» »

Cene Avtomobilov

Cene Avtomobilov

««
21 / 23
»»

LeQuack ::

Operativni lizing je več ali manj samo za izogibanje davkom v podjetjih, za fizične osebe nima smisla.
Quack !

m0LN4r ::

Trend raste, folk hoce placat na mesec in imeti mir.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Utk ::

Finančno nepismen folk, definitivno.

m0LN4r ::

https://www.handelsblatt.com/unternehme...

Pac financno nepismenemu folku se jebe. Pa to celo tisti ko si rentajo avte za jurja ali dva na mesec.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Utk ::

Za jurja dva na mesec si prekleto malo fizičnih oseb renta avto tudi v Nemčiji. Za te ki si, pa velja seveda enako.

IL_DIAVOLO ::

LeQuack je izjavil:

kriptobog je izjavil:


Sveti enako. Če nimaš za vzdrževanja avta pa pojdi na bus. Tudi obična luč je hitro 300e. Sicer pa kolikokrat crkne? Če imaš zavarovano pa psloh ni težav.


Navadna H7 žarnica je par evov. Tako da na starih avtih zamenjat to je minimalni strošek. S pojavom xenon in LED pa je to drugače.


Se pac zamenja cela luc...kdo pa ima zavarovano, pa vseeno popravlja na svoje stroške, je pac bimbo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

255211 ::

Še večji bimbo pa izpade potem na sodišču, če se znajde v kazenskem postopku zaradi zavarovalniške goljufije.

hojnikb ::

m0LN4r je izjavil:

Ne mislim to, ampak pri 199€ na mesec lizinga/najema se ljudem vec ne da skesirat 35k za avto.
Rajs dajo 200€ na mesec in imajo vsake 2-4 leta nov avto. Govorim za nemcijo.

Zdaj pa se ze itak pojavlja Auto-Abo, neke vrste narocnina, kjer je zajeto notr cisto vse.


You'll own nothing and you'll like it
#brezpodpisa

stara mama ::

m0LN4r je izjavil:

Trend raste, folk hoce placat na mesec in imeti mir.

Zakaj še pol nisi šel v to, če je boljše od namazane palačinke?

stara mama ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

LeQuack je izjavil:

kriptobog je izjavil:


Sveti enako. Če nimaš za vzdrževanja avta pa pojdi na bus. Tudi obična luč je hitro 300e. Sicer pa kolikokrat crkne? Če imaš zavarovano pa psloh ni težav.


Navadna H7 žarnica je par evov. Tako da na starih avtih zamenjat to je minimalni strošek. S pojavom xenon in LED pa je to drugače.


Se pac zamenja cela luc...kdo pa ima zavarovano, pa vseeno popravlja na svoje stroške, je pac bimbo.

Eni bimboti ste, če komplicirate okol šajnverferjev.....
Menjaš šipco in je (te kitajske so preverjeno dobre, starih se niti polirat ne splača)
https://vi.aliexpress.com/item/32812426...
https://vi.aliexpress.com/item/33032622...

njyngs ::

255211 je izjavil:

Še večji bimbo pa izpade potem na sodišču, če se znajde v kazenskem postopku zaradi zavarovalniške goljufije.

Koliko jih poznaš, da si bili na sodišču zarad tega, ker jim je mogla zavarovalnica menjat luč?
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Mato989 ::

njyngs je izjavil:

255211 je izjavil:

Še večji bimbo pa izpade potem na sodišču, če se znajde v kazenskem postopku zaradi zavarovalniške goljufije.

Koliko jih poznaš, da si bili na sodišču zarad tega, ker jim je mogla zavarovalnica menjat luč?


Verjetno nič, ampak boljše vprašanje oz. bolj primerno je, kolikim je zavarovalnica zavrnila zahtevek za menjavo luči!!!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

njyngs ::

Poznam 3 ljudi osebno, ki jim je zavarovalnica plačala menjavo luči. Nobenega pa, ki bi mu zavrnili. Še boljše, če greš na uradni servis, ki ima pogodbo z zavarovalnicami, pa oni uredijo vse. Niti k cenilcu ne rabiš sam hodit za to, ker to uradni vse sam zrihta.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

LeQuack ::

njyngs je izjavil:

Poznam 3 ljudi osebno, ki jim je zavarovalnica plačala menjavo luči. Nobenega pa, ki bi mu zavrnili. Še boljše, če greš na uradni servis, ki ima pogodbo z zavarovalnicami, pa oni uredijo vse. Niti k cenilcu ne rabiš sam hodit za to, ker to uradni vse sam zrihta.


Ampak nekdo ki bo čez 5 ali 10 let kupil tak avto z LED lučmi, a misliš da bo še kasko vzel? Zelo verjetno ne. Poleg tega če bo postalo pogosto da folk vzame samo luči zavarovane in se magično razbijajo, se bodo tudi zavarovalnice prilagodile.
Quack !

njyngs ::

Pa kak kasko wtf. Maš luči ekstra zavarovane. Isto kot divjad, parking itd. Zgleda ljudje niti osnov zavarovanja ne poznate...

Tudi pri kasku moraš ekstra zavarovat delne kaske, ne pride vse čudežno zraven rofl.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

LeQuack ::

Ja temu se reče kasko, delni.
Quack !

njyngs ::

No torej sma ugotovila, da si itak vsak pameten zavaruje luči, divjad, stekla. Kje imaš torej problem? Pri tistih, ki jim je 30eur premije letno preveč za luči zavarovat?
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

LeQuack ::

Jaz pravim da to ni neka dolgoročna rešitev. Kolikokrat boš prišel na zavarovalnico z razbito LED lučjo preden si jim sumljiv?
Quack !

deco16 ::

56€ je bla premija za luči, nevem pa kolk se upoštevajo popusti.

Twixz ::

njyngs je izjavil:

No torej sma ugotovila, da si itak vsak pameten zavaruje luči, divjad, stekla. Kje imaš torej problem? Pri tistih, ki jim je 30eur premije letno preveč za luči zavarovat?


Govorimo za koliko stare avte?
Če plačaš v 10 letih 600€ za luči ki jih ne rabiš se mi zdi butasto.

Kawhi ::

njyngs je izjavil:

No torej sma ugotovila, da si itak vsak pameten zavaruje luči, divjad, stekla. Kje imaš torej problem? Pri tistih, ki jim je 30eur premije letno preveč za luči zavarovat?


Lol, torej so po tvoje zavarovalnice butaste? Premije so zmeraj takšne, da se statistično na množici zavarovalnici izplača. Butasti ste tisti, ki si vse živo zavarujete. "Splača" se zavarovati samo tisto, kar bi te, v primeru škode, res močno finanančno prizadelo. Vse ostalo (no tudi to, ampak zavarovanec je pač prisiljen v takšno zavarovanje) se pa splača samo zavarovalnici.

njyngs ::

Tako je mislil moj svak, dokler mu ni toča kresnila avta, zdaj pa se vozi z nastrelanim avtom. "Joj Anon kolk si ti butast, da si doplačuješ točo in parkirišče". Zdaj pa joka ;) Verjamem pa, da obstajajo ljudje, ki jim je škoda dat par deset evrov z mislijo "meni se pa to ne bo zgodilo". Saj tudi divjadi ne rabiš zavarovat. No, tako misliš, dokler ne butneš ene ali dveh srn v 1 mesecu, kot se je to zgodilo nam. Hot hand fallacy je kar močan pri ljudeh.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

njyngs ::

LeQuack je izjavil:

Jaz pravim da to ni neka dolgoročna rešitev. Kolikokrat boš prišel na zavarovalnico z razbito LED lučjo preden si jim sumljiv?

Zdaj se pa obnašaš kot da bo LED serijsko crkoval vsak mesec enemu lastniku. Daj nehaj. Kupi si bicikl pa daj gor eno LED lučko za 15eur z Hervisa. Tako se lahko zavaruješ vsem svojim skrbem.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Kawhi ::

njyngs je izjavil:

Tako je mislil moj svak, dokler mu ni toča kresnila avta, zdaj pa se vozi z nastrelanim avtom. "Joj Anon kolk si ti butast, da si doplačuješ točo in parkirišče". Zdaj pa joka ;) Verjamem pa, da obstajajo ljudje, ki jim je škoda dat par deset evrov z mislijo "meni se pa to ne bo zgodilo". Saj tudi divjadi ne rabiš zavarovat. No, tako misliš, dokler ne butneš ene ali dveh srn v 1 mesecu, kot se je to zgodilo nam. Hot hand fallacy je kar močan pri ljudeh.


Lol, IQja ti manjka. Vse je verjetnost, in plačevati nekaj, kar ti ni drama skeširat, je pa zelo mala verjetnost za dogodek, je pač po definiciji butasto. Saj fajn da vas je veliko takšnih, zavarovalnice od tega pač služijo.

njyngs ::

Seveda, meni manjka IQ. Torej, če potegnemo črto:

En je definiral da je premija za luči 56EUR. En celoten LED žaromet je cca 1500eur+, matrični žarometi še več.

Recimo da nam po katastrofalnih scenarijih LeKvake crkne en LED žaromet po 3 letih: si plačal 3 premije, ki ti krijejo VSE žaromete = 168EUR
Ti tapametni z visokim IQ, boš pa plačal celoten nov žaromet sam. Čestitke.

Šele po 25 letih zavarovanja boš prišel čez tisto ceno žarometa. Ampak ti si seveda človek z največjim IQ, in si boš plačal sam. No, ker si klošar boš verjetno vzel kak Aliexpress drek za 800EUR, ki bo spet crknil še hitreje. Al boš pa šel na smetišče starih gar, kot to hodijo/te cigani, in boš tam od še večjega napizdanta kupil z razbitine original za 1000EUR. Bravo mojster. IQ over 9000.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

hojnikb ::

Ali pač ne kupiš avta, kjer ena luč stane 1500€... Pa jih tut zavarovane nebo treba met...
#brezpodpisa

njyngs ::

Jap, še bolje kupit bicikl. Tiste lučke so ceneje, pa zavarovanje ni obvezno.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

LeQuack ::

njyngs je izjavil:


Zdaj se pa obnašaš kot da bo LED serijsko crkoval vsak mesec enemu lastniku. Daj nehaj. Kupi si bicikl pa daj gor eno LED lučko za 15eur z Hervisa. Tako se lahko zavaruješ vsem svojim skrbem.


Ja lej jaz sem mel na Kia samo DRL dnevne LED luči, in sta obe shodili po par letih. Zdaj novi avti majo pa poelg dnevnih še kratke, dolge, žmigavce, meglenke, zadnje luči, vse LED. In verjetnost da kaj crkne je potem kar velika v dobi avta.
Quack !

Kawhi ::

njyngs je izjavil:

Seveda, meni manjka IQ. Torej, če potegnemo črto:

En je definiral da je premija za luči 56€. En celoten LED žaromet je cca 1500eur+, matrični žarometi še več.

Recimo da nam po katastrofalnih scenarijih LeKvake crkne en LED žaromet po 3 letih: si plačal 3 premije, ki ti krijejo VSE žaromete = 168€
Ti tapametni z visokim IQ, boš pa plačal celoten nov žaromet sam. Čestitke.

Šele po 25 letih zavarovanja boš prišel čez tisto ceno žarometa. Ampak ti si seveda človek z največjim IQ, in si boš plačal sam. No, ker si klošar boš verjetno vzel kak Aliexpress drek za 800€, ki bo spet crknil še hitreje.

Bravo, IQ mojster.


:)), no, še dokazuješ svoj IQ. Mal se spomni kako se verjetnost računa, pa pridobi statistične podatke o število razbitih žarometov na avto. Ali pa samo razmisli kako je mogoče, da zavarovalnice plačajo vse svoje zaposlene, prostore, energijo, davke...pa še imajo profit za lastnike, če imajo očitno tako nizke premije, da v povprečju, brez njyngs dvoma tolčejo izgubo, ker se pač povprečnemu zavarovancu "splača" plačati premijo. eh, lol no.

LeQuack ::

njyngs je izjavil:


Recimo da nam po katastrofalnih scenarijih LeKvake crkne en LED žaromet po 3 letih: si plačal 3 premije, ki ti krijejo VSE žaromete = 168EUR
Ti tapametni z visokim IQ, boš pa plačal celoten nov žaromet sam. Čestitke.


Pozabil si še napisati da ne moreš s pokvarjeno lučjo priti na zavarovalnico in ti jo karzamenjajo, ampak jo moraš razbiti oz. se it sumljive posle, da to dosežeš.
Quack !

njyngs ::

Tako je, razbiješ. Problem rešen. Tisti, ki se pa bojite izkoristit zavarovanje pa pač ne zavarujte in same plačajte. Verjemi da noben LeKvaka ne bo lovil s policijo za en žaromet. Lahko pa plačaš, če ti je to ljubše.

Kawhi: imaš opcijo zavarovat ali pa ne zavarovat. Ti, ki se voziš z biciklom pač ne boš zavaroval. Nekdo ki je pa na cesti vsak dan pa ne bo cenkal 50eur letno. Če te pa bolijo dobički zavarovalnic pa ti predlagam, da eno ustvariš in začneš pridelovat miljončke. Saj je na izi, al ni?
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

sbawe64 ::

m0LN4r je izjavil:

Po mojem je, glede podvozja pac tudi zelo odvisno kje se clovek vozi.
Relacija Haloze - Brezice - Krsko in tam naokoli ali pa recimo Puconci - Cankova, Bogojina - Gancani - Beltinci.
To naredis na 1000km tolko skode na avtu, kot drugje na 10.000km.

So kje v Slo sploh ceste brez lukenj ?
Za MB vem, da je vse skupaj na ravni cigo naselja.

V dojčlandu so ceste samo tipa pista v Hockenheimu ?
5:00
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Kawhi ::

njyngs je izjavil:


Kawhi: imaš opcijo zavarovat ali pa ne zavarovat. Ti, ki se voziš z biciklom pač ne boš zavaroval. Nekdo ki je pa na cesti vsak dan pa ne bo cenkal 50eur letno. Če te pa bolijo dobički zavarovalnic pa ti predlagam, da eno ustvariš in začneš pridelovat miljončke. Saj je na izi, al ni?


;)) zavarovalnice res ljubijo idiote tipa njyngs...Iz tega kako na idiotih tipa njyngs služijo zavarovalnice, tipček potegne da me bolijo njih dobički. Boleti bi morali tebe bebo, gre za tvoj bivši denar.

profii ::

njyngs je izjavil:

Tako je, razbiješ. Problem rešen. Tisti, ki se pa bojite izkoristit zavarovanje pa pač ne zavarujte in same plačajte. Verjemi da noben LeKvaka ne bo lovil s policijo za en žaromet. Lahko pa plačaš, če ti je to ljubše.
?


Res dobro, da promoviraš zavarovalniške goljufije.

brett ::

njyngs je izjavil:

Seveda, meni manjka IQ. Torej, če potegnemo črto:

En je definiral da je premija za luči 56EUR. En celoten LED žaromet je cca 1500eur+, matrični žarometi še več.

Recimo da nam po katastrofalnih scenarijih LeKvake crkne en LED žaromet po 3 letih: si plačal 3 premije, ki ti krijejo VSE žaromete = 168EUR
Ti tapametni z visokim IQ, boš pa plačal celoten nov žaromet sam. Čestitke.

Šele po 25 letih zavarovanja boš prišel čez tisto ceno žarometa. Ampak ti si seveda človek z največjim IQ, in si boš plačal sam. No, ker si klošar boš verjetno vzel kak Aliexpress drek za 800EUR, ki bo spet crknil še hitreje. Al boš pa šel na smetišče starih gar, kot to hodijo/te cigani, in boš tam od še večjega napizdanta kupil z razbitine original za 1000EUR. Bravo mojster. IQ over 9000.

Saj ti ne povrnejo denarja za pokvarjeno luč, ampak samo v primeru nesreče in da si ti kriv in imaš delni kako luči. Drugače pa gre itak z zavarovanja nasprotne stranke.
Za crknjeno luč pa boš kar lepo sam segel v žep.

Magic1 ::

Vse lahko zavaruješ, samo z zavarovanjem ne bo nihče zaslužil razen zavarovalnice. Ko kupiš avto za 50k€+, pač moraš predpostavljat, da bo treba dat 1000€+ za zavarovanje, ali pa tudi "1500€" za luč.
Magic

LeQuack ::

Tudi pri 20k avtu bo 1500 € za luč, ker imajo že kar LED dosti vgrajeno, tako da ne rabi bit drag avto. To je pa potem že daš 10% vrednosti avta za luč skor. In če ti crkne klima lahko rečeš bom brez ni panike, brez luči pa ne moreš.
Quack !

Magic1 ::

Samo pri 50k€ pač zavaruješ še kaj drugega, pri 20k€ pa boš reskiral teh dodatnih "86€" (ali reskiral 1500). Ni brez razloga šla cena avtov tipa Clio iz 10k€ na 20k€. So pač nametal luči za 3k€ in podobno not. Lupijo nas konkretno in mi balkanci kupujemo dalje. Zato pa imamo rekordno inflacijo tukaj na jugu.
Magic

Utk ::

Ne kupujte sranja pa ne bo teh problemov. Če bo pa edini problem po 10 letih luč za jurja in pol, jebemu mater, bom pa kupil to luč. V resnici neoriginal za 350, ampak ok...

Magic1 ::

Sej sem imel plan kupiti nekaj novega, samo ne bom za teh 9kkm na leto pri takih cenah in zavarovanjih. Še menjava gum je poletela v nebo. Sem si kupil raje elktrični becikelj in malo mrdam.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

LeQuack ::

To je vsekakor pametna opcija, če ti sfolga.
Quack !

njyngs ::

Magic1 je izjavil:

Sej sem imel plan kupiti nekaj novega, samo ne bom za teh 9kkm na leto pri takih cenah in zavarovanjih. Še menjava gum je poletela v nebo. Sem si kupil raje elktrični becikelj in malo mrdam.

A ni fajn filing prehitevat po kolesarski stezi pleha, ki se sili v koloni? Ta čas, da sosed pride skozi prvo križišče že jaz srkam kavico, specialka je pa parkirana v kolesarnici 8-)

Drugač pa ja fantje, dokler vozite stare kante se še da kaj menjat v lastni režiji, na novih pa težko kaj. Kupite še dizelice trenutnih letnikov, preden vam uturijo "iPhone like" EV-je :D
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

aborko ::

Ravno kupujem zadnje led luči za enega 2014 Mondea, ker niso bile zavarovane. Original 400EUR, iz ebaya nove Hella 140EUR, rabljene original iz ebay.co.uk 45EUR + uvozne dajatve in poštnina pa smo na ~80EUR. Kot so zgoraj rekli, zavaruješ pač tisto kar te preveč zaboli, če pride do česa. Hišo npr. In večino zaboli že ko vidijo tiste cene na računu namenjenem zavarovalnici, ampak tiste cifre so ... hmm pravljične. Za tele zadnje luči bi bil račun za zavarovalico tam ~jurja z vgradnjo. Ko sem videl par računov nisem mogel verjeti, sam bi ocenil škodo na max 1/3 napisane, pa to res max.
Seveda če z svojim denarjem popravljaš, se malo znajdeš lahko prideš skozi s smešnimi zneski. Kot so že eni gor napisali, zavarovalnice niso dobrodelne ustanove, imajo fajn dobičke in ti ne pridejo iz lufta ampak iz denarnic zavarovancev.

Meni osebno sicer dol visi za pleh, nekomu se stemni pred očmi, ker misli da se mu svet podira, ko ga dobi toča. Taki boljše da imajo kr max zavarovanje, ker ponavadi itak živijo prek svojih zmožnosti. V pričo mene se je tip zaletel v moj avto, ko je parkiral, pa sem se mu samo smejal, kako je nasposoben, če vidi da zraven stojim... Da bi klical policijo, tam čakal, zgubljal čas zaradi prask... Meni se ne da. Za mene je avto orodje, ravno zato že zadnjih 15 let nisem dal več kot 90EUR na leto za zavarovanje, no pa tudi če mi avto zgori, drug dan pač grem po drugega, no biggie, pa ne ker sem loaded, ampak ker sem pomirjen saj vem da sem z nepreplačevanjem zavarovanj 15 let naredil konkreten plus.

LED luči so pa fajn ja, ampak če imaš klasiko, se da dosti narediti že z zamenjavo halogenskih žarnic z H1,H4 ali H7 LED (Philips oz. Osram tam ranga 60-100EUR). Ni čisto na ravni original LED, je pa vsaj 200% (na testu 260%) bolje kot halogenke oz. več kot good enough. In vedno več avtomobilov je ustreznih za takšno zamenjavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

bemfa ::

Delate kalvarijo iz luči, kot da crkujejo na 1000km. Mam dnevne LED in obične H7 nočne, 6 let, 90kkm, še fabriške žarnice.

njyngs ::

Res je, nepotrebna drama. Eden izmed vozil pri hiši je 12 let star Mondeo, ki ima vse LED + žaromete Bi-Xenon. V vseh letih sta se menjala samo oba xenon D1s žarometa (pri starosti vozila 7 let), pa še to zarad let, ki so se obrnile in ne ker bi crknile. Tudi ledike so vse še delujoče, edina ledika ki je crknila je bila v kabini, ki pa je lahko dostopna in je stal komplet 10 ledik par evrov.

Verjamem pa, da pri Kii crkuje vse še preden pride iz garancije :P
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

LeQuack ::

njyngs je izjavil:


Verjamem pa, da pri Kii crkuje vse še preden pride iz garancije :P


Pač luči crknejo, in bodo tudi pri drugih znamkah. Verjet da ne bodo ker so LED je naivno.
Quack !

Wrop ::

Tako, saj se tudi v praksi opazi, da marsikomu ena luč ne gori. Pa naj bodo dnevne LED, nočne LED, dolge, kratke.

Twixz ::

Ena luč od avta 1500€, jaz pa za 85 m2 stanovanja dal za nadometne LED luči (6 sob + balkon in terasa in stopnišče) 1200€ :))

Men je to bolano drago. Pa še to ne crkne cela luč, ko crkne, ampak samo en del.
To bi moralo biti drugače narejeno, je le osnovna zadeva za varnost pri avtomobilih..

deco16 ::

Vse gre v to smer. Včasih je bla žarnica, zdej je vezje in pač ledice. Seveda vse lepo zapakirano da nemoreš servisirat.

Včasih je blo steklo zdaj je plastika in je treba polirat itd.

Transformacija se dogaja že nekaj časa...

LeQuack ::

Twixz je izjavil:

Ena luč od avta 1500€, jaz pa za 85 m2 stanovanja dal za nadometne LED luči (6 sob + balkon in terasa in stopnišče) 1200€ :))

Men je to bolano drago. Pa še to ne crkne cela luč, ko crkne, ampak samo en del.
To bi moralo biti drugače narejeno, je le osnovna zadeva za varnost pri avtomobilih..


Saj to moraš biti navajen da je marža na avtomobilske dele nekje 10x. Proizvodna cena takih LED luči in žarometov je nizka, ker pa je edini distributer kar proizvajalec avta, potem pa rata draga.

Če EU lahko prisili proizvajalce telefonov da naredijo enoten charger, pa zamenljive baterije, bi lahko tudi naredili da so LED user replacable. Važno da je obvezna oprema paket žarnic, ki ti nič ne pomaga.
Quack !
««
21 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropa popustila nemčiji, ICE 2035 Ban, bodo izjema E Goriva (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Na cesti
61946960 (38478) Comandante
»

Lani že desetina prodanih avtomobilov električnih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12917901 (14120) trancer01
»

Koliko bo štromar vreden čez 10 let? (strani: 1 2 3 445 46 47 48 )

Oddelek: Na cesti
2352169512 (106144) Mato989
»

Pretirana uporaba avtomobila (kako pretirana uporaba avtomobila uničuje posameznika i (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50764775 (50369) woroh4

Več podobnih tem