» »

Podražitve elektrike - Gen-i

Podražitve elektrike - Gen-i

««
«
1 / 17
»»

Val202 ::

Ravnokar berem na Rtvslo, da bo Gen-i podražil elektriko poleti. Sprašujem se zakaj? Glede na to, da mi na računu piše, da dobivam elektriko iz jedrske energije, ne more na na to vplivati vojna v Ukrajini, saj je ne dobivam iz njihovih elektrarn.

Čedalje bolj se mi zdi, da so tele podražitve bolj posledica panike, kot pa razmer na trgu. Za plin in nafto še nekako razumem, ampak za elektriko pa res ni opravičila.

Kljub vsemu pa ZN ne more izjaviti, da gre za invazijo ali napad, temveč govorijo o konfliktu. Konflikt imam jaz, ko sem zaprt na skretu, ne pa ko tuja država napade drugo brez razloga.

Cepci… Sami cepci!

D3m ::

Pol jedrske gre na hrvaško.
|HP EliteBook|R5 6650U|

l0g1t3ch ::

Svobodni trg na nivoju EU.
Elektrika gre tistemu ki plača več.
Če Nemcem manj piha veter, manjko kupujejo na skupnem trgu in cena gre vsem gor.

Če si proti JE, potem ti samo čestitam za strel v lastno koleno.
Sicer pa sožalje, si pač žrtev zelene gonje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

D3m ::

Bomo pa zelene pojedli. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

feryz ::

Nobene panike ni, zgolj podražitve. Ovce je treba spraviti ob denar in vse kar imajo. Jaz verjamem, da jim bo uspelo.

dripac ::

In mi bi embargo na uvoz ruske nafte/energentov, pa čeprav je jasno da bi ta embargo daleč najhuje usekal ravno nas, ruse pa bolj malo, če kaj...

Za noro Ursulo vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dripac ()

DarwiN ::

Zakaj naj Rusi ne bi čutili posledic? Misliš, da bodo lahko ves EU trg nadomestili s Kitajsko in Indijo? Malo morgen. Tudi tisti delež, ki ga bodo nadomestili, bodo prodajali po precej nižji ceni. Nemčija je že do danes cirka razpolovila uvoz plina/nafte iz Rusije.. Do konca leta bo vsa EU drastično zategnila pipico.

Jah, plačali bomo pa vsi.. Tako pandemijo kot vojno. Naslednjih 5 let bo ključnih. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mr.B ::

l0g1t3ch je izjavil:

Svobodni trg na nivoju EU.
Elektrika gre tistemu ki plača več.
Če Nemcem manj piha veter, manjko kupujejo na skupnem trgu in cena gre vsem gor.

Če si proti JE, potem ti samo čestitam za strel v lastno koleno.
Sicer pa sožalje, si pač žrtev zelene gonje.

Januarja 2022 smo uvozili 814 GWh, izvozili pa 682 GWh električne energije. V primerjavi z enakim obdobjem lanskega leta je bil uvoz za 4 % večji in izvoz za 23 % manjši.

Marca 2022 smo uvozili 741 GWh, izvozili pa 677 GWh električne energije. V primerjavi z enakim obdobjem lanskega leta je bil uvoz za 20 % večji in izvoz za 1 % manjši.

Cena elektrik na trgu so pa jasne.. V končni fazi se v Nemčiji vse trese...

DarwiN je izjavil:

Zakaj naj Rusi ne bi čutili posledic? Misliš, da bodo lahko ves EU trg nadomestili s Kitajsko in Indijo? Malo morgen. Tudi tisti delež, ki ga bodo nadomestili, bodo prodajali po precej nižji ceni. Nemčija je že do danes cirka razpolovila uvoz plina/nafte iz Rusije.. Do konca leta bo vsa EU drastično zategnila pipico.

Jah, plačali bomo pa vsi.. Tako pandemijo kot vojno. Naslednjih 5 let bo ključnih. :)

Ruska samozadostnost je res nula pri apple napravah in Mcdonalsd. Od tu dalje se pa začne zatikat. V večini primerov z zahodnim potrošnikom, ki milsi da so krave roza in hrana raste v supermarketih in 50% podražitev gortiv, nima nikakršnih posledic razen unega kir gre po nakup v supermarket.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

dripac ::

DarwiN je izjavil:

Zakaj naj Rusi ne bi čutili posledic? Misliš, da bodo lahko ves EU trg nadomestili s Kitajsko in Indijo? Malo morgen. Tudi tisti delež, ki ga bodo nadomestili, bodo prodajali po precej nižji ceni. Nemčija je že do danes cirka razpolovila uvoz plina/nafte iz Rusije.. Do konca leta bo vsa EU drastično zategnila pipico.

Jah, plačali bomo pa vsi.. Tako pandemijo kot vojno. Naslednjih 5 let bo ključnih. :)


Mene peče to da bomo plačevali višje račune za vse ker se vmešavamo tam kjer nam ni mesto. Najprej covid norija, zdaj solidarnost z Ukrajino, naslednje bo kaj? Pomoč nekomu tretjemu da sesuje Muska ker je to v interesu Twitterja?

Ja, bo ključnih, pa ne samo 5 let. Jama ki si jo kopljemo bo zahtevala malo daljše plezanje do roba in prostosti.

FrRoSt ::

DarwiN je izjavil:

Zakaj naj Rusi ne bi čutili posledic? Misliš, da bodo lahko ves EU trg nadomestili s Kitajsko in Indijo? Malo morgen. Tudi tisti delež, ki ga bodo nadomestili, bodo prodajali po precej nižji ceni. Nemčija je že do danes cirka razpolovila uvoz plina/nafte iz Rusije.. Do konca leta bo vsa EU drastično zategnila pipico.

Jah, plačali bomo pa vsi.. Tako pandemijo kot vojno. Naslednjih 5 let bo ključnih. :)


:)):)):))

Seveda!! Ruske pipice se bodo kar zaprle!! In svet se bo utaplal v nafti, plinu in premogu! :))

Jo bomo pa malo dražje kupovali od Turkov, Kitajcev, Indijcev, .... ali pa malo ceneje od BP ali poceni plin iz amerike!? ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

driver_x ::

Saj to je tudi namen te vojne: destabilizacija Rusije in EU. Raje se vprašajte, komu je to v interesu in bo na koncu (tako kot pri večini vojn v zadnjih desetletjih) iz tega potegnil dobiček.

FrRoSt ::

Val202 je izjavil:

Ravnokar berem na Rtvslo, da bo Gen-i podražil elektriko poleti. Sprašujem se zakaj? Glede na to, da mi na računu piše, da dobivam elektriko iz jedrske energije, ne more na na to vplivati vojna v Ukrajini, saj je ne dobivam iz njihovih elektrarn.

Čedalje bolj se mi zdi, da so tele podražitve bolj posledica panike, kot pa razmer na trgu. Za plin in nafto še nekako razumem, ampak za elektriko pa res ni opravičila.

Kljub vsemu pa ZN ne more izjaviti, da gre za invazijo ali napad, temveč govorijo o konfliktu. Konflikt imam jaz, ko sem zaprt na skretu, ne pa ko tuja država napade drugo brez razloga.

Cepci… Sami cepci!


Cene elektrike so šle navzgor še pred spopadom v ukrajini, že za časa začetka (novega) leta!! ;)

Gen i je takrat rekel, da bo zadržal cene čim dlje (nekaj mesecev) na dotakratni ceni in je ne bo dvigoval! Vsaj v sloveniji! :)

In tako se je zgodilo!

Poišči grafe, koliko so je podražila elektrika v posameznih državah EU v zadnjem letu!! ;)

Ukrajinski konflikt in poteze EU bodo pa tudi udarile po energentih, tudi elektriki, saj se še vedno veliko el. energije pridobiva iz fosilcev!! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

dripac ::

driver_x je izjavil:

Saj to je tudi namen te vojne: destabilizacija Rusije in EU. Raje se vprašajte, komu je to v interesu in bo na koncu (tako kot pri večini vojn v zadnjih desetletjih) iz tega potegnil dobiček.


Se ne rabimo nič spraševat, vse jasno. Bolj me čudi to da zavestno kot EU rinemo v to.

Kurzweil ::

OP, zdej če apeliraš na nek članek, bi bilo lepo, da se tudi poda link do te novice.

Verjetno pa večino najbolj zanima, za koliko bo šla energija pri GEN-i gor...

So pa še najdlje zdržali brez podražitev... saj pri GEN-I nikdar niso dejali, da bodo cene ostale isto... forever... :)) Predvidevam, da bo GEN-I še vedno najcenejši...

IgorCardanof ::

Val202 je izjavil:

Ravnokar berem na Rtvslo, da bo Gen-i podražil elektriko poleti. Sprašujem se zakaj? Glede na to, da mi na računu piše, da dobivam elektriko iz jedrske energije, ne more na na to vplivati vojna v Ukrajini, saj je ne dobivam iz njihovih elektrarn.

Čedalje bolj se mi zdi, da so tele podražitve bolj posledica panike, kot pa razmer na trgu. Za plin in nafto še nekako razumem, ampak za elektriko pa res ni opravičila.

Kljub vsemu pa ZN ne more izjaviti, da gre za invazijo ali napad, temveč govorijo o konfliktu. Konflikt imam jaz, ko sem zaprt na skretu, ne pa ko tuja država napade drugo brez razloga.

Cepci… Sami cepci!


So hoteli tako kot vsi ostali že prej zvišat ceno elektrike, pa je blo treba počakati, da grejo volitve mimo za boljši izgled.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Podražitev elektrike je ~30%.. Ampak elektrika predstavlja nekje polovico zneska na položnici, tko da bo končni znesek na položnici od julija naprej cirka ~15% višji..

No, z januarjem se je pa omrežnina podražila za ~15%, kar je položnico napihnilo za ~8%.

Če se nisem kje uštel, potemtakem skupna podražitev letos ~23%.

Bodo pa mogoče ponudili kakšno akcijo. Zadnja namreč sega v januar 2021 (akcija za toplotne črpalke) in je še danes aktivna. Julija nič več, I guess.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

trancer01 ::

To je posledica idiotske "zelene" politike EU. To se zgodi, če oblast prevzamejo umsko zaostali imbecili.

DarwiN ::

Ravno obratno.. Če bi v EU vodili bolj agresivno zeleno politiko, bi bili precej bolj samozadostni in nič kaj odvisni od teroristične Rusije. Posledično nas vojna ne bi tako prizadela, vsaj ne glede energentov.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

laguna1 ::

Berem tukaj https://www.pocenielektrika.si/za-podje... in tu piše da gre za zvišanje ZA MALE POSLOVNE ODJEMALCE. Nikjer ne vidim da bi bilo,zvišanje tudi za gospodinjstva.

D3m ::

DarwiN je izjavil:

Ravno obratno.. Če bi v EU vodili bolj agresivno zeleno politiko, bi bili precej bolj samozadostni in nič kaj odvisni od teroristične Rusije. Posledično nas vojna ne bi tako prizadela, vsaj ne glede energentov.


Saj to so delali.

Rusija bi nas zalagala s surovinami EU bi pa furala zeleno energijo tam kjer je potrebno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

trancer01 ::

Od zelene politike ni in ne bo niti samozadostnosti niti ekologije, samo visoke cene!

D3m ::

Hja UPS ane.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Unchancy ::

D3m je izjavil:

Pol jedrske gre na hrvaško.

Po tem, ko se uveljavi ruski precedens landgraba v Ukrajini, bo morda vsa jedrska šla v Hrvaško?
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

D3m ::

Če se bodo hrvati odločili zasesti Krško in okolico.
|HP EliteBook|R5 6650U|

WizzardOfOZ ::

D3m je izjavil:

Bomo pa zelene pojedli. ;)


Zakaj? Vpregli jih bomo, da bodo elektriko proizvajal. Bicikle pa elektromotorje, pa naj gonijo.

Zeleni se bunijo samo toliko časa, dokler imajo povhne iphone, pa jih greje radiator, pozimi ne bodo nič več jamral, ampak bodo tiho.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Unchancy ::

D3m je izjavil:

Če se bodo hrvati odločili zasesti Krško in okolico.

Jim bo Mesec preprečil v dizajnerskem puloverju in fensi supergicah.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

buttcrack ::

čelavi firer gre pa zdej lohk lignit kopat, za vsak slučaj.

Unchancy ::

buttcrack je izjavil:

čelavi firer gre pa zdej lohk lignit kopat, za vsak slučaj.

To bi morali skupaj vodstvo SDS in SD imeti za kazen za TEŠ. Pa velenjski SD.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

D3m ::

Unchancy je izjavil:

D3m je izjavil:

Če se bodo hrvati odločili zasesti Krško in okolico.

Jim bo Mesec preprečil v dizajnerskem puloverju in fensi supergicah.


Veš, da sem si to vizualno predstavil......in se pogreznil od sramu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

polozweii ::

Val202 je izjavil:

Ravnokar berem na Rtvslo, da bo Gen-i podražil elektriko poleti. Sprašujem se zakaj? Glede na to, da mi na računu piše, da dobivam elektriko iz jedrske energije, ne more na na to vplivati vojna v Ukrajini, saj je ne dobivam iz njihovih elektrarn.

Čedalje bolj se mi zdi, da so tele podražitve bolj posledica panike, kot pa razmer na trgu. Za plin in nafto še nekako razumem, ampak za elektriko pa res ni opravičila.

Kljub vsemu pa ZN ne more izjaviti, da gre za invazijo ali napad, temveč govorijo o konfliktu. Konflikt imam jaz, ko sem zaprt na skretu, ne pa ko tuja država napade drugo brez razloga.

Cepci… Sami cepci!


Ali ni bila ena od predvolilnih obljub ta da bomo šli na zeleno energijo? Ko bo cena elektrike dovolj visoka boš kupil sončne kolektorje in imel boš zeleno...khm modro. Svojo elektriko boš trošil praktično zastonj....do jeseni ko se modrina spremeni v sivino :)

FoxKnox ::

Geni bo elektriko podražil za male poslovne odjemalce, nov višji cenik pa je od aprila tudi za nove gospodinjske odjemalce, za stare odjemalce ŠE ni sprememb.
Razumljivo, saj za stare odjemalce lahko planira količino odjema za celo leto in rezervira megavate iz JE kjer se cena ni spremenila.Novi pač ne spadajo v to kategorijo in je treba za njih kupiti energijo na borzi po sedanjih cenah. Baje, da je hud naval za prestop na Geni in se kar čaka za preklop.
Btw Geni draži plin s 1.7 na 0,0499 € na kilovat brez ddv tudi za stare odjemalce. Še vedno so najcenejši.

WhiteAngel ::

laguna1 je izjavil:

Berem tukaj https://www.pocenielektrika.si/za-podje... in tu piše da gre za zvišanje ZA MALE POSLOVNE ODJEMALCE. Nikjer ne vidim da bi bilo,zvišanje tudi za gospodinjstva.


https://www.pocenielektrika.si/za-dom/c...

Za dom je že podražil pred cca 14 dnevi za 1,7-krat. Zaenkrat le za nove naročnike, ampak vprašanje, koliko časa bomo stari imeli še cene po starem.

jotunn2 ::

DarwiN je izjavil:

Zakaj naj Rusi ne bi čutili posledic? Misliš, da bodo lahko ves EU trg nadomestili s Kitajsko in Indijo? Malo morgen. Tudi tisti delež, ki ga bodo nadomestili, bodo prodajali po precej nižji ceni. Nemčija je že do danes cirka razpolovila uvoz plina/nafte iz Rusije.. Do konca leta bo vsa EU drastično zategnila pipico.

Jah, plačali bomo pa vsi.. Tako pandemijo kot vojno. Naslednjih 5 let bo ključnih. :)

Rusem ne bo nic treba nadomescati. Vsa njihova nafta in plin bo sel se naprej v EU... z eno majhno razliko. Najprej ga bodo prodali ZDA ali kaksnim ZDA proxyem na bliznjem vzhodu, oni pa ga bodo po 2, 3, ali 7 kratnih cenah prodali v EU. Mi se bomo pa malo pomatrali, da pritisnemo na Rusijo da jo bo bolelo, ceprav edinega ki bo bolelo bo raja v EU, ki bo pozimi sedela pri mrzlih radiatorji, ker je gospa predsednica EU komisije rekla, da moramo pac potrpeti.

DarwiN ::

To teorijo oz. "dejstvo" si slišal od Alexa na Infowars?

Jaz bom ostal v realnosti, o kakšnih mutnih poslih pa kasneje, ko/če bo res kaj na tem.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

driver_x ::

dripac je izjavil:

driver_x je izjavil:

Saj to je tudi namen te vojne: destabilizacija Rusije in EU. Raje se vprašajte, komu je to v interesu in bo na koncu (tako kot pri večini vojn v zadnjih desetletjih) iz tega potegnil dobiček.


Se ne rabimo nič spraševat, vse jasno. Bolj me čudi to da zavestno kot EU rinemo v to.


Nimamo druge možnosti, je tako zastavljeno. Kot dobro odigrana šahovska partija.

jotunn2 ::

Ne spremljam raznoraznih teoretikov zarot itd. Ni pa tezko priti do taksne "teorije" z malo razmisljanja in ce pogledas na svet in gospodarstvo se kje drugje kot na FB ali YT.
In ne ni dejstvo, niti nisem rekel da je dejstvo, sem pa precej preprican de bo prej ali slej postalo dejstvo. Zaenkrat Rusija se vedno dobavlja vso nafto in plin kot je mora po vseh obstojecih pogodbah in realno ni nobene osnove za kakrsnokoli zvisanje cen ali pomanjkanje resoursov, pa je slo vseeno vse gor za 50-100%. To pa je dejstvo in realnost. Lahko se pa vprasas zakaj in komu to koristi... pa brez teorij zarot.

bambam20 ::

Val202 je izjavil:

Ravnokar berem na Rtvslo, da bo Gen-i podražil elektriko poleti. Sprašujem se zakaj?


Zato, ker lahko. Sej si lahko svetiš s svečami, pereš v potoku, kuriš na drva ali plin v jeklenki... Moramo se vrniti osnovam, kjer smo nekoč že bili.

DarwiN ::

jotunn2 je izjavil:

Ne spremljam raznoraznih teoretikov zarot itd. Ni pa tezko priti do taksne "teorije" z malo razmisljanja in ce pogledas na svet in gospodarstvo se kje drugje kot na FB ali YT.
In ne ni dejstvo, niti nisem rekel da je dejstvo, sem pa precej preprican de bo prej ali slej postalo dejstvo. Zaenkrat Rusija se vedno dobavlja vso nafto in plin kot je mora po vseh obstojecih pogodbah in realno ni nobene osnove za kakrsnokoli zvisanje cen ali pomanjkanje resoursov, pa je slo vseeno vse gor za 50-100%. To pa je dejstvo in realnost. Lahko se pa vprasas zakaj in komu to koristi... pa brez teorij zarot.

Cene gredo gor že zato, ker je trg postal nestabilen in je treba bit preudaren. Putin lahko jutri zapre pipico. Poleg tega imajo višje cene učinek, da začnejo ljudje malo varčevat s temi viri.

Pa kot rečeno, države zmanjšujejo uvoz iz Rusije. Nemčija ga je praktično razpolovila. Za bližnjo prihodnost pa napovedujejo prehod na alternativne vire po "tesla hitrosti" v slogu Muska. Lasten LNG terminal bi naj z warp speed hitrostjo odprli že čez 2 leti. S solarno energijo se bo pa itak zmešalo celi Evropi.. Že zdaj je čista norišnica.

Skratka, rešitev za alternativne+zelene vire je mali milijon in v roku nekaj let se bo vse postavilo na glavo.. Zato ni potrebe po tvoji teoriji. Rusi bodo prej ko slej izviseli, kar se tiče razvitega sveta.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Unchancy ::

Val202 je izjavil:

Ravnokar berem na Rtvslo, da bo Gen-i podražil elektriko poleti. Sprašujem se zakaj? Glede na to, da mi na računu piše, da dobivam elektriko iz jedrske energije, ne more na na to vplivati vojna v Ukrajini, saj je ne dobivam iz njihovih elektrarn.

Čedalje bolj se mi zdi, da so tele podražitve bolj posledica panike, kot pa razmer na trgu. Za plin in nafto še nekako razumem, ampak za elektriko pa res ni opravičila.

Kljub vsemu pa ZN ne more izjaviti, da gre za invazijo ali napad, temveč govorijo o konfliktu. Konflikt imam jaz, ko sem zaprt na skretu, ne pa ko tuja država napade drugo brez razloga.

Cepci… Sami cepci!

Zakaj? Ker so Goloba odstavili, on je bil branilec nas ljudi! :))
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Telbanc ::

Elektriko bojo pač podražili za tojk, da sistem ne počepne ko ostanemo brez plina in nafte. Iz Rusije. To se da vse lepo izračunat.

Tko da letos u jesen bojo aktualna drva in peleti. Jaz sem drva za vsak slučaj nabavu prejšnji teden. Ker zgleda da bo treba toplotno Č. u jesen ugasnit.

Torej s podražitvijo štroma se bo preprečilo folku, da bi se obesu na štrom, ko bo malinovec po 3 evre za liter. Da o plinu ne govorim.

Ko bo Rusija upizdila embargo na Paladij ...in ostale kovine bo katalizator dražji od avta....to bo predvidoma ta teden. Tko da če ma kdo slab katalizator naj spremlja kaj se dogaja na trgu kovin.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

111111111111 ::

Gospodarstvo že od JANUARJA 2022 plačuje 3x do 6x večje položnice za elektriko. Samo čakalo se je da so volitve mimo in da se nekaj teh podražitev prelije še v gospodinjstva. Golob ali Janša, podržitve v letošnem letu ne bodo ušle. Pa to še ni niti posledica vojne v Ukrajini. Boste videli pozimi, ko bodo Rusi začeli plin prodajat Kitajcem. EU bo padla na kolena in si jih pošteno obdrgnila. Grdo bo.

Telbanc je izjavil:

Ko bo Rusija upizdila embargo na Paladij ...in ostale kovine bo katalizator dražji od avta....to bo predvidoma ta teden. Tko da če ma kdo slab katalizator naj spremlja kaj se dogaja na trgu kovin.

Nekje septembra pa se bo začela kriza z Neonom.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

. EU bo padla na kolena in si jih pošteno obdrgnila.


To lih ne. Prej politični vihar v EU in volitve.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Telbanc ::

111111111111 je izjavil:

Gospodarstvo že od JANUARJA 2022 plačuje 3x do 6x večje položnice za elektriko. Samo čakalo se je da so volitve mimo in da se nekaj teh podražitev prelije še v gospodinjstva. Golob ali Janša, podržitve v letošnem letu ne bodo ušle. Pa to še ni niti posledica vojne v Ukrajini. Boste videli pozimi, ko bodo Rusi začeli plin prodajat Kitajcem. EU bo padla na kolena in si jih pošteno obdrgnila. Grdo bo.

Telbanc je izjavil:

Ko bo Rusija upizdila embargo na Paladij ...in ostale kovine bo katalizator dražji od avta....to bo predvidoma ta teden. Tko da če ma kdo slab katalizator naj spremlja kaj se dogaja na trgu kovin.

Nekje septembra pa se bo začela kriza z Neonom.


Ja Azovstal, ja. Med drugim.

Me zanima če tele u Bruslju sploh vedo, kaj se vse izdeluje iz nafte , če vedo kaka razlika med lahko in težko nafto....da rafinerija potrebuje več let da se preusmeri na drug tip nafte.

Ja če bo šlo tko naprej, je vprašanje če bo raja v EU zdržala to, kar na čaka.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

l0g1t3ch ::

Sami drkalci na propad EU.
Pa vsi še vedno v EU.

Neka huda želja po samo škodovanju.

D3m ::

kaj se vse izdeluje iz nafte


LEGO :D

l0g1t3ch je izjavil:

Sami drkalci na propad EU.
Pa vsi še vedno v EU.

Neka huda želja po samo škodovanju.


A si že doma ali še v Omanu?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Glugy ::

Zakaj pa misliš da so se Goloba znebil z Gen-I-ja? ker ni hotel tok podražt kt drugi in bi drugi mal čudno izpadl. Kaj je prva zamenjava Goloba naredila? Točno to podražila tak k ostali.

ViperR ::

Gen-I je po vsej verjetnosti imel zakupljene velike količine na long termu, zato je lahko ponujal tako nižje cene. Ampak tudi long term cene gredo gor, tako da za vedno pa ne moreš imet nizkih cen.

IgorCardanof ::

Golob si je kupoval tocke. Kaksno sprenevedanje se greste?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

DarwiN ::

l0g1t3ch je izjavil:

Sami drkalci na propad EU.
Pa vsi še vedno v EU.

Neka huda želja po samo škodovanju.

Desničarji pač. Ne morejo iz svoje kože. Nacionalizem in Jezus (ali kak drug totalitarni voditelj).
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Valvoline ::

Kak bi potem razni monopolisti aka golobovici si delili po 500k letno ter *stancali* dodano vrednost 200k na zaposlenega lenuha? Normalno da bo slo gor.

Zgodovina sprememb…

««
«
1 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov način obračunavanja omrežnine (strani: 1 2 3 458 59 60 61 )

Oddelek: Loža
3023226621 (54) joez7

Sončna elektrarna? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27858721 (29111) BigWhale
»

Nemčija povečuje subvencije za električna vozila (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5715280 (11024) tikitoki

Več podobnih tem