» »

Ste pripravljeni na e-armagedon ?

Ste pripravljeni na e-armagedon ?

Temo vidijo: vsi
1 2 3
4
5

WizzardOfOZ ::

AtaŠtumf je izjavil:

In da sploh ne omenjam, da je lovljenje hrane kar zajebana zadeva (z lokom praktično nihče od prisotnih ni sposoben zadeti zajca v teku), sploh pa potem je potrebno še čiščenje trupla živali, kar se večini še sanja ne.


Zakaj bi z lokom streljal na zajca v teku? Al pa na srno v teku? Strelja se ko je na miru, da lahko nameriš.


AtaŠtumf je izjavil:

Poleg tega pa je potrebno pridobiti še toliko in toliko litrov čiste vode vsak dan.

izven večjih mesto to niti ni tak problem. Meni recimo teče poleg hiše potok. Je sicer speljan v cevi in pod zemljo, ampak bi recimo odkopal in prebil cev, če bi že moral.
V mestih pa bi bil velik problem, ker tam vode nebi bilo nikjer.

AtaŠtumf je izjavil:


Smrad bi bil pa sploh nepopisen, ko bi trupla ležala povsod in začela smrdeti.


Po parih mesecih se razsmradi. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

FireSnack ::

Kot kaže bo samo še to zimo dovolj elektrike za vse. Že naslednjo zimo bo malce težje in bodo tudi redne redukcije.
Preprodajalec NFT umetnin

Avenger ::

Kako - kot kaže? Je kdo kaj izjavil ali misliš pač glede na trenuten razvoj dogodkov?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

nirburu ::

Kje kaže? Tudi mene zanima.

k4vz0024 ::

Francozi in Nemci naj zaženejo vse jederska elektrarne pa bo dovolj štroma za EU. A ja ne bodo, ker bi cena elektrike padla. Pri nas pa naj nakopljejo več lignita. Pa še uvozijo naj ga. Kaj čakajo?

Magic1 ::

Če ga ne bodo sral in še naprej talal denarja, da slučajno kdo ne bi izgubil kak % ugodja, bomo naslednjo zimo itak v krizi. In takrat bo posledično poraba manjša, tako da ni nujno, da bo pomanjkanje.
Magic

sbawe64 ::

k4vz0024
Nemci imajo zelene v vladi, JE no-go, Francozi imajo težave z razpokami v hladilnem sistemu na njihovih JE, ki so že pol leta v remontu (~50% vseh).
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Avenger ::

Magic1 je izjavil:

Če ga ne bodo sral in še naprej talal denarja, da slučajno kdo ne bi izgubil kak % ugodja, bomo naslednjo zimo itak v krizi. In takrat bo posledično poraba manjša, tako da ni nujno, da bo pomanjkanje.


Bojim se, da ta logika tu odpade. Predstavljaj si takole: proizvodnja EU omrežja recimo leta 2018: 100 enot (možno bi pa bilo proizvest, si bom izmislil, 110 enot), potrebe (poraba) 100 enot. 2023 proizvodnja 70 enot (vse na max), potrebe (poraba) 75 enot. Ko bo kriza v gospodarstvu, bo seveda šla poraba elektrike dol, ampak še bolj bo šla pa dolj proizvodnja. Mogoče, mogoče bodo potem enkrat spet zalafuali nuklearke. Ampak verjetno bodo prej poskrali še zadnje cente od folka, preko panelov, višjih cen elektrike itd. Hkrati je popolnoma nebrzdano zapravljanje oz. tiskanje denarja večine svetovnih vlad privedlo do inflacije, zdaj krmarijo naravnost v stagflacijo in je videti, kot da so popolnoma debilozno nesposobni, ali pa to počnejo namenoma. Vsi tisti stimulusi, tudi ti, ki so bili pri nas, so prilili olja na ogenj. Jaz vidim situacijo kot ropanje folka z vseh strani, pobrat nam hočejo vse, ali pa kolikor se bo le dalo - ko nimaš nič, se ne moreš upirat.

V EU trenutno obratujejo še mislim da 3 nemške nuklearke (obratuje jih še več in te ne bodo nehale), ki jih bodo permanentno ugasnili čez en mesec. Poleti so na EU omrežje priklopili Ukrajino, Rusi pa naj bi jim sesuli nekaj elektrarn. Ugani kdo pokriva njihov minus??

Ne more bit bolj očitno, da je zadaj nek načrt. Načrt ni narejen v naše dobro.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

Magic1 ::

Konstantne vojne okoli Evrope so verjetno isti imenovalec. Kdo rabi sovražnike, ko ima take prijatelje.
Magic

dexterboy ::

Senzor je izjavil:

Če živiš na podeželju ter imaš možnost ogrevanja in kuhanja na način, ki ne potrebuje elektrike, ni problema preživet tudi več mesecev.Problem je v tem, da bi se ob daljšem izpadu elektrike sesuli sistemi, ki jih družba nujno potrebuje za funkcioniranje. Oskrba s hrano in gorivi, promet, zdravstvo, komunala, komunikacije. Imeli bi stanje kot v vojni, samo brez metkov in granat (če bi bilo vse po sreči). Veliko bi bilo verjetno tudi Darwinovih nagrad, ko bi ljudje improvizirali z raznimi home-made grelnimi napravami itd.
Saj tega ne razumem, od kod folku neke mokre sanje o off grid lajfu…če zmajjka štroma, je kolaps civilizacije. Takrat ni nobenega bontona in prijaznosti, samo še surova fizična moč in svinec različnih kalibrov… zagotovo bi po cca. dveh dneh vsi zakurblali avte in šli na podeželje. Vsaka hiša, ki bi bila osvetljena, postane tarča meščanov…
Je to res način, s katerim želite zmanjšati populacijo? Pa saj ste imeli covid, bila je enkratna prilika ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Scaramouche3 ::

dexterboy je izjavil:

Senzor je izjavil:

Če živiš na podeželju ter imaš možnost ogrevanja in kuhanja na način, ki ne potrebuje elektrike, ni problema preživet tudi več mesecev.Problem je v tem, da bi se ob daljšem izpadu elektrike sesuli sistemi, ki jih družba nujno potrebuje za funkcioniranje. Oskrba s hrano in gorivi, promet, zdravstvo, komunala, komunikacije. Imeli bi stanje kot v vojni, samo brez metkov in granat (če bi bilo vse po sreči). Veliko bi bilo verjetno tudi Darwinovih nagrad, ko bi ljudje improvizirali z raznimi home-made grelnimi napravami itd.
Saj tega ne razumem, od kod folku neke mokre sanje o off grid lajfu…če zmajjka štroma, je kolaps civilizacije. Takrat ni nobenega bontona in prijaznosti, samo še surova fizična moč in svinec različnih kalibrov… zagotovo bi po cca. dveh dneh vsi zakurblali avte in šli na podeželje. Vsaka hiša, ki bi bila osvetljena, postane tarča meščanov…
Je to res način, s katerim želite zmanjšati populacijo? Pa saj ste imeli covid, bila je enkratna prilika ;)



Se strinjam, če bi večini Slovenije zmanjkalo hrane, bi se iz mest formirale tolpe ljudi ki bi plenile po podeželju in večina Slovencev ni oborožena,sploh pa preveč fouš vsakemu sosedu in si nebi med sabo pomagali...To bi bilo za te preperje, ki med sabo tekmujejo, kdo je bolj pripravljen, konec kar hitro...pomoje bi zelo hitro zapustili državo...

nirburu ::

Samih ljubljanskih srajc me ni strah, če bi me napadli, so tako efeminizirani, da bi jim še moral pomagati izvlečti se vn iz blata. Albanske mestne tolpe pa so že druga zgodba.

Scaramouche3 ::

nirburu je izjavil:

Samih ljubljanskih srajc me ni strah, če bi me napadli, so tako efeminizirani, da bi jim še moral pomagati izvlečti se vn iz blata. Albanske mestne tolpe pa so že druga zgodba.

Ah to je samo zgodbica, sem na ić pa ko sem odraščal v 80ih smo se najbolj bali tolp Slovencev, če verjameš ali ne, to je ulica 28maja, Dravlje in pa Koseze..
Večina avtohtoni Slovenci!

Albance boš prepoznal svojega pa ne...
In če temu dodaš da jih bo vedno lahko več, zaradi procenta ljudi, ne rabijo biti tako močnejši od tebe,samo bolj številčnejši in pa lačni!
Evolucija naredi svoje, pes, ki odraste v domu, spuščen v gozd za par let postane pol volk,ali pa dingo!

Zgodovina sprememb…

DamijanD ::

Še malo bom to bral, pa bom še extra puščice nabavil...

Scaramouche3 ::

DamijanD je izjavil:

Še malo bom to bral, pa bom še extra puščice nabavil...


Samo organizacija pomaga, in da imaš veliko prijateljev!
Ker tvoj sovražnik bo prišel v številkah!

Res zanimiva postavitev

Zgodovina sprememb…

nirburu ::

Scaramouche3 je izjavil:

nirburu je izjavil:

Samih ljubljanskih srajc me ni strah, če bi me napadli, so tako efeminizirani, da bi jim še moral pomagati izvlečti se vn iz blata. Albanske mestne tolpe pa so že druga zgodba.

Ah to je samo zgodbica, sem na ić pa ko sem odraščal v 80ih smo se najbolj bali tolp Slovencev, če verjameš ali ne, to je ulica 28maja, Dravlje in pa Koseze..
Večina avtohtoni Slovenci!

Albance boš prepoznal svojega pa ne...
In če temu dodaš da jih bo vedno lahko več, zaradi procenta ljudi, ne rabijo biti tako močnejši od tebe,samo bolj številčnejši in pa lačni!
Evolucija naredi svoje, pes, ki odraste v domu, spuščen v gozd za par let postane pol volk,ali pa dingo!


Saj ić ne pomeni albanec.
Ex jugo: bosanci/srbi nimajo več tako izrazito distinktne diaspore, so se malo razblinili pri nas. V 90' in zgodnjih 00' so bili "top dog". Trenutno je albanska diaspora v vzponu. In albanci so še malo bolj nazaj od prej omenjenih.

DamijanD je izjavil:

Še malo bom to bral, pa bom še extra puščice nabavil...


Ne bo potrebe. Eliti ni v interesu naredit divji zahod, zgolj vas dovolj prestrašiti, da popustite.
Če bodo redukcije bodo zelo "fejk" tako kot kovid ukrepi.
Skrbi te lahko ko vidiš, da tudi ta zgoraj grdo pušijo in trpijo. Takrat veš, da je kriza resna in ne spletkarija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nirburu ()

Scaramouche3 ::

bosanci/srbi nimajo več tako izrazito distinktne diaspore, so se malo razblinili pri nas.

Se strinjam, ne poznam srbsdkih band ali ljudi ki smo povezani v neke tolpe...


Trenutno je albanska diaspora v vzponu. In albanci so še malo bolj nazaj od prej omenjenih.

Vprašanje je ali imajo dovolj številk proti avtohtonim, pa poleg tega, se že jaz vidim takega, tudi ker sem mešan, pol slo pol srb, pa če bi šlo v tej poti, ima po mami primorsko in gorenjsko v krvi, tako da bi se preselil iz Lj v kako vas, z avtohtonimi, kjer bi seveda zahteval da se oborožimo in logistično povežemo...

WizzardOfOZ ::

Scaramouche3 je izjavil:

nirburu je izjavil:

Samih ljubljanskih srajc me ni strah, če bi me napadli, so tako efeminizirani, da bi jim še moral pomagati izvlečti se vn iz blata. Albanske mestne tolpe pa so že druga zgodba.

Ah to je samo zgodbica, sem na ić pa ko sem odraščal v 80ih smo se najbolj bali tolp Slovencev, če verjameš ali ne, to je ulica 28maja, Dravlje in pa Koseze..
Večina avtohtoni Slovenci!

Albance boš prepoznal svojega pa ne...

tudi v dravljah ni bilo vse rožnato, si se moral znat kar dobro tepst, da nisi bil tepen. bolj ko si bil nor, bolj so te pri miru pustili.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

scythe ::

sbawe64 je izjavil:

k4vz0024
Nemci imajo zelene v vladi, JE no-go, Francozi imajo težave z razpokami v hladilnem sistemu na njihovih JE, ki so že pol leta v remontu (~50% vseh).


Res da imajo zelene v vladi, samo kako dolgo jih bodo poslušali? Že to da je prišlo do podaljšanja obratovanja še preostalih treh JE, ni bilo po volji zelenih. Zeleni bi že kar letos ugasnali JE. Bomo videli kaj bo po 1.5.2023, a bodo spet podaljšali obratovanje do 2024-25 ali ugasnali JE.

Se pa zna vse skupaj obrniti proti ¨zelenimi¨. V naslednjih letih bodo države šle nazaj na JE, saj so s tem neodvisne od drugih držav.


Bo pa letos redukcija na plinskih turbinah za proizvajanje elektrike. Bomo to občutili mi? Mislim da ne.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

sbawe64 ::

scythe
Če bi bile danes volitve
https://www.spiegel.de/politik/deutschl...
Predzadnji odstavek, zeleni prehiteli spd.

Indoktrinacija Nemcev je hujša kot v Severni Koreji.


Bo pa letos redukcija na plinskih turbinah za proizvajanje elektrike. Bomo to občutili mi? Mislim da ne.

Da je cena elektrike vezana na ceno plina se gre zahvaliti Nemcem.
In da, občutili bomo tudi v Slo.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

scythe ::

sbawe64 je izjavil:

scythe
Če bi bile danes volitve
https://www.spiegel.de/politik/deutschl...
Predzadnji odstavek, zeleni prehiteli spd.

Indoktrinacija Nemcev je hujša kot v Severni Koreji.



Sem videl pred dnevi, da so zeleni ujeli/prehiteli spd. Jaz bi zelene vprašal, ker so tako proti JE. Kako boste nadomestili JE energijo, ne da bi bili večji stroški kot pri JE in da si neodvisen od drugih držav?

Mam pa občutek, da bo Nemčija še bolj zabluzila kot je.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

feryz ::

Zakaj bi jo pa nadomestili? Ko pada proizvodnja, začneš s prepovedmi in omejitvami. Švicarji so se že lotili tega, ostali sledijo.

nirburu ::

Skratka, nočem več od nikogar slišati frazo "pa saj napredne države počnejo tako".
Že v zadnjih dveh letih smo videli, da so "razvitejše" države totalno retardirane. Pa ni to edini primer.

Če se mislijo Nemci sami obesiti za jajca, naj.
Itak Made in Germany ni več to kar je bil.
Škoda mi je sicer za ljudstvo, ampak če ne morejo prebit indoktrinacijo, kako naj jim še pomagamo.

sbawe64 ::

feryz je izjavil:

Zakaj bi jo pa nadomestili? Ko pada proizvodnja, začneš s prepovedmi in omejitvami. Švicarji so se že lotili tega, ostali sledijo.

Kaj so Švicarji izumili ?
2020 is new 1984
Corona World order

mailer ::

V primeru redukcij in pomanjakanja električne energije za začetek prepoved polnjenja električnih avtomobilov.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

scythe ::

feryz je izjavil:

Zakaj bi jo pa nadomestili? Ko pada proizvodnja, začneš s prepovedmi in omejitvami. Švicarji so se že lotili tega, ostali sledijo.


Isto bi morali v SLO narediti, prepovedati e-avtomobile čez zimo, ugašati javno razsvetljavo po 0.00-6.00, dati omejitev pri porabi kW mesečno (npr. na hišo 500kW mesečno). Bolje kot kakšna redukcija in popolno ugašanje elektrike za 2-4 ure.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Avenger ::

Scaramouche3 je izjavil:


Trenutno je albanska diaspora v vzponu. In albanci so še malo bolj nazaj od prej omenjenih.

Vprašanje je ali imajo dovolj številk proti avtohtonim, pa poleg tega, se že jaz vidim takega, tudi ker sem mešan, pol slo pol srb, pa če bi šlo v tej poti, ima po mami primorsko in gorenjsko v krvi, tako da bi se preselil iz Lj v kako vas, z avtohtonimi, kjer bi seveda zahteval da se oborožimo in logistično povežemo...


Mah, tkole mešan al pa tud čistokrven Srb, Bosanec, Črnogorec, itd. rojen tu, ali pa celo tudi ne, si še vedno praktično naš, ni neke res bistvene razlike, jaz sem se družil s folkom totalno različnega porekla, pa vsi normalni, Albanci so običajno mislim da čisto druga zgodba, veliko bolj so zaprti v svoj krog, partnerje iščejo skoraj izključno med svojimi, z otroki govorijo izključno albansko. Če bi bla štala biblijskih proporcij, sem prepričan, da bi se Albanci bistveno bolj povezali, kot ostali. Glede številk pa, niso tolk pomembne, pomembno je kolk so nori. Poglej cigane, prav veliko jih spet ni, ampak policaji se jih na daleč ognejo, če se le da. Ko pa rabjo it na intervencijo, verjem da ne gre samo ena patrulja in tist, ki je veren, naredi križ preden gre v akcijo.

Ampak mislim da moramo it korak nazaj - vemo, da nekaj prihaja, nekaj kot je bila covid situacija in čeprav bo zagotovo zelo neprijetno in bo imelo lahko dokaj resne in potencialno dolgotrajne posledice, ne verjamem, da bo Mad max varianta. Lahko bodo redukcije elektrike, kaj vem, mogoče tudi 8 ur, lahko bodo trgovine obratovale samo 4 ure na dan, lahko bo manj hrane, lahko bo dražja, denarja na splošno manj, lahko da veliko razne robe enostavno ne bo za dobit, lahko da v celi Sloveniji ali celo Evropi ne boš mogel kupit enega samega agregata, itd. lahko da se bodo nenadoma pojavile kraje raznega kuriva, ampak dvomim, da bo treba streljat na domačem dvorišču...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

WizzardOfOZ ::

scythe je izjavil:

feryz je izjavil:

Zakaj bi jo pa nadomestili? Ko pada proizvodnja, začneš s prepovedmi in omejitvami. Švicarji so se že lotili tega, ostali sledijo.


Isto bi morali v SLO narediti, prepovedati e-avtomobile čez zimo, ugašati javno razsvetljavo po 0.00-6.00, dati omejitev pri porabi kW mesečno (npr. na hišo 500kW mesečno). Bolje kot kakšna redukcija in popolno ugašanje elektrike za 2-4 ure.


500kWh je nekje povprečna poraba navadne hiše pozimi, brez toplotne črpalke, s toplotno črpalko je povprečje 1MWh. Resno misliš, da bodo ljudje pol meseca v mrazu?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Scaramouche3 ::

500kWh je nekje povprečna poraba navadne hiše pozimi

Kakšen generator rabiš za teh 500kwh?

Magic1 ::

Načeloma je 1kW dovolj, če dela 24/7. Če kuri 2L goriva na h, je to cca. 1400L goriva v mesecu. Mal je drag ta štrom:|.
Magic

Scaramouche3 ::

Magic1 je izjavil:

Načeloma je 1kW dovolj, če dela 24/7. Če kuri 2L goriva na h, je to cca. 1400L goriva v mesecu. Mal je drag ta štrom:|.


Samo ne rabiš cel dan, če bi lahko samo par ur 4-6h na dan uporabil da greješ na elektro grelce bi bilo dovolj...

Invictus ::

sbawe64 je izjavil:

k4vz0024
Nemci imajo zelene v vladi, JE no-go, Francozi imajo težave z razpokami v hladilnem sistemu na njihovih JE, ki so že pol leta v remontu (~50% vseh).

Uradno imajo težave, neuradno jih pa nočejopognati, ker tako držijo gor visoke cene...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

scythe ::

WizzardOfOZ je izjavil:

scythe je izjavil:

feryz je izjavil:

Zakaj bi jo pa nadomestili? Ko pada proizvodnja, začneš s prepovedmi in omejitvami. Švicarji so se že lotili tega, ostali sledijo.


Isto bi morali v SLO narediti, prepovedati e-avtomobile čez zimo, ugašati javno razsvetljavo po 0.00-6.00, dati omejitev pri porabi kW mesečno (npr. na hišo 500kW mesečno). Bolje kot kakšna redukcija in popolno ugašanje elektrike za 2-4 ure.


500kWh je nekje povprečna poraba navadne hiše pozimi, brez toplotne črpalke, s toplotno črpalko je povprečje 1MWh. Resno misliš, da bodo ljudje pol meseca v mrazu?


No 500kWh res malo, dajmo 750kWh mesečno.

Kolega ima novo hiši 140m2(2 lete staro) + toplotno črpalko za ogrevanje in sanitarno vodo(proizvajalca ne vem, vem da je plačal 17k€), lokacija Gorenjska, dnevna temp 22°C in nočna 19°C. Največjo porabo do zdaj imel 500kw na mesec(december/januar) oz. 960kW skupaj z vsem na mesec.

Kaj imaš raje, dnevno redukcijo po 4-5 ur ali omejitev mesečne porabe? Jaz imam raje omejitev mesečne porabe, si lahko vsaj porazdelim porabo.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

-Wall ::

scythe je izjavil:

Kaj imaš raje, dnevno redukcijo po 4-5 ur ali omejitev mesečne porabe? Jaz imam raje omejitev mesečne porabe, si lahko vsaj porazdelim porabo.


Ocitno ne razumes redukcij. Namenjene so zmanjsevanju porabe, ko se el. energija potrebuje drugje ali pa je poraba previsoka. Omejitev mesecne porabe tega ne resuje.

En ukrep ni zamenljiv za drugega in obratno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

energetik ::

Am, raje dnevno par urno redukcijo. Ker bom s tem še vedno na enako toplem, pri mesečni omejitvi pa ne nujno, niti ni taka omejitev pravična, saj so gospodinjstva od 1-8+ ljudi. Poleg tega redukcije v konici koristijo EES, mesečna omejitev pa ne nujno. Ker kljub mesečni omejitvi lahko folk nažge vse na polno ravno v konici in sesuje sistem.
Sicer pa, ne vem zakaj panika. Saj ni nič drugače kot lani, le da je plin dražji.

Edino težavo vidim v tem, da oblasti dajejo kapice na maloprodajne cene in če dobavitelji ne bodo redno plačani iz proračuna (ne bo dovolj zadolževanja = printanja), ne bodo zakupili ustrežnih količin.
vires in numeris

Utk ::

mailer je izjavil:

V primeru redukcij in pomanjakanja električne energije za začetek prepoved polnjenja električnih avtomobilov.

Fake news. Laž.

Nobenih redukcij ne bo, ne fantazirajte, razen v primeru razširitve vojne v EU, potem je pa tako vseeno na kaj kuriš in kolk stane, ker potem smo pač v vojni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

-Wall ::

Redukcije bojo samo take in to po celi EU:

https://www.rtvslo.si/okolje/nizozemska...

Utk ::

-Wall je izjavil:

Redukcije bojo samo take in to po celi EU:

https://www.rtvslo.si/okolje/nizozemska...

Da na tako malem prostoru toliko pridelaš pač ni vzdržno, obračaj kolk češ.

Scaramouche3 ::

Utk je izjavil:

-Wall je izjavil:

Redukcije bojo samo take in to po celi EU:

https://www.rtvslo.si/okolje/nizozemska...

Da na tako malem prostoru toliko pridelaš pač ni vzdržno, obračaj kolk češ.


Če pride do krize, pa nimajo hrane, bodo letele glave!
The Netherlands is the largest European importer of fruit and vegetables from developing countries.

Utk ::

Ne rabijo oni to zase, oni to samo zapakirajo v plastiko in pošlejo naprej.

scythe ::

-Wall je izjavil:

scythe je izjavil:

Kaj imaš raje, dnevno redukcijo po 4-5 ur ali omejitev mesečne porabe? Jaz imam raje omejitev mesečne porabe, si lahko vsaj porazdelim porabo.


Ocitno ne razumes redukcij. Namenjene so zmanjsevanju porabe, ko se el. energija potrebuje drugje ali pa je poraba previsoka. Omejitev mesecne porabe tega ne resuje.

En ukrep ni zamenljiv za drugega in obratno.


Jaz govorim o električni redukciji na gospodinjstvo, takšno ko je bilo v času Jugoslavije, dnevni izklop za vso gospodinjstvo za 2-3 ure.

Samo to se ne bo zgodilo, saj še ni velike električne krize, da bi trebalo varčevati.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

-Wall ::

Scaramouche3 je izjavil:

Utk je izjavil:

-Wall je izjavil:

Redukcije bojo samo take in to po celi EU:

https://www.rtvslo.si/okolje/nizozemska...

Da na tako malem prostoru toliko pridelaš pač ni vzdržno, obračaj kolk češ.


Če pride do krize, pa nimajo hrane, bodo letele glave!
The Netherlands is the largest European importer of fruit and vegetables from developing countries.


Ja, mi smo pa za njimi. Prakticno nic razen mesa ni pridelano v Sloveniji. Se na trznici se tuja zelenjava in sadje prodajata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

FireSnack ::

Tako nekako progresivno bi se moralo spremeniti cenike za domače odjemalce, kjer se nagrajuje varčna poraba:
do 200kWh 0.2€/kWh
do 500kWh 0.4€/kWh
do 1000kWh 0.6€/kWh
od 1000kWh+ 1€/kWh

Kdor kuri z elektriko se mora zavedat da kuri praktično z najbolj umazano energijo!
Sončne elektrarne naj se obračunavajo na mesečnem nivoju. Viške se ne sme prenašati naprej!
Preprodajalec NFT umetnin

Utk ::

Ja, komot, ampak ta cenik bi morali postavit preden smo nardili 5 MWh zaloge za zimo...takrat nam ni nihče ponujal evra za 1kWh, kot so za ta denar prodajali elektriko podjetjem...

-Wall ::

FireSnack je izjavil:

Sončne elektrarne naj se obračunavajo na mesečnem nivoju. Viške se ne sme prenašati naprej!


Ukiniti je treba tudi zagarantiran odkup in prenesti stroske stabiliziranja el. sistema na njih.

Bud_Bundy ::

Iščem en agregat... malo za pokrit kakšen izpad, pa tudi občasno delo s štemarco, po terenu.

Torej poganjal bi, izmenoma:

-1,7kw udarno kladivo
-zamrzovalna skrinja
-mogoče centralna peč, na prisilni vlek

Glede peči, bi bilo lažje, če bi imel preklopno stikalo za agregat, tudi sicer.
Kdo prakticira tak sistem? Sicer pa imam tudi krušno peč, tako, da ni kurjava najbolj nujna stvar.

Gledal sem tale dva:
https://www.mimovrste.com/elektricni-ag...
https://www.mimovrste.com/elektricni-ag...

-Wall ::

scythe je izjavil:

-Wall je izjavil:

scythe je izjavil:

Kaj imaš raje, dnevno redukcijo po 4-5 ur ali omejitev mesečne porabe? Jaz imam raje omejitev mesečne porabe, si lahko vsaj porazdelim porabo.


Ocitno ne razumes redukcij. Namenjene so zmanjsevanju porabe, ko se el. energija potrebuje drugje ali pa je poraba previsoka. Omejitev mesecne porabe tega ne resuje.

En ukrep ni zamenljiv za drugega in obratno.


Jaz govorim o električni redukciji na gospodinjstvo, takšno ko je bilo v času Jugoslavije, dnevni izklop za vso gospodinjstvo za 2-3 ure.

Samo to se ne bo zgodilo, saj še ni velike električne krize, da bi trebalo varčevati.


Jaz tudi, samo tukaj ni "kaj imas raje" ampak kaj je potrebno. Oba ukrepa, ki si jih nastel imata popolnoma razlicne namene.

FireSnack ::

Utk je izjavil:

Ja, komot, ampak ta cenik bi morali postavit preden smo nardili 5 MWh zaloge za zimo...takrat nam ni nihče ponujal evra za 1kWh, kot so za ta denar prodajali elektriko podjetjem...

VAILLANT ELEKTRIČNA PEČ ELOBLOCK VE 21 KW - 600€ in samo piči miki celo zimo po 2 megavata na mesec. Poleti pa kitajske panele na streho in gremo gasa?
Preprodajalec NFT umetnin

Scaramouche3 ::

FireSnack je izjavil:

Utk je izjavil:

Ja, komot, ampak ta cenik bi morali postavit preden smo nardili 5 MWh zaloge za zimo...takrat nam ni nihče ponujal evra za 1kWh, kot so za ta denar prodajali elektriko podjetjem...

VAILLANT ELEKTRIČNA PEČ ELOBLOCK VE 21 KW - 600€ in samo piči miki celo zimo po 2 megavata na mesec. Poleti pa kitajske panele na streho in gremo gasa?


za kok m2 je to dovolj?

Utk ::

FireSnack je izjavil:

Utk je izjavil:

Ja, komot, ampak ta cenik bi morali postavit preden smo nardili 5 MWh zaloge za zimo...takrat nam ni nihče ponujal evra za 1kWh, kot so za ta denar prodajali elektriko podjetjem...

VAILLANT ELEKTRIČNA PEČ ELOBLOCK VE 21 KW - 600EUR in samo piči miki celo zimo po 2 megavata na mesec. Poleti pa kitajske panele na streho in gremo gasa?

Sem jaz postavil taka pravila? Kakšna vse pravila so si šele zase postavili, to kar pobiramo mi so drobtinice z mizice za ostanke za miši s katerimi fotrajo svoje čivave.
Če je njim omrežje zadnja skrb, zakaj se bi jaz sekiral?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektrika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12610949 (4721) Mr.B

Priprave na mrzlo zimo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
57960619 (34627) CetnikVlado
»

Kako čim lažje preživeti zimo 22/23?

Oddelek: Problemi človeštva
303274 (1267) tamir147
»

Kako je januarja skoraj razpadel evropski elektroenergetski sistem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10018359 (10816) Matko
»

ENTSO-E potrdil pomanjkanje električne energije (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
19364529 (57624) bbf

Več podobnih tem