» »

Kako popolnoma spremenit kariero pri 39?

Kako popolnoma spremenit kariero pri 39?

«
1
2

Moka ::

.

Tisti ki vam je uspelo kaj takega naredit kot piše v naslovu. Kako ste se tega lotli? Sam sem zaposlen pri enem manjšem podjetju že od mojega 18. leta kot voznik kombiija kjer dostavljam njihovo robo. Zdaj pa zaradi določenih zdravstvenih problemov bom izgleda izgubil izpit za avto :( (Nepotrjena epilepsija)
Imam tudi družino. Ženo in dva majhna otroka ki sta stara sta 4 in 1 leto. Zapufan z kreditom za stanovanje še za kar nekaj let.
Zdaj imam nekje 1500 € neto plače in če bi dobi karkoli manj nam se ne izide plačevanje kredita.
Kako se izvleči iz te godlje? Kako iskati popolnoma novo službo in kaj bi se pravzaprav šel učit? Moja papirna izobrazba je samo osnovna šola. Ker je to slo-tech bi vas prosil za kakšno mnenje če se lahko pri teh letih naučim programiranja? ko sem bil star 15 sem se malo igračkal z PC hadrwareom ampak zdaj že dolgo nimam pojma nič... SPloh nič Priznam da razn vozit kombija ne znam nič in bi se moral naučit nekaj povsem na novo a sploh nevem kaj bi se lahko naučil da bi me lahko kdo zaposlil. Vem tudi da nisem najbolj spretn z kakšnim obrtništvom, oziroma sem precej nerodn pri teh stvareh.

Kako najti luč na koncu tunela?

Baja ::

programiranja se sicer lahko naučiš, ampak glede na to, da si totalni začetnik je vprašanje če ti bo kdo dal 1500 neto.

mogoče ti v trenutnem podjetju najdejo kako drugo delo, za katerega bos zdravstveno sposoben. če se ne motim, tudi država primakne nekaj za tezje zaposljiv kader, vsaj za nekaj časa.

če bo manjša plača / manj ur pa najdeš še kaj za zraven. V prostem času (kolko ga maš poleg dveh pamžev) pa se še vedno lahko probaš naučiti kaj sprogramirati.

ja, na kakšno obrtnišvo po moje lahko tako ali tako pozabiš, ker z epilepsijo te verjetno ne bodo za noben stroj spustili

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

PacificBlue ::

Kaj pa nadaljevanje izobraževanja v logistiki? Zdaj če si že v tem fohu..

https://bb.si/inzenir-logistike/

Baja ::

a se sploh lahko v tole z OŠ vpišeš?

Surstromming ::

Moka je izjavil:

Kako najti luč na koncu tunela?


Ostani kjer si, vsaj do konca krize (1-2 leti), zdaj za kader tvojega tipa ni cas za menjavati sluzbo.
Pojdite volit drugi krog volitev. Prepricujejo vas, da se ne
splaca, zato, da bi SDS (Logar) sploh imel moznost zmagati.
In v kolikor bo, bo to zato, ker se niste udelezili volitev.

Baja ::

Surstromming je izjavil:

Moka je izjavil:

Kako najti luč na koncu tunela?


Ostani kjer si, vsaj do konca krize (1-2 leti), zdaj za kader tvojega tipa ni cas za menjavati sluzbo.


dober nasvet. si sploh prebral OP-jev post? je voznik kombija, ki bo verjetno izpit zgubil.

PacificBlue ::

Baja je izjavil:

a se sploh lahko v tole z OŠ vpišeš?


Ah ja, sem spregledal, potem pa je moznost za zacetek tole:

https://bb.si/srednja-sola-za-odrasle/

Mike_Rotch ::

programiranja se sicer lahko naučiš, ampak glede na to, da si totalni začetnik je vprašanje če ti bo kdo dal 1500 neto.


Imam sodelavca, ki je delal v komerciali cca. 10 let po srednji šoli. Želel je menjati kariero in se je vpisal na 3 mesečni tečaj (https://makers.tech/ - tole je v UK, onsite ampak imaš precej podobnih zadev tudi online).

Sicer pravi, da je vse skupaj trajalo 9 mesecev, do prve zaposlitve. Ampak danes, cca. 4 leta po tem zasluži 70k bruto kot front end developer v 100% remote firmi.

Če te poklic zanima in imaš voljo vztrajati se IMHO splača.

Magic1 ::

Prvotni post mi skoraj sliči na trolanje. 1500€ neto za furanje kombija? Zelo dobro to plačujejo, če ne delaš vsaj 70h na teden.
Magic

Baja ::

Ja, ampak OP-a baše čas. če ga programiranje/logistika/karkoli zanima, naj vsekakor poskusi, ampak do takrat bo nekje moral vsak mesec najti 1500e (upam, da sta vzela fix OM).

če ni neka leva firma, mu bodo že našli kakšno primerno delo. OP-a verjtno bolj skrbi da ne bo več 1500e/m

Magic1 je izjavil:

Prvotni post mi skoraj sliči na trolanje. 1500€ neto za furanje kombija? Zelo dobro to plačujejo, če ne delaš vsaj 70h na teden.


mogoče fura kakšen side hustle :D

@Moka: A si na firmi sploh povedal kakšna je situacija? Kaj pravijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

urli ::

Ali lahko prosim nehate bluziti glede programiranja? Danes se praviloma zaposluje le še ljudi z veliko izkušnjami. Da OP ne bo še res poslušal vaših (oprostite izrazi - BLESAVIH) nasvetov in začel z učenjem kucanja kode, ker bo to čista izguba časa. Naj se raje loti keramičarstva ipd. zadev. Tu je ogromno denarja in hitro se lahko priuči obrti. Ne pa kucanje kode, HALO! Đizs fucking krajst ;((

SambaShare ::

urli je izjavil:

Ali lahko prosim nehate bluziti glede programiranja? Danes se praviloma zaposluje le še ljudi z veliko izkušnjami. Da OP ne bo še res poslušal vaših (oprostite izrazi - BLESAVIH) nasvetov in začel z učenjem kucanja kode, ker bo to čista izguba časa. Naj se raje loti keramičarstva ipd. zadev. Tu je ogromno denarja in hitro se lahko priuči obrti. Ne pa kucanje kode, HALO! Đizs fucking krajst ;((


Ja počasi smo prišli do "če ni za drugo, bo pa za programiranje dober".

Magic1 ::

Tudi pri obrti ne bo kaj dosti denarja, če nima izpita. Da bo delal za nekoga in ga bo šefe okoli fural, bo bobil mogoče jurja.
Magic

Mike_Rotch ::

Danes se praviloma zaposluje le še ljudi z veliko izkušnjami.


Ne vem v kateri luknji živiš, ampak danes se zaposluje vse kar vsaj malo diši po programiranju.

Pa, če smo pošteni. Nadrkat react ali kaj podobnega ni ravno rocket science, če si malo tehnično pismen in imaš voljo.

hbgqzR ::

Ja, jaz verjamem, da se, je ze nadlezno, ker bi vsi samo zaposlovali na polno, ne na pol, ne projektno. Morda namesto tega vseeno OPu in se komu zainteresiranemu dodamo povezavo, da bodo njegovi koraki bolj odlocni in ne tako sramezljivi?

hotig ::

Tudi z epilepsijo lahko voziš (potrjeno), ampak moraš izpolnjevati določene pogoje! Na začetku boš verjetno izgubil dovoljenje, ki ga boš lahko obnovil po 2 letih ob predpostavki, da je zdravstveno stanje urejeno (brez epileptičnih napadov, EEG brez posebnosti, več ti bo povedal tvoj nevrolog). Vendar to velja samo za vožnjo vozila za osebno uporabo (kolikor sem seznanjen), na pa tudi za službeno vožnjo, kjer si v službi kot voznik/šofer. Nisi omenil konkretno kaj v firmi delate, ampak mogoče te pa lahko prezaposlijo za nalaganje kombijev/tovrnjakov z viličarjem (samo omemba, več boš pa sam vedel). Ne obupaj in srečno.

Mike_Rotch ::

Brkonja, povezavo do česa?

Primer enega izobraževanja skozi katerega je šel sodelavec sem dal zgoraj. Ni poceni, verjetno tudi ni najbolj primeren za OPa, ki je v Sloveniji, ampak verjetno OK začetna točka, da išče naprej.

Do remote IT šihtov prideš pa na Linkedinu in raznih remote job portalih (remoteok, weworkremotely, remotive, flexjobs...).

Je pa tako. Če nisi sposoben zgooglati teh 2 informacij je verjetno res škoda vlagati čas v učenje programiranja.

Zimonem ::

V čem ti že progrmamuraš?

hbgqzR ::

Aja, hmm, kar tako zaposlujejo res kar vse zivo? Industrija je ocitno strasno degradirala. V CV napise X let vozil kombi, dva meseca se ucil React, star 39 let in nekaj mesecev, brez podrobnih izkusenj, brez ustrezne (ne)formalne izobrazbe? Tako enostavno pa menda ni, ker potem je nekaj strasno narobe v nasem IT sektorju :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

sdafsda ::

Drgač po fabrikah iščejo folka kokr češ. Sam je tko. Začneš na minimalcu, k skup s prevozom in malco sploh ni tok slabš k zdj. Poj pa delaš in če se ti da, napreduješ. Plus je, da maš stabiln job, deu je ponavad u easy in popoldne se lah ukvarjaš sam s sabo in s svojim zdravjem. Pa počas odplačuješ bajto.

Pomoje ni realno, da boš pr 40ih, brez šole in delovne dobe ter epilepsijo začel furat ne vem kako kariero. Pa še kriza je.

Surstromming ::

Baja je izjavil:

Surstromming je izjavil:

Moka je izjavil:

Kako najti luč na koncu tunela?


Ostani kjer si, vsaj do konca krize (1-2 leti), zdaj za kader tvojega tipa ni cas za menjavati sluzbo.


dober nasvet. si sploh prebral OP-jev post? je voznik kombija, ki bo verjetno izpit zgubil.


Resljivo. Ne bom razlagal izven tega.

hbgqzR je izjavil:

Aja, hmm, kar tako zaposlujejo res kar vse zivo? Industrija je ocitno strasno degradirala. V CV napise X let vozil kombi, dva meseca se ucil React, star 39 let in nekaj mesecev, brez podrobnih izkusenj, brez ustrezne (ne)formalne izobrazbe? Tako enostavno pa menda ni, ker potem je nekaj strasno narobe v nasem IT sektorju :-)


Nic drugace kot programiranje. Vzamejo tudi zadnji drek, ki trdi, da zna "programirati" v javascriptu. Bolj ponizujoce, ze ne more biti.

Mike_Rotch je izjavil:

Danes se praviloma zaposluje le še ljudi z veliko izkušnjami.


Ne vem v kateri luknji živiš, ampak danes se zaposluje vse kar vsaj malo diši po programiranju.

Pa, če smo pošteni. Nadrkat react ali kaj podobnega ni ravno rocket science, če si malo tehnično pismen in imaš voljo.


Je. Samo so uporabniki tako zabiti, da jim je vseeno kaksen drek uporabljajo.

Edina zadeva, ki jo iscem na razgovorih, ce nekdo rece, da je google poln nesposobnih salabajzerjev in mi to utemelji, ima sluzbo.

Enako velja za android aplikacije. Mislim, da na androidu dela najvecji nelogicni drek, kar ga premore programerska srenja. Sramota za celoten IT.

Ja, saj se nosijo kot, da bi metlo pozrli, ampak se cakam, na to, da spoznam enega sposobnega android developerja, ki bo povedal kaksen drek je androidov SDK.

Kar je merilo, ce nisi sposoben obsoditi googlevega smradu, si idiot. Enako kot gladko dam negativno oceno komurkoli, ki je antivaxer - ker ni sposoben teamskega dela.

Zaenkrat se se nisem zmotil.
Pojdite volit drugi krog volitev. Prepricujejo vas, da se ne
splaca, zato, da bi SDS (Logar) sploh imel moznost zmagati.
In v kolikor bo, bo to zato, ker se niste udelezili volitev.

Zgodovina sprememb…

blink ::

Moka je izjavil:

.

Tisti ki vam je uspelo kaj takega naredit kot piše v naslovu. Kako ste se tega lotli? Sam sem zaposlen pri enem manjšem podjetju že od mojega 18. leta kot voznik kombiija kjer dostavljam njihovo robo. Zdaj pa zaradi določenih zdravstvenih problemov bom izgleda izgubil izpit za avto :( (Nepotrjena epilepsija)
Imam tudi družino. Ženo in dva majhna otroka ki sta stara sta 4 in 1 leto. Zapufan z kreditom za stanovanje še za kar nekaj let.
Zdaj imam nekje 1500 € neto plače in če bi dobi karkoli manj nam se ne izide plačevanje kredita.
Kako se izvleči iz te godlje? Kako iskati popolnoma novo službo in kaj bi se pravzaprav šel učit? Moja papirna izobrazba je samo osnovna šola. Ker je to slo-tech bi vas prosil za kakšno mnenje če se lahko pri teh letih naučim programiranja? ko sem bil star 15 sem se malo igračkal z PC hadrwareom ampak zdaj že dolgo nimam pojma nič... SPloh nič Priznam da razn vozit kombija ne znam nič in bi se moral naučit nekaj povsem na novo a sploh nevem kaj bi se lahko naučil da bi me lahko kdo zaposlil. Vem tudi da nisem najbolj spretn z kakšnim obrtništvom, oziroma sem precej nerodn pri teh stvareh.

Kako najti luč na koncu tunela?


Poišči si nekaj, kar se lahko relativno hitro priučiš, programiranje ni med njimi. Dober programer je kot dober kirurg, potrebnega je leta in leta izobraževanja, učenja na napakah, prakse, potrpežljivosti, odgovornosti, natančnosti, miselne akrobacije, spremljanja tehnologij, stalnega izobraževanja... Ne gre to čez noč.

Mike_Rotch ::

Zimonem je izjavil:

V čem ti že progrmamuraš?


V ničemer, če se le da. Zakaj vprašaš?

Aja, hmm, kar tako zaposlujejo res kar vse zivo? Industrija je ocitno strasno degradirala. V CV napise X let vozil kombi, dva meseca se ucil React, star 39 let in nekaj mesecev, brez podrobnih izkusenj, brez ustrezne (ne)formalne izobrazbe? Tako enostavno pa menda ni, ker potem je nekaj strasno narobe v nasem IT sektorju :-)


Ti si eden tistih, ki bi zahteval 3 leta izkušenj za junior pozicijo? :)

Zgoraj sem napisal primer iz prakse, ne neke pravljice. Pri njemu je trajalo 9 mesecev da je dobil prvo službo. Pa meni se 9 mesecev intenzivnega učenja ne zdi ravno enostavno.

Dober programer je kot dober kirurg, potrebnega je leta in leta izobraževanja, učenja na napakah, prakse, potrpežljivosti, odgovornosti, natančnosti, miselne akrobacije, spremljanja tehnologij, stalnega izobraževanja... Ne gre to čez noč.


Ja ja, najprej 6 let faksa, da se naučiš osnove PHPja potem pa še 4-6 let javascript specializacije :)

Saj lepo, da se cenite fantje, brez vas ne gre. Ampak dajte malo stopit na realna tla. Večina devov v gospodarstvu danes kuca osnovno JS kodo, drka CSS, mogoče PHP in podobno. Če bereš slo-tech si pa misliš, da 99% ljudi programira v zbirniku.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Sej se da marsikaj, samo je še vedno potrebno kar nekaj pogojev. Kot prvo je verjetno znanje angleščine, kar dvomim da op obvlada. Potem je treba bit vseeno malo pameten, zelo vztrajen, pripravljen zabiti veliko časa za učenje. Končana osnovna šola glih ne kaže, da je močan v katerekoli našteti stvari.
Magic

hbgqzR ::

Najprej moramo razčistiti dvoje, troje, morda četvero. OPu vsekakor želimo, da si najde bolj donosno kariero. Programiranje je v redu, če delaš na vsaj malo zanimivih projektih in je nasploh dobra usklajenost z osebnimi izbirami. Naj poskusi s tečaji in pregledom tehnologij, naj poskusi tudi najti primerno (junior?) povpraševanje na portalih, če so mu blizu tudi jeziki in je dovolj aktiven. Vse to je lepo ampak čisto trivialno pa ni, optimizem je v redu, zaletavost ni.

Surstromming ::

Mike_Rotch je izjavil:

Saj lepo, da se cenite fantje, brez vas ne gre. Ampak dajte malo stopit na realna tla. Večina devov v gospodarstvu danes kuca osnovno JS kodo, drka CSS, mogoče PHP in podobno. Če bereš slo-tech si pa misliš, da 99% ljudi programira v zbirniku.


Ti stopi na realna tla. Kar opisujes so salabajzerji, ki tvorijo 99% slo techa. In ne, ne bi si niti v sanjah mislil, da vec kot nekaj stare garde, zna narediti karkoli v zbirniku. Stackoverflow + js + java/c# backend loserji. PHP je ze prekompleksen, ker jim ni se nihce sprogramiral bojlerplata izven katerega ne razumejo nic.
Pojdite volit drugi krog volitev. Prepricujejo vas, da se ne
splaca, zato, da bi SDS (Logar) sploh imel moznost zmagati.
In v kolikor bo, bo to zato, ker se niste udelezili volitev.

Zgodovina sprememb…

user4683 ::

Saj ni dosti falil. Avtor ne rabi biti top programer ki bo sluzil 100k+. Za dobrega jurja neto pa se v 6-12 mesecih da povsem realno naucit. Ogromno firm rabi juniorje. Nekdo, ki 6-12 mesecev po karierni spremembi zna dejansko pokazat nek rezultat (in s tem ogromno volje in samoiniciative) ima pomoje kar dobre moznosti.

Surstromming ::

user4683 je izjavil:

Za dobrega jurja neto pa se v 6-12 mesecih da povsem realno naucit. Ogromno firm rabi juniorje. Nekdo, ki 6-12 mesecev po karierni spremembi zna dejansko pokazat nek rezultat (in s tem ogromno volje in samoiniciative) ima pomoje kar dobre moznosti.


Ne. Zaradi takih sralcev imamo strani, ki zdownloadajo 20mb dependancyev, zato, da hallo world pokazejo (in na front endu se vse sranje sele zacne, na backendu je se neskoncno huje). Firmam je pa itak vseeno, dokler lahko to nekomu zaracunajo.

Zakaj vzpodbujate tak drek, da naredi se vec drega?!! Ste normalni, samo sami sebi v skledo serjete.
Pojdite volit drugi krog volitev. Prepricujejo vas, da se ne
splaca, zato, da bi SDS (Logar) sploh imel moznost zmagati.
In v kolikor bo, bo to zato, ker se niste udelezili volitev.

Zgodovina sprememb…

user4683 ::

Torej to ni problem juniorjev, ampak njihovih mentorjev, managerjev in na koncu direktorja. Fact je, da firme rabijo juniorje ravno toliko kot seniorje. Ce pa ne vejo kako jih (pravilno) uporabiti pa to ni problem juniorja.

Vsak je moral nekje zaceti. Razen ocitno tebe, ti si se rodil staff level z vsem znanjem.

Mike_Rotch ::

Ne. Zaradi takih sralcev imamo strani, ki zdownloadajo 20mb dependancyev, zato, da hallo world pokazejo (in na front endu se vse sranje sele zacne, na backendu je se neskoncno huje). Firmam je pa itak vseeno, dokler lahko to nekomu zaracunajo.


Zato so v vsakem normalenm teamu tudi senior developerji, testerji in drugi, ki skrbijo, da juniorji ne delajo prevelikega sranja.

zimurg ::

Moka

Javni podatki Statistika

Statistika prijav

Čas včlanitve v Slo-Tech
danes ob 14:54:40
Čas zadnje prijave
danes ob 15:09:20

Odprte teme

Št. odprtih tem:
1
Št. odprtih tem / dan:
4.95
Čas zadnje odprte teme:
danes ob 15:09:20
Povprečna dolžina odprte teme:
1187 znakov
Sinclair ZX Spectrum, Zilog Z80A, 48kB, kasetofon, TV-OUT, Sinclair-Basic

Magic1 ::

Sem že zgoraj napisal, da mi zelo diši po kakšnem troll šintarotu. Je verjetno ugotovil da štrik teme ne palijo več in je prešaltal. Stil čist po njemu, ima OŠ, dve levi roki, nič ne zna, kredit do jaja, otroki in dobra plača, ki jo bo zgubil. Rešitev?
Magic

secops ::

user4683 je izjavil:

Saj ni dosti falil. Avtor ne rabi biti top programer ki bo sluzil 100k+. Za dobrega jurja neto pa se v 6-12 mesecih da povsem realno naucit. Ogromno firm rabi juniorje. Nekdo, ki 6-12 mesecev po karierni spremembi zna dejansko pokazat nek rezultat (in s tem ogromno volje in samoiniciative) ima pomoje kar dobre moznosti.


Samo tole se zna v bližnji prihodnosti spremeniti. V prejšnji krizi so imeli že absolventi FRIja in podobnih faksov težave z zaposlitvijo in so vlekli statuse.

Alien123 ::

Magic1 je izjavil:

Sem že zgoraj napisal, da mi zelo diši po kakšnem troll šintarotu. Je verjetno ugotovil da štrik teme ne palijo več in je prešaltal. Stil čist po njemu, ima OŠ, dve levi roki, nič ne zna, kredit do jaja, otroki in dobra plača, ki jo bo zgubil. Rešitev?


Tale tipo še vedno trola tukaj?

nirburu ::

Res je, kot so nekateri rekli. Sedaj 1-2 leti bo udarila kriza podobna ali še hujša kot ona prejšnja. Ali najdeš drugi varen šiht takoj, ali potrpiš to obdobje. Pol se bo spet odprlo.

IL_DIAVOLO ::

Noben ne zdrži 20 let na mali firmi, sploh pa kapitalist ne da lojalnemu revcku 1500 neto. Ce pa bi ze dal, bi delal cca 12 ur dnevno, od tega polovico ponoči.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

hbgqzR ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

kapitalist ne da lojalnemu revcku 1500 neto

Dolznost tega lojalnega revcka je, da ciprej zamenja tega kapitalista asap, ker preverjeno obstajajo tudi greznice od delodajalcev.

lemur233 ::

Kaj pa NPK ? Država ima en kup programov. Poglej si na seznam, mogoče ti bo kakšen poklic všeč. Mogoče maser ali mesar ? :D

https://npk.si/

Za programiranje pa ne vem kaj bi ti svetoval. Vsi takoj pomislijo na programiranje, ker tam se cedita med in mleko :)
Če že prej med vožnjo kombija nisi imel neke želje po tem, je sedaj brez veze nekaj na silo. Izberi si raje en pošten poklic na NPK in opravi izobraževanje. Npr štromar, teh primanjkuje. Boš imel zagarantiranih 2k neto na mesec, kot začetnik.

GrimReaper ::

Ko sem se jaz jebal cel vikend s sestavljanjem računalnika, sem pomislil da bi bil to dober posel. Jaz bi dal takoj enemu 100€, da mi sestavi + debuga.

Drugače pa itak da je trol tema, 1500€ neto za vožnjo kombija. Ko bi vi vedeli kaj moram jaz narediti za 1250€. Za OŠ mora biti tam 700-800€. Pri nas v proizvodnji imajo po novem vsi 800€, tako da po vsej logiki so imeli prej 700-750€.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

lemur233 ::

EDIT: Ah..kurac, sm pognal tekst čez moj Shintaro detector in je vrgu ven 95% ujemanje. Jebi se Shintaro. Ti in tvoje troll teme naj najdejo že enkrat tisti štrik...

mr_chai ::

Lahko forda posojaš kakšni avto šoli shintaro.

LukiYo ::

Mike_Rotch je izjavil:

Nadrkat react ali kaj podobnega ni ravno rocket science


Mislim, da ne veš kolk časa rabi oseba, brez predhodnega znanja, da postane programer.

CopiumRovte ::

LukiYo je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Nadrkat react ali kaj podobnega ni ravno rocket science


Mislim, da ne veš kolk časa rabi oseba, brez predhodnega znanja, da postane programer.


Najprej rabi 8 let osnovne šole, potem 4 leta srednje šole in še eno leto učenja brogramiranja. V tem da je brogramiranje skor tok dobro kot pravo programiranje. Pač išče se stackowerflow rešitve in copy pašta. ;)

LukiYo ::

CopiumRovte je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Nadrkat react ali kaj podobnega ni ravno rocket science


Mislim, da ne veš kolk časa rabi oseba, brez predhodnega znanja, da postane programer.


Najprej rabi 8 let osnovne šole, potem 4 leta srednje šole in še eno leto učenja brogramiranja. V tem da je brogramiranje skor tok dobro kot pravo programiranje. Pač išče se stackowerflow rešitve in copy pašta. ;)


Morda, za izračun volumna hlodovine za paletarstvo janez s.p.

zobnik ::

Marsikdo se spopada s tem. Nisi edini še mnogo Slovencev je v podobnem le da pač eni živijo normalno dalje. Probaj tudi ti.

tony1 ::

LukiYo je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Nadrkat react ali kaj podobnega ni ravno rocket science


Mislim, da ne veš kolk časa rabi oseba, brez predhodnega znanja, da postane programer.


Eno leto, rabi še kakšno kakovostno Python knjigo in Smart ninja/Courserin tečaj...

Imam enega takšnega družboslovca v familiji, že 2 leti si kruh služi s programiranjem.

LukiYo ::

"Poznam enga" ni ravno povzetek poklica. Seveda obstaja določen procent ljudi, ki jim uspe preboj. So bodisi talenti, imajo mentorje, support, denar na zalogi za preusmeritev...
Poznam mal to sceno (med drugim Ninja tečaje, ko so odlični btw) ampak folk ni ravno vztrajen, ko gredo stvari naprej. Primerljivo z veliko ostalimi poklici je (npr elektrotehnika). Aja, pa rekruterji, jih še kar ne najdejo zadost, čeprav je že kar nekaj let minilo od kar to isto debatiramo. Že iz naslova slo-techa, bi se jih moralo nabrat :)

Ne želim pa nikomur odvzet veselja. Proba naj vsak. Računalnik + net je dovolj.

In še, če kdo pozna kaj več programerjev, prosim za ZS, ker jih iščemo konstantno, za evropsko plačilo: .NET, JS, SQL, Sharepoint, Web dizajn, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukiYo ()

tony1 ::

Absolutno, ne bo vsakomur ratalo, ker cela populacija nima kapacitet za to. Če pa te so in manjka le znanja, se pa tega da pridobiti. Tudi konec 30ih let in brez predhodne tehnične izobrazbe.

zobnik ::

Moka je izjavil:

.

Zdaj pa zaradi določenih zdravstvenih problemov bom izgleda izgubil izpit za avto :( (Nepotrjena epilepsija)


Epilepsijo se da pozdravit in spremeni način življenja, sledi sanjam, delaj tisto kar te veseli, da se vse skupa pomiri. Epliepsija je lahko povezana z naporom. Vožnja kombija je preklemano naporno, sploh če razvažaš do strank. Sam večkrat kdaj peljem kaj domačga komu pa si ne predstavljam vozi kombij cel dan.
Podobno se je men dogajal, eplipsija, moram delat tist kar me veseli in naspat se moram. Problem je da ne morem prej zaspat, nočna apneja, ker se zbudim za 15 min.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Kayzon ::

Mike_Rotch je izjavil:

programiranja se sicer lahko naučiš, ampak glede na to, da si totalni začetnik je vprašanje če ti bo kdo dal 1500 neto.


Imam sodelavca, ki je delal v komerciali cca. 10 let po srednji šoli. Želel je menjati kariero in se je vpisal na 3 mesečni tečaj (https://makers.tech/ - tole je v UK, onsite ampak imaš precej podobnih zadev tudi online).

Sicer pravi, da je vse skupaj trajalo 9 mesecev, do prve zaposlitve. Ampak danes, cca. 4 leta po tem zasluži 70k bruto kot front end developer v 100% remote firmi.

Če te poklic zanima in imaš voljo vztrajati se IMHO splača.


Tocno to! ITja se drzi hud gatekeeping,tko da ne poslusajte raznih nepdridpravov da ste prestaari,ce si zelis spremeniti vlozi delo v ucenje in to je to. Na internetu imas mnogo zastonjsih platform ali takih kjer placas mesecno 10-30€in se lahko marsikej naucis.



https://www.freecodecamp.org/news/stori...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Postati programer pri 40?

Oddelek: Loža
436039 (1737) Karen
»

Full-stack programer v 9ih mesecih?

Oddelek: Programiranje
495074 (3015) XetroMobil
»

zacetek

Oddelek: Programiranje
242690 (1675) Kayzon
»

Ali so v Sloveniji sploh še kakšni developerji? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28057930 (27527) LeQuack
»

Future proof: fakulteta ali samoizobrazevanje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13625956 (23173) AndrejO

Več podobnih tem