» »

Ste pripravljeni na e-armagedon ?

Ste pripravljeni na e-armagedon ?

Temo vidijo: vsi
1
...
3 4
5
»

-Wall ::

Utk je izjavil:

Sem jaz postavil taka pravila? Kakšna vse pravila so si šele zase postavili, to kar pobiramo mi so drobtinice z mizice za ostanke za miši s katerimi fotrajo svoje čivave.


Bravo, ravnokar si se pohvalil, da si enaka pizda samo brez civave.

IL_DIAVOLO ::

Veganom so se zaceli kisat mozgani zaradi prevec zauzitega tofuja.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

feryz ::

Nehajte jokcati.
Stopite na nemški vlak. Kupite si eloblock, kitajske panele in gas.
Švabi kopljejo premog kot nori, energije je več kot preveč.

WizzardOfOZ ::

scythe je izjavil:

Kolega ima novo hiši 140m2(2 lete staro) + toplotno črpalko za ogrevanje in sanitarno vodo(proizvajalca ne vem, vem da je plačal 17k€), lokacija Gorenjska, dnevna temp 22°C in nočna 19°C. Največjo porabo do zdaj imel 500kw na mesec(december/januar) oz. 960kW skupaj z vsem na mesec.


Mi živimo v 60 let stari hiši, stalno 21 stopinj, pa imam približno enako porabo kot ta tvoj kolega na mesec (vsa elektrika za celo hišo je okoli 1MWh na mesec v zimskih mesecih, poleti tam okoli 200kWh). Ampak jaz sem dal 22cm izolacije na bajto. Večina pa nima nove hiše ali dobro izolirane. Tam bodo porabe konkretno višje.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Scaramouche3 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

scythe je izjavil:

Kolega ima novo hiši 140m2(2 lete staro) + toplotno črpalko za ogrevanje in sanitarno vodo(proizvajalca ne vem, vem da je plačal 17k€), lokacija Gorenjska, dnevna temp 22°C in nočna 19°C. Največjo porabo do zdaj imel 500kw na mesec(december/januar) oz. 960kW skupaj z vsem na mesec.


Mi živimo v 60 let stari hiši, stalno 21 stopinj, pa imam približno enako porabo kot ta tvoj kolega na mesec (vsa elektrika za celo hišo je okoli 1MWh na mesec v zimskih mesecih, poleti tam okoli 200kWh). Ampak jaz sem dal 22cm izolacije na bajto. Večina pa nima nove hiše ali dobro izolirane. Tam bodo porabe konkretno višje.


Kok te pride potem elektrika pri 1MWh?

PrimoZ_ ::

Letna poraba elektrike za ogrevanje in sanitarno vodo cca 3000kWh.

4 članska družina, 160m2 površine, 6 let stara montažna hiša.

Pri meni je bilo lani pa 1600kWh/mesec v decembru in januarju.
Takisto tč za gretje in sanitarno vodo.

Hiša iz 70ih in še original fasada.

Novogradnja ali vsaj toplotna sanacija, naredi konkretno razliko.

Lani je bilo pri gen-I tako da pri skoraj točno 50:50 razmerju porabe med visoko in nizko tarifo je bila povprečna cena kWh z vsemi dajatvami in DDV 10c.

Torej 1MW bi bil 100e + priključna moč ki je odvisna od moči varovalk. Ranga 15eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

Koraaz ::

Mislim, da se nimamo česa bati in je brezveze zganjat paniko za naprej in izgubljati živce. Je pa vseeno pametno se pripraviti na morebitne redukcije, če je kaj na tem kar napovedujejo mediji.

Namreč tudi sam sem dobil informacije iz prve roke, da so možne redukcije, ampak to šele po novem letu, ko se iztečejo pogodbe za dobavo elektrike, ki jo SLO uvaža iz tujine, tako, da smo za do konca leta na varnem. Glede, da mediji tudi o tem govorijo, je mogoče kaj resnice v tem.

So pa lani v Teksasu imeli večji izpad elektrike zaradi snega, pa ni bilo tako hudo, kot nekateri tukaj predlagajo, da bi se začeli streljat med sabo.
Če bo sreča, bomo februarja imeli že spomladanske temperature tako, da bo rizičen samo januar, medtem, ko bomo februarja, drugače pa marca že imeli spomladanske temperature. Vsaj letos se spomnim, da je bilo tako, ko sem za 8. februarja letos lahko šel na kolo brez bunde.

Je pa tukaj še en zanimiv prispevek YTberja 8bit guy-a, kako se je pripravil na morebiten ponovni izpad kot je bil leta 2021 v teksasu

WizzardOfOZ ::

Scaramouche3 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

scythe je izjavil:

Kolega ima novo hiši 140m2(2 lete staro) + toplotno črpalko za ogrevanje in sanitarno vodo(proizvajalca ne vem, vem da je plačal 17k€), lokacija Gorenjska, dnevna temp 22°C in nočna 19°C. Največjo porabo do zdaj imel 500kw na mesec(december/januar) oz. 960kW skupaj z vsem na mesec.


Mi živimo v 60 let stari hiši, stalno 21 stopinj, pa imam približno enako porabo kot ta tvoj kolega na mesec (vsa elektrika za celo hišo je okoli 1MWh na mesec v zimskih mesecih, poleti tam okoli 200kWh). Ampak jaz sem dal 22cm izolacije na bajto. Večina pa nima nove hiše ali dobro izolirane. Tam bodo porabe konkretno višje.


Kok te pride potem elektrika pri 1MWh?


Tam okoli 120€ v mrzlih in 50€ v toplih mesecih.

Koraaz je izjavil:

So pa lani v Teksasu imeli večji izpad elektrike zaradi snega, pa ni bilo tako hudo, kot nekateri tukaj predlagajo, da bi se začeli streljat med sabo.


Da bi se lahko pobijal, so moral prvo sneg skidat, pol se jim pa ni dalo več. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

scythe je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

k4vz0024
Nemci imajo zelene v vladi, JE no-go, Francozi imajo težave z razpokami v hladilnem sistemu na njihovih JE, ki so že pol leta v remontu (~50% vseh).


Res da imajo zelene v vladi, samo kako dolgo jih bodo poslušali? Že to da je prišlo do podaljšanja obratovanja še preostalih treh JE, ni bilo po volji zelenih. Zeleni bi že kar letos ugasnali JE. Bomo videli kaj bo po 1.5.2023, a bodo spet podaljšali obratovanje do 2024-25 ali ugasnali JE.

Se pa zna vse skupaj obrniti proti ¨zelenimi¨. V naslednjih letih bodo države šle nazaj na JE, saj so s tem neodvisne od drugih držav.

Nemci so pragmatični. Ko bo šlo gospodarstvo navzdol bodo obrnili ploščo ali pa ne bodo v vladi.

Bo pa letos redukcija na plinskih turbinah za proizvajanje elektrike. Bomo to občutili mi? Mislim da ne.


k4vz0024 je izjavil:

scythe je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

k4vz0024
Nemci imajo zelene v vladi, JE no-go, Francozi imajo težave z razpokami v hladilnem sistemu na njihovih JE, ki so že pol leta v remontu (~50% vseh).


Res da imajo zelene v vladi, samo kako dolgo jih bodo poslušali? Že to da je prišlo do podaljšanja obratovanja še preostalih treh JE, ni bilo po volji zelenih. Zeleni bi že kar letos ugasnali JE. Bomo videli kaj bo po 1.5.2023, a bodo spet podaljšali obratovanje do 2024-25 ali ugasnali JE.

Se pa zna vse skupaj obrniti proti ¨zelenimi¨. V naslednjih letih bodo države šle nazaj na JE, saj so s tem neodvisne od drugih držav.

Bo pa letos redukcija na plinskih turbinah za proizvajanje elektrike. Bomo to občutili mi? Mislim da ne.


Nemci so pragmatični. Ko bo šlo gospodarstvo navzdol bodo obrnili ploščo ali pa ne bodo v vladi

k4vz0024 je izjavil:

scythe je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

k4vz0024
Nemci imajo zelene v vladi, JE no-go, Francozi imajo težave z razpokami v hladilnem sistemu na njihovih JE, ki so že pol leta v remontu (~50% vseh).


Res da imajo zelene v vladi, samo kako dolgo jih bodo poslušali? Že to da je prišlo do podaljšanja obratovanja še preostalih treh JE, ni bilo po volji zelenih. Zeleni bi že kar letos ugasnali JE. Bomo videli kaj bo po 1.5.2023, a bodo spet podaljšali obratovanje do 2024-25 ali ugasnali JE.

Se pa zna vse skupaj obrniti proti ¨zelenimi¨. V naslednjih letih bodo države šle nazaj na JE, saj so s tem neodvisne od drugih držav.

Nemci so pragmatični. Ko bo šlo gospodarstvo navzdol bodo obrnili ploščo ali pa ne bodo v vladi.

Bo pa letos redukcija na plinskih turbinah za proizvajanje elektrike. Bomo to občutili mi? Mislim da ne.


k4vz0024 je izjavil:

scythe je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

k4vz0024
Nemci imajo zelene v vladi, JE no-go, Francozi imajo težave z razpokami v hladilnem sistemu na njihovih JE, ki so že pol leta v remontu (~50% vseh).


Res da imajo zelene v vladi, samo kako dolgo jih bodo poslušali? Že to da je prišlo do podaljšanja obratovanja še preostalih treh JE, ni bilo po volji zelenih. Zeleni bi že kar letos ugasnali JE. Bomo videli kaj bo po 1.5.2023, a bodo spet podaljšali obratovanje do 2024-25 ali ugasnali JE.

Se pa zna vse skupaj obrniti proti ¨zelenimi¨. V naslednjih letih bodo države šle nazaj na JE, saj so s tem neodvisne od drugih držav.

Bo pa letos redukcija na plinskih turbinah za proizvajanje elektrike. Bomo to občutili mi? Mislim da ne.


Nemci so pragmatični. Ko bo šlo gospodarstvo navzdol bodo zeleni obrnili ploščo ali pa ne bodo v vladi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

karafeka ::

Haha, pragmatični... Nemci delajo in se do pike držijo tistega, kar jim šef (=vlada) reče. So bolj ko eni roboti, kot pa pragmatični. Zakaj misliš, da so zakrivili dve svetovni vojni?

Izjema so vzhodni Nemci. Oni vsaj demonstrirajo proti vladni kliki zaradi nevzdržnih življenjskih razmer, nizkih plač in vedno več imigrantov. Vsi ostali (vključno z večino zahodne Evrope) so za emisijske kupone, nižanje izpušnih plinov (medtem ko hinavsko letijo in dopustujejo na drugem koncu sveta, večkrat na leto) in za ukinjanje kmetij (zaradi metana in dušika, ne vidijo pa, da bo hrana potem še enkrat dražja).

feryz ::

Scaramouche3 je izjavil:

Kok te pride potem elektrika pri 1MWh?
Lanski december. Plus ddv je 243 evrov. Pol je bilo ogrevanja, pol je bilo porabe.

Tero ::

Če živim v bloku brez balkona kaj sploh lahko naredim da se grem vsaj malo preperja?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Scaramouche3 ::

Tero je izjavil:

Če živim v bloku brez balkona kaj sploh lahko naredim da se grem vsaj malo preperja?

Imaš malo šanso če si na vrhu in lahko kupiš malo peč in jo povežeš preko zračnika na vrh..

Avenger ::

No, no, prek zračnika pa že ne, tudi če je v najvišjem nadstropju je še vedno problem saj, pa še kaj drugega. Samo bloki mislim da tako ali tako morajo imeti dimnik, na katerega lahko vsako stanovanje priklopi nekaj na trda goriva. Gašperčka verjetno ne boš kupoval, ampak poglej kje je dimnik, pa potem malo povprašaj koga, ki dela kamine, če se da en majhen kamin na pelete gor priklopit. Vsaj ne bo stran vržen denar če ne bo apokalipse.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Tero ::

Blok nima dimnika. Imamo daljinsko ogrevanje. Nisem ne v petljicju ne v najvišjem nadstrpju.
Torej ne morem narediti nič?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

FireSnack ::

Kupi si 10 metrov drv in dimnik napelješ čez okno. Tako ne rabiš niti Lunosa in se lepo zrači ter ni plesni.
Preprodajalec NFT umetnin

Scaramouche3 ::

FireSnack je izjavil:

Kupi si 10 metrov drv in dimnik napelješ čez okno. Tako ne rabiš niti Lunosa in se lepo zrači ter ni plesni.

V dosti blokov imajo zračnik ki je pod oknom, zgledaš k en blokar iz Romunije, samo preživetje te potem prisili!

energetik ::

Tako je, kaminsko peč pa direkt v napo dimnik, nimaš kaj.:D

Kaj lahko v bloku, jaz bi si zrihtal inverter in aku za hladilnik in infotainment, ampak to maš 1 aku za max 1 dan. Razen če si ne nabutaš konkretno količino akujev nekam.
Konzerve, suho hrano, 3kg turistično jeklenko in kuhalnik. Sveče, Geigerjev števec. :))
Hladno pa v bloku po mojih izkušnjah ne bo kar dolgo časa, zaradi ogromne mase.
vires in numeris

FireSnack ::

Ob jedrski zimi so razmere res krute. Preverjeno.
Preprodajalec NFT umetnin

Scaramouche3 ::

FireSnack je izjavil:

Ob jedrski zimi so razmere res krute. Preverjeno.


Ne rabi biti, dovolj je da si en mesec brez gretja pa bodo grozne posledice, sploh če bo odzun minus!

Zgodovina sprememb…

FireSnack ::

Scaramouche3 je izjavil:

FireSnack je izjavil:

Ob jedrski zimi so razmere res krute. Preverjeno.


Ne rabi biti, dovolj je da si en mesec brez gretja pa bodo grozne posledice, sploh če bo odzun minus!

Jedrska zima pomeni da ni minus 20, ampak minus 50. Toplotna črpalka samo malce zakašlja in z zadnjimi močmi prižge lučko za error.
Preprodajalec NFT umetnin

Scaramouche3 ::

FireSnack je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

FireSnack je izjavil:

Ob jedrski zimi so razmere res krute. Preverjeno.


Ne rabi biti, dovolj je da si en mesec brez gretja pa bodo grozne posledice, sploh če bo odzun minus!

Jedrska zima pomeni da ni minus 20, ampak minus 50. Toplotna črpalka samo malce zakašlja in z zadnjimi močmi prižge lučko za error.

Sej sem rekel,da ne rabi biti,da bodo posledice katastrofalne, jedrsko zimo pa ne more narediti ena taktična...

deco16 ::

https://salzburg.orf.at/stories/3185326/

Ena regija "mesta" brez elektrike za 2 uri. Trgovine zaprte, ljudje ostali v dvigalih. Semaforji niso delali. Sej nič takega ampak vselej :)

Ma to se folk pokolje če pride za več dni :D

gruntfürmich ::

bbbbbb2015 je izjavil:

.
.
.
.
.


bbbbbbbbbb2015, daj raje povej kaj misliš da bo s to 'kapico' na rusko nafto?
nekoč si govoril da ruske nafte itq ne moreš kupiti po borzni ceni, da jo rusi mimo uradnih kanalov in borz ceneje prodajajo, ker imajo skos sankcije.

kaj to sploh pomeni da je evropa uvedla neko 'brezvezno' kapico, kako se bo to poznalo rusiji in kaj to sploh pomeni?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

l0g1t3ch ::

Kolikor razumem na hitro je poanta v smislu: nafto boš prodal za X ali pa ladji, ki jo prevaža ne bomo dali zavarovanja - posledično je ne moreš dostavit nikamor.

kow ::

Spet vroce za popizdit. Kaksen je to december.

PrimoZ_ ::

SE dela na polno.

Prispevam k delovanju slo energetskega sistema.

#čistponosen

Invictus ::

Bolj k motnjam v omrezju zaradi nezanesljive proizvodnje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrimoZ_ ::

Invictus je izjavil:

Bolj k motnjam v omrezju zaradi nezanesljive proizvodnje...


Brez nas bi bil v temi ;)

l0g1t3ch ::

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: mailer ()

l0g1t3ch ::

predlagalo izbris: mailer (danes ob 16:29:31)
predlagal izbris: fikus_ (danes ob 14:34:50)

Jokici...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

fikus_ ::

Ni v skladu z naslovom teme!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

gruntfürmich ::

ste pripravljeni?
na armagedon ali na prerekanje o nagradah in visokih cenah elektrike, ki je morda ne bo:

https://www.rtvslo.si/rtv365/arhiv/1749...
tarča s pahnjeno eriko, ki bluzi o nagradah in denarju...

https://sot.com.al/english/bota/fare-po...
švedski poziv prebivalcem, naj se pripravijo na najhujše

https://hellas.postsen.com/world/213045...


https://www.google.com/search?q=sweden+...


btw, o švedskem scenariju se pogovarjajo glavni v slovenski energetiki, ki so tudi zelo zaskrbljeni...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektrika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12610875 (4647) Mr.B

Priprave na mrzlo zimo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
57960155 (34163) CetnikVlado
»

Kako čim lažje preživeti zimo 22/23?

Oddelek: Problemi človeštva
303268 (1261) tamir147
»

Kako je januarja skoraj razpadel evropski elektroenergetski sistem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10018129 (10586) Matko
»

ENTSO-E potrdil pomanjkanje električne energije (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
19364292 (57387) bbf

Več podobnih tem