» »

Bojler - Gorenje ali Ariston

Bojler - Gorenje ali Ariston

Miko55 ::

Načrtujemo adaptacijo in s tem menjavo bojlerja. Trenutno se nagibamo k Ariston Velis Evo 80,glavni razlog je majhna globina. Bojler bo nad WC-jem pa da se kdo ne butne noter :D

Par odgovorov tukaj je omenilo, da omenjen bojler po nekaj mescih postane občutno glasnejši. Ima kdo kake novejše izkušnje ali predloge za alternativo?

marvin42 ::

Glasujem za Gorenje.
Mostly Harmless

Vanich ::

Kupi Aristona, je Made in Russia. 8-)

dj_uro ::

Ariston je kar OK zadevica, sam imam 100tko...
je pa res, da po letu dni obratovanja spušča zanimive zvoke, ko se dofilava...
ampak to traja 2min, pa ne konstantno, drugače je praktično neslišen... (montiran v ''špajzi'')
vw-klub.si

MIHAc27 ::

Nikoli več ne kupim Gorenje. (na kratko nov mi po 2 mesecih crkne, iz servisa še zmeraj ni delal)

Ariston pa... gremo za 1 teden na dopust, ga ugasnem... ko pridemo nazaj še vedno topla voda.

Miko55 ::

dj_uro je izjavil:

Ariston je kar OK zadevica, sam imam 100tko...
je pa res, da po letu dni obratovanja spušča zanimive zvoke, ko se dofilava...
ampak to traja 2min, pa ne konstantno, drugače je praktično neslišen... (montiran v ''špajzi'')


A tale model Velis EVO? Mene skrbijo samo tile zvoki o katerih nekateri govorijo. Sicer mi je jasno, da verjetno noben ni popopnoma tih samo, da se ga pa sliši v neke druge prostore dlje časa pa tudi ne bi rad.

MIHAc27 je izjavil:

Nikoli več ne kupim Gorenje. (na kratko nov mi po 2 mesecih crkne, iz servisa še zmeraj ni delal)

Ariston pa... gremo za 1 teden na dopust, ga ugasnem... ko pridemo nazaj še vedno topla voda.

Kateri model pa imate? Kako je z čiščenjem/menjavo grel? Če sem prav zasledil so položena v vodo. Baje bi naj bilo boljše, da se ne dotikajo vode zaradi vodnega kamna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miko55 ()

Tidule ::

jaz sem imel EVO 80L, ni bilo nekih posebnih težav z zvoki. Se mi je pa po 8 mesecih pokvaril, da ga je bilo potrebno zamenjat. Nov je crknil po 13 mesecih, seveda izven garancije. Potem sem šaltal na Gorenje. Po besedah serviserja je bil problem horizontalna namestitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Kiwix ::

Jaz imam cca 4 leta Gorenje FTG50SM in sem zadovoljen. 1x na 14 dni se ne glede na nastavitve segreje na max temperaturo, da uniči vodni kamen in takrat spušča malo čudne zvoke :).

Drugače pa ta bojler lahko montiraš vertikalno ali horizontalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kiwix ()

dj_uro ::

vw-klub.si

Miko55 ::

Kiwix je izjavil:

Jaz imam cca 4 leta Gorenje FTG50SM in sem zadovoljen. 1x na 14 dni se ne glede na nastavitve segreje na max temperaturo, da uniči vodni kamen in takrat spušča malo čudne zvoke :).

Drugače pa ta bojler lahko montiraš vertikalno ali horizontalno.


Če ne bi bili tako visoki in hkrati globoki, bi se verjetno odločili takoj za Gorenje. Ampak glede na to da bo nad WC-jem smo malce skeptični predvsem zaradi globine bojlerja.

Ganon ::

MIHAc27 je izjavil:

Nikoli več ne kupim Gorenje. (na kratko nov mi po 2 mesecih crkne, iz servisa še zmeraj ni delal)

Ariston pa... gremo za 1 teden na dopust, ga ugasnem... ko pridemo nazaj še vedno topla voda.


Na ta način lahko odpišeš vse proizvajalce bele tehnike, od A do Ž.

Z Gorenjem smo bili doma vedno zelo zadovoljni, tudi z bojlerjem.

matobeli ::

Jaz mam mesec starga Aristona horizontalnega, 80l, čist osnovnega brez elektornike. Neke čudne zvoke ko tankam toplo vodo res oddaja, ampak čez šumenje vode skoraj ne pogruntaš. Pa še to slišmo sam tisti ki smo občutljivi na take zvoke.
Upam da ne crkne kej k sem se kar najebal z montažo da je šel čisto pod strop.

Prej sem mel pa gorenje, pomojem 10+let pa vse laufal, go figure. Se mi pa zdi Ariston malo bolj kompakten, star Gorenjev je bil 50l pa enako štorast po zunanjih dimenzijah kot zdej 80l ariston.

D3m ::

Vanich je izjavil:

Kupi Aristona, je Made in Russia. 8-)


+1

Ga imam tudi sam.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Miko55 ::

Mogoče ima kdo podobne izkušnje glede zvoka pri polnjenju bojlerja pri Gorenju?

ATRUM ::

Koliko literske pa imate za 4 člansko družino?

Mi smo prej imeli 60 zdaj pa par let 80 in ni neke razlike ker ženske so potem pač dlje v kopalnici in sem vedno na istem z mlačno vodo.
nimam pa nekega občutka kako je z porabo el pri 4 čanski družini 60l ali 80l..
do zdaj vedno gorenje nisem nikoli posvečal časa in raziskoval kateri bojler.

fujtajksel ::

Miko55 je izjavil:

Načrtujemo adaptacijo in s tem menjavo bojlerja. Trenutno se nagibamo k Ariston Velis Evo 80,glavni razlog je majhna globina. Bojler bo nad WC-jem pa da se kdo ne butne noter :D

Par odgovorov tukaj je omenilo, da omenjen bojler po nekaj mescih postane občutno glasnejši. Ima kdo kake novejše izkušnje ali predloge za alternativo?


Imam tega 15+ let, montiran pokonci, zadovoljen, majhna globina je zelo fajn. Enkrat po 10 letih crknila elektronika ampak uredili, itak je bil dolgo čez čas za čiščenje (pa ni bilo veliko kamna). Zakon v primerjavi z enako velikim plinskim, ki ga je zamenjal.
Nisem opazil da bi bil kej glasnejši od drugih bojlerjev, bojlerji itak znajo bit glasni. Če je čez nekaj mesecev zna bit povezano s kamnom in je treba očistit?

d4vid ::

Kiwix je izjavil:

Jaz imam cca 4 leta Gorenje FTG50SM in sem zadovoljen. 1x na 14 dni se ne glede na nastavitve segreje na max temperaturo, da uniči vodni kamen in takrat spušča malo čudne zvoke :).

Drugače pa ta bojler lahko montiraš vertikalno ali horizontalno.


Kolikor mi je znano, višanje temperature samom povečuje nabiranje vodnega kamna?
Res pa uničiš legionelo...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Miko55 ::

Malo smo spet obrnili ploščo in sta naenkrat v igri sedaj
https://si.gorenje.com/izdelki/ogrevanj...
https://si.gorenje.com/izdelki/ogrevanj...

Razlika je da ima drugi tole EcoSmart funkcijo (prilagaja delovanje grelnika) ampak ima potpna grela, med tem ko prvi nima te pametne funkcije ampak ima indirektna grela. Kaj od tega bi naj bilo boljše oz. imelo prednost ? Tale EcoSmart funckija, dejansko pomaga ? Najboljše bi seveda bila kombinacija obeh :)

aiko ::

Karkoli kupiš bo ok dokler je "neumen" bojler. Preberi si malo na netu koliko "smart" aristonov je imelo probleme z elektroniko, ker tega je polno. Še posebno "velis" modeli.
Podajam en predlog za neumen in malo bolj estetski bojler:
https://www.mimovrste.com/elektricni-gr...

Kiwix ::

EcoSmart ne rabis :). Jaz sem na zacetku probal in je tako, da 14dni spremlja segrevanje vode, si potem to zapomne in na podlagi tega sam prilagaja/segreva vodo... Sedaj, ce imas neko rutino je ok, ce nimas, bos brez tople vode oz bos moral rocno nastavljat...

Highlag ::

Skoraj iz prve roke. Nov Ariston 50L, že 3x klicali servis 1x zaradi čudnih zvokov, 2x spustil vodo in je bilo treba menjat elektorniko.. tak da so vrnili denar. Tako, da ga odsvetujem...
Never trust a computer you can't throw out a window

MIHAc27 ::

Ganon je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Nikoli več ne kupim Gorenje. (na kratko nov mi po 2 mesecih crkne, iz servisa še zmeraj ni delal)

Ariston pa... gremo za 1 teden na dopust, ga ugasnem... ko pridemo nazaj še vedno topla voda.


Na ta način lahko odpišeš vse proizvajalce bele tehnike, od A do Ž.

Z Gorenjem smo bili doma vedno zelo zadovoljni, tudi z bojlerjem.


Razočarala naprava in servis. Pač probaš drugo znamko, saj jih je veliko.

wcpapir ::

A ima še katero drugo podjetje takšne oblike bojlerjev kot Ariston. Okrogli so res najmanj primerni za montažo, pa kamorkoli ga postaviš je najbolj neumna oblika.

Invictus ::

Pa kupi trikotnega :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Trikoten bi bil top za pod strop.

NoFear85 ::

Sam imam dobrimdve leti aristonov vls evo 80, se vedno deluje, monturan horizontalno. Moji ga imajo dobro leto, brez tezav, montiran vertikalno.

D3m ::

Jaz ga imam že 8 let. Čeprav se šliši , da ga je napadel vodni kamen.
|HP EliteBook|R5 6650U|

jaz_99 ::

Jaz Gorenja ne kupim več. Tri bojlerje so mi zamenjali (model FTG50SM). En Made in Europe, dva pa Made in Serbia. Prvih 14 dni je vsak bojler delal OK. Potem pa so vsi trije začeli močno ropotati, ko se je vklopil grelec. Mislim, da je z njihovim programom antilegionela nekaj narobe.

Vanich ::

Drugače pa moj Ariston oddaja zvoke zapiranja in odpiranja ventilov; vsakič, ko se odpre kakšna pipa v hiši in ko izpusti vodo in pa potem vsakič, ko si sam potem dotanka vodo nazaj v bojler se dokaj glasno sliši, kako odpre in zapre ventil. Neglede ali topla ali mrzla voda. Je še kdo opazil kaj takega?

jaz_99 ::

Gorenje so čudno sestavljeni
 Gorenje bojler

Gorenje bojler

D3m ::

Vanich je izjavil:

Drugače pa moj Ariston oddaja zvoke zapiranja in odpiranja ventilov; vsakič, ko se odpre kakšna pipa v hiši in ko izpusti vodo in pa potem vsakič, ko si sam potem dotanka vodo nazaj v bojler se dokaj glasno sliši, kako odpre in zapre ventil. Neglede ali topla ali mrzla voda. Je še kdo opazil kaj takega?


Ja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

redtech ::

Pri vsakem bo po 10-tem letu šla elektronka. Gorenje tiki, ki je imel ekranček samo za prikaz temperature mi je shodil na 5 let. Sedaj imam isti model, ki ima cel touch screeno... verjetno bo še slabše.

Najboljša izbira je mehansko z enim gumbom za nastavit, bojler enkrat nastaviš na 60 in se ga 10 let ne dotakneš.
Touche screen na bojlerju je sigurno delo enega marketinškega uma, strojniku to na kraj pameti ne pade.

MIHAc27 ::

Če pa tako fency šmency zgleda.
Jaz doma popizdevam, ker ima sušilc gumbe na touch. In ker se segreva...tudi lažno zaznava, kot bi se ga kdo dotaknil in se ustavi.
Pa isto indukcija. Jo malo umijem pa piska kot hudič par minut, ker mu ni jasno kaj se dogaja.

Vanich ::

D3m je izjavil:

Vanich je izjavil:

Drugače pa moj Ariston oddaja zvoke zapiranja in odpiranja ventilov; vsakič, ko se odpre kakšna pipa v hiši in ko izpusti vodo in pa potem vsakič, ko si sam potem dotanka vodo nazaj v bojler se dokaj glasno sliši, kako odpre in zapre ventil. Neglede ali topla ali mrzla voda. Je še kdo opazil kaj takega?


Ja.


In to je normalno?

D3m ::

Po toliko letih. Ja.

Moj je že 9 let.

Vodnega kamna ima pa verjetno tudi veliko.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

inferno666 ::

Jaz imam tudi Aristona na vikendu https://www.mimovrste.com/elektricni-gr.... Kupili smo ga zaradi oblike. Dela šele 2 leti, do sedaj ni bilo težav. Doma imam isto 100l gorenje neke kvadratne oblike, pa tudi dela bp cca 3 leta.

Polda ::

Gorenje.

D3m je izjavil:

Po toliko letih. Ja.

Moj je že 9 let.

Vodnega kamna ima pa verjetno tudi veliko.


Odšraufaš spodaj grelec in zmečeš ven kamen. 9 let najbrž ga je že kar veliko ja pa tudi odvisno kakšno vodo imate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Polda ()

Vanich ::

Ma, ni kamen, no. Bojler je v uporabi leto in pol. Sliši se kroglica ki skače v protipovratnem ventilu, po moje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri bojler?

Oddelek: Loža
208784 (4090) Djole
»

Glasen bojler ob segrevanju !?

Oddelek: Loža
157532 (7125) Netrunner
»

Menjava Grelnika voda (Bojlerja)

Oddelek: Loža
91937 (1719) traxxas
»

Kako se obnese ARISTON električni grelnik vode - bojler VLS EVO PLUS 80 EU VELIS

Oddelek: Loža
1711080 (10620) k4vz0024
»

nakup bojlerja

Oddelek: Loža
4920769 (17530) Spock83

Več podobnih tem