» »

Meso v trgovini pred iztekom roka

Meso v trgovini pred iztekom roka

«
1
2 3

zobnik ::

Ga kdaj kupite (poredko vzamem kako malenkost a večinoma mesa ne kupujem v trgovini), so že ble kake težave. Konec novembra sem v Mercatorju vzel piščančji file, naslednji dan je bil rok uporabe. Pa sem skoraj bruhal, kadar pa doma zaužijem salame, golaž, domače hrenovke pa dosedaj v vseh teh letih nobenih težav.

A110 ::

kako že gre tisto, zrezek je najboljši malo preden se začne razkrajati. Kupujem sicer ne izdelkov pred rokom ampak če jih imam v hladilniku in jim rok poteče se ne sekiram in pojem če je na videz vonj in okus ok. Itak je tisti rok približno postavljen in še to z kar nekaj varnostnega časa za vsak primer.

sekvap ::

Če vem, da bom v dveh dneh porabil ga vzamem. Do sedaj nisem imel še nikoli težav ampak bolj po redko kupujem.

krneki ::

Ribe in perutnine ne vzamem nikoli. Ostalo pa če je res dober popust pa da mislim takoj porabiti.

Apofis ::

Ravno danes sem jedu piščanca, k mu je preteku rok konc novembra (sicer tud kupljen pred iztekom v hofru)...sicer sm ga mel zamrznjenega...ej, že dolgo časa nism jedu bolšga, sočen, dejansko okus fin...super zadeva na kratko.

veteran ::

Dlje kot stoji, boljše je. To je zorjeno meso. :-)

immortan ::

kupiš, razparceliraš tak da maš za X ljudi kosilo, zmrzneš in odmrzneš ko potrebuješ

harvey ::

Ne.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Voluharr ::

Za test vzel ražniče, ko sem jih odprl so bili že po vonju zanič.
Mleto začinjeno meso, vakum pakiranje pa je bilo povsem vredu.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

Markus386 ::

Piscanca ne.

Pujsa, govedino itd, pa ja.

feryz ::

Mesa se ne kupuje v trgovinah. Vsaj to bi vam bilo lahko jasno.

showsover ::

Tudi mesnica je trgovina, vsak pa pač (še posebej v teh časih) ne more za vsak kg mesa h kmetu lazit...

Mimogrede, piščanec je najbolj rizičen, tudi znotraj roka, ne proti koncu, ribe pa kupuješ samo sveže.

Malo sem slabe volje, ko se z nekakovostnimi enovrstičnicami uničuje načeloma zanimivo temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Samael ::

Meni so tudi vedno smešni tisti:

Debata o medu: Po med se gre h kmetu!
Debata o krompirju: Krompir se kupuje pri kmetu, ki ga poznaš! (a da ga?)
Debata o mesu: Meso se kupuje od kmeta!
Debata o siru: Vsi vemo, da se sira ne kupuje v trgovini ampak od kmeta!
Itd...

Mislim, a to kar vsi iz recimo Ljubljane popoldne po službi nekje po gorenjski skačete od bajte do bajte pa sprašujete, če ima kdo pol kile sira za prodat? :D
Samael != Samuel

IL_DIAVOLO ::

Kupujem samo sparovo in tusevo meso in nikoli pred rokom, ker itak vse vržem zamrzovalnik in nočem da mi začne cez 2 meseca smrdet.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: PunkDude ()

feryz ::

Ampak eni res to delamo. Ali ga kupimo od kmetov, ali ga ne jemo. Simpl.

Samael ::

feryz je izjavil:

Ampak eni res to delamo. Ali ga kupimo od kmetov, ali ga ne jemo. Simpl.

V Sloveniji živi precej precej več ljudi v mestu kot na kmetih in ne vem od kje nekaterim slo-techarjem ideja, da prav sleherni meščan pozna kmeta prav za vsako pizdarijo, ki jo sicer kupi v živilski trgovini.
Kot tudi od kje ideja, da kmet pa ne more delati pizdarije (še pomnemo afero z medom?) in točno veš, kaj dobiš pod pultom od njega. Mislim, get a grip, človek. (pa ne leti to zgolj nate)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

IL_DIAVOLO ::

Samo govedina se izplača, ker govedina fojtrana s silosom smrdi.

Pa piščance tudi jemljem od kmeta, kupljeni so celi prhki :D

showsover ::

Ja, super za tiste, ki imajo skrinjo polno super-nadeko-samo-s-senom-in-pšenico-ali-kako-drugače-top-shit-vzgojen-in-hranjeno-prosto-živeče-brez-vsakega-stresa 'meso'. Rade volje pridem koštat, če postrežete za kakšno južino in pohvalim gospodinjo in gospodarja, mogoče gospodinji še pomežiknem, z gospodarjem pa spijem sadjevec. Ampak to res ni realno pričakovati, da ima vsak to možnost

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

zobnik ::

Ok, hvala nekaj komentarjev je potrdilo, da se ne motim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

starfotr ::

Kakovost je seveda lahko slabša pri takem mesu.

Treba je takoj pripravit in pojest. Nekateri recimo fliknejo tako meso v zamrzovalnik. To je pa narobe!


Glede kmeta: ja, definitivno je najbolje od kmeta. Problem je, ker se folku ne da s tem hecat, kmetom pa tudi ne.

Druga najboljša opcija je mesnica. Šele nato pridejo na vrsto pakirane zadeve.

showsover ::

Ja pa kako češ takoj pripravit in pojest svinjsko/govejo polovico? Pa to ma do 500kg! Kmet tudi nima fureža vsak dan, ali?

starfotr ::

Ja kupiš meso in ga daš v zamrzovalnik.

Oziroma se tako dogovoriš, da koljejo po naročilu. Jaz imam tako, da me pokliče, povem kaj bi in nato mi pove, kdaj imajo dovolj naročil, da bo šlo nekaj spet pod nož. To je to.

showsover ::

Torej ima (sosed, vsaj v isti regiji ali občini, ali kakšne omejitve so že trenutne, ne vem, ker papir) kmet nek informacijski sistem, kjer se zbirajo in obdelujejo naročila, da lahko planira koline? Če ga nima, mu pa ne bi škodil. Ja, se strinjam, če ne, je preveč dela s tem za 95% ljudi.

starfotr ::

Sistem je telefon in blok ter kuli.

showsover ::

Ja, očitno deluje, dokler ima do 10 strank, ko pa bi jih imel 50 ali več, bi pa moral nabaviti še kak blok in še kak kuli, ali?

Samael ::

Samo to postane pa res časovno zahtevo. Pa po olivno olje na Primorsko "od kmeta, ki ga poznaš", pa po bučno olje v Prekmurje "od kmeta, ki ga poznaš", pa po med na Dolenjsko "od kmeta, ki ga poznaš", pa po sir na Gorenjsko "od kmeta ki ga poznaš", pa po moko še enkrat v Prekmurje do "mlinarja, ki ga poznaš"...
Kje je potem šele ozimnica (sadje, zelenjava ...), pa do prašičjih polovic, piščančjih prs, klobas in pršuta ... še prišel nisem.

edit.
Ah, kurc ... jaz sem po službi zmatran. Se bom jutri sproti v Hoferju ustavil.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

showsover ::

Pa to je moj point, trgovine so tam z razlogom. Dobro, ni vse super-eko-nestresirano meso ali zelenjava ali karkoli, je pa še vedno sprejemljivo, upam. Gurmani in sladokusci pa imajo svoje posebne dobavitelje z zvenečimi imeni in začinjeno ceno :) Vse lepo in prav, dokler gre za manjšino kupcev. Mislim, eno je zmrdovanje moraliziranje svetovanje, drugo je praktičnost.

zobnik ::

starfotr je izjavil:



Treba je takoj pripravit in pojest. Nekateri recimo fliknejo tako meso v zamrzovalnik. To je pa narobe!





tako naredil 500g paket direkt v novo zmr.omaro...včasih več kg kupoval in po 200g spravil v vrečkice

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Samael ::

Stvar je tudi v tem, da na splošno v resnici blazno malo vemo, večinoma nimamo vpogleda v to kaj kmet "ki ga poznamo" dela in koliko je tisto na črno kupljeno od njega boljše kot v trgovini. Ja, pri kom najbrž je. Pa pri drugemu spet ne. Jaz pa nimam kristalne krogle.
Pa pogosto niti ne gre za namerne napake, če se prav spomnim je bil tista afera ko so naši kmetje oz. čebeljari medu dodajali pesticide in par let pozneje še ena, ko so v medu našli antibiotike, predvsem malomarnost in nepoznavanje "čebelarjev, ki jih poznamo" kot pa zlonamernost. Kaj mi garantira, da bo kozarec medu "od kmeta" kakovostnejši, varnejši kot med iz Medexa? Ja?

Kaj pa jaz kur... vem, če mi od sodelavke soseda s kmetov proda 5 kil piščančji prsi kaj dejansko so in kaj niso dodajali piščančjemu futru ... in zakaj so boljši od tistih v Sparu.
Tu se gre zgolj na zaupanje in pa slepo vero, da če prihaja direktno od osebe (v katere delo pogosto nimamo niti kančka vpogleda) je pa gotovo boljše kot tisto z datumi, deklaracijami, živilskimi pregledi ... v recimo Sparu.
Samael != Samuel

Anney ::

Med od medexa in meso iz trgovine je bolje preverjeno kot pa meso od kmeta, vsaj naj bi bilo. Od kmeta ni preverjeno, je pa domače (sploh svinje in kure), govedina gre v klavnico, kaj pa nazaj dobijo je pa v božjih rokah. Sopa tudi anomalije v trgovinah.
Še vedno pa branim domače, od kmeta.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Samael ::

No, jaz živim v mestu, pogosto pridem iz službe domov precej pozno, itd ... in v moji socialni mreži ni ravno nekih kmetov za vsako pizdarijo, ki jo sicer kupim v živilski trgovini, zato se mi že v osnovi zdi bedasto, da ljudje tako samoumevno za vsako stvar napišejo, da "to se pa ja kupuje od kmeta ki ga poznaš".
A da se? A da ga poznam? Ja zakaj za božjo voljo so pa živilske trgovine sploh odprte, če prav vsi kupujejo vse samo od "kmeta ki ga poznajo"?
Samael != Samuel

starfotr ::

Kako je pa tisto iz trgovine preverjeno? Ali hodijo kravatarji iz špara in merkatorja h kmetu domov, pogledajo v štalo in nato gredo za kamionom, ko peljejo v klavnico in nato še za kamionom, ko pride do štacune? Dajte malo pogledat kaj pišete. Pri industrijski hrani je vse drugače, kot pri neki domači.

harvey ::

starfotr je izjavil:

Kako je pa tisto iz trgovine preverjeno? Ali hodijo kravatarji iz špara in merkatorja h kmetu domov, pogledajo v štalo in nato gredo za kamionom, ko peljejo v klavnico in nato še za kamionom, ko pride do štacune? Dajte malo pogledat kaj pišete. Pri industrijski hrani je vse drugače, kot pri neki domači.

Na papirju ne rabijo prav hodit za kamioni - sledljivost (vzreja - klavnica - razsek - prodaja).
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Telbanc ::

Meso pred potekom roka ni zastojn oziroma brez razloga -50%.

Ga vzamem včas za mucke. Pa se tud zgodi, da grejo pol sam mim posodice za hrano. Ja no, če še mački nočjo žrt, tud jaz ne bom. Ane.

Tko da ga ne vzamem, tega znižanega, pred potekom roka. Za domačo uporabo.

Če meso dam v skrinjo pazim da je pakirano tisti dan, drgač ga pač ne vzamem. Se pa zgodi da je znižano in sveže, no pol gre pa z mano.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

APPluk ::

Predvsem tisto iz Poljske al pa lansko Avstrijsko meso, ima popolno sledljivost :(
Kupujte pri kmetu ki ima par živali, ter si malo poglejte hlev in senik. Takšni ponavadi nimajo silaže, krmil in je meso veliko kvalitetnejše, če se krmi samo seno. Z mesom je tako, da ga veterinar v klavnici pregleda, v kolikor so znaki kakšnih bolezni gre meso v uničenja (ali pa v trgovino >:D), prav tako je ponavaditako da se meso prevzame npr zjutraj ob 7h, nato pride mesar razdelat in pridejo kupci ob 10h, tako da nevem kaj bi se lahko takšnega dogajalo z mesom. Pa kupiš za začetek par kg, pa tudi veš starost itd. v trgovini pa je ponavadi vse teletina.

Cene pa tudi npr. 6,5 €/kg za 2 leti starega vola, 7,5 €/kg teletina ter 5,5€/kg stara krava, govorimo za mešane pakete, lahko malo pokomentirate. Gre pa za res govedino krmljeno s seno, poleti pa na paši.

showsover ::

Ja, pa dobro, očitno moram tole romantično sanjarjenje grobo prekinit, v Slovenij je nekje 900k gospodinjstev. Če vsako gospodinjstvo poje 1kg mesa na teden, ehm... Kmetje, trgovine? Mislim, halo? Ne razumete, a ne? Vaš zmožnost priti do svežega ekstra eko mesa je privilegij, ki se ga zavedate in se nam tu vzvišeno hvalisate, kakšni carji, da ste, ker skoraj ne verjamem, da domnevate, da bodo vsa ostala gospodinjstva ravnala enako in to ves čas. Ali pač? Ja, ste carji, imate sveže meso, pitano s senom in prosto skaklajoče na neskončnih travnikih. V redu, razumemo, mi, navadni brezpravni deprivilegirani plebejci, moramo navadno kupovati v trgovinah. Hvala za vaš prispevek v teh karantenskih dnevih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Samael ::

Saj vemo kako to gre na slo-techu. Če ne kupiš zadeve od kmeta "ki ga poznaš" potem nisi kul!
Jaz mislim, da bom dal jutri direkt odpoved v službi in nato življenje posvetil spoznavanju kmetov, njihovega načina pridelovanja, se seznanjal s silosi, traktorji, pa zalezoval s čim futrajo piščance itd ... širom države, da bom kul! Ker tole zdaj, ko hodim direkt po službi v Mercatorja pa Hoferja, res vidim, da ni za nikamor. Lahko noč :)

Samael je izjavil:

Pa po olivno olje na Primorsko "od kmeta, ki ga poznaš", pa po bučno olje v Prekmurje "od kmeta, ki ga poznaš", pa po med na Dolenjsko "od kmeta, ki ga poznaš", pa po sir na Gorenjsko "od kmeta ki ga poznaš", pa po moko še enkrat v Prekmurje do "mlinarja, ki ga poznaš"...
Kje je potem šele ozimnica (sadje, zelenjava ...), pa do prašičjih polovic, piščančjih prs, klobas in pršuta ... še prišel nisem.
Samael != Samuel

APPluk ::

showsover je izjavil:

Ja, pa dobro, očitno moram tole romantično sanjarjenje grobo prekinit, v Slovenij je nekje 900k gospodinjstev. Če vsako gospodinjstvo poje 1kg mesa na teden, ehm... Kmetje, trgovine? Mislim, halo? Ne razumete, a ne? Vaš zmožnost priti do svežega ekstra eko mesa je privilegij, ki se ga zavedate in se nam tu vzvišeno hvalisate, kakšni carji, da ste, ker skoraj ne verjamem, da domnevate, da bodo vsa ostala gospodinjstva ravnala enako in to ves čas. Ali pač? Ja, ste carji, imate sveže meso, pitano s senom in prosto skaklajoče na neskončnih travnikih. V redu, razumemo, mi, navadni brezpravni deprivilegirani plebejci, moramo navadno kupovati v trgovinah. Hvala za vaš prispevek v teh karantenskih dnevih.

Kupiš 2x na leto po 20 kg;)
Vem zdaj pa bojo skinje problem, saj vem da vsi ne morejo, ampak eni bi lahko pa nočejo. Raje dražje plačajo načeloma slbšo kvaliteto, ter s tem posledično poslabšujejo položaj slovenskih kmetov.

@Samael Slovenija je tako mala, da verjetno če se jutri v službi začneš malo pogovarjat o mesu, boš skoraj zagotovo dobil kakšen kontakt.
Saj ko najdeš enega, ga imaš pol za skozi. Za živila, ki jih kupujemo za sproti (mleko, jajca) je res malo smotrno hodit okrog, ampak za meso, pa se pomoje splača 2x na leto malo na deželo iz slovenskih "velemest" prit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: APPluk ()

Samael ::

Poslabšujemo položaj kmetov, ker ne kupujemo na črno "direkt od kmeta, ki ga poznamo", ampak v trgovini meso od Celjskih Mesnin? Daj ne govori bedarije.
A kupuješ "od kmeta ki ga poznaš" na črno, ali iz mesnice? Ali pa se boš zdaj pretvarjal da je s tem opevanim "kmetom ki ga poznamo" v bistvu registrirana dejavnost maloprodaje z ustreznimi, sanitarno brezhibnimi, prostori za prodajo, vbistvu že kar mesnica oz. trgovina.

Aja trgovine niso ok. Pa smo spet tam.
Polni bullshita ste.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

starfotr ::

Pa saj govedino dajo v klavnice in nato pride nazaj h kmetu.

Govorite o nekih hudih standardih v mesnopredelovalni industriji.

Poglejte si vse afere. Na primer MDK.

https://siol.net/novice/slovenija/obrat...

Poglejte si tudi druge ugotovitve, ki so zelo fajn:
https://podcrto.si/objavljamo-evidence-...

https://podcrto.si/inspekcija-pomanjklj...

Tega je še ogromno.

Skratka, na faksu so nam rekli, da če odkrijejo neko nepravilnost, da sistem dela. Jaz pa menim, da sistem dela takrat, ko takih nepravilnosti ni. Ne glede na branžo, če delaš dobro, ni potrebe po standardih kakovosti, ker ti je to samoumevno. Standardi ti samo narekujejo, da delaj dobro. To so navodila, kot so ukazi za otroke.

Vrnimo se raje na temo. Meso in vse ostale znižane izdelke je treba kupit in pojest čim prej. Jaz si raje kupim znižan jogurt za 50 %, kot pa da bi zbiral neke točke zvestobe in imel kartico. Nekateri mislijo da s točkami prihranijo. Pravi prihranki se pa skrivajo v racionalno izbrani izbiri pri nakupu in zmožnosti prilagoditve kuhanja obrokov glede na izbiro in ponudbo v trgovini.

Če je neko meso pred rokom in neka zelenjava prav tako, si lahko za male pare skuhaš dober svež in zdrav obrok. Namesto, da kupiš podoben, manj okusen in manj zdrav obrok v konzervi, katero samo pogreješ. Dobiš pa pike.

Comandante ::

zobnik je izjavil:

Ga kdaj kupite (poredko vzamem kako malenkost a večinoma mesa ne kupujem v trgovini), so že ble kake težave. Konec novembra sem v Mercatorju vzel piščančji file, naslednji dan je bil rok uporabe. Pa sem skoraj bruhal, kadar pa doma zaužijem salame, golaž, domače hrenovke pa dosedaj v vseh teh letih nobenih težav.

Ce je mozno raje kupim sveze, ce imajo taksno ki mu rok trajanja potece jutri pa tudi nimam pomislekov. Kot izjemo bi izpostavil nekdaj dobro znamko AVE, od katerih sem ze 3x dobil ocitno pokvarjene mesne izdelke (kisel smrad), kljub temu da je rok se bil par dni. Govorimo o cevapcicih in pleskavicah. Tako da z njimi sem zakljucil, so pa nekoc imeli zelo dobre mesnine za zar (seveda za trgovino). Slabo robo sem kupil v Sparu in Leclercu.

Mislim da je marsikaj odvisno od tega kako z mesom ravnajo med transportom in shranjevanjem. V Lidlu recimo se nisem dobil sumljive robe.

mitjau ::

Anney je izjavil:

Med od medexa in meso iz trgovine je bolje preverjeno kot pa meso od kmeta, vsaj naj bi bilo. Od kmeta ni preverjeno, je pa domače (sploh svinje in kure), govedina gre v klavnico, kaj pa nazaj dobijo je pa v božjih rokah. Sopa tudi anomalije v trgovinah.
Še vedno pa branim domače, od kmeta.



O medu pa ne veš prav veliko ne?
Tisto vodo, ki nikoli ne kristalizira kr jejte meščani, ostali pa bomo raje naravni med direkt od čebelic... ne rafiniriran, razkužen itd...

Valvoline ::

Meso/zival k ga kmet pripravi zase ni enako temu k ga da v prodajo. Tisto kar je namenjeno prodaji je futrano z cklj krmila, odpad in kemijo, pa se 20x pikano z bogve kaj. Se slabse k uvozeno meso po trgovinah.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Voluharr ()

stara mama ::

Ja seveda. Vsak kmet ima hladilnico da v njo pospravi 500 kil govedine ter se z njo masti celo leto, za tebe pa ima posebej zaprto govedo na posebej dieti.
Bodi realen no, to bi vse nesmiselno povišalo stroške, pa tudi ni junaka, ki bi celo govedo pospravil v svoj zmrzovalnik. Ni to prašič.

Invictus ::

Govedo je tako kontrolirano, da kmet ne more prav veliko. Pa naj ima meso zase ali za prodajo. Pa še zaklati je ne sme doma...

Svinje so malo manj pod nadzorom, lahko jo kolje doma, samo inšpekcije po kmetijah so baje kar redne.

Meso od ne vem kakega kmeta (bio, eko, other buzzword", se ne razlikuje veliko od mesa, recimo Celjskih mesnin.

Če hočejo prodajati, se morajo držati standardov. Pika.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Valvoline ::

stara mama je izjavil:

Ja seveda. Vsak kmet ima hladilnico da v njo pospravi 500 kil govedine ter se z njo masti celo leto, za tebe pa ima posebej zaprto govedo na posebej dieti.
Bodi realen no, to bi vse nesmiselno povišalo stroške, pa tudi ni junaka, ki bi celo govedo pospravil v svoj zmrzovalnik. Ni to prašič.

Ce nima pol pa ni pravi kmet. Je *popoldanski* kmetovalec z max 2-3 krave ter par svinj doma, ti ponavadi mesa sploh ne prodajajo. Tega je vedno manj ker se ne splaca, pa vasi se pospeseno praznijo. Poznam par pravih kmetov, tudi takih wanabee. Zato pa vem kaj govorim. Profi kmet prodaja slabse meso k je tisto po trgovinah. Ce hoces pravo domace meso si bos mogu omislit lastno manjso kmetijo, ker pri *domacem kmetu tm* tega ne bos dobil.

Zgodovina sprememb…

A-242 ::

showsover je izjavil:

Ja, super za tiste, ki imajo skrinjo polno super-nadeko-samo-s-senom-in-pšenico-ali-kako-drugače-top-shit-vzgojen-in-hranjeno-prosto-živeče-brez-vsakega-stresa 'meso'. Rade volje pridem koštat, če postrežete za kakšno južino in pohvalim gospodinjo in gospodarja, mogoče gospodinji še pomežiknem, z gospodarjem pa spijem sadjevec. Ampak to res ni realno pričakovati, da ima vsak to možnost


Vsakdo ima to moznost. Kot ima vsakdo moznost jesti v mcdonaldsu ali si pripraviti doma. Vprasanje je samo odnos do hrane. Ali ga imas, ali pa nimas.

Invictus je izjavil:

Govedo je tako kontrolirano, da kmet ne more prav veliko. Pa naj ima meso zase ali za prodajo. Pa še zaklati je ne sme doma...

Svinje so malo manj pod nadzorom, lahko jo kolje doma, samo inšpekcije po kmetijah so baje kar redne.

Meso od ne vem kakega kmeta (bio, eko, other buzzword", se ne razlikuje veliko od mesa, recimo Celjskih mesnin.

Če hočejo prodajati, se morajo držati standardov. Pika.


... standardov, ki so narejeni kar se da nizko, da lahko cimvec ljudi goji meso. Skratka oboji bojo zadovoljevali najmanjso skupno kvaliteto mesa, ergo najbolj zanic meso bo pri obeh enako.

Bom sel v ekstrem, da ti bo jasno:



Pa sicer nic narobe, pac veliko ljudi ima odnos do hrane kot do nekega nujnega zla, ki ga mora stlacit v usta ali pa pac se ni srecal dveh razlicnih kosov boljse in slabse kvalitete. Trditi pa, da je krava ki je 24/7 zaprta v poltemi, enak okus kot krava, ki je v prosti pasi je pa malo noro.
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

Machete ::

Kupil dva tedna nazaj -50% steak, Celjske mesnine, slovensko argentisnko govedo (karkoli že to pomeni. mogoče ima prednike v Argentini).
Potek isti dan, kot se je spekel. Že dolgo nisem jedel boljšega steaka.
Edino vegeta, bi ga lahko prišprali ali kar že dajo gor. Sol bi bila dovolj.

Skratka win win win. Rešil kos hrane pred zavrženjem, prišparal 2,8 eur, nasitil se.
Perutnine in rib ne bi. Perutnina se mi načeloma že tako bolj upira kot ne.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

showsover ::

A-242 je izjavil:

Vsakdo ima to moznost. Kot ima vsakdo moznost jesti v mcdonaldsu ali si pripraviti doma. Vprasanje je samo odnos do hrane. Ali ga imas, ali pa nimas.

Ok, če se torej vsi odločimo (se pravi 900k gospodinjstev v Sloveniji) za to, so lokalne pridelovalne kapacitete veliko premajhne (za predlagane direktne odkupe pri kmetih, da bo jasno, o čem govorimo!), že sedaj se meso UVAŽA. Ponekod imaš zelo presenetljiva, da ne rečem strašno naivna, izhodišča. Sem moral it pogledat, nisem pravilno napisal, tule je boljše prikazano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

A-242 ::

showsover je izjavil:

A-242 je izjavil:

Vsakdo ima to moznost. Kot ima vsakdo moznost jesti v mcdonaldsu ali si pripraviti doma. Vprasanje je samo odnos do hrane. Ali ga imas, ali pa nimas.

Ok, če se torej vsi odločimo (se pravi 900k gospodinjstev v Sloveniji) za to, so lokalne pridelovalne kapacitete veliko premajhne (za predlagane direktne odkupe pri kmetih, da bo jasno, o čem govorimo!), že sedaj se meso UVAŽA. Ponekod imaš zelo presenetljiva, da ne rečem strašno naivna, izhodišča. Sem moral it pogledat, nisem pravilno napisal, tule je boljše prikazano.


Ne. Slovenski kmeti izvozijo ogromno zelo kvalitetnega mesa in smo vec kot sposobni zadovoljiti svoje potrebe po mesu - kar za zelenjavo npr. ne drzi, celotna Slovenija je orientirana samo na meso, poljscin skoraj ni. Samo tega mesa v merkatorju/tusu/sparu/... ne bos dobil, oz. ne v Slovenskih, te zrezki grejo v Austrijo in Nemcijo (,...), mi pa jemo slabse lokalno meso (narejeno seveda po enakih spodnjih standardih) oz. tisto pri katerem ima trgovec vec dobicka, ce je iz madzarske, poljske, hrvaske je za trgovca cisto nepomembno. Pomembna je samo razlika med prodajno in nabavno ceno.

Cisto preprost test (Lust je to sicer precej popravil, prej je bil vecji obup), pojdi v razlicne trgovine, in malo povohaj paradiznike. No tu je razlika, ti bo nos vse povedal, samo pri paradajzih se voha, meso je malo bolj zahebano).

Tale "samooskrba" je pa malo sinteticna, kot je zgoraj nekdo napisal, ce mesa ne dobi "od kmeta", ga pac ne je. In v tistih 20% bos nasel marsikaj, od vegetariancev dalje.
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

salame in mesni izdelki, hofer/lidl/eurospin vs mercator/špar/tuš (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7512600 (6564) c3p0
»

Rastlinsko-meso-US (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
648955 (7288) gushto
»

Nobel Kebab (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30143900 (30346) Mare2
»

Healthy Affordable Food - Official Thread

Oddelek: Loža
192148 (1542) detroit
»

Kaj se dogaja s "kvaliteto" mletega mesa? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12328600 (24595) Okapi

Več podobnih tem