» »

Beljenje notranjih sten

Beljenje notranjih sten

kuglvinkl ::

Prebelit moram notranje stene v hiši, po moji oceni so bile nazadnje prebeljene 2006.

Zanima me glede barve. Naj ne kompliciram in vzamem Jupol classic, tri kante in to je to, al je na trgu kaj boljšega? Vidim, da je dražja ponudba od Jupola, vem pa ne, če se se splača oz. če se, kaj se splača...

thnx
Your focus determines your reallity

NLight ::

Jupol je super... Se splača malo več denarja dat za barvo, drugače boš ob naslednjem beljenju ob živce, ker se ti bo stara barva začela trgat s stene...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

mihaelf3 ::

Če malo ugrabim temo:

če bi želel samo v kuhinji en del stene popravit (1m2)? Bo zelo videt, da je bilo barvano čez, al se to da?
torch it

Vikking ::

Da, razlika bo. Zakaj bi pa barval samo 1m2, to je minuto dela. Pobarvaj celo steno.

Ejsi_Disi ::

Od Jupola bi jaz rajši malček več dal in vzel Jupol Gold, ker je pralna barva in se da kakšen flek tudi z viledo pobrisat.
Rock n' roll ain't noise pollution!

blindb ::

Jupol Gold ter seveda prej namazes stene z emulzijo ;)
Mislim da bi morali uvesti davek na idiotizem.

...:TOMI:... ::

Najbolje je čim bolj naravno. Gold že malo zapre steno, latex barva pa še bolj, jaz tega ne bi dajal na steno, če res ni nujno. Vsaka zaprta stvar ne diha, če ne diha je vlaga... Previdno pri tem, najbolje čim bolj osnovne zadeve, so tudi najcenejše...

Pred pričetkom si vzemi čas in temeljito zasčiti vse predmete, da bo čim manj dela s čiščenjem.

Obstaja tudi konkurenca Jubu in njihovem jupolu, tega je ko solate. Od naših firm Helios spectra, od tujih Caparol itd.
Tomi

SimplTech ::

Podpišem se na predloge predhodnikov. Najprej steno dobro poravnat in popraviti morebitne luknje. Nato premazati z akril emulzijo. Počakaš da se ta posuši in gor Jupol Gold.

Zadnjič sem v otroški slučajno eksperimentiral in vzel malo cenejšo barvo - neka hrvaška zadeva. Najslabša možna odločitev, na koncu sem poleg te cenejše barve vzel še Jupol Gold da sem končno dosegel ustrezno prekrivnost. Na kratko ne šparat.

m0LN4r ::

Oh jaz bi si pa sposodil temo.

Mogoče se bo tudi pri nama belilo letos.

Pred tem je v stanovanju živela kadilka in se pozna sivina na zidu (bolj ko gre proti vogalu, več je sivine), ki gre če drgneš z ščetko, roko dol.
Pravtako je to garsonjera, kamor uhaja masten in vlažen zrak iz kuhne.

Kakšen postopek predlagate? Ali bi bilo pametno pobrusit zid ali ne? Bojim se, da se barva nebo dobro prijela na ta umazan zid.
Je pa bilo 10 let nazaj barvano.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

...:TOMI:... ::

Seveda, najprej mehanično čiščenje (brušenje) nato kitanje in brušenje. Če bi hotel to pobarvat sedaj, bi moral uporabiti visokopokrivno latex barvo ("anti nikotin" barvo).
Tomi

m0LN4r ::

Se mi je zdelo. Kako pa bo najlažje in najlepše brušenje oz. kako se spraviti zraven? Koliko zbrusiti?
En problem je 3,6m višine.

Šmirgel na roke ali kaka naprava?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Vikking ::

Probaj si sposodit žirafo za brušenje. Drugače pa ročno, z držalom za brusni papir.

...:TOMI:... ::

Najbolje je dobiti nekoga z žirafo in primernim sesalcem. Vogale bo pa treba na roke, tam ne pride z žirafo blizu.

Žirafa je šmrigl, ki se vrti in odsesava prah. Če te zanima, si poglej firmo flex, oni imajo dobre žirafe. To ne mislim za kupit, ker se ti ne izplača, pač pa za info.
Tomi

Okapi ::

...:TOMI:... je izjavil:

Najbolje je čim bolj naravno. Gold že malo zapre steno, latex barva pa še bolj, jaz tega ne bi dajal na steno, če res ni nujno. Vsaka zaprta stvar ne diha, če ne diha je vlaga... Previdno pri tem, najbolje čim bolj osnovne zadeve, so tudi najcenejše...
Par veder apna in to je to, ne?;)

O.

m0LN4r ::

Super hvala, bo se treba pozanimat kje posodit tole.
Drugače pa eno brigado kolegov, pa vsakemu šmirgl v roke.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Poldi112 ::

Tekom srednje šole in delno faksa sem delal kot malar. Večinoma smo delali kar z jupol clasic, sem pa tja je imela stranka kakšno svojo barvo. Načeloma ni bilo problemov. Ena je bila edino precej vodena, ampak to je otežilo bolj delo kot vplovalo na rezultat.

Sam si belim po potrebi na par let in jemljem striktno jupol classic, to pa zgolj zato, da sem miren (ker ne spremljam trga barv in ker je cena barve vseeno nižja od cene dela. Pa se zavedam da je to verjetno zgolj paranoja.

Zdaj če se v stanovanju kadi oz. se ni belilo leta so stene verjetno tako črne, da boš itak moral 3x namazat - vsaj v kotu. Brusili/pomivali tega nismo nikoli (ajde, če je kreda spodaj potem ja, same svinjarije pa ne).

Pa tisto česar nočeš je premalo razredčiti v upanju, da bo bolj pokrilo. Ker ne bo, boš imel pa več vzorca od mačka. Ki v ekstremnih primerih lahko grdo izgleda.

Pralno barvo daš tja kjer jo rabiš, če jo rabiš. Če ne veš, ali jo rabiš, vzemi normalno. Tudi če imaš kakšen flek ki te moti ga lahko na hitro prebarvaš oz. nežno zbrusiš dol. Vsaj dokler stene še niso potemnele...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

...:TOMI:... ::

Okapi je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Najbolje je čim bolj naravno. Gold že malo zapre steno, latex barva pa še bolj, jaz tega ne bi dajal na steno, če res ni nujno. Vsaka zaprta stvar ne diha, če ne diha je vlaga... Previdno pri tem, najbolje čim bolj osnovne zadeve, so tudi najcenejše...
Par veder apna in to je to, ne?;)

O.


Apno je pa prestara metoda, danes se to uporablja samo v štalah in mogoče kak stari človek beli kuhinjo s tem.

Poldi, je pa treba svinjarijo malo pošmirglat pa pošpohtlat, vsaj jaz bi tako naredil.
Tomi

Poldi112 ::

Definiraj svinjarijo. Če imaš recimo maščobo na steni (kuhinja), oz. kaj v tem smislu, potem ja, ker ti drugače barva ne bo prijela. Če je pa zgolj temen zid ni pa nobene panike. Ne vem, meni pa kraj pameti ne pade, da bi pred beljenjem pol bajte prebrusil, ker je umazan zid. Ometeš pajke, to je pa to. Ampak ok, stvar osebnih preferenc.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Okapi ::

...:TOMI:... je izjavil:

Apno je pa prestara metoda, danes se to uporablja samo v štalah in mogoče kak stari človek beli kuhinjo s tem.
Brez skrbi, je kar nekaj (čedalje več) mladih bio-eko-new age frikov, ki belijo z apnom.

O.

...:TOMI:... ::

Saj če barva prime na steno in pokrije potem ni problema. Samo na katran bolj malo prime.
Tomi

Arctander ::

Glede barve so že ostali vse povedali, jaz bi iz čisto svežih izkušenj (prenavljam stanovanje) dodal še, da nabavi valjček za vogale. Gre hitreje in izpade lepše kot s čopičem. Z istim valjčkom obdelaš tudi dele sten ob oknih, okrog radiatorjev, itd. In pa obvezno najprej prepleskaš vogale, okrog oken, okrog vtičnic in stikal, ... in šele na koncu z velikim valjčkom prepleskaš velike površine. Za pleskanje stropa obvezno nabavi palico, na katero nabiješ valjček (lahko pa uporabiš tudi štil od stare metle).

Poldi112 ::

No, tudi za stene obvezno rabiš palico. Mali maček je super za radiatorje, omare, cevi,... Za kote v bistvu ne rabiš ničesar, če so lepo ravni. Zabiješ se s precej mokrim mačkom čisto do roba na eni strani, potem pa z druge strani tik ob robu popraviš vzorec, ki si ga prej narisal. Precej hitreje kot s čopičem, vizuelno brez opaznih razlik. Če ne gre, pa s čopičem direkt po sredi kota.

Res je lepše, če najprej narediš detajle s čopičem, ampak to efektivno velja zgolj za 2. roko. Prvo mirno začneš z mačkom. Ti bo verjetno lažje, če nimaš občutka, do kje moraš. Okoli oken pa osebno uporabljam samo čopič, da je enotna struktura. Čeprav tega praktično nihče ne opazi. Kdo pa gleda v zid namesto čez okno? :)

Če si pedanten pa gledaš še, da steno vedno mažeš gor dol, strop pa v smeri svetlobe (navadno stran od okna), da se struktura manj vidi). V smislu, da si z oknom izbereš smer in cel strop namažeš v tisti smeri.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Magic1 ::

V prostorih kjer je bolj vlažno (zaprte kuhinje, kopalnice, razni hladni kotički) uporabi citrus jupol. Vlaga je hudič in plesen raste lahko zelo hitro. Sploh v neizoliranih hišah, ali če ni prezračeno ustrezno.
Magic

m0LN4r ::

boš imel pa več vzorca od mačka.

Kaj to pomeni?

Zdaj nevem komu si konkretno odpisal, ker črnih zidov nimam. Samo prelivi sivine se vidijo, ki gredo z krpo dol in je spodaj belo.
Pravtako je celotno stanovanje ena odprta garsonjera, torej se praktično ves zrak meša med sabo.
Lahko trdim, da 30-40% zraka iz kuhne pride tudi na drugo stran stanovanja.

Brusil bi, samo sem rabil potrdilo, ker smo doma imeli še peč na drva in ko smo tiste saje prebarvali, je blo pobarvana barva siva in še prijela se ni.

Samo na katran bolj malo prime.

Ja saj to me glih skrbi, ker tale katran gre dol z krpo, če drgnem po njem. Torej, če bi barval bi se dogajalo isto.

 Tole si mislil? Ne tega nebomo delali.

Tole si mislil? Ne tega nebomo delali.

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Poldi112 ::

Z vzorcem sem mislil na strukturo. Ne vem kako temu drugače reči. Efektivno relief, ki ga maček naredi na steni.

Tudi jupol gre dol, če drgneš po njem z mokro krpo... :). Lahko pa testno namažeš pol kvadrata da vidiš, kaj se zgodi. Če bo res jeba lahko to še vedno enostavno saniraš, v nasprotnem se pa izogneš predpripravi stene.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

m0LN4r ::

Kako pa ugotovim kakšna barva je bla prej gor?
Na otip mi deluje pralna, ampak ni tako mastna kot bi mogla biti.

Zdaj če z finim šmirglom potegnem dvakrat izgleda zid kot nov.
- Bivše lastnica po mojem tudi neve.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

kuglvinkl ::

U glavnem, done :) S classicom.

thnx.
Your focus determines your reallity

m0LN4r ::

Dej napiši še prosim, kolko barve si porabil za koliko površine in kolkokrat si prebarval.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kuglvinkl ::

Se prav, za 120 m2, minus dve kopalnici, plus običajno velik hodnik 2x, sem porabil 2,5 kante barve. VSe razen hodnika sem barval 2x, je bilo pa prej zelo v redu prebarvano, v bistvu je šlo za higieno, pa občutek.
Your focus determines your reallity

gasper11 ::

Pozdravljeni!

Ravnokar sem pobarval stanovanje in bil zelo zadovoljen z izvajalcem. Prej sem barval sam, vendar se poznajo lise prihranil sem vse skupaj 100€ vendar glede, nato da se barva na 2/3 leta sem se odločil da zaupam izvajalcu.

Lp Gašper

kuglvinkl ::

ok, kolk kvadratov si imel, in koliko si plačal. Si sam zaščitil in potem počistil?
Your focus determines your reallity

noraguta ::

Okapi je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Apno je pa prestara metoda, danes se to uporablja samo v štalah in mogoče kak stari človek beli kuhinjo s tem.
Brez skrbi, je kar nekaj (čedalje več) mladih bio-eko-new age frikov, ki belijo z apnom.

O.

pa sej stvar ima čist svojo logiko, kot medeninaste kljuke. preizkušena klasika z razlogom.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Metulj-1 ::

http://www.jub.si/notranje-barve-dekora...

Belim s tem in izpade super.

m0LN4r ::

Kot zaščitno dezinfekcijsko sredstvo je uporaben tudi v kmetijstvu za npr. zimsko zaščito debel sadnega drevja.

Heh, točno tko mi je pokojni sosed povedal, zajah se je nekoč in še vedno uporabljalo apno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

blaz87 ::

Prvič bom belil stanovanje. Do zdaj je goli omet (zbrušen včeraj)

Zanima me ali lahko za prvo beljenje zmešam skupaj akril emulzijo in jupol ali naj najprej nanesem samo emulzijo.

Eni svetujejo tak, drugi drugače... Na koncu neveš kje si.

Heavy ::

V štartu je možno tudi direkt jupol nanesti (daš 2 roki).

Da te še malo zmedem. Akril emulzija zmanjšuje dihanje sten, tako v prostorih kot je kuhinja ali kopalnica lahko pride do pojava plesni.
#TeamFelix

Machete ::

Ja jaz tudi brez emulzije delam. Četudi gre za barvo (ne belo), pa dam raje prej belo, kot emulzijo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Miha 333 ::

Za prvo beljenje na nov omet se priporoča najprej nanos apna, da se ustvari vezni sloj. Nato pa normalno z jupolom čez.

Okapi ::

V dobrih starih časih je bilo apno dovolj;)

Aston_11 ::

Jupol, ena roka je dovolj.

Heavy ::

Okapi je izjavil:

V dobrih starih časih je bilo apno dovolj;)



Z primesjo mleka :)
#TeamFelix

noraguta ::

Heavy je izjavil:

Okapi je izjavil:

V dobrih starih časih je bilo apno dovolj;)



Z primesjo mleka :)

Dejansko se počne nekaj podobnega ampak za barvanje lesa.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Rampage ::

Heavy je izjavil:

V štartu je možno tudi direkt jupol nanesti (daš 2 roki).

Da te še malo zmedem. Akril emulzija zmanjšuje dihanje sten, tako v prostorih kot je kuhinja ali kopalnica lahko pride do pojava plesni.


Plesen je posledica vlage. Vlaga v stenah je še slabša kot vlaga na steni, čeprav je oboje problem (no v večini blokov so problem kopalnice nasploh, ker niso imeli projektanta, ki bi pomislil na to, da v kopalnici še posebej potrebuješ ustrezno prezračevanje).

noraguta ::

Vlaga v stenah? Zid itak diha. Če prednjim narediš parno zaporo nisi rešil ničesar. Ob kokr tolk normalni izolaciji je pa zrak v prostorih z centralnim ogrevanjem dovolj suh da ne prihaja do kondenzacije na hladnih stenah. Kopalnice, pralnice, kuhinje imajo pa stem namenom dodatno zračenje.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Spock83 ::

Sem prefarbal z barvo od Heliosa v vonjem Jasmina. Pa piše, da je do 140m2. My ass max 60m2. Niti približno ne prekriva kot Jupolov Basic ali Gold.

lonewolf_ ::

Da ne odpiram teme.

Zanima me, koliko se računa beljenje stanovanja, okvirno za 42 kv. mansardnega stanovanja. Bi rekel, da je to okoli 140 m^2 površin za prebelit približno? Samo ne bi rad preplačal, če ne bom sam barval, ker sem na tesnem s časom.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hiše s plesnijo/algami na fasadi

Oddelek: Loža
365678 (3978) Apple
»

Beljenje hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5117261 (4471) ADIJOOO
»

Brušenje sten

Oddelek: Loža
3514729 (4353) gruntfürmich
»

Plesen na stenah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17345673 (24148) Matejjjjj
»

pištola za beljenje ?

Oddelek: Loža
3111918 (11180) 111111111111

Več podobnih tem