» »

Podražitve

Podražitve

1
...
3 4
5
»

WhiteAngel ::

49106 je izjavil:

Ti ne ločiš luksuza od eksistenčnih potreb oziroma ni vse, kar ni esksistenčna potreba, luksuz.

BTW
Električna energija se je v enem letu podražila za 40 odstotkov


To ne vem, od kje novinarji dobivajo te cifre. Gen-i ima isto ceno na kWh že od 1. 1. 2019. In na moj.gen-i.si so ravno objavili tole:


Naše cene za gospodinjske odjemalce ostajajo enake

21. 10. 2021
Z nami ste v gospodinjstvih lahko brez skrbi. Kljub ekstremni rasti cen energentov na mednarodnih trgih pri nas gospodinjskim odjemalcem ne bomo zvišali cen električne energije in zemeljskega plina. Enake bodo ostale najmanj do poletja 2022.

Skrb za odjemalce in konkurenčne cene sta naši primarni vodili že od vstopa na trg električne energije. Naše cene tarif električne energije rednega cenika za gospodinjske odjemalce se niso zvišale že več kot sedem let. V prvem valu epidemije smo jih znižali za 15 odstotkov, tokrat, v času energetske krize, pa smo poskrbeli, da se ne bodo zvišale kljub vsesplošnim dražitvam. To nam je uspelo z učinkovitim obvladovanjem tržnih tveganj in izjemno uspešnimi nabavnimi strategijami, za katere že več let pospešeno vlagamo v napredno analitiko in digitalne procese.

Zadnji dogodki na mednarodnih energetskih trgih kažejo, da so fosilni viri glavno gonilo rasti cen energentov, zaradi katerih se je svet znašel v energetski krizi. Le hitra zelena preobrazba energetike in pospešeno vlaganje v brezogljične vire bosta omogočila dolgoročno stabilne cene.

V GEN-I sprejemamo svoj del odgovornosti ter za odjemalce razvijamo projekte in storitve, s katerimi si lahko zagotovijo dolgoročne prihranke in hkrati varujejo okolje. Najnovejši med njimi je Sončna skupnost GEN-I, ki bo vsakemu gospodinjstvu omogočila samooskrbo z električno energijo iz sonca, tudi tistim, ki ne morejo postaviti lastne sončne elektrarne. Povezali bomo strešne površine z odjemalci širom Slovenije ter zgradili največjo samooskrbno skupnost v državi.

Vrata naše Sončne skupnosti so že odprta. Vabljeni, da se nam pridružite in izkoristite priložnost za svoj košček sonca. V Sončno skupnost GEN-I vstopite tukaj.


A to novinarji dobivajo direktive od nekoga, da morajo buče objavljati in delati senzacijo?

49106 ::

Cena za kWh ni končni znesek na položnici. Moram primerjati položnici dve podobni, ampak na uč bi rekel, da 40% podražitev drži. To, da en ponudnik ni podražil kwh, ne pomeni, da se električna energija ni podražila na splošno. Poleg tega ima Gen-i skrite stroške v obliki 2 EU nadomestila, in kdo ve, kaj bo uvedel jutri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

njyngs ::

GEN-I bi si lahko s to potezo pridobil kar nekaj strank, Petrol pa posledično izgubil. "Hvala kurcu", da sem pri GEN-I.

Colt1911 ::

49106 je izjavil:

Če nekaj ne moreš dat v davčno olajšavo, gre za luksuz, al kako?

Očitno je luksuz na tem forumu to, da znaš to besedo pravilno zapisati.

Ne vem , samo vprašam ! Odgovoril mi pa nisi.

Mr.B ::

49106 je izjavil:

Ti ne ločiš luksuza od eksistenčnih potreb oziroma ni vse, kar ni esksistenčna potreba, luksuz.

BTW
Električna energija se je v enem letu podražila za 40 odstotkov

Jaz raje grem na ststistični urad... Link
Škoda da vzameš clikkc bait medije. Potem bi uhgotovil da je cena še višja.

Kebo je izjavil:

Jaz ne vem kaj tako jamrate, statistični urad pravi, da je inflacija 2,4% /s

Ce ne znaš seštevat si celo zadel.

49106 je izjavil:

Če nekaj ne moreš dat v davčno olajšavo, gre za luksuz, al kako?

Očitno je luksuz na tem forumu to, da znaš to besedo pravilno zapisati.

Ko se greš naslanjat na slovnične napake, no ne skrbi. Že vemo nivo debate.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Mr.B ::

49106 je izjavil:

Cena za kWh ni končni znesek na položnici. Moram primerjati položnici dve podobni, ampak na uč bi rekel, da 40% podražitev drži. To, da en ponudnik ni podražil kwh, ne pomeni, da se električna energija ni podražila na splošno. Poleg tega ima Gen-i skrite stroške v obliki 2 EU nadomestila, in kdo ve, kaj bo uvedel jutri.

Kaj ko bi raje začel z relanimi podatki, ker tako na uč ali na prst je lahko zelo oddaljeno od relanosti če črpaš zaključke iz clik bait medijev...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FoxKnox ::

Te podražitve energentov na svetovnih borzah, ki smo jim trenutno priča, so v glavnem posledica Agende 21 in okolskih zaobljub o zmanjšanju uporabe fosilnih goriv do leta 21.
Ker do sedaj ni bil dosežen določen procent, se je postavilo novo skrajno obdobje do leta 25, kar pa prinaša rigorozne ukrepe v smislu doseganja cilja.
Ena izmed najvažnejših je dodatno obdavčevanje vseh fosilnih goriv in vseh derivatov ter skokovita rast okolskih co2 kuponov, ki najbolj obremeni gospodarstvoin promet ki zasvoj pogon uporablja fosilna goriva .
Kar se tiče rasti cen električne energije, je ta najbolj opazna pri proizvdonji v termoelektrarnah, še vedno se največ električne energije proizvede s pomočjo premoga , kot posledica cen kuponov in hidroelektrarnah zaradi nizkega vodostaja rek.
Sama vetrna in jedrska električna energija se je letos podražila za slabo tretjino, sončna samo za 5 procentov v več letih.
Zato Geni ne draži, ker prodaja v glavnem jedrsko, sončno in vetrno energijo, dobavo energije ustvarjene s pomočjo fosilnih goriv a vztrajno zmanjšuje.
Trend dviga cen fosilnih goriv se bo nadaljeval vse do leta 25 ali zaostreno še naprej, dokler ne bo dosežen okoljevarstven cilj ,ki so ga določili.

Lonsarg ::

Kdorkoli je lahko januarja 2021 kupil "poceni" (pač relativno gledano na trenutne cene na trgih) elektriko za letošnjo zimo, samo je pač moral toliko vnaprej se zmenit.

Kdor tega ni naredil je prisiljen po trenutnih visokih cenah kupovat da zagotovi potrebo.

Profitirali so seveda tudi tisti, ki so januarja kupili več kot imajo lastne potrebe in zdaj preprodajajo naprej ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

aviator ::

Floskule. Ker ni politicnega volje, da se vrtiljak ustavi bomo imeli stagflacijo.
As simple as that. Kaksna ekologija neki.
Svet ima 600 trilijono derivatov(CFD, kripto, krediti).
Te monetarni ekspanzija ni vec mogoce skrivati.
Pa kako bos ljubi bog uspel kot podjetnik, ko pa se folk niti zapufat vec ne more, ker ze pufe ima, razpolozljiv dohodek je realno vse manjsi, denar pa se najaga v ceglovje, ki mora rasti, ker so njih lastniki velike banke in elita dobili poceni ekskluziven kredit z nizko obrestno mero.

To vec ni kapitalizem. Kapitalizem je mrtev. Steje le se kako blizu korita si, da bos poceni denar parkiral v svoj vrtickarsko zasciteni asset class.

kuall ::

večina mestnih ljudi se ne zaveda, kako huda suša je bila letos. junij, julij in avgust nobenega dežja. hujša po moje samo še leta 2003. tudi zato so podražitve hrane.

FoxKnox ::

kuall je izjavil:

večina mestnih ljudi se ne zaveda, kako huda suša je bila letos. junij, julij in avgust nobenega dežja. hujša po moje samo še leta 2003. tudi zato so podražitve hrane.


Imamo nekaj jablan, češnje, marelico,hruško in edini letošnji pridelek s teh dreves sta bila 2 jabolka. Dva. Vse ostalo je vzela pozeba spomladi .

kuall ::

to pa itak. pri nas tudi nobenega sadja, ponavadi spravimo 10-20 gajb jabolk v klet.

energetik ::

Včeraj sem zanalašč spravil račun za fasngo iz Hoferja, da pogledam te famozne podražitve. Nekaj primerov:
Mleko3,5 trajno 0,63€/L
Rdeča SLO jabolka 1,4€/kg
Sir Tilzit 400g 2,45€
Tofu 350g 1,6€
Piščanec bedra 4€/kg

Sori, ampak jaz tukaj ne vidim nobene podražitve, te zadeve že vsaj cca. 15let kupujem po takih cenah. Za mleko se mi zdi cena še nižja kot pred leti.

Mato989 ::

energetik je izjavil:

Včeraj sem zanalašč spravil račun za fasngo iz Hoferja, da pogledam te famozne podražitve. Nekaj primerov:
Mleko3,5 trajno 0,63€/L
Rdeča SLO jabolka 1,4€/kg
Sir Tilzit 400g 2,45€
Tofu 350g 1,6€
Piščanec bedra 4€/kg

Sori, ampak jaz tukaj ne vidim nobene podražitve, te zadeve že vsaj cca. 15let kupujem po takih cenah. Za mleko se mi zdi cena še nižja kot pred leti.


No jaz pa ti povem da danes POLI klobasa stane 5€, pred 5+ leti je pa stala manj kot 4€... mislim da nekje 3,79€...

Kila mletega mešanega mesa je v SPARU čez 11€, pred cca. 7-8 leti ko smo imeli vsak vikend piknike kot diplomirani študenti so bile pa cene za kilo mletega mešanega (se pravi da sam začiniš da ti tam zmeljejo) cca. 6€... torej v 7 letih podražitev za skoraj 100%...

Greva še na Pivo? Koliko je bilo pol litra piva v gostilni pred 7-10 leti koliko danes?

S budget (SPAR) Edamec je bil nekoč 3,99€ (tam okrog leta 2013) danes je skor 6€...

Najbolj očitna podražitev (sicer je ne pijem) pa je Barcaffe... 100g je bilo cca 1,1x€ še pred parimi meseci, zdaj pa je 1,44€!!!!so se nam plače povišale za 20% v parih mesecih?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

Potem očitno draži Špar, Hofer pa niti ne.

Sicer pa kot že rečeno, vsak ima svojo košarico. Fasnga v moji košarici zasede precej malo. V zadnjih par letih imata še največji delež vrtec (ta se ni podražil), počitnice in pa nov avto. Pri avtih je pa precej težko govorit o spremembi cene, ker ponavadi z višjo ceno dobiš tudi precej bolje opremljen in sodoben izdelek.
Je že kar težko primerjat, ampak recimo Hyundai pri I30 še ponuja navadnega MPI bencinarja, kot 15 let nazaj. Tak pride danes 15kEUR. Nisem ziher koliko je bil 15 let nazaj, ampak če se prav spomnim okoli 13kEUR. Ampak spet, danes ima 6-st menjalnik, ESP, zaviranje v sili, stop&go, DAB radio, led lučke... Tako da realno kakšne podražitve ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

FireSnake ::

Mato989 je izjavil:

energetik je izjavil:

Včeraj sem zanalašč spravil račun za fasngo iz Hoferja, da pogledam te famozne podražitve. Nekaj primerov:
Mleko3,5 trajno 0,63€/L
Rdeča SLO jabolka 1,4€/kg
Sir Tilzit 400g 2,45€
Tofu 350g 1,6€
Piščanec bedra 4€/kg

Sori, ampak jaz tukaj ne vidim nobene podražitve, te zadeve že vsaj cca. 15let kupujem po takih cenah. Za mleko se mi zdi cena še nižja kot pred leti.


No jaz pa ti povem da danes POLI klobasa stane 5€, pred 5+ leti je pa stala manj kot 4€... mislim da nekje 3,79€...

Kila mletega mešanega mesa je v SPARU čez 11€, pred cca. 7-8 leti ko smo imeli vsak vikend piknike kot diplomirani študenti so bile pa cene za kilo mletega mešanega (se pravi da sam začiniš da ti tam zmeljejo) cca. 6€... torej v 7 letih podražitev za skoraj 100%...

Greva še na Pivo? Koliko je bilo pol litra piva v gostilni pred 7-10 leti koliko danes?

S budget (SPAR) Edamec je bil nekoč 3,99€ (tam okrog leta 2013) danes je skor 6€...

Najbolj očitna podražitev (sicer je ne pijem) pa je Barcaffe... 100g je bilo cca 1,1x€ še pred parimi meseci, zdaj pa je 1,44€!!!!so se nam plače povišale za 20% v parih mesecih?


Drobtine. Pred dvema letoma 45 centov ... danes 1.6€.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

IgorCardanof ::

Igrnorajte kaj Energetik pravi, ker očitno misli, da če ima sam ogromno denarja, da ga imajo tudi vsi. In da če njega boli kurac a je določen produkt 1.7€ namesto 1.3€, da to pomeni da tut vse ostale boli kurac.

Klasičen egoist, ki misli, da je edini na svetu, nezmožen pogledat na svet iz druge perspektive.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

kixs ::

Sem mislil par stvari kupit... pa ne bom. Gledam TV... isti model sel gor za kaksnih 100€. Gledam rabljen EV avto, sle cene gor za par K€... gledam Logitech volan, sel gor za ~100€... pac ne bom NIC kupil, ker mi ni treba.... tako, da kur'c gleda te podrazitve!

6bt9hmDwY ::

Ja, za primerjavo glejte ISTO trgovino in ENAKE artikle, takrat in zdaj :-)

IgorCardanof je izjavil:

produkt 1.7EUR namesto 1.3EUR

Auch, ja, podražitev istega produkta je ogromna (31%), čeprav je sam znesek precej nizek..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

energetik ::

IgorCardanof je izjavil:

Igrnorajte kaj Energetik pravi, ker očitno misli, da če ima sam ogromno denarja, da ga imajo tudi vsi. In da če njega boli kurac a je določen produkt 1.7EUR namesto 1.3EUR, da to pomeni da tut vse ostale boli kurac.

Klasičen egoist, ki misli, da je edini na svetu, nezmožen pogledat na svet iz druge perspektive.
Nimam ogromno denarja, od kje si to pobral? Sem prepisal direkt z računa, in pri tistih izdelkih NI podražitve.
Je pa res, da v bistvu ne opazim, če plačam pri tedenski fasngi 150 ali 130EUR, saj nikoli ne kupim enake košarice izdelkov vsak teden. Da bi šel vsak teden čekirat, koliko stane tistih 50+ izdelkov, toliko časa pa nimam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

jotunn ::

Energetik nic bat tudi Hofer drazi. Jaz kupujem priblizno enak stvari pa je bilo par let nazaj vecinoma 30-40eur na nakup, danes pa 80-100eur. Ampak ajd bodimo posteni... tudi place niso taksne kot so bile 5 let nazaj, pa dolocene stvari so cenejse kot so bile 5 let nazaj, tako da all in all, je stvar se vedno vsaj tam nekje ali pa celo boljsa kot je bila.

energetik ::

Nima veze koliko daš za celoten nakup, tukaj gre sigurno za bias in pač kupuješ zdaj več kot prej. x2 se pač hrana v par letih niti pod razno ni podražila.

Veze imajo le EUR/kg in EUR/L. In jaz malce čekiram cene le za osnovna živila, mleko, moka, meso, tofu, sadje. Če se podraži nek tvoj predelan izdelek, zavit v kupe embalaže in kjer se plačuje tudi znamka, to ni toliko reprezentativno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

IgorCardanof ::

kixs je izjavil:

Sem mislil par stvari kupit... pa ne bom. Gledam TV... isti model sel gor za kaksnih 100€. Gledam rabljen EV avto, sle cene gor za par K€... gledam Logitech volan, sel gor za ~100€... pac ne bom NIC kupil, ker mi ni treba.... tako, da kur'c gleda te podrazitve!


Po drugi strani pa mogoče si raje privošči sedaj stvari, ki so dejansko nekaj vredne (materialne dobrine, dogodivščine, izkušnje), ker denar sam po sebi ni vreden nič. Z inflacijo in krizo v prihodnjih letih bo pa še toliko manj vreden.

Res je, če bo huda inflacija, bodo v določeni meri šle gor tudi plače, tako da ne bo tako hudo, samo 500€ na računu bo pa čez nekaj let še zmeraj samo 500€ na računu, le da si boš z njimi lahko kupil pol manj kot danes.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

jotunn ::

Bias gor ali dol... recimo da vzamemo boljso statistiko kot ji imas ti in gremo pogledati statisticni urad (upam da se strinjamo, da je precej bolj natancno kot tvoj racun iz Hoferja):
Mleto mesano meso: 2018 5.05eur/kg, 2019 5.39eur/kg, 2020 6.62eur/kg
Moka psenicna: 2018 0.66eur/kg, 2019 0.66eur/kg, 2020 0.72eur/kg
Mleko trajno polnomastno: 2018 0.74eur/kg, 2019 0.74eur/kg, 2020 0.77eur/kg
Jajca: 2018 1.67eur/kg, 2019 1.64eur/kg, 2020 1.8eur/kg

Je sla pa po drugi strani dol neprofitna najemnina pa pivo je tudi 0.01eur/liter cenejse v 2020 kot je bilo 2018.

gruntfürmich ::

kuall je izjavil:

večina mestnih ljudi se ne zaveda, kako huda suša je bila letos. junij, julij in avgust nobenega dežja. hujša po moje samo še leta 2003. tudi zato so podražitve hrane.

mislim da ni primerjave. 2003 praktično ni bilo dežja več kot pol leta, morda kar 3/4. končala se je z mokrim aprilom. spremljam v službi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

kixs ::

IgorCardanof je izjavil:

kixs je izjavil:

Sem mislil par stvari kupit... pa ne bom. Gledam TV... isti model sel gor za kaksnih 100EUR. Gledam rabljen EV avto, sle cene gor za par KEUR... gledam Logitech volan, sel gor za ~100EUR... pac ne bom NIC kupil, ker mi ni treba.... tako, da kur'c gleda te podrazitve!


Po drugi strani pa mogoče si raje privošči sedaj stvari, ki so dejansko nekaj vredne (materialne dobrine, dogodivščine, izkušnje), ker denar sam po sebi ni vreden nič. Z inflacijo in krizo v prihodnjih letih bo pa še toliko manj vreden.

Res je, če bo huda inflacija, bodo v določeni meri šle gor tudi plače, tako da ne bo tako hudo, samo 500EUR na računu bo pa čez nekaj let še zmeraj samo 500EUR na računu, le da si boš z njimi lahko kupil pol manj kot danes.


Sej inflacija je pa se vecji problem, ker visje cene ne bodo sle dol. Kar imas nasparano, pa izgublja realno vrednost.

Kar hocem rect, da je zdaj problem v "supply vs demand" in ce bi vsi nehali kupovati po teh visjih cenah, bi sle cene dol. Tako pac imamo zacaran krog...

Ko se govori o placah, meni avtomaticno se nikoli niso nic dvignili. Tudi danes, zaradi inflacije, ne bodo. Zadnjih 5 let ista placa in se to nizja kot pred 10+ leti. Res pa je lokacija druga in na zalost, se ne mores zmisljevati :((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

kixs ::

Potem pa beres tole:

Odhodki za plače v javnem sektorju višji skoraj za petino
https://www.finance.si/8981675/Odhodki-...

IgorCardanof ::

kixs je izjavil:

Potem pa beres tole:

Odhodki za plače v javnem sektorju višji skoraj za petino
https://www.finance.si/8981675/Odhodki-...


Itak, tisti na visokih položajih si sami nabijajo plače gor brez problema. Njim ni to nobena težava. Vsi ostali se bodo mogli pa borit za višjo plačo in sicer ali menjaš službo, kjer iz osnove dobiš višjo ponudbo, ali pa rečeš za višjo plačo. Zelo težko verjamem, da bi se v večini podjetij kar povišalo plačo vsem zaradi inflacije.

Edini, ki bodo imeli višjo plačo avtomatsko, bodo tisti na minimalcu, ker se bo minimalna plača dvigovala.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

dsfsfawer235 ::

IgorCardanof je izjavil:


Itak, tisti na visokih položajih si sami nabijajo plače gor brez problema. Njim ni to nobena težava. Vsi ostali se bodo mogli pa borit za višjo plačo in sicer ali menjaš službo, kjer iz osnove dobiš višjo ponudbo, ali pa rečeš za višjo plačo. Zelo težko verjamem, da bi se v večini podjetij kar povišalo plačo vsem zaradi inflacije.


Ja, bo treba zaceti zagovarjati politicne opcije, ki ne bojo scitile kapitalistov in tlacile v drek delavcev. Ali pa morda ustanoviti kaksen sindikat, da se delodajalce prisili v usklajevanje plac z inflacijo.

Dokler boste pa volili odkrito (SDS) ali prikrito desnico (SD) boste imeli pa tako kot si boste poslali.

(p.s.: tistemu, ki tale post ne disi, pa nima firme in/ali zaposlenih je cuden "ke v glavo")
If you don't work in a sweatshop, thank a Union.
If you do work in a sweatshop, start a Union.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fe/Rb-star.svg

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

kixs je izjavil:

Sem mislil par stvari kupit... pa ne bom. Gledam TV... isti model sel gor za kaksnih 100€. Gledam rabljen EV avto, sle cene gor za par K€... gledam Logitech volan, sel gor za ~100€... pac ne bom NIC kupil, ker mi ni treba.... tako, da kur'c gleda te podrazitve!


Dejansko najboljša taktika!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Magic1 ::

FireSnake je izjavil:

kixs je izjavil:

Sem mislil par stvari kupit... pa ne bom. Gledam TV... isti model sel gor za kaksnih 100EUR. Gledam rabljen EV avto, sle cene gor za par KEUR... gledam Logitech volan, sel gor za ~100EUR... pac ne bom NIC kupil, ker mi ni treba.... tako, da kur'c gleda te podrazitve!


Dejansko najboljša taktika!

Odvisno, če pride konkretna inflacija, s čakanjem ne boš nič dočakal. Razen tega, da zadev ne boš imel.
Seveda pa lahko vedno v bolj perspektivne zadeve vložiš denar. Samo kaj je to v današnjih časih?!
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

kixs ::

Pri meni je tako, da teh zadev ne rabim. Bi menjal, vendar ne za vsako ceno. Pac niso essential stvari in tudi starjse dobro delajo. Drugace je pri osnovnih vsakodnevnih dobrinah, kjer nimas izbire. Res pa smo tako "bogata druzba", da za osnovne dobrine ne gre vsa placa... in pri vecini obstoj ni ogrozen - vsaj zaenkrat...

energetik ::

Magic1 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

kixs je izjavil:

Sem mislil par stvari kupit... pa ne bom. Gledam TV... isti model sel gor za kaksnih 100EUR. Gledam rabljen EV avto, sle cene gor za par KEUR... gledam Logitech volan, sel gor za ~100EUR... pac ne bom NIC kupil, ker mi ni treba.... tako, da kur'c gleda te podrazitve!


Dejansko najboljša taktika!

Odvisno, če pride konkretna inflacija, s čakanjem ne boš nič dočakal. Razen tega, da zadev ne boš imel.
Seveda pa lahko vedno v bolj perspektivne zadeve vložiš denar. Samo kaj je to v današnjih časih?!
Resno vprašaš? Odgovor se ponuja sam - zlato, kripovalute, ustrezni delniški indeksi. Tako da ja, zmagaš, če stvari ki jih zdaj trenutno ne rabiš ne kupiš, in ta denar vložiš v omenjene zadeve. Stvari kupiš, ko bodo cene spet padle ali jih boš rabil. Vmes bo obrestno obrestni račun naredil svoje.

IgorCardanof ::

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/miza...

Energetik, tole pa more biti najbrž fakenews tudi?

energetik je izjavil:

Magic1 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

kixs je izjavil:

Sem mislil par stvari kupit... pa ne bom. Gledam TV... isti model sel gor za kaksnih 100EUR. Gledam rabljen EV avto, sle cene gor za par KEUR... gledam Logitech volan, sel gor za ~100EUR... pac ne bom NIC kupil, ker mi ni treba.... tako, da kur'c gleda te podrazitve!


Dejansko najboljša taktika!

Odvisno, če pride konkretna inflacija, s čakanjem ne boš nič dočakal. Razen tega, da zadev ne boš imel.
Seveda pa lahko vedno v bolj perspektivne zadeve vložiš denar. Samo kaj je to v današnjih časih?!
Resno vprašaš? Odgovor se ponuja sam - zlato, kripovalute, ustrezni delniški indeksi. Tako da ja, zmagaš, če stvari ki jih zdaj trenutno ne rabiš ne kupiš, in ta denar vložiš v omenjene zadeve. Stvari kupiš, ko bodo cene spet padle ali jih boš rabil. Vmes bo obrestno obrestni račun naredil svoje.


Torej kupovati je treba v konkretno prenapihnjen trg, ki je na robu kolapsa? Iskreno je zelo malo varnih opcij trenutno. Izgubljaš na vsakem koraku, razen če si dovzeten za kar konkretno mero tveganja.
V kripto temi vsaj kej pametnega napišeš, v tej pa eno za drugo same bedarije. Kako ti uspe.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Kaj je na robu kolapsa? Vložiš v tisto, kar trenutno ni napihnjeno. Zlato ni nič kaj dosti napihnjeno, platina in paladij še manj. Latinska Amerika, Kitajska... Seveda na kratki rok nekaj tvegaš, na dolgi pa verjetno manj kot če držiš € na računu.

FireSnake ::

Magic1 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

kixs je izjavil:

Sem mislil par stvari kupit... pa ne bom. Gledam TV... isti model sel gor za kaksnih 100EUR. Gledam rabljen EV avto, sle cene gor za par KEUR... gledam Logitech volan, sel gor za ~100EUR... pac ne bom NIC kupil, ker mi ni treba.... tako, da kur'c gleda te podrazitve!


Dejansko najboljša taktika!

Odvisno, če pride konkretna inflacija, s čakanjem ne boš nič dočakal. Razen tega, da zadev ne boš imel.
Seveda pa lahko vedno v bolj perspektivne zadeve vložiš denar. Samo kaj je to v današnjih časih?!


Ma zelo dolgi rok samo zlato.
Tako dolgi rok, da ga v skrajnem primeru daš svojim otrokom.
Vsi bi morali zategnit, sa bi ene korporacije crknile. Nič slabega ne bi bilo na tem. Ravno nasprotno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gruntfürmich ::

malo več umskega napora bo potrebno vložiti, da si izjasnimo kam nas to vse pelje. danes se mi je že nekaj sanjalo na to temo, ampak se nevronske povezave še niso čisto uredile...

skratka to tiskanje keša 'bo' imelo enake posledice kot jih poznamo na japonskem v 90h, ampak tukaj se v zgodbo vključi še sigurno covid s svojimi gospodarskimi mahinacijami, ter bitcoin kot deflatorno že skoraj svetovno priznano hranilno sredstvo.
ti so morda največji dejavniki, ki bodo vplivali na to kam bomo kot družba krenili v post apokalipsi...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

FireSnack ::

Poinvestirat vse še danes. Za večino (povprečen slovenec ima 55k evrov prihrankov) to ne bo problem. 50 jurčkov spravit notr je nekaj minut do max eno uro razmisleka in ni več ničvrednega fiata na zalogi.
Preprodajalec NFT umetnin

</head> ::

FireSnack je izjavil:

(povprečen slovenec ima 55k evrov prihrankov)


URL?

gruntfürmich ::

mislim da to NI mediana :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bobby ::

</head> je izjavil:

FireSnack je izjavil:

(povprečen slovenec ima 55k evrov prihrankov)


URL?


Investijciska hiša tldr: 35000

https://www.generali-investments.si/kol...

Sam imajo problem, ker povprrcen slovenec nima pojma o investiranju, ma nima niti malo pojma, od kje valuta prihaja, kaj sele, da bi razmisljal kakorkoli drugace.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

archer ::

kixs je izjavil:

Ko se govori o placah, meni avtomaticno se nikoli niso nic dvignili. Tudi danes, zaradi inflacije, ne bodo. Zadnjih 5 let ista placa in se to nizja kot pred 10+ leti. Res pa je lokacija druga in na zalost, se ne mores zmisljevati :((

Mi je bilo vedno zanimivo, zakaj si več ljudi in sindikatov ne izpogaja v pogodbi dvig bruto osnove za min. 3% letno oz. skladno z dvigom cen. Prideš do teh privat laletov tu, pa jim to rečeš, pa te debelo gledajo. Kakor vem, je v Avstriji to nek standard. V kolikor je leto uspešno, sindkati izborijo dvig plače vsako leto za korekcijo inflacije.
Tu pa je ljudem šele zdaj jasno, ko je inflacija malo višja. Tiste ta zoprne 2%, ki je bila prej v povprečju recimo zadnjih 10 let, pa nihče ne opazi. Plača pa 20% manj vredna, če nisi skrbel za sprotno višanje.

6bt9hmDwY ::

Od kod vam ti izračuni? Res je petek in smo zmatrani, pa vseeno...

Glede na ta omenjen članek iz 3.9.2021, nekaj ne štima.

Katere oblike varčevanja se najbolj poslužujejo Slovenci?
Še vedno najbolj prevladuje varčevanje v bančnih produktih, saj so nam ti poleg nepremičnin najbolj blizu in o tem smo že v otroštvu največ naučili od svojih staršev. Že pri pregledu podatkov Banke Slovenije lahko vidimo, da imamo Slovenci na bankah več kot 23 milijard evrov. Od tega je več kot tri četrtine denarja na računih, ostalo pa v depozitih. V domačih vzajemnih skladih pa je le okoli 3,6 milijarde evrov sredstev. V razvitih državah je to razmerje bolj uravnoteženo.

Koliko denarje ima privarčevanega povprečen Slovenec?
Na podlagi podatkov, ki so dostopni vsakomur lahko rečemo, da ima povprečni Slovenec približno 35.000 evrov finančnega premoženja.


24+4=28 mrd finančnega premoženja vsega prebivalstva (zaokroženo).
Če deliš s 35.000EUR, izračunaš 800.000 prebivalcev.
Če deliš s 50.000EUR, izračunaš 560.000 prebivalcev.

Kaj pa prebivalke? Nimajo nič privarčevanega? In otroci tudi ne?
So mišljene družine ali gospodinjstva ali delovno aktivno prebivalstvo?

Nekje manjka 20 mrd euričev, če vzamemo, da je odraslih prebivalk in prebivalcev 64% (glede na to), pa še več, če všteješ še starejše od 64, potem manjka 34 mrd...

Torej? Kdo je zayebal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

gruntfürmich ::

A se ne plače v sloveniji dvigujejo z inflacijo?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Lonsarg ::

Zgolj minimalna, pa še to z zamudo (in zgolj polavtomatsko, vedno še politiki morjo svoje štemple dati).

Vse ostalo pa je zgolj pogajanje za povišice (tudi javni sektor se preko sindikatov pogaja), nobenega upoštevanja inflacije.

styrian ::

Majhna inflacija je namenjena temu da niža plače, ker so plače definirane s pogodbami in podjetja zelo težko sama nižajo plače.

Nižja plača pomeni za podjetje da postane bolj učinkovito.

WizzardOfOZ ::

styrian je izjavil:

Majhna inflacija je namenjena temu da niža plače, ker so plače definirane s pogodbami in podjetja zelo težko sama nižajo plače.

Nižja plača pomeni za podjetje da postane bolj učinkovito.


Nižja plača pomeni nezadovoljnega delavca. To pa nikoli ne dela podjetja učinkovitega.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inflacija 2021/2022 (strani: 1 2 3 4208 209 210 211 )

Oddelek: Problemi človeštva
10534926685 (3125) Mr.B
»

Tudi klici v EU odslej regulirani in zato cenejši

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
288097 (5702) MrStein
»

V kratkem podražitev hrane v Sloveniji 2017 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19236488 (32114) Utk
»

Nove trošarine na alkohol in tobak? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7717579 (16434) Phil

Več podobnih tem