komaj kaj cenejši kot novi, par tisočakov, vsekakor pa ne 50%.
Quack !

Mato989 ::

LeQuack je izjavil:

Matheus je izjavil:

Obstaja kakšna spletna stran, kjer je vpogled v cene avtomobilov za obdobje 2018-2023? Vsaj tistih najbolj prodajanih znamk, modelov.


Nove ali stare. Prav pri prišlo oboje. Nael sem nek članek, ki razlaga koliko vrednost avtomobil izgubijo v štirih letih.
http://www.njenavto.si/2022/01/148289/k...

In zdaj tam v članku piše da večina zgubi okoli 50%, nekateri še več. Potem pa gledam oglase na avto.net od 4 leta starih avtomobilov, in so komaj kaj cenejši kot novi, par tisočakov, vsekakor pa ne 50%.


Zato ker je to star info in logika... tole kar pišeš je veljalo tam nekje do 2020... torej v 2020 januarja je načeloma avto letnik 2016 ali 2015 dejansko bil cca -50%... prodajne cene leta 2015 oz 2016 seveda... ne prodajne 2020...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LeQuack ::

Se pravi zdaj po novem avto v 4 letih ne zgubi nič? Ker cene 4 leta starih so skoraj iste kot novi, mogoče kake 10% nižje. V 8 letih potem mogoče prideš na 20-30% izgube cene.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Blinder ::

Če ga danes kupiš boš zgubil dosti. Če si ga kupil pred par leti pa si zgubil malo-nič. Covid in vojna v Ukrajini ..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

matobeli ::

Sej zgubijo, ene 30% proti novim. Če pa gledaš za koliko so se kupili leta 2019... Pol pa res zgleda kot da vse skup niso nič zgubli

LeQuack ::

Saj niso, rabljeni se prodajajo za več kot so bili kupljeni.
Quack !

Kalibri ::

Brez inflacije je slišati tako, drži.

LeQuack ::

To ni posledica inflacije, ampak vzrok.
Quack !

A. Smith ::

LeQuack je izjavil:

To ni posledica inflacije, ampak vzrok.

Ne. Vzrok inflacije je zvišana količina denarja v obtoku (in posledično količina denarja v lasti prebivalstva) kot posledica desetletja nizkih obrestnih mer centralnih bank.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Yohan del Sud ::

Malo si sposodim to temo za načrtno splošno subjektivno vprašanje. Mitsubishi ali VW (oz, VAG), če dobim načeloma približno isto avta za isto ceno. Novo.
www.strancar.com

LeQuack ::

A. Smith je izjavil:

LeQuack je izjavil:

To ni posledica inflacije, ampak vzrok.

Ne. Vzrok inflacije je zvišana količina denarja v obtoku (in posledično količina denarja v lasti prebivalstva) kot posledica desetletja nizkih obrestnih mer centralnih bank.


Kakorkoli že, rabljenih avtov se ne splača več kupovati. Novih pa tudi ne.
Quack !

bemfa ::

Splača se samo še umret.

mr_chai ::

bemfa je izjavil:

Splača se samo še umret.


Ni nujno. Ne veš kaj te čaka za temnimi vrati.

Mato989 ::

LeQuack je izjavil:

A. Smith je izjavil:

LeQuack je izjavil:

To ni posledica inflacije, ampak vzrok.

Ne. Vzrok inflacije je zvišana količina denarja v obtoku (in posledično količina denarja v lasti prebivalstva) kot posledica desetletja nizkih obrestnih mer centralnih bank.


Kakorkoli že, rabljenih avtov se ne splača več kupovati. Novih pa tudi ne.



Vse se splača kupit ČE RABIŠ... če pa ne rabiš pa se ni splačalo niti 2015 niti 2010 niti 2005...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kixs ::

Kar moras, se sigurno ne splaca. Ampak jebiga, moras...

sbawe64 ::

Blinder je izjavil:

Če ga danes kupiš boš zgubil dosti. Če si ga kupil pred par leti pa si zgubil malo-nič. Covid in vojna v Ukrajini ..

In kaj ima oboje na cene avtomobilov ?
Tisti umetni manjko čipov je zgodovina.
Slon v sobi: 11-ti paket sankcij dela.Ampak ne tako, kot so razlagali.
Ter helikopterski denar.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Mato989 ::

kixs je izjavil:

Kar moras, se sigurno ne splaca. Ampak jebiga, moras...


Če kupiš avto ker dobiš šiht ki ga rabi da zaslužiš več se splača... ker če ga ne boš kupil ne bo keša (primer)

Tako da tvoje ne drži...

Pač avto itak vsak normalen kupi ker ga POTREBUJE... če ga NE POTREBUJEŠ se itak v 99,9999% nikoli ne SPLAČA...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kixs ::

Cene so previsoke in se ne splaca, razen, ce moras kupit ali menjat. Pac moras. Ne glede na to ali bos na drugem sihtu imel vecjo placo ali ne. Zaradi avta itak ne bos imel vecje place.

m0LN4r ::

Kaj pa se "splaca" kupit?
Hodte tut v second hand po obleke? Ampak sele takrat, ko se starih vec ne da zakrpat in podplate popravt?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

mugen999 ::

Treba se je vprašat kdo so ljudje, ki danes kupijo, 3, 4 leta star avto in dajo skoraj toliko denarja zanj, kot je takrat stal nov. Jaz te logike teh kupcev ne razumem.

Mato989 ::

kixs je izjavil:

Cene so previsoke in se ne splaca, razen, ce moras kupit ali menjat. Pac moras. Ne glede na to ali bos na drugem sihtu imel vecjo placo ali ne. Zaradi avta itak ne bos imel vecje place.


Vedno bo cena previsoka za nekoga... kako sploh objektivno določiva da o cene previsoke? Če 0 ne kupi nobenega novega avta? Ampak to ne drži. Če jih kupi manj novega kot lani? Ampak to spet nujno ne pomeni da so previsoke ampak da trenutno po tej dobrini ni toliko nuje ker ima folk nove od prej itd...

m0LN4r je izjavil:

Kaj pa se "splaca" kupit?
Hodte tut v second hand po obleke? Ampak sele takrat, ko se starih vec ne da zakrpat in podplate popravt?



Ja, jaz recimo doma nucam vse stare obleke do onemoglosti pol se sicer moja pizdi in ravno taki kot ona so super potrošniki ker ona misli da je glavno da si urejen, ne da nisi nagi in te ne zebe... in na takih kapitalizem služi... ker kupuje pizdarije ki jih nujno ne rabi ker so jo programirali...

Mene pa niso, jaz mam še zdaj 20 let stare majce doma... zakaj točno bi kupoval nove?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Blinder ::

Yohan del Sud je izjavil:

Malo si sposodim to temo za načrtno splošno subjektivno vprašanje. Mitsubishi ali VW (oz, VAG), če dobim načeloma približno isto avta za isto ceno. Novo.


na to ti noben ne bo odgovoril objektivno ampak vsak bo odgovoril po svojih preferencah. VW proti japonski znamki. Isti odgovor bi dobil, č3e bi vprašal za VW proti Suzuki
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Kawhi ::

m0LN4r je izjavil:

Kaj pa se "splaca" kupit?
Hodte tut v second hand po obleke? Ampak sele takrat, ko se starih vec ne da zakrpat in podplate popravt?


Seveda
««
14 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropa popustila nemčiji, ICE 2035 Ban, bodo izjema E Goriva (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Na cesti
61948975 (40493) Comandante
»

Lani že desetina prodanih avtomobilov električnih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12918535 (14754) trancer01
»

Koliko bo štromar vreden čez 10 let? (strani: 1 2 3 445 46 47 48 )

Oddelek: Na cesti
2352176286 (112918) Mato989
»

Pretirana uporaba avtomobila (kako pretirana uporaba avtomobila uničuje posameznika i (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50766003 (51597) woroh4

Več podobnih tem