» »

Sprednji zavorni diski mazda 3

Sprednji zavorni diski mazda 3

1
2
»

stara mama ::

krneki0001 je izjavil:


Zanimivost je to, da ti na uradnih servisih dajo neke noname diske. In ker so po 70 evrov na komad jim zaupaš.
Če bi ti pa povedal, da gredo iz tega servisa najcenejše kitajske kupit k potokarju/motomatu/adelu/eurotonu in dajo zanje 15 evrov (ker kupujejo na maso), potem jih pa tebi namontirajo v tvoj avto in ti jih zaračunajo 70 evrov, bi jim še zaupal?

Niti slučajno. Bi po hitrem postopku izgubil licenco in naziv "pooblaščeni serviser"

krneki0001 je izjavil:


Za diske, ki so kos železa je skoraj vseeno kateri so, če imaš avto za normalno uporabo, torej stanje v kolonah, kake malo hitrejše vožnje čez par ovinkov,.... Niso pa da boš z njimi en rally čez vršič udaril in vsak ovinek navzdol potem na polno bremzal, ker jih boš pregrel in bodo zavore odpovedale.

A se hecaš? Odkar je meni utrgalo disk (brez heca, utrgalo!!) se tud s tem ne hecam več.

krneki0001 je izjavil:


Važne pa so ploščice. Če boš vzel prehude, bo disk požiralo, če boš preslabe, bo piskalo ko boš bremzal. V obeh primerih pa ne bo dobro. V enem ne bo zaviralo dobro, v drugem boš pa na pol leta menjal diske.

Vsekakor, ploščica je polovica bremze! Ponavadi so kompromisi ampak obstajajo tud dražje ki imajo oboje boljše.
Ekologija™ in Trajnost™

krneki0001 ::

stara mama je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Zanimivost je to, da ti na uradnih servisih dajo neke noname diske. In ker so po 70 evrov na komad jim zaupaš.
Če bi ti pa povedal, da gredo iz tega servisa najcenejše kitajske kupit k potokarju/motomatu/adelu/eurotonu in dajo zanje 15 evrov (ker kupujejo na maso), potem jih pa tebi namontirajo v tvoj avto in ti jih zaračunajo 70 evrov, bi jim še zaupal?

Niti slučajno. Bi po hitrem postopku izgubil licenco in naziv "pooblaščeni serviser"

Resno? Ti še vedno verjameš v božička?

Uradni servis;
Žena mi pove, da slabo delajo zavore. Njena mati je slišala pogovor. Grem k Potokarju in kupim kompletno nove, ter zmontiram v avto. Mati ji dopoldne odpelje avto na uradni servis, ker ni vedela, da sem ji jaz vmes že poštimal avto. Popoldne moja spet jamra, da zavore slabo delajo. Razdrem in notri so bili stari diski, stare ploščice in stare pakne zadaj.

Drugi primer uradnega servisa;
Mehanika so vrgli iz servisa, ko so ugotovili, da je na dan ukradel za več 100 evrov delov, olja, .... Kaj je delal? Avto je prišel na servis, original dele so mu zaračunali, on jih pa ni zamenjal, ampak jih je odnesel domov, pa doma šraufal avte popoldne.

Ne preveč zaupat servisom.



stara mama je izjavil:


krneki0001 je izjavil:


Za diske, ki so kos železa je skoraj vseeno kateri so, če imaš avto za normalno uporabo, torej stanje v kolonah, kake malo hitrejše vožnje čez par ovinkov,.... Niso pa da boš z njimi en rally čez vršič udaril in vsak ovinek navzdol potem na polno bremzal, ker jih boš pregrel in bodo zavore odpovedale.

A se hecaš? Odkar je meni utrgalo disk (brez heca, utrgalo!!) se tud s tem ne hecam več.

Utrgalo ga je ne zaradi slabe kvalitete, ampak zaradi napake v materialu. Enako se ti lahko zgodi tudi z novim "brandanim" diskom.

stara mama je izjavil:


krneki0001 je izjavil:


Važne pa so ploščice. Če boš vzel prehude, bo disk požiralo, če boš preslabe, bo piskalo ko boš bremzal. V obeh primerih pa ne bo dobro. V enem ne bo zaviralo dobro, v drugem boš pa na pol leta menjal diske.

Vsekakor, ploščica je polovica bremze! Ponavadi so kompromisi ampak obstajajo tud dražje ki imajo oboje boljše.

Obstajajo dražje, ampak ali se ti splača imeti najboljše in najdražje, ki so samo 5% boljše od malo cenejših za normalno vožnjo v našem prometu?

Utk ::

Pri bremzah in gumah recimo, bi ti zaupal izdelku za 20€, da ustavlja tono in pol železja pri visokih hitrostih? Verjetno se sicer tak disk ne bo kar razletel, ampak jezst pri takih stvareh sploh ne razmišljam kej dost.
Ti res nič ne razmišljaš. Če se boš še bolje počutil, ti lahko iste diske namesto za 70 evrov pri eurotonu jaz prodam za 150. Nima veze, če so isti isti iz Nemčije 35. Kolk so kvalitetni je odvisno od tega kolk jih plačaš, in "moji" za 150, so sigurno najboljši. In najboljše se boš počutil.

krneki0001 ::

Utk je izjavil:

Pri bremzah in gumah recimo, bi ti zaupal izdelku za 20€, da ustavlja tono in pol železja pri visokih hitrostih? Verjetno se sicer tak disk ne bo kar razletel, ampak jezst pri takih stvareh sploh ne razmišljam kej dost.
Ti res nič ne razmišljaš. Če se boš še bolje počutil, ti lahko iste diske namesto za 70 evrov pri eurotonu jaz prodam za 150. Nima veze, če so isti isti iz Nemčije 35. Kolk so kvalitetni je odvisno od tega kolk jih plačaš, in "moji" za 150, so sigurno najboljši. In najboljše se boš počutil.


Placebo efekt!

stara mama ::

krneki0001 je izjavil:

Resno? Ti še vedno verjameš v božička?

Uradni servis;
Žena mi pove, da slabo delajo zavore. Njena mati je slišala pogovor. Grem k Potokarju in kupim kompletno nove, ter zmontiram v avto. Mati ji dopoldne odpelje avto na uradni servis, ker ni vedela, da sem ji jaz vmes že poštimal avto. Popoldne moja spet jamra, da zavore slabo delajo. Razdrem in notri so bili stari diski, stare ploščice in stare pakne zadaj.

Drugi primer uradnega servisa;
Mehanika so vrgli iz servisa, ko so ugotovili, da je na dan ukradel za več 100 evrov delov, olja, .... Kaj je delal? Avto je prišel na servis, original dele so mu zaračunali, on jih pa ni zamenjal, ampak jih je odnesel domov, pa doma šraufal avte popoldne.

Ne preveč zaupat servisom.

Ja čist resno, najvrjetneje voziš kakega francoza, ker tam so tako jebiveterski, vem pa za (Utkju na veselje) nemško znamko kjer ne smejo niti avspuha sami švasat, ker jo lahko kar hitro izgubijo.
Da pa doma ne vete, kaj ustvarjate na avtu in vsak sam nekaj po svoje rihta, pa tud ne vem kake morajo bit razmere doma...

Utrgalo ga je ne zaradi slabe kvalitete, ampak zaradi napake v materialu. Enako se ti lahko zgodi tudi z novim "brandanim" diskom.

A se ti ne zdi, da je vrjetnost napake v materialu večja pri pocenih diskih, kjer se špara na dokumentaciji, na kontroli in še marsikje?
Vrjetnost napake v materialu je pri firmi, ki stoji za svojim imenom skoraj neobstoječa.

Obstajajo dražje, ampak ali se ti splača imeti najboljše in najdražje, ki so samo 5% boljše od malo cenejših za normalno vožnjo v našem prometu?

Najdeš nek vmesni kompromis, kot povsod!
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Kupil bi ATE (nemško, stari) iz Nemčije (da bo ja ziher) za pol cene kot pri nas pa ne bi imel problemov. Kdo ti je kriv, če si kupil neko romunsko sranje.

krneki0001 ::

stara mama je izjavil:


Ja čist resno, najvrjetneje voziš kakega francoza, ker tam so tako jebiveterski, vem pa za (Utkju na veselje) nemško znamko kjer ne smejo niti avspuha sami švasat, ker jo lahko kar hitro izgubijo.


Bil je GNOJF, torej nemški avto. Avtohiša s pooblaščenim servisom pa ena izmed večjih pri nas. Pa na cliotu se ji je tudi to zgodilo, ampak samo zadnje pakne so zamenjali.

stara mama je izjavil:


Utrgalo ga je ne zaradi slabe kvalitete, ampak zaradi napake v materialu. Enako se ti lahko zgodi tudi z novim "brandanim" diskom.

A se ti ne zdi, da je vrjetnost napake v materialu večja pri pocenih diskih, kjer se špara na dokumentaciji, na kontroli in še marsikje?
Vrjetnost napake v materialu je pri firmi, ki stoji za svojim imenom skoraj neobstoječa.


Verjetnost v cenovnem razredu do 100 evrov na disk je enaka, ker vse diske delajo samo v parih fabrkah in večina jih je na kitajskem, kjer samo na koncu dodajo tak ali tak žig.
Tudi brembo se bo brez problema razletel, če bo tisti najcenejši.

Zgodovina sprememb…

chort ::

Brembo diske (vsaj za moj avto) dela TRW/Delphi.

krneki0001 ::

Ja, tovarne so pa na kitajskem.

stara mama ::

Ja kaj si pa mislu, če voziš golfa.
Eno bolj konkretno firmo bi kupil, majo mal drugač poštimano.
Ekologija™ in Trajnost™

krneki0001 ::

Jaz ne vozim gnojfov. Jaz vozim subaruja kot "daily car". Žena je nekoč imela cliota, potem gnojfa, potem sem jo pa prepričal, da vzame Japonca, ker ne bo imela več tok za servisirat in bo avto "živel" doma in ne na servisu.
In zdej ima tudi ona subaruja za daily car.

stara mama ::

Res ste mi smešni tisti, ki golfe projicirate na vse nemške avte, tako kot Utk projicira starega cliota na vse ostalo.
Ekologija™ in Trajnost™

OmegaM ::

koyotee je izjavil:

OmegaM je izjavil:

V glavnem, če iščeš neklaj več se izplača pogledati na rezervrniavtodeli in podobne strani.
Sam sicer naročim kje kaj občasno na www.autodoc.si, kjer je brez postnine od 110€ dalje.

Drugače pa mislim, da če menjaš diske, poglej v Mb in okrog cene v avto marko, euroton, gmt, adel,... pa da vidiš kolikšna je cena.
Mogoče bi še bilo smiselno od diskih menjati ploščice.


Sploh ni dvoma, da je treba ob novih diskih tut nove ploščice.


To sam vem kaj je smoterno, ampak da me kateri ne bi "napadel" in sem zato napisal kot nasvet.

Marsi katera avtohiša nabavlja avtodele v trgovinah euroton, adel,.... in jih vgrajujejo kot original, toliko o tem.
Pa naj si gre za audi, vw,...
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

krneki0001 ::

stara mama je izjavil:

Res ste mi smešni tisti, ki golfe projicirate na vse nemške avte, tako kot Utk projicira starega cliota na vse ostalo.


Podvozje gnojfov je še v audijih (3), škodah(oktavija), seatih(leon),...

In ker je gnojf skret, to potem z lahkoto projeciramo na večino VAG avtomobilov - vsi so skreti. :))

stara mama ::

krneki0001 je izjavil:


In ker je gnojf skret, to potem z lahkoto projeciramo na večino VAG avtomobilov - vsi so skreti. :))

Dost, da ste ga doma celo kupli :))
Ekologija™ in Trajnost™

RejZoR ::

krneki0001 je izjavil:

stara mama je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Zanimivost je to, da ti na uradnih servisih dajo neke noname diske. In ker so po 70 evrov na komad jim zaupaš.
Če bi ti pa povedal, da gredo iz tega servisa najcenejše kitajske kupit k potokarju/motomatu/adelu/eurotonu in dajo zanje 15 evrov (ker kupujejo na maso), potem jih pa tebi namontirajo v tvoj avto in ti jih zaračunajo 70 evrov, bi jim še zaupal?

Niti slučajno. Bi po hitrem postopku izgubil licenco in naziv "pooblaščeni serviser"

Resno? Ti še vedno verjameš v božička?

Uradni servis;
Žena mi pove, da slabo delajo zavore. Njena mati je slišala pogovor. Grem k Potokarju in kupim kompletno nove, ter zmontiram v avto. Mati ji dopoldne odpelje avto na uradni servis, ker ni vedela, da sem ji jaz vmes že poštimal avto. Popoldne moja spet jamra, da zavore slabo delajo. Razdrem in notri so bili stari diski, stare ploščice in stare pakne zadaj.

Drugi primer uradnega servisa;
Mehanika so vrgli iz servisa, ko so ugotovili, da je na dan ukradel za več 100 evrov delov, olja, .... Kaj je delal? Avto je prišel na servis, original dele so mu zaračunali, on jih pa ni zamenjal, ampak jih je odnesel domov, pa doma šraufal avte popoldne.

Ne preveč zaupat servisom.



stara mama je izjavil:


krneki0001 je izjavil:


Za diske, ki so kos železa je skoraj vseeno kateri so, če imaš avto za normalno uporabo, torej stanje v kolonah, kake malo hitrejše vožnje čez par ovinkov,.... Niso pa da boš z njimi en rally čez vršič udaril in vsak ovinek navzdol potem na polno bremzal, ker jih boš pregrel in bodo zavore odpovedale.

A se hecaš? Odkar je meni utrgalo disk (brez heca, utrgalo!!) se tud s tem ne hecam več.

Utrgalo ga je ne zaradi slabe kvalitete, ampak zaradi napake v materialu. Enako se ti lahko zgodi tudi z novim "brandanim" diskom.

stara mama je izjavil:


krneki0001 je izjavil:


Važne pa so ploščice. Če boš vzel prehude, bo disk požiralo, če boš preslabe, bo piskalo ko boš bremzal. V obeh primerih pa ne bo dobro. V enem ne bo zaviralo dobro, v drugem boš pa na pol leta menjal diske.

Vsekakor, ploščica je polovica bremze! Ponavadi so kompromisi ampak obstajajo tud dražje ki imajo oboje boljše.

Obstajajo dražje, ampak ali se ti splača imeti najboljše in najdražje, ki so samo 5% boljše od malo cenejših za normalno vožnjo v našem prometu?


Se pravi kar neki posamezniki na uradnem servisu mutijo po svoje (in so za to celo odpuščeni ker je proti politiki podjetja), to naj bi bil po tvoje odraz politike vsakega servisa. Somehow. Ok...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

krneki0001 ::

RejZoR je izjavil:



Se pravi kar neki posamezniki na uradnem servisu mutijo po svoje (in so za to celo odpuščeni ker je proti politiki podjetja), to naj bi bil po tvoje odraz politike vsakega servisa. Somehow. Ok...


Lej, šraufam avtomobile že vsaj 25 let, pa ne samo svoje, tudi od kolegov. To delo me sprošča. Ampak ko vidiš, da pripelje avto do mene iz uradnega servisa, ker je nekaj narobe, na uradnem servisu mu pa rečejo, da je to pač normalno za ta avto, veš koliko je ura.
Ti bom samo na enem izmed hujših primerov nakazal:
Kolega pelje forda na uradni servis, ker so bili kabli za svečke za zamenjat (so prebijal). Iz servisa ga kličejo, da je tudi računalnik za nadgradit (WTF????), drugače avto ne bo deloval normalno in da bo to še za 400 evrov podražilo servis. Kolegu se je zdelo čudno in me je poklical.
Sva šla tja in avto je brez "nadgradnje" čisto normalno deloval. Sem preveril verzijo programja in nadgradnje ni bilo (imel je zadnjo verzijo naloženo). Ko sva hotela avto odpeljat, pa sklopka ni delovala normalno. Na srečo sem bil zraven in sva ugotovila, da so iz sklopa hidravlične sklopke izsesali olje, da bi mu lahko še novo sklopko prodali. Po nalitju hidravličnega olja v sistem, se je z avtom brez problemov odpeljal s servisa. In to uradni fordov servis.

Če se tebi to zdi normalno, potem ...

stara mama ::

Ti maš pa res toliko problemov s temi servisi kot jih noben drug smrtnik nima.
Po moje če bi te načrtno hoteli zajebat te ne bi mogli toliko kot uspejo tebe :))
Ekologija™ in Trajnost™

theBill ::

stara mama je izjavil:

Ti maš pa res toliko problemov s temi servisi kot jih noben drug smrtnik nima.
Po moje če bi te načrtno hoteli zajebat te ne bi mogli toliko kot uspejo tebe :))

Poznam tudi sam par zgodb iz prve roke glede uradnih servisov, ki naj bi bili drugače oh in sploh.

Od tega, da je vajenec, kateremu je mehanik prepustil dokončanje dela, v Renault avtohiši pozabil zategnit jermen in je šla mašina, do tega, kako so na Fordovem servisu pri 45k km zaradi okvare odprli mašino, notri pa nekaj let staro že sprijeto olje (katero seveda sploh ni bilo menjano), avto pa še v garanciji in stalno servisiran na taistemu Fordovem uradnem servisu - na koncu pa krivdo poskušali zvaliti na lastnika avtomobila. Pa recimo podobno kot je že nebivedu omenil, tudi sam poznam osebno človeka, ki je iz Hyundai servisa domov pripeljal slabše bremze, kot jih je imel prej gor, pa bremze niso niti bile stvar popravila ali kjerkoli zavedene na računu.

Glede na to, kako slabo so plačani mehaniki na uradnih avtoservisih, se človek temu sploh ne čudi. Če že daš avto na uradni servis, je najbolje, da za čas popravila počakaš kar tam. Ne da zdej stalno tam mehaniku svetiš in gledaš pod prste, si v čakalnici in le občasno preveriš, kaj se dogaja z avtom.

Če ti ne poznaš realnosti in resničnih zgodb, kaj vse se uradni servisi gredo, kakšni vajenci ponavadi šraufajo tvoj avto tam (sploh za nezahtevna popravila), kako goljufajo stranke na podobne načine, kot je opisal nebivedu, še ne pomeni, da se to ne dogaja. Da se pa hkrati še posmehuješ temu, pa kaže na to, da imaš pač zabetonirana svoja prepričanja, osnovana na neki splošni predstavi oziroma "naj bi bilo tako". In kakšen je kaj razgled iz Mt. Stupidity?

 Dunning-Kruger

Dunning-Kruger

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

RejZoR ::

Se pavi je v Sloveniji epidemija nategovalnih URADNIH servisov, pa je folk kar tiho, jih ne prijavi nobeni inšpekciji, nič. Ne vem no, jezst temu pravim da so pravljice. Al pa je folk res tolk glup, da so nategnjeni in potem ne naredijo ničesar.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Utk ::

Zakaj pa mislis, da so tiho? Sej ti napisejo na forum, kaj bi se rad, uradni servisi se pa stalno odpirajo in zapirajo.

RejZoR ::

Napišejo na forumu je reku XD Ja, ker forumi imajo pa res blazno avtoriteto nad nepoštenimi poslovnimi praksami...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

koyotee ::

RejZoR je izjavil:

Napišejo na forumu je reku XD Ja, ker forumi imajo pa res blazno avtoriteto nad nepoštenimi poslovnimi praksami...


A misls da se keri babi, k pelje avto na servis sanja, kaj so popravili, ce sploh kaj?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Utk ::

RejZoR je izjavil:

Napišejo na forumu je reku XD Ja, ker forumi imajo pa res blazno avtoriteto nad nepoštenimi poslovnimi praksami...

Kdo je pa ima? A se bo FBI z njimi ukvarjal? Slabim firmam najbolj skodis, ce jih razkrijes. Da ti potem zamenjajo olje zastonj ni neka kazen. V zapor pa tudi ne gres zlepa. Itak je pa tezko kaj dost dokazat, in drago.

Aston_11 ::

krneki0001 je izjavil:

Jaz ne vozim gnojfov. Jaz vozim subaruja kot "daily car".
AJde, vendar ti praviš, da moraš dvakrat letno zamenjati vse kose na vozilu, od senzorjev dalje. Poleg tega, da ga že kupiš razbitega, pa si menda s tako kanto upaš celo dol do sipin v Afriki. Kolikor nisi en velik Raptor trol, kar se vse bolj kaže.

theBill je izjavil:

Poznam tudi sam par zgodb iz prve roke glede uradnih servisov, ki naj bi bili drugače oh in sploh.
Meni niso privili menjalnika neki pripravniki na vw servisu. Sicer pa nesposobnost mehanikov ni odvisna od znamke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

krneki0001 ::

Aston_11 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Jaz ne vozim gnojfov. Jaz vozim subaruja kot "daily car".
AJde, vendar ti praviš, da moraš dvakrat letno zamenjati vse kose na vozilu, od senzorjev dalje. Poleg tega, da ga že kupiš razbitega, pa si menda s tako kanto upaš celo dol do sipin v Afriki.


To pa ne drži. Jaz ga kupim, poštimam in ga vozim kot daily car nekaj let. In ja, kupil sem subaruja z 290k kilometrov na števcu in šel z njim v afriko in nazaj brez enega problema (2 zluknjani gumi in udarjen izpuh, oboje popravljeno za par evrov v Maroku). Upaš to s svojim golfom?

Aston_11 ::

Itak. Vendar ne po sipinah, mi nasede že v blatu.

SambaShare ::

BTW OP za najcenejše gume poglej na mimovrste. Za motorno olje in gume so me tam že tako razvadili da konkurence niti ne gledam.

Diske in ploščice pa upam da si že naročil iz tujine. Če si vsaj malo mehanika lahko tudi sam zmontiraš, gre za trivialno opravilo.

Netrunner ::

Nič še nisem naročil saj se mi ne mudi, pa glede na to kar se piše v tej temi me je "strah" iti na bilokakšen servis saj kakorkoli obrnem izgleda kot da me bodo vsi nategnili po dolgem in počez. Šrawfanje avtomobilov ni ravno moje področje pa tudi nočem se spuščati v to ker enostavno nisem tip za tako. Iz takih in drugačnih razlogov je zlata vredno imeti dobrega poznanega mehanika.

Kako je z uradnimi servisi nevem, vendar nekateri malo pretiravate saj če bi vse to bilo res potem si bom nabavil raje konja namesto novega avtomobila.

krneki0001 ::

Aston_11 je izjavil:

Itak. Vendar ne po sipinah, mi nasede že v blatu.


Sipine so nekaj drugega kot blato. Pa maroko ima več vrst puščav.

Tole je avto z 290k km


Po takih cestah sva se pa v maroku vozila


Po atlasu


Pa puščava brez sipin:


Kamnita puščava


Kamnita puščava v ozadju pa sipine


Začetek sipin (prvič sem se zakopal)


Ko sem se malo navadil, je pa šlo


Zeleni maroko

theBill ::

Netrunner je izjavil:

Iz takih in drugačnih razlogov je zlata vredno imeti dobrega poznanega mehanika.

Točno to!

Ker dela zase se ekstra potrudi in ve, da bo v primeru šalabajzerstva izgubil stranko. Odpadejo pripravniške napake kot so pozabil zategnit jermen, pozabil priviti menjalnik, prav tako ne pridejo v poštev nategi z ne-menjavo olja, menjavo raznih delov avta s slabšimi, itd. Tudi zna svetovati, kateri znamke rezervnih delov so kvalitetne, preko njega dobiš rezervne dele ceneje kot če bi jih v SLO trgovini nabavil sam, ker ima ekstra rabat v trgovini.

Najti takšnega človeka, to je pa drugo vprašanje, ker raznih nategunov in šalabajzerjev izpod senika (kot tudi tistih, katerim je to osnovna dejavnost) je polno.

Edit:
za gume pa išči najboljšo ceno na ceneje.si: https://www.ceneje.si/L3/930/avto-oprem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena menjave zavornega diska (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11620393 (13447) WizzardOfOZ
»

Slaba kvaliteta zavornih ploščic (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
539263 (6958) easyrider3
»

Pomoč glede reklamacije zavor

Oddelek: Na cesti
233981 (2832) profii
»

Rezervni deli - rezervniavtodeli24 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7322688 (15426) undertacker
»

Kje kupujete rezervne dele za avto

Oddelek: Na cesti
436908 (5690) balluf

Več podobnih tem