» »

Kolektivna neubogljivost kot upor proti dvigu cen?

Kolektivna neubogljivost kot upor proti dvigu cen?

1 2
3
4 5

111111111111 ::

-Wall je izjavil:

Pri kmetih zagotovo ni, s tem, da trgovina tvega veliko vec od kmeta. Na celotni lestvici prodajalcev mesa je NAJMANJ zaupanja vreden ravno kmet (se enkrat - Ljubljanska trznica, kjer zjutraj nabavijo zelenjavo v Trstu (seveda, za kekce, ki temu res verjamete - kupijo zelenjavo, ki je eko-bio-najvisje kvalitete in ne najcenejso, 5x prevec spricano in utopljeno v umetnih gnojilih, da je kar najlepsa) in jo cez 2 uri, jo po trikratni ceni prodajajo kot svojo, hochstaplerji pa so vsi veseli, kako "domace in zdravo" jedo - ne mi verjet, preverite gajbice z italianskimi napisi, hochstaplerji so tako zabiti, da jih "pridelovalci" niti ne skrivajo), ker ima najvecje moznosti goljufanja. Pac idioti, ki verjamejo v slovenceljsko postenost... pa dajte, vas denar in vase zdravje.

Vecja verjetnost je, da je Lidl/Hoffer/Mercator, nekje po celotni poti pregledal meso, kot pa, da ga je inspekcija od nekega Francelja iz PickeMaterine.

BUkselj. Kaj misliš, da kupujemo na Ljubljanski tržnici od kmetov? :D

Rihtam ene 10 kmetom računalnike v vasi, ko delajo ozimnico zase, kupim še jaz od njih. Včeraj mi je soseda dala vrečko blitve, ki jo je pred mano narezala na vrtu. Rabiš tukaj zraven inšpekcijo. :D

-Wall je izjavil:

Pa mimogrede, da ne bo nesporazuma, ni samo z mesom tako, osebno poznam kmeta iz zelo bliznje Ljubljanske okolice (Savlje, ste se kdaj vprasali, zakaj jim nikoli ne zmanjka krompirja?), ki ima dve njivi na katerih pridela krompir zase, hkrati pa uvaza italianski krompir in ga prodaja kot svojega. Posel mu cveti, kupuje ga masovno v Italiji in vlaci v kombiju v Slovenijo, nabije se enkrat visjo ceno in proda tukaj. Enako kot je z oljcnim oljem, ki ga slovenci pridelamo 2x vec kot imamo oljk.

fikus_ (proizkusa izbrisati moj zapis): se ti opravicujem, da razgaljam vase poslovne prakse. Ampak goljufom je treba stopiti na prste, enako kot naivnim pricakovanjem, zaradi katerih goljufi sluzijo obilo denarja.

Aha in ker poznaš kmeta ki je goljuf so tudi vsi ostali. Klasičen Ljubljančan. Ajde sedaj v Lidla po PRAVO slovensko meso. 10x preverjeno.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

-Wall ::

111111111111 je izjavil:

-Wall je izjavil:

Pri kmetih zagotovo ni, s tem, da trgovina tvega veliko vec od kmeta. Na celotni lestvici prodajalcev mesa je NAJMANJ zaupanja vreden ravno kmet (se enkrat - Ljubljanska trznica, kjer zjutraj nabavijo zelenjavo v Trstu (seveda, za kekce, ki temu res verjamete - kupijo zelenjavo, ki je eko-bio-najvisje kvalitete in ne najcenejso, 5x prevec spricano in utopljeno v umetnih gnojilih, da je kar najlepsa) in jo cez 2 uri, jo po trikratni ceni prodajajo kot svojo, hochstaplerji pa so vsi veseli, kako "domace in zdravo" jedo - ne mi verjet, preverite gajbice z italianskimi napisi, hochstaplerji so tako zabiti, da jih "pridelovalci" niti ne skrivajo), ker ima najvecje moznosti goljufanja. Pac idioti, ki verjamejo v slovenceljsko postenost... pa dajte, vas denar in vase zdravje.

Vecja verjetnost je, da je Lidl/Hoffer/Mercator, nekje po celotni poti pregledal meso, kot pa, da ga je inspekcija od nekega Francelja iz PickeMaterine.

BUkselj. Kaj misliš, da kupujemo na Ljubljanski tržnici od kmetov? :D

Rihtam ene 10 kmetom računalnike v vasi, ko delajo ozimnico zase, kupim še jaz od njih. Včeraj mi je soseda dala vrečko blitve, ki jo je pred mano narezala na vrtu. Rabiš tukaj zraven inšpekcijo. :D

-Wall je izjavil:

Pa mimogrede, da ne bo nesporazuma, ni samo z mesom tako, osebno poznam kmeta iz zelo bliznje Ljubljanske okolice (Savlje, ste se kdaj vprasali, zakaj jim nikoli ne zmanjka krompirja?), ki ima dve njivi na katerih pridela krompir zase, hkrati pa uvaza italianski krompir in ga prodaja kot svojega. Posel mu cveti, kupuje ga masovno v Italiji in vlaci v kombiju v Slovenijo, nabije se enkrat visjo ceno in proda tukaj. Enako kot je z oljcnim oljem, ki ga slovenci pridelamo 2x vec kot imamo oljk.

fikus_ (proizkusa izbrisati moj zapis): se ti opravicujem, da razgaljam vase poslovne prakse. Ampak goljufom je treba stopiti na prste, enako kot naivnim pricakovanjem, zaradi katerih goljufi sluzijo obilo denarja.

Aha in ker poznaš kmeta ki je goljuf so tudi vsi ostali. Klasičen Ljubljančan. Ajde sedaj v Lidla po PRAVO slovensko meso. 10x preverjeno.


Bukselj, si predvsem ti, ki mislis, da ce ti nategujes njih pri racunalnikih, oni ne nategujejo tebe na enak nacin.

Ja, in raje grem k trgovcu kot k kmetom. Vsaj vem kaj dobim oz. vem, da ga bo trgovec zaradi svinjarij, kot se jih gredo kmetje, resno najebal. Kmetu je pa vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

111111111111 ::

-Wall je izjavil:


Seveda, in to meso gre v tujino, ti pa dobis meso, ki ni bilo zaklano v RS. V PVC vrecki iz merkatorja, ki ni bilo pregledano.

Kako ni bilo pregledano? Saj je iz merkator vrečke. A ni tako, da je pri trgovcu vse pregedano? :D

-Wall je izjavil:


Ne sekiraj se, ti kar kupuj in verjami. Placebo ima baje tudi okus. Pa se kakseno domace tartufovo olje kupi za zraven.

Naivec.

Revček, misliš da meso raste v trgovini.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

-Wall ::

111111111111 je izjavil:

-Wall je izjavil:


Seveda, in to meso gre v tujino, ti pa dobis meso, ki ni bilo zaklano v RS. V PVC vrecki iz merkatorja, ki ni bilo pregledano.

Kako ni bilo pregledano? Saj je iz merkator vrečke. A ni tako, da je pri trgovcu vse pregedano? :D

-Wall je izjavil:


Ne sekiraj se, ti kar kupuj in verjami. Placebo ima baje tudi okus. Pa se kakseno domace tartufovo olje kupi za zraven.

Naivec.

Revček, misliš da meso raste v trgovini.


Ne, nisem pa naiven kot ti. Saj vem, da hochstaplerji radi onanirate na porekla in podoben bullshit, ampak nisi nic drugacen od kupcev na Ljubljanski trznici. Pocenes enako. Preprican sem, da niti Ljubljancani (vsaj ne vsi), ne gredo vec na trznico, ko jim nekdo razlozi. Ti pa to aktivno zagovarjas.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

111111111111 ::

-Wall je izjavil:

Bukselj, si predvsem ti, ki mislis, da ce ti nategujes njih pri racunalnikih, oni ne nategujejo tebe na enak nacin.

Ja, in raje grem k trgovcu kot k kmetom. Vsaj vem kaj dobim oz. vem, da ga bo trgovec zaradi svinjarij, kot se jih gredo kmetje, resno najebal. Kmetu je pa vseeno.

Ne sodi drugih po sebi. Eni pač nismo nateguni, samo zato ker se nam zdi nekdo drug je.

Saj ti pravim, da pojdi v Lidl po fino domače meso, ker trgovec pa res ne gleda na svoj profit. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

-Wall ::

111111111111 je izjavil:

-Wall je izjavil:

Bukselj, si predvsem ti, ki mislis, da ce ti nategujes njih pri racunalnikih, oni ne nategujejo tebe na enak nacin.

Ja, in raje grem k trgovcu kot k kmetom. Vsaj vem kaj dobim oz. vem, da ga bo trgovec zaradi svinjarij, kot se jih gredo kmetje, resno najebal. Kmetu je pa vseeno.

Ne sodi drugih po sebi. Eni pač nismo nateguni, samo zato ker se nam zdi nekdo drug je.

Saj ti pravim, da pojdi v Lidl po fino domače meso, ker trgovec pa res ne gleda na svoj profit. :D


Pac nisi najbolj inteligenten, da bi dojel. Oz. ne prenasas najbolje, da je cesar gol. In tocno zaradi tega, taksno goljufanje (oz. v tvojem primeru: ogoljufanje) kupcev deluje. Ker ste pac suckerji.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

fikus_ ::

-Wall je izjavil:

Pa mimogrede, da ne bo nesporazuma, ni samo z mesom tako, osebno poznam kmeta iz zelo bliznje Ljubljanske okolice (Savlje, ste se kdaj vprasali, zakaj jim nikoli ne zmanjka krompirja?), ki ima dve njivi na katerih pridela krompir zase, hkrati pa uvaza italianski krompir in ga prodaja kot svojega. Posel mu cveti, kupuje ga masovno v Italiji in vlaci v kombiju v Slovenijo, nabije se enkrat visjo ceno in proda tukaj. Enako kot je z oljcnim oljem, ki ga slovenci pridelamo 2x vec kot imamo oljk.

fikus_ (proizkusa izbrisati moj zapis): se ti opravicujem, da razgaljam vase poslovne prakse. Ampak goljufom je treba stopiti na prste, enako kot naivnim pricakovanjem, zaradi katerih goljufi sluzijo obilo denarja.


Sveže registriran in pljuvaš kar vse povprek, čeprav nimaš pojma! Kaže da ti je nekdo stopil na žulj in je to tvoje maščevanje. če veš, da se kje dogajajo nepravilnosti, prijavi inšpekciji, vsesplošno pljuvanje po forumu nič ne pomaga!

Zmrznjeno meso (uvoz, iz blagovnih rezerv, . . .) gre v predelavo, klobase, salame, paštete, . .. in ne v prodajo kot sveže!
SLO pridela manj govedine, kot je porabi. Del najboljše govedine gre v izvoz, kjer se dosega višje cene. Torej se uvaža cenejša govedina.
Svinjine se ne pridela dovolj, zato je večina iz uvoza.
Piščančjega mesa se pridela več kot se porabi doma, ampak se ga precej izvaža, kjer dosega višje cene, tako da se ga še vedno precej cenejšega uvaža.
Sezonskega sadja in zelenjave, krompirja, . . . se v SLO ne pridela dovolj za domačo porabo (krompir je najbližje samooskrbi). Iz tujine so te zadeve cenejše (npr. Makedonija), ker je delovna sila precej cenejša. Iz Španije, J IT, . . . je cenejša, ker za delovno silo uporabljajo/izrabljajo migrante, ki delajo za nekaj €/dan. Pridelava zelenjave je precej delovno intenzivna panoga, precej ročnega dela, ki pa je v normalnih delovnih razmerah dražje, kot izkoriščena delovna sila.

Res pa je tudi, da se dogajajo nepravilnosti. Pred leti sem prodajal mlada goveda odkupovalcu, ki jih je potem tržil pod znamko "Pohorje beef". To je šlo nekaj let, potem se je pa začelo goljufanje pri prodaji končnim kupcem (prodajali so še kaj drugega in ne kot je bilo reklamirano) in zadeva je propadla.

Sedaj imam prodajo na domu, stalne kupce, ki vedo, kaj dobijo in kupujejo od več kmetov, tako da lahko primerjajo. Do sedaj še nisem imel pripomb, povpraševanje se veča, tako da ne morem vsem ustreči.

Še enkrat, če kdo ve za kakšne nepravilnosti, naj prijavi inšpekcijam, da se to izkorenini, ker ti slabi pridelovalci očrnijo vse nas. Forum ni pravi naslov za pljuvanje kar vse povprek.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

-Wall ::

fikus_ je izjavil:

Sveže registriran in pljuvaš kar vse povprek, čeprav nimaš pojma! Kaže da ti je nekdo stopil na žulj in je to tvoje maščevanje. če veš, da se kje dogajajo nepravilnosti, prijavi inšpekciji, vsesplošno pljuvanje po forumu nič ne pomaga!


To je tvoja projekcija, ker ne mores razumeti, da samo razlagam, kaj se dejansko dogaja v vecini. Ne samo, meso, enako pri zelenjavi. Vse ostalo ne bom komentiral, ker sem ze razlozil, tale tvoj traktat v nicemer ne invalidira ze povedanega.

Oz. ti bom takole povedal. Jaz ne bi od tebe, kupil nicesar in smilijo se mi tisti, ki od tebe kupujejo. Ce ti delam krivico, pizdi cez ostale pokvarjence iz tvoje stroke - ce jaz recem, da to delajo vsi in ti reces, da to ne pocne nihce, se jaz manj motim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

111111111111 ::

-Wall je izjavil:

Ne, nisem pa naiven kot ti. Saj vem, da hochstaplerji radi onanirate na porekla in podoben bullshit, ampak nisi nic drugacen od kupcev na Ljubljanski trznici. Pocenes enako. Preprican sem, da niti Ljubljancani (vsaj ne vsi), ne gredo vec na trznico, ko jim nekdo razlozi. Ti pa to aktivno zagovarjas.

Saj vem, saj vem. Ljubljančani bi radi imeli Bio zelenjavo, ampak mora biti velika, lepa, čista, bognedaj, da je na solati zemlja, je treba poklicat inšpekcijo, ker je kmet solato odtrgal na vrtu. Si lahko misliš. NA VRTU. Ka si ti ja nor. Goljufivi kmet, je ni opral v raznih pripravkih proti gnitju, ker se mu gre za dobiček in taki preparati stanejo.

Dobro da imamo velike trgovce, ki kupujejo "preverjeno" robo v kontejnerjih od kitajcev.

Imaš prav od sedaj naprej furam samo še Lidl in Euro Spin. Prepričal si me. Še reznacev ne bom doma delal iz domačih jajc, ker jih moja 82 let stara soseda sigurno kupuje v šparu in preprodaja naprej po vasi.

Hvala da si mi odprl oči.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

-Wall ::

111111111111 je izjavil:

-Wall je izjavil:

Ne, nisem pa naiven kot ti. Saj vem, da hochstaplerji radi onanirate na porekla in podoben bullshit, ampak nisi nic drugacen od kupcev na Ljubljanski trznici. Pocenes enako. Preprican sem, da niti Ljubljancani (vsaj ne vsi), ne gredo vec na trznico, ko jim nekdo razlozi. Ti pa to aktivno zagovarjas.

Saj vem, saj vem. Ljubljančani bi radi imeli Bio zelenjavo, ampak mora biti velika, lepa, čista, bognedaj, da je na solati zemlja, je treba poklicat inšpekcijo, ker je kmet solato odtrgal na vrtu. Si lahko misliš. NA VRTU. Ka si ti ja nor. Goljufivi kmet, je ni opral v raznih pripravkih proti gnitju, ker se mu gre za dobiček in taki preparati stanejo.

Dobro da imamo velike trgovce, ki kupujejo "preverjeno" robo v kontejnerjih od kitajcev.

Imaš prav od sedaj naprej furam samo še Lidl in Euro Spin. Prepričal si me. Še reznacev ne bom doma delal iz domačih jajc, ker jih moja 82 let stara soseda sigurno kupuje v šparu in preprodaja naprej po vasi.

Hvala da si mi odprl oči.


Lej, s tvojimi butthurt komentarji se ne mislim ukvarjat, bodi srecen, da ti je nekdo razlozil in mi enkrat v prihodnosti reci hvala - ko bos dojel.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

111111111111 ::

-Wall je izjavil:


Pac nisi najbolj inteligenten, da bi dojel. Oz. ne prenasas najbolje, da je cesar gol. In tocno zaradi tega, taksno goljufanje (oz. v tvojem primeru: ogoljufanje) kupcev deluje. Ker ste pac suckerji.

Jokam se v kotu, ko jem odlično nepreverjeno domačo šunko. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

fikus_ ::

-Wall je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Sveže registriran in pljuvaš kar vse povprek, čeprav nimaš pojma! Kaže da ti je nekdo stopil na žulj in je to tvoje maščevanje. če veš, da se kje dogajajo nepravilnosti, prijavi inšpekciji, vsesplošno pljuvanje po forumu nič ne pomaga!


To je tvoja projekcija, ker ne mores razumeti, da samo razlagam, kaj se dejansko dogaja v vecini. Ne samo, meso, enako pri zelenjavi. Vse ostalo ne bom komentiral, ker sem ze razlozil, tale tvoj traktat v nicemer ne invalidira ze povedanega.

Oz. ti bom takole povedal. Jaz ne bi od tebe, kupil nicesar in smilijo se mi tisti, ki od tebe kupujejo. Ce ti delam krivico, pizdi cez ostale pokvarjence iz tvoje stroke.


Človek, spet na pamet pljuvaš okrog, čeprav pojma nimaš!

PS glede na tvoj odnos ti tudi ne bi prodal ničesar.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

-Wall ::

111111111111 je izjavil:

-Wall je izjavil:


Pac nisi najbolj inteligenten, da bi dojel. Oz. ne prenasas najbolje, da je cesar gol. In tocno zaradi tega, taksno goljufanje (oz. v tvojem primeru: ogoljufanje) kupcev deluje. Ker ste pac suckerji.

Jokam se v kotu, ko jem odlično nepreverjeno domačo šunko. :D

Me veseli, nekoc se mi bos zahvalil, ko jo bos kupil od Lidla, brez posrednika, ceneje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

BCSman ::

Naj folk kar kupuje tisto brezokusno sadje/zelenjavo iz trgovin. Pobrano še zeleno, da sploh zdrži do konca dobavne verige. Poleg tega niti hranilne snovi/vitamini se niso razvili ker je bilo pobrano nezrelo. Da ne govorim da prihaja iz držav, kjer so dovoljeni pesticidi, ki so pri nas bili že ukinjeni.

-Wall ::

fikus_ je izjavil:

-Wall je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Sveže registriran in pljuvaš kar vse povprek, čeprav nimaš pojma! Kaže da ti je nekdo stopil na žulj in je to tvoje maščevanje. če veš, da se kje dogajajo nepravilnosti, prijavi inšpekciji, vsesplošno pljuvanje po forumu nič ne pomaga!


To je tvoja projekcija, ker ne mores razumeti, da samo razlagam, kaj se dejansko dogaja v vecini. Ne samo, meso, enako pri zelenjavi. Vse ostalo ne bom komentiral, ker sem ze razlozil, tale tvoj traktat v nicemer ne invalidira ze povedanega.

Oz. ti bom takole povedal. Jaz ne bi od tebe, kupil nicesar in smilijo se mi tisti, ki od tebe kupujejo. Ce ti delam krivico, pizdi cez ostale pokvarjence iz tvoje stroke.


Človek, spet na pamet pljuvaš okrog, čeprav pojma nimaš!


Imam, ravno zato pa razlagam in ti "jebem" biznis preprodaje tujega mesa. Ker imam etiko. Preprodajalci pa je nimate.

fikus_ je izjavil:

PS glede na tvoj odnos ti tudi ne bi prodal ničesar.

Ne razumes. Mi ne bos. Nikoli. Manj tvegam z trgovcem, pa se ogoljufa me ne. Ce kupim sranje, jem sranje. Ce pri tebi kupim vrhunsko-bio-eko-ekstra-whatever, obstaja velika moznost, da bom jedel precenjeno sranje.

Se enkrat: ne pizdit na mene, samo povedal sem resnico. Pizdi na stanovske kolege.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

111111111111 ::

-Wall je izjavil:

To je tvoja projekcija, ker ne mores razumeti, da samo razlagam, kaj se dejansko dogaja v vecini. Ne samo, meso, enako pri zelenjavi. Vse ostalo ne bom komentiral, ker sem ze razlozil, tale tvoj traktat v nicemer ne invalidira ze povedanega.

Oz. ti bom takole povedal. Jaz ne bi od tebe, kupil nicesar in smilijo se mi tisti, ki od tebe kupujejo. Ce ti delam krivico, pizdi cez ostale pokvarjence iz tvoje stroke - ce jaz recem, da to delajo vsi in ti reces, da to ne pocne nihce, se jaz manj motim.

Revček, eden te je nategnil na suho in sedaj je tvoj moralni kompas popolnoma zmešan.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

-Wall ::

111111111111 je izjavil:

-Wall je izjavil:

To je tvoja projekcija, ker ne mores razumeti, da samo razlagam, kaj se dejansko dogaja v vecini. Ne samo, meso, enako pri zelenjavi. Vse ostalo ne bom komentiral, ker sem ze razlozil, tale tvoj traktat v nicemer ne invalidira ze povedanega.

Oz. ti bom takole povedal. Jaz ne bi od tebe, kupil nicesar in smilijo se mi tisti, ki od tebe kupujejo. Ce ti delam krivico, pizdi cez ostale pokvarjence iz tvoje stroke - ce jaz recem, da to delajo vsi in ti reces, da to ne pocne nihce, se jaz manj motim.

Revček, eden te je nategnil na suho in sedaj je tvoj moralni kompas popolnoma zmešan.

In ko psu stopis na rep...

PacificBlue ::

-Wall je izjavil:

111111111111 je izjavil:

-Wall je izjavil:

To je tvoja projekcija, ker ne mores razumeti, da samo razlagam, kaj se dejansko dogaja v vecini. Ne samo, meso, enako pri zelenjavi. Vse ostalo ne bom komentiral, ker sem ze razlozil, tale tvoj traktat v nicemer ne invalidira ze povedanega.

Oz. ti bom takole povedal. Jaz ne bi od tebe, kupil nicesar in smilijo se mi tisti, ki od tebe kupujejo. Ce ti delam krivico, pizdi cez ostale pokvarjence iz tvoje stroke - ce jaz recem, da to delajo vsi in ti reces, da to ne pocne nihce, se jaz manj motim.

Revček, eden te je nategnil na suho in sedaj je tvoj moralni kompas popolnoma zmešan.

In ko psu stopis na rep...


Neumnosti kvasiš.
I’m out.
:3

111111111111 ::

-Wall je izjavil:



Lej, s tvojimi butthurt komentarji se ne mislim ukvarjat, bodi srecen, da ti je nekdo razlozil in mi enkrat v prihodnosti reci hvala - ko bos dojel.

Saj pravim, da se ZELO sekiram ker moji otroci zdravo jedo in se ne prehranjujejo pri kakšnem velikem trgovcu.

Ravno včeraj smo jedli žrebičkov golaž, ki sem ga naredil iz mesa, ki sem ga kupil pri kmetu. Jutri bom verjetno že mrtev.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

fikus_ ::

111111111111 je izjavil:

-Wall je izjavil:

To je tvoja projekcija, ker ne mores razumeti, da samo razlagam, kaj se dejansko dogaja v vecini. Ne samo, meso, enako pri zelenjavi. Vse ostalo ne bom komentiral, ker sem ze razlozil, tale tvoj traktat v nicemer ne invalidira ze povedanega.

Oz. ti bom takole povedal. Jaz ne bi od tebe, kupil nicesar in smilijo se mi tisti, ki od tebe kupujejo. Ce ti delam krivico, pizdi cez ostale pokvarjence iz tvoje stroke - ce jaz recem, da to delajo vsi in ti reces, da to ne pocne nihce, se jaz manj motim.

Revček, eden te je nategnil na suho in sedaj je tvoj moralni kompas popolnoma zmešan.


Je celo naredil nov račun in pljuva po vsem, ker mi je nekdo stopil na repek.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

-Wall ::

-Wall je izjavil:

Se enkrat: ne pizdit na mene, samo povedal sem resnico. Pizdi na stanovske kolege.


PacificBlue je izjavil:

Neumnosti kvasiš.


Res, v cem? (zgornja dva sta se izpela)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

PacificBlue ::

-Wall je izjavil:

-Wall je izjavil:

Se enkrat: ne pizdit na mene, samo povedal sem resnico. Pizdi na stanovske kolege.


Mi je vseeno zate, si sam pridelujem hrano, je ne prodajam in se mi zdis prav pateticno bitje.
I’m out.
:3

fikus_ ::

-Wall je izjavil:

-Wall je izjavil:

Se enkrat: ne pizdit na mene, samo povedal sem resnico. Pizdi na stanovske kolege.


Še enkrat, inšpekcija je pravi naslov in ne pljuvanje vse povprek po forumu. Ali pa, če seveda imaš jajca, napiši konkretno z imenom in priimkom, kdo te je z*jebal!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

-Wall ::

PacificBlue je izjavil:

-Wall je izjavil:

-Wall je izjavil:

Se enkrat: ne pizdit na mene, samo povedal sem resnico. Pizdi na stanovske kolege.


Mi je vseeno zate, si sam pridelujem hrano, je ne prodajam in se mi zdis prav pateticno bitje.

Kaj ima potem vse skupaj sploh veze s tabo? Zakaj se sploh oglasas? Izgleda, da tudi tebe nek rep boli...

fikus_ je izjavil:

-Wall je izjavil:

-Wall je izjavil:

Se enkrat: ne pizdit na mene, samo povedal sem resnico. Pizdi na stanovske kolege.


Še enkrat, inšpekcija je pravi naslov in ne pljuvanje vse povprek po forumu. Ali pa, če seveda imaš jajca, napiši konkretno z imenom in priimkom, kdo te je z*jebal!


Ko bo inspekcija delovala, rade volje, ampak preprodajalcem na crno ("imam enega kmeta, ki ima fantasticno meso, brez racuna") tudi inspekcija nic ne more, mar ne?

Saj to je bistvo kmecke prodaje. Prodaja nepregledanih zivil, pod roko, brez racuna in brez sledljivosti. Imas 5 krav, 5 jih prodas cez mejo po visji ceni, za nadaljnih 30 pa prodas meso, "pod roko".

Se na ljubljanski trznici takim nic ne morejo, pa so pod inspekcijo, prakticno na razstavi vsem inspekcijskim sluzbam, celo poptv je imel reportazo o preprodaji italianske zelenjave tam, zgodilo pa se je.... NIC.

Mimogrede, ves kaj se bo zgodilo, po tem mojem zapisu? Se dva, ki jima nisem stopil na rep in sta modro tiho, bosta zacela razmisljati o enaki shemi. Ker tretji traktor in cetrti audi so bolj pomembni od postenosti.

Ergo, meso se kupi v trgovini. Ker so trgovci, kljub temu, da so ene velike pizde, manj pokvarjeni in predvsem zavezani zakonodaji. Kmetje pa pac "malo" manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

-Wall ::

Mimogrede, za vse ostale: probajte od svojega dobavljalca "domacega mesa" zahtevati racun, ko se bojo zgovarjali, jim le mirno povejte, da boste davek in potencialne stroske placali vi (tako, da nimajo nobenih stroskov, zadrzkov ali razlogov zakaj ne). In porocajte ali ste meso dobili.

Ker brez racuna ne mores dokazovati inspekciji, kje si "domace meso" kupil. In zato ni osnove ne za inspekcijski nadzor, ne za kazni zaradi porekla mesa,...

A mislite, da kmetje tega ne vedo? Pomislite se enkrat... ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

A. Smith ::

-Wall je izjavil:

Mimogrede, za vse ostale: probajte od svojega dobavljalca "domacega mesa" zahtevati racun, ko se bojo zgovarjali, jim le mirno povejte, da boste davek in potencialne stroske placali vi (tako, da nimajo nobenih stroskov, zadrzkov ali razlogov zakaj ne). In porocajte ali ste meso dobili.

Ker brez racuna ne mores dokazovati inspekciji, kje si "domace meso" kupil. In zato ni osnove ne za inspekcijski nadzor, ne za kazni zaradi porekla mesa,...

A mislite, da kmetje tega ne vedo? Pomislite se enkrat... ;)


Poslušaj, parazit. Vse blago s kmetije je že obdavčeno z davkom na katastrski dohodek. Če mislijo obdavčevati dodatno, naj pa najprej zgornji davek ukinejo. Wannabe paraziti, ki bi vse obdavčevali, pa kratkomalo odjebite.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

fikus_ ::

Wall, spet zavajaš in lažeš!

Vsak kmet, ki redi živali, ima lahko registrirano prodajo na domu in to tudi izvaja! Če je pavšalist, ne rabi pisati nobenih računov in tudi ne obračunava DDV!
Ko ima registrirano prodajo na domu, ga lahko kadarkoli obišče inšpektor (gsa ima v evidenci) in to tudi kontrolira.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

-Wall ::

A. Smith je izjavil:

-Wall je izjavil:

Mimogrede, za vse ostale: probajte od svojega dobavljalca "domacega mesa" zahtevati racun, ko se bojo zgovarjali, jim le mirno povejte, da boste davek in potencialne stroske placali vi (tako, da nimajo nobenih stroskov, zadrzkov ali razlogov zakaj ne). In porocajte ali ste meso dobili.

Ker brez racuna ne mores dokazovati inspekciji, kje si "domace meso" kupil. In zato ni osnove ne za inspekcijski nadzor, ne za kazni zaradi porekla mesa,...

A mislite, da kmetje tega ne vedo? Pomislite se enkrat... ;)


Poslušaj, parazit. Vse blago s kmetije je že obdavčeno z davkom na katastrski dohodek. Če mislijo obdavčevati dodatno, naj pa najprej zgornji davek ukinejo. Wannabe paraziti, ki bi vse obdavčevali, pa kratkomalo odjebite.


In barbike so plasticne, na marsu pa je nekoc tekla voda.

Nima nobene povezave z nategovanjem naivcev s strani kmetov? Prav imas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

BCSman ::

Drugače pa je rdeča mafija že takoj z nastopom intenzivno začela dodatno obdavčevat kmete, da bo lahko financirala metelkovce.
Izjemno povečanje katastrskega dohodka, obdavčevanje in ukinjanje plačilnih pravic, z novim letom tankanje obarvanega dizla ki bo uničevalo traktorje, tako da se mu bo precejšen delež kmetov raje odpovedal, itd...

CiClon ::

Razglabljanje gor ali dol - dejstvo je, da je vsa ta kupujte lokalno, kupujte naše, kupujte slovensko, samo metoda kako prodati nekaj po višji ceni od konkurence. Čudno, da ne ljudje kupujejo tudi avtomobile po istem principu (samo iz Revoza!).

Ker verjetnost, da so pa naši kmetje bolj pošteni od drugih in da delajo boljše od drugih je čisto primerljiva z verjetnostjo, da so naši politiki bolj pošteni od drugih in da delajo boljše od drugih :D (poljubno vstavi druge poklice - recimo zdravnike).

-Wall ::

BCSman je izjavil:

Drugače pa je rdeča mafija že takoj z nastopom intenzivno začela dodatno obdavčevat kmete, da bo lahko financirala metelkovce.
Izjemno povečanje katastrskega dohodka, obdavčevanje in ukinjanje plačilnih pravic, z novim letom tankanje obarvanega dizla ki bo uničevalo traktorje, tako da se mu bo precejšen delež kmetov raje odpovedal, itd...


Tole ni debata o kmeckih pravicah, ampak o tem, kako kmetje nategujejo svoje odjemalce in, da je bolje kupiti pri trgovcu, ki bo njihove pridelke pregledal.

Razen, ce si hotel povedati, da imajo kmetje pravico nategovati kupce, zato ker drzava... whatever.

Ampak tega ne rabis povedati, sem ze jaz povedal. Ok, mogoce pomaga, da pritrdis in pojasnis pridelovalsko mentaliteto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

CiClon ::

Aja pa če mislite, da naše inšpekcijske službe delujejo bolje (kvalitativno in kvantitativno) od poljskih, potem vam lahko kdo še kak delež v FTX proda :)

-Wall ::

CiClon je izjavil:

Ker verjetnost, da so pa naši kmetje bolj pošteni od drugih in da delajo boljše od drugih je čisto primerljiva z verjetnostjo, da so naši politiki bolj pošteni od drugih in da delajo boljše od drugih :D (poljubno vstavi druge poklice - recimo zdravnike).


Tocno tole. Kjer ni zakonodaje in inspekcijskih sluzb, bo goljufal vsakdko, ki lahko. Zakaj bi torej kupovali od kmetov, ki so prakticno nenadzorovani, ce lahko od trgovcev, ki morajo poskrbeti, da jih kmetje ne nategnejo (ker bojo sami potem dobili kazen), razen tega si lahko privoscijo strokovnjaka, ki pregleda meso.

Seveda pa to ne pase kmeticem, ki prodajajo zelenjavo in meso, ki ga pravzaprav uvazajo in prodajajo naivcem kot "domace".

Domace ima samo tisti, ki si pridela sam.

phnj90 ::

Ah, zelo prepoznaven agresiven stil pisanja.

Predlagam, da tisti, ki ne kupujete pri kmetih iz ideoloskih razlogov ali pa zaradi slabih izkusenj, tudi naprej ne. Tudi mi ne, so nase potrebe premajhne, sami pa smo tudi preleni.

Ce pa vendarle dobimo kaj od zlahte, seveda, z veseljem vzamemo, od svezega jabolcnega soka naprej.

-Wall ::

CiClon je izjavil:

Aja pa če mislite, da naše inšpekcijske službe delujejo bolje (kvalitativno in kvantitativno) od poljskih, potem vam lahko kdo še kak delež v FTX proda :)


Seveda, saj zato pa je celotna kmecka nategunska scena tako razvita. Ker je inspekcijski nadzor nedelujoc.

phnj90 je izjavil:

Predlagam, da tisti, ki ne kupujete pri kmetih iz ideoloskih razlogov ali pa zaradi slabih izkusenj, tudi naprej ne. Tudi mi ne, so nase potrebe premajhne, sami pa smo tudi preleni.

Ce pa vendarle dobimo kaj od zlahte, seveda, z veseljem vzamemo, od svezega jabolcnega soka naprej.


Seveda, saj jaz tudi. Samo ne bom sel pa niti pod razno kupovati "domac" krompir v Savlje, kjer ima kmet dve njivi in pridela ravno zase, kljub temu, da ga prodaja celo leto.

Ali k nekemu cislanemu govedorejcu v p.m.

Ker obstaja zelo velika verjetnost, da vas bodo nategnili, placali boste pa najmanj toliko, kot pri trgovcu. S tem, da se sami ne na meso ne na zalenjavo, kaj sele na steroide, antibiotike itd. ne spoznate, trgovec pa je odskodninsko in kazensko odgovoren kaj prodaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

phnj90 ::

-Wall je izjavil:

Ali k nekemu cislanemu govedorejcu v p.m.

Mislim, da tu lezi srcika spora...

Vem, da ne maras govedine, si napisal ze pod razlicnimi imeni ;-)

-Wall ::

phnj90 je izjavil:

-Wall je izjavil:

Ali k nekemu cislanemu govedorejcu v p.m.

Mislim, da tu lezi srcika spora...

Vem, da ne maras govedine, si napisal ze pod razlicnimi imeni ;-)


Ja, ce privleces ven ad-hominem, nimam prav. Bravo, sedi, sus. Kaj za vraga je narobe z vami?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

c3p0 ::

-Wall je izjavil:

feryz je izjavil:

Od državne inšpekcije je pregledan kakšen delček promila tega, kar se dobi v štacunah. Parkrat letno štihproba.
Tako da ti kar verjemi, da je hrana v trgovinah preverjena.


Pri kmetih zagotovo ni, s tem, da trgovina tvega veliko vec od kmeta. Na celotni lestvici prodajalcev mesa je NAJMANJ zaupanja vreden ravno kmet (se enkrat - Ljubljanska trznica, kjer zjutraj nabavijo zelenjavo v Trstu (seveda, za kekce, ki temu res verjamete - kupijo zelenjavo, ki je eko-bio-najvisje kvalitete in ne najcenejso, 5x prevec spricano in utopljeno v umetnih gnojilih, da je kar najlepsa) in jo cez 2 uri, jo po trikratni ceni prodajajo kot svojo, hochstaplerji pa so vsi veseli, kako "domace in zdravo" jedo - ne mi verjet, preverite gajbice z italianskimi napisi, hochstaplerji so tako zabiti, da jih "pridelovalci" niti ne skrivajo), ker ima najvecje moznosti goljufanja. Pac idioti, ki verjamejo v slovenceljsko postenost... pa dajte, vas denar in vase zdravje.


Pozabil si "lokalno obdelavo", malo zalitja z blatno vodo pred plasiranjem na tržnico, da se ne vidi da je solata hidroponična.

phnj90 ::

-Wall je izjavil:

Ja, ce privleces ven ad-hominem, nimam prav. Bravo, sedi, sus.

Ja ne vem, kako je pri vas, ampak tudi mi imamo preferencne dobavitelje, tudi trgovine.
Niso vse za vse dobre.

Ven sem privlekel, ker je nekdo omenil, da si dva dneva aktiven pa spet vse povprek pljuvas.

gruntfürmich ::

BCSman je izjavil:

Drugače pa je rdeča mafija že takoj z nastopom intenzivno začela dodatno obdavčevat kmete, da bo lahko financirala metelkovce.
Izjemno povečanje katastrskega dohodka, obdavčevanje in ukinjanje plačilnih pravic, z novim letom tankanje obarvanega dizla ki bo uničevalo traktorje, tako da se mu bo precejšen delež kmetov raje odpovedal, itd...

edino pravilno.
slovenski kmetavz je zaščitena vrsta kot cigani in medvedi.
hrane ne pridela ama baš ništa, uničuje naravo s svojimi škropivi in gnojnico, je zabit produkt tisočletne negativne selekcije in samo troši davkoplačevalski denar za svoj uničevalski hobi in alkoholizem.
takšnih ljudi ne rabimo v 21. stoletju.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

phnj90 ::

gruntfürmich je izjavil:

slovenski kmetavz je zaščitena vrsta kot cigani in medvedi.

Kdo jih je zascitil in cemu?

fikus_ ::

CiClon je izjavil:

Razglabljanje gor ali dol - dejstvo je, da je vsa ta kupujte lokalno, kupujte naše, kupujte slovensko, samo metoda kako prodati nekaj po višji ceni od konkurence. Čudno, da ne ljudje kupujejo tudi avtomobile po istem principu (samo iz Revoza!).

Ker verjetnost, da so pa naši kmetje bolj pošteni od drugih in da delajo boljše od drugih je čisto primerljiva z verjetnostjo, da so naši politiki bolj pošteni od drugih in da delajo boljše od drugih :D (poljubno vstavi druge poklice - recimo zdravnike).


V prvem deli se strinjam s tabo, da "kupujte lokalno, kupujte naše, kupujte slovensko" ni garancija za kvaliteto in tudi ne argument za reklamiranje. Edino kar sem jaz imel od podobnih reklam, da sem ob prodaji goveda za klavnico kmetijski zadrugi, moral plačat prispevek za reklamno kampanjo.

Drugi del pa pokrivajo inšpekcije, če veš za nepravilnosti, jih prijavi.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

-Wall ::

phnj90 je izjavil:

-Wall je izjavil:

Ja, ce privleces ven ad-hominem, nimam prav. Bravo, sedi, sus.

Ja ne vem, kako je pri vas, ampak tudi mi imamo preferencne dobavitelje, tudi trgovine.
Niso vse za vse dobre.

Ven sem privlekel, ker je nekdo omenil, da si dva dneva aktiven pa spet vse povprek pljuvas.


Ja, pac se nekdo, ki misli, da je nek nerelevanten podatak pomemben za to ali imam prav ali ne.

In ne pljuvam vsepovprek, povedal sem samo stvari, ki drzijo in to do te mere, da je postalo bolj zanesljivo kupovati v trgovinah kot na trznici, kaj sele pri "kmetu" direktno. 30 let nazaj ni bilo tako, pa so se kmetje povampirili in danes je to prevladujoc trend.

To, da se zaradi tega "kmetje" pocutijo ogrozene, ker jim potencialno sesuva poslovni model, ni moj problem.

Kar povprasaj svoje "dobavitelje" ali ti lahko dajo racun, ko ga bos pa imel pa prosi se za postempljano deklaracijo izvora. Ti bo hitro marsikaj jasno (razlaga nekje zgoraj) - ga ne bos dobil, ne racuna, ne deklaracije in ne zelenjave/mesa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

phnj90 ::

-Wall je izjavil:

In ne pljuvam vsepovprek, povedal sem samo stvari, ki drzijo in to do te mere, da je postalo bolj zanesljivo kupovati v trgovinah kot na trznici.

Niso vsi pridelovalci in dobavitelji enako zanesljivi, se mi nikakor ni težava strinjati. Trgovina je bolj komot za nas in, kot si rekel tudi sam, praviloma bolj nadzirana. Meni je to samoumevno, ni potrebno vroče krvi tako kmalu :-)

Evo, vidiš, ko pišem odgovor, ti že dodaš neke svoje tipično deplasirane pripombe in si že v attack mode, pa človeka in njegovih navad še poznaš ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

-Wall ::

phnj90 je izjavil:

-Wall je izjavil:

In ne pljuvam vsepovprek, povedal sem samo stvari, ki drzijo in to do te mere, da je postalo bolj zanesljivo kupovati v trgovinah kot na trznici.

Niso vsi pridelovalci in dobavitelji enako zanesljivi, se mi nikakor ni težava strinjati. Trgovina je bolj komot za nas in, kot si rekel tudi sam, praviloma bolj nadzirana. Meni je to samoumevno, ni potrebno vroče krvi tako kmalu :-)


Saj ni nobene vroce krvi, teh stvari ne jemljem osebno, se mi pa zdi NUJNO, da se ljudje tega zavedajo.

Ker imamo se vedno neko butasto mentaliteto, da ce je pa iz kmetije, je pa domace in naravno ipd. Dejansko pa kmetje kupujejo od grosistov in prodajajo enako kot trgovine, samo z enormno visjo marzo. Pa zraven na ves glas kricijo "domace" - ergo, brez racuna in deklaracij izvora se ne kupuje, tudi, ce v salonarjih po gnoju hodis, smrad pac ni oznaka za "pridelano pri vonjcku".

Kar tudi fino pojasnjuje neobdelana polja po Sloveniji, ki jih je ulalala veliko. Zelje, koruza, hmelj, redko psenica ali pa neobdelano. Seveda, se nam to, ne zdi nic cudnega. Je normalno.

Poleg tega se mi pa zdi hudo cudno, da se takoj po tem, ko pojasnim zadeve, oglasijo 3-4 kmetovalci, ki bruhajo vame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

-Wall ::

phnj90 je izjavil:

ti že dodaš neke svoje tipično deplasirane pripombe


To pocnes predvsem sam in moje primpombe so vedno primerne sogovorniku. Kot tudi tale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

phnj90 ::

-Wall je izjavil:

Poleg tega se mi pa zdi hudo cudno, da se takoj po tem, ko pojasnim zadeve, oglasijo 3-4 kmetovalci, ki bruhajo vame.

Kako veš, da so kmetovalci? Mene si, izgleda, prištel kot četrtega, pa zagotovo nisem kmetovalec, sem veliko prelen. Nekaj kmetovalcev pa res poznam in izkušnje so dobre, ker tudi sami to jejo, kar postrežejo ali podarijo.

-Wall je izjavil:

To pocnes predvsem sam in moje primpombe so vedno primerne sogovorniku. Kot tudi tale.

Koliko je razpolovna doba tvojih slo-tech računov? Mesec, dva? :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

-Wall ::

phnj90 je izjavil:

-Wall je izjavil:

Poleg tega se mi pa zdi hudo cudno, da se takoj po tem, ko pojasnim zadeve, oglasijo 3-4 kmetovalci, ki bruhajo vame.

Kako veš, da so kmetovalci? Mene si, izgleda, prištel kot četrtega, pa zagotovo nisem kmetovalec, sem veliko prelen. Nekaj kmetovalcev pa res poznam in izkušnje so dobre, ker tudi sami to jejo, kar postrežejo ali podarijo.

-Wall je izjavil:

To pocnes predvsem sam in moje primpombe so vedno primerne sogovorniku. Kot tudi tale.

Koliko je razpolovna doba tvojih slo-tech računov? Mesec, dva? :-)


Te bom kar citiral, kako ze gre tista, "zaracenega kruha se najvec poje"?:

phnj90 je izjavil:

in si že v attack mode, pa človeka in njegovih navad še poznaš ne.


Da se vrneva k temi:

Dejansko kmetje kupujejo od grosistov in prodajajo enako kot trgovine, samo z enormno visjo marzo. Pa zraven na ves glas kricijo "domace" - ergo, brez racuna in deklaracij izvora se ne kupuje, tudi, ce v salonarjih po gnoju hodis, smrad pac ni oznaka za "pridelano pri vonjcku".

Kar tudi fino pojasnjuje neobdelana polja po Sloveniji, ki jih je ulalala veliko. Zelje, koruza, hmelj, redko psenica ali pa neobdelano. Seveda, se nam to, ne zdi nic cudnega. Je normalno.

Poleg tega se mi pa zdi hudo cudno, da se takoj po tem, ko pojasnim zadeve, oglasijo 3-4 kmetovalci, ki bruhajo vame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

phnj90 ::

-Wall je izjavil:

Poleg tega se mi pa zdi hudo cudno, da se takoj po tem, ko pojasnim zadeve, oglasijo 3-4 kmetovalci, ki bruhajo vame.

Ja, če osebno poznaš te forumske kmetovalce, ki chatajo ob 10:00, pa res. Ponudim košarico polnozrnatih žemljic iz registrirane pekarne :-)

fikus_ ::

-Wall je izjavil:




In ne pljuvam vsepovprek, povedal sem samo stvari, ki drzijo in to do te mere, da je postalo bolj zanesljivo kupovati v trgovinah kot na trznici, kaj sele pri "kmetu" direktno. 30 let nazaj ni bilo tako, pa so se kmetje povampirili in danes je to prevladujoc trend.

To, da se zaradi tega "kmetje" pocutijo ogrozene, ker jim potencialno sesuva poslovni model, ni moj problem.

Kar povprasaj svoje "dobavitelje" ali ti lahko dajo racun, ko ga bos pa imel pa prosi se za postempljano deklaracijo izvora. Ti bo hitro marsikaj jasno (razlaga nekje zgoraj) - ga ne bos dobil, ne racuna, ne deklaracije in ne zelenjave/mesa.




" povedal sem samo stvari, ki drzijo"
Torej boš podkrepil z dokazi?!

Vprašaj v trgovini za deklaracije, dobavnice, za meso ti lahko dajo za SLO, kateri kmet je redil žival. Sigurno si že to preveril, a ne?!

Še enkrat; če kupuješ pri kmetu pavšalistu, ki mora imeti registrirano prodajo na domu (na tvojo željo ti bo pokazal papirje), ti ne bo računal DDV in mu ni potrebno izdati računa!

.

-Wall je izjavil:


Ker imamo se vedno neko butasto mentaliteto, da ce je pa iz kmetije, je pa domace in naravno ipd. Dejansko pa kmetje kupujejo od grosistov in prodajajo enako kot trgovine, samo z enormno visjo marzo. Pa zraven na ves glas kricijo "domace" - ergo, brez racuna in deklaracij izvora se ne kupuje, tudi, ce v salonarjih po gnoju hodis, smrad pac ni oznaka za "pridelano pri vonjcku".

Kar tudi fino pojasnjuje neobdelana polja po Sloveniji, ki jih je ulalala veliko. Zelje, koruza, hmelj, redko psenica ali pa neobdelano. Seveda, se nam to, ne zdi nic cudnega. Je normalno.

Poleg tega se mi pa zdi hudo cudno, da se takoj po tem, ko pojasnim zadeve, oglasijo 3-4 kmetovalci, ki bruhajo vame.


Spet pišeš nekaj na pamet in kar po čez". Če imaš utemeljen sum, da kateri kmet kupuje od grosista in prodaja kot svoje, potem ga prijavi inšpekciji! Je tudi v mojem interesu, da se znebim nelojalne konkurence. Nabijanje na forumu ne pomaga ničesar!

Pokaži mi kje v SLO so neobdelana polja. Pa ne tiste površinice do nekaj 10 ar.

In nič nisi pojasnil, si samo pljuval po vseh in vse dajal v isti koš!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj ne kupujete od kmetov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44141228 (34007) feryz
»

Koliko vam resnično pomenijo slovenski izdelki? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27830062 (21529) Snegec
»

Meso v trgovini pred iztekom roka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1068676 (5725) feryz
»

Lokalna hrana v času korone (in drugih neželenih dogodkov)

Oddelek: Problemi človeštva
394213 (2313) hr_natakar
»

vsakdanje podražitve (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10920068 (17595) dexterboy

Več podobnih tem