» »

Kljub vsem nesoglasjem

Kljub vsem nesoglasjem

«
1
2

Kayzon ::

Menim da bi se nas velika vecina tukaj,v zivo super razumela. Ne glede na nase poglede,mnenja in kreganje ki ga izvajamo tukaj. V primeru da bi se srecali v zivo,ali bi se še vedno obnasali tako kot se kadar smo anonimni ali bi bili "normalni".

Kaj vi menite?

feryz ::

A ti si drugačen? Jaz sem vedno enak, tu, tam, kjerkoli.

špinel1 ::

js sm spoznal neki folk iz slo tech v živo... vsi zelo fajn

D3m ::

V primeru da bi se srecali v zivo,ali bi se še vedno obnasali tako kot se kadar smo anonimni ali bi bili "normalni".


Enako, kot na S-Tju.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Miki N ::

Ne vem ne vem, eni tukaj ste res jezni fantje, zelo jezni. Pol pa še mal alkota, mogoče kaka skira in scenarij za B-produkcijski triler je tu.

D3m ::

Thriller bitch. :D

|HP EliteBook|R5 6650U|

Scaramouche3 ::

Ljudje se obnašajo prek neta lahko zelo agresivno, kar v realnosti ne bi..
Poleg tega bi imel tukaj kar nekaj takih ki bi srečanje v živo uporabili za doxxanje človeka...

Kayzon ::

feryz je izjavil:

A ti si drugačen? Jaz sem vedno enak, tu, tam, kjerkoli.


Sploh ne,direktno povem kar si mislim,tudi ce s tem uzalim sogovornika. Striktno verjamem v svobodo govora in izrazanja.

Redkvica77 ::

Kayzon je izjavil:

Menim da bi se nas velika vecina tukaj,v zivo super razumela. Ne glede na nase poglede,mnenja in kreganje ki ga izvajamo tukaj. V primeru da bi se srecali v zivo,ali bi se še vedno obnasali tako kot se kadar smo anonimni ali bi bili "normalni".

Kaj vi menite?


Kolk listkov si pojedu?

phnj90 ::

Sem na forumu en sheldonid iz Big Bang sitcoma (upam, da to ni komu pretirano moteče, žaljivo ali celo sovražno), v resnici pa... je še 10x huje. Lažje me je nositi kot poslušati. :-)

Miki N ::

Ma problem je, da je dosti članov ki se jemljejo čisto preveč resno. Dosti je tudi "supermanov", ki so recio temu ... zahteven zmenek. No homo. Saj, če bi bil kak recept za družabnost (v resnici ga ni) je ravno to, da moraš malo spustiti nivo, da dvigneš vzdušje - ampak za večino tukaj pretežek kompromis tukaj. No mogoče če bi Šinto robo prinesel.

Kayzon ::

Redkvica77 je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Menim da bi se nas velika vecina tukaj,v zivo super razumela. Ne glede na nase poglede,mnenja in kreganje ki ga izvajamo tukaj. V primeru da bi se srecali v zivo,ali bi se še vedno obnasali tako kot se kadar smo anonimni ali bi bili "normalni".

Kaj vi menite?


Kolk listkov si pojedu?


22.5 mg 8-O

PacificBlue ::

No mogoče če bi Šinto robo prinesel.


mailer ::

Pomoje je šinto na forumu samo kadar mu robe zmanjka ali pa uide iz nadzorovanega okolja.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

D3m ::

Šinto je rich bitch.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

špinel1 je izjavil:

js sm spoznal neki folk iz slo tech v živo... vsi zelo fajn


Enako tukaj.

Bi bilo pa ZELO zanimivo srečati ena dva specifična, da bi videl, če sta v živo tudi takšna "junaka" :)

Miki N je izjavil:

Ne vem ne vem, eni tukaj ste res jezni fantje, zelo jezni. Pol pa še mal alkota, mogoče kaka skira in scenarij za B-produkcijski triler je tu.



Iz mojih izkušenj: ravno obratno. Ker tipkovnica pač vse prenese.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Miki N ::

FireSnake je izjavil:

[


Iz mojih izkušenj: ravno obratno. Ker tipkovnica pač vse prenese.


A potem praviš, da ne bo kot iz filma Petek 13.?

... itak da ne bo - tam so bile babe na zabavi!! :))

T440 ::

Two things:
- najbolj glasni na forumu bi bili za mizo najbolj tiho in žulili sadni sok;
- ker za mizo ne bi bilo možno sedeti z več accounti hkrati, bi bilo debate manj kot na forumu (kjer se marsikdo v marsikateri temi pogovarja sam s sabo).

Likalnik ::

Kayzon je izjavil:

feryz je izjavil:

A ti si drugačen? Jaz sem vedno enak, tu, tam, kjerkoli.


Sploh ne,direktno povem kar si mislim,tudi ce s tem uzalim sogovornika. Striktno verjamem v svobodo govora in izrazanja.


poznam kar nekaj takih pacientov...kateri se hvalijo kako so oni direktni ne glede na čustva sogovornika....AMPAK zadeva se spremeni, ko ti taki osebi poveš kar mu gre direkt v obraz....potem bi se pa tepli ali pa nos do tal pa nikoli več poklicali in podobne zadeve sem že doživel.

kar hočem povedati je, da je super, če si direkten (še zmeraj zagovarjam, da je dobro, da imaš vseeno malo filtra in, da ne poveš čisto vsako bedarijo) ampak potem sprejmi to direktnost tudi nazaj.

rekel si, da poveš tudi, če užališ sogovornika...recimo imam kolegico katera se že celo življenje bori z kilogrami...sedaj zadnje leto intenzivno hujša in je bila pri nas po dolgem času na obisku....in se ji vidi, da je shujšala ampak še vedno predebela...vsi so jo hvalili kako je super postavna....meni se je zdela še vedno debela...samo ji tega nisem povedal v obraz...ker se mi zdi prov, da ji ne in ji s tem podrem vso motivacijo, pa že tko ima težave

TheBlueOne ::

Kayzon je izjavil:


Sploh ne,direktno povem kar si mislim,tudi ce s tem uzalim sogovornika. Striktno verjamem v svobodo govora in izrazanja.


To je dokaj enostavno in otrocje. Biti diplomatski je dalec nad tem. Verjetno je slabse kot "povedati kar jim gre" samo, da se pustis tepst.

Miki N ::

Likalnik je izjavil:

meni se je zdela še vedno debela...samo ji tega nisem povedal v obraz...ker se mi zdi prov, da ji ne in ji s tem podrem vso motivacijo, pa že tko ima težave


Ja včasih je treba biti diplomatski. Pač rečeš "dobro ti gre" in pustiš pri tem. ;)

D3m ::

..in se ji vidi, da je shujšala ampak še vedno predebela


Jaz bi ji dal eno Gorenjko z lešniki za motivacijo. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mercier ::

Kayzon je izjavil:

Menim da bi se nas velika vecina tukaj,v zivo super razumela. Ne glede na nase poglede,mnenja in kreganje ki ga izvajamo tukaj. V primeru da bi se srecali v zivo,ali bi se še vedno obnasali tako kot se kadar smo anonimni ali bi bili "normalni".

Kaj vi menite?

IMO ni vprašanje kako, bolj zakaj (bi se srečevali). V starih časih so se in so se dobro razumeli po poročanjih. Ampak tole ne tvori več neke skupnosti (zagnane mularije), ki mi je bila simpatična. Tole je dokaj tviter scena. Torej, v živo, tako kot je sicer v živo + "kuasitizaennikadčuo" (ta v mislih) ali "me veseli, da sva se spoznala" dodatkoma.

Al pa se motim, pa bi se res ker sklofu še brez tipkovnice. V tem primeru umikam oni zakaj. To bi pa pogledal v živo. :)

Miki N ::

Včasih, včasih ... včasih je bilo vse manj na nož in prikupno prismuknjeno. Med domačimi. To niso več časi hecov in anonimnih eksperimentov, gikovskega postavljanja med fanboi in fagi. Danes je folk RES radikaliziran, kulturno lobotomiziran... kdo ve, mogoče celo že tranzicioniran (jih imam par na sumu). To je vse na robu, tukaj smo res v neznanih vodah.

Včasih je luštno bilo, zdaj pa ni več tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

user4683 ::

Nekaj bi vas bilo verjetno res zanimivo srecati v zivo, nekatere pa ne vem ce si upam :))

solatko ::

S srečevanji ljudi z različnimi prepričanji je sila nevarno, saj so nekateri tako prepričani v svoj prav, da bi zaradi tega sprožili vojno. Nekaj primerov
-se pogovarjata ateist in vernik, ko ateist omeni napake ištitucije, gre vernik v zrak, da nasprotnik sovraži vernike, kar seveda ni vedno nujno, saj normalni dopuščamo različne nazore, tudi verovanja, predvsem pa ločimo med inštitucijo in prepričanjem.
- Se pogovarjata dva o političnih strankah, eden neopredeljen, drugi fanatik SDS in puklavca, v momentu, ko sogovornik omeni kar koli nasproti fanatiku, bi se ta stepel za svoj prav.
In to se dogaja na vseh področjih, kjer ne veljaja moč argumentov ali logike, temveč izključno argument moči.
Delo krepa človeka

Mercier ::

OK, obetavno. Interesenti se pofočkamo in pustimo osnovne podatke: ne predolg esej na temo svetonazor (max štiri besede) in weight class razvrstitev za trenutni spol (mixed martial arts rules).

Darko! ::

solatko je izjavil:

S srečevanji ljudi z različnimi prepričanji je sila nevarno, saj so nekateri tako prepričani v svoj prav, da bi zaradi tega sprožili vojno. Nekaj primerov
-se pogovarjata ateist in vernik, ko ateist omeni napake ištitucije, gre vernik v zrak, da nasprotnik sovraži vernike, kar seveda ni vedno nujno, saj normalni dopuščamo različne nazore, tudi verovanja, predvsem pa ločimo med inštitucijo in prepričanjem.
- Se pogovarjata dva o političnih strankah, eden neopredeljen, drugi fanatik SDS in puklavca, v momentu, ko sogovornik omeni kar koli nasproti fanatiku, bi se ta stepel za svoj prav.
In to se dogaja na vseh področjih, kjer ne veljaja moč argumentov ali logike, temveč izključno argument moči.


Tvoj zapis je tipičen primer tega, da sam nisi sposoben takšne stvari. Govoriš eno in delaš drugo.
Dokaz za to je, da si kot negativce prikazal tebi nasprotno misleče.

Če bi premogel vsaj malo širine, bi najprej ugledal bruno v svojem očesu in kot bedake predstavil sebi enako (ali vsaj bližje) misleče;

ateistične vernike torej, s svojimi individualističnimi ali kolektivističnimi zablodami ter salonske ljubitelje preživetih sistemov, privilegirance vseh vrst, skupaj z večno nedotakljivimi in neštetimi prisesanci na državni proračun, če se izrazim malo bolj slikovito.

Hinavsko za popizdit !

Miki N ::

Ajoj joj, ENE lepe besede ne zmorete nameniti sočlanu. Ene. Nonstop letajo obtožbe, masivno se pošilja ljudi v ustanove, talajo se psihiatrične diagnoze, omenjajo se organi, mamice se jebejo, lani se je celo njihove umore podtikalo.

... nakar bi se vsi dobili na pjači pa "ejga stari kako kej"? 8-O

Sem prav žalosten.

pegasus ::

Na forumu manjka tole:

Zato se lahko v živo normalno zgovarjamo, tukaj pa praktično vsaka debata zaide v trolanje že na zgornji polovici prve strani.

PacificBlue ::

... nakar bi se vsi dobili na pjači pa "ejga stari kako kej"?


Po nekaj pivih bi bili že bestiči:)

Sem pa prepričan, da bi se konkretno izboljšala komunikacija na forumu, če bi se dobili na pijači.
Človeka spoznaš in dobiš drugačen vtis v živo, kot pa takole anonimno.

Scaramouche3 ::

PacificBlue je izjavil:

... nakar bi se vsi dobili na pjači pa "ejga stari kako kej"?


Po nekaj pivih bi bili že bestiči:)

Sem pa prepričan, da bi se konkretno izboljšala komunikacija na forumu, če bi se dobili na pijači.
Človeka spoznaš in dobiš drugačen vtis v živo, kot pa takole anonimno.


Maš določen procent psihičev tipa Jype&Co, ki bi bili kar aktivisti v živo in zmerjali vse povprek!

IL_DIAVOLO ::

Seveda smo v realnosti popolnoma drugačni, kot v virtualnem svetu. Predvsem bolj empaticni in bistveno manj razgledani :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

T440 ::

Ja no, naj potem en predlaga lokacijo in termin, pa kdor pride pride.
A mora biti nujno v Ljubljani? Morda najbolje, ne vem če je pametno, da bi Solatko kam dlje peljal :D

cvalsr ::

, ne vem če je pametno, da bi Solatko kam dlje peljal :D

:))

zobnik ::

Ko mački stopiš na rep zacvili in te ugrizne, tak sem tud v živo, v bistvo mam daleč najrajš ljudi v živo da se gledamo, ko vidiš kake mone so posledično nimam nobene šanse da bi se razjezil. Sam ko pa se začne pa znorim.

D3m ::

Kdaj se dobimo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bolt ::

Samo če imate jajca pridt, naj ima vsak na sebi vpisane vsa uporabniška imena, ki jih imate odprta na slo-techu!
Važi, solatko, zobnik and &...>:D
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

l0g1t3ch ::

Samo če se dobimo v veganski restavraciji in nosimo mavrične LGBT majice. Tako da bomo karseda nadvse vklučujoči :)

P.S. sw za analizo teksta zelo lepo pokažekateri uporabniki so samo aliasi ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

user4683 ::

l0g1t3ch je izjavil:

P.S. sw za analizo teksta zelo lepo pokažekateri uporabniki so samo aliasi ;)

Mojih 5 alter egov zadane? :D

Meiniken ::

Kaj pa vem no... Večina verjetno ne.

Sam se ne spuščam v kreganje in zmerjanje, ker se mi res ne dá ukvarjat s tem. Čim enemu ego poskoči je konec in nastopi kregarija. Dokler nista oba (oz. več teh) udeležena v pogovoru pripravljena ego postavit na stran imata lahko super pogovor, ker dejansko skušata razumet pogled drugega.

Realnost je taka, da bi se en drugemu prijazno smehljali, ko bi šli narazen bi se pa spljuvali. Smo po naravi tako zahrbtni. Seveda je spet odvisno od posameznika kako se tega zaveda.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

pegasus ::

D3m je izjavil:

Kdaj se dobimo?
Drugo leto bo 20 let tega, kar smo se dobili in šli malo po svetu ... Jype se še spomni :)

hotig ::

Bolt je izjavil:

Samo če imate jajca pridt, naj ima vsak na sebi vpisane vsa uporabniška imena, ki jih imate odprta na slo-techu!
Važi, solatko, zobnik and &...>:D



Veš da bi za takšno stvar tisti primorski brezup potreboval več garnitur kontejnerskih vlakov. Glede na omejitev enega tira, organiziranost SŽ in transporta skozi Ljubljano bi za njegov prihod z papirčki, nalepkami ali karkoli pač izbere potrebovali več let. :):D;)

Vseeno bi se pa sam mogoče udeležil, če bo čas dopuščal.
L.P. ter srečno, zdravo in veselo 2023 vam želimi, ne glede na slotech nick.

Mercier ::

Lahko probamo tako, da poprosimo folk iz starih časov, naj pobrska po starih spominih tipa NEST, če izbrska kakšen dogodek tipa vojna je nadaljevanje ST teme z drugimi sredstvi in potem, recimo, predvidevamo, da zadavim ko mačka prvega ki ga zagledam, ali pustimo odprte *še* druge možnosti, da sem dolgocajtn kot sicer, čakam na tretjo dozo socialnega katalizatorja, se zapletam v navdihujoče pogovore, skoraj ustanovim startap, ...

solatko ::

Darko! - Kar se mene tiče, verovanja in inštitucije nimajo nobene zveze, razen tega, da dobre stvari inštitucije spremenijo v drek. Pri enakomislečih, debate in izmenjava mnenj ni potrebna, kar se lepo vidi pri vernikih in simpatizerji posameznih političnih opcij, če hočeš kaj spremeniti na bolje, mora prit do kresanja mnenj različno mislečih in s tem do skupnih možnih rešitev, kar pa je nemogoče, ker vsak pazi svoj plot. To pa lepo izkoriščajo predstavniki vseh tolp-strank, da nas lepo vozijo.

Bi bil takoj zato, če bi vsak prinesel s seboj glavo, ki je sposobna razmišljat, raznih glav Janše, Tita, Kardelja, Goloba, ZJ, papeža,... imam že na S-T dovolj, razmišlja nas pa tako samo nekaj. Nikoli nisem trdil, da imam za vse prav ampak malo je bilo tistih, ki so me spodbijali z argumenti in to je žalostno.
Delo krepa človeka

Scaramouche3 ::

V resnici ne rabiš srečanje ampak dogodek tipa ZA/PROTI, ko bi lahko imeli par ljudi na tapeti, ki bi imeli debato,recimo za javno ali privat zdravstvo in potem ostali glasujejo, na koncu so še vprašanja gledalcev in odgovori...

solatko ::

Scaramouche3 - Če bi bilo tako enostavno, svet namreč ni črno-bel.
Delo krepa človeka

D3m ::

Torej.....bo gathering ali ne?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Scaramouche3 ::

solatko je izjavil:

Scaramouche3 - Če bi bilo tako enostavno, svet namreč ni črno-bel.

V političnih debatah je v velikih primerih polaren!

bambam20 ::

Kayzon je izjavil:

Menim da bi se nas velika vecina tukaj,v zivo super razumela. Ne glede na nase poglede,mnenja in kreganje ki ga izvajamo tukaj. V primeru da bi se srecali v zivo,ali bi se še vedno obnasali tako kot se kadar smo anonimni ali bi bili "normalni".

Kaj vi menite?


Ja, se strinjam. Forum je pač forum.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na Japonskem uzakonili stroge kazni za spletne žalitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
547845 (6069) opeter
»

Ali so ljudje na Slo-tech izobraženi, razgledani

Oddelek: Slo-Tech
433622 (2114) Miki N
»

Socialni "ghosting"

Oddelek: Loža
495448 (3801) digitalcek
»

Zakoni iz internetnih zmenkov trajnejši od klasičnih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7417104 (13389) Kamran

Več podobnih tem