» »

Zakaj ne kupujete od kmetov

Zakaj ne kupujete od kmetov

FireSnake ::

zobnik je izjavil:

Če ne boste podprli kmetov, bodo nehal prodajat tako bomo odvisni samo še od uvoza.


V trgovino po tisto, ki je nujno.
Vse ostalo, ali pridelamo samo ali kupimo od kmeta.

Je pa predpogoj za to, da se kuha doma.

Tisti, ki poznajo samo McDonalds jim lokalna hrana bolj malo kaj koristi.

Je pa zanimivo, kako so se karte v koroni pomešale.
Po domačem se je dolgo časa samo špukalo, zdaj so pa eni malo obrnili.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Gagatronix ::

Zakaj ne kupujem od kmetov ? Zato ker imam Mercator 200 metrov po cesti in se ne mislim pol dneva furat okol kmetij zato da osnovno špezo nabavim.

barakus ::

Jaz bi kupil pa ne poznam nobenga, niti ne vem kako stopit v stik. Vcasih vzamem ce kaj ob cesti prodajajo.

zobnik ::

barakus je izjavil:

Jaz bi kupil pa ne poznam nobenga, niti ne vem kako stopit v stik. Vcasih vzamem ce kaj ob cesti prodajajo.


Poglej na FB skupine lokalna ponudba, maš vsaj 5 skupin.

zobnik ::

Dobr, če ne podpirate kmete, kaj pa sploh podpirate, kmet ni samo hrana je tud les, drva.....aja pri lesu pa nimate izbitre, boste kupl in palčal plohe po 200 evrov kubik in drva razžagana po 70 evrov+
ker po vašem pa kar v Lidl po plohe in drva, ehehehehehe

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Ben Dover ::

podpiramo vas že s subvencijami, kaj mislite da ste? Boš ti mene podpiral, če odprem firmo??? WTF?

Tistih tvojih 5 krav in 5 kubikov bukovih drv nam tule naprej mečeš? Spokaj se delat v proizvodnjo, če ti kaj ni všeč..

Zgodovina sprememb…

49106 ::

zobnik je izjavil:

Dobr, če ne podpirate kmete, kaj pa sploh podpirate, kmet ni samo hrana je tud les, drva.....aja pri lesu pa nimate izbitre, boste kupl in palčal plohe po 200 evrov kubik in drva razžagana po 70 evrov+
ker po vašem pa kar v Lidl po plohe in drva, ehehehehehe


Ne se tako obnašat, tudi Merkur prodaja drva, le da so dražja, pa mokra tudi.

https://www.merkur.si/drva-bioles-horiz...

Ben Dover je izjavil:

podpiramo vas že s subvencijami, kaj mislite da ste? Boš ti mene podpiral, če odprem firmo??? WTF?


Mislim, da vas vsako leto podpiramo s subvencijami za samozaposlovanje.

Ben Dover ::

Razlika je v tem, da lastnik firme ne joka zakaj ne kupujemo tam ane? A si razumel zdaj? Če bom v svoji trgovini prodajal 5x dražje stvari kot na Mimovrste in nihče tega ne bo kupil bom poiskal rešitev, ker je problem pri meni in ne kupcih, socializma ni več tovariši, reality check.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Tipicen domišljavi levicar.

Res je. Tip nekaj govori in to tudi dela. Ne pa tako kot drugi politiki, ki samo nakladajo, kradejo in delajo drugo kar govorijo.

Sram ga bodi, kajne.:))
sudo poweroff

49106 ::

Facebook prikazuje informacije kako biste bolje razumjeli svrhu stranice. Pogledajte aktivnost onih koji vode stranicu i objavljuju sadržaj.
Stranica je kreirana – 5. srpnja 2020.


Pismo, dva tedna sem bil na Hrvaškem, pa FB in Google mislita, da sem se preselil.

Ben Dover je izjavil:

Razlika je v tem, da lastnik firme ne joka zakaj ne kupujemo tam ane? A si razumel zdaj? Če bom v svoji trgovini prodajal 5x dražje stvari kot na Mimovrste in nihče tega ne bo kupil bom poiskal rešitev, ker je problem pri meni in ne kupcih, socializma ni več tovariši, reality check.


Odvisno kaj boš prodajal, če boš prodajal kitajski šoder, kot naprimer prodaja tudi Mimovrste, potem drži. Če boš pa prodajal dober in kvaliteten lokalen produkt, potem bom prvi, ki te bo podprl, čeprav boš (nekajkrat) dražji. Naprimer Made in China, Taiwan itd, oblačil sploh ne kupujem več, sploh pri uveljavljenih blagovnih znamkah. Opažam tudi, da imajo sedaj več proizvodnje v Evropi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

enemon ::

Zanimivo se mi zdi, da nekateri kmetje ob svojih prodajajo tudi jabolka iz Poljske in imajo to (sicer na malo) celo napisano.

49106 ::

A so cenejša?

Ben Dover ::

49106 je izjavil:

Facebook prikazuje informacije kako biste bolje razumjeli svrhu stranice. Pogledajte aktivnost onih koji vode stranicu i objavljuju sadržaj.
Stranica je kreirana – 5. srpnja 2020.


Pismo, dva tedna sem bil na Hrvaškem, pa FB in Google mislita, da sem se preselil.

Ben Dover je izjavil:

Razlika je v tem, da lastnik firme ne joka zakaj ne kupujemo tam ane? A si razumel zdaj? Če bom v svoji trgovini prodajal 5x dražje stvari kot na Mimovrste in nihče tega ne bo kupil bom poiskal rešitev, ker je problem pri meni in ne kupcih, socializma ni več tovariši, reality check.


Odvisno kaj boš prodajal, če boš prodajal kitajski šoder, kot naprimer prodaja tudi Mimovrste, potem drži. Če boš pa prodajal dober in kvaliteten lokalen produkt, potem bom prvi, ki te bo podprl, čeprav boš (nekajkrat) dražji. Naprimer Made in China, Taiwan itd, oblačil sploh ne kupujem več, sploh pri uveljavljenih blagovnih znamkah. Opažam tudi, da imajo sedaj več proizvodnje v Evropi.


Ni panike, naročim Kitajski šrot, prepakiram in... ti to kupiš. :)) Pri kmetih je pa podobna zgodba, naše mleko gre v večinoma v tujino, ker je kmet pohlepen, zakaj bi bili kupci drugačni? Kapitalizem pač, ni tu prostora za jokanje ampak dejanja in rešitve.

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Ben Dover je izjavil:

Razlika je v tem, da lastnik firme ne joka zakaj ne kupujemo tam ane? A si razumel zdaj? Če bom v svoji trgovini prodajal 5x dražje stvari kot na Mimovrste in nihče tega ne bo kupil bom poiskal rešitev, ker je problem pri meni in ne kupcih, socializma ni več tovariši, reality check.


To je res, vendar je vseeno malce razlike, če za zaprtimi vrati pisarne ni nikogar ali pa imaš zapuščene hektarje in hektarje zemlje. Saj se da živeti tudi s tem, ni pa lepo za videt, tako, da je tudi v interesu javnosti in turizma, da se zemlja ureja in obdeluje.

Ravno včeraj mi je ena ženska, ki ji je umrl mož, otroci pa so odšli, razlagala, da ne najde nikogar, ki bi pokosil nekoliko strm travnik (prej so imeli koze) in ta površina se bo s časom enostavno zarasla v neprehodno goščavo in trnje, ker ti v takem bregu nihče ne bo več delal za tak prihodek.

V prihodnosti te v kmetijstvu rešijo samo hektarji, in to čimbolj na ravnem, ker ko enkrat delaš 30+ hektarjev enostavno nimaš več časa, da bi pokosil vsak hribček. Druga opcija je, da si blizu mestnih središč, avtoceste in imaš domačo prodajalno kvalitetnih proizvodov ampak te možnosti nima 95% kmetij.

Ben Dover je izjavil:

49106 je izjavil:

Facebook prikazuje informacije kako biste bolje razumjeli svrhu stranice. Pogledajte aktivnost onih koji vode stranicu i objavljuju sadržaj.
Stranica je kreirana – 5. srpnja 2020.


Pismo, dva tedna sem bil na Hrvaškem, pa FB in Google mislita, da sem se preselil.

Ben Dover je izjavil:

Razlika je v tem, da lastnik firme ne joka zakaj ne kupujemo tam ane? A si razumel zdaj? Če bom v svoji trgovini prodajal 5x dražje stvari kot na Mimovrste in nihče tega ne bo kupil bom poiskal rešitev, ker je problem pri meni in ne kupcih, socializma ni več tovariši, reality check.


Odvisno kaj boš prodajal, če boš prodajal kitajski šoder, kot naprimer prodaja tudi Mimovrste, potem drži. Če boš pa prodajal dober in kvaliteten lokalen produkt, potem bom prvi, ki te bo podprl, čeprav boš (nekajkrat) dražji. Naprimer Made in China, Taiwan itd, oblačil sploh ne kupujem več, sploh pri uveljavljenih blagovnih znamkah. Opažam tudi, da imajo sedaj več proizvodnje v Evropi.


Ni panike, naročim Kitajski šrot, prepakiram in... ti to kupiš. :)) Pri kmetih je pa podobna zgodba, naše mleko gre v večinoma v tujino, ker je kmet pohlepen, zakaj bi bili kupci drugačni? Kapitalizem pač, ni tu prostora za jokanje ampak dejanja in rešitve.


Seveda, naše mleko gre zaradi pohlepa kmetov v tujino za 34 centov, medtem, ko v sosednji Avstriji kmetje brez pohlepa prodajajo lokalnim mlekarnam za 38 centov, v trgovini pa je mleko cenejše kot pri nas, kot tudi večina ostale robe. Prosim ne serji, ker očitno niti ne veš kdo izbira kupce mleka in poskuša izpogajati čimboljšo ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Ben Dover ::

Kmetje se morajo povezat med s sabo..

Zakaj mora met vsak 3 traktorje? Ko pa bi lahko skupaj investirali in se širili? Ma ne ne, če ma sosed balirko jo bom tui jaz nabavil in to dražjo! In pol se čudijo zakaj nihče ne kupi tako dragega proizvoda, ker mora s tem pokrivat še investicije..

@Daniel pohlep in nelogičnost je verjetno povezana z zgoraj napisanim, nisem pa ekspert za prodajanje mleka, le lokalni kmet mi je nekoč to povedal, whatever.

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

Zakaj bi jaz moral podpirati neperspektivne in pohlepne kmetavzlje ? Ne hvala. Rajsi v Mercatorju nabavim.

Daniel ::

Kmetje sodelujejo kolikor lahko ampak v Sloveniji je zaradi razparceliranosti in naravnih danosti povsem brezveze razmišljati o nekih firmah s strojnimi uslugami, ker, ko kosimo zaradi pestrega vremena ponavadi v enem tednu pokosimo skoraj vsi in tega ne moreš rešiti z nobenimi strojnimi klubi. Ko se seje, sejejo vsi in to na par 1000 parcelah razmetanih naokrog. 3je traktorji so ob taki razparcelirnosti minimum za normalno delo, en spravlja travo v redi, en vozi in en tlači. Ali pa, da se ti zgodi kot meni, ko sta se mi prejšnji teden sredi spravila trave in žetve pokvarila 2 traktorja naenkrat. Sicer pa star traktor na kmetiji ne predstavlja nobenega stroška, je pa dober za otresanje jezikov s statistiko. Balirka je smiselna investicija samo, če lahko računaš na veliko opravljenih storitev. V naši občini sta denimo samo 2, ki se resneje ukvarjata s storitvami, pa morda 2, ki imata neke 40 let stare balirke. Občina tam nekje 3500 prebivalcev.

Žal posledice tega, da je v preteklosti vsak otrok dobil en del vsake njive kot dediščino še sedaj hodijo za nami. Pri nas lokalno imamo celo primer, ko je lastnik zemlje nek Slovenec, ki živi na Portugalskem, nihče ga ne dobi na telefon, zemlja pa se mu tukaj zarašča. Kaj pa sedaj?

Gagatronix je izjavil:

Zakaj bi jaz moral podpirati neperspektivne in pohlepne kmetavzlje ? Ne hvala. Rajsi v Mercatorju nabavim.


Ti kar kupi v Mercatorju, takšnih kupcev, ki jim je prva misel nekoga žaliti si prav noben ne želi ha "hofu".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

zmist ::

zobnik je izjavil:

Saj zato pa pzanimaš se kaj kdo prodaja, kaj izdeluje in to si nekak zapomneš, da podpreš lokalne ljudi. Res pa da roba pač mora bit seveda kakovostna, kvalitetna in ne samo da je lokalno.
Če lokalno ni za dobit pa pač greš v trgovino ali an tržnico. Mi smo včasih hodil v Ljubljansko tržnico, 30km je to od nas. kupil tolk da smo trije komaj nesl do avta. Oče papriko, jaz lubenico, mam pa paradižnik, kumare.


No danes se pa lahko peljes se malo naprej do Trsta in tam vse to kupis iz prve roke za manj kot pol cene. Prasci s kmetijami vlacijo zelenjavo iz Trsta in jo potem prodajajo na trznici.

Ben Dover ::

Veš kaj je smešno, da so včasih vse na roke in z voli opravili, vam je pa danes tako težko in to z vso mehanizacijo, res čudno no.. A so njive zrasle? Ahhhh jamrači :))

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

Ja, ker si res želim harati pol dneva po državi za špezo, pa da me potem še kurcajo ker nisem kmet.

Daniel ::

zmist je izjavil:

zobnik je izjavil:

Saj zato pa pzanimaš se kaj kdo prodaja, kaj izdeluje in to si nekak zapomneš, da podpreš lokalne ljudi. Res pa da roba pač mora bit seveda kakovostna, kvalitetna in ne samo da je lokalno.
Če lokalno ni za dobit pa pač greš v trgovino ali an tržnico. Mi smo včasih hodil v Ljubljansko tržnico, 30km je to od nas. kupil tolk da smo trije komaj nesl do avta. Oče papriko, jaz lubenico, mam pa paradižnik, kumare.


No danes se pa lahko peljes se malo naprej do Trsta in tam vse to kupis iz prve roke za manj kot pol cene. Prasci s kmetijami vlacijo zelenjavo iz Trsta in jo potem prodajajo na trznici.


Ni vsak kmet "kmet".

Ben Dover je izjavil:

Veš kaj je smešno, da so včasih vse na roke in z voli opravili, vam je pa danes tako težko in to z vso mehanizacijo, res čudno no.. :))


Neverjetno kajne. In včasih so bili voli in konji pri vsaki hiši in po 5+ otrok, ki so pomagali, danes pa imaš 200 glav živine v celi občini, če sploh. Zemlje za obdelati pa je enako. Opaziš razliko?

Gagatronix je izjavil:

Ja, ker si res želim harati pol dneva po državi za špezo, pa da me potem še kurcajo ker nisem kmet.


Kot pravim, ni ti potrebno. Dokler laufajo obreznine iz vzhodnoevropskih klavnic bo zaloge na policah trgovin dovolj, razlika se pa tako kupi od Slovenskih kmetov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Ben Dover ::

O joj Daniel, zdej si pa zaplaval.. Opazim razliko ja, ampak ne v Sloveniji, ker ste jamrači in za vas je težje obdelovat danes, kot leta 1945, 5 otrok in 3 voli prekosijo traktor, hahahhaahha.

Daniel ::

Jaz sem zaplaval, ko mi ti teoretično razlagaš situacijo s katero se jaz dnevno srečujem... kajpak. Izkušnje kar lijejo iz tebe.

Ben Dover ::

upam da maš vsaj debel krompir.. :P

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Ben Dover je izjavil:

upam da maš debel krompir.. :P

Samo za lastne potrebe, za vas ostale je Egiptovski, ki ga tretirajo z vsem kar je pri nas že od nekdaj prepovedano. Pa seveda čudovita zelenjava iz pokritih španskih rastlinjakov, ki jo nabirajo ilegalni migranti (ki živijo v kolibah narejenih iz folije) za drobiž. Je pa poceni na polici, to je pa res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

zobnik ::

Zato mi zelenjave ne prodajamo, če je kej viška bi se dalo včasih zment, ampak se pač že porabi doma

Ben Dover ::

Daniel je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

upam da maš debel krompir.. :P

Samo za lastne potrebe, za vas ostale je Egiptovski, ki ga tretirajo z vsem kar je pri nas že od nekdaj prepovedano. Pa seveda čudovita zelenjava iz pokritih španskih rastlinjakov, ki jo nabirajo ilegalni migranti (ki živijo v kolibah narejenih iz folije) za drobiž. Je pa poceni na polici, to je pa res.


Ja postavi rastlinjake in uvozi migrante, zraven zbij skupaj še par kolib. Kdo ti brani??????

Slovenski kmetje vs the world, a ste zmešani al kaj?

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Jaz recimo mleko doma prodam za 50 centov ampak ker ga hodi vsak teden morda enkrat iskat samo en sosed ni ravno neke razlike. Je pa lepo nalito direkt iz hladilnika, oni pa si potem doma delajo raznorazne sire.

Ben Dover ::

sem kupoval smrdljivo mleko iz avtomata, okus po silaži.. In spet so kupci krivi? Reši vonj in okus pa ga bom kupil...

Daniel ::

Ben Dover je izjavil:

Daniel je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

upam da maš debel krompir.. :P

Samo za lastne potrebe, za vas ostale je Egiptovski, ki ga tretirajo z vsem kar je pri nas že od nekdaj prepovedano. Pa seveda čudovita zelenjava iz pokritih španskih rastlinjakov, ki jo nabirajo ilegalni migranti (ki živijo v kolibah narejenih iz folije) za drobiž. Je pa poceni na polici, to je pa res.


Ja postavi rastlinjake in uvozi migrante, zraven zbij skupaj še par kolib. Kdo ti brani??????

Slovenski kmetje vs the world, a ste zmešani al kaj?


Ne vem, morda si že slišal, da v Sloveniji obstajajo zakoni, ki jih je treba spoštovati. In kar morda gre v Španiji pri nas pač ne gre, čeprav marsikje, predvsem v gradbeništvu testirajo meje dobrega okusa.

Pač pametuješ o stvareh, ki ti očitno niti na daleč niso jasne, kaj šele, da bi imel kakšne izkušnje s tem.

zobnik ::

Če kmet dobi subvencije koliko subvencij dobi šele firma, že da enga brezposelnega vzamejo pokasirajo po 8000 evrov.

Daniel ::

Ben Dover je izjavil:

sem kupoval smrdljivo mleko iz avtomata, okus po silaži.. In spet so kupci krivi? Reši vonj in okus pa ga bom kupil...


In ko v trgovini dobiš robo, ki se je pokvarila tudi tako pizdiš čez trgovca? To je pač zakon ponudbe in povpraševanja, če je bilo tisto mleko slabo za tvoj okus ga pač ne kupiš več in greš drugam...ali pa v Mercator. Mi nekih težav s tem nimamo, krave sicer resda dobijo silažo a dobijo obenem tudi dosti suhega sena in pa praktično vsak dan čez leto, ko vreme dopušča se pasejo. Tudi ta trenutek.

Ben Dover ::

Nič ne pametujem, le ti misliš, da držiš boga za jajca, ker si kmet in če tebe ne bo bomo vsi pocrkali pa vse se bo zaraslo, so fucking what..

Točno tako, grem drugam in vso pravico imam to storit. S tabo je debata o kmetijstvu nemogoča, ker napake iščeš povsod drugje.

Daniel ::

zobnik je izjavil:

Če kmet dobi subvencije koliko subvencij dobi šele firma, že da enga brezposelnega vzamejo pokasirajo po 8000 evrov.


O tem se ne govori, ker je lažje pizditi čez kmete. Obenem na letni ravni tudi marsikdo, ki je delovno sposoben, pa se raje šlepa na sociali (poznam nekaj takih kalibrov) pobere iz proračuna več denarja, kot povprečna Slovenska kmetija. Ampak o tem se pač ne govori, to so prepovedane teme...

zobnik ::

Poznano ga tud mi včasih tako kupmo, ampak kakovost mleka mora bit.
Mi krav ne molzemo, to storijo telički, mleka kolikor se porabi se kupi tam kjer je kakovost, prvo lokalno, nato dalje

Lokalne hrenovke od predelovalca, 14 evrov/kg, men se zdi to pretirana cena, ker vem da da ki predeluje meso nima 1 živali doma in vse dobi od drugih kmetov, kako prisilno zakol...ali pa normaln zakol. Od kje pripeljejo goved nimam pojma.

Kmet, ki prodaja doma meso 1x letno ima tudi svoje živali. To je pa drugo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Daniel ::

Ben Dover je izjavil:

Nič ne pametujem, le ti misliš, da držiš boga za jajca, ker si kmet in če tebe ne bo bomo vsi pocrkali pa vse se bo zaraslo, so fucking what..

Točno tako, grem drugam in vso pravico imam to storit. S tabo je debata o kmetijstvu nemogoča, ker napake iščeš povsod drugje.


U, si se pa razjezil. Je pa res nerodno, ko si postavljen pred realnost. Najbrž si spregledal mojo omembo zakona ponudbe in povpraševanja, tako, da res ne vem od kje ti ideja, da jaz mislim, da brez mene vsi pocrkajo. Seveda ne bojo, ker bo v daljni prihodnosti vso ponudbo hrane iz kmetij imelo v rokah par velikih korporacij, ki so edine, ki lahko preživijo v tem cenovnem primežu (koliko je to dobro prepuščam v razmislek ostalim). O zaraščanju površin sem zapisal že zgoraj, za take kot si ti, pa bojo morda kmalu na voljo sintetični zrezki, mleka pa imaš tako že cel kup. Lahko si recimo pomolzeš kar lešnike.

Zgolj za ilustracijo naj omenim, da je odkupna cena mleka zadnjih nekje 20 let bolj ali manj enaka. O stroških in cenah repromaterialov takrat in danes, pa bi se dalo še kakšno reči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

zobnik ::

Daniel je izjavil:

zobnik je izjavil:

Če kmet dobi subvencije koliko subvencij dobi šele firma, že da enga brezposelnega vzamejo pokasirajo po 8000 evrov.


O tem se ne govori, ker je lažje pizditi čez kmete. Obenem na letni ravni tudi marsikdo, ki je delovno sposoben, pa se raje šlepa na sociali (poznam nekaj takih kalibrov) pobere iz proračuna več denarja, kot povprečna Slovenska kmetija. Ampak o tem se pač ne govori, to so prepovedane teme...


Ja in kolk je v zadnjem letu dala država firmam, delavecm nadomestil o tem se ne sme govorit.
Kmet je pa dobil šele sedaj nekaj malega, drobtnice, kolikor je ostalo od požrešnih firm, in delavcev na čakanju

zmist ::

Daniel je izjavil:

zmist je izjavil:

zobnik je izjavil:

Saj zato pa pzanimaš se kaj kdo prodaja, kaj izdeluje in to si nekak zapomneš, da podpreš lokalne ljudi. Res pa da roba pač mora bit seveda kakovostna, kvalitetna in ne samo da je lokalno.
Če lokalno ni za dobit pa pač greš v trgovino ali an tržnico. Mi smo včasih hodil v Ljubljansko tržnico, 30km je to od nas. kupil tolk da smo trije komaj nesl do avta. Oče papriko, jaz lubenico, mam pa paradižnik, kumare.


No danes se pa lahko peljes se malo naprej do Trsta in tam vse to kupis iz prve roke za manj kot pol cene. Prasci s kmetijami vlacijo zelenjavo iz Trsta in jo potem prodajajo na trznici.


Ni vsak kmet "kmet".


Na slovenskih trznicah je vsak kmet pravzaprav kmetavz (kmet brez zemlje). Saj ni treba verjet, pojdi na trznico in poglej zabojcke in kaj pise na njih. Pizde so pogruntali, da se vec zasluzi, ce zjutraj skocijo do Trsta, kupijo poceni zelenjavo in na stojnici izvesijo napis "kmetija X". Saj imajo kmetijo, samo njihova zelenjava je pa iz Italije, Spanije,...



Kdorkoli pa kupuje to "dopolnitev domace ponudbe" po 2x ceni iz Merkatorja, pa je "kmet".

Pa, da niti ne zacnemo govoriti o oljcnem olju, ki ga pridelamo za 2x kolicino posajenih oljk. Spet, grem raje kupit olje iz Krete kot slovensko, zato, da na koncu spet dobim 10% slovenskega olja in 90% olja iz Grcije. Raje kupim grsko olje pa je problem resen.

Gobe na trznici, ze prav tradicionalno Romunske. Jagode enako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

Ben Dover ::

@Daniel Mam raje sintetični zrezek ali pleskavico iz žužkov, kot vaš drek futran s smrdljivo silažo in antibiotiki. Nič se nisem razjezil, le ti ne dojameš da ste pičkin dim in nimate za burek v svetu kapitalizma, vse pa prelagate na kupce, ker ne cenijo vašega dragega hobija. Pa brez zamere, zapisal sem le moj pogled na vaše probleme, mi je pa vseeno, ker itak ne mislim kupovat po 3x ceni. Pa lep večer!

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Ben Dover je izjavil:

Mam raje sintetični zrezek ali pleskavico iz žužkov, kot vaš drek futran s smrdljivo silažo in antibiotiki. Nič se nisem razjezil, le ti ne dojameš da ste pičkin dim in nimate za burek v svetu kapitalizma, vse pa prelagate na kupce, ker ne cenijo vašega dragega hobija. Pa brez zamere, zapisal sem le moj pogled na vaše probleme, mi je pa vseeno, ker itak ne mislim kupovat po 3x ceni. Pa lep večer!


Dober tek v beljakovinskem zrezku iz žužkov ti želim.

V Sloveniji se sicer statistično gledano porabi izjemno malo antibiotikov napram EU. Mora biti res nekaj v tem našem dreku iz smrdljive silaže, da je razmeroma dobro povpraševanje po živalih iz Slovenije v Avstriji, Italiji, nekaj pa gre tudi v Libanon (po moje sicer totalno pretiravanje, se pa dobi boljša cena).

Je pa res, da Avstrijci in Italjani za razliko od Slovencev najprej pokupijo živali na domačem trgu in to po višji ceni (odkupna cena je malo manj kot 1 Eur na KG višja kot v Sloveniji, tam okrog 4 EUR na KG pri bikih), šele potem kupujejo v Sloveniji. V Sloveniji pa je ravno obratno, k nam pa se najprej preko velikih firm uvozijo vse stare državne rezerve in obreznine iz vzhodne evrope, zadeva se malo obdela in proda v akcijah, kolikor pa zmanjka pa se kupi od Slovenskih kmetov. Razliko v ceni seveda pobereta trgovec in mesar, ti pa plačaš na koncu še več kot Avstrijec. Pičkin dim gor ali dol, taka so dejstva, čeprav ti niso ravno jasna.

Sicer pa sem si nedolgo nazaj računal razliko v ceni med biki, ki jih avstrijci niso iskali in so zato šli v slovensko klavnico in potem odkupno ceno pri nas in pri njih za iste razrede kakovosti. Pri 5 živalih pride razlike v odkupni ceni 1500 EUR, cena v trgovini pa bo na koncu enaka. Pri njih pač mesar in trgovec pobašeta manj v žep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Ben Dover ::

Zakaj pol jamrate, če se vse proda v tujino in je tako iskana roba? Kje je problem? :)) Ne mi rečt, da vas skrbi za sodržavljane, lol. Mogoče mi res ni vse jasno, še manj so mi pa jasni tvoji zapisi, ki nimajo nobene logike in povezave z naslovom teme..

A od beljakovin pridobljenih iz čutečih živali mišice kaj bolj rastejo kot od žužkovih?
EDIT: Opa sem pozabil na growth hormone, sej maš prav ja, hihi.

Zgodovina sprememb…

Kvinta ::

Spet, grem raje kupit olje iz Krete kot slovensko, zato, da na koncu spet dobim 10% slovenskega olja in 90% olja iz Grcije


Olje se kupi v oljarni ,kruh v pekarni ,meso na kolinah itd

To olje s Krete ma 30% vprašlivega oljčnega + 70% sončničnega si ti neki expert da zadaneš v polno kr tak :))
A.C.A.B

zmist ::

Kvinta je izjavil:

Spet, grem raje kupit olje iz Krete kot slovensko, zato, da na koncu spet dobim 10% slovenskega olja in 90% olja iz Grcije


Olje se kupi v oljarni ,kruh v pekarni ,meso na kolinah itd

To olje s Krete ma 30% vprašlivega oljčnega + 70% sončničnega si ti neki expert da zadaneš v polno kr tak :))


Moj je kar 100%. Kupujem ga pri cloveku, ki ga potem prodaja za mesanje s slovenskim, ki gre potem na trg kot "avtohtono" slovensko. Seveda se tega ne zaveda, kot tudi njegovi kupci ne. Koncni hochstaplerji pa sploh ne. Pac slovenceljni so cigani. Se imajo za nekaj vec ampak so navadne pohlepne pizde in kapitalizem pri tem sploh ni pomagal. Pa dober tek vsem, ki imate radi "avtohtono slovensko oljcno olje". Saj ni nic posebnega, olje dobite se vedno 100%. Samo je malo bolj "globalizirano". Po mojem, ce bi zdajle sla inspekcija / ZPS delati analizo, v trgovinah ne dobis 100% slovenskega oljcnega olja, niti v specializiranih ne.

Sem prav vesel, da mesa pojemo samo za vzorec. Kaksno ogabo tam prodajajo, si niti mislit ne morem... kar vidim kaj vse se da v maso za cevapcice zamesat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

Daniel ::

Ben Dover je izjavil:

Zakaj pol jamrate, če se vse proda v tujino in je tako iskana dobrina? Kje je problem? :)) Ne mi rečt, da vas skrbi za sodržavljane, lol.


In kje sam napisal, da jamramo? To so tvoje besede. Pač živimo iz dneva v dan, z leti sicer zmanjkuje za investicije in ostaja zgolj za pokrivanje rednih stroškov, kar recimo na ravni 50 do 60 let pomeni propad ampak trenutno še pač živimo, nekateri bolje, drugi slabše.

Sicer pa ni samo v Sloveniji taka zanimiva situacija. Na Danskem je povprečna kmetija zadolžena za 3,5 milijona EUR, ker so ob ukinitvi mlečnih kvot banke množično spodbujale grednje novih hlevov, novi hlevi pa so prinesli ogromne količine mleka in padec cene le tega na trgu. Pa smo v spirali...

Če tebi človek ne sme razčistiti neke situacije, ki jo komentiraš in o kateri ne veš ravno kaj dosti to sicer ni jamranje. Razen, če sem jaz kot kmet zate tako majhen človek, da ti lahko samo serješ po meni, jaz pa moram biti ob tem tiho in sklonjen.

Ben Dover ::

@Daniel a si prebral naslov teme? Ne nisi majhen, samo tako vneto zagovarjaš vse, ker si del tega, sej razumem.. Pač za vas so vse krive firme, kupci, trgovci, mesarji Janša,..

Imate občutek kot da nam delate uslugo, v resnici smo za vas mi majhni..

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Ben Dover je izjavil:

@Daniel a si prebral naslov teme? Ne nisi majhen, samo tako vneto zagovarjaš vse, ker si del tega, sej razumem.. Pač za vas so krive firme, kupci, trgovci, mesarji,..


In zakaj se sedaj zapikuješ v naslov teme? Imaš prav, nihče ni kriv, gre zgolj za klasično slovensko mentaliteto, da je treba nategniti vsakega za poslednji EURo, če je le možnost, mi pa smo se pač znašli sredi tega.

Ti boš še zmeraj lahko kupil poceni egiptovski krompir in skledo žužkov, obenem pa pizdil čez nesposobnega Slovenskega kmeta, ki ti ne uspe pri X krat večjih stroških in prepovedih ponuditi krompirja po isti ceni, kot ga lahko dobiš iz Egipta, obenem pa ima še 3+ traktorje (pa čeprav njihova skupna starost večinoma presega 90 let).

Zgolj za oris situacije, imam 4 in skupaj štejejo častitljivih 110 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Ben Dover ::

Kot sem že rekel, če odprem firmo in ne poslujem s pozitivo, jo zaprem in grem DELAT DRUGAM, tako to danes poteka BTW. Dobro jutro, prodaj vse, investiraj v kripto in uživaj penzijo na Sejšelih. Aja ne, pol bo vse zaraščeno pa žužke bomo jedli.. :)

Nič ne pizdim čez kmete, pizdim takrat ko se delate žrtve in rešenike ob enem, doma imate pa 10 krav pa 5 kur.. lol

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Ben Dover je izjavil:

Kot sem že rekel, če odprem firmo in ne poslujem s pozitivo, jo zaprem in grem DELAT DRUGAM, tako to danes deluje BTW. Dobro jutro, prodaj vse, investiraj v kripto in uživaj penzijo na Sejšelih. Aja ne, pol bo vse zaraščeno pa žužke bomo jedli.. :)


Spet primerjava hruške in jagode? Ti pač ni dano, da bi razumel, glede na to, kakšne primerjave delaš. A v hlevu potem naredimo kegljišče? Bo 20 metrov dovolj za stezo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Ben Dover ::

ne ni mi dano, žal, ne vidim smisla v tvojem življenju in poslu, kjer "komaj" shajaš iz meseca v mesec..

kuall ::

Ben Dover je izjavil:

podpiramo vas že s subvencijami, kaj mislite da ste?

subvencioniranje kmetov je v nacionalnem interesu. ne zato, ker bi tako radi imeli kmete ampak, ker so pametni in so izračunali, da je za celo državo to dobro. zakaj? če se vse zaraste je to pol hudič popravit.
plus nikoli ne veš, kdaj bo katastrofalna suša, poplava, vojna, prepoved uvoza itd, ko bo težko zagotoviti hrano za vso populacijo, takrat bodo površine, delovna sila in stroji v pripravljenosti prišli precej prav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko vam resnično pomenijo slovenski izdelki? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27830060 (21527) Snegec
»

Lokalna hrana v času korone (in drugih neželenih dogodkov)

Oddelek: Problemi človeštva
394213 (2313) hr_natakar
»

Vremenske nevsecnosti in lastniki gozdov (in drugi) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28336945 (31765) louser
»

Davek na kmetijske nepremičnine in kmečke subvencije (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33766045 (59359) Invictus

Več podobnih tem