» »

Cene Avtomobilov

Cene Avtomobilov

««
13 / 23
»»

nejc_nejc ::

mugen999 je izjavil:

Opažam pa tudi da nekje polovica od ljudi kateri so ze kdaj imeli, ali imajo, lizing ali kredo za avto pravi, da nikoli vec lizinga ali krede za avto, se raje s slabsim avtom vozijo pravijo.

ja una polovica, ki si je kupila "ferarija".......

mugen999 ::

Prej bi rekel da tista polovica ki si je kupila nov avto od 20 do 40k eur.

nejc_nejc ::

ja zato je pa v "ferari" v narekovajih _ beri kupili so predrage zverine, pa ne obrok, stroški so jih presenetili

mugen999 ::

Po enih dveh letih jih vse preseneti...

LeQuack ::

kow je izjavil:

Tako je povsod v razvitem svetu.

Imam obcutek, da je vsak dan vec oglasov za avtomobile.


Večinoma so samo novi avti v oglasih.
Quack !

Utk ::

Čisto vseeno je ali kupiš avto na keš, kredit ali lizing, novega ali starega, tudi vseeno koliko plač si dal, dokler si kupiš takega, ki si ga lahko privoščiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

LeQuack ::

Ampak zdaj smo na točki da se ne splača kupit novih ker so predragi, niti rabljenih ker so isto predragi.
Quack !

Utk ::

Če ga rabiš, ga moraš kupit, če ga v resnici ne rabiš, se ga nikoli ne "splača" kupit.

LeQuack ::

Noben dejansko ne rabi avta, če ga že trenutno ima. Koliko pa je dejansko ljudi ki prvič kupujejo avto, bore malo.
Quack !

kow ::

LeQuack je izjavil:

kow je izjavil:

Tako je povsod v razvitem svetu.

Imam obcutek, da je vsak dan vec oglasov za avtomobile.


Večinoma so samo novi avti v oglasih.


Saj to sem mislil. Oglasi za nove avtomobile na netu, panojih ipd.

Utk ::

LeQuack je izjavil:

Noben dejansko ne rabi avta, če ga že trenutno ima. Koliko pa je dejansko ljudi ki prvič kupujejo avto, bore malo.

No, če rabiš večjega, stari se začne kvarit itd, "rabiš" novega oz. drugega. Če si ga lahk privoščiš.

LeQuack ::

Če se kvari ga popraviš, večji je pa luksuz, tako da tudi ni nujno. Včasih so se vozili v stoenkah in fičkotih.
Quack !

Utk ::

Ti kar fantaziraj.

LeQuack ::

Ja no zakaj pa potem se je tako zmanjšal promet z avtomobili. Če bi ga vsi rabili ne bi podražitev nič vplivala, samo cenejše avte bi ljudje kupovali.
Quack !

Utk ::

Ko so bli avti najdražji, se je najdlje čakalo na njih. Kmalu jih boš dobil zraven pralnega praška, pa jih vseeno ne bo nihče hotel. Kako to.
Ker v resnici se cena prilagaja povpraševanju, ne pa povpraševanje ceni.

Povpraševanja po najcenejšem možnem avtu pa ni več od časov fičkota naprej. Danes govorit da je cena edini faktor je neumnost. Avta, ki se vsake 3 mesece pokvari, nihče noče. Tudi če ga popraviš zastonj sam v garaži s selotejpom. Tudi premajhnega nihče noče, sploh če ima otroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

kixs ::

Cene so bolane, pa ce si to priznas ali pa ne.

Utk ::

Sem kje napisal, da niso?

kixs ::

Clovek dobi tak obcutek...

m0LN4r ::

Da je "predrago" lahko reces prakticno za vsako stvar.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

PacificBlue ::

Od kolega znanec je kupil elektricnega golfa, rabljenega. Za avto placal 19k€.
Nedavno nazaj mu je sla baterija.
Cena nove z montazo vred v slo..?
30k€

LeQuack ::

PacificBlue je izjavil:

Od kolega znanec je kupil elektricnega golfa, rabljenega. Za avto placal 19k€.
Nedavno nazaj mu je sla baterija.
Cena nove z montazo vred v slo..?
30k€


A VW nima nič garancije na baterijo? Saj se ne bi čudil sicer. Tesla ima ene 7 ali 8 let baje.
Quack !

coffeetime12 ::

Vse stoji. Kontaktirajte lokalnega prodajalca. Zanimivo bo ....

LeQuack ::

coffeetime12 je izjavil:

Vse stoji. Kontaktirajte lokalnega prodajalca. Zanimivo bo ....


O čem ti to?
Quack !

DamijanD ::

VW zgleda uporablja zlato namesto litija :D
Naj kolega kontaktira evclinic v Zagrebu.

Mato989 ::

LeQuack je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Od kolega znanec je kupil elektricnega golfa, rabljenega. Za avto placal 19k€.
Nedavno nazaj mu je sla baterija.
Cena nove z montazo vred v slo..?
30k€


A VW nima nič garancije na baterijo? Saj se ne bi čudil sicer. Tesla ima ene 7 ali 8 let baje.



V drugi temi so nas prepricevali da ze pri garanciji na motor se proizvajalci izmotavajo kako ne bi placali
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

krho ::

LeQuack je izjavil:

Torej ima kdo izkušnje s temi "garancijami" oz. podaljšanimi jamstvi? Ali je v praksi isto kot tovarniška garancija ali ne?

Jaz škoda octavija. Menjana vodna pumpa in šponarji v podaljšanem jamstvu. Niso hoteli pa recimo zamenjati "cromanih" obrob okoli zračnikov, kjer zadeva odstopa... To pa stane mislim, da 80€ ena.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

mugen999 ::

PacificBlue je izjavil:

Od kolega znanec je kupil elektricnega golfa, rabljenega. Za avto placal 19k€.
Nedavno nazaj mu je sla baterija.
Cena nove z montazo vred v slo..?
30k€

Vprašanje je zakaj bi kdo hotel rabljenega električnega golfa, ko pa so že pred leti delali galamo, češ kako vw zavaja z številkami dosega. V avstriji so baje celo skupinsko tožili vw, ker ima baje ta avto komaj 120km realnega dosega, če ni prevroče ali premrzlo, drugače še to ne. Če na vsak način hočeš danes el. avto, pa nimaš za el. avto, pa se voziš krajše relacije vsak dan, kupiš dacio springa, sploh sedaj ko ima močnejši motor, daš 17k, z odbito subvencijo, pa imaš nov el. avto. Samo ja, na morje se pa ne boš z njim peljal, ampak sej se tudi z el. golffom ne moreš, ne da bi se en dan dol vozil.

zobnik ::

Cene gredo gor ker je povpraševanje in ljudje tud kupjo. Nekaj 10% ljudi finančnih težav nima in teli dvigujejo cene gor. Ostalih 50% si novga tako ne bo nikoli kupla, ostali bodo čakal da se tistih 10% odločjo čez 2-3-5let prodat avto in ga bodo kupil.
Sanje da vse stoji če bib lo to res bi cene dol padle....stoji pa ker se čaka na kupce to je tistih 10-20%, prodajalcem je vseeno če stoji kajti tud po 1-2 letih bodo dobil dobro kupnino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

borut_p ::

LeQuack je izjavil:

Torej ima kdo izkušnje s temi "garancijami" oz. podaljšanimi jamstvi? Ali je v praksi isto kot tovarniška garancija ali ne?


Pri vw je jamstvo zelo dobro opisano v knjigici, ki jo dobis zraven. Po vecini pa se nanaša na mehanske in elektricne dele avta, ne pa tiste, ki se lahko obrabijo.

Podobno kot ima bmw "premium selection". Predhodno je dobro prebrati kaj to pomeni

Gregor P ::

mugen999 je izjavil:


kupiš dacio springa, sploh sedaj ko ima močnejši motor,
… a ne glede na motor, je najvijšja hitrost še vedno le 125 km/h. Kdo bo to kupil za ta denar, ki ga zahtevajo za to pokveko od avta?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

eVro ::

PacificBlue je izjavil:

Od kolega znanec je kupil elektricnega golfa, rabljenega. Za avto placal 19k€.
Nedavno nazaj mu je sla baterija.
Cena nove z montazo vred v slo..?
30k€


eGolf je bil narejen na hitro in na silo ko se je VW ukvarjal še z odmevi dieselgatea, pri tem da se je takrat VW z elektriko začel ukvarjati praktično iz nule. Ne vem kateri norec bi to kupil. Je na hitro predelan in faliran model in znanec si ga je zelo očitno kupil zgolj zaradi znamke in ni niti površno poguglal, ergo je plačal davek na neumnost. Od 19k naj polovico šteje v svojo izobrazbo, pa bo računica lažja za gledat. Naslednjič naj si pa vzame malo časa in se posvetuje, če že nima pojma. Rade volje svetujem(o) tako, da se podpira sposobne znamke.

mugen999 ::

Mogoče se pa samo baterije ne da dobit, ampak samo baterijo skupaj s celim pogonskim sklopom + delo in potem imaš tako številko. Ni na uradnih servisih zastonj vse v marmorju.

LeQuack ::

borut_p je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Torej ima kdo izkušnje s temi "garancijami" oz. podaljšanimi jamstvi? Ali je v praksi isto kot tovarniška garancija ali ne?


Pri vw je jamstvo zelo dobro opisano v knjigici, ki jo dobis zraven. Po vecini pa se nanaša na mehanske in elektricne dele avta, ne pa tiste, ki se lahko obrabijo.

Podobno kot ima bmw "premium selection". Predhodno je dobro prebrati kaj to pomeni


Ja vem za tisto knjižico sem jo preletel. Ampak bolj me je zanimalo v praksi pač. Recimo ali kaj bolj komplicirajo, koliko časa si vzamejo. Recimo Toyota ima 10 let te podaljšane "garancije". Primeri, ki sem jih imel na svojem avtu, a bi zamenjali v okviru teh "garancij"?
- LED dnevna luč začenja utripati, menjava celega žarometa
- LED dnevna luč crkne, spet menjava celega žarometa
- napenjalnik pasa postane izrabljen, pas gre počasi nazaj
- evaporator klime začne puščati, odstranijo celotno armaturko in menjajo evaporator
itd.
Quack !

PacificBlue ::

mugen999 je izjavil:

Mogoče se pa samo baterije ne da dobit, ampak samo baterijo skupaj s celim pogonskim sklopom + delo in potem imaš tako številko. Ni na uradnih servisih zastonj vse v marmorju.


Ja. Baje bo pa šel, vsaj tako je omenil, na Hrvaško. Je ena firma dol, ki se s tem ukvarja, za bolj normalno ceno.

njyngs ::

PacificBlue je izjavil:

mugen999 je izjavil:

Mogoče se pa samo baterije ne da dobit, ampak samo baterijo skupaj s celim pogonskim sklopom + delo in potem imaš tako številko. Ni na uradnih servisih zastonj vse v marmorju.


Ja. Baje bo pa šel, vsaj tako je omenil, na Hrvaško. Je ena firma dol, ki se s tem ukvarja, za bolj normalno ceno.

EV Clinic v zagrebu popravlja to za delček stroška.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

m0LN4r ::

V cem je fora, da je en Eniaq IV 85 tolk drazji od enga Karoqa?
Za 15.000ish km letno?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

a_borlak ::

Velika baterija ...

njyngs ::

Drugače pa, kako se kaj obračate momentalno tisti, ki bi radi menjali avto, pa so cene take kot so? Sprejmete dejstvo, da bo treba toliko plačat? Mogoče rečete "bom počakal"... čeprav ljudje čakajo že 2 leti, pa ni še nič bolje?
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Excalibur ::

Mi bi menjali ampak sem se premislil. Ker nam ni treba smo nakup prelozili dokler res ne bo treba. Pa zdalec od tega, da nebi imel denarja. Enostavno se mi zdi prevec in ne dam.

Gregor P ::

Če bi nujno rabil vozilo, potem bi ga najbrž kupil; sploh če bi ga rabil za kakšne službene, obrtne zadeve - bi že skozi delo/posel prinesel stroške not. Za osebne stvari pa ga niti ne rabim nujno, sploh ker živim v mestu. Sploh sedaj, ko se EV šele uvaja, bom počakal, da vidim, kako se bo razpletla ta zgodba - takrat pričakujem veliko cenejša vozila.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jb_j ::

danes ima itak večina preveč denarja, da bi imela Avte v Lasti,

in si jih raje izposojajo po potrebi, vsakič drugi Avto
(nek nov fenomen ultra bogatih)

Ganon ::

Kaj vas žene, da zamenjate kup pleha za novega, kljub temu, da bi bil stari dober še za vrsto let?

Excalibur ::

Ganon je izjavil:

Kaj vas žene, da zamenjate kup pleha za novega, kljub temu, da bi bil stari dober še za vrsto let?


Rad mam avte nasplosno, trenutnega sem se po 7 letih navelical in pa nimam drugih strskov oz. kreditov / leasingov tko da je nakaj viska denarja za take ideje.

kixs ::

Ganon je izjavil:

Kaj vas žene, da zamenjate kup pleha za novega, kljub temu, da bi bil stari dober še za vrsto let?


Marsikdo naredi takole, ni to moja praksa. Vidim pa poanto.

Kupi novi avto za X denarja. Ga vozi 3-4 leta in proda za X-Y. Doda tistih Y + se nekaj dandanes in ima spet novi avto za 3-4 leta. In tako kolobari.

Enako lahko naredis z rabljenim. Kupis za Z denarja, ga vozis 3-4 leta, vlozis notri A denarja za servise, ki niso vec zastonj ali skoraj zastonj (+gume), prodas za Z-Y. Dodas tisti Y + se nekaj in ponovis zgodbo.

Stvar je samo v tem ali si lahko privoscis vsake 3-4 leta tisti Y. Y je odvisen od ranga avta in je lahko od 5 do 20k€ (in vec).

Racunica je verjetno dobra. Saj, ce kupis 5 let star rabljen avto za X. Ga gonis do "konca" se 10 let, vmes das za servise/vzdrzevanje Y denarja in po 10-ih letih, spet nekaj 5 let starega. Tako imas vedno star avto zgonjen avto. Potem pa je odvisno od srece koliko kosta vzdrzevanje (redno/izredno).

bobiii16 ::

Gregor P je izjavil:

mugen999 je izjavil:


kupiš dacio springa, sploh sedaj ko ima močnejši motor,
… a ne glede na motor, je najvijšja hitrost še vedno le 125 km/h. Kdo bo to kupil za ta denar, ki ga zahtevajo za to pokveko od avta?:8)



saj omejitev v sloveniji je 130, kaj ne veš?

Utk ::

Ganon je izjavil:

Kaj vas žene, da zamenjate kup pleha za novega, kljub temu, da bi bil stari dober še za vrsto let?

Enga sem zamenjal, ker sem hotel karavana, s kljuko, malo več opreme. Sej bi šla kljuka tudi na 10 let starega, brez opreme se da, prtljažnik niti prej ni bil majhen, ampak...zakaj bi.
Drugega smo zamenjali, ker sem izračunal da se nam bo električni, rabljeni, sam odplačal.

Zakaj nekdo menja passata dizla za par let novejšega passata dizla, čeprav so že 20 let isti, pa niti jaz ne razumem.

Blinder ::

bobiii16 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

mugen999 je izjavil:


kupiš dacio springa, sploh sedaj ko ima močnejši motor,
… a ne glede na motor, je najvijšja hitrost še vedno le 125 km/h. Kdo bo to kupil za ta denar, ki ga zahtevajo za to pokveko od avta?:8)



saj omejitev v sloveniji je 130, kaj ne veš?


Pri temu avtu so zmogljivosti samo ena od mnooogih slabosti, ki jih ima. Avto nekje na nivoju Dacia Logan iz 2006.
Po števcu gre tudi več kot 125 km/h, tako da recimo se da dosežt 130 km/h po števcu. Če gre z močenjšim motorjem vseeno samo 125 km/h pomeni, da je to umetno omejena končna hitrost. Pomeni, da ima avto vsaj neke šanse funkcionirat na avtocesti. Če bi bila 125 km/h realna končna hitrost bi pomenilo, da bi na vsakem klancu hitrost padla ..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

njyngs ::

Excalibur je izjavil:

Mi bi menjali ampak sem se premislil. Ker nam ni treba smo nakup prelozili dokler res ne bo treba. Pa zdalec od tega, da nebi imel denarja. Enostavno se mi zdi prevec in ne dam.


Gregor P je izjavil:

Če bi nujno rabil vozilo, potem bi ga najbrž kupil; sploh če bi ga rabil za kakšne službene, obrtne zadeve - bi že skozi delo/posel prinesel stroške not. Za osebne stvari pa ga niti ne rabim nujno, sploh ker živim v mestu. Sploh sedaj, ko se EV šele uvaja, bom počakal, da vidim, kako se bo razpletla ta zgodba - takrat pričakujem veliko cenejša vozila.


Enako, se strinjam z obema. Zadnje leto na polno spremljam, pa se nikamor nič ne premakne. Cene so gadne. Folk je padel na glavo, mislijo da se z zlatimi avti vozijo okoli. Sem se odločil na svoji stari zadevi preventivno uredit par nenujnih stvari, ki jih v primeru menjave ne bi. Jurčka ali dva preventivnega stroška je vsekakor precej manj kot pa 25-30 jurčkov za en povprečen rabljen avto.

Ravno danes sem se pogovarjal s par ljudmi v gym, ki delajo pri raznoraznih prodajalcih... majo vsi surprised pikaču face, kao "stari prodaja se nikam ne premika". Ja valda da ne, če zgonjena jajca prodajate za več kot si pred 5 leti dobil novo.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

LeQuack ::

njyngs je izjavil:


Ravno danes sem se pogovarjal s par ljudmi v gym, ki delajo pri raznoraznih prodajalcih... majo vsi surprised pikaču face, kao "stari prodaja se nikam ne premika". Ja valda da ne, če zgonjena jajca prodajate za več kot si pred 5 leti dobil novo.


A to da dajo nižje cene pa jim ni del prodajne strategije?
Quack !

njyngs ::

LeQuack je izjavil:

njyngs je izjavil:


Ravno danes sem se pogovarjal s par ljudmi v gym, ki delajo pri raznoraznih prodajalcih... majo vsi surprised pikaču face, kao "stari prodaja se nikam ne premika". Ja valda da ne, če zgonjena jajca prodajate za več kot si pred 5 leti dobil novo.


A to da dajo nižje cene pa jim ni del prodajne strategije?

Sem jim povedal, pa jim zgleda ni. Ampak jaz samo čakam, da se jim poruši ta hišica iz kart.

Dandanes je del strategije samo to, da ceno fiktivno znižajo ("polna cena" ekstra navita), potem pa namesto znižanja cene dodajajo zraven razne zimske gume, tepihe (lol), jamstva (ko pa vprašaš kaj je v jamstvu ti pa en faking prodajalec ne zna povedat kaj jamstvo zajema).

Ciganija prve klase.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()
««
13 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropa popustila nemčiji, ICE 2035 Ban, bodo izjema E Goriva (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Na cesti
61948598 (40116) Comandante
»

Lani že desetina prodanih avtomobilov električnih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12918456 (14675) trancer01
»

Koliko bo štromar vreden čez 10 let? (strani: 1 2 3 445 46 47 48 )

Oddelek: Na cesti
2352174743 (111375) Mato989
»

Pretirana uporaba avtomobila (kako pretirana uporaba avtomobila uničuje posameznika i (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50765693 (51287) woroh4

Več podobnih tem