» »

Kolektivna neubogljivost kot upor proti dvigu cen?

Kolektivna neubogljivost kot upor proti dvigu cen?

1 2 3
4
5

111111111111 ::

-Wall je izjavil:

Me veseli, nekoc se mi bos zahvalil, ko jo bos kupil od Lidla, brez posrednika, ceneje.

Že sedaj vidim tvojo modrost in razum, tako da po službi letim kupit v Lidl.

-Wall je izjavil:

Ne razumes. Mi ne bos. Nikoli. Manj tvegam z trgovcem, pa se ogoljufa me ne. Ce kupim sranje, jem sranje. Ce pri tebi kupim vrhunsko-bio-eko-ekstra-whatever, obstaja velika moznost, da bom jedel precenjeno sranje.

Se enkrat: ne pizdit na mene, samo povedal sem resnico. Pizdi na stanovske kolege.

Trgovec te ne ogoljufa? Evo. Ta trditev pove, da v resničnem življenju nimaš pojma. :D

-Wall je izjavil:

111111111111 je izjavil:


Revček, eden te je nategnil na suho in sedaj je tvoj moralni kompas popolnoma zmešan.

In ko psu stopis na rep...

Vidiš da tvoj moralni kompas ne deluje, ker psu ne smeš hodit po repu.

fikus_ je izjavil:

Je celo naredil nov račun in pljuva po vsem, ker mi je nekdo stopil na repek.

Hja, kaviar Ljubljančani, pač ne vedo, da se hrana prideluje na kmetijah. :)

-Wall je izjavil:

-Wall je izjavil:

Se enkrat: ne pizdit na mene, samo povedal sem resnico. Pizdi na stanovske kolege.


PacificBlue je izjavil:

Neumnosti kvasiš.


Res, v cem? (zgornja dva sta se izpela)

Mogoče raje povemo, kaj imaš prav, bomo prej fertik. Nič.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

-Wall je izjavil:

Mimogrede, za vse ostale: probajte od svojega dobavljalca "domacega mesa" zahtevati racun, ko se bojo zgovarjali, jim le mirno povejte, da boste davek in potencialne stroske placali vi (tako, da nimajo nobenih stroskov, zadrzkov ali razlogov zakaj ne). In porocajte ali ste meso dobili.

Ker brez racuna ne mores dokazovati inspekciji, kje si "domace meso" kupil. In zato ni osnove ne za inspekcijski nadzor, ne za kazni zaradi porekla mesa,...

A mislite, da kmetje tega ne vedo? Pomislite se enkrat... ;)

Saj veš, da lahko kmet proda do 3,500€ mesa brez računa? A misliš, da kupujem meso pri kmetu, ki ima 100 krav? :D

V zakol gresta 2 na leto, nekaj za doma, nekaj za prodajo. Stric sploh ne jemlje novih strank, ker vse proda obstoječim.

Ti pa hop v LIdl na preverjene mesnine.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

111111111111 ::

CiClon je izjavil:

Razglabljanje gor ali dol - dejstvo je, da je vsa ta kupujte lokalno, kupujte naše, kupujte slovensko, samo metoda kako prodati nekaj po višji ceni od konkurence. Čudno, da ne ljudje kupujejo tudi avtomobile po istem principu (samo iz Revoza!).

Ker verjetnost, da so pa naši kmetje bolj pošteni od drugih in da delajo boljše od drugih je čisto primerljiva z verjetnostjo, da so naši politiki bolj pošteni od drugih in da delajo boljše od drugih :D (poljubno vstavi druge poklice - recimo zdravnike).

No pa da vidimo te grozne cene:
1,5 litra mleka pri kmetu - 1€
1 kg govedine za juho - 7€
1kg pljučne pečenke - 20€
1kg stegna - 9€
1kg svinjske polovice - 3,30€
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Invictus ::

To so nizke cene...

Sam placujem tam 8 EUR na koli govedine za zrezke... Ze narezanih po mojih zeljah.

In isto za meso za juho s kostmi, ki jih dobim kar zastonj...

Kaj vec pri lokanem mesarju se nisem zahteval. Bomo kasneje, ko se lotim zorjenja mesa...

Drugace sem pa sam ze neubogljiv.

Kar je konzervirano, suho, oz. pac obstojno dlje casa brez posebnega skladiscenja, narocam od kjerkoli.

Zadnja taka sarza je bila iz amazon.de. Priihranil samo pri Wasa kruhkih 509 EUR glede na slovenske cene... Plus se ostalo.

Jebes lokalne stacune, ki ti kasijo 50% marzo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

BRBR ::

Krava je modre barve, to je dejstvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

111111111111 ::

-Wall je izjavil:

Seveda, saj zato pa je celotna kmecka nategunska scena tako razvita. Ker je inspekcijski nadzor nedelujoc.

Heh, na vasi, če nekomu prodaš slabo zadevo, bodo vsi izvedeli in tam se ne bo kupovalo.

Kar se pa inšpekcije tiče:
- na vasi točno veš kdo ima urejen hlev
- veš kdo pri oddaji mleka ni imel bakterij
- veš kdo futra s krmo in kdo s silosom
- veš kdo futra kure s krmili in kdo jih pase.

Temu se reče lokalno nakupovanje.

Če po mleko ne pridem, ga lokalc da v skuto in jo brez težav proda. Glih se on sekira, če bo kdo pri njemu jemal. To kar vi Ljubljančani kupujete seneno mleko, to mi na vasi pijemo vsak dan.

-Wall je izjavil:

Ja, pac se nekdo, ki misli, da je nek nerelevanten podatak pomemben za to ali imam prav ali ne.

In ne pljuvam vsepovprek, povedal sem samo stvari, ki drzijo in to do te mere, da je postalo bolj zanesljivo kupovati v trgovinah kot na trznici, kaj sele pri "kmetu" direktno. 30 let nazaj ni bilo tako, pa so se kmetje povampirili in danes je to prevladujoc trend.

To, da se zaradi tega "kmetje" pocutijo ogrozene, ker jim potencialno sesuva poslovni model, ni moj problem.

Kar povprasaj svoje "dobavitelje" ali ti lahko dajo racun, ko ga bos pa imel pa prosi se za postempljano deklaracijo izvora. Ti bo hitro marsikaj jasno (razlaga nekje zgoraj) - ga ne bos dobil, ne racuna, ne deklaracije in ne zelenjave/mesa.

NImaš prav.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

-Wall je izjavil:

Saj ni nobene vroce krvi, teh stvari ne jemljem osebno, se mi pa zdi NUJNO, da se ljudje tega zavedajo.

Ker imamo se vedno neko butasto mentaliteto, da ce je pa iz kmetije, je pa domace in naravno ipd. Dejansko pa kmetje kupujejo od grosistov in prodajajo enako kot trgovine, samo z enormno visjo marzo. Pa zraven na ves glas kricijo "domace" - ergo, brez racuna in deklaracij izvora se ne kupuje, tudi, ce v salonarjih po gnoju hodis, smrad pac ni oznaka za "pridelano pri vonjcku".

Kar tudi fino pojasnjuje neobdelana polja po Sloveniji, ki jih je ulalala veliko. Zelje, koruza, hmelj, redko psenica ali pa neobdelano. Seveda, se nam to, ne zdi nic cudnega. Je normalno.

Poleg tega se mi pa zdi hudo cudno, da se takoj po tem, ko pojasnim zadeve, oglasijo 3-4 kmetovalci, ki bruhajo vame.

Bruhamo? :) Bolj iz tebe bruhajo žalitve. Takoj ko slišiš, da je nekdo kmet začneš zmerjat z nateguni, dobičkarji itd... Zraven trosiš še kup neumnosti, ki dokazuejjo da področja mesnopredelovalne industrije ne poznaš in potem si ves užaljen, ker tvojih teorij zarote noben ne jemlje resno.

Stvari jemlješ osebno. Nisi pa nič podkrepil z dokazi? Pri nas imajo lokalni kmetje, ki iz klavnice vzamejo določeno količno mesa, inšpekcijo, ki preverja izdane račune in prodajo izdelkov in njihovo količino. Za kmeta, ki vzame 2 kravi na leto iz klavnice, pa mu pripada prihodek kot sem ti ga navedel nekaj strani nazaj in zakonsko ne rabi izdati računa. ČE te to tako moti se obrni na državo in naj spremeni zakone.

Kar je večjih predelovalcev mesnih proizvodov imajo vsi registrirano dejavnost na kmetiji in račune izdajajo preko tega.

ČE si že pameten, naj ti povem da na Ljubljanski tržnici lahko dobiš na vsakem štantu račun in to je očitno zate dovolj velik pokazatelj, da si resnično dobil kakovesten in bio izdelek. :D

Invictus je izjavil:

To so nizke cene...

Sam placujem tam 8 EUR na koli govedine za zrezke... Ze narezanih po mojih zeljah.

In isto za meso za juho s kostmi, ki jih dobim kar zastonj...

Kaj vec pri lokanem mesarju se nisem zahteval. Bomo kasneje, ko se lotim zorjenja mesa...

Drugace sem pa sam ze neubogljiv.

Kar je konzervirano, suho, oz. pac obstojno dlje casa brez posebnega skladiscenja, narocam od kjerkoli.

Zadnja taka sarza je bila iz amazon.de. Priihranil samo pri Wasa kruhkih 509 EUR glede na slovenske cene... Plus se ostalo.

Jebes lokalne stacune, ki ti kasijo 50% marzo...

Jaz vedno vzamem kilo pljučne pečenke in zorim cca 14 dni v vakumu. :)

Za suho zorjenje so hladilniki predragi. Morda kdaj kasneje. :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

-Wall je izjavil:

Poleg tega se mi pa zdi hudo cudno, da se takoj po tem, ko pojasnim zadeve, oglasijo 3-4 kmetovalci, ki bruhajo vame.

morda pa niso kmetovalci. so samo navadni slovenci, ki jim podiraš svet, ker si v svoji glavi slikajo predstavo o idealnem podeželju (in groznem betonskem mestu), kjer je vse naj naj in čudovito ter najbolj pošteno; kar slikajo VSI slovenski mediji in goveja muzika...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

-Wall ::

gruntfürmich je izjavil:

-Wall je izjavil:

Poleg tega se mi pa zdi hudo cudno, da se takoj po tem, ko pojasnim zadeve, oglasijo 3-4 kmetovalci, ki bruhajo vame.

morda pa niso kmetovalci. so samo navadni slovenci, ki jim podiraš svet, ker si v svoji glavi slikajo predstavo o idealnem podeželju (in groznem betonskem mestu), kjer je vse naj naj in čudovito ter najbolj pošteno; kar slikajo VSI slovenski mediji in goveja muzika...


Hm, a ves, da to pa niti nisem pomislil... in zelo verjetno imas prav.

Se ne spodobi reci, da je cesar gol, lahko ostali podaniki (ki se delajo, da ni) zgubijo voljo do zivljenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

-Wall ::

111111111111 je izjavil:

...


Spet nakladas. Zakaj bi pa pravzaprav sploh vzel iz hleva dve kravi, saj lahko kar lidl meso proda. Poljskega. Po trikratni ceni. Pa tudi ne rabi ne porekla in ne racuna.

Mogoce lahko zacnes starati se konjsko meso. Pa poceni je, se ga da dobiti direktno iz hipodoromov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

fikus_ ::

Imas prav! Ce ne zaupas nekemu kmetu, potem ne kupuješ živil od njega. Konec debate!

Ce pa veš za goljufije, pa prijavi inšpekciji.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

fikus_ ::

PS Spet zavajaš in lažeš! Ko se veterinarsko zdravi konja, se je potrebno odlociti, ali bo se kdaj primeren za prehrano ali ne, ker se uporabljajo razlicna zdravila. Če se uporabi zdravilo, ki se ne sme uporabljat za zivali, ki so namenjena za prehrano ljudi, potem taksen konj nikoli ni več primeren za zakol in prehrano ljudi.
Seveda se lahko goljufa pri tem, se je zgodilo nekaj let nazaj nekje blizu Kranja. Pri tem pa spet velja isto kar sem zapisal, ce ne zaupas prodajalcu, ne kupis pri njem.

Jaz ti lahko pokažem račun za klanje, kjer je navedeno za katero žival je šlo (ušesna številka), koliko sta tehtali klavni polovici, ce imaš posebno željo pa se veterinarski zapisnik o pregledu mesa s strani veterinarja.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

-Wall ::

fikus_ je izjavil:

PS Spet zavajaš in lažeš! Ko se veterinarsko zdravi konja, se je potrebno odlociti, ali bo se kdaj primeren za prehrano ali ne, ker se uporabljajo razlicna zdravila. Če se uporabi zdravilo, ki se ne sme uporabljat za zivali, ki so namenjena za prehrano ljudi, potem taksen konj nikoli ni več primeren za zakol in prehrano ljudi.
Seveda se lahko goljufa pri tem, se je zgodilo nekaj let nazaj nekje blizu Kranja. Pri tem pa spet velja isto kar sem zapisal, ce ne zaupas prodajalcu, ne kupis pri njem.

Jaz ti lahko pokažem račun za klanje, kjer je navedeno za katero žival je šlo (ušesna številka), koliko sta tehtali klavni polovici, ce imaš posebno željo pa se veterinarski zapisnik o pregledu mesa s strani veterinarja.


Pomiri se in globoko zadihaj ter nehaj "zavajati in lagati" (sicer nimam te dikcije ampak kot receno, z ljudmi komuniciram kakor oni z mano):

https://www.delo.si/mnenja/blog/habsbur...
https://www.24ur.com/novice/tujina/v-fr...

https://old.slovenskenovice.si/crni-sce...

Americani imajo lep izrek, "where money talks, bullshit walks".

fikus_ je izjavil:

Imas prav! Ce ne zaupas nekemu kmetu, potem ne kupuješ živil od njega. Konec debate!


In tocno to pocnem, ker vem kaj se dogaja. Kar se pa tice konca debate, pa mi je zelo zal, ampak bom informiral ljudi, ki tega ne vedo. Ker mi je vseeno zate in malo manj vseeno za zdravje naivcev.

fikus_ je izjavil:

Ce pa veš za goljufije, pa prijavi inšpekciji.


... ki ne bo naredila nic. Kar veva oba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

fikus_ ::

In potem je bolje tukaj pljuvati kar počez?!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

-Wall ::

fikus_ je izjavil:

In potem je bolje tukaj pljuvati kar počez?!


Saj ne, samo povedal sem kaj se dogaja z mesom, z zelenjavo in tartufi. Potem pa vas je nekaj zacelo poskakovati, verjetno prevec steroidov in andrenalina v hrani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

fikus_ ::

Ti kar kupuj v trgovini, ker jim zaupaš!

PS se spomnis afere s poljskim mesom? Papirologija je bila ustrezna, meso pa ne. Mučenje živali, bolne živali, z ranami,...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

-Wall ::

fikus_ je izjavil:

Ti kar kupuj v trgovini, ker jim zaupaš!

PS se spomnis afere s poljskim mesom? Papirologija je bila ustrezna, meso pa ne. Mučenje živali, bolne živali, z ranami,...


Seveda, ampak koliko tega mesa so pa prodali kmetje z dvema kravama in zalogo mesa cez celo leto? Saj ves, rog obilja, ima vsak drugi slovenski kmet po enega.

Ne pravim, da so trgovci perle, je pa nad njimi dovolj nadzora, da testirajo kar kupijo za preprodajo.

Kmetom tega pac ni treba, ker nad njimi prakticno ni nadzora. Ameriski vsaj perutnino v varekino namakajo, da unicijo bakterije v perutnini, ki se razvijejo zaradi zivljenja perutnine v temu primernih pogojih. Slovenski kmetje? Skoda denarja za varekino, mar ne, saj bo tako ali tako prodal naivnim mimoidocim, malo se bos drl "domace", brez sledljivosti (racuna,...). Ja, ja, je domace, iz pasniske reje, so sle ravno za hrib...

Se kaksna lepa se najde pri vinogradnikih:
https://www.dnevnik.si/1042578389

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

fikus_ ::

V EU razkuževanje mesa ni dovoljeno! Je potrebno prej paziti na higieno, ne potem umazanijo prati s povrsine!
Prav tako v EU ni dovoljeno hraniti ali preventivno zdraviti živali z antibiotiki, v ameriki je dovoljeno!

V glavnem sedaj ze bluziš in iščeš izgovore/vzroke izven prvotne teme, privleceš nove in nove stvari v temo!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

user4683 ::

Po njegovo bi bilo očitno najbolje kar vse kmete prepovedat. Just in case, ker je vmes tudi nekaj goljufov.

-Wall ::

fikus_ je izjavil:

V EU razkuževanje mesa ni dovoljeno! Je potrebno prej paziti na higieno, ne potem umazanijo prati s povrsine!
Prav tako v EU ni dovoljeno hraniti ali preventivno zdraviti živali z antibiotiki, v ameriki je dovoljeno!

V glavnem sedaj ze bluziš in iščeš izgovore/vzroke izven prvotne teme, privleceš nove in nove stvari v temo!


Seveda, v EU je prepovedano, ampak slovenskih kmetov nihce ne nadzira ob prodaji na sivo in na crno. Tako, da je varekina odvecen strosek. In jih razumem, zakaj metati stran denar, saj se bo kupec zastrupil.

Pa mleko slovenskih kmetij, bos probal prodati mleko z zvisanimo osebnostjo somatskih celic v mleku recimo Ljubljanskim mlekarnam? Ne bos, mar ne? Ker ves, da ga bojo testirali in ti ga zlili na vrt. Po drugi strani, jaz vem, da taksna svinjarija, ne bo prisla do mene. Ker bojo Ljubljanske mlekarne v laboratoriju (pazi hec, imajo svojega) preverili, da ne pijem svinjarije.

Ti bos pa raje iz njega naredil sir in ga prodal naivnemu "domace" kupcu na crno. Saj ti ga ne bos pil, prevec cenis samega sebe. Ga bos pa prodal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

fikus_ ::

Pa p*zda,kaj si bos še sedaj namislil.
Kdo pa tebe kontrolira, ali preverja, ali si neumen ali ne?! Ko ti napišem argumente, spremenis temo!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

-Wall ::

fikus_ je izjavil:

Pa p*zda,kaj si bos še sedaj namislil.
Kdo pa tebe kontrolira, ali preverja, ali si neumen ali ne?! Ko ti napišem argumente, spremenis temo!


Nisem nobene teme spreminjal, vse skupaj je ves cas enako: kmetje nategujejo neposredne kupce, trgovci dobijo kar se da neoporecno (ker sicer ne kupijo in imajo sredstva za preverjanje).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

fikus_ ::

Kupuj v trgovini meso iz kontrolirane farmske reje, zelenjavi iz velikih španskih rastlinjakov, ....

Se enkrat, ce veš za nepravilnosti jih prijavi!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

-Wall ::

fikus_ je izjavil:

Kupuj v trgovini meso iz kontrolirane farmske reje, zelenjavi iz velikih španskih rastlinjakov, ....

Raje to, kot od nekoga, nad katerim ni nobenega nadzora in lahko poljubno goljufa, kakor se mu zljubi.

fikus_ je izjavil:

Se enkrat, ce veš za nepravilnosti jih prijavi!

Ce bi inspekcija delovala, se midva zdajle ne bi pogovarjala.

fikus_ ::

-Wall je izjavil:



..., vse skupaj je ves cas enako: kmetje nategujejo neposredne kupce, trgovci dobijo kar se da neoporecno (ker sicer ne kupijo in imajo sredstva za preverjanje).


Ne pravim da ni goljufij, pravim da ti posplosuješ pljuvas po vseh!

Ce si pa bil nategnjen, forum ni pravi naslov!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

-Wall ::

fikus_ je izjavil:

-Wall je izjavil:



..., vse skupaj je ves cas enako: kmetje nategujejo neposredne kupce, trgovci dobijo kar se da neoporecno (ker sicer ne kupijo in imajo sredstva za preverjanje).


Ne pravim da ni goljufij, pravim da ti posplosuješ pljuvas po vseh!

Ce si pa bil nategnjen, forum ni pravi naslov!


Saj nisem bil nategnjen, sem se hitro pozanimal kdo so "kmetje", ki imajo celo leto zalogo mesa, zelenjave, kislega zelja/repe,...

Vecina se pa pac ni. In ne vidim nobenega problema, da jih izobrazim. Kje imas problem? Kaj se te to sploh tice, saj prodajas posteno, mar ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

fikus_ ::

Moti me tvoje pljuvanje cez vse kmete!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

-Wall ::

fikus_ je izjavil:

Moti me tvoje pljuvanje cez vse kmete!

Zal so v vecini vase zagledane pizde. Ki se jim gladko jebe, tudi, ce zastrupijo koga. "Sej nas ljubljana jebe"(parafrazirano)"bomo pa se mi njo".

Si izjema? Pojdi stanovskim kolegom povedat, da mecejo slabo luc nate. Verjetno bos tepen, ker je vse to obnasanje, ki sem ga opisal, v kmeckih vodah popolnoma sprejemljivo, ne samo to, se ponosni so, da so ljubljansko, kranjsko, celjsko ali mariborsko srajco nategnili.

Mislim, saj se strinjam, bedaki, ki kupujejo na kmetijah so si sami krivi. Ampak po drugi strani "kmetom" to ne daje nobenega odpustka. Prvi so bedaki, drugi pa pokvarjene pizde.

U, se ena. Ko vsako leto "kmetje" prodajajo krompir in zvonijo od zvonca, do zvonca, mar res mislite, da je to njihov krompir? Slovenski krompir? Red or blue pill?

Pa, da se ne bova razumela narobe, rade volje bi kupil pri kmetu. Pa ni zaupanja vreden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

enemon ::

OP, udri proizvajalca kećapa, kjer ga najbolj boli, po žepu in nehaj kupovati njegovo robo. V kapitalizmu se glasuje z denarnico.

Scaramouche3 ::

enemon je izjavil:

OP, udri proizvajalca kećapa, kjer ga najbolj boli, po žepu in nehaj kupovati njegovo robo. V kapitalizmu se glasuje z denarnico.


Sem že prej poudaril,da je danes problem ker bo del ljudi,ki kupuje določene izdelke nad ceno še vedno kupovalo, torej revni,samo manj krat na mesec, bogatim, pa ni problem če dvignejo ceno 2-3x in jih ne moreš več izsiljevat!

Torej lahko 60-70% prebivalstva bojkotira!
Imaš zdaj pri nas klaso ljudi, ki živi zelo dobro, niso super bogati, samo imajo plačo mesečno par tisoč plus, do seveda stotine(majhen procent bogatih)! In ta klasa ljudi, je lahko za te firme dovolj,da služijo enako denarja kot sedaj, samo če dvignejo ceno 2-3x!

A. Smith ::

Scaramouche3 je izjavil:

Sem že prej poudaril,da je danes problem ker bo del ljudi,ki kupuje določene izdelke nad ceno še vedno kupovalo, torej revni,samo manj krat na mesec, bogatim, pa ni problem če dvignejo ceno 2-3x in jih ne moreš več izsiljevat!

Kolikor poznam bogat folk, je kar občutljiv na zvišanja cen in so med prvimi, ki kupijo konkurenčne izdelke.

Do bogatije namreč ne prideš z razsipavanjem, temveč s skrbnim ravnanjem s sredstvi.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Scaramouche3 ::

gat folk, je kar občutljiv na zvišanja cen in so med prvimi, ki kupijo konkurenčne izdelke.

Do bogatije namreč ne prideš z razsipavanjem, temveč s skrbnim ravnanjem s sredstvi.

Res je samo oni bi se zelo hitro spijaznili!
Če gre tebi vse tri krat gor, recimo avto,stanovanje in telefon, je to velika razlika!
Ti sploh kupoval ne boš!
Oni pa ne bodo šli na ulice smetnjake zažigat!
Bodo pač telefon ki je 800€ plačali 2400, ti ne boš!
Če ti zdaj ogleduješ rabljen avto za 7000, ne boš kupil istega, ki zdaj stane 21000
Stanovanja, že zdaj v letu dni šla gor za 30-40%, kje bo to za pet let ne vem....

Oni pač plačajo več, pizdili se bodo za štirimi stenami, to je pa to!
Ti boš pa trolo uporabljal in kupoval mobitele za indijski trg!
Stanovanje je mokre sanje!

T440 ::

gruntfürmich je izjavil:

je zabit produkt tisočletne negativne selekcije in samo troši davkoplačevalski denar za svoj uničevalski hobi in alkoholizem.
takšnih ljudi ne rabimo v 21. stoletju.

Tole si opisal bolj kakega "kulturnika", ki z Jenullom kolesari.

fikus_ ::

-Wall je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Moti me tvoje pljuvanje cez vse kmete!

Zal so v vecini vase zagledane pizde. Ki se jim gladko jebe, tudi, ce zastrupijo koga. "Sej nas ljubljana jebe"(parafrazirano)"bomo pa se mi njo".

Si izjema? Pojdi stanovskim kolegom povedat, da mecejo slabo luc nate. Verjetno bos tepen, ker je vse to obnasanje, ki sem ga opisal, v kmeckih vodah popolnoma sprejemljivo, ne samo to, se ponosni so, da so ljubljansko, kranjsko, celjsko ali mariborsko srajco nategnili.

Mislim, saj se strinjam, bedaki, ki kupujejo na kmetijah so si sami krivi. Ampak po drugi strani "kmetom" to ne daje nobenega odpustka. Prvi so bedaki, drugi pa pokvarjene pizde.

U, se ena. Ko vsako leto "kmetje" prodajajo krompir in zvonijo od zvonca, do zvonca, mar res mislite, da je to njihov krompir? Slovenski krompir? Red or blue pill?

Pa, da se ne bova razumela narobe, rade volje bi kupil pri kmetu. Pa ni zaupanja vreden.



Ti ne boš nikoli kupil pri kmetu, ker si preprican, da vsi goljufajo, da te hocejo zastrupiti, ....
Tvoja odlocitev, tvoja stvar.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

111111111111 ::

-Wall je izjavil:

Spet nakladas. Zakaj bi pa pravzaprav sploh vzel iz hleva dve kravi, saj lahko kar lidl meso proda. Poljskega. Po trikratni ceni. Pa tudi ne rabi ne porekla in ne racuna.

Mogoce lahko zacnes starati se konjsko meso. Pa poceni je, se ga da dobiti direktno iz hipodoromov.

Vidim, da ti ješ samo oslovsko meso in o stanju slovenskega kmeta nimaš pojma. :)

Kar iz posta v post dokazuješ. Dobil si številke, zakaj se določene izdelke prodaja in kako.

Vse kar si pa ti spravil skupaj, pa je: "Slovenski kmet je ziher nategun. Jaz vem, ker vem." POjdi v kakšno drugo temo smetit.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

111111111111 ::

-Wall je izjavil:

In tocno to pocnem, ker vem kaj se dogaja. Kar se pa tice konca debate, pa mi je zelo zal, ampak bom informiral ljudi, ki tega ne vedo. Ker mi je vseeno zate in malo manj vseeno za zdravje naivcev.

V treh člankih, ki si jih pripel je samo en kmet, ki je goljufal s konji. Glede na to da je tega ogromno, verjetno lahko pripopaš še najmanj 20 člankov na to temo.

Evo, da boš malo bolj z veseljem papcal izdelke iz velikih brezmadežnih trgovskih verig. :)
https://old.delo.si/znanje/potrosnik/go...

Hmmm... Pa vedno so vpleteni veliki igralci, ki dobavljajo izdelke za velike trgovine. Hmmm...

-Wall je izjavil:

Saj ne, samo povedal sem kaj se dogaja z mesom, z zelenjavo in tartufi. Potem pa vas je nekaj zacelo poskakovati, verjetno prevec steroidov in andrenalina v hrani.

Ne bo držalo. začel si z:

-Wall je izjavil:

To, da nabijejo marze na meso je kvecjemu pozitivno. Pri klasicnem slovenceljskem kmetu pa nihce (z drobcem intelekta) noce kupovati, ker bo dobil meso polno steroidov in antibiotikov.

Sedaj pa lepi same članke kako so veliki igralci nategovali trgovske verige. Vse si pomešal in lažeš, da se kar kadi.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

-Wall je izjavil:

Nisem nobene teme spreminjal, vse skupaj je ves cas enako: kmetje nategujejo neposredne kupce, trgovci dobijo kar se da neoporecno (ker sicer ne kupijo in imajo sredstva za preverjanje).

Eno malenkost pozabljaš. Neposredni kupci kmeta dobro poznajo in kar verjemi, da na vasi ne rabiš nobene inšpekcije in tudi kmet ne bo dolgo prodajal, če bodo izdelki slabi. PO drugi strani pa boste raja, ki nimate pojma kar je dobra hrana, pobrali vse iz polic supermarketov. :)

-Wall je izjavil:

Saj nisem bil nategnjen, sem se hitro pozanimal kdo so "kmetje", ki imajo celo leto zalogo mesa, zelenjave, kislega zelja/repe,...

Vecina se pa pac ni. In ne vidim nobenega problema, da jih izobrazim. Kje imas problem? Kaj se te to sploh tice, saj prodajas posteno, mar ne?

Ti ne izobražuješ ampak širiš laži. Do sedaj nisi podal še nobenih pametnih argumentov, ampak samo smeti. Glede na to kaj ješ, kaj boljšega iz tvojih ust pač ne more prileteti.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

-Wall je izjavil:

Pa, da se ne bova razumela narobe, rade volje bi kupil pri kmetu. Pa ni zaupanja vreden.

Ej, cepec. Pošlji mi svoj naslov v ZS pa ti dostavim pravo domačo šunko popolnoma nepreverjeno od zdravstvene inšpekcije, prašič je bil rejen z repo in krompirjem, ki sta bila pridelana na dejanski zemlji.

V petek bo spustil dušo, potem pa se šunka še malo prekadi v navadnem dimu in namoči v slanici. Dobiš jo nekje okoli velike noči. In ko jo boš enkrat poskusil boš videl razliko med hitro vzgojenim big farma prašičem in prašičem, ki ga vsak dan fotrajo s kuhano hrano, brez krmil.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

BRBR ::

-Wall je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Moti me tvoje pljuvanje cez vse kmete!

Zal so v vecini vase zagledane pizde. Ki se jim gladko jebe, tudi, ce zastrupijo koga.


Resno, koliko pa jih poznaš, in koliko od tega je večina ? Cifre daj človek, zakaj tole je znanstveni forum as it gets. Po moje si zrel za psihiatrično - oddelek obravnava paranoidnih antikulakov.

Da boš vedel, zdaj kmetov sploh ni več, niti enega, zdaj so obratovalci, zakaj kmetije so zdaj v očeh mafije RS obrati. Naredi update.

-Wall ::

111111111111 je izjavil:

-Wall je izjavil:

Pa, da se ne bova razumela narobe, rade volje bi kupil pri kmetu. Pa ni zaupanja vreden.

Ej, cepec. Pošlji mi svoj naslov v ZS pa ti dostavim pravo domačo šunko popolnoma nepreverjeno od zdravstvene inšpekcije, prašič je bil rejen z repo in krompirjem, ki sta bila pridelana na dejanski zemlji.

V petek bo spustil dušo, potem pa se šunka še malo prekadi v navadnem dimu in namoči v slanici. Dobiš jo nekje okoli velike noči. In ko jo boš enkrat poskusil boš videl razliko med hitro vzgojenim big farma prašičem in prašičem, ki ga vsak dan fotrajo s kuhano hrano, brez krmil.


Sicer hvala, ampak ne hvala. Ne igram iger na sreco.

BRBR je izjavil:

Da boš vedel, zdaj kmetov sploh ni več, niti enega, zdaj so obratovalci, zakaj kmetije so zdaj v očeh mafije RS obrati. Naredi update.

Ne spremeni nicesar. Brez nadzora se ne bo nic spremenilo, samo na slabse bo slo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

fikus_ ::

Trol se je prebudil.

Lep dan in kupuj iz trgovine, kaj je not pa piše na deklaracijah.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

-Wall ::

fikus_ je izjavil:

Lep dan in kupuj iz trgovine, kaj je not pa piše na deklaracijah.


Kaj si mislil, da se bom zaradi tebe premislil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

fikus_ ::

Si ne drznem zahtevat to od tebe :))
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

111111111111 ::

-Wall je izjavil:

Sicer hvala, ampak ne hvala. Ne igram iger na sreco.

Škoda. Ena dobra domača šunka, ki se obarva rahlo biserno ko jo prerezano podržiš na svetlobi, bi ti spremenila življenje in bi ga gledal bolj pozitivno.

-Wall je izjavil:

Kaj si mislil, da se bom zaradi tebe premislil?

Če bi poskusil domačo šunko bi se premeislil.

Ampak glede na to da nimaš pojma o ničemer, se strinjam s tabo, da je najbolj varno zate, da kupuješ v trgovinah, saj ne ločiš dobre kvalitete od slabe.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

-Wall je izjavil:


Seveda, v EU je prepovedano, ampak slovenskih kmetov nihce ne nadzira ob prodaji na sivo in na crno.

Seveda jih.

Vsaka krava je presteta. tudi ko so breje, hodi veterinar okoli. Zdaj, ce bi imela 2, bi moogce enega lahko potolker za res mlado pecenko. Drugace pozabi.

Krave ne smes zajlati doma, niti za lastno uporabo ne, ce se prav spomnim. Prasica zaenkrat se lahko...

meso za doma je postalo bistveno drazje kot vcasih, ko si poklical mesarja, zaklal doma, njemu malo placal in basta...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gruntfürmich ::

T440 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

je zabit produkt tisočletne negativne selekcije in samo troši davkoplačevalski denar za svoj uničevalski hobi in alkoholizem.
takšnih ljudi ne rabimo v 21. stoletju.

Tole si opisal bolj kakega "kulturnika", ki z Jenullom kolesari.

to sem opisal kar 'povprečnega' slovenčka.
je sploh še kakšna panoga v sloveniji, ki ne dobiva subvencij? se mi zdi da se slovenček sploh ne vstane iz postelje, če ne dobi subvencije.

VSI dobivajo neke subvencije. praktično smo že globoko v socializmu. celotna evropa!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

"VSI dobivajo neke subvencije. praktično smo že globoko v socializmu. celotna evropa!"

Dokler bo tako, se jaz ne bom odpovedal subvencijam, bi bil neumen!

Sem pa zato, da se ukinejo vsem in vsi se direktno pokažejo na trgu.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Glugy ::

https://www.zurnal24.si/slovenija/napov...
Treba je ustavit potrošnjo ko gre za artikle z absurdnimi dvigi cen. To je EDINI način. Če boste še zmer kupoval ko ovce ne glede na dvige bodo čez čas še dvigoval. Nehajte nakupovat tisto blago ki ima neupravičeno ceno pa če vam je še tako ljub tist izdelek. Ne se pustit da se delajo norca iz nas.

Scaramouche3 ::

Glugy je izjavil:

https://www.zurnal24.si/slovenija/napov...
Treba je ustavit potrošnjo ko gre za artikle z absurdnimi dvigi cen. To je EDINI način. Če boste še zmer kupoval ko ovce ne glede na dvige bodo čez čas še dvigoval. Nehajte nakupovat tisto blago ki ima neupravičeno ceno pa če vam je še tako ljub tist izdelek. Ne se pustit da se delajo norca iz nas.


In kako boš to naredil, kako prepričati ljudi, ki so revni ali pa kokr tok uredu,da se res zedinijo ter resnično bojkotirajo..
Dejstvo je da je masovno zbiranje ljudi ponavadi res možno ko je že kritično ,samo to ni pokazatelj kolektivne empatije,ampak skupne revščine, ki je tako kritična, da drugega, kot krasti ali pa protestirati, ni več mogoče...

BCSman ::

Retardirano ljudstvo gre izvolit milijonarja za premiera, milijonarko iz davcnih oaz za predsednico, naj retardirano ljudstvo placuje se nabite cene v trgovinah. :D
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj ne kupujete od kmetov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44141225 (34004) feryz
»

Koliko vam resnično pomenijo slovenski izdelki? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27830060 (21527) Snegec
»

Meso v trgovini pred iztekom roka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1068676 (5725) feryz
»

Lokalna hrana v času korone (in drugih neželenih dogodkov)

Oddelek: Problemi človeštva
394213 (2313) hr_natakar
»

vsakdanje podražitve (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10920068 (17595) dexterboy

Več podobnih tem