» »

Cene Avtomobilov

Cene Avtomobilov

««
22 / 23
»»

stara mama ::

deco16 je izjavil:

Vse gre v to smer. Včasih je bla žarnica, zdej je vezje in pač ledice. Seveda vse lepo zapakirano da nemoreš servisirat.

Včasih je blo steklo zdaj je plastika in je treba polirat itd.

Transformacija se dogaja že nekaj časa...

Glasuj z denarnico!
Kupi avto s steklenimi lučmi!

deco16 ::

Ma moj zna bit da ma še halogen pomoje, vsaj za kratke luči oziroma dolge, dnevne itak meh led. Pa tudi zadnje so še na lampe.

Sem glasoval že z denarnico nič bat ;)

Gregor P ::

LeQuack je izjavil:

Če EU lahko prisili proizvajalce telefonov da naredijo enoten charger, pa zamenljive baterije, bi lahko tudi naredili da so LED user replacable. Važno da je obvezna oprema paket žarnic, ki ti nič ne pomaga.
To so primeri, ko si dejansko vesel, da smo del EU; po drugi strani je pa žalostno, da je treba za čisto vsako stvar držati proizvajalce za kravateljc :(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

deco16 ::

Lej lahko nimaš predvidenega imobilizatorja pa lahko avte kradejo kot v GTA. Zdej se ve zakaj so vse verzije le te igre samo v ZDA :D

Kdaj se je treba zahvalit EU, tudi za polnilce itd...

LeQuack ::

Ampak v ZDA, vsaj Kaliforniji, imajo obvezno ne vem kolk 8 ali še več letno garancijo na sisteme za čiščenje izpuha, npr. katalizatorje in podobno. Ker je to pač government zahteva za čistejši zrak. Pri nas pa tega ni, in potem ljudje odstranijo DPF-je in podobno.
Quack !

deco16 ::

Majo ja, sej tud mi mao EURO standarde, problem je ker se to premal kontrolira, sej baje se spreminja no. Ampak sej ni važen standard. Vonj mrzlega dizla na semaforju je še vedno fajn in to ne popravi noben katalizator in DPF. Sistem je pač napačno zasnovan.

BCSman ::

Kateri bolnik si je izmislil ukinit Berlingota in je uvedel samo električnega za 35k in pa "gospodarskega", ki spada v neko N1 kategorijo? Še 3 leta nazaj si dobil novega berlingota dizel za 20k.

denabiker ::

deco16 je izjavil:

Ma moj zna bit da ma še halogen pomoje, vsaj za kratke luči oziroma dolge, dnevne itak meh led. Pa tudi zadnje so še na lampe.

Sem glasoval že z denarnico nič bat ;)


najboljše za oči so še klasika na nitko, LED nam poslabšuje vid.

hojnikb ::

BCSman je izjavil:

Kateri bolnik si je izmislil ukinit Berlingota in je uvedel samo električnega za 35k in pa "gospodarskega", ki spada v neko N1 kategorijo? Še 3 leta nazaj si dobil novega berlingota dizel za 20k.

Zakaj hudiča bi za osebni avto jemal berlingota? Skrajni čas da so ukinal osebno verzijo; kanta...
#brezpodpisa

a_borlak ::

Te kante so super za naložit vraga in pol.

hojnikb ::

tudi v karavana lahk nalozis vsega in svasta. Al pa kombi.
#brezpodpisa

AvtoR ::

Saj berlingo je kombi...

Boštjan_Q ::

LeQuack je izjavil:

Ampak v ZDA, vsaj Kaliforniji, imajo obvezno ne vem kolk 8 ali še več letno garancijo na sisteme za čiščenje izpuha, npr. katalizatorje in podobno. Ker je to pač government zahteva za čistejši zrak. Pri nas pa tega ni, in potem ljudje odstranijo DPF-je in podobno.


Zadeva se končno popravlja: https://www.zurnal24.si/avto/iz-druge-r...

Tisti ki kupujete rabljenega dizelaša: pazite da ne kupite kakšnih jajc kjer je lastnik odrezal DPF filter. Baje da je 50 do 80 % vozil neustreznih (beri: z nelegalno odstranjenim filtrom):
Novi podatki: 50 do 80 % vozil bo na tehničnih pregledih zavrnjenih zaradi odrezanega DPF filtra


Tisti ki so kršili zakon in načrtno kvarili drugim (in sebi) zdravje, bodo končno dobili po buči, ker bo vrednost njihovega avtomobila padla na nič (ker ga ne bodo več mogli spravit čez tehničnega).

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Kolk pa košta da se nazaj vgradi?

Blinder ::

BCSman je izjavil:

Kateri bolnik si je izmislil ukinit Berlingota in je uvedel samo električnega za 35k in pa "gospodarskega", ki spada v neko N1 kategorijo? Še 3 leta nazaj si dobil novega berlingota dizel za 20k.


vejretno za nižat povprečni CO2 od prodanih avtov. Mogoče tista gospodarska vozila se ne štejejo v to kategorijo. Še ena bedarija EU

kaj tale boštjan je pset kak account od tistega pro-elektro propagandista? En moj frend si je ravno danes dal odstranit dpf na avtu. Ne verjame, da bodo v naslednjih letih merili delovanje dpf na tehničnih in jaz se strinjam z njim. Za ponovno vgradit dpf pa ni več tak baubau, 300 € stane generični dpf.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Boštjan_Q ()

BCSman ::

Model je objavil zurnalov clanek iz meseca maja. Torej nic novega. Se vec let se bo dalo vozit brez dpf-jev in egr-jev.

DamijanD ::

hojnikb je izjavil:

BCSman je izjavil:

Kateri bolnik si je izmislil ukinit Berlingota in je uvedel samo električnega za 35k in pa "gospodarskega", ki spada v neko N1 kategorijo? Še 3 leta nazaj si dobil novega berlingota dizel za 20k.

Zakaj hudiča bi za osebni avto jemal berlingota? Skrajni čas da so ukinal osebno verzijo; kanta...

Ljudje imajo različne potrebe. Tast si je omislil kangooja, da je notri lahko brez težav spravil hojco in invalidski voziček od žene. Poznam ljudi, ki so tak avto imeli predelan, da so zadaj imeli mini bivalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

miha98 ::

njyngs je izjavil:

Tako je mislil moj svak, dokler mu ni toča kresnila avta, zdaj pa se vozi z nastrelanim avtom. "Joj Anon kolk si ti butast, da si doplačuješ točo in parkirišče". Zdaj pa joka ;) Verjamem pa, da obstajajo ljudje, ki jim je škoda dat par deset evrov z mislijo "meni se pa to ne bo zgodilo". Saj tudi divjadi ne rabiš zavarovat. No, tako misliš, dokler ne butneš ene ali dveh srn v 1 mesecu, kot se je to zgodilo nam. Hot hand fallacy je kar močan pri ljudeh.


Če imaš avto pod nadstreškom iz pleha je proti toči za moje pojme brezveze... drugače pa luči, stekla , divjad to pa ja...

Machete ::

Potem je brezveze, da sploh imaš avto, če je nepremičen pod nastreškom iz pleha ;)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

stara mama ::

Al pa pod nadvozi na AC

zavajon ::

deco16 je izjavil:

Vse gre v to smer. Včasih je bla žarnica, zdej je vezje in pač ledice. Seveda vse lepo zapakirano da nemoreš servisirat.

Včasih je blo steklo zdaj je plastika in je treba polirat itd.

Transformacija se dogaja že nekaj časa...

Jaz imam avto s plastiko že 16 let, pa še nisem poliral luči, niti ostalega ;)

BCSman je izjavil:

Kateri bolnik si je izmislil ukinit Berlingota in je uvedel samo električnega za 35k in pa "gospodarskega", ki spada v neko N1 kategorijo? Še 3 leta nazaj si dobil novega berlingota dizel za 20k.

Ja, še pred kratkim so prodajali bencinske, a za 30k, zdaj pa jih ni več na avtonet. Električni pa so bili še nedolgo nazaj 40k.
Sam bom čez kakih 5 let najbrž moral menjati berlingota. Do nedavnega sem bil prepričan, da bo naslednji zopet berlingo, a bom moral poiskati alternativo. Električni avto z 200 km dosega pač ni opcija zame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

m0LN4r ::

matobeli je izjavil:

Kolk pa košta da se nazaj vgradi?

Vzames ven 2€ kovanec tam kjer je gor prsraufan. Thats it.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

matobeli ::

To je za EGR mišljen.
V telih člankih strašijo da bodo avti ekonomska totalka zaradi odstranjenih DPFjev in blindiranih EGRjev.

Mene čist resno zanima, sem imel nekaj ogledano za drugi avto pa vse skupej niti ni blo švoh, niti cena ne, edin jasno, dpf in egr sta bila pohabljena.

Mato989 ::

Pa saj to je prav, jaz bi to že davno uvedel, če ni filtrov padec na tehničnem adios...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Boštjan_Q ::

Blinder je izjavil:

BCSman je izjavil:

Kateri bolnik si je izmislil ukinit Berlingota in je uvedel samo električnega za 35k in pa "gospodarskega", ki spada v neko N1 kategorijo? Še 3 leta nazaj si dobil novega berlingota dizel za 20k.


vejretno za nižat povprečni CO2 od prodanih avtov. Mogoče tista gospodarska vozila se ne štejejo v to kategorijo. Še ena bedarija EU

kaj tale boštjan je pset kak account od tistega pro-elektro propagandista? En moj frend si je ravno danes dal odstranit dpf na avtu. Ne verjame, da bodo v naslednjih letih merili delovanje dpf na tehničnih in jaz se strinjam z njim. Za ponovno vgradit dpf pa ni več tak baubau, 300 EUR stane generični dpf.


Nisem noben propagandist česarkoli lol. Zakaj bi si dal odstraniti filter in zjebat zdravje sebi in drugim, če pa čiščenje stane 2 do 3x manj kot odstranitev, če daš čistit na firme ki se s tem ukvarjajo, če pa sam čistiš pa je skoraj zastonj? Merjenje delovanja DPF na tehničnem pride v roku par mesecev. Tvoj prijatelj je vse kar je narobe z človeštvom, za drobiž bi prodal svojo lastno zdravje.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Adieu SUV:D
Na krilih letošnje zmage po uspešni prepovedi električnih skirojev v Parizu se je zdaj županja francoske prestolnice Anne Hidalgo lotila še - športnih terenskih vozil (SUV).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Boštjan_Q ::

BCSman je izjavil:

Model je objavil zurnalov clanek iz meseca maja. Torej nic novega. Se vec let se bo dalo vozit brez dpf-jev in egr-jev.

Si mislu ja, merjenje delovanja DPF in EGR se pripravlja v začetku leta 2024.

matobeli je izjavil:

To je za EGR mišljen.
V telih člankih strašijo da bodo avti ekonomska totalka zaradi odstranjenih DPFjev in blindiranih EGRjev.

Mene čist resno zanima, sem imel nekaj ogledano za drugi avto pa vse skupej niti ni blo švoh, niti cena ne, edin jasno, dpf in egr sta bila pohabljena.


Zakaj pa misliš da je ceno dal tako? Zato da se ga znebi, preden pride merjenje DPF na tehničnih in se ga ne bo več dalo spravit čez. On bo pokasiral, se ga bo znebil, ti boš mel pa problem, bodi raje pameten pred nakupom in kupi kaj tehnično izpravnega (kar avto brez filtra ni).

Zgodovina sprememb…

Ghost7 ::

hojnikb je izjavil:

BCSman je izjavil:

Kateri bolnik si je izmislil ukinit Berlingota in je uvedel samo električnega za 35k in pa "gospodarskega", ki spada v neko N1 kategorijo? Še 3 leta nazaj si dobil novega berlingota dizel za 20k.

Zakaj hudiča bi za osebni avto jemal berlingota? Skrajni čas da so ukinal osebno verzijo; kanta...


Ker je bil top p/p zadeva za familijo s tremi otroki. Spomnim se koronskih časov, ko so bili po 16k.
Zadnjega podaljšanega z ICE (dizel) motorjem mi je decembra ponujal za 28k in sicer kot vzemi ali pusti, če ne boš ti bo pa jutri drug, ker so zadnji kosi.
Na koncu sem vzel rabljenega Sharana (ker seveda novih tudi ne delajo več).

Praktično ti ostane samo še S-Max (drag ko pes) oziroma Galaxy (drag ko pes s požrešnim 2.5 bencinarjem, sicer odličnim mazdinim motorjem).

Še renault je naredil iz Espace-a SUV (kaj so mislili ne vem, zmislili bi se drugo ime, ker Espace je pač sinonim za MPV, samo čakam klon amaroka in tuarega z imenom Sharan).
MPVji so bili sweet spot med kombijem in avtomobili. Trije normalni sedeži za tri otroške sedeže z velikim prtljažnikom.

Praktično ni več avta s polnimi tremi sedeži, kaj šele opremljenimi z Isofix.

Heh že lsišim --- kombi... Ja res rabim še ekstra tono okol vozit, kupovat še večje gume, plačevat dražjo vinjeto, cestnino.. kurit 12 litrov zato, ker imam tri otroke.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

255211 ::

Zadnjič sem nekje zasledil, da je pri Toyoti še možno kupiti osebnega "berlingota" oziroma Proace, kot ga imenujejo oni, ki je samo rebrandan Citroen Berlingo/Peugeot Rifter.

mugen999 ::

Mato989 je izjavil:

Pa saj to je prav, jaz bi to že davno uvedel, če ni filtrov padec na tehničnem adios...

Ja samo potem bo na tisoče ljudi ostalo brez avtomobilov. To je skoraj isto kot bi ti odklopili elektriko ali vodo. Brez avta ne moreš hodit na šiht, če pa na šiht ne hodiš pa bankrotiraš. Ja eni so sami na svojih dizlih odstranili dpf-je, ker niso imeli 3k eur za novega(cena z delom), drugi so pa kupili takega dizla z že odstranjenim dpf-jem, ker je bil poceni avto in ker nimajo za držaji po reklcih avto. Loh je politikom u bruslju in pri nas dajat neke direktive in zakone, ko pa majo vsi pole riti in ki jih okoli vozijo u črnih audijih a8, z delujočimi dpf-ji seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mugen999 ()

deco16 ::

Ja tisoče ljudi brez izpravnih vozil. Ziher so jim grozili z pištolo naj si dajo odstranit DPF al se je sam izplačalo?

Mato989 ::

mugen999 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pa saj to je prav, jaz bi to že davno uvedel, če ni filtrov padec na tehničnem adios...

Ja samo potem bo na tisoče ljudi ostalo brez avtomobilov. To je skoraj isto kot bi ti odklopili elektriko ali vodo. Brez avta ne moreš hodit na šiht, če pa na šiht ne hodiš pa bankrotiraš. Ja eni so sami na svojih dizlih odstranili dpf-je, ker niso imeli 3k eur za novega(cena z delom), drugi so pa kupili takega dizla z že odstranjenim dpf-jem, ker je bil poceni avto in ker nimajo za držaji po reklcih avto. Loh je politikom u bruslju in pri nas dajat neke direktive in zakone, ko pa majo vsi pole riti in ki jih okoli vozijo u črnih audijih a8, z delujočimi dpf-ji seveda.


Pač bo jebiga... saj se gremo nekega zelenega ideala... namesto vsem ki imamo izpravne avte, se naj oguli tiste ki kupujejo debilne avte... ali še huje sami odstranijo dpf filtre....
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Boštjan_Q ::

mugen999 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pa saj to je prav, jaz bi to že davno uvedel, če ni filtrov padec na tehničnem adios...

Ja samo potem bo na tisoče ljudi ostalo brez avtomobilov. To je skoraj isto kot bi ti odklopili elektriko ali vodo. Brez avta ne moreš hodit na šiht, če pa na šiht ne hodiš pa bankrotiraš. Ja eni so sami na svojih dizlih odstranili dpf-je, ker niso imeli 3k eur za novega(cena z delom), drugi so pa kupili takega dizla z že odstranjenim dpf-jem, ker je bil poceni avto in ker nimajo za držaji po reklcih avto. Loh je politikom u bruslju in pri nas dajat neke direktive in zakone, ko pa majo vsi pole riti in ki jih okoli vozijo u črnih audijih a8, z delujočimi dpf-ji seveda.


Nič ne bo ostalo brez avtomobilov, če so bli taki debili da so to rezali ven, naj bodo pač še taki junaki da naj dajo to nazaj notr. Prvo kot prvo ni 3k €, tle maš nove DPF filtre, cene se vrtijo nekje okrog 300€: https://www.silux.si/izdelki/motor/izpu...

Pa še tolk ni treba dat, ker filtra ni treba menjat, lahko se ga samo ščisti, če delaš sam doma je strošek čistilne tekočine nekje 20 €, če pa daš čistit podjetjem ki se s tem ukvarjajo pa 150 €. To da ga je treba menjat ali rezat vas je nategnil samo vaški mehanik, ki se mu ni dalo ukvarjat s čiščenjem.

ps: z ustrznimi čistili se lahko sčisti tako saje, kot ostanke pepela.

Ghost7 ::

deco16 je izjavil:

Ja tisoče ljudi brez izpravnih vozil. Ziher so jim grozili z pištolo naj si dajo odstranit DPF al se je sam izplačalo?

Veliko vozil je bilo v poplavah zalitih, med njimi tudi taka. Ostala starejša vozila bodo pač zapustila slovenijo in šla južneje, kjer bodo še naprej izpravna.

Novejša, večvredna vozila bodo pa pač lastniki namontirali nazaj DPF. Dražje kot zamenjati za novega ne bo, ker sta pač potrebna dva reza z ročno rezilko in popravek v računalniku. Kvečjemu so in bodo profitirali, ker so se v vmesnem času vozili brez, in vsa ta leta varčevali, zdaj pa se bo novi šele začel izrabljati, ki bi se sicer v vmesnem času že spet izrabil.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Boštjan_Q ::

deco16 je izjavil:

Ja tisoče ljudi brez izpravnih vozil. Ziher so jim grozili z pištolo naj si dajo odstranit DPF al se je sam izplačalo?


Točno tako, sami so si krivi da so bli taki bedaki. Pa ironično: celo splačalo se ni, čiščenje je namreč precej cenejše.

Kvečjemu so in bodo profitirali, ker so se v vmesnem času vozili brez, in vsa ta leta varčeval

Nič niso profitirali, DPF se skoraj vedno naredi skupaj z blindiranjem EGR, kar pa POVEČUJE porabo goriva. Torej avto jim po odstranitvi kuril več, ne manj (ne bistveno več, ampak par deci več). Sicer pa tudi če bi hipotetično profitirali 100 EUR, si res tak bedak da boš svoje lastno zdravje prodal za 100 EUR?

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Človeštvo že ves čas prodaja lastnozdravje za EUR, tudi za 100 EUR... tako da to ni nič pretresljivega...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

BCSman ::

Nobenih indicev ni da bi se to kmalu pregledovalo na tehnicnih, nek star zurnalov clanek pa tudi ni merilo.
Kar se tice ukinitve berlingota, se edini uporaben avto zaradi prostornosti je sedaj dacia jogger, a so take smeti od motorja dali noter, da tudi to odpade.

Sparkxl ::

Ne bo držalo, toyota prodaja klon berlingta še naprej

a_borlak ::

deco16 je izjavil:

Ja tisoče ljudi brez izpravnih vozil. Ziher so jim grozili z pištolo naj si dajo odstranit DPF al se je sam izplačalo?


DPF filter ni ravno poceni stvar, si hitro na tisočaku ali več ... prav tako adblue sistem, črpalka z rezervoarjem, kot je narejeno pri Citroenu, 600+, odvisno od starosti avta. In ja, nekomu je "ceneje", da mu domači mojster to onemogoči/odreže.

zavajon ::

Še, res pa da je za 5-vratnega začetna cena 25.000.

mugen999 ::

Sparkxl je izjavil:

Ne bo držalo, toyota prodaja klon berlingta še naprej

Ja prodaja. Samo je 130 konjski dizel skoraj 31k ali več. Tri leta nazaj je bil pa isti berlingo 10k cenejši.

Boštjan_Q ::

a_borlak je izjavil:

deco16 je izjavil:

Ja tisoče ljudi brez izpravnih vozil. Ziher so jim grozili z pištolo naj si dajo odstranit DPF al se je sam izplačalo?


DPF filter ni ravno poceni stvar, si hitro na tisočaku ali več ... prav tako adblue sistem, črpalka z rezervoarjem, kot je narejeno pri Citroenu, 600+, odvisno od starosti avta. In ja, nekomu je "ceneje", da mu domači mojster to onemogoči/odreže.


Sej ga ni treba menjat, tudi ko je tolk zabit da regeneracija več ne deluje, se ga da z ustreznimi čistili ščistit da je tak kot nov (raztopijo se celo ostanki anorganskega pepela, ne samo saje), cena 150 €, rezanje je bistveno dražje (internetni viri navajajo cene okrog 400 €).

Če pa ti je še 150 € preveč, se pa loh tudi doma lotiš za ceno ene pice:

Zgodovina sprememb…

Ghost7 ::

BCSman je izjavil:

Nobenih indicev ni da bi se to kmalu pregledovalo na tehnicnih, nek star zurnalov clanek pa tudi ni merilo.
Kar se tice ukinitve berlingota, se edini uporaben avto zaradi prostornosti je sedaj dacia jogger, a so take smeti od motorja dali noter, da tudi to odpade.


Jogger bi lahko bil, pa ni, vmesni sedež je ozek, kot v ostalih vozilih, torej neuporaben, celo brez isofix. Sem se pa veseli, ko so se pojavile reklame zanj. Takrat sem bil prepričan, da ga bom kupil, do bridkega razočaranja. Renault koncern ne more družini s tremi otroki ponudit ničesar, razen drvarnice od traffica.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

deco16 ::

Ne štekam, kupili ste avto dizel itak in pol ko je strošek ste izbrali cenejšo opcijo in zdej bodo uni na tehničnem krivi in zamaške bomo zbirali pa % pri dohodnini ker bo par tisoč avtov neustreznih. Smili se mi ne tisti ki je zavedno to naredu in tisti katerga so "nafrknili" v nakup takega avtomobila. Avto je strošek, servisirat je treba.

Pa da nebo pomote, prihaja tudi GPF.

Blinder ::

Boštjan_Q je izjavil:



Nisem noben propagandist česarkoli lol. Zakaj bi si dal odstraniti filter in zjebat zdravje sebi in drugim


Če tako praviš potem si res tisti multinick propagandist. Kaki škodljivo za zdravje .. škodljivo je samo v mestih, kjer je dosti prometa in malo zraka
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

matobeli ::

Škodljivo je tudi ko pred vrtci folk pušča svoje gajbice laufat, poleti in pozimi. ;)

Skratka, škodljivo je, za cestni prispevek bi morali glede na euro stopnjo izpuhov računat, tako kot pri gospodarskih vozilih.

Pa začet prepovedovat vstop v mesta z manj kot euro4 motorji.

BCSman ::

deco16 je izjavil:

Ne štekam, kupili ste avto dizel itak in pol ko je strošek ste izbrali cenejšo opcijo in zdej bodo uni na tehničnem krivi in zamaške bomo zbirali pa % pri dohodnini ker bo par tisoč avtov neustreznih. Smili se mi ne tisti ki je zavedno to naredu in tisti katerga so "nafrknili" v nakup takega avtomobila. Avto je strošek, servisirat je treba.

Pa da nebo pomote, prihaja tudi GPF.


Avto je tak strošek zaradi bruseljskih birokratov, države in zavarovalnic in še nepotrebne "napredne" tehnologije, da imajo inženirji lahko službo. Torej vse je umeten "strošek". Drugače bi razen začetnega nakupa avto bil zanemarljiv strošek.

zavajon ::

Vstop v mesta bi morali začeti prepovedovati za vse avte, tudi električne, ker vsi povzročajo gnečo in zastoje. Urediti P+R in javni prevoz, pa je.

Utk ::

Škodljivo je tudi ko pred vrtci folk pušča svoje gajbice laufat, poleti in pozimi.

Jaz ga pustim, in ni nič škodljivo, res pa ne delam tega z avti, ki tečejo na odmrle dinozavre.

zavajon ::

Ne, samo elektriko dobiš od odmrlih dinozavrov (čeprav v resnici bakterij in alg).
««
22 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropa popustila nemčiji, ICE 2035 Ban, bodo izjema E Goriva (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Na cesti
61946961 (38479) Comandante
»

Lani že desetina prodanih avtomobilov električnih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12917901 (14120) trancer01
»

Koliko bo štromar vreden čez 10 let? (strani: 1 2 3 445 46 47 48 )

Oddelek: Na cesti
2352169514 (106146) Mato989
»

Pretirana uporaba avtomobila (kako pretirana uporaba avtomobila uničuje posameznika i (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50764777 (50371) woroh4

Več podobnih tem