» »

Podražitve elektrike - Gen-i

Podražitve elektrike - Gen-i

««
16 / 17
»»

Gregor P ::

Če je to skupaj z ogrevanjem (kakršnimkoli že) za neko normalno hišo, potem je to čisto ok. Ker tisti, ki morajo kupiti na sezono še 1500-2000 L kurilnega olja, plačajo skupaj dosti več na primer.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

link_up ::

plin+elektrika za prejsnjo sezono sta kostala cca. 2800.
In and Out

Gregor P ::

Danes je cena litra kurilnega olja 1,159 evrov, pomeni da imaš še najmanj cca 1740,- evrov samo za ogrevanje (1500 L). Položnice za elektriko (brez ogrevanja) so npr. 80-100 evrov, pomeni 1200 evrov, skupaj okoli 3000 evrov na leto (ker je še cena prevoza olja itd.); ok če bi zdaj računal samo zimsko sezono (okt/nov/dec/jan/feb/mar, 100 elektrika/mesečno, 290 olje/mesečno, torej najmanj 2340 zimska sezona) - če imaš dobro izolirano hišo. Čisto tako za ilustracijo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Cifix63 ::

Boštjan_Q je izjavil:

Letna povprečna poraba Tesle v 60.000 km je 16 kWh na 100 km, ne 20 kWh in to pri 75 % avtoceste. 20 kWh je morda če imaš kakšnega Audi E-tron, ki slovi kot izjemno neučinkovito vozilo in imaš večino avtoceste. Torej če bo res 0,2 EUR poceni tarifa je to še vedno samo cca 3 EUR na 100 km, kar je več kot 3x ceneje. Za lastnike sončnih elektrarn je pa tarifa iz omrežja 7 centov pri enih ponudnikih, krat 16 kWh pride cca dober 1 EUR na 100 km, kar je 10x ceneje kot vožnja na naftne derivate.


Kakorkoli že obrnemo - dejstvo je, da bo polnenje in posledično vožnja z elektriko vedno dražja. Zato, ker jim je to v interesu. In samo to.
Tu ni nobene ljubezni ali naklonjenosti, če kdo od naivnih misli, ampak surova logika čim višjega profita. Ko bo el. vozil dovolj oz ko bo množičnost dosegla zastavljeno točko bodo udarili na polno. Prej še ne. Tako enostavno je to.

kow ::

Nehaj traparije govorit. Vsakem prodajalcu je v interesu cim vecja cena (neodvisno od izdela/storitve). Gre za vprasanje trznih razmer.
Postaviti nekaj solarnih panelov je za zaznaven del prebivalstva trivialen problem. Kar pomeni, da avtomatsko dobis izjemno konkurencen trg. Enako zaradi lokacije/infrastrukture ni pri hitrih polnilnicah.. ampak se vedno bos imel vsaj toliko ponudnikov kot pri nafti. Cene bodo sle prej dol, kot gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

recmajkemi ::

recmajkemi je izjavil:

Račune za januar že imate v moj gen-i portalu?

kixs je izjavil:

Seveda.



Jaz še vedno ne... vsak mesec se mi dogaja, da se pokaže šele na dan, ko pride fizični račun.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

bciciban ::

Boštjan_Q je izjavil:

Letna povprečna poraba Tesle v 60.000 km je 16 kWh na 100 km, ne 20 kWh in to pri 75 % avtoceste. 20 kWh je morda če imaš kakšnega Audi E-tron, ki slovi kot izjemno neučinkovito vozilo in imaš večino avtoceste. Torej če bo res 0,2 EUR poceni tarifa je to še vedno samo cca 3 EUR na 100 km, kar je več kot 3x ceneje. Za lastnike sončnih elektrarn je pa tarifa iz omrežja 7 centov pri enih ponudnikih, krat 16 kWh pride cca dober 1 EUR na 100 km, kar je 10x ceneje kot vožnja na naftne derivate.


Letna povprečna poraba Tesle 3 je kar lepo 19,2kWh/100km.

Kar je še vedno zelo poceni če tankaš doma.
Tako da ni treba lagati že takoj od začetka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

teslam2 ::

 poraba

poraba


180km dnevno v LJ

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: teslam2 ()

kixs ::

recmajkemi je izjavil:

recmajkemi je izjavil:

Račune za januar že imate v moj gen-i portalu?

kixs je izjavil:

Seveda.



Jaz še vedno ne... vsak mesec se mi dogaja, da se pokaže šele na dan, ko pride fizični račun.


Nimam fizicnega racuna od kar sem na GenI-u. Sicer je racun prisel 6.2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

WizzardOfOZ ::

Utk je izjavil:

Zakaj si si dal 22 kw elektrarno za tako nizko porabo?

Ker bom toliko rabil. To bo napajalo 2 hiši.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Cifix63 ::

kow je izjavil:

Nehaj traparije govorit. Vsakem prodajalcu je v interesu cim vecja cena (neodvisno od izdela/storitve). Gre za vprasanje trznih razmer.
Postaviti nekaj solarnih panelov je za zaznaven del prebivalstva trivialen problem. Kar pomeni, da avtomatsko dobis izjemno konkurencen trg. Enako zaradi lokacije/infrastrukture ni pri hitrih polnilnicah.. ampak se vedno bos imel vsaj toliko ponudnikov kot pri nafti. Cene bodo sle prej dol, kot gor.


V redu, pač tvoje osebno razmišljanje (če morda ciljaš na moje pisanje).
Zadeva okrog cene elektrike in same elektrike je veliko bolj kompleksna, kot si misliš(te). Sedaj to res ni še nekaj strašno izstopajočega, to drži. Bo pa to v prihodnosti.
Nič ne bo trg uravnaval od kje vam to?! To mantro ponavljajo mediji, je naročena od stricev in s točno določenim ciljem.
Zakonitosti se bodo spremenile. Elite jih bodo spremenile.

Kaj mislite kdo je sploh sprožil: zeleno agendo, podnebno(CO2)agendo, prehransko agendo, korona norijo itn.. A trg da jo(jih) je?!
Dajte no malo pokukat "na beli dan ter odzipat svoj brain".
No toliko. Samo sledil bom še smeri in vektorju razprave, vpletal se ne bom.

DamijanD ::

Razumem požrešnost in lakomnost. Ne razumem pa zakaj je recimo elektrika lahko bila do sedaj "splošna dobrina", sedaj pa naj bi postala najdražja stvar na tem svetu, da bodo lahko eni služili. Kje/kdaj/zakaj je prišlo do točke, ko se je to prevesilo?

-JM- ::

Apofis ::

Čist simpl. Elektro lobiji so zavohal, da lahko ukradejo par milijard vrednih poslov od arabcev in bodo itak to izkoristili. Tesla jim pa itak sledijo in se ne zavedajo, da bodo te wate plačevali na koncu s tem, da bodo rqzmišljal al tisti dan kej jesti al nafilat avto...

feryz ::

recmajkemi je izjavil:

Jaz še vedno ne... vsak mesec se mi dogaja, da se pokaže šele na dan, ko pride fizični račun.
A ti jim plačuješ, da ti papir za kurjenje pošiljajo? Malo je sicer drag, ampak za podkurit je pa dober.

Utk ::

-JM- je izjavil:

https://gen-isonce.si/novice/vasa-nova-...:)

Ja, tebi plačajo 6 centov, sosedu prodajo to isto elektriko po omejeni, netržni, zgubaški ceni 10 centov, tudi v nedeljo poleti ob 12h, in pravijo, da jim delamo izgubo. Da ne govorimo kako jim omrežje obremenjujemo... Laž na laž.

Horas ::

jaz imam še vedno 30€ položnico. kdaj se bo podražalo sploh? pa tisti kao 15min bloki ki jih tako fantomizirate? pretiravate vsi skup.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Utk ::

Potratnež. Jaz je imam 10.

feryz ::

Uuuu, tekmujete?
7,98 €.

Utk ::

Sej jaz tudi 7,98 v resnici, samo sem zaokrožil na 10. Ampak ja, tu treba vsak cent štet, če ne te hitro nekdo ugrizne.

D3m ::

Fucking solarci :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

feryz ::

Ne sekiraj se, baje bomo kmalu dali po jurja mesečno.
Ampak samo solarci, ostali boste plačevali enako kot do sedaj. Baje, seveda.

D3m ::

Nekaj ne razumem, če imaš EV vozilo glede na predlog zakona te štrafnejo cca. +400kWh na mesec????

Ali to drži oz. je v "debatnem krožku"
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Utk ::

Kater predlog zakona?

D3m ::

To k mislijo solarce "štrafniti".
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Neon87 ::

Katerega dobavitelja priporočate za samooskrbo (soglasje po letnem netmetering, montaža v prihodnjih dneh), da je najbolj ziher, da se ne bo zgodilo kot z SunContract, ko jim bodo zaračunali neke pribitke?

Utk ::

D3m je izjavil:

To k mislijo solarce "štrafniti".

Nove omrežnine? To nima veze z avtom. Avto ti ne dviguje špice. Če imaš ultra počasno polnilnico, je to 2 kw, to nič ne pomeni. Če imaš močnejšo polnilnico, imaš pametno, ki ji pa lahko omejiš špico cele hiše, in ti spet nič ne dvigne.

link_up ::

tale netmetering je res ena smesna pogruntavscina. Imas elektrarno in si seveda brez stroma, ker en pajac po daljnovodu lazi in ga ne sme pozgeckat. :)
Otocna pa je nekaj povsem drugega, tisto je res prava stvar.
In and Out

D3m ::

@Utk Saj to mi ni jasno kako je nekdo prišel na idejo/predlog pavšal 400 kWh na mesec za EV vozilo pri bajti.

To mi je kolega na ETRA povedal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Utk ::

Ma o čem to govoriš? Kak pavšal?

D3m ::

To je bil "brainstorming" kako solarcem dvigniti mesečni strošek elektrike.

Saj pravim, da je bila ena izmed idej.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bizkit45 ::

Horas je izjavil:

jaz imam še vedno 30€ položnico. kdaj se bo podražalo sploh? pa tisti kao 15min bloki ki jih tako fantomizirate? pretiravate vsi skup.

Sosed od staršev je isto rekel. Prej plačeval pavšal, nekih 50€, montiral TČ, še vedno plačeval 50€ - celo rekel je da ne more verjeti da je tolk poceni (čeprav smo mu rekli naj pazi na redno porabo in preverbo števca). Glej ga zlomka, po nekem letu pride elektro popisati števec, 4k€ poračuna.

chucki ::

Ta sosed je pa res zabit do nafte...lol
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Malidelničar ::

Bizkit45 je izjavil:

Horas je izjavil:

jaz imam še vedno 30€ položnico. kdaj se bo podražalo sploh? pa tisti kao 15min bloki ki jih tako fantomizirate? pretiravate vsi skup.

Sosed od staršev je isto rekel. Prej plačeval pavšal, nekih 50€, montiral TČ, še vedno plačeval 50€ - celo rekel je da ne more verjeti da je tolk poceni (čeprav smo mu rekli naj pazi na redno porabo in preverbo števca). Glej ga zlomka, po nekem letu pride elektro popisati števec, 4k€ poračuna.


Ne štekam, kje se mu je zataknilo? Ni dobil rednih podatkov, ni imel urejeno z elektrom?
Se to pogosto zgodi?
(samo malo me zanima, če se bom spravil kdaj v lajfu v to, na kaj moram biti pozoren ;))
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

D3m ::

Bizkit45 je izjavil:

Horas je izjavil:

jaz imam še vedno 30€ položnico. kdaj se bo podražalo sploh? pa tisti kao 15min bloki ki jih tako fantomizirate? pretiravate vsi skup.

Sosed od staršev je isto rekel. Prej plačeval pavšal, nekih 50€, montiral TČ, še vedno plačeval 50€ - celo rekel je da ne more verjeti da je tolk poceni (čeprav smo mu rekli naj pazi na redno porabo in preverbo števca). Glej ga zlomka, po nekem letu pride elektro popisati števec, 4k€ poračuna.


Še ni imel digitalnega števca?
|HP EliteBook|R5 6650U|

kixs ::

Bizkit45 je izjavil:

Horas je izjavil:

jaz imam še vedno 30€ položnico. kdaj se bo podražalo sploh? pa tisti kao 15min bloki ki jih tako fantomizirate? pretiravate vsi skup.

Sosed od staršev je isto rekel. Prej plačeval pavšal, nekih 50€, montiral TČ, še vedno plačeval 50€ - celo rekel je da ne more verjeti da je tolk poceni (čeprav smo mu rekli naj pazi na redno porabo in preverbo števca). Glej ga zlomka, po nekem letu pride elektro popisati števec, 4k€ poračuna.


Tako zgodbo sem slisal od nekoga, ki je montiral IR panele. Kako je to poceni, dokler ni dobil poracuna :lol:

Bizkit45 ::

Ja to je pri tistih, ki nimajo pametnih stevcev in rednega mesecnega popisa. Hence "pavsal" glede na letno porabo od prejsnjega leta. In potem dodajo uber porabnika in mislijo da je zastonj

kixs ::

Tudi pri neumnih stevcih lahko placas mesecno po porabi. Le vsak konec meseca moras sporociti dejansko stanje stevca.

Bizkit45 ::

Pa to se vse razume. Isto z vodo, vsem ostalim..ampak eni so pac na "kamot".
Hotu sem samo pripisati Horsau, k je reku da ima se vedno 30eur. Potem sem dal pa primer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bizkit45 ()

Goran's Blog ::

Kaj je sploh tukaj fora neki po starem nekaj po novem ceniku ?

https://postimg.cc/QF7xfqDk

Gregor P ::

To je tisto, ko ti sedaj po novem računajo v delu porabe 10 % več, 90 % porabe je pa še po starem (reguliranem) ceniku in ti morajo to nekako zapisati na račun.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

D3m ::

Kaj te pa zanima?

Z Januarjem 2024 so podražili štrom za 15% ter uvedli nazaj 22% davek namesto trenutnega 9,5%.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Goran's Blog ::

Aha razumem ja to bo se pravi dokler bo zadeva regulirana, potem bo pa boom če ne bo regulacije in bo razlika med VT in MT skoraj zanemarljiva.

Gregor P ::

Da, takrat gremo potem na ulice:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

shmandi ::

Goran's Blog je izjavil:

Kaj je sploh tukaj fora neki po starem nekaj po novem ceniku ?

https://postimg.cc/QF7xfqDk

Pa precej navzgor zaokrožijo tistih 10%
10% od 546 je 55 :)

DarwiN ::

Regulirane cene bodo seveda umaknili takrat, ko bo nabavna cena dovolj padla in več ne bo potrebe po regulaciji. In dejansko kaže, da smo dosegli vrh in je najhujše za nami, saj nabavne cene v zadnjih mesecih padajo.

Če je trenutno regulirana VT cena 12 centov, neregulirana pa 16 centov, bodo regulacijo umaknili, ko bo slednja padla na ~13 centov.. Takrat bo odjeknila novica, da se regulirane cene umikajo, vendar se ni treba bati, saj se cene ne bodo podražile oziroma le za ~10%. :D

Če se trenutni trend nadaljuje, se bo to najbrž zgodilo že proti koncu tega leta.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Gregor P ::

Pa saj regulacija velja le do konca leta 2024:|
Jo sicer lahko vedno tudi podaljšajo, a vendar ...
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

DarwiN ::

Ja, tko kot je veljaja le do konca 2022 in potem do konca 23. :) Ampak so jo vedno podaljšali, ker se stanje na veleprodajnem trgu ni umirilo.. No, zdaj se končno umirja oziroma izboljšuje.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Nikonja ::

Zame je še največja nebuloza da se tisti ki živijo v hišah ne odločijo za sončno elektrarno, tega pa enostavno ne razumem. Lahko vzamete kredit za novega nemškega dizla amapk ne za to da dolgoročno prišparate glih za enega takega dizla.

Totalen brainfuck!!!

Lonsarg ::

Ja sploh prej ko je bila 7 let odplačilna doba, oziroma zaradi energetske krize celo 4-5 let zadnja leta.

Pa tudi zdaj ko je tko na oko odplačilna 10 let po novi shemi je še vedno no-brainer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()
««
16 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov način obračunavanja omrežnine (strani: 1 2 3 459 60 61 62 )

Oddelek: Loža
3054227787 (19) Mato989

Sončna elektrarna? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27858786 (29176) BigWhale
»

Nemčija povečuje subvencije za električna vozila (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5715294 (11038) tikitoki

Več podobnih tem