» »

Kolektivna neubogljivost kot upor proti dvigu cen?

Kolektivna neubogljivost kot upor proti dvigu cen?

1
2
3 4 5

Webmojster ::

Zdaj ste si vsa leta lepo delali zaloge maščobe, zato da lahko sedaj v hudih časih to maščobico kurite in pač manj pojeste.

kow ::

Magic1 je izjavil:

Res je nenormalno, počasi bo v trgovini že težko najti izdelke, ki niso šli vsaj 20%-50% gor v letošnjem letu. Pa toliko o pod 10% inflaciji.


15% je padel evro proti dolarju. Ze to ti pri surovinah, ki se trgujejo mednarodno nanese precej stroskov. Recimo caj ima v dolarjih podobno ceno kot lani, pa je blagovni vhodni strosek takoj visji. Mleko je slo tudi veliko gor - zakaj toliko, ne vem. Internet, telefonija pa niso sli gor 10% - vsaj meni ne. Enostavno je glavni problem visoka cena energentov v evropi. Problem je kratkorocno resljiv le z visjo brezposelnostjo.

Verjetno se vse bolj splaca nabavljati direktno pri lokalnem kmetu, ki bo relativno sedaj manj drag. Kolikor sem gledal, so sicer dvignili cene, vendar manj kot so sle gor v trgovini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Miki N ::

ST Supermanom inflacija ne pride do živega - po mojem še če bi asteroid padel bi nabijali kako so si naredili opremili bunker na lastni parceli (poceni!) nesposobni butlji pa medtem jebejo ježa. :))

kow ::

Hja, jamrarija verjetno ne pomaga? Sam kupujem manj sladkarij - to je bil prvi ukrep.

MIHAc27 ::

Lokalni kmet tudi ni rešitev. Eden je imel 1l mleka po 1€, ko je bil še po 80c v trgovini. Prodaja pa drug sosed po 60c še vedno, kljub temu da je šlo mleko v trgovini 20% gor.
Na lokalni tržnici, kjer naj bi prodajali kmetje direktno je bila tudi zelenjava večinoma dražja kot v kakih Lidl/Hofer trgovinah.

Pa en kmet ima mleko, drugi jajca, tretji krompir. Če ne živiš 100m stran od vseh treh je nepraktično skakat od enega do drugega. Vsaj meni, ki nimam kleti, da bi kupil 50kg krompirja in ga imel za cel let. Tko da je še vedno najbolj praktična trgovina kjer je vse na enem mestu, pa za sproti kupovat.

kow ::

Saj se oboje ne izkljucuje. Gre bolj za to, da ima skoraj vsak - vsaj pol avtohtoni slovenec - kaksne zveze na podezelju. Ali pa vsaj preko sodelavca itd.
Jasno, da ne bos vsega nabavljal pri lokalnih kmetih. Lahko pa obcasno sproti kaj poberes itd. Cudezne "resitve" seveda ni.

Magic1 ::

kow je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Res je nenormalno, počasi bo v trgovini že težko najti izdelke, ki niso šli vsaj 20%-50% gor v letošnjem letu. Pa toliko o pod 10% inflaciji.


15% je padel evro proti dolarju. Ze to ti pri surovinah, ki se trgujejo mednarodno nanese precej stroskov. Recimo caj ima v dolarjih podobno ceno kot lani, pa je blagovni vhodni strosek takoj visji. Mleko je slo tudi veliko gor - zakaj toliko, ne vem. Internet, telefonija pa niso sli gor 10% - vsaj meni ne. Enostavno je glavni problem visoka cena energentov v evropi. Problem je kratkorocno resljiv le z visjo brezposelnostjo.

Verjetno se vse bolj splaca nabavljati direktno pri lokalnem kmetu, ki bo relativno sedaj manj drag. Kolikor sem gledal, so sicer dvignili cene, vendar manj kot so sle gor v trgovini.

Torej zdaj lahko pričakujemo v kratkem 10% znižanje cen, ker je za toliko EURo zrastel v zadnjih tednih? Sej mi ne gre toliko v nos, da določene stvari gredo bolj gor. Bolj je wtf, da gredo kar random zadeve kar 50-100% gor. Večina pa itak 30-50%. Na koncu pa BS o 9% inflaciji. Mogoče so ja računali pri nas v dolarjih...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Glugy ::

Izdelke ki so jih podražil preveč ( razen osnovnih ) ne kupujem več, če je bila podražitev manjša pa teh izdelkov kupim manj kot ponavadi. To velja za vsak obisk trgovine.

Če trgovec želi biti drag to pomeni da mi sporoča naj kupujem manj. Jaz ga ubogam. Samo tako delam kot trgovec hoče. je ogromno izdelkov ki jih po predlogu trgovca ne kupujem več ne glede na to kako dobri so mi bili. Jz sem človk principa.

kow ::

Magic1 je izjavil:


Torej zdaj lahko pričakujemo v kratkem 10% znižanje cen, ker je za toliko EURo zrastel v zadnjih tednih?


Ni bilo 10%, pa tudi sicer 1 teden pomeni bolj malo. Ce pa se bo evro obdrzal pri teh cenah, je to povsem mogoce - da se bodo nekateri izdelki malo pocenili. Ali vsaj nehali rasti. Ne pozabi, da bo sedaj sla gor tudi minimalna placa - ta del inflacije sele prihaja, torej socialni nemiri in pritiski na dvigovanje plac.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

MIHAc27 ::

Itak... navadno olje je bilo skoz tam 1.2 do 1.5€.. sedaj x2 torej 3€ nekje na liter. Opustil ga ne bom ker radi kaj ocvremo, ga pa probam porabiti čim manj, v cvrtniku ga pustim še za eno rudno ali dve več kot se je prej (pač toliko, da ne vpliva na okus).

Če se nečemu nočem odpovedati, pač bom še naprej kupil. Bencin lahko dajo na 3€/l pa v službo zaenkrat še vedno grem z avtom. Bom pač za vikend šel samo na krajši izlet namesto na morje.

kow ::

Soncnicno olje je poseben primer. Trg je zaradi vojne povsem zjeban. Oljcno je slo gor veliko manj.

kriptobog ::

Magic1 je izjavil:

kow je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Res je nenormalno, počasi bo v trgovini že težko najti izdelke, ki niso šli vsaj 20%-50% gor v letošnjem letu. Pa toliko o pod 10% inflaciji.


15% je padel evro proti dolarju. Ze to ti pri surovinah, ki se trgujejo mednarodno nanese precej stroskov. Recimo caj ima v dolarjih podobno ceno kot lani, pa je blagovni vhodni strosek takoj visji. Mleko je slo tudi veliko gor - zakaj toliko, ne vem. Internet, telefonija pa niso sli gor 10% - vsaj meni ne. Enostavno je glavni problem visoka cena energentov v evropi. Problem je kratkorocno resljiv le z visjo brezposelnostjo.

Verjetno se vse bolj splaca nabavljati direktno pri lokalnem kmetu, ki bo relativno sedaj manj drag. Kolikor sem gledal, so sicer dvignili cene, vendar manj kot so sle gor v trgovini.

Torej zdaj lahko pričakujemo v kratkem 10% znižanje cen, ker je za toliko EURo zrastel v zadnjih tednih? Sej mi ne gre toliko v nos, da določene stvari gredo bolj gor. Bolj je wtf, da gredo kar random zadeve kar 50-100% gor. Večina pa itak 30-50%. Na koncu pa BS o 9% inflaciji. Mogoče so ja računali pri nas v dolarjih...


Kupuj samo iz kosarice, katera je merilo za inflacijo pa bos imel 9% inflacijo. Sem ze veckrat omenil, da je inflacija drugacna od posameznika do posameznika - ti primerjas osebno inflacijo z neko splosno, uradno.

MIHAc27 ::

kow je izjavil:

Soncnicno olje je poseben primer. Trg je zaradi vojne povsem zjeban. Oljcno je slo gor veliko manj.

Jaz ga še nisem videl made in Ukraina.... ga res tam za druge toliko naredijo, da se je posledično toliko podražil tudi pri nam, ali je to samo izgovor?

Pa zakaj imam občutek, da ko bo vojne konec, tudi 1 leto po tem ko se stabilizira vseskupaj, bo olje še vedno ma vsaj 2.5EUR če ne več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

kow ::

Rusija in Ukrajina sta bila pred vojno cirka 30% svetovnega izvoza. To so ogromne stevilke.

Meiniken ::

Miki N je izjavil:

ST Supermanom inflacija ne pride do živega - po mojem še če bi asteroid padel bi nabijali kako so si naredili opremili bunker na lastni parceli (poceni!) nesposobni butlji pa medtem jebejo ježa. :))


Imajo pač težave z egom. Vsi drugi so nesposobni, razen oni :)

XIIT ::

Horas je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Ko je bila minimalka okoli 500e je bil tvoj kecap tudi verjetno cenejsi pa se ob drazitvi nisi spomnil bokojtirati.
Razlika je ko se počasi dviguje, in ko se dviguje z rastjo plače, bil sem v Mercatorju in so kar za 30c dvignili ceno najcenejšega toalet papirja, niso počasi dvigovali za cent tu ali tam in to je za veliko ostalih proizvodov!


točno to, recimo beljaki v interšparu iz 1.69€ na 2.32€ :O kar tako, preko noči. pa še ogromno deugih izdelkov so tako dvignali.

Ker morajo z vsako spremembo cen spreminjati cene na policah + v sistemu. Da se izognejo dodatnemu delu takoj sprve dvignejo ceno za "podražitev + rezerva", da ne rabijo spreminjati ob vsaki spremembi cen.

Ko se jim marža zaradi višjih nabavnih cen zniža pod sprejemljiv nivo pa spet spremenijo prodajno ceno.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

Mr.B ::

kow je izjavil:

Hja, jamrarija verjetno ne pomaga? Sam kupujem manj sladkarij - to je bil prvi ukrep.

Te tipi izdelkov so dobili najvecji donos shrink inflacije. Vec ti bo povedal sinonim Tezkega dihanja kako so to uvozili rusi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

-Wall ::

MIHAc27 je izjavil:

Pa zakaj imam občutek, da ko bo vojne konec, tudi 1 leto po tem ko se stabilizira vseskupaj, bo olje še vedno ma vsaj 2.5EUR če ne več.


Obcutek? :)) To je dejstvo. Ukrajina je samo izgovor, za visanje cen.

Golob bi moral, namesto, da je ceno neke jebene kosarice, ki nikogar dejansko ne zanima, napisati zakonodajo, po kateri so trgovci obvezani oddati cene VSEGA povezane z imenom izdelka in barkodo (unique po celi EU), 3 dni vnaprej, na drzavni streznik, v javni vpogled. Mu bomo mi software spisali, da se bo dalo primerjati. Tole kar je naredil ni ne "t'c ne m's". Na daljavo, vpogled v cene, case spreminjanja cen (da razbijemo kartelno dogovarjanje) in pri komu.

Idejo so imeli dobro, je bila pa slabo zastavljena.

Eden od pogojev kapitalizma je konkurenca. In to, da so jo po Thatcherjevi in Reaganom, pod imenom neoliberalizma, unicili na nivo kartelnega dogovarjanja, nima vec veze s kapitalizmom. Je samo se kartelno dogovarjanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

111111111111 ::

Nimate pojma fantje.

Trgovec bo dvigoval cene, dokler bodo ovce kupovale. Lahko pa gre tudi za vojno marže med dobaviteljem in trgovcem. Dobavitelj bi rad zvišal ceno, trgovec pa na njegov izdelek nabije ogromno maržo, da se izdelek praktično ne prodaja več.

Trgovci so prasci in so v času korone nabili marže na mesne izdelke, osnovna surovina meso iz klavnic je medtem padla. Prejšnje leto pa je osnovna surovina šla gor, so pa trgovci spet dvignili marže. Sosed pravi da so odkupne cene kilograma mesa 4,60€, kar je super cena, prvo leto korone so Slovenski trg zasičili s poceni zmrznjenim mesom, pa je bila odkupna cena po kg mesa 2,90. Veliko malih kmetov je enostavno izhlevilo živino. Ti ne bodo začeli nazaj rediti živali, kmalu bomo jedli meso iz uvoza, oz. ga boste jedli, tisti, ki ga ne boste mogli kupiti pri kmetu.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

-Wall ::

111111111111 je izjavil:

Nimate pojma fantje.

Trgovec bo dvigoval cene, dokler bodo ovce kupovale. Lahko pa gre tudi za vojno marže med dobaviteljem in trgovcem. Dobavitelj bi rad zvišal ceno, trgovec pa na njegov izdelek nabije ogromno maržo, da se izdelek praktično ne prodaja več.

Trgovci so prasci in so v času korone nabili marže na mesne izdelke, osnovna surovina meso iz klavnic je medtem padla. Prejšnje leto pa je osnovna surovina šla gor, so pa trgovci spet dvignili marže. Sosed pravi da so odkupne cene kilograma mesa 4,60EUR, kar je super cena, prvo leto korone so Slovenski trg zasičili s poceni zmrznjenim mesom, pa je bila odkupna cena po kg mesa 2,90. Veliko malih kmetov je enostavno izhlevilo živino. Ti ne bodo začeli nazaj rediti živali, kmalu bomo jedli meso iz uvoza, oz. ga boste jedli, tisti, ki ga ne boste mogli kupiti pri kmetu.


To, da nabijejo marze na meso je kvecjemu pozitivno. Pri klasicnem slovenceljskem kmetu pa nihce (z drobcem intelekta) noce kupovati, ker bo dobil meso polno steroidov in antibiotikov.

Enako velja za sadje in zelenjave, vse krsitve prekoracitev kolicin npr. pesticidov, so se v glavnem dogajale ravno pri preprodajalcih na crnem trgu - klasicnih slovenceljskih kmetih, ki so prodajali po premium ceni, "samo prijateljem", zraven pa so se s tem izognili nadzoru.

Kekci, ki se grejo "naravno kupovanje" pri viru, dejansko delajo samo skodo samim sebi, ker kmet jih BO nategnil za svoj profit, hkrati pa ga nihce ne preverja. Za njega win-win, za vas lose-lose.

Glede tega noces kupovati pri nikomur, ki ima najmanjso moznost zaobiti zakonodajo (ker ljudje, sploh slovenceljni so ene velike pizde - drzaven nadzor ima namen, zal je premajhen). Poglejte si ameriske kure (pa ni osamljen primer niti v Sloveniji, samo, ce si pod drobnogledom inspektorata, pa ceprav je slab, se tega ne upas iti), ki jih namakajo v varekino pred pakiranjem.

Sorry, mi je moje zdravje bolj pomembno kot nepreverjeni izdelki.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

-Wall ::

-Wall je izjavil:

Trgovci so prasci in so v času korone nabili marže na mesne izdelke, osnovna surovina meso iz klavnic je medtem padla.


Se na tole. Ja, trgovci so prasci, ampak, ce kupim od njega, mi z hudo financno izgubo garantirajo, da je meso/zelenjava/mlecni izdelki po predpisih, sicer jih lahko tozim. Nihce me ne brani pred pokvarjenim kmetom, kjer sem nekaj kupil "na crno", sam pa tudi ne bom nosil vsake zelenjave in mesa na analizo. Ergo, pri kmetih, brez stemplja inspekcije in racunom, se ne kupuje nic, lahko sicer nasedate njihovim obljubam, "majke mi" ipd. bullshitu ampak saj vsi vemo kako verodostojno je to.

Saj vcasih se je dalo. Ampak nismo vec "vcasih". Danes so kmetje samo enake pizde kot vsi ostali.

Da ne bo nesporazuma, mi nihce ne rabi verjeti, ampak na vasem mestu bi bil se vesel, ce imajo kmecke "gajbice" italianske napise. Ker so podvrzene vsaj neki zakonodaji, ceprav se prodaja pod bio-eko od lokalnega kmeta (izvira pa iz Trsta; recimo ljubljanska trznica, najvecja eksteritorialna italianska trznica v EU, kjer vam nabijejo trikratnik cene iz Trsta, kamor so se odpeljali po zelenjavo ob 6:00 in jo prodajajo pod "naso" ob 10:00).

Trgovci so maksimalne pizde. Vecje so edino slovenceljski kmeti, vseeno mora trgovec prezveciti vsaj osnove etike na strokovni trgovski. Kmet je nima.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

mr_chai ::

Nekoč ko sem bil še reven, sem šel v trgovino s 3 evri po špagete, konzervo tune in paradižnikovo mezgo. Danes mi ta podvig ne bi uspel.

Scaramouche3 ::

mr_chai je izjavil:

Nekoč ko sem bil še reven, sem šel v trgovino s 3 evri po špagete, konzervo tune in paradižnikovo mezgo. Danes mi ta podvig ne bi uspel.


Rešitev dosti ljudi je da te obtožijo je da, je to sranje in da pač moraš priti v višji sloj in se nehaš pritoževati!

Problem današnjih dni je da ni več kot 30 let nazaj ko nismo imeli 20-30% populacije ki živi dosti dobro, da jih resne podražitve ne bodo uničile in tudi če Iphone stane na enkrat 2x več ne bodo šli na ulico!
In če začnemo protestirati, bodo proizvajalvi pač potrojili cene in ti bodi njim pač dali denar, ki je drugače prišel od nas, in smo uničeni tudi pri izsiljevanju!

-Wall ::

Scaramouche3 je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Nekoč ko sem bil še reven, sem šel v trgovino s 3 evri po špagete, konzervo tune in paradižnikovo mezgo. Danes mi ta podvig ne bi uspel.


Rešitev dosti ljudi je da te obtožijo je da, je to sranje in da pač moraš priti v višji sloj in se nehaš pritoževati!

Problem današnjih dni je da ni več kot 30 let nazaj ko nismo imeli 20-30% populacije ki živi dosti dobro, da jih resne podražitve ne bodo uničile in tudi če Iphone stane na enkrat 2x več ne bodo šli na ulico!
In če začnemo protestirati, bodo proizvajalvi pač potrojili cene in ti bodi njim pač dali denar, ki je drugače prišel od nas, in smo uničeni tudi pri izsiljevanju!


Pozabi na podrazitve. Vprasanje niso podrazitve ampak smeti in strupi, ki ti jih prodajajo kot hrano.

A mislis, da visji sloj je, kaj bolj kvalitetno? Kmetic mu nalozi, kako bio-eko-oh-in-sploh kmetuje, zavije v dve pentlji in tri cipke in "visji sloj" je zadovoljen, ceprav zre strupe, enako kot ostali.

Edina resitev je drzavna kontrola. V trgovinah, pri proizvajalcih in absolutno brez kakrsnegakoli kupovanja mimo racuna (ja, ne dobis ~20% davka, ampak hkrati dobis zvisano ceno za vec kot to in nobene kontrole - dejansko se sprasujem, kaksni kreteni so ljudje, ki se to grejo).

"Imam ekstra super bio-eko meso za prodat" (zamolcim, da je od crknjenega psa, ki sem ga zadnja leta zdravil z vsem kar sem dobil), ste prepricani, da ste ga sposobni prepoznati od piscanca? Od govedine? Prasca? Konja - je bil primer, ko so konjsko meso dirkalnih konj prodajali?

Zelo dvomim. In to pocnejo kmetje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

dfgdfg ::

Letos je bla suša, krme ni oz. je draga (seveda tudi zarad UA), zato naši kmetje izdatno koljejo in še vedno relativno pocen prodajajo meso. Spomlad pa ne bo krme in ne bo mesa. Prave podražitve šele pridejo. Kdor ma vrtiček, bo saj zelenjavo mel.

starfotr ::

Mi smo itak skoraj v celoti odvisni od tujine.

In četudi naši kmetje ne bodo več imeli kaj prodat, bodo pa tujci prodajali.

Problem bo nastal, ko bodo tujci dvignili cene ali pa ne bodo več prodajali nam. Takrat bomo zaradi tega imeli hude težave in bomo lahka tarča. Ker nam vsak dan 2 kmetiji zapreti vrata, se bo zgodilo lahko zelo kmalu.

BCSman ::

Ce bo hrana vedno bolj draga se bodo pac programerji prekvalificirali v kmete?
Uvozena hrana iz tujine, kjer so dovoljeni pesticidi, ki pri nas niso vec dovoljeni, se manj pa dobavljivi. Sedaj bo se bolj bizarno, ko bo ukinjenih 50% pesticidov, mirno se bo pa uvazalo hrano iz tretjih drzav kjer ni pravil.

starfotr ::

Programerji bodo odšli. Ne bodo se oni ukvarjali s hrano.

A. Smith ::

Kar se tiče kmetijskih pridelkov, bodo spomladi precej dragi, ker je bila letos slaba letina zaradi suše.

Zaradi suše je tudi živalske krme močno premalo in se količina živali v hlevih močno zmanjšuje. Kmetje, ki vedo, da nimajo krme, pošiljajo živali v zakol, kar trenutno drži cene mesa relativno nizko. Naslednje leto, ko živali enostavno ne bo, pa se pripravite na resno visoke cene mesa.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

111111111111 ::

-Wall je izjavil:


Sorry, mi je moje zdravje bolj pomembno kot nepreverjeni izdelki.

Se strinjam. Kupuj Poljsko meso v Lidlu po 3,30 za kilo. To je ziher preverjeno prelito z amoniakom in dodanimi aromami. Butec.

-Wall je izjavil:

Trgovci so maksimalne pizde. Vecje so edino slovenceljski kmeti, vseeno mora trgovec prezveciti vsaj osnove etike na strokovni trgovski. Kmet je nima.

Vi mislite, da na Ljubljanski tržnici kupujete od Slovenskega kmeta in Slovensko zelenjavo? :D

Jaz vidim, kje sosed pase kravo, meso je perfektno, saj ga on istega vrže v svojo skledo.

Marsikdo ne ve kakšna je razlika med kupljeno "preverjeno" šunko pri slovenskih trgovcih in domačo šunko, ki se jo pripravi na veliko noč. Razlika je ogromna. Sicer pa vsakemu svoje.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

starfotr je izjavil:

Mi smo itak skoraj v celoti odvisni od tujine.

In četudi naši kmetje ne bodo več imeli kaj prodat, bodo pa tujci prodajali.

Problem bo nastal, ko bodo tujci dvignili cene ali pa ne bodo več prodajali nam. Takrat bomo zaradi tega imeli hude težave in bomo lahka tarča. Ker nam vsak dan 2 kmetiji zapreti vrata, se bo zgodilo lahko zelo kmalu.

Z govejim mesom smo bili samooskrbni, ampak se ga večina proda v tujino kot prvo kakovost. :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

T440 ::

Poljščine v Sloveniji bi morale biti relativno poceni, saj slovenskem kmetovalcem (hint: Kordiš), ne samo da ni potrebno plačati delovne sile (delajo za vitamin D in kako glavo solate), ampak ker njivo organizirajo v obliki socialnega podjetja celo dobijo subvencijo.....

Tako da je rast cen poljščin v Sloveniji res povsem nerazumna. Ampak revolucija ni zastonj, ne?

111111111111 ::

A. Smith je izjavil:

Kar se tiče kmetijskih pridelkov, bodo spomladi precej dragi, ker je bila letos slaba letina zaradi suše.

Zaradi suše je tudi živalske krme močno premalo in se količina živali v hlevih močno zmanjšuje. Kmetje, ki vedo, da nimajo krme, pošiljajo živali v zakol, kar trenutno drži cene mesa relativno nizko. Naslednje leto, ko živali enostavno ne bo, pa se pripravite na resno visoke cene mesa.

Meso se je že podražalo. Odkup je šel iz 4,40 na 4,60. Slovenski kmetje raje naložijo živali na šlepar in peljejo v Italijo. Bojim se pa da naše klavnice in predelovalci mesnih izdelkov nimajo več maneverskega prostora pri takih odkupnih cenah. Kmalu bomo v Slovenskih klobasah jedli Poljsko 1 leto staro zmrznjeno meso.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

nirburu ::

kow je izjavil:

Rusija in Ukrajina sta bila pred vojno cirka 30% svetovnega izvoza. To so ogromne stevilke.


Huh. Kako naključje, da se je ravno tam začela vojna, takoj po virusu neznanega izvora, po tem ko so nam zadnjih par let pravili, da bo treba rpešaltat na ščurke.

huh.

Ampak ja.

Izdelki gredo gor. Vidim na lastne oči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nirburu ()

WizzardOfOZ ::

111111111111 je izjavil:

Kmalu bomo v Slovenskih klobasah jedli Poljsko 1 leto staro zmrznjeno meso.

to kar sedaj prodajajo, je eno leto staro zmrznjeno meso iz poljske. potem no več let staro.
a ni bila par let nazaj ena afera, ko so 10 let staro zmrznjeno svinjsko meso prodajal.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

redtech ::

German CPI
https://tradingeconomics.com/germany/co...

Večinoma se dviga linearno, po COVID ekpsrimentu se je postavil v parabolo.
Bolj se bo politika vmešavala z raznimi dodatki bolj strmo bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

111111111111 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

to kar sedaj prodajajo, je eno leto staro zmrznjeno meso iz poljske. potem no več let staro.
a ni bila par let nazaj ena afera, ko so 10 let staro zmrznjeno svinjsko meso prodajal.

Kupujte lokalno. Bolj ziher od največjih trgovcev, ki preverjajo vse parametre.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

zobnik ::

Pač ne kupujem več tolk, ampak bolj osnovo in se več kuha

IgorCardanof ::

Dobra iztocna tocka teme. Zal je res to, da ceprav bi se dalo organizirat nek bojkot izdelkov, to nikaor ne bi mogli dosezt v tej meri, da bi trgovca/dobavitelja kaznovali za njegovo pozresnost.

Tu se predvsem nanasam na drazje izdelek (avtomobili, telefoni, itd), kjer bi lahko s skupinskim bojkotom marsikatero firmo spravili v propad, pa se je nazalost ze veckrat pokazalo, da bo ljudstvo samo pozrlo ves bullshit, ki jim ga servirajo.

Kot potrosniki imamo veliko moc nad trgovci/proizvajalci, a to le v primeru, da delujemo skupaj. In glavno vprasanje sedaj je, kako to doseci.

Za primer, ko je Apple napovedal, da ne bo vec dajal polnilcev k telefonom, bi morali vecinsko bojkotirati vse Applove izdleke. Naslednic bi trikrat premislili, preden bi ven prisli s kako idejo kako nadaljne nategnit stranko.

Pa vem, samo utopicne zelje :|
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

solatko ::

111111111111 - Pri skoraj vsaki neumnosti, ki se je zgodila v tej državi, je puklavc zraven in dokler ne bo ta shizofreni revanšist zapustil politike in odšel v zanj primerno ustanovo, v SLO ne pričakujte napredka.
Delo krepa človeka

111111111111 ::

solatko je izjavil:

111111111111 - Pri skoraj vsaki neumnosti, ki se je zgodila v tej državi, je puklavc zraven in dokler ne bo ta shizofreni revanšist zapustil politike in odšel v zanj primerno ustanovo, v SLO ne pričakujte napredka.

Od kdaj pa je Kučan puklast?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

BRBR ::

kow je izjavil:

...da ne bos vsega nabavljal pri lokalnih kmetih. Lahko pa obcasno sproti kaj poberes itd....

Se nam ne da ukvarjat s padalci in z malenkostmi. Enim se seveda da ampak tudi teh kot tudi nas počasi zmanjkuje. Ostalo bo samo še super drago in za redne stranke.

-Wall ::

111111111111 je izjavil:

-Wall je izjavil:


Sorry, mi je moje zdravje bolj pomembno kot nepreverjeni izdelki.

Se strinjam. Kupuj Poljsko meso v Lidlu po 3,30 za kilo. To je ziher preverjeno prelito z amoniakom in dodanimi aromami. Butec.

-Wall je izjavil:

Trgovci so maksimalne pizde. Vecje so edino slovenceljski kmeti, vseeno mora trgovec prezveciti vsaj osnove etike na strokovni trgovski. Kmet je nima.

Vi mislite, da na Ljubljanski tržnici kupujete od Slovenskega kmeta in Slovensko zelenjavo? :D

Jaz vidim, kje sosed pase kravo, meso je perfektno, saj ga on istega vrže v svojo skledo.

Marsikdo ne ve kakšna je razlika med kupljeno "preverjeno" šunko pri slovenskih trgovcih in domačo šunko, ki se jo pripravi na veliko noč. Razlika je ogromna. Sicer pa vsakemu svoje.


Loool, kaksen naivec, samemu sebi odgovarjas, pa ti se kar ni jasno.

Tista krava, ki jo vidis kako se pase, bo res sla v sosedov lonec in tudi cez mejo, kjer se pravi slovenski kmet klanja tujim gospodarjem (stoletna praksa).

Ti bos dobil pa Lidlovo meso, vzeto iz embalaze, s ceno nabito iz 3,30 na 4,30. In se ti bo zdelo takooooo zelo boljse, ker si ga kupil "pri kmetu".

Enako kot dobis na ljubljanski trznici domaco zelenjavo (kar sem sicer omenil, pa si preneumen, da bi prebral):

-Wall je izjavil:

Da ne bo nesporazuma, mi nihce ne rabi verjeti, ampak na vasem mestu bi bil se vesel, ce imajo kmecke "gajbice" italianske napise. Ker so podvrzene vsaj neki zakonodaji, ceprav se prodaja pod bio-eko od lokalnega kmeta (izvira pa iz Trsta; recimo ljubljanska trznica, najvecja eksteritorialna italianska trznica v EU, kjer vam nabijejo trikratnik cene iz Trsta, kamor so se odpeljali po zelenjavo ob 6:00 in jo prodajajo pod "naso" ob 10:00).



Ajaaaaa, tocno, sosed bo sebi v izgubo, tebi, ki si tako poseben, prodajal meso pod ceno, zato ker slovenceljski medsosedni odnosi, ze prav legendarno tako dobri... kaksen naivec :)) :)) :)) Ti povem, kaj se v vecini primerov zgodi: proda ti madzarsko/poljsko/... meso enako kot Lidl ali Mercator. Samo v novi "embalazi" (pvc vrecka), brez porekla.

Jaz pa sporocam nekaj drugega. Kupujte samo pregledano od drzavne inspekcije. Nikoli direktno od kmeta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

feryz ::

Od državne inšpekcije je pregledan kakšen delček promila tega, kar se dobi v štacunah. Parkrat letno štihproba.
Tako da ti kar verjemi, da je hrana v trgovinah preverjena.

-Wall ::

feryz je izjavil:

Od državne inšpekcije je pregledan kakšen delček promila tega, kar se dobi v štacunah. Parkrat letno štihproba.
Tako da ti kar verjemi, da je hrana v trgovinah preverjena.


Pri kmetih zagotovo ni, s tem, da trgovina tvega veliko vec od kmeta. Na celotni lestvici prodajalcev mesa je NAJMANJ zaupanja vreden ravno kmet (se enkrat - Ljubljanska trznica, kjer zjutraj nabavijo zelenjavo v Trstu (seveda, za kekce, ki temu res verjamete - kupijo zelenjavo, ki je eko-bio-najvisje kvalitete in ne najcenejso, 5x prevec spricano in utopljeno v umetnih gnojilih, da je kar najlepsa) in jo cez 2 uri, jo po trikratni ceni prodajajo kot svojo, hochstaplerji pa so vsi veseli, kako "domace in zdravo" jedo - ne mi verjet, preverite gajbice z italianskimi napisi, hochstaplerji so tako zabiti, da jih "pridelovalci" niti ne skrivajo), ker ima najvecje moznosti goljufanja. Pac idioti, ki verjamejo v slovenceljsko postenost... pa dajte, vas denar in vase zdravje.

Vecja verjetnost je, da je Lidl/Hoffer/Mercator, nekje po celotni poti pregledal meso, kot pa, da ga je inspekcija od nekega Francelja iz PickeMaterine.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

-Wall ::

Pa mimogrede, da ne bo nesporazuma, ni samo z mesom tako, osebno poznam kmeta iz zelo bliznje Ljubljanske okolice (Savlje, ste se kdaj vprasali, zakaj jim nikoli ne zmanjka krompirja?), ki ima dve njivi na katerih pridela krompir zase, hkrati pa uvaza italianski krompir in ga prodaja kot svojega. Posel mu cveti, kupuje ga masovno v Italiji in vlaci v kombiju v Slovenijo, nabije se enkrat visjo ceno in proda tukaj. Enako kot je z oljcnim oljem, ki ga slovenci pridelamo 2x vec kot imamo oljk.

fikus_ (proizkusa izbrisati moj zapis): se ti opravicujem, da razgaljam vase poslovne prakse. Ampak goljufom je treba stopiti na prste, enako kot naivnim pricakovanjem, zaradi katerih goljufi sluzijo obilo denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

-Wall ::

U, pa za piko na i, tartufi "iz istre". Ta je pa za celotno novo temo,

Samo tole si preberite, to so tartufi, ki jih kupite v trgovini in dobite na kroznik v restavracijah, 1l "naravne" arome je ~30-40 eurov, iz njega lahko naredis cisterno "tartufovega" olja:
https://novice.najdi.si/predogled/novic...

Zelo verjetno nihce od hochstaplerjev, ki prisegajo na tartufe, se nikoli v zivljenju ni jedel tartufov. Ampak NAFTO.

Ker, zagotov ne veste, da se v primeru pravega tartufa (z izjemo nekaj najbolj nekvalitetnih vrst, ki se jih streze ob naftaizirani tartfati (ali olju)), tartuf stehta pred mizo, nariba dokler ne reces dovolj, stehta se enkrat in se to doda ceni hrane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

111111111111 ::

-Wall je izjavil:


Loool, kaksen naivec, samemu sebi odgovarjas, pa ti se kar ni jasno.

Tista krava, ki jo vidis kako se pase, bo res sla v sosedov lonec in tudi cez mejo, kjer se pravi slovenski kmet klanja tujim gospodarjem (stoletna praksa).

Ti bos dobil pa Lidlovo meso, vzeto iz embalaze, s ceno nabito iz 3,30 na 4,30. In se ti bo zdelo takooooo zelo boljse, ker si ga kupil "pri kmetu".

Enako kot dobis na ljubljanski trznici domaco zelenjavo (kar sem sicer omenil, pa si preneumen, da bi prebral):

Jaz pa sporocam nekaj drugega. Kupujte samo pregledano od drzavne inspekcije. Nikoli direktno od kmeta.

Kot vidim nimaš pojma.

Ko kupujem meso pri kmetu mesarju povem kateri kos naj mi zapakira, kateri del pljučne želim imeti, kateri del hrbta in tako naprej...

KAr se tiče izvoza. Misliš da kmet vozi čez mejo frišno meso? Veš koliko je papirologije da to narediš? H kmetu pride šlepar in naloži žive živali.

Vidim da nimaš pojma kako v RS poteka zakol govedi. Pri vsakem zakolu se vzame vzorce in žival pregleda s strani veterinarske službe, toliko o tvoji državni inšpekciji. Potem pa kmet meso dvigne, ko je to primerno ohlajeno.

Pri nas smo vedno kupovali od lokalnih kmetov, ti pa le v Lidl, ki ga skrbi za tvoje zdravje in je piščanec 100x pregledan, da ne boš umrl. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

PacificBlue ::

-Wall je izjavil:

feryz je izjavil:

Od državne inšpekcije je pregledan kakšen delček promila tega, kar se dobi v štacunah. Parkrat letno štihproba.
Tako da ti kar verjemi, da je hrana v trgovinah preverjena.


Pri kmetih zagotovo ni, s tem, da trgovina tvega veliko vec od kmeta. Na celotni lestvici prodajalcev mesa je NAJMANJ zaupanja vreden ravno kmet (se enkrat - Ljubljanska trznica, kjer zjutraj nabavijo zelenjavo v Trstu (seveda, za kekce, ki temu res verjamete - kupijo zelenjavo, ki je eko-bio-najvisje kvalitete in ne najcenejso, 5x prevec spricano in utopljeno v umetnih gnojilih, da je kar najlepsa) in jo cez 2 uri, jo po trikratni ceni prodajajo kot svojo, hochstaplerji pa so vsi veseli, kako "domace in zdravo" jedo - ne mi verjet, preverite gajbice z italianskimi napisi, hochstaplerji so tako zabiti, da jih "pridelovalci" niti ne skrivajo), ker ima najvecje moznosti goljufanja. Pac idioti, ki verjamejo v slovenceljsko postenost... pa dajte, vas denar in vase zdravje.

Vecja verjetnost je, da je Lidl/Hoffer/Mercator, nekje po celotni poti pregledal meso, kot pa, da ga je inspekcija od nekega Francelja iz PickeMaterine.


Slovenija ni samo Ljubljana, pa tudi kmetje niso vsi iz Ljubljane.
Ali drugace povedano, kupujte lokalno pri kmetu doma, na trznicah pa itak lahk skor vsak prodaja, tudi če ni kmet.
I’m out.
:3

-Wall ::

Predgovor: ce trgovina/mesar goljufata s poreklom mesa, lahko faseta konkretno kazen ali celo zaprtje. Ce to pocne kmet, pri prodaji mesa "na crno", ga nihce ne more niti preveriti. Kar seveda tudi na polno izkoriscajo.

111111111111 je izjavil:

-Wall je izjavil:


Loool, kaksen naivec, samemu sebi odgovarjas, pa ti se kar ni jasno.

Tista krava, ki jo vidis kako se pase, bo res sla v sosedov lonec in tudi cez mejo, kjer se pravi slovenski kmet klanja tujim gospodarjem (stoletna praksa).

Ti bos dobil pa Lidlovo meso, vzeto iz embalaze, s ceno nabito iz 3,30 na 4,30. In se ti bo zdelo takooooo zelo boljse, ker si ga kupil "pri kmetu".

Enako kot dobis na ljubljanski trznici domaco zelenjavo (kar sem sicer omenil, pa si preneumen, da bi prebral):

Jaz pa sporocam nekaj drugega. Kupujte samo pregledano od drzavne inspekcije. Nikoli direktno od kmeta.

Kot vidim nimaš pojma.

Ko kupujem meso pri kmetu mesarju povem kateri kos naj mi zapakira, kateri del pljučne želim imeti, kateri del hrbta in tako naprej...


Seveda, enako naredim jaz v trgovini ali pri mesarju.

111111111111 je izjavil:

KAr se tiče izvoza. Misliš da kmet vozi čez mejo frišno meso? Veš koliko je papirologije da to narediš? H kmetu pride šlepar in naloži žive živali.


Kr neki.

111111111111 je izjavil:

Vidim da nimaš pojma kako v RS poteka zakol govedi. Pri vsakem zakolu se vzame vzorce in žival pregleda s strani veterinarske službe, toliko o tvoji državni inšpekciji. Potem pa kmet meso dvigne, ko je to primerno ohlajeno.


Seveda, in to meso gre v tujino, ti pa dobis meso, ki ni bilo zaklano v RS. V PVC vrecki iz merkatorja, ki ni bilo pregledano.

111111111111 je izjavil:

Pri nas smo vedno kupovali od lokalnih kmetov, ti pa le v Lidl, ki ga skrbi za tvoje zdravje in je piščanec 100x pregledan, da ne boš umrl. :D

Ne sekiraj se, ti kar kupuj in verjami. Placebo ima baje tudi okus. Pa se kakseno domace tartufovo olje kupi za zraven.

Naivec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj ne kupujete od kmetov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44144467 (37246) feryz
»

Koliko vam resnično pomenijo slovenski izdelki? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27832117 (23584) Snegec
»

Meso v trgovini pred iztekom roka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1069326 (6375) feryz
»

Lokalna hrana v času korone (in drugih neželenih dogodkov)

Oddelek: Problemi človeštva
394409 (2509) hr_natakar
»

vsakdanje podražitve (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10920595 (18122) dexterboy

Več podobnih tem