» »

2022 plače in usklajevanje z inflacijo

2022 plače in usklajevanje z inflacijo

1
2
3 4

Phantomeye ::

FireSnake je izjavil:

Prevod, prosim.


Mja, sori.

1. Če bi menjali službo, kjer bi bilo več dela, kot v trenutni službi (težko kvantificiram "več dela"), za koliko višja bi morala biti plača, da bi službo sprejeli?

2. Če bi želeli menjati službo v drugem vohu, v katerem imate manj znanja, ali bi bili pripravljeni delati za nižjo (začetno) plačo. Koliko nižje bi bili pripravljeni it?

PacificBlue je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

malca šla gor, cene v menzi pa še bolj :D, no razen kvalitete :D

za koliko % več bi menjali job, ki bi pomenil več dela kot trenutno. Za koliko manj dela bi vzeli nov job, na drugem področju, kjer nisi recimo tako dober?


Sam bi lahko dobil za skoraj 100%procentov večjo plačo, v AT, je pa dobra ura vožnje v eno smer, kar mi je preveć. Zdaj imam 8 min do sluzbe.
Meni razdalja pomeni več kot EUR.


Sem bil na podobnem - ne sicer 100% plače, in ne 100% več vožnje, sigurno pa 50% več.

Zgodovina sprememb…

user4683 ::

Se mi zdi, da sem financno na tocki, ko "za noben denar" ne bi menjal sluzbe in prevzemal vec dela ali zapravljal vec casa za delo.

V-i-p ::

PacificBlue je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

malca šla gor, cene v menzi pa še bolj :D, no razen kvalitete :D

za koliko % več bi menjali job, ki bi pomenil več dela kot trenutno. Za koliko manj dela bi vzeli nov job, na drugem področju, kjer nisi recimo tako dober?


Sam bi lahko dobil za skoraj 100%procentov večjo plačo, v AT, je pa dobra ura vožnje v eno smer, kar mi je preveć. Zdaj imam 8 min do sluzbe.
Meni razdalja pomeni več kot EUR.

Se strinjam. Svojo službo 400m stran od doma ne bi zamenjal (recimo) za 300€ višjo plačo. Za 500€ bi pa že razmislil ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Mato989 ::

PacificBlue je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

malca šla gor, cene v menzi pa še bolj :D, no razen kvalitete :D

za koliko % več bi menjali job, ki bi pomenil več dela kot trenutno. Za koliko manj dela bi vzeli nov job, na drugem področju, kjer nisi recimo tako dober?


Sam bi lahko dobil za skoraj 100%procentov večjo plačo, v AT, je pa dobra ura vožnje v eno smer, kar mi je preveć. Zdaj imam 8 min do sluzbe.
Meni razdalja pomeni več kot EUR.


Dobro za 100% višjo izplačilo na TRR bi se jaz komot vozil 1 uro ali dobro uro v 1 smer vsak dan, ker to pomeni da bi na TRR namesto 1.480-1.550 dobil 3.100 >:D to se pa splača... za kaj dosti manj pa verjetno res ne.

Ampak dobro, jaz sem sprejel nov šiht kjer sem šel iz 2x na mesec on site na 2x na teden, pa je suma sumarum (če štejem vse razen potnih, cca 380EUR več na TRR/mesec)

1. Če bi menjali službo, kjer bi bilo več dela, kot v trenutni službi (težko kvantificiram "več dela"), za koliko višja bi morala biti plača, da bi službo sprejeli?

2. Če bi želeli menjati službo v drugem vohu, v katerem imate manj znanja, ali bi bili pripravljeni delati za nižjo (začetno) plačo. Koliko nižje bi bili pripravljeni it?


Da bi menjal šiht za višjo plačo in več dela mora bit tako da je razlike VSAJ 25% in da je še zmeraj max 8 urni delovnik.

Da bi šel v drug fah (kaj točno je to mišljeno cela panoga ali samo nekam znotraj panoge kjer nisem še delal?) torej recimo če bi me kdo bil pripravljen učit programirat bi komot šel tja iz 2.200 bruto kar imam zdaj, na 1.500 bruto, pod 1.500 bruto pa težko, razen če bi mi po 6 mesecih podpisal v aneks vnaprej da imam potem 3.000 bruto ali več... potem za 6 mesecev sprejmem tudi minimalca...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

malca šla gor, cene v menzi pa še bolj :D, no razen kvalitete :D

za koliko % več bi menjali job, ki bi pomenil več dela kot trenutno. Za koliko manj dela bi vzeli nov job, na drugem področju, kjer nisi recimo tako dober?


Sam bi lahko dobil za skoraj 100%procentov večjo plačo, v AT, je pa dobra ura vožnje v eno smer, kar mi je preveć. Zdaj imam 8 min do sluzbe.
Meni razdalja pomeni več kot EUR.


Dobro za 100% višjo izplačilo na TRR bi se jaz komot vozil 1 uro ali dobro uro v 1 smer vsak dan, ker to pomeni da bi na TRR namesto 1.480-1.550 dobil 3.100 >:D to se pa splača... za kaj dosti manj pa verjetno res ne.

Ampak dobro, jaz sem sprejel nov šiht kjer sem šel iz 2x na mesec on site na 2x na teden, pa je suma sumarum (če štejem vse razen potnih, cca 380EUR več na TRR/mesec)

1. Če bi menjali službo, kjer bi bilo več dela, kot v trenutni službi (težko kvantificiram "več dela"), za koliko višja bi morala biti plača, da bi službo sprejeli?

2. Če bi želeli menjati službo v drugem vohu, v katerem imate manj znanja, ali bi bili pripravljeni delati za nižjo (začetno) plačo. Koliko nižje bi bili pripravljeni it?


Da bi menjal šiht za višjo plačo in več dela mora bit tako da je razlike VSAJ 25% in da je še zmeraj max 8 urni delovnik.

Da bi šel v drug fah (kaj točno je to mišljeno cela panoga ali samo nekam znotraj panoge kjer nisem še delal?) torej recimo če bi me kdo bil pripravljen učit programirat bi komot šel tja iz 2.200 bruto kar imam zdaj, na 1.500 bruto, pod 1.500 bruto pa težko, razen če bi mi po 6 mesecih podpisal v aneks vnaprej da imam potem 3.000 bruto ali več... potem za 6 mesecev sprejmem tudi minimalca...


Kako hitro se prodate za dve uri voznje dnevno. Vam vas cas nic ne pomeni?

user4683 ::

Glede na to da za 8h dobi 1.5k za 10h bi pa 3k ga nekako razumem. Vprasanje pa pri katerem znesku je tista meja ko je bolj pomemben cas in ne denar.

Kvatebrigic ::

Pri nas ni govora o kakem dvigu. Seveda plan dosežen in presežen, a denarja seveda ni.
V Sloveniji itak v večini primerov ni druge opcije da si dvigneš plačo kot da menjaš službo ali pa zagroziš da boš menjal službo...

Mato989 ::

user4683 je izjavil:

Glede na to da za 8h dobi 1.5k za 10h bi pa 3k ga nekako razumem. Vprasanje pa pri katerem znesku je tista meja ko je bolj pomemben cas in ne denar.


Dejansko bi mi čas bil bolj pomemben takoj ko bi bil brez kreditov... zdaj mi je čas vseeno visoko na prioriteti zato sem tudi marsikateri šiht zavrnil, ker namesto home office se ne bom vozil 1h na dan sem in tja za 150eur več...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

user4683 je izjavil:

Glede na to da za 8h dobi 1.5k za 10h bi pa 3k ga nekako razumem. Vprasanje pa pri katerem znesku je tista meja ko je bolj pomemben cas in ne denar.


Poleg dveh ur dnevno moras se racunati stroske avtomobila. Ko potem vse to poracunas, ne vem ce se ravno splaca. Pri katerem znesku? To je fail, ker se vecina itak proda za nekaj 100e. Meni so pomembni hobiji in ko je prisel otrok druzina. To je meja, ne pa financna meja.

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

user4683 je izjavil:

Glede na to da za 8h dobi 1.5k za 10h bi pa 3k ga nekako razumem. Vprasanje pa pri katerem znesku je tista meja ko je bolj pomemben cas in ne denar.


Poleg dveh ur dnevno moras se racunati stroske avtomobila. Ko potem vse to poracunas, ne vem ce se ravno splaca. Pri katerem znesku? To je fail, ker se vecina itak proda za nekaj 100e. Meni so pomembni hobiji in ko je prisel otrok druzina. To je meja, ne pa financna meja.


Seveda samo za 100% increase težko porabiš za avto letno več kot je 100% increase kajne... kot pravim, seveda za 100EUR ali 200EUR več bo šel samo butl se vozit 2h več na dan, to je dejstvo... ampak iz 1,5k an 3k to pa je nekaj drugega... če pa uspeš zapravit letno za avto 18k na servisih gumah in leasingu potem pa naj bo tako... bo treba na optimizaciji na avtu delat.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

No poznam tudi folk, ki se vozi is NG v LJ vsak dan... Meni je to totalno nesmiselno. Dokler nimas druzine, ajde, nekaj casa, itak ti prej ali slej dopizdi voznja. Ce imas druzino je pa tako zabijanje casa debilno. Ampak lej, folk se tudi v trgovini proda za 100e visjo placo, za poslovodjo in za ta drobiz pobere vso odgovornost...

user4683 ::

Govoril sem o konkretnem Matovem primeru ko se za dodatnih 1500eur voziš dve uri na dan. Ni šans, da te obraba avta stane toliko več :) Ti pa v te primere vlačiš nekoga, ki se vozi za mogoče nekaj 100eur več, kar je povsem neprimerljivo s scenarijem, ki ga obdelujemo - 2x plača za 2h vožnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

No poznam tudi folk, ki se vozi is NG v LJ vsak dan... Meni je to totalno nesmiselno. Dokler nimas druzine, ajde, nekaj casa, itak ti prej ali slej dopizdi voznja. Ce imas druzino je pa tako zabijanje casa debilno. Ampak lej, folk se tudi v trgovini proda za 100e visjo placo, za poslovodjo in za ta drobiz pobere vso odgovornost...


Ja itak, to je neumno... 2h na dan za 200EUR več plače (tudi če je NETO) je pač smešno... pol raje delam za 200EUR manj na mesec preko ceste... to se popolnoma strinjam, samo govorimo o 100% več...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Sparkxl ::

To dela praktično vsak, ki se vozi na delo v lj iz drugih koncev slovenije. 1 ura v 1 smer če imaš srečo, plus pri plači pa zmečeš v vzdrževanje avta. Mogoče imaš pod črto 50€ več na mesec.

kriptobog ::

user4683 je izjavil:

Govoril sem o konkretnem Matovem primeru ko se za dodatnih 1500eur voziš dve uri na dan. Ni šans, da te obraba avta stane toliko več :) Ti pa v te primere vlačiš nekoga, ki se vozi za mogoče nekaj 100eur več, kar je povsem neprimerljivo s scenarijem, ki ga obdelujemo - 2x plača za 2h vožnje.


Mi dodatni 2 uri dnevno pomenita vec kot pa 1500eur. Sem se 5 let vozil, na zacetku kariere. Za kozlat. Skoda casa.

Invictus ::

Mato989 je izjavil:

Ja itak, to je neumno... 2h na dan za 200EUR več plače (tudi če je NETO) je pač smešno... pol raje delam za 200EUR manj na mesec preko ceste... to se popolnoma strinjam, samo govorimo o 100% več...

Pozabljaš na kilometrino.

Kupiš nek starejši, zanesljiv avto, za katere ga imaš zanesljivega mehanika, pa se hitro splača. Če dobiš pa še sopotnika, pa še bolj, pokasiraš še recimo pol njegove kilometrine.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

borut_p ::

Tudi razmerje place in dela se v neki fazi zakljuci. Prides do limita, ko ti tudi placa ne odtehta koliko vec lahko naredis oz koliko casa za to porabis. Pri meni je bilo to 3k neto. Prevelika pricakovanja oz za ta €€ moras generirat na mesec vsaj 20.000ke cistega, kar je bilo na mestu kjer sem bil, ze kar zaj.
1h na cesti ... se dobro slisi tisih 18c€ za 70km, vendar to pomeni 2h izgubljenega. Koliko je to vredno? Ko si tja do 35/40 je odgovor bolj 0, ko pa vec pa ta cas vedno vec pomeni. Clovek se tudi 'naje' bit skos na cesti. Ce startas siht ob 6 zjutraj, pomeni vstajanje ob 4.30 ... koliko casa to zmores?

Prevec je postavk za pavsalni odgovor.

Ce pa imas moznost doma se malo 'pofusati' ... potem pa sploh.

Mato989 ::

borut_p je izjavil:

Tudi razmerje place in dela se v neki fazi zakljuci. Prides do limita, ko ti tudi placa ne odtehta koliko vec lahko naredis oz koliko casa za to porabis. Pri meni je bilo to 3k neto. Prevelika pricakovanja oz za ta €€ moras generirat na mesec vsaj 20.000ke cistega, kar je bilo na mestu kjer sem bil, ze kar zaj.
1h na cesti ... se dobro slisi tisih 18c€ za 70km, vendar to pomeni 2h izgubljenega. Koliko je to vredno? Ko si tja do 35/40 je odgovor bolj 0, ko pa vec pa ta cas vedno vec pomeni. Clovek se tudi 'naje' bit skos na cesti. Ce startas siht ob 6 zjutraj, pomeni vstajanje ob 4.30 ... koliko casa to zmores?

Prevec je postavk za pavsalni odgovor.

Ce pa imas moznost doma se malo 'pofusati' ... potem pa sploh.


Seveda... ampak večina folka nima teh privilegijev da bi kar tako zaslužila mesečno 3k neto plače... večina zasluži bližje 1.000 NETO...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

borut_p je izjavil:


1h na cesti ... se dobro slisi tisih 18c€ za 70km, vendar to pomeni 2h izgubljenega. Koliko je to vredno? Ko si tja do 35/40 je odgovor bolj 0, ko pa vec pa ta cas vedno vec pomeni. Clovek se tudi 'naje' bit skos na cesti. Ce startas siht ob 6 zjutraj, pomeni vstajanje ob 4.30 ... koliko casa to zmores?

Žal je za večino zdaj 1h do službe kar praksa. Še za Gorenjce... Bom rekel, da postajamo vsaj tukaj pododni zahodnemu svetu.

22 let nazaj sem se pa čudil Američanu zakaj se vozi 110 km vsak dan v službo. Ampak on je imel vsaj razlog, saj je živel pod hribi...

Ne razumem pa Mariborčanov zakaj se vozijo v Ljubljano. 1,5 ure vsak dan v eno smer? Ajde, Celjana še, ampak njih? Ki tako sovražijo Ljubljano? Kje so principi?

Sam sem se nažrl cest, avtov, letal, hotelov, zasebnih sob, AirBnB, zanič hrane po restavracijah/menzah, danes samo še sprejmem remote pozicije. Na koncu sem rezerviral, kljub višji ceni,samo še boljša prenočišča in hodil jest v boljše restavracije. Preprosto vsak EU ni vreden tega. Kdor pa začenja s tem, pa špra. Tudi sam sem...

Vidim pa, da so po službah zelo nefleksibilni, kar se tiče dela od doma. Če si v službi 8 ur, in nič ne narediš, je to O.k., da bi od doma vse naredil v 4 urah, pa je skoraj greh. Logika malih slovenceljskih šefov... Mikromanagement in ustni ukazi so pač njihovo vodilo, ne nek Project software in zaupanje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jnou ::

Mato989 je izjavil:

borut_p je izjavil:

Tudi razmerje place in dela se v neki fazi zakljuci. Prides do limita, ko ti tudi placa ne odtehta koliko vec lahko naredis oz koliko casa za to porabis. Pri meni je bilo to 3k neto. Prevelika pricakovanja oz za ta €€ moras generirat na mesec vsaj 20.000ke cistega, kar je bilo na mestu kjer sem bil, ze kar zaj.
1h na cesti ... se dobro slisi tisih 18c€ za 70km, vendar to pomeni 2h izgubljenega. Koliko je to vredno? Ko si tja do 35/40 je odgovor bolj 0, ko pa vec pa ta cas vedno vec pomeni. Clovek se tudi 'naje' bit skos na cesti. Ce startas siht ob 6 zjutraj, pomeni vstajanje ob 4.30 ... koliko casa to zmores?

Prevec je postavk za pavsalni odgovor.

Ce pa imas moznost doma se malo 'pofusati' ... potem pa sploh.


Seveda... ampak večina folka nima teh privilegijev da bi kar tako zaslužila mesečno 3k neto plače... večina zasluži bližje 1.000 NETO...


To ni pomembno, on se je pohvalil in dosegel kar je želel.

Pat_MaGroin ::

Ja, lepo je tlele gor debatirat promilu folka, ki dela od doma in za orenk dnar.

Sej vem, da ste po vecini avtisti, ampak poskusite razumet, da 90% folka nima takih izbir lol.

kriptobog ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Ja, lepo je tlele gor debatirat promilu folka, ki dela od doma in za orenk dnar.

Sej vem, da ste po vecini avtisti, ampak poskusite razumet, da 90% folka nima takih izbir lol.


Zakaj ne? A ne zivimo v svobodnem svetu, kjer se vsak zase odloca?

Pat_MaGroin ::

Like, 3/4 folka se iz MB vozi v UKC, kaj naj oni. Odjebejo voznjo in delajo remote v ambulanti?

kriptobog ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Like, 3/4 folka se iz MB vozi v UKC, kaj naj oni. Odjebejo voznjo in delajo remote v ambulanti?


Saj to majo blizu. Al mislis UKC LJ?

user4683 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Ja, lepo je tlele gor debatirat promilu folka, ki dela od doma in za orenk dnar.

Sej vem, da ste po vecini avtisti, ampak poskusite razumet, da 90% folka nima takih izbir lol.

Zato pa ne bi bilo slabo, da folk napiše vsaj okvirne cifre ki jih dosega sedaj in kakšen bo dvig, oziroma za kakšen dvig bi bili pripravljeni delati več/menjati poklic.

+200€ nekomu, ki služi jurja razumljivo predstavlja precej večjo motivacijo kot tistemu, ki služi 3x toliko.

Pat_MaGroin ::

kriptobog je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Like, 3/4 folka se iz MB vozi v UKC, kaj naj oni. Odjebejo voznjo in delajo remote v ambulanti?


Saj to majo blizu. Al mislis UKC LJ?


Itak da LJ. 70% UKCja v LJ so vozaci.

Old Spice ::

Letos če gledam izključno plačo, je bila povišica 24%. Če gledam all-in (kilometrina, prehrana, regres, božičnica, individualna uspešnost) bo pa verjetno cifra padla nekje med 15-20% več.

borut_p ::

Jnou je izjavil:

Mato989 je izjavil:

borut_p je izjavil:

Tudi razmerje place in dela se v neki fazi zakljuci. Prides do limita, ko ti tudi placa ne odtehta koliko vec lahko naredis oz koliko casa za to porabis. Pri meni je bilo to 3k neto. Prevelika pricakovanja oz za ta €€ moras generirat na mesec vsaj 20.000ke cistega, kar je bilo na mestu kjer sem bil, ze kar zaj.
1h na cesti ... se dobro slisi tisih 18c€ za 70km, vendar to pomeni 2h izgubljenega. Koliko je to vredno? Ko si tja do 35/40 je odgovor bolj 0, ko pa vec pa ta cas vedno vec pomeni. Clovek se tudi 'naje' bit skos na cesti. Ce startas siht ob 6 zjutraj, pomeni vstajanje ob 4.30 ... koliko casa to zmores?

Prevec je postavk za pavsalni odgovor.

Ce pa imas moznost doma se malo 'pofusati' ... potem pa sploh.


Seveda... ampak večina folka nima teh privilegijev da bi kar tako zaslužila mesečno 3k neto plače... večina zasluži bližje 1.000 NETO...


To ni pomembno, on se je pohvalil in dosegel kar je želel.


tako je ... bistveno je, da si to razbral iz mojega posta in ne poante, da pavšalni odgovor "za koliko €€ več ste se pripravljeni voziti 1h več na šiht". Potrebno si je postaviti realen okvir. Kaj teh 2h več v avtu pomeni. Pomeni tudi, da se voziš na šiht izven svojega kraja ... da v primeru klica iz šole/vrtca ne moreš po otroka ... etc.
Ampak važno, da si ti razbral da sem se pohvalil.

starfotr ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Like, 3/4 folka se iz MB vozi v UKC, kaj naj oni. Odjebejo voznjo in delajo remote v ambulanti?


Naj jim organizirajo buse/vlake.

Če to lahko delajo druge firme, da tudi preko meje vozijo ljudi (NEK), potem mislim, da ne bi smelo biti pretiranih težav.

Ampak jaz vem kje je problem. 4 ali 5 se jih vozi v enem avtu. In vsi kasirajo potne stroške. Socialni korektiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

zobnik ::

Zakaj bi delal za isto plačo, če mamo pa 30% inflacijo????!!! O 10% lahk rečem da nebi noben opazil, to je za 50 evrov lanskih le 55 evrov sedanjih.
Zamenjajte službo, min.plača gre na 800 neto, ne se sedaj obešat na razliko med min.plačo in vašo plačo, ker vi se morate pogajat, če noče šef dvignit pol pa greš...saj men tud ni všeč, da je roba dražja, grem pač tja kjer je za mene spremenljivo.

kriptobog ::

zobnik je izjavil:

Zakaj bi delal za isto plačo, če mamo pa 30% inflacijo????!!! O 10% lahk rečem da nebi noben opazil, to je za 50 evrov lanskih le 55 evrov sedanjih.
Zamenjajte službo, min.plača gre na 800 neto, ne se sedaj obešat na razliko med min.plačo in vašo plačo, ker vi se morate pogajat, če noče šef dvignit pol pa greš...saj men tud ni všeč, da je roba dražja, grem pač tja kjer je za mene spremenljivo.


Inflacija je cca 10%. Tvojih 30%, ki jih omenjas je pa tvoja osebna inflacija. Za nekoga je lahko osebna inflacija tudi vec, lahko pa tudi manj. Odvisno kaj kupujes.

BuDi79 ::

kriptobog je izjavil:

Inflacija je cca 10%. Tvojih 30%, ki jih omenjas je pa tvoja osebna inflacija. Za nekoga je lahko osebna inflacija tudi vec, lahko pa tudi manj. Odvisno kaj kupujes.
Hrano, si morš mislit.
Slovenia Food Inflation 18.98%
https://tradingeconomics.com/slovenia/f...

Gambino ::

 Plača

Plača



Žalostno, da mi država pobere toliko denarja. Socialna kapica .....
Dvig plače zaradi inflacije letos je pa bil za 5%.
Ampak se noben ne pritožuje čez plače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

zobnik je izjavil:

Zakaj bi delal za isto plačo, če mamo pa 30% inflacijo????!!! O 10% lahk rečem da nebi noben opazil, to je za 50 evrov lanskih le 55 evrov sedanjih.
Zamenjajte službo, min.plača gre na 800 neto, ne se sedaj obešat na razliko med min.plačo in vašo plačo, ker vi se morate pogajat, če noče šef dvignit pol pa greš...saj men tud ni všeč, da je roba dražja, grem pač tja kjer je za mene spremenljivo.


Inflacija je cca 10%. Tvojih 30%, ki jih omenjas je pa tvoja osebna inflacija. Za nekoga je lahko osebna inflacija tudi vec, lahko pa tudi manj. Odvisno kaj kupujes.


Ja za tiste ki jim hladilnik fila mamica je inflacija 0% logično, ampak to ni point teme... če kdo reče da v 1 letu njegova osebna inflacija ni preko 10% potem naj predstavi kaj točno kupuje...

borut_p je izjavil:

Jnou je izjavil:

Mato989 je izjavil:

borut_p je izjavil:

Tudi razmerje place in dela se v neki fazi zakljuci. Prides do limita, ko ti tudi placa ne odtehta koliko vec lahko naredis oz koliko casa za to porabis. Pri meni je bilo to 3k neto. Prevelika pricakovanja oz za ta €€ moras generirat na mesec vsaj 20.000ke cistega, kar je bilo na mestu kjer sem bil, ze kar zaj.
1h na cesti ... se dobro slisi tisih 18c€ za 70km, vendar to pomeni 2h izgubljenega. Koliko je to vredno? Ko si tja do 35/40 je odgovor bolj 0, ko pa vec pa ta cas vedno vec pomeni. Clovek se tudi 'naje' bit skos na cesti. Ce startas siht ob 6 zjutraj, pomeni vstajanje ob 4.30 ... koliko casa to zmores?

Prevec je postavk za pavsalni odgovor.

Ce pa imas moznost doma se malo 'pofusati' ... potem pa sploh.


Seveda... ampak večina folka nima teh privilegijev da bi kar tako zaslužila mesečno 3k neto plače... večina zasluži bližje 1.000 NETO...


To ni pomembno, on se je pohvalil in dosegel kar je želel.


tako je ... bistveno je, da si to razbral iz mojega posta in ne poante, da pavšalni odgovor "za koliko €€ več ste se pripravljeni voziti 1h več na šiht". Potrebno si je postaviti realen okvir. Kaj teh 2h več v avtu pomeni. Pomeni tudi, da se voziš na šiht izven svojega kraja ... da v primeru klica iz šole/vrtca ne moreš po otroka ... etc.
Ampak važno, da si ti razbral da sem se pohvalil.


Problem Borut tvoje logike (ki je mimogrede čisto prava) je ta, da VEČINA ljudi ne dobi takšne plače da bi jim bilo bolje vzet 500EUR manj v zameno za 1,5h na dan več... ker teh 500EUR potrebujejo za OSNOVNE življenske potrebščine...

Pri plačah 2k NETO+ seveda ta dilema in težava izgine in potem je relevanten tvoj prispevek.

Ampak ker je v Sloveniji povprečje 1.300 NETO, realnost pa 1.100 neto, je za 83% ta tvoj zapis v posmeh in samo teoretičen.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

zobnik je izjavil:

Zakaj bi delal za isto plačo, če mamo pa 30% inflacijo????!!! O 10% lahk rečem da nebi noben opazil, to je za 50 evrov lanskih le 55 evrov sedanjih.
Zamenjajte službo, min.plača gre na 800 neto, ne se sedaj obešat na razliko med min.plačo in vašo plačo, ker vi se morate pogajat, če noče šef dvignit pol pa greš...saj men tud ni všeč, da je roba dražja, grem pač tja kjer je za mene spremenljivo.


Inflacija je cca 10%. Tvojih 30%, ki jih omenjas je pa tvoja osebna inflacija. Za nekoga je lahko osebna inflacija tudi vec, lahko pa tudi manj. Odvisno kaj kupujes.


Ja za tiste ki jim hladilnik fila mamica je inflacija 0% logično, ampak to ni point teme... če kdo reče da v 1 letu njegova osebna inflacija ni preko 10% potem naj predstavi kaj točno kupuje...


.


Za nekoga, ki zdaj kupuje stanovanje je inflacije se visja. Ce si mato in ti stari dajo denar poleg, te onflacije ne obcutis. itd. Pac osebna inflacija se precej razlikuje med posamezniki. Potem je tu se drugi faktor koliko kdo obcuti inflacijo. Meni se ne pozna, da je inflacija. Nekomu z nizko placo se pa ogromno, itd., itd. URadna je pa na koncu se vedno cca 10%.

user4683 ::

Ne vem kaj se hudujete nad Borutovim odgovorom. Vprasanje je bilo subjektivno - koliko vec dela bi sprejeli za visjo placo. Kaj drugega kot subjektivni odgovor ze tezko das, saj ima vsak drugacno izhodisce, drugace dojema delo in ima drugacne financne potrebe. In tip je lepo napisal da pri njemu je bila "tocka preloma" pri 3k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

starfotr ::

Saj dohtarji se ne pizdijo zaradi pogojev dela. Oni bi samo peneze. Več njih.

Tako, da mislim da jim povsem luštno na delu, samo navtika se je močno podražila in rabijo več. To je vse.

Pat_MaGroin ::

Meni je inflacija hrane 100%.

Brokoli je bil 1 eur, zdej je 2.

Riževo mleko je bilo 1.05 eur, zdaj je 1.99.

:)

starfotr je izjavil:

Saj dohtarji se ne pizdijo zaradi pogojev dela. Oni bi samo peneze. Več njih.

Tako, da mislim da jim povsem luštno na delu, samo navtika se je močno podražila in rabijo več. To je vse.


Sam dohtarjem bo treba dat kot bodo rekli.Ker so vroca roba.

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

Sladkor je 30% dražji, meso 30%, maslo 30%, mleko 50%, žita 100% ...in vi o 10%;((
Ja vse se ni podražil, ker je logično, ker bi potem inflacija explodirala...ampak se bo še vse z zamikom, cene tednsko naraščajo.
Definitvno pa niti pod razno ni sam 10%, to bi pomenilo, d abi se mleko iz lanskih 70 centov podražil na 77 centov, se je pa na 1.10 evra.
Vprašljivo je tudi kvaliteta, da se ni tisti izdelke za 30% poslabšal in zato je cena podbna a nekvaliteten.

ko da inflacija je nekje 30%

Invictus ::

Košarico za izračun se dinamično prilagaja, torej zato manjše cifre...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zobnik ::

Že kurjava je povprečno dražja za 50%.
Drva sicer samo 25%, briketki pa iz 260 na 600 evrov a to je 10% ????? Ni, vsaj 120% dražje.

In vi boste govoril o 10% ahaha, sploh se ne zavedate da s temi lažmi se dela nepopravljivo škoda, ker narod ne bo več zaupal....bodimo realni, torej 25% inflacija je 100%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

svecka ::

inflacija je izračunana tako, da jim ustreza, da boš še zmeraj suženj. Seveda pa z večanjem plače, se začaran krog iflacije še povečuje v neskončnost, ker večja plača pomeni večja marža oziroma dražji produkt, kar spet veča inflacijo itd. Pa ne smete upoštevati da je šla elektrika k vragu, kar predstavlja lahko za podjetja tudi pol miljona več denarja na leto za plačilo elektrike v primerjavi s prejšnim letom. Kje boš dobil pol miljona več denarja? In vsi v industriji so dvignili ceno, tako da tudi tvoji surovine so šle gor itd.

Inflacija je šla ogromno gor, samo če bi imeli hiperinflaicjo to pomeni kolaps gospodarstva.

Mato989 ::

svecka je izjavil:

inflacija je izračunana tako, da jim ustreza, da boš še zmeraj suženj. Seveda pa z večanjem plače, se začaran krog iflacije še povečuje v neskončnost, ker večja plača pomeni večja marža oziroma dražji produkt, kar spet veča inflacijo itd. Pa ne smete upoštevati da je šla elektrika k vragu, kar predstavlja lahko za podjetja tudi pol miljona več denarja na leto za plačilo elektrike v primerjavi s prejšnim letom. Kje boš dobil pol miljona več denarja? In vsi v industriji so dvignili ceno, tako da tudi tvoji surovine so šle gor itd.

Inflacija je šla ogromno gor, samo če bi imeli hiperinflaicjo to pomeni kolaps gospodarstva.


Po tej logiki bi bila najboljša fora da plače znižamo za 80% in inflacija izgine >:D

Doesnt go that way
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IL_DIAVOLO ::

Ni denarja, ki bi me prepričal da bi se vozil dlje, bolj sekiral za siht, slabse spal.

Stres je številka 1, da staknes hudo bolezen.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

starfotr ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Meni je inflacija hrane 100%.

Brokoli je bil 1 eur, zdej je 2.

Riževo mleko je bilo 1.05 eur, zdaj je 1.99.

:)

starfotr je izjavil:

Saj dohtarji se ne pizdijo zaradi pogojev dela. Oni bi samo peneze. Več njih.

Tako, da mislim da jim povsem luštno na delu, samo navtika se je močno podražila in rabijo več. To je vse.


Sam dohtarjem bo treba dat kot bodo rekli.Ker so vroca roba.


Enim parim malo jajca v šravfštok in bo hitro mir.

svecka ::

Mato989 je izjavil:

svecka je izjavil:

inflacija je izračunana tako, da jim ustreza, da boš še zmeraj suženj. Seveda pa z večanjem plače, se začaran krog iflacije še povečuje v neskončnost, ker večja plača pomeni večja marža oziroma dražji produkt, kar spet veča inflacijo itd. Pa ne smete upoštevati da je šla elektrika k vragu, kar predstavlja lahko za podjetja tudi pol miljona več denarja na leto za plačilo elektrike v primerjavi s prejšnim letom. Kje boš dobil pol miljona več denarja? In vsi v industriji so dvignili ceno, tako da tudi tvoji surovine so šle gor itd.

Inflacija je šla ogromno gor, samo če bi imeli hiperinflaicjo to pomeni kolaps gospodarstva.


Po tej logiki bi bila najboljša fora da plače znižamo za 80% in inflacija izgine >:D

Doesnt go that way


narobe. Samo hočem povedati da oni umetno držijo ifnlacijo nizko, ker če bi bila velika bi bila panika in bi vse še bolj šlo še bolj for. Plača je samo en faktor pri inflaciji, narobe si razumel.

Mato989 ::

svecka je izjavil:

Mato989 je izjavil:

svecka je izjavil:

inflacija je izračunana tako, da jim ustreza, da boš še zmeraj suženj. Seveda pa z večanjem plače, se začaran krog iflacije še povečuje v neskončnost, ker večja plača pomeni večja marža oziroma dražji produkt, kar spet veča inflacijo itd. Pa ne smete upoštevati da je šla elektrika k vragu, kar predstavlja lahko za podjetja tudi pol miljona več denarja na leto za plačilo elektrike v primerjavi s prejšnim letom. Kje boš dobil pol miljona več denarja? In vsi v industriji so dvignili ceno, tako da tudi tvoji surovine so šle gor itd.

Inflacija je šla ogromno gor, samo če bi imeli hiperinflaicjo to pomeni kolaps gospodarstva.


Po tej logiki bi bila najboljša fora da plače znižamo za 80% in inflacija izgine >:D

Doesnt go that way


narobe. Samo hočem povedati da oni umetno držijo ifnlacijo nizko, ker če bi bila velika bi bila panika in bi vse še bolj šlo še bolj for. Plača je samo en faktor pri inflaciji, narobe si razumel.



Velika oz. VISOKA in nizka inflacija je stvar individualnega pogleda... če si navajen 10 let na inflacijo 0,5%, je pač 10% kar 20X več, če ti ni "veliko" potem ne vem kaj je... je pa res da neumen človek ne razume tega najbolje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

OneYellow ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Meni je inflacija hrane 100%.

Brokoli je bil 1 eur, zdej je 2.

Riževo mleko je bilo 1.05 eur, zdaj je 1.99.

:)

starfotr je izjavil:

Saj dohtarji se ne pizdijo zaradi pogojev dela. Oni bi samo peneze. Več njih.

Tako, da mislim da jim povsem luštno na delu, samo navtika se je močno podražila in rabijo več. To je vse.


Sam dohtarjem bo treba dat kot bodo rekli.Ker so vroca roba.


Sam veš kam lahko pripelje to. Bodo vidli, da nas lahko nategujejo kolikor hočejo pa bodo za vsaj slučaj še malo znižali vpisna mesta na medicini. Da bodo še bolj vroča roba. Namest, da bi minister rekel ok, ta trenutek vam zvišamo plače, ampak hkrati zvišamo vpisna mesta in čez 10 let, ko bo dovolj kadra, ostanete na isti plači in boste lahko povišico samo še sanjal.

kriptobog ::

zobnik je izjavil:

Že kurjava je povprečno dražja za 50%.
Drva sicer samo 25%, briketki pa iz 260 na 600 evrov a to je 10% ????? Ni, vsaj 120% dražje.

In vi boste govoril o 10% ahaha, sploh se ne zavedate da s temi lažmi se dela nepopravljivo škoda, ker narod ne bo več zaupal....bodimo realni, torej 25% inflacija je 100%


Ne mi. Uradni izracun to pravi. Lahko pa si pogledas kako je kosarica, ki je merilo, sestavljena. Kurjava je recimo drazja 50% zate, zame je drazja toliko, kot se je podrazila elektrika, kar je skoraj neopaznu na racunu... Itd. Lahko pa govoris o inflaciji na drva, inflaciji na hrano, itd., ni pa to potem zaradi tega povsod taka inflacija. Kosarica je pac kosarica. Imas potem se core inflacijo, ki je pa se nizja. Osebna inflacija je pa druga stvar, za nekatere visja, za nekatere nizja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

zobnik ::

No saj, če se je elektrika podražila za 10%, kurjava (peleti, drva, ...) za 60% pa če oboje rabiš pol , pol potem se d ahitro vidt da ni samo 10% inflacija, mar ne. In je bolj 30%
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inflacija 2021/2022 (strani: 1 2 3 4211 212 213 214 )

Oddelek: Problemi človeštva
10682990336 (3788) Mr.B
»

Dvig minimalne plače (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28239434 (7258) Malidelničar
»

Podražitve (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24630429 (19702) WizzardOfOZ
»

V kratkem podražitev hrane v Sloveniji 2017 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19238059 (33685) Utk

Več podobnih tem