» »

2022 plače in usklajevanje z inflacijo

2022 plače in usklajevanje z inflacijo

1 2
3
4

Utk ::

Elektrika na računu je šla 50% gor, kolk se to komu pozna, je pa drug problem. Isto mleko, moka, ostala hrana.

kriptobog ::

zobnik je izjavil:

No saj, če se je elektrika podražila za 10%, kurjava (peleti, drva, ...) za 60% pa če oboje rabiš pol , pol potem se d ahitro vidt da ni samo 10% inflacija, mar ne. In je bolj 30%


Kurim samo na elektriko, torej ne. Vidis kje je razlika? Osebna inflacija.

Utk je izjavil:

Elektrika na računu je šla 50% gor, kolk se to komu pozna, je pa drug problem. Isto mleko, moka, ostala hrana.


Pri meni je razlike manj kot 10%. Odkar sem v bajti se je podrazila samo 1x.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Utk ::

Ja, če si pri geni do novega leta, ali pa če si že prej preveč plačeval.

kriptobog ::

Do novega leta, potem bo nekaj drazje, ampak se vseeno ne bo kurjava zame 50% vec

Utk ::

Če si lani preveč plačeval, bo, če ne, pa ne. V eni hiši imam pri enaki porabi 50% večjo položnico, obračaj kolk češ. Tist, ki je lani plačeval 20% več od mene, se mu to letos manj pozna, ni pa to neka tolažba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Phantomeye ::

pa to, da nek trgovec pod pretvezo inflacije dvigne ceno nekaterih produktov za 40%, še ne pomeni, da je podražitev direktna posledica inflacije.

Mato989 ::

Phantomeye je izjavil:

pa to, da nek trgovec pod pretvezo inflacije dvigne ceno nekaterih produktov za 40%, še ne pomeni, da je podražitev direktna posledica inflacije.


To posledica česa je, je v osnovi nepomembno, bistveno je da se je cena dvignila 40%... če sva malo filozofska in rečeva da je trgovec dvignil cene za 40% zato ker je inflacija in drugje dvigajo je tudi to POSLEDICA inflacije, samo ne neposredne ampak posredne...

Ampak kot pravim fizični osebi je to malo mar, mi vidimo cene v tem času in če so šle gor je pač to za nas inflacija cen
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Sem bil vceraj pri mati na obisku. Zaposlena v srednji firmi, cca 500 zaposlenih. Z novim letom jim dvigujejo place za 10%, malico na najvisjo neobdavceno in za prevoz pricnejo placevati kilometrino, namesto vozovnico. Pa se 1000e bozicnice so imeli.

Invictus ::

Saj ni važna uradna inflacija. To je malo za rajo, da vidi, da nek butast inštitut spet dela, iin se hvali kako so utrujeni.

Vsak posameznik ima svojo inflacijo. Žal je zelo težko spremljati svojo porabo, sploh hrane, položnice ni panike, ampak vsak posmeznik ima svojo inflacijo.

Evo par primerov:

- Lansko leto je toplarna Ljubljana spremenila izračun, in si imel namesto 30 EUR ob ničelni porabipoložnico 100 EUR. Evo ti 200% inflacije pri ogrevanju.
- Kolega, 5 članska familija, 3 pubertetniki, tedenski nakup hrane in vsega potrebnega 50% gor. Ja, imata že tako malo dražjo košarico, ker si malo več privoščita, sam vseeno.
- Banane so bile po 1EUR - 1,20 EUR kila, danes so 1,99.
- Ribe so se podražile od 30-100% v leclercu, pač odvisno od robe.
- Pakiranja so se zmanjšala. To je neopazno.
- Skratka lista je dolga...

Bluzit tukaj in se kregat katera cifra je prava je brez zveze. Fora je, da so podražili osnovne zadeve, nit ne toliko luksuzne. Alkohol se ni nič podražil. Super, folk bo lahko še naprej poceni zadet...

Vladajoči sprožijo konflikt med folkom, butast folk pade noter, in to je to...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kriptobog ::

Invictus je izjavil:

Saj ni važna uradna inflacija. To je malo za rajo, da vidi, da nek butast inštitut spet dela, iin se hvali kako so utrujeni.

Vsak posameznik ima svojo inflacijo. Žal je zelo težko spremljati svojo porabo, sploh hrane, položnice ni panike, ampak vsak posmeznik ima svojo inflacijo.

Evo par primerov:

- Lansko leto je toplarna Ljubljana spremenila izračun, in si imel namesto 30 EUR ob ničelni porabipoložnico 100 EUR. Evo ti 200% inflacije pri ogrevanju.
- Kolega, 5 članska familija, 3 pubertetniki, tedenski nakup hrane in vsega potrebnega 50% gor. Ja, imata že tako malo dražjo košarico, ker si malo več privoščita, sam vseeno.
- Banane so bile po 1EUR - 1,20 EUR kila, danes so 1,99.
- Ribe so se podražile od 30-100% v leclercu, pač odvisno od robe.
- Pakiranja so se zmanjšala. To je neopazno.
- Skratka lista je dolga...

Bluzit tukaj in se kregat katera cifra je prava je brez zveze. Fora je, da so podražili osnovne zadeve, nit ne toliko luksuzne. Alkohol se ni nič podražil. Super, folk bo lahko še naprej poceni zadet...

Vladajoči sprožijo konflikt med folkom, butast folk pade noter, in to je to...



Tako ja. Prihaja pa se nov val drazitve zivil...
Kot zanimivost, jaz meso kupujem od lokalnih kmetov/mesarjev. Ze dve leti kupujem po isti ceni. Vedno je bilo malenkost drazje, kot v trgovini, zdaj je pa malenkost ceneje :|

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Saj ni važna uradna inflacija. To je malo za rajo, da vidi, da nek butast inštitut spet dela, iin se hvali kako so utrujeni.

Vsak posameznik ima svojo inflacijo. Žal je zelo težko spremljati svojo porabo, sploh hrane, položnice ni panike, ampak vsak posmeznik ima svojo inflacijo.

Evo par primerov:

- Lansko leto je toplarna Ljubljana spremenila izračun, in si imel namesto 30 EUR ob ničelni porabipoložnico 100 EUR. Evo ti 200% inflacije pri ogrevanju.
- Kolega, 5 članska familija, 3 pubertetniki, tedenski nakup hrane in vsega potrebnega 50% gor. Ja, imata že tako malo dražjo košarico, ker si malo več privoščita, sam vseeno.
- Banane so bile po 1EUR - 1,20 EUR kila, danes so 1,99.
- Ribe so se podražile od 30-100% v leclercu, pač odvisno od robe.
- Pakiranja so se zmanjšala. To je neopazno.
- Skratka lista je dolga...

Bluzit tukaj in se kregat katera cifra je prava je brez zveze. Fora je, da so podražili osnovne zadeve, nit ne toliko luksuzne. Alkohol se ni nič podražil. Super, folk bo lahko še naprej poceni zadet...

Vladajoči sprožijo konflikt med folkom, butast folk pade noter, in to je to...


Zelo enostavno je spremljat svojo inflacijo in porabo... recimo jaz vsak račun ki ga plačam v trgovini vpišem v excel... in v 2 letih opažam rast porabe za hrano/nego/higieno/čistila za cca 28%... s tem da sem napram letu 2020 določene izdelke ki sem jih kupoval takrat zdaj zamenjal z cenejšimi, recimo 2020 sem kupoval Mileram kislo smetano, zdaj Sparovo... tako da če bi ostal pri enakih izdelkih bi verjetno bila 2 letna inflacija na hrani zame osebno bližje 35%...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kixs ::

Plače oktobra za 7,3 odstotka višje kot lani, realno pa nižje za 2,4 odstotka
1 ura

Povprečna bruto plača za oktober je bila višja od plače za september, in sicer nominalno za 1,9 odstotka, realno pa za 1,1 odstotka. Znašala je 2.024,03 evra bruto oziroma 1.317,60 evra neto in je bila tako za 7,3 odstotka bruto (in 8,1 odstotka neto) višja kot oktobra lani.

Realno, torej upoštevajoč inflacijo, so plače v bruto znesku upadle za 2,4 odstotka.


Za primerjavo recimo maj 2019:

Povprečna plača za maj 2019 je znašala 1.728,12 EUR bruto oz. 1.113,88 EUR neto;


Vsak za sebe ve koliko mu je sla placa gor. Meni nic. Ku*c pa taka firma...

Mato989 ::

kixs je izjavil:

Plače oktobra za 7,3 odstotka višje kot lani, realno pa nižje za 2,4 odstotka
1 ura

Povprečna bruto plača za oktober je bila višja od plače za september, in sicer nominalno za 1,9 odstotka, realno pa za 1,1 odstotka. Znašala je 2.024,03 evra bruto oziroma 1.317,60 evra neto in je bila tako za 7,3 odstotka bruto (in 8,1 odstotka neto) višja kot oktobra lani.

Realno, torej upoštevajoč inflacijo, so plače v bruto znesku upadle za 2,4 odstotka.


Za primerjavo recimo maj 2019:

Povprečna plača za maj 2019 je znašala 1.728,12 EUR bruto oz. 1.113,88 EUR neto;


Vsak za sebe ve koliko mu je sla placa gor. Meni nic. Ku*c pa taka firma...


Meni je sicer napram oktober 2019 in danes šlo ogromno gor, ampak ne zato ker bi se plače dvignile ampak menjava šihta... oktobra 2019 sem imel plačo 1.000 BRUTO, zdaj pa bom imel 2.200 bruto... samo oktobra 2019 nisem imel kredita in leasinga, zdaj pa ga imam :P
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kixs ::

Sem bil kar malo v nekem mehurcku glede plac. In sem zdaj kar malo :whaaaat:

Itak ni druge kot menjat sluzbo... Sicer nimam nic kredita ali kaksne druge obveznosti, razen mesecnih poloznic. Zivim pa itak skromno. Hobi se pa sam financira. Zato tudi nisem bil nekaj ekstra pozoren na vso situacijo.

zobnik ::

Predlagam da tisti ki kupujete lokalno se včlanite v FB skupine lokalna ponudba, zabojček, recimo meso po 6-7-8 evrov/kg, kupujte lokalno čim več in bodo trgovci lahko samo še sebe futral.

https://www.facebook.com/search/groups/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

user4683 ::

kixs je izjavil:

Plače oktobra za 7,3 odstotka višje kot lani, realno pa nižje za 2,4 odstotka
1 ura

Povprečna bruto plača za oktober je bila višja od plače za september, in sicer nominalno za 1,9 odstotka, realno pa za 1,1 odstotka. Znašala je 2.024,03 evra bruto oziroma 1.317,60 evra neto in je bila tako za 7,3 odstotka bruto (in 8,1 odstotka neto) višja kot oktobra lani.

Realno, torej upoštevajoč inflacijo, so plače v bruto znesku upadle za 2,4 odstotka.


Za primerjavo recimo maj 2019:

Povprečna plača za maj 2019 je znašala 1.728,12 EUR bruto oz. 1.113,88 EUR neto;


Vsak za sebe ve koliko mu je sla placa gor. Meni nic. Ku*c pa taka firma...

Ja place pri skokih inflacije rabijo malo vec casa da ulovijo.

Meni je slo v tem casu gor za dobrih 60%.

kriptobog ::

zobnik je izjavil:

Predlagam da tisti ki kupujete lokalno se včlanite v FB skupine lokalna ponudba, zabojček, recimo meso po 6-7-8 evrov/kg, kupujte lokalno čim več in bodo trgovci lahko samo še sebe futral.

https://www.facebook.com/search/groups/...


Te skupine so super. Jaz sem tam nasel kmete od katerih kupujem. Zdaj me kar kontaktirajo, ko je zakol, da si rezerviram.

Invictus ::

Mesec je objavil, da bo minimalna plača rasla 100 EUR/mesec v naslednjem letu.

Živela revščina...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tilen ::

Neto, seveda. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Invictus ::

Saj ni važno, do konca leta bo plač narasla za 1200 EUR :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

StevicaM ::

Invictus je izjavil:

Mesec je objavil, da bo minimalna plača rasla 100 EUR/mesec v naslednjem letu.

Živela revščina...



Pravilno. Privatnik pa kateri ne more izplačat delavcu dostojne minimalne plače naj zapre obrat ali pa naj sam crkne za mašino. Sicer pa če sem prav prebral bo polovico od teh 100e dala država.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: StevicaM ()

Mato989 ::

Kaj to pomeni da bo drugo leto minimalec 1.250 BRUTO? ker to vrže ven pol 878 neto, kar je 100 EUR več kot zdaj ko je 778 NETO baje
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Tilen ::

Mato989 je izjavil:

Kaj to pomeni da bo drugo leto minimalec 1.250 BRUTO? ker to vrže ven pol 878 neto, kar je 100 EUR več kot zdaj ko je 778 NETO baje


V soočenjih nam je bilo obljubljenih 100.000 EUR dodane vrednosti na zaposlenega, tako da 100 EUR na mesec več res ne bi smel biti problem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kriptobog ::

StevicaM je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mesec je objavil, da bo minimalna plača rasla 100 EUR/mesec v naslednjem letu.

Živela revščina...



Pravilno. Privatnik pa kateri ne more izplačat delavcu dostojne minimalne plače naj zapre obrat ali pa naj sam crkne za mašino. Sicer pa če sem prav prebral bo polovico od teh 100e dala država.


Tisti, ki ga ne bo mogel placati, ga bo pac odpustil. Ce ga rabi,bo padvignil cene, da bo pokril visje place. Kaj sledi? Visanje cen :))

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

StevicaM je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mesec je objavil, da bo minimalna plača rasla 100 EUR/mesec v naslednjem letu.

Živela revščina...



Pravilno. Privatnik pa kateri ne more izplačat delavcu dostojne minimalne plače naj zapre obrat ali pa naj sam crkne za mašino. Sicer pa če sem prav prebral bo polovico od teh 100e dala država.


Tisti, ki ga ne bo mogel placati, ga bo pac odpustil. Ce ga rabi,bo padvignil cene, da bo pokril visje place. Kaj sledi? Visanje cen :))


Jah to je dejstvo... ampak druge poti ni, če menite da je rešitev 10% inflacija in stagnacija cen potem pa pač ne bo nihče več hotel delat...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

StevicaM ::

kriptobog je izjavil:

StevicaM je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mesec je objavil, da bo minimalna plača rasla 100 EUR/mesec v naslednjem letu. Kar se tice pa logike odpuscanja pa bolje, da se cloveka odpusti in si ta isti clovek poisce primerno delo in za primerno placilo, ker ljudje nismo drevesa, da smo vkoreninjeni na enem mestu.

Živela revščina...



Pravilno. Privatnik pa kateri ne more izplačat delavcu dostojne minimalne plače naj zapre obrat ali pa naj sam crkne za mašino. Sicer pa če sem prav prebral bo polovico od teh 100e dala država.


Tisti, ki ga ne bo mogel placati, ga bo pac odpustil. Ce ga rabi,bo padvignil cene, da bo pokril visje place. Kaj sledi? Visanje cen :))



Cene so tudi neupraviceno visoke! Malo prej sem se mudil na kosilu v Aleji z poslovnim partnerjem in sem za 2 pepsija dal 6e v Lars in Svenu! Medtem ko sem za dva obilna obroka v Vino in Ribe dal samo 19e, nazalost niso imeli pepsija pa smo jih vzeli zraven v Lars in Svenu za 6e. Za dve male plocevinke pepsija je neupraviceno taka cena in vsekakor je Lars in Sven pri meni trajno prekrizan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: StevicaM ()

kriptobog ::

Ce so neupraviceno visoke pac ne kupuj. Ce bo prodaja padla bodo pac znizali. Ce prodaja ne bo padla, potem bo pac kot je.
Jaz sem v Londonu prejsnji teden dal 22gbp za dve pivi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Invictus ::

22 GBP? V zadnje sem plačal 4 za pivo... Me pa že nekaj časa ni bilo tam...

Se je pa res podražilo. In zdaj rabiš pasuš za GB?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

StevicaM ::

kriptobog je izjavil:

Ce so neupraviceno visoke pac ne kupuj. Ce bo prodaja padla bodo pac znizali. Ce prodaja ne bo padla, potem bo pac kot je.
Jaz sem v Londonu prejsnji teden dal 22gbp za dve pivi...



Se je slo bolj zato, da ni bilo toliko casa iti spodaj v interspar in kupit iste pločevinke za 5x ceneje. Vsekakor kjer so oderuske cene, mene ni. Bati se pa, da bo nekdo ostal brez dela ce bo slab delodajalec odpustil delavca je pa mimo. Bati se morajo samo slabi delavci in lenuhi, za dobrega delavca se vedno najde primerno placano delo, magari na crno ali pa v tujini. Niste drevesa, da bi bili vkoreninjeni pri nekomu, ki vas izkorisca in slabo placa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: StevicaM ()

Sc0ut ::

Wtf, mescu oz. kar celi vladi seje zmešalo? Zjebeje dohodninsko usklajevanje, hkrati pa višajo minimalca. Na koncu bomo vsi enaki in vsi enakopravni. Razen mesca and co., oni bodo bolj enakopravni.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Alien123 ::

Kaj pa ste volili to, upam da vsi občutite. Se je soseda pri starih važila kak je volila proti janšu. Majmun ženski

Naj gre vse gor in da boste vsi cvikali, ker smo pač glupi narod. Če pa še me kdo kaj bolj dvigne, pa lahko grem komot za avstrijca delat.
Ne moti me plača v sloveniji, ampak glup narod.

StevicaM ::

Alien123 je izjavil:

Kaj pa ste volili to, upam da vsi občutite. Se je soseda pri starih važila kak je volila proti janšu. Majmun ženski

Naj gre vse gor in da boste vsi cvikali, ker smo pač glupi narod. Če pa še me kdo kaj bolj dvigne, pa lahko grem komot za avstrijca delat.
Ne moti me plača v sloveniji, ampak glup narod.



Jst sm tut volil proti Jansi in bom do smrti volil proti Jansi, ker to kar je on pocel med koronavirusno plandemijo nebi noben.

Invictus ::

StevicaM je izjavil:


Jst sm tut volil proti Jansi in bom do smrti volil proti Jansi, ker to kar je on pocel med koronavirusno plandemijo nebi noben.

Ne bodi naiven.

Enako bi bilo, če ne še hujše.

Po Evropi in svetu je bilo huje kot pri nas, pa so imeli leve vlade...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

StevicaM ::

Invictus je izjavil:

StevicaM je izjavil:


Jst sm tut volil proti Jansi in bom do smrti volil proti Jansi, ker to kar je on pocel med koronavirusno plandemijo nebi noben.

Ne bodi naiven.

Enako bi bilo, če ne še hujše.

Po Evropi in svetu je bilo huje kot pri nas, pa so imeli leve vlade...



Ce je tak patriot in domoljub, tega nebi pocel oziroma ce je ze dobil taka navodila po Davosu ko je Sarec dobil ukaz da odstopi, bi vsaj lahko to delal na mehkejsi nacin. On se je odlocil kot taprav diktator, da z kemicnim orozjem, oklepniki, 40mm bombometi, helikopterji in z pajser brigado izvaja teror po Ljubljani in drugih mestih.

Sparkxl ::

StevicaM je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Kaj pa ste volili to, upam da vsi občutite. Se je soseda pri starih važila kak je volila proti janšu. Majmun ženski

Naj gre vse gor in da boste vsi cvikali, ker smo pač glupi narod. Če pa še me kdo kaj bolj dvigne, pa lahko grem komot za avstrijca delat.
Ne moti me plača v sloveniji, ampak glup narod.



Jst sm tut volil proti Jansi in bom do smrti volil proti Jansi, ker to kar je on pocel med koronavirusno plandemijo nebi noben.


Ti si malo na hece? Čelavi je še bil kamilica. Samo poglej si kaj so delali oh in ah jodlarji. Prisilno cepljenje, obvezno dušenje z ffp2 nagobčniki ki so na Dunaju mimogrede še zdaj obvezni na javnem transportu, več in daljši lovkdowni kot vsi ostali,... Drugje ni bilo kaj bolj drugače. Odpri nemške medije. Izberi poljubnega, še zdaj boš našel dnevno vsaj 3 članke o tem smrtonosnem prehladu.
Koliko sovražim čelavega sem ga letos prvič volil. Ker to kar ste si zdaj izvolili so marsisti kamuflirani v zeleno. Ko lubenica. Zunaj zeleno, notri rdeče.

Drugače pa to kar mato dela, pisanje v excel in kupovati ceneje kaj se je podražilo...bravo! Tako se dela! Ampak samo za luzerje.
Jaz ta čas, ki bi ga porabil za preverjanje in primerjavo vsake paštete, raje uporabim za maksimiranje svojega dohodka. Moram rečt da mi gre dobro od rok. Letos sem inflacijo peljal scat za večkratnik.

StevicaM ::

Celavega jaz nebi volil vec pa da mi z Ursko vsak dan do smrti masirata jajca.

link_up ::

dolgcas...pac zasluzis vec pa je. In ponovis vajo. Eni bomo ze sfural, me pa skrbi za delavski razred, ki bo eksponentno narasel. Te razlike v placah so ze nevarno prenizke.
In and Out

mr_chai ::

StevicaM je izjavil:

Invictus je izjavil:

StevicaM je izjavil:


Jst sm tut volil proti Jansi in bom do smrti volil proti Jansi, ker to kar je on pocel med koronavirusno plandemijo nebi noben.

Ne bodi naiven.

Enako bi bilo, če ne še hujše.

Po Evropi in svetu je bilo huje kot pri nas, pa so imeli leve vlade...



Ce je tak patriot in domoljub, tega nebi pocel oziroma ce je ze dobil taka navodila po Davosu ko je Sarec dobil ukaz da odstopi, bi vsaj lahko to delal na mehkejsi nacin. On se je odlocil kot taprav diktator, da z kemicnim orozjem, oklepniki, 40mm bombometi, helikopterji in z pajser brigado izvaja teror po Ljubljani in drugih mestih.


Ne pretiravi snežinka.

BaTeMaN ::

Pri nas zjutraj najava (seveda sektor trgovina, sam sem sicer product manager), da kljub dvigom minimalne.. kljub inflaciji, kljub rekordnemu poslovanju - uskladitve plač ne bo na nobenem nivoju (ker prihaja kriza).

Vsi mi iščemo druge službe samo je kr naporno vsake tolk menjavat samo za par eur več, ampak očitno je edino pogajanja samo tisto prvo pogajanje. Pozneje je kljub preseženim planom, super rezultatih in ne vem kaj vse... žal nemogoče iztržiti kaj več. Šefom je seveda vseeno... ker oni imajo.
less then zero

Invictus ::

Vlada je vrgla ven iz zakona usklajevanje plač z inflacijo.

Sicer so to zamaskirali med večje davke za normirance, ampak kaj češ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

user4683 ::

Zakonskega splosnega usklajevanja plac z inflacijo nikoli ni bilo. Bilo pa je usklajevanje dohodninske lestvice z inflacijo. Ni neumen golob - dvignes minimalca, da na silo poberes vec prispevkov in dohodnine. Ce prej ne ugasne kaksno podjetje. ;((

user4683 ::

Sicer ze 4 leta stari podatki, ampak mislim, da bomo vodstvo pred Bulgarijo in Romunijo v novem letu uspesno povecali ;((

zobnik ::

StevicaM je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mesec je objavil, da bo minimalna plača rasla 100 EUR/mesec v naslednjem letu.

Živela revščina...



Pravilno. Privatnik pa kateri ne more izplačat delavcu dostojne minimalne plače naj zapre obrat ali pa naj sam crkne za mašino. Sicer pa če sem prav prebral bo polovico od teh 100e dala država.


Najbolj nad tem se priožujejo s.p. d.n.o d.o.o.
, ker potem bo zmanjkal za nov avto, lepo hiši in dopuste 3x/leto. Kdo gre v 1 letu 3x na dopust naj gre medtem pa se pritožuje da bo moral zapret ker bo min.plača za 100 evrov višja, ja pa te ne hodi 3x na dopust, ampak 1x....pa bo šef in delavec zadovoljen.

kriptobog ::

Ce mislis, da sefi in lastniki prevec zaslucijo, lahko konec koncev sam odpres firmo in placujes delavce nadpovprecno.

zobnik ::

Ne najbolje zapret ali da taki delajo sami, plače so že tako mizerne da se je brezveze pogovarjat....pa storitve in hrana in...vse je dražje...zakaj potem tak problem dvignit tudi plače....saj bo zaard tega tudi večja kupna moč. Ali pa nekdo goljufa in ima predolge prste, krade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Ce mislis, da sefi in lastniki prevec zaslucijo, lahko konec koncev sam odpres firmo in placujes delavce nadpovprecno.


Enako velja za šefe, če mislijo kako je minimalec visok in ga ni treba dvigat naj zaprejo firmo in delajo za minimalca...

Reverse tvoje logike >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Alien123 ::

kriptobog je izjavil:

Ce mislis, da sefi in lastniki prevec zaslucijo, lahko konec koncev sam odpres firmo in placujes delavce nadpovprecno.


Ne bluzi. 90% delodajalcev je prikovana na minimalno plačo pri delavcih, kolikšen % še jim dodatni del izplačuje na roko.

Če ne moreš dvignit plače zaradi svojiga egoizma in hobijev, pač crkni zaradi mene lol.

Se pa dogaja, da se kadra sploh ne dobi v različnih panogah več. Vsi šokirani zakaj nihče noče delat, jebote jaz za minimalec tudi ne bi.
Končno so ljudje začeli razmišljat, pohvalno.

kriptobog ::

zobnik je izjavil:

Ne najbolje zapret ali da taki delajo sami, plače so že tako mizerne da se je brezveze pogovarjat....pa storitve in hrana in...vse je dražje...zakaj potem tak problem dvignit tudi plače....saj bo zaard tega tudi večja kupna moč. Ali pa nekdo goljufa in ima predolge prste, krade.


Ves kako je. Dokler je folk pripravljen delat za tak denar, bojo delali. Ce folk ne bi bil pripralvjen za tak denar, ne bi imel ljudi. To se lepo ze marsikje opazi, ker ne dobijo kadra, ker folk pac noce za minimalca priti delat.

Alien123 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Ce mislis, da sefi in lastniki prevec zaslucijo, lahko konec koncev sam odpres firmo in placujes delavce nadpovprecno.


Ne bluzi. 90% delodajalcev je prikovana na minimalno plačo pri delavcih, kolikšen % še jim dodatni del izplačuje na roko.

Če ne moreš dvignit plače zaradi svojiga egoizma in hobijev, pač crkni zaradi mene lol.

Se pa dogaja, da se kadra sploh ne dobi v različnih panogah več. Vsi šokirani zakaj nihče noče delat, jebote jaz za minimalec tudi ne bi.
Končno so ljudje začeli razmišljat, pohvalno.


Se enkrat. Dokler je folk pripravljen delati za minimalca, bo tako.

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Ce mislis, da sefi in lastniki prevec zaslucijo, lahko konec koncev sam odpres firmo in placujes delavce nadpovprecno.


Enako velja za šefe, če mislijo kako je minimalec visok in ga ni treba dvigat naj zaprejo firmo in delajo za minimalca...

Reverse tvoje logike >:D


Sem delal kot student v enem skladiscu. Vsi zaposleni so jamrali, kako je sefom lahko, da vse skup nic ne delajo pa imajo hude pla ce, njim pa ne dajo. Ja bodi sef pa delaj isto a ne. Firme ni problem odpret. 5 minut dela pa si na papirju podjetnik. Ampak ni tako easy a ne? Sicer pa vemo kako gre. Se ponavljham. Dokler je folk pripralvjen delat za minimalko bo pac tako. Pocasi se stanje izboljsuje, ker mularija ni tako neumna in pac marsikdo ne dobi vec delavcev pa se praska po glavi zakaj ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

feryz ::

Od mojega zaposlenega žena je delala v proizvodnji. Za minimalca, kot pravite. In pizdila čez šefe, kako nič ne delajo, kako samo plačo vlečejo bla, bla.
No in potem pride dan, ko njo povišajo na delovno mesto šefa v proizvodnji. Placa 50 posto gor.
3 mesece kasneje je dala odpoved. Je rekla da ni denarja, da še naprej opravlja to delo. Drkanje in problemi iz vseh strani.

musicfreak ::



Evo Jelincic vam pove kako je na stvari z sluzbami in stanovanji na 16:34 :))))
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inflacija 2021/2022 (strani: 1 2 3 4211 212 213 214 )

Oddelek: Problemi človeštva
10682990338 (3790) Mr.B
»

Dvig minimalne plače (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28239434 (7258) Malidelničar
»

Podražitve (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24630429 (19702) WizzardOfOZ
»

V kratkem podražitev hrane v Sloveniji 2017 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19238060 (33686) Utk

Več podobnih tem