» »

Sprednji zavorni diski mazda 3

Sprednji zavorni diski mazda 3

«
1
2

Netrunner ::

Moram menjat sprednje diske na mazdi 3 in sem se pri treh mehanikih pozanimal za ceno in sem dobil pribkižno enake odgovore in sicer cca 120-150 za par. Grem malo gledat na rezervniavtodeli24 kjer je cena diska 15-20€

Nevem ali sem jaz nor ali kaj ?

Ok razumem da poleg diskov moram še ploščice zamenjat + delo vendar 15-20€ proti 70€ ?

Potrebujem pa zavorne diske za mazdo 3 letnik 2016 1.6 bencinarja.. mogoče sem napačno gledal ?



Pa še to... a kdo ve kje se da dobiti najcenejše celoletne gume 175/70/R13 v Marbioru ?

koyotee ::

Diski za 15€, močno dvomim v njihovo kvaliteto. Kupi vsaj TRW ali kako bolj znano znamko, saj jih boš verjetno menjal zadnjič.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

smacker ::

Letnik 2016 => garancija => pooblaščen serviser => originalni avtodeli => visoka marža => mehanik ura cca. 50eur => servis 120-150eur.
Btw. kak ti je uspelo bremze v enem letu uničit???? :D:D

Netrunner ::

ah moja napaka ... 2016 - 10 .... Letnik je 2006

OmegaM ::

V bistvu imas prav, za ta avto ne smejo bit dragi diski.
Imas TRW ze v okoliskih trgovinah verjetno po cca. 30EUR, odvisno prednji al zadnji.
Sedaj je vprašanje kateri so ubogi, ker po navadi ne rabiš menjat vseh.
Menjaš pa ziher v paru, ne samo po en komad.
Ostalo je delo. Samo delo je hitro. Tako da priporočam, da greš do drugega majstra.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OmegaM ()

Netrunner ::

Potrebujem sprednje diske in seveda bi menjal v paru s tem da baje moram še zavorne ploščice istočasno menjat ki so cca 40€ par, kakorkoli obrnem bi me pri tistih treh stalo preko 200€

joze28 ::

Nad celoletnimi gumami sem bil sam razočaran.

Da niso ti na rezervnuiavtodeli.... brez abs obročka, če ga tvoji trenutno imajo.

blackbfm ::

Letnik 2016 => garancija => pooblaščen serviser => originalni avtodeli => visoka marža => mehanik ura cca. 50eur => servis 120-150eur.


v tem primeru pač ne pelješ na pooblaščen servis, problem rešen :)) garancija je isto kt zavarovanje, vse lepo in fajn na papirju dokler ne rabiš česa uveljavljat

bambam20 ::

blackbfm je izjavil:

Letnik 2016 => garancija => pooblaščen serviser => originalni avtodeli => visoka marža => mehanik ura cca. 50eur => servis 120-150eur.


v tem primeru pač ne pelješ na pooblaščen servis, problem rešen :)) garancija je isto kt zavarovanje, vse lepo in fajn na papirju dokler ne rabiš česa uveljavljat


Če bi videl, je bil pri treh mehanikih in nikjer ne omenja pooblaščenega servisa.

bambam20 ::

Netrunner je izjavil:

Moram menjat sprednje diske na mazdi 3 in sem se pri treh mehanikih pozanimal za ceno in sem dobil pribkižno enake odgovore in sicer cca 120-150 za par. Grem malo gledat na rezervniavtodeli24 kjer je cena diska 15-20€

Nevem ali sem jaz nor ali kaj ?

Ok razumem da poleg diskov moram še ploščice zamenjat + delo vendar 15-20€ proti 70€ ?

Potrebujem pa zavorne diske za mazdo 3 letnik 2016 1.6 bencinarja.. mogoče sem napačno gledal ?



Pa še to... a kdo ve kje se da dobiti najcenejše celoletne gume 175/70/R13 v Marbioru ?


vse lepo in prav, vendar so cene na rezervniavtodeli24 ( podjetje je sicer registirano v Nemčiji ) sumljivo poceni. Res.

Grem za hec gledat cene za disek za BMW serije 4 in mi vrže ven cene po 30-40€ po disku. Res. Kvaliteta na vrhuncu. To zagotov zdrži potem nadlajnih 10 let.

Men že logika pravi, da če so tako poceni izdelki, da ne bodo zdržali dolgo.

bambam20 ::

Netrunner je izjavil:

Moram menjat sprednje diske na mazdi 3 in sem se pri treh mehanikih pozanimal za ceno in sem dobil pribkižno enake odgovore in sicer cca 120-150 za par. Grem malo gledat na rezervniavtodeli24 kjer je cena diska 15-20€

Nevem ali sem jaz nor ali kaj ?

Ok razumem da poleg diskov moram še ploščice zamenjat + delo vendar 15-20€ proti 70€ ?

Potrebujem pa zavorne diske za mazdo 3 letnik 2016 1.6 bencinarja.. mogoče sem napačno gledal ?



Pa še to... a kdo ve kje se da dobiti najcenejše celoletne gume 175/70/R13 v Marbioru ?


Jaz imam precej manjši in lažji avto od tvojega pa imam nekje 50€ par sprednjih diskov. Ampak moj je lažji. A ti logika ne govori, da ne moreš imeti pri svojem diskov po 25€ po kosu ?

Men je logika, da za mazdo, bmw-ja serije 3 ne more biti en disk 20€, kot je za recimo Renault twingota in CLiota.

Za gume poglej na mimovrste ali pa petrolovo spletno stran. Sam sem lani vzel zimske gume preko Petrola, ker je bil ugodnješi od vulkanizerjev. Petrol ti jih dostavi na najboljžji bencinski servis (brezplačna dostava ) ali domov.

Naslednjič daj pa na avto še amortizerje za 20€ po komadu, pa vzmeti za 10€. Pa se boš zagotovo varno vozil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

N0t0ri0us ::

mehanik mi je povedal eno zanimivo izkušnjo.. enkrat pride tip k njemu z diski za 10€.. in mehanik mu ni hotel tega zmontirat, ker na koncu bi bil on kriv če bi bilo kaj narobe.. no na koncu sta se vseeno dogovorila in mu jih je zmontiral. Čez 14 dni tip kliče mehanika, da naj naroči nove diske, saj so se ti za 10€ skrivili.

Pojdi do mehanika - ne nujno uradnega serviserja ti bo zagotovo znal svetovat kaj kupit. Prav tako lahko greš v trgovino z avto deli in tudi tam vedo kaj je OK.

Za golfa 1.9

so me stali prednji diski in ploščice (ATE) okrog 130€ + delo če se ne motim.

Netrunner ::

ja saj meni je cena 20€ sumljivo poceni in s temi zadevami se nočem igrati, vendar mi ni jasno kako so lahko take razlike. Očitno mi bo šlo 200€+ .... kaj hočem, avto je obvezen luksuz.

bambam20 ::

N0t0ri0us je izjavil:



Za golfa 1.9 so me stali prednji diski in ploščice (ATE) okrog 130€ + delo če se ne motim.


To si pa full preplačal, ker bi lahko dobil diske za 15€ po komadu.
Sarkazem , da ne boš narobe razumel.


A se potem čudimo, da so avti slabo servisirani, ko se vedno bolj gleda, kjer bi izvohali najbolj poceni kopije rezarvnih delov, ki zdržijo malo.

SambaShare ::

bambam20 je izjavil:


vse lepo in prav, vendar so cene na rezervniavtodeli24 ( podjetje je sicer registirano v Nemčiji ) sumljivo poceni. Res.

Grem za hec gledat cene za disek za BMW serije 4 in mi vrže ven cene po 30-40EUR po disku. Res. Kvaliteta na vrhuncu. To zagotov zdrži potem nadlajnih 10 let.

Men že logika pravi, da če so tako poceni izdelki, da ne bodo zdržali dolgo.


Hja si upaš trditi da prodajajo ponaredke ATE/Bosch/TRW diskov? ATE naročene iz tam (autodoc.si) imam montirane že 2 leti (~45k) pa ni nobenih problemov.

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

Netrunner je izjavil:

ja saj meni je cena 20€ sumljivo poceni in s temi zadevami se nočem igrati, vendar mi ni jasno kako so lahko take razlike. Očitno mi bo šlo 200€+ .... kaj hočem, avto je obvezen luksuz.



Scier piše , da so določene uvaljevljene znamke, sam men so presumnljivo poceni zadeve. Kok pride pa na uradnem servisu en disk za mazdo3?

Drugače pa se sam pozanimaj recimo pri prodajalcih Euroton, bartog , koliko pride par diskov za tvojo mazdo in boš videl, kakšna so odstopanja pri mehanikih.

čeprav verjetno ne veš, katere znakme diske so ti trije mehaniki gledali v baznem sistemu.

Čeprav moraš vedet, da mehanik se poveže v servisno mrežo s posebnim programom, kjer mu pokaže rezervne dele za tvoj avto različnih proizvajalcev. Zdaj eni, mehaniki raje kaj zaslužijo, drugim po domače dol visi in ti navesijo na avto kar nekaj.

SambaShare je izjavil:



Hja si upaš trditi da prodajajo ponaredke ATE/Bosch/TRW diskov? ATE naročene iz tam (autodoc.si) imam montirane že 2 leti (~45k) pa ni nobenih problemov.



Na čem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Utk ::

Ce kupis ATE iz rezervnideli24 bojo sigurno v redu. Ali pa katero drugo Firmo. Avtomehaniki pa itak gledajo samo dobre firme.
Lahko pa kupis enake ATE diske v slovenski trgovini za 50% vec denarja, ce se bos bolje pocutil. Ne vem pa kolk deluje placebo v teh primerih.
Pa seveda pod pogojem da gledas sploh prave diske.
Za to mazdo v glavnem ne bi smeli bit dragi, kolk se spomnem, ima spredaj diske velikosti kot jih imajo nekateri zadaj, in ti res niso dragi.

SambaShare ::

bambam20 je izjavil:


Na čem?


Na avtu v istem razredu kot OP.

Malo primerjave za diske katere sprašuje OP (različne trgovine v tujini ~35EUR):
https://www.motointegrator.de/artikel/3...
https://www.autoteilemann.de/p/446584/b...
https://www.rezervniavtodeli24.si/11660...

Cena v SLO (77EUR):
http://katalog.euroton.si/?prikaz=artik...

Sam take razlike v ceni tudi težko razumem. Je pa res da ti _vedno_ dajo še dodatnih 10-15% popusta na blagajni, da se dobro počutiš, čeprav so te še vedno nategnili po dolgem in počez.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Tako je, take so razlike v ceni. In ni razloga da ne bi bile, ce ljudje to placujejo. Jaz kupim zmeraj iz tujine, ne neke leve firme, in se zmeraj je vse stimalo.

dottor ::

Jaz sem dal 40€ za par (Brembo) diskov za Renault 5 (sprednji, ker zadaj ima bobne), 20€ so ble še ploščice (Ferodo).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Netrunner ::

bambam20 je izjavil:

Kok pride pa na uradnem servisu en disk za mazdo3?


Na uradnem še nisem bil. So mi pa ti mehaniki rekli da par diskov ki so enakovredni originalnim je 140-150€, kaj slabšega bi šlo tudi kaj malega čez 100€ na par vendar kar je pa pod so mi odsvetovali in oni niti tega ne ponujajo.

Znamke diskov katere imajo so mi sicer povedali, vendar na to se ne spoznam tako da mi je ime kmalu plo iz glave.

Utk ::

ATE in TRW so najboljši, nekaj od tega ti bi verjetno, v najboljšem primeru, dali tudi oni. To kupiš na netu in ne moreš falit (če kupiš prave:).

theBill ::

Pri nas so diski dražji, ker si naši trgovci toliko marže vzamejo, trg je manjši, potem je pa človek vesel kot radio ko mu dajo 10% popusta na gotovino.

Mehaniki imajo pri trgovcih, kjer redno kupujejo, še ekstra rabate, ki jih dostikrat (v primeru, da oni zate nabavijo material) pospravijo v svoj žep. Je pa čisto možno, da bi ti mehanik kake poceni Nipparts ali Blue Print diske gor dal, če mu ne bi izrecno povedal, katero znamko hočeš.

Na rezervniavtodeli24 vzemi ATE in ploščice iste znamke, nimaš kaj falit. Imajo premaz proti rjavenju, ne cvilijo, diski so kvalitetni in se ne zvijejo kar tako (kar je ponavadi problem teh najcenejših diskov). Dobiš originale in ne ponaredkov, če večkrat naročal sam (kot tudi znanci) različne zadeve in do sedaj vedno brez težav. Pusti razne dvomljivce, kdor pa ima preveč denarja naj pač za svoje dobro počutje preplačuje identične artikle pri nas za 50% in več.


BTW., kdor dvomi v cene in originale v spletni trgovini rezervniavtodeli24 - niti niso najcenejši ponudniki iz nemčije, so pa pri nas najbolj znani, se najbolj oglašujejo, imajo ogromno znamk delov na enem mestu kot tudi najcenejšo poštnino.

Sami si lahko pogledate cene v spodnjem linku, iskalnik po nemških spletnih trgovinah DAPARTO (konkretno spodaj link za Mazdo 3, 2006 letnik, zavorni diski) kako vas slovenski trgovci strižejo... že slišim, beeeeeeee, to ne morejo biti originali, ker originali so dražji beeeeeeee.

http://www.daparto.de/Bremsscheiben/Maz...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

darkolord ::

Lahko potrdim - sem že nekajkrat nabavljal kose na rezervniautodeli24/autodoc (ista firma) in je dejansko original roba pogosto več-krat cenejša, kot pri nas. V primerjavi z uradnimi servisi pa sploh.

Half-Saint ::

Vprašaj še na Bartog, za hec.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

stara mama ::

Netrunner je izjavil:



Ok razumem da poleg diskov moram še ploščice zamenjat + delo vendar 15-20€ proti 70€ ?

Potrebujem pa zavorne diske za mazdo 3 letnik 2016 1.6 bencinarja.. mogoče sem napačno gledal ?

Js nebi!!
Vozim spredaj original diske, zadaj pa textar (na sicer eni izmed nemških znamk) in od kar imam avto sem zadnje menjal že dvakrat, sprednje pa še nikoli.
Pa so sprednji dosti bolj obremenjeni.
Toliko o tem, da so kopije vredu....
Ekologija™ in Trajnost™

RejZoR ::

Kupi avto za 13 jurjev, nima denarja za nove diske vredne 150€... A sem edini, ki se mu zdi, da je folk čuden? Sploh pa, če je avto letnik 2016 pomeni, da je avto še v garanciji. Da pri letu in pol starem moraš menjat diske, to bi moralo it pod garancijo... Razen če si jih seveda sam skuhal s pobesnelim bremzanjem, to je pa drugo...

Also, ne šparat na bremzah in gumah. Seriously. Že res da med diski ne more bit nekih astronomskih razlik ampak takih za 20€ ne bi nikoli dal na svoj avto. Raje pol mesca živim na vodi in starem kruhu, kot pa da bi zaupal ustavljanju tone in pol železa diskom vrednim 20€.

Pejt v Euroton in jih tam povprašaj, tipi se precej spoznajo na robo pa cene imajo vglavnem dobre. Odvisno od modela ampak dobri nadomestni so cca 40-50€ na kos.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

andromedar ::

Jaz sem za prednje kolute dal 26 eur/komad (ATE, ki bi naj bili špica) in 24 eur za komplet prednjih zavornih ploščic (herth+buss) + 10 eur poštnine iz nemčije (rezervniavtodeli24.si). Toyota Auris.
Eh?

krneki0001 ::

koyotee je izjavil:

Diski za 15€, močno dvomim v njihovo kvaliteto. Kupi vsaj TRW ali kako bolj znano znamko, saj jih boš verjetno menjal zadnjič.


Na rezervniavtodeli24.si dobiš TRW diske za tako ceno. Preveri.
Za moj avto pridejo vsi štirje diski in ploščice od TRW iz nemčije 210€, pri nas os najcenejši (kitajska kopija) 230€.

RejZoR je izjavil:

Kupi avto za 13 jurjev, nima denarja za nove diske vredne 150€... A sem edini, ki se mu zdi, da je folk čuden?


Ne. Ne gre da nima denarja, ampak to da ti hočejo za iste diske, ki jih boš ti dobil po 15 evrov na komad, prodati za 70 evrov na komad.

Recimo kot da bi bila štruca kruha v eni štacuni 2 evra, jaz bi jo šel pa v to štacuno kupit in jo tebi sedaj prodajam za 10 evrov.

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

RejZoR je izjavil:

Kupi avto za 13 jurjev, nima denarja za nove diske vredne 150EUR... A sem edini, ki se mu zdi, da je folk čuden? Sploh pa, če je avto letnik 2016 pomeni, da je avto še v garanciji. Da pri letu in pol starem moraš menjat diske, to bi moralo it pod garancijo... Razen če si jih seveda sam skuhal s pobesnelim bremzanjem, to je pa drugo...


Nihče ne govori o ceni avtomobila in še manj da nimam denarja. Če bi bil malo bolj pozoren bi videl da sem se zatipkal in takoj v naslednjem postu popravil. Zmotil sem se pri letniku avtomobila saj je 2006 in ne 2016. Če bi na internetu dobil cene ki bi bile 20-30% cenejše sene bi ubadal s tem, vendar ko sem videl da so 2-3x cenejši pa sem hotel malo to zadevo raziskat. Na te zadeve se ne spoznam in tukaj me lahko mehaniki nategnejo od spredi in od zadi, zato pa sprašujem v čem je finta. Denar ni problem, vendar zakaj bi zapravil več kot preveč če to ne bi bilo potrebno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

krneki0001 ::

Zadnji ležaj subaru outback
- slovenija 227€ (s popustom potem 148€)
- nemčija (rezervniavtodeli24.si) 56€

To je konkretna razlika. In za polno ceno pri nas, sem tam dobil vse 4 kolesne ležaje za moj avto.

Utk ::

RejZoR je izjavil:


Also, ne šparat na bremzah in gumah. Seriously. Že res da med diski ne more bit nekih astronomskih razlik ampak takih za 20€ ne bi nikoli dal na svoj avto. Raje pol mesca živim na vodi in starem kruhu, kot pa da bi zaupal ustavljanju tone in pol železa diskom vrednim 20€.

Pejt v Euroton in jih tam povprašaj, tipi se precej spoznajo na robo pa cene imajo vglavnem dobre. Odvisno od modela ampak dobri nadomestni so cca 40-50€ na kos.

Če nimaš pojma o stvari in nimaš nič proti, da si nategnjen, kar kupuj isto robo po 50-100% višjih cenah pri nas, da se boš bolje počutil. Ne svetuj pa tega še drugim, sploh če kdo hoče kakšen pameten nasvet. Iz kod pa misliš da euroton dobi ATE diske, iz Marsa?

Groove ::

Jaz vedno kupujem pri Avto Markovič, naročim po mailu. Niti iz tujine v večini primerov ne dobim tako dobrih ponudb. Pa govorim o konkretnih razlikah - recimo garnitura sklopke je bila za več kot polovico cenejša (to je par 100 eur!), vzmeti in amortizerji prav tako. Pa govorim o enaki znamki, nisem primerjal jabolk in hrušk. Sicer pa kakšne dele, ki jih tu ne dobim dovolj ugodno, vedno naročam iz tujine. V Sloveniji je vse precenjeno.

theBill ::

Utk je izjavil:

RejZoR je izjavil:


Also, ne šparat na bremzah in gumah. Seriously. Že res da med diski ne more bit nekih astronomskih razlik ampak takih za 20€ ne bi nikoli dal na svoj avto. Raje pol mesca živim na vodi in starem kruhu, kot pa da bi zaupal ustavljanju tone in pol železa diskom vrednim 20€.

Pejt v Euroton in jih tam povprašaj, tipi se precej spoznajo na robo pa cene imajo vglavnem dobre. Odvisno od modela ampak dobri nadomestni so cca 40-50€ na kos.

Če nimaš pojma o stvari in nimaš nič proti, da si nategnjen, kar kupuj isto robo po 50-100% višjih cenah pri nas, da se boš bolje počutil. Ne svetuj pa tega še drugim, sploh če kdo hoče kakšen pameten nasvet. Iz kod pa misliš da euroton dobi ATE diske, iz Marsa?

Euroton mu je svetoval :)):)):)) Najdražja avtomobilska štacuna pri nas. Če boš že pri nas jemal pojdi vsaj v Adel.

Ampak kaj ko se prodajalci v Eurotonu tako spoznajo... še enkrat :)) prodajalci uporabljajo enako aplikacijo za iskanje rezervnih delov, kot jo imajo na spletni strani in si lahko vsak cene in primerne dele pogleda.
https://www.euroton.si/avtodeli/TDCatal...


Primerjava cene za identičen sprednji disk ATE za Mazdo 3 2006 - pri Eurotonu je za 100% dražji!

Euroton 71 €
https://www.euroton.si/avtodeli/ate-zav...

rezervniavtodeli24 36€
https://www.rezervniavtodeli24.si/95762...

Ganon ::

smacker je izjavil:

garancija => pooblaščen serviser


Ni potrebno iti k pooblaščencu, da ohraniš garancijo. Že sedem let ne več. In tega večina ljudi ne ve, zato se pustijo nategniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

premak ::

Sem že večkrat kupoval na rezervniavtodeli24. Sicer preverjene znamke, ATE diski in ploščice spredaj in zadaj, ležaji SKF...
Pri določenih stvareh je razlika v ceni ogromna, sploh če vzameš kakšen boljši (pri nas dražji) kos. Zaenkrat nobenih problemov. Ne kupujem pa recimo diskov za 15 EUR.

eko_2k4 ::

Tudi jaz sem vzel ATE sprednje diske (coated) in ATE ploščice na rezervniavtodeli24 in nobenih problemov.
Dodaš še kakšen filter in/ali metlice brisalcev itd, da prideš na 140€ in imaš poštnino zastonj. Prišlo pa je v 1 tednu.

andromedar ::

rezervniavtodeli24.si (in njihove ostale podružnice npr. https://www.autoersatzteile.de/) imajo vedno tudi kake popuste/kupone/akcije/zastonj shipping

Trenutno je to 10% velikonočni popust.
Eh?

harigast ::

Vzami ATE imel isto dilemo pri Mazdi cx 7-mazda slo jurja+. ATE cca 240 spredaj zadaj komplet.

harigast ::

harigast je izjavil:

Vzami ATE imel isto dilemo pri Mazdi cx 7-mazda slo jurja+. ATE cca 240 spredaj zadaj komplet.

Pridodajam še,da so OEM Mazdini tako ali tako za en k...c.

chort ::

+1, vzami ATE barvane ali TRW barvane.

Čisto za primerjavo, TRW/Brembo sprednji disk za 3 tonski Range Rover 2008 je cca 65€, komplet za spredno premo je 200€ (diski, ploščice, senzorji).

koyotee ::

A se pri menjavi vztrajnika menja tut potisni ležaj?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

chort ::

da, običajno tudi košaro in sklopko

koyotee ::

chort je izjavil:

da, običajno tudi košaro in sklopko


Ja za sklopko vem, mi košara malo ropota ko stisnem.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

OmegaM ::

V glavnem, če iščeš neklaj več se izplača pogledati na rezervrniavtodeli in podobne strani.
Sam sicer naročim kje kaj občasno na www.autodoc.si, kjer je brez postnine od 110€ dalje.

Drugače pa mislim, da če menjaš diske, poglej v Mb in okrog cene v avto marko, euroton, gmt, adel,... pa da vidiš kolikšna je cena.
Mogoče bi še bilo smiselno od diskih menjati ploščice.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

koyotee ::

OmegaM je izjavil:

V glavnem, če iščeš neklaj več se izplača pogledati na rezervrniavtodeli in podobne strani.
Sam sicer naročim kje kaj občasno na www.autodoc.si, kjer je brez postnine od 110€ dalje.

Drugače pa mislim, da če menjaš diske, poglej v Mb in okrog cene v avto marko, euroton, gmt, adel,... pa da vidiš kolikšna je cena.
Mogoče bi še bilo smiselno od diskih menjati ploščice.


Sploh ni dvoma, da je treba ob novih diskih tut nove ploščice.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

RejZoR ::

theBill je izjavil:

Utk je izjavil:

RejZoR je izjavil:


Also, ne šparat na bremzah in gumah. Seriously. Že res da med diski ne more bit nekih astronomskih razlik ampak takih za 20€ ne bi nikoli dal na svoj avto. Raje pol mesca živim na vodi in starem kruhu, kot pa da bi zaupal ustavljanju tone in pol železa diskom vrednim 20€.

Pejt v Euroton in jih tam povprašaj, tipi se precej spoznajo na robo pa cene imajo vglavnem dobre. Odvisno od modela ampak dobri nadomestni so cca 40-50€ na kos.

Če nimaš pojma o stvari in nimaš nič proti, da si nategnjen, kar kupuj isto robo po 50-100% višjih cenah pri nas, da se boš bolje počutil. Ne svetuj pa tega še drugim, sploh če kdo hoče kakšen pameten nasvet. Iz kod pa misliš da euroton dobi ATE diske, iz Marsa?

Euroton mu je svetoval :)):)):)) Najdražja avtomobilska štacuna pri nas. Če boš že pri nas jemal pojdi vsaj v Adel.

Ampak kaj ko se prodajalci v Eurotonu tako spoznajo... še enkrat :)) prodajalci uporabljajo enako aplikacijo za iskanje rezervnih delov, kot jo imajo na spletni strani in si lahko vsak cene in primerne dele pogleda.
https://www.euroton.si/avtodeli/TDCatal...


Primerjava cene za identičen sprednji disk ATE za Mazdo 3 2006 - pri Eurotonu je za 100% dražji!

Euroton 71 €
https://www.euroton.si/avtodeli/ate-zav...

rezervniavtodeli24 36€
https://www.rezervniavtodeli24.si/95762...


Da se citiram, ker eni greste po napisanem preci v "Đizus fucking krajst" mode: "pa cene imajo vglavnem dobre"

Zdej ne vem zate, ampak "cene imajo vglavnem dobre" še nikoli ni pomenilo NAJCENEJE. Ampak eni imate očitno probleme z razumevanjem najbolj barbarske osnovne slovenščine... Isti folk, ki vpije npr Spar je najcenejši, čeprav ima vsaka štacuna vedno eno stvar cenejšo, ima pa 10 drugih našponanih. Nikjer sploh nisem omenil ničesar niti primerjal, seveda si moral takoj zalepit en primer kolk so dražji. Če človek sprašuje na forumu, pol verjetno ni glup in zna ISTI izdelek primerjat po parih štacunah. Se ti ne zdi?
In to da ti človek zna povedat razliko med enim in drugim tipom rezervnega dela za isti namen (spet, nikjer nisem reku za bremze specifično) ima s programom za iskanje delov ene tolk veze kot sardine s turbo polnilniki... Ampak lej, ti imaš očitno slabe izkušnje z njimi, jezst pač ne. Po želji. Lahko ti sam tolk povem, da če nekaj stane 20€ in mora kljub temu še vedno nekdo zaslužit, pol se imaš za vprašat kje so šparal, da je taka razlika. Sej se plača ime in znamko, ampak vseeno pa spet ne 120%. Če šparaš pri neesencialnih stvareh, koga briga, tam na nič ne vpliva. Pri bremzah in gumah recimo, bi ti zaupal izdelku za 20€, da ustavlja tono in pol železja pri visokih hitrostih? Verjetno se sicer tak disk ne bo kar razletel, ampak jezst pri takih stvareh sploh ne razmišljam kej dost. Kar me drži na cesti je prioritetno zelo visoko. Če pa vzamem gumico za zadnji brisalec od ene čunga lunga kitajske firme mi je pa res vseeno, tolk da ga v grobem zbriše. Ne bo glih konc sveta če ga ne, čeprav imam spet rad jasen pogled nazaj in tud tam ne šparam neki posebej. Pri bremzah se pač ne igram. Ko bi vsaj več ljudi tko razmišljalo... Ampak očitno sem edini, ki razmišlja na tak (očitno) glup način.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

theBill ::

RejZoR je izjavil:

Ampak očitno sem edini, ki razmišlja na tak (očitno) glup način.

Očitno si res, ker mu noben v tej temi ne svetuje, naj vzame najcenejše diske za 20€, ampak kvalitetne ATE in to za polovico denarja, kot bi plačal za njih pri nas.

krneki0001 ::

koyotee je izjavil:

A se pri menjavi vztrajnika menja tut potisni ležaj?


Kit komplet sklopke je lamela, košara in potisni ležaj. To troje je ponavadi v eni škatli, tako da se vedno menja vse troje.

Če menjaš vztrajnik, je dobro zamenjat tudi ležajček v vztrajniku (na sredini vztrajnika je tak majhen ležajček, ki pri potokarju stane okoli 2 do 3 evre), kamor nalega os menjalnika.

krneki0001 ::

RejZoR je izjavil:

Pri bremzah in gumah recimo, bi ti zaupal izdelku za 20€, da ustavlja tono in pol železja pri visokih hitrostih? Verjetno se sicer tak disk ne bo kar razletel, ampak jezst pri takih stvareh sploh ne razmišljam kej dost. Kar me drži na cesti je prioritetno zelo visoko. Če pa vzamem gumico za zadnji brisalec od ene čunga lunga kitajske firme mi je pa res vseeno, tolk da ga v grobem zbriše. Ne bo glih konc sveta če ga ne, čeprav imam spet rad jasen pogled nazaj in tud tam ne šparam neki posebej. Pri bremzah se pač ne igram. Ko bi vsaj več ljudi tko razmišljalo... Ampak očitno sem edini, ki razmišlja na tak (očitno) glup način.



Zanimivost je to, da ti na uradnih servisih dajo neke noname diske. In ker so po 70 evrov na komad jim zaupaš.
Če bi ti pa povedal, da gredo iz tega servisa najcenejše kitajske kupit k potokarju/motomatu/adelu/eurotonu in dajo zanje 15 evrov (ker kupujejo na maso), potem jih pa tebi namontirajo v tvoj avto in ti jih zaračunajo 70 evrov, bi jim še zaupal?

Za diske, ki so kos železa je skoraj vseeno kateri so, če imaš avto za normalno uporabo, torej stanje v kolonah, kake malo hitrejše vožnje čez par ovinkov,.... Niso pa da boš z njimi en rally čez vršič udaril in vsak ovinek navzdol potem na polno bremzal, ker jih boš pregrel in bodo zavore odpovedale.

Važne pa so ploščice. Če boš vzel prehude, bo disk požiralo, če boš preslabe, bo piskalo ko boš bremzal. V obeh primerih pa ne bo dobro. V enem ne bo zaviralo dobro, v drugem boš pa na pol leta menjal diske.

Najbolj optimalno pa je če vse, tako diske kot ploščice, vzameš od enega proizvajalca. Proizvajalec ponavadi dela med sabo kompatibilne zadeve. Recimo diski in ploščice od TRW ali pa ATE. Ugodno cenovno in kvalitetno za normalno vožnjo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena menjave zavornega diska (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11620627 (13681) WizzardOfOZ
»

Slaba kvaliteta zavornih ploščic (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
539372 (7067) easyrider3
»

Pomoč glede reklamacije zavor

Oddelek: Na cesti
234029 (2880) profii
»

Rezervni deli - rezervniavtodeli24 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7322805 (15543) undertacker
»

Kje kupujete rezervne dele za avto

Oddelek: Na cesti
436963 (5745) balluf

Več podobnih tem