» »

Dvig minimalne plače

Dvig minimalne plače

jernejl ::

pffff je izjavil:

In kapitalisti, ki pridejo v Slovenijo ali tudi slovenski kapitalisti imajo eno samo idejo

Ja, nadvse zanimivo, ni kaj. Ko tuji kapitalist pride v slovenijo, iz njegove betice nenadoma izpuhtijo vse ideje; ostane samo ena: kako izkoristiti delavca.
Morda so pa na ozemlju slovenije posebej izražena kakšna škodljiva kozmična monopolarna desnosučna sevanja, ki vplivajo na možgane in iz njih izbijajo dobre ideje. Nekaj bo že na tem.

Dejstvo je, da so kapitalisti egoisticne pizde, ki gledajo primarno kako se okoristit na racun drugih. Pa naj bojo to delavci, drzava, stranke,... je vseeno.
Nedvomno. Pozabil si pa dodati, da so egoistične pizde tudi nekapitalisti. Recimo delavci, ki se želijo okoristiti na račun kapitalistov. Ali država na račun delavcev. Ali pa stranke, ki bi delavce izstradale do smrti, samo da dobijo popust.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Invictus ::

A. Smith je izjavil:


Tehnični strokovnjaki v Nemčiji niso dobro plačani, ker bi jim plače rihtali sindikati, temveč zato, ker je zaradi ugodnega poslovnega okolja in pametne davčne politike veliko visokotehnoloških podjetij, ki se grebejo za kader.

Da so sindikati zmožni celotnemu poklicu v neki državi zvišati plače, je ena izmed večjih bedarij, kar sem jih slišal.

Potem ne poznaš sindikatov v Nemčiji.

Če si član sindikata, redno zaposlen in samo zavohaš, da ti šef hoče težiti, greš do svojega sindikalnega zastopnika, on pride v firmo, dostikrat z odvetnikom, in je štala.

Se delodajalci bojijo sindikatov ko hudič križa, sploh ko si malo večja firma in zavohajo denar. Zato nesposobnih sploh ne odpuščajo, ampak take ljudi preprosto šibajo med oddelki, da se jih znebijo. Mogoče pa ta nesposobnež v drugem timu celo naredi kaj pametnega...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

showsover ::

pffff je izjavil:

Cel slovenski IT je cista greznica. Zato "stokam" (po tvoje) in izobrazujem fachidiote (po moje).
Besedilo prilagajam publiki. Ce je prekompleksno, jim ga razlagam po malo. Mimogrede, seveda nimas casa za taksne sporte, verjetno v zivljenju nisi naredili nicesar razen za svojo rit. Pac mali egoistek.

Novichok, strašno razočarano in v bistvu negativno presenečas s svojo naivnostjo. Smem vprašati, koliko si star, čisto okvirno me zanima, da vidim, kakšen življenjski (in karierni) nazor pričakovati. Ja, normalno, da gledam na svoje interese, menjal sem že kar nekaj strank, v Sloveniji (in njihove naročnike v tujini) ter zadnje čase kot čisto individualni pogodbenik, po možnosti v tujini. Mislim, na čigave interese pa naj gledam... Tvoje? Od kariere pričakujem čimveč, ne nekega sindikalnega minimuma. Zanimivo, da si po eni strani obupal nad fachidioti, po drugi pa meni praviš, da gledam samo na svojo rit kot pač mali egoistek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

pffff ::

showsover je izjavil:

pffff je izjavil:

Cel slovenski IT je cista greznica. Zato "stokam" (po tvoje) in izobrazujem fachidiote (po moje).
Besedilo prilagajam publiki. Ce je prekompleksno, jim ga razlagam po malo. Mimogrede, seveda nimas casa za taksne sporte, verjetno v zivljenju nisi naredili nicesar razen za svojo rit. Pac mali egoistek.

Novichok, strašno razočarano in v bistvu negativno presenečas s svojo naivnostjo. Smem vprašati, koliko si star, čisto okvirno me zanima, da vidim, kakšen življenjski (in karierni) nazor pričakovati. Ja, normalno, da gledam na svoje interese, menjal sem že kar nekaj strank, v Sloveniji (in njihove naročnike v tujini) ter zadnje čase kot čisto individualni pogodbenik, po možnosti v tujini. Mislim, na čigave interese pa naj gledam... Tvoje? Od kariere pričakujem čimveč, ne nekega sindikalnega minimuma. Zanimivo, da si po eni strani obupal nad fachidioti, po drugi pa meni praviš, da gledam samo na svojo rit kot pač mali egoistek.


No vidis, pa sva se ujela, ne bos sicer zvedel nicesar o meni, ampak moj "egoizem" je na visji ravni.

Trdim, da ce se izboljsa zivljenska raven vseh, bom tudi sam zivel v precej manj gnili druzbi kot je sedaj. In trenutno, v Sloveniji, vecji poden od druzbe, pricakujem morda v Centralni Afriki ali pa recimo ZDA.

In to velja za vse od delodajalcev, potrosniskega idiotizma, ekstremne desnice, ki si v zmoti pravi samo desnica, centra, ki je samo desnica, levica, ki je v najbolsi veri samo center, kupe ljudi, ki se se ni zbuidilo iz ameriskega sna ipd.

In seveda, da se ne bos pocutil zapostavljenega, nekega malega procenta ljudi, ki jim gre v zivljenju odlicno (HA, tudi meni, sem, "ko bubreg u loju"; ampak tu se pa vsaka primerjava konca) in jim je to visek zivljenja, gledajo na dol vse, ki jim gre slabse in se prepricujejo, da precej bolje jim pa ne more iti, brez da odrejo se nekaj cloveskih koz.

Jaz bi pa rad imel samo mir pred primitivci, ki rojevajo sami sebe.

In edini nacin je, da izboljsam druzbo. To tudi pocnem, neposredno ne gre , ker je prevec ljudi, ki so veliko prevec zabiti, leni, fachidioti, da bi doumeli, kaj jim hocem zabiti v trde betice, torej je edina resitev, da idiote izobrazim. In to tudi pocnem. Ker zivim v "duzbi" in ne na samotnem otoku in kreteni vplivajo, zal, tudi na mene. Neglede na mojo financno situacijo.

Bi bilo pa hudo ugodno, ce bi to pocel se kdo drug, namesto, da si ga vsakdo, mozgansko malo bolj sposoben, metal na roko ob misli kaksen car je v primerjavi z ostalo segnito in od gnitja smrdljivo druzbo. Kako je najboljsi med najslabsimi. In se tolazi kako mu je fino, da je prezivel v druzbi mozgansko mrtvih zombijev. Kjer niti ne pomisli, v kaksnem gnijocem smardu bo moralo ziveti njegovo potomstvu (se razume, jim bo ocka polnil riti). Sorry, to ni moj ideal zivljenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

showsover ::

pffff je izjavil:

ampak moj "egoizem" je na visji ravni. Sorry, to ni moj ideal zivljenja.

Glej, meni je, se opravičujem, povsem vseeno, kdo si in kakšen egoist na kakšni ravni si in kakšne ideale imaš. Jaz prav dosti idealov nimam, no, edino, da stranka podpiše moj obračun ur (ki se pač obračunavajo na pet minut natačno) in jih plača po v pogodbi dogovorjeni ceni. Vse ostalo je meni nepomembno, ker vem, da ne bom ničesar spremenil, niti me fachidioti posebej ne motijo, če se sami ne znajo zmeniti boljše, kot so se. Že v Sloveniji sicer povprečen računalničar zasluži okvirno dvakratnik slovenske splošne povprečne plače: klik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

pffff ::

showsover je izjavil:

pffff je izjavil:

ampak moj "egoizem" je na visji ravni. Sorry, to ni moj ideal zivljenja.

Glej, meni je, se opravičujem, povsem vseeno, kdo si in kakšen egoist na kakšni ravni si in kakšne ideale imaš. Jaz prav dosti idealov nimam, no, edino, da stranka podpiše moj obračun ur (ki se pač obračunavajo na pet minut natačno) in jih plača po v pogodbi dogovorjeni ceni. Vse ostalo je meni nepomembno, ker vem, da ne bom ničesar spremenil, niti me fachidioti posebej ne motijo, če se sami ne znajo zmeniti boljše, kot so se. Že v Sloveniji sicer povprečen računalničar zasluži dvakratnik slovenske splošne povprečne plače.


Tocno tako. In celotna druzba funkcionira na enak nacin. Pa bi te moralo motiti, ce bi gledal na prihodnost (imas ta luksuz, pa ga ne uporabljas) s kaksnim drugim instrumentom kot pogledom skozi "sekret rolo". Samo te ne. Mene pa. Napaka pri vzgoji, kjer si domisljam, da bi vsi lahko ziveli bistveno bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

showsover ::

pffff je izjavil:

Napaka pri vzgoji, kjer si domisljam, da bi vsi lahko ziveli bistveno bolje.

Računalničarji že (vsaj po sreči, če že po namenu ne) živijo dvakrat boljše kot znaša povprečna slovenska plača in globalno med 2,1% (brez otrok) najbolj bogatih ljudi sploh... Težko boš tule plače še kam posebej dvignil, če se ti (zaenkrat povečini slaba) konkurenca kaže v Indiji. Zato pač rineš po EU, pri čemer ti je covid remote v resnici samo plus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

zzzajklja ::

Mislim tudi ce raste, grejo cene posledicno gor tako da se na koncu vse izenaci. Dvig minimalne place je mogoc samo tako da se doda vec vrednosti na sam trg, drugace ustvarjajo samo zacarni krog kjer se z dviganjem place dviguje cena zivljenja in ponovno dviganje plac zaradi visje cene zivljenja, itd, itd

feryz ::

A ti je prišlo? Kako se dela umetne "bogataše"?
V toliko opevani Švici težje preživiš s 3500 evri neto, kot pri nas z 800.
Mininalna plača je točno to, kar se imenuje. Nekaj, kar zagotavlja minimalne pogoje za življenje. Če jo začneš dvigovati, se bodo tudi osnovni pogoji oz. cene temu prilagodili.

Mogoče kot zanimivost. V naših logih je podjetje s 500 plus zaposlenimi. 5 let nazaj je bilo v podjetju 8% ljudi na minimalcu, danes jih je 51%.

Sicer pa, ne glede na uradne podatke, cene letos dobesedno letijo navzgor. Non stop frčijo mail-i z napovedanimi podražitvami.
Izstopajo odpadki in ravnanje z njimi. Tem se je scufalo. Kar po 30 procentov gor. Ampak nimaš izbire.

svecka ::

Stroški vsako leto se dvigujejo, sedaj v času korone pa sploh...plače pa ostajajo iste.

Četudi se dvigne minimalna plača, je tvoja plača še zmeraj ista, samo razliko potem podjetje "doplača". Osnovna urna postavka pa ostaja nižja od minimalne, zato da tvoji dodatki ki jih delaš v nočni ali na praznike ostajajo nižji kakor bi bili če bi imel urno postavko po minimalni plači.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Mato989 ::

feryz je izjavil:

A ti je prišlo? Kako se dela umetne "bogataše"?
V toliko opevani Švici težje preživiš s 3500 evri neto, kot pri nas z 800.
Mininalna plača je točno to, kar se imenuje. Nekaj, kar zagotavlja minimalne pogoje za življenje. Če jo začneš dvigovati, se bodo tudi osnovni pogoji oz. cene temu prilagodili.

Mogoče kot zanimivost. V naših logih je podjetje s 500 plus zaposlenimi. 5 let nazaj je bilo v podjetju 8% ljudi na minimalcu, danes jih je 51%.

Sicer pa, ne glede na uradne podatke, cene letos dobesedno letijo navzgor. Non stop frčijo mail-i z napovedanimi podražitvami.
Izstopajo odpadki in ravnanje z njimi. Tem se je scufalo. Kar po 30 procentov gor. Ampak nimaš izbire.


Ti morš razumet prvo, da se minimalna plača DVIGUJE, ker se STROŠKI večajo ne obratno... minimalno plačo vlada oz. minister dvignejo ker so se stroški v PREJŠNJEM LETU povišali in ne obratno, nene se stroški v naslednjem letu dvignejo KER je minister dvignil minimalca
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jernejl ::

Mato989 je izjavil:

Ti morš razumet prvo, da se minimalna plača DVIGUJE, ker se STROŠKI večajo ne obratno... minimalno plačo vlada oz. minister dvignejo ker so se stroški v PREJŠNJEM LETU povišali in ne obratno, nene se stroški v naslednjem letu dvignejo KER je minister dvignil minimalca

V prejšnjem letu so se stroški dvignili, ker so leto pred tem dvignili minimalno plačo.

Mato989 ::

jernejl je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ti morš razumet prvo, da se minimalna plača DVIGUJE, ker se STROŠKI večajo ne obratno... minimalno plačo vlada oz. minister dvignejo ker so se stroški v PREJŠNJEM LETU povišali in ne obratno, nene se stroški v naslednjem letu dvignejo KER je minister dvignil minimalca

V prejšnjem letu so se stroški dvignili, ker so leto pred tem dvignili minimalno plačo.


Narobe, stroški se dvigujejo dalj časa kot minimalc... prvi minimalec je bil PO tem ko so se stroški dvignili =)

Razen če hočeš rečt da se je prvo naredil minimalec pol pa stroški za življenje ;)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nevone ::

Ti morš razumet prvo, da se minimalna plača DVIGUJE, ker se STROŠKI večajo ne obratno... minimalno plačo vlada oz. minister dvignejo ker so se stroški v PREJŠNJEM LETU povišali in ne obratno, nene se stroški v naslednjem letu dvignejo KER je minister dvignil minimalca


Ti dve stvari sta nerazdružljivo povezani v obe smeri, ker je delavec hkrati delavec in potrošnik. Če hočemo, da se plača dvigne moramo povečati cene ali biti bolj učinkoviti v smislu avtomatizacije, ker cena dela človeka je veliko višja kot cena dela stroja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jernejl ::

Mato989 je izjavil:

Narobe, stroški se dvigujejo dalj časa kot minimalc... prvi minimalec je bil PO tem ko so se stroški dvignili =)

Narobe. Ko so uvedli prvi minimalec, so s tem povzročili dvig cen.

Mato989 ::

jernejl je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Narobe, stroški se dvigujejo dalj časa kot minimalc... prvi minimalec je bil PO tem ko so se stroški dvignili =)

Narobe. Ko so uvedli prvi minimalec, so s tem povzročili dvig cen.


Torej imaš dokaz da so PRED prvim minimalcem bile cene na stotine let identične? =)

nevone je izjavil:

Ti morš razumet prvo, da se minimalna plača DVIGUJE, ker se STROŠKI večajo ne obratno... minimalno plačo vlada oz. minister dvignejo ker so se stroški v PREJŠNJEM LETU povišali in ne obratno, nene se stroški v naslednjem letu dvignejo KER je minister dvignil minimalca


Ti dve stvari sta nerazdružljivo povezani v obe smeri, ker je delavec hkrati delavec in potrošnik. Če hočemo, da se plača dvigne moramo povečati cene ali biti bolj učinkoviti v smislu avtomatizacije, ker cena dela človeka je veliko višja kot cena dela stroja.

o+ nevone


Torej imaš kakšno analizo in dokaz da so pred minimalcem bile na stotine ali na tisoče let cene identične in se niso višale?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

showsover ::

Mato, eno je usklajevanje plač z inflacijo, drugo pa je politični dvig minimalne plače. Ne vem, kako ti to ni jasno; mislim, sicer, da ti je.

Mato989 ::

showsover je izjavil:

Mato, eno je usklajevanje plač z inflacijo, drugo pa je politični dvig minimalne plače. Ne vem, kako ti to ni jasno; mislim, sicer, da ti je.


In kaj se je zgodilo letos? Dvignila se je minimalna plača glede na dvig stroškov osnovnih dobrin... in dokelr mi nekdo ne pokaže jasne korelacije in dokaza da se pred ZAKONOM o minimalni plači dobrine niso dvigale v ceni oz. so vrsto desetletij počivale na ENAKIH številkah, se pa lahko pogovarjamo da je minimalc kriv dviga cen.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

showsover ::

Ne spomnim se; koliko je bil dvig minimalne plače letos in koliko je bila inflacija?

feryz ::

Upam da veste, da minimalna plača nima veze s stroški. Imajo pa stroški veze z minimalno.
Nikogar ne briga, če si včeraj kupil dve kile kruha s plačo, danes pa samo še eno.
Briga pa tiste, ki dajejo plačo, če jim je še včeraj od prodanega kruha ostalo eno evro za plačo, danes pa morajo dati 1,1 evra za plače. Če ostane 1 evro je no go, torej ...

Invictus ::

Minimalna plača sploh ne bi smela obstajati, ampak minimalna bruto urna postavka.

Zdaj se pogodba lahko podpiše za 300 EUR, do minimalne plače je pa doplačilo na katerega se ne plačujejo prispevki.

Gre za goljufanje zdravstvene in pokojninske blagajne.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

Katera bruto? Med bruto in bruto bruto je kar velika razlika.

Invictus ::

Saj je vseeno

bruto bruto bi se moral tako ali tako ukiniti
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Minimalna plača sploh ne bi smela obstajati, ampak minimalna bruto urna postavka.

Zdaj se pogodba lahko podpiše za 300 EUR, do minimalne plače je pa doplačilo na katerega se ne plačujejo prispevki.

Gre za goljufanje zdravstvene in pokojninske blagajne.




Daj Invictus NE NABIJAJ... vse kar si napisal JE IZMIŠLJOTINA ki ne drži že ŽNJ let...

Prispevki se plačujejo OD BRUTO PLAČE in prispevkov za polni delovni čas ob pogoju da cel mesec brez odsotnosti delaš ali nisi na čakanju pod 1024EUR NE MOREŠ obračunat
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

showsover ::

Mato, si že pogledal, kolika je bila inflacija v Sloveniji v letu 2021 glede na 2020 in koliko je bil dvig minimalne plače v 2021 glede na 2020? Nisi, a?

Mato989 ::

showsover je izjavil:

Ne spomnim se; koliko je bil dvig minimalne plače letos in koliko je bila inflacija?


Inflacija je nateg ker se računa le od IZBRANIH dobrin... če zaobjamemo VSE dobrine na Svetu je inflacija najverjetneje v DVOMESTNIH številkah...

showsover je izjavil:

Mato, si že pogledal, kolika je bila inflacija v Sloveniji v letu 2021 glede na 2020 in koliko je bil dvig minimalne plače v 2021 glede na 2020? Nisi, a?


Si mi že pogledal ali so se dobrine pred minimalcem tudi dvigovale v cenah ali ne?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

showsover ::

Mato989 je izjavil:

Inflacija je nateg ker se računa le od IZBRANIH dobrin... če zaobjamemo VSE dobrine na Svetu je inflacija najverjetneje v DVOMESTNIH številkah...

Ampak ni problem, da se to pozna na minimalni plači in na ničemer drugem, ali? :-)

Mato, številke poglej, ne potebujemo tvojih nabijanj in domnev :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Invictus ::

Mato989 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Minimalna plača sploh ne bi smela obstajati, ampak minimalna bruto urna postavka.

Zdaj se pogodba lahko podpiše za 300 EUR, do minimalne plače je pa doplačilo na katerega se ne plačujejo prispevki.

Gre za goljufanje zdravstvene in pokojninske blagajne.




Daj Invictus NE NABIJAJ... vse kar si napisal JE IZMIŠLJOTINA ki ne drži že ŽNJ let...

Prispevki se plačujejo OD BRUTO PLAČE in prispevkov za polni delovni čas ob pogoju da cel mesec brez odsotnosti delaš ali nisi na čakanju pod 1024EUR NE MOREŠ obračunat

Kaj pa misliš, da je na plačilnem listu

Doplačilo do minimalne plače


?!?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

showsover je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Inflacija je nateg ker se računa le od IZBRANIH dobrin... če zaobjamemo VSE dobrine na Svetu je inflacija najverjetneje v DVOMESTNIH številkah...

Ampak ni problem, da se to pozna na minimalni plači in na ničemer drugem, ali? :-)


Za najšibkejše poskrbi minister in država, za vse ostale pa se zbunimo sami, jaz sem se izpogajal da se moja plača vsako leto dvigne toliko kot se dvigne minimalc =) Za tebe pa ne vem
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

showsover ::

Mato989, moja plača je takšna, kot si jo dam sam. Meni so pomembne edino pogodbe, kjer pa mislim, da ne bova skupaj prišla.

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Minimalna plača sploh ne bi smela obstajati, ampak minimalna bruto urna postavka.

Zdaj se pogodba lahko podpiše za 300 EUR, do minimalne plače je pa doplačilo na katerega se ne plačujejo prispevki.

Gre za goljufanje zdravstvene in pokojninske blagajne.




Daj Invictus NE NABIJAJ... vse kar si napisal JE IZMIŠLJOTINA ki ne drži že ŽNJ let...

Prispevki se plačujejo OD BRUTO PLAČE in prispevkov za polni delovni čas ob pogoju da cel mesec brez odsotnosti delaš ali nisi na čakanju pod 1024EUR NE MOREŠ obračunat

Kaj pa misliš, da je na plačilnem listu

Doplačilo do minimalne plače


?!?!?!?!



Ja in če je to napisano? BRUTO JE ENAK... kolikokrat vam moram to povedat... daj prosim če ni tako pa zaposli na tisoče ljudi za 1€ na mesec in jim daj doplačilo do minimalca NETO 7XX€ koliko pač zdaj je in pol plačaj prispevke na 1€ pa da te vidim kako dolgo preden te pokliče in obišče FURS in ti pojasni to kar ti pojasnjujem jaz zdaj.

Plača za polni delovni čas je minimalno 1.024,24€ če se decimalke prav spomnim in prispevki se obračunajo NAJMANJ za toliko

Pa nima veze ali je doplačilo 600€ ali 17€ šteje vse v bruto že od like 2015 ali 2014 naprej.

showsover je izjavil:

Mato989, moja plača je takšna, kot si jo dam sam. Meni so pomembne edino pogodbe, kjer pa mislim, da ne bova skupaj prišla.


No torej kaj jamraš? Jaz mam višjo plačo od minimalne in ne jamram kako je minimalc karkoli kriv.

Če pa trdiš da je ZARADI dviga minimalca prišlo do višanja cen, pa prosim to dokaži tako, da pokažeš gibanje cen ki torej so identične vrsto desetletij PRED uvedbo minimalne plače.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

jernejl ::

Mato989 je izjavil:

jernejl je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Narobe, stroški se dvigujejo dalj časa kot minimalc... prvi minimalec je bil PO tem ko so se stroški dvignili =)

Narobe. Ko so uvedli prvi minimalec, so s tem povzročili dvig cen.


Torej imaš dokaz da so PRED prvim minimalcem bile cene na stotine let identične? =)

Dokaz ti posredujem tako zatem, ko boš predložil dokaz, da so bile pred prvim minimalcem plače na stotine let identične.

showsover ::

Mato989, ti nekaj trdiš, jaz sem ti že dal podatke. Vrsto destletij, a v času hiperinflacije tudi, phehe :-) Joj, Mato, madona, no :-)

Mato989 ::

showsover je izjavil:

Mato989, ti nekaj trdiš, jaz sem ti že dal podatke. Vrsto destletij, a v času hiperinflacije tudi, phehe :-) Joj, Mato, madona, no :-)


No saj zato jaz trdim da minimalec nima nič ali pa skoraj nič z dvigom cen, ki so se zviševale ne glede na minimalca pred tem... tako kot bolj luksuzna jahta nima nobene korelacije med ceno te jahte in minimalcem :)

Minimalec se dviguje ker če se ne bi, bi imeli zombije ki si ne bi mogli kupit za jest delali bi pa vseeno ker so jih socialisti napumpali da je delo vrednota ne pa denar... da delaš zato da lahko jamraš kako delaš

showsover je izjavil:

Mato989, ti nekaj trdiš, jaz sem ti že dal podatke. Vrsto destletij, a v času hiperinflacije tudi, phehe :-) Joj, Mato, madona, no :-)


Trdiš pa drugače ti, da se cene dvigujejo ZARADI minimalca... zato prosim to dokaži
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

showsover ::

Mato989 je izjavil:

Trdiš pa drugače ti, da se cene dvigujejo ZARADI minimalca... zato prosim to dokaži

No, to se bosta vidva z Jernejem dogovorila, jaz sem ti razložil, da je eno usklajevanje z inflacijo, drugo pa je politični dvig minimalne plače. Priložil sem ti direktne povezave (in še enkrat, tule in tule), da zdaj razložiš to tvoje redno usklajevanje minimalca z inflacijo. Se mi zdi, ali se nekaj razburjaš?

Ključen stavek, ki ga ne želiš videti, "Z letom 2021 se je uveljavila nova formula za določitev zneska minimalne plače" - zakaj in čemu, če je bila uradna inflacija, merjena s strani države, negativna?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Mato989 ::

Ključen stavek, ki ga ne želiš videti, "Z letom 2021 se je uveljavila nova formula za določitev zneska minimalne plače" - zakaj in čemu, če je bila uradna inflacija, merjena s strani države, negativna?


Saj tudi prva formula je bila "politična" odločitev kajne? Torej kje je razlika? =)

Kar se pa inflacije tiče, ti jaz non stop razlagam ravno to, da je MERJENJE INFLACIJE kot jo poznamo, POLITIČEN DOGOVOR...

Pravilno merjenje inflacije je takšno da bi vsako leto vsak dan naredili "sliko" cen vsakega izdelka in računali rast v 1 letu oz. mediano rasti, koliko časa je VSAK izdelek stal koliko evrov, na koncu leta bi pa na podlagi tega izračunali RESNIČNO inflacijo, torej tisto ki zaobjame VSE dobrine med njimi tudi nepremičnine... recimo nepremičnine povprečna vrednost je v 1 letu kdaj narastla tudi za 10% verjetno...

Ali torej hočeš trdit, da je usklajevanje minimalne plače na POLITIČNO DOGOVORJENEM podatku kako merimo inflacijo ok, ni pa ok če politično spremenimo usklajevanje minimalca?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

showsover ::

Da ne gre za redno usklajevanje z rastjo maloprodajnih cen (kot trdiš ti) ampak je bila politična odločitev, če bi bilo redno usklajevanje z inflacijo, bi bila minimalna plača (oh ne, pa kako!) nižja.

Ker imaš očitno neke nove ideje glede merjenja inflacija (ki se meni niti ne zdijo napačne, sploh ne), se moraš to dogovoriti v državnem zboru, na forumu bo verjetno premalo. Torej, uradna inflacija je negativna, saj bi se zasekiral, če bi jaz določal formulo. Pa, mislim, da veš, da je nisem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Mato989 ::

showsover je izjavil:

Da ne gre za redno usklajevanje z rastjo maloprodajnih cen (kot trdiš ti) ampak je bila politična odločitev, če bi bilo redno usklajevanje z inflacijo, bi bila minimalna plača (oh ne, pa kako!) nižja.

Ker imaš očitno neke nove ideje glede merjenja inflacija (ki se meni niti ne zdijo napačne, sploh ne), se moraš to dogovoriti v državnem zboru, na forumu bo verjetno premalo. Torej, uradna inflacija je negativna, saj bi se zasekiral, če bi jaz določal formulo. Pa, mislim, da veš, da je nisem.


Pa a ti razumeš da je to kako merimo rast maloprodajnih cen POLITIČNA odločitev? Mi sploh nimamo realnega podatka o rastjo maloprodajnih cen, ker košarica iz katere se računa inflacija ne zajame celotnega spektra dobrin ki se prodajajo za maloprodajne cene...

Recimo kolikor vem, cene kvadratnega metra stanovanja oz. nepremičnine sploh niso zajete v inflaciji... kar pomeni če se cena kvadratnega metra dvigne za 1000% to sploh nima vpliva na inflacijo. Po uradni metriki.

Torej zakaj trdiš da je politična odločitev o računanju inflacije (na podlagi katere praviš da je ok če dvignemo minimalca) sprejemljiva, medtem ko pa če dvigujemo minimalca na podlagi cen življenskih potrebščin, pa je to politična odločitev.

Oboje je politična odločitev.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

showsover ::

Mato989 je izjavil:

Oboje je politična odločitev.

Res je, dragi Mato989, ampak letošnji dvig minimalne plače TOREJ ni temeljil na uradni rasti maloprodajnih cen (kot si trdil najprej glede na predhodno leto), ki je sicer določena politično, ampak je bila čisto arbitrarna odločitev. Če pa ti uporabljaš kakšno senčno meritev maloprodajnih cen (bi me zelo zanimala neka utemeljena meritev, če jo imaš), super, ampak to pač ni uradna (kakorkoli politično) metrika, na kateri bi naj temeljil letošnji dvig minimalne plače (kot do sedaj), o čemer diskutiramo in ti zdaj nekaj filozofiraš. Še kakšno dodatno vprašanje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Mato989 ::

showsover je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Oboje je politična odločitev.

Res je, dragi Mato989, ampak letošnji dvig minimalne plače TOREJ ni temeljil na uradni rasti maloprodajnih cen (kot si trdil najprej glede na predhodno leto), ki je sicer določena politično, ampak je bila čisto arbitrarna odločitev. Če pa ti uporabljaš kakšno senčno meritev maloprodajnih cen (bi me zelo zanimala neka utemeljena meritev, če jo imaš), super, ampak to pač ni uradna (kakorkoli politično) metrika, na kateri bi naj temeljil letošnji dvig minimalne plače (kot do sedaj), o čemer diskutiramo in ti zdaj nekaj filozofiraš. Še kakšno dodatno vprašanje?


Še vedno je temeljil na uradni rasti maloprodajnih cen samo metrika oz. enačba za izračun je drugačna... v obeh primerih politična odločitev.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

showsover ::

Mato989 je izjavil:

Še vedno je temeljil na uradni rasti maloprodajnih cen samo metrika oz. enačba je drugačna...

Ja, formula bila je arbitrarno spremenjena letos 2021 s strani, pazi to (!), neoliberalne SDS! Bom drugč bolj precizen v izražanju, v redu.

Mato989 ::

showsover je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Še vedno je temeljil na uradni rasti maloprodajnih cen samo metrika oz. enačba je drugačna...

Ja, formula bila je arbitrarno spremenjena letos 2021 s strani, pazi to (!), neoliberalne SDS! Bom drugč bolj precizen v izražanju, v redu.


No ampak zdaj mene zanima kaj ima to z bistvom da se minimalna plača računa na podlagi dviga cen za leto nazaj... To če se spremeni formula in procenti, to ne pomeni da se pa zdaj več ne usklajuje na podlagi rasti cen življenjskih potrebščin, to samo pomeni da je izračun oz. okvir spremenjen, bistvo ostaja enako. Oboje je bila politična odločitev tako prvi izračun za usklajevanje minimalne plače, kot tale drugi...

Osnovne težave imamo drugje, Invictus je sicer eno osnovno težavo izpostavil in sicer

1. Namesto tega da imamo popolnoma NEUMEN sistem kjer imamo "Minimalno višino OD za polni delovni čas" (mi tehnično gledano nimamo klasične minimalne plače) bi morali uvest minimalno BRUTO URNO POSTAVKO (tu ima Invictus prav)

2. Tale MINIMALNA BRUTO URNA POSTAVKA (kot vse ostale) bi morale vključevat tako regres, malico, potne kot vse ostalo...

3. Vsi dodatki razen za nočno in praznično delo bi se morali ukinit po zakonu

4. Vse tarifne priloge sindikatov bi se morale z zakonom spremenit tako da bi po zakonu od naslednjega meseca I. tarifni razred bil ENAK minimalni BRUTO URNI POSTAVKI vsak naslednji pa vsaj faktor 1,03 višje od prejšnjega... ostalo se naj dopogaja sindikat če zmore.

5. Minimalno BRUTO URNO POSTAVKO bi se moralo dat tako, da bi nekje zaobjela trenutno povprečno izplačilo torej MINIMALNA PLAČA + 5,5€ malice na dan + Povprečni potni (tam okrog 70€) + 1/12 trenutnega regresa (vzamemo 1.200€ da ni minimalc pa ne dosti preko) torej pridemo na nekje 740€(minimalc) + 110€ + 70€ + 100€... pridemo na 1.020€ NETO plače na to gor pa dajmo približno 25% prispevkov torej smo na od oka 1.300€ BRUTO plači. + 16% za delodajalca... Vzamemo povprečni mesečni delovni čas 172ur (21 dni in pol) in če delimo 1.300/172 dobimo 7,55€ BRUTO.

In 7,55€ BRUTO postane URADNA minimalna bruto urna postavka v državi, koliko ur oddelaš tisti mesec toliko krat 7,55€ bruto dobiš nakazano... za delo med 22:00 in 6:00 zjutraj in za delo na DELA PROSTE DNI pa z zakonom 200% dodatek kar znese potem 15,10€ BRUTO urno postavko.

Tako bi plača končno postala PRIMERLJIVA, konec bi bilo jajcanja in skrivanja zadeve v malico, potne ipd... (aja službene potne bi jaz ukinil, če delaš s svojim lastnih vozilom za šiht ti pač naj dvignejo toliko plačo da se ti splača ali kupijo službeni avto)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

showsover ::

Mato989 je izjavil:

Tako bi plača končno postala PRIMERLJIVA, konec bi bilo jajcanja in skrivanja zadeve v malico, potne ipd... (aja službene potne bi jaz ukinil, če delaš s svojim lastnih vozilom za šiht ti pač naj dvignejo toliko plačo da se ti splača ali kupijo službeni avto)

Kaj ti naj rečem, pošlji na vlado, mogoče ustvarite novo zgodbo, zdaj je, izgleda, priložnost, ker v naslednjem sestavu zelo verjetno ne bo sprejeto...

nevone ::

Seveda se minimalna plača zveča zato, da bi ljudje lažje z njo ali pa sploh preživeli. Ampak kakor hitro se zviša plača, se začne dvigati cena izdelkom, saj je prodaja le teh osnova za izplačilo plač.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mato989 ::

nevone je izjavil:

Seveda se minimalna plača zveča zato, da bi ljudje lažje z njo ali pa sploh preživeli. Ampak kakor hitro se zviša plača, se začne dvigati cena izdelkom, saj je prodaja le teh osnova za izplačilo plač.

o+ nevone


Samo to nima nobene logike, ker glede na podatke ima cca 5% +/- MINIMALNO PLAČO v SLoveniji, torej hočeš rečt da je teh 5% (ali 7%) tako drastičen faktor da vpliva na generalno povišanje izdelkov?

Morda, sam pač menim, da je to samo priročen izgovor... Ker Telekom oz. telekomunikacijska podjetja ki so nudila internet dvignejo vsako leto položnice za 1€, tudi ko je dvig minimalne plače bil praktično ničen... samo izgovor se spreminja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nevone ::

To je seveda tudi res.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

solatko ::

zzzajklja - Z lon posli, brez kakšne večje dodane vrednosti, boš težko zvečal maso, saj ti naročnik pove toliko kosov za toliko denarja, naslednje leto pa ceno še zniža,....
Povečaš dodano vrednost z razvojem, ki ga pa večina naših firm nima. Tehnolog v firmi, da naredi program za stroj, ni razvoj.

feryz - Zakaj omenjaš Švico, primerjaj z A, kjer so cene enake, stanovanjski stroško po nekod še nižji, minimalna plača pa pol višja, kot pri nas, tam dobi moj sosed za 4ure dela na pošti v Gradcu, našo minimalno plačo + nočni dodatek.

nevone - Cene strojev so višje in se ne izplačajo v 3-5-ih letih, kot cena dela delavcev, ki jih nadomesti stroj. Tam kjer ni tako, imajo že dolgo časa stroje. Če imaš doma urejene podatke o fiksnih storških za bivalno enoto, si lahko primerjaš cene med podobnimi količinami za x let nazaj (realno vsaj od uvedbe €), potem pa poglej, koliko manj, se ti je v tem času dvignila plača.

Invictus - Delodajalec plača prispevke na minimalno plačo, nič več na pogodbo, je bila zakonodaja spremenjena, ker so nekaj let to izkoriščali, tudi država.

gtfo - Nekaj bi moralo biti jasno, minimalna plača naj bi bila za najenostavnejša dela za 8h/dan, pri nas pa je v teh plačah večina zaposlenih do 5. stopnje izobrazbe. Strugarje se plačuje minimalno + kakšnih 10%, če je delodajalec dobre volje in je že kupil nov avto. Policisti, medicinske sestre, gasilci, začetniki imajo minimalca, je to res enostavno delo, za katerega ne rabiš znanja in izobrazbe?
Delo krepa človeka

nevone ::

V bistvu bi vsak človek moral iti skozi fazo delodajalca in fazo delojemalca. Ker enostavno eden drugega mnogi nočejo razumeti. Mnogi nekako stojijo na svojih okopih.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jernejl ::

Mato989 je izjavil:

No ampak zdaj mene zanima kaj ima to z bistvom da se minimalna plača računa na podlagi dviga cen za leto nazaj.

To bistvo je napačno. Od uvedbe evra do zdaj se je minimalna plača skoraj podvojila, inflacija je bila pa ~22%.

Mi sploh nimamo realnega podatka o rastjo maloprodajnih cen
Tudi če bi bilo to res je bistvo, da se min. plača računa na podlagi dviga cen, napačno; se ne more, če praviš, da nimamo podatka o rasti cen. Samemu sebi nasprotuješ.

izračunali RESNIČNO inflacijo, torej tisto ki zaobjame VSE dobrine med njimi tudi nepremičnine... recimo nepremičnine povprečna vrednost je v 1 letu kdaj narastla tudi za 10% verjetno
Cene nepremičnin so se recimo od 2007 do danes povišale za pribl. 20%. Koliko je v tem času zrasla min. plača, sem že navedel.
Cene nepremičnin so tudi padle za pribl. 25% od leta 2008 do 2014. Minimalna plača je v tem času zrasla za več kot 30%.

Vetrpiha ::

feryz je izjavil:

A ti je prišlo? Kako se dela umetne "bogataše"?
V toliko opevani Švici težje preživiš s 3500 evri neto, kot pri nas z 800.
Mininalna plača je točno to, kar se imenuje. Nekaj, kar zagotavlja minimalne pogoje za življenje. Če jo začneš dvigovati, se bodo tudi osnovni pogoji oz. cene temu prilagodili.

Mogoče kot zanimivost. V naših logih je podjetje s 500 plus zaposlenimi. 5 let nazaj je bilo v podjetju 8% ljudi na minimalcu, danes jih je 51%.

Sicer pa, ne glede na uradne podatke, cene letos dobesedno letijo navzgor. Non stop frčijo mail-i z napovedanimi podražitvami.
Izstopajo odpadki in ravnanje z njimi. Tem se je scufalo. Kar po 30 procentov gor. Ampak nimaš izbire.

Vrednost dobrin raste ne glede na dvig minimalke, vrednost valute pa pada, ne glede na dvig minimalke.

Saj boste skapirali.

Sicer da vas je polovica na minimalki pove samo to, da firma ob povecanih profitih ni dvigovala tudi plac.

To, da ste na minimalkah torej ninkriva drzava, ampak delodajalec.

Drzava vas samo varuje pred tem, da bi vas delodajalec pahnil v absolutno revscino

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali še v Slovenij kdo dela za manj kot minimalca? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
639685 (7031) Invictus
»

Dvig minimalne plače je povezan z nižjo stopnjo samomorilnosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5515949 (8050) KLux
»

V kratkem podražitev hrane v Sloveniji 2017 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19235875 (31501) Utk

Več podobnih tem