» »

Suha muca

Suha muca

«
1
2

Kayzon ::

Vsi lastniki mack,rabim vase mnenje.

Imam sedemmesecnega macka pasme bengal,ki kljub temu da ga hranim res kvalitetno ne dobiva nekaj prevec kilaze. Res da ima njegova pasma 3x vec energije kot druge,in ima zato hitrejsi metabolizem,se bojim da bo vedno tak.

Zjutraj dobi 100g baby kitten konzerve,vmes kaksne priboljske ter suhe palcke,za vecerjo pa 150g surovega govejega mesa.

:|

Horas ::

jah tisto vmes raje skensli pa daj še kosilo ane. pa vmes do večerja daš peiboljške potem boš pa videl čez teden 2 kaj se dogaja.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

DamijanD ::

- Če vse poje in se ti zdi presuh, mu povečaj količino hrane
- Če se ti zdi, da je glede na količino hrane in aktivnosti bistveno presuh, potem mu daj tablete proti zajedalcem.

borut_p ::

Vedno pa obatajajo veterinarji za taka vprasanja in ne slo-tech forum
Se sploh za specificno pasmo kot je bengal.

hbgqzR ::

Ima nateka trakuljo - kot ze receno, veterinar?

Glede one prave muce, pri nas bi lahko shranjevali in prodajali naravno mazivo. Nekaj nekje ni ok - a poštar? :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

Stikalo ::

Imej ga zunaj na mrazu, da dobi debel zimski kožuh, pa bo zgledal debel. Daj mu kaj kaloričnega, ne pa pusto govedino. Mogoče na črnem trgu kupiš rastni hormon, zraste na velikost leoparda.

cias ::

Kakšen zajedalec lahko. Kaj pa drugi mačkoni te vrste, so suhi ali bajsiji?

Tody ::

Stikalo je izjavil:

Imej ga zunaj na mrazu, da dobi debel zimski kožuh, pa bo zgledal debel.


Moj se pa čisto drugače obnaša ob mrazu

m0LN4r ::

Kayzon je izjavil:

Vsi lastniki mack,rabim vase mnenje.

Imam sedemmesecnega macka pasme bengal,ki kljub temu da ga hranim res kvalitetno ne dobiva nekaj prevec kilaze. Res da ima njegova pasma 3x vec energije kot druge,in ima zato hitrejsi metabolizem,se bojim da bo vedno tak.

Zjutraj dobi 100g baby kitten konzerve,vmes kaksne priboljske ter suhe palcke,za vecerjo pa 150g surovega govejega mesa.

:|

Men se zdi to normalno oz. malo. Nasa macka poje vsaj 4 vrecke po 85g, zravn pa ima se suho hrano nastavljeno, tam pri koritu je vsaj ene 2x dnevno. Pa ko se kuha vedno pade kaj mesa, ribe se zraven.
Giba se pa skoraj nic.
Njena sestra pa je totalno kontra, so iz istega legla in vse, ampak poje ene pol manj, in je nonstop v akciji. Rezultat, malce bolj suha je od druge.
In kaj zdaj?


Mamo pa doma pr starih eno macko, k je suha, je nekje tolko kot tvoja bi rekel, mogoce se polovi kaksne misi cez dan, ampak je zilava, cista misica. Ni samo kost pa koza, ampak res mocna.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Kapitan Jack ::

Pizda, pa kaj si ne preberete kaksen prirocnik za doloceno vrsto macke, ki jo kupujete? Tam mas vse kako jo prehranjevati, kaj ji dajati, kaksna je normalna velikost macke, teza etc.

Drugace pa peljat k jebenemu veterinarju. Edin ce ti je zal dat tistih 50-60€ za pregled al kok je? Ce ja, mi posl macko jo vzamem v svoje okrilje, pa se placam ti za njo.

Kayzon ::

Madona si jezno napisal komentar,sem ze govoril z veterinarjom in lastnikom od katerega sem kupil macko,samo sem hotel se druga splosna mnenja. Naj bi bilo normalno ker raste,sam nikoli ne ves. Hvala za dogovore ;)

BladE_ ::

Some factors affect Bengal cat size, and one of them is the method of cross-breeding carried out. When a Bengal cat is not of the purest breed, it may not reach the maximum weight and height expected of the purebred one. Proper feeding is also important for Bengal cats to remain healthy and active. If they are not getting the right amounts of protein, vitamins, and minerals from their diet, they might not reach their ideal size.

Očitno ni nujno, da bo sploh velik... Kaj si mačka kupil zaradi tega, da bo velik? Niso ravno poceni, če si kupil za neke "ugodne" denarje potem mogoče ta "cross-breeding"...

Sicer pa imam 6kg+ mačka, imamo pa še mačko, ki ima mogče dve kile, vedno ista velikost(15-16let).
Akcija - Reakcija

Glugy ::

Povej koliko kil ima ker to je bolj objektiven kazalec ustrezne teže kot pa ocena videza.

m0LN4r ::

Its a fckin cat. Ne bo crknila, ne se sekirat. Macke so presneto trdozive zivali. Zapri jo ven, pa naj gre misi pa ptice lovit.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Kayzon ::

Ne upam si ga ven spustiti brez spremstva,mi ga bo kdo se ukradel.. Zadnji mesec so izginili ze trije mucki v soseski,zgleda krade folk.

Odprl sm temo zaradi mesanih informacij na internetu glede te pasme in njihove kilaze,uradni naj bi tehtali do 5-6 kil odrasli ampak odraslost doseze v 18-24 mesecih in na redditu sem zasledil da imajo tudi po 8-12 kil (misic) odrasli macki. Zanimivo ni kej.

Ima pa sedaj pri sedmih mesecih 3.9 kil,res je suha grinta pa velik je :))

m0LN4r ::

Ti bi rad debelega bengala? Ta naj bi imel naceloma atletsko postavo.

Durchschnittlich erreichen die großen Katzen ein Gewicht von vier bis fünf Kilogramm.
4-5Kg

O tem se pogovarjamo al?

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kuall ::

šalo na stran, zgodba s suho muco izpred 1 meseca pri naši hiši,ki se ni končala srečno.
najdli smo jo 1 km izven vasi zavrženo. enkrat videli, da kozla in da stalno spi. videli gliste v izbruhani snovi. peljali k veterinarju. dal neko zdravilo. v roku 1 dneva ali 2 je bila mrtva. ko je začela jesti zdravila je šlo samo na slabše. no ne vem, če je bil to vzrok, lahko samo naključje, je pa glih tak občutek, kot da so jo zdravila ubila.

pač en slo techovec jo je zavrgel, ko je videl, da ima gliste in mu je bilo škoda denarja za veterinarje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

IL_DIAVOLO ::

Super duper hrana je ponavadi draga in se jo spara. Ce ni kalorij, se macka pac ne bo zredila.

Macka je bolj kvalitetno kot ti :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Lonsarg ::

Suha hrana, torej briketi naj bodo vedno na voljo, macki niso kot psi in se lepo sami odločji kolk bodo pojedli. Ostala dodatna hrana pa pač recimo 2x na dan.

Pri meni zjutraj ni dodatne hrane, zato da so mački vzgojeni in lahko spim do 10h če hočem brez da en mijavk slišim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Blinder ::

Za take stvari se gre vprasat h veterinarju
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Kayzon ::

m0LN4r je izjavil:

Ti bi rad debelega bengala? Ta naj bi imel naceloma atletsko postavo.

Durchschnittlich erreichen die großen Katzen ein Gewicht von vier bis fünf Kilogramm.
4-5Kg

O tem se pogovarjamo al?



Yes takle je,sam da rjavo bele barve.

Sem govoril z veterinarjem ampak nima glih kej pojma,pa z lastnikom kolikor sem omenjal ze par postov nazaj.

Mislil sem da ima morda kdo tukaj isto pasmo macke,zato taka tema. Drugace naj bi bil normalno tezek za svoja leta,bom pa pocasi povecal vecerjo na 200g surovega mesa. Lp

Bud_Bundy ::

kuall je izjavil:

šalo na stran, zgodba s suho muco izpred 1 meseca pri naši hiši,ki se ni končala srečno.
najdli smo jo 1 km izven vasi zavrženo. enkrat videli, da kozla in da stalno spi. videli gliste v izbruhani snovi. peljali k veterinarju. dal neko zdravilo. v roku 1 dneva ali 2 je bila mrtva. ko je začela jesti zdravila je šlo samo na slabše. no ne vem, če je bil to vzrok, lahko samo naključje, je pa glih tak občutek, kot da so jo zdravila ubila.

pač en slo techovec jo je zavrgel, ko je videl, da ima gliste in mu je bilo škoda denarja za veterinarje.


Zdravilo za gliste oslabi žival, tako, da čisto možno, da jo je to ubilo.

CopiumRovte ::

Moja je po 8 letih vrnila mačka v Mačjo Hišo. Imela ga je par let, pol je rodila otroka, ki je bil zelo alergičen in smo ga dali k moji mami. Mama je umrla letos. Tako, da ni bilo več nobenega, ki bi vzel 14 let starega mačka. Jedla je vedno dobro, Royal Canin itd.. Bil je to maček, ki je imel hude probleme z socializacijo, predno ga je moja dobila ga je nekdo že vrnil nazaj. Plašen do konca. Ampak pri njej in moji mami je pa zelo družabna postala, zelo se je rada crkljala itd.. No vrnemo eni babi, ki dela za Mačjo Hišo, pred vrnitvijo ni nič povedala o kakšnih stroških, potem pa en teden po vrnitvi pošlje račun za 900 eur. Za veterinarsko oskrbo in neke bullshit administrativne stroške. Pa na pogodbi, ko smo prevzeli mačka nič ne piše o nobenih stroških vrnitve. Babura še grozi z nekimi inšpekcijami, če ne bomo plačali itd, medtem ko ima ta babura v eni svoji sobi po kar 20 mačkov. In pol ti taki pametujejo o mučenju živali. V glavnem, da se ne bo še kdo nasanku z Mačjo Hišo, tako kot se je moja. Samo stran od teh prevarantov in pralnice denarja,ki je njihova veterinarska ordinacija.

Anney ::

Jaz ko sem še Tom & Jerry-ja gledal so mačke jedle miši in jih lovile, verjamem da danes miši ni več toliko, ampak, mačke so mačke. Zdaj da bom mačku kupil boljsi kos mesa kot sebi, naj pozabi. Mačka je mačka, ma soj nagon, to kar se danes dela z njimi je socializiranje, mačka ni in ne bo človek, pika konc. Miši naj lovi in ostalo sodrgo.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

kuall ::

CopiumRovte je izjavil:

Moja je po 8 letih vrnila mačka v Mačjo Hišo.

da lahko mačka po 8 letih zavržeš moraš biti psiho, če mene vprašaš. to se ima do konca. mi imamo trenutno slepega mačka, oslepel zarad starosti, pa nam ne misel ne pride, da ne bi skrbeli za njega do konca.

m0LN4r ::

Kayzon je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ti bi rad debelega bengala? Ta naj bi imel naceloma atletsko postavo.

Durchschnittlich erreichen die großen Katzen ein Gewicht von vier bis fünf Kilogramm.
4-5Kg

O tem se pogovarjamo al?



Yes takle je,sam da rjavo bele barve.

Sem govoril z veterinarjem ampak nima glih kej pojma,pa z lastnikom kolikor sem omenjal ze par postov nazaj.

Mislil sem da ima morda kdo tukaj isto pasmo macke,zato taka tema. Drugace naj bi bil normalno tezek za svoja leta,bom pa pocasi povecal vecerjo na 200g surovega mesa. Lp

Tudi ce ima nekdo isto macko ti pac ne bo pomagalo nic. Je pac hibridna vrsta in odvisno kaj zadanes na loteriji genetike, zato pa imas ljudi, ki pravijo da ima njihov 5-6kg drugi pa 11kg.
Sta pac krizani dve zelo razlicni vrsti in odvisno od legla in katere gene poerbajo. Zato pa je lahko razmerje od 5 do 12kg.

Bolj kot kile so vazne proporcije. Dokler ima atletsko postavo je vse kul. Tudi ce bi imel 12kg ne sme izgledat buckast in debel, ta je potem konkretno vecji popostavi ze.
Tudi maine coona sem ze imel v rokah z 10kg pa mi je po proporcijah deloval bolj "suh" kot moj mali 5 kilski invalid.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mr_chai ::

kuall je izjavil:

CopiumRovte je izjavil:

Moja je po 8 letih vrnila mačka v Mačjo Hišo.

da lahko mačka po 8 letih zavržeš moraš biti psiho, če mene vprašaš. to se ima do konca. mi imamo trenutno slepega mačka, oslepel zarad starosti, pa nam ne misel ne pride, da ne bi skrbeli za njega do konca.


Še enkrat preberi. Mačka ni noben zavrgu. Peljal so ga nazaj v Mačjo Hišo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

Kayzon ::

m0LN4r je izjavil:

Kayzon je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ti bi rad debelega bengala? Ta naj bi imel naceloma atletsko postavo.

Durchschnittlich erreichen die großen Katzen ein Gewicht von vier bis fünf Kilogramm.
4-5Kg

O tem se pogovarjamo al?



Yes takle je,sam da rjavo bele barve.

Sem govoril z veterinarjem ampak nima glih kej pojma,pa z lastnikom kolikor sem omenjal ze par postov nazaj.

Mislil sem da ima morda kdo tukaj isto pasmo macke,zato taka tema. Drugace naj bi bil normalno tezek za svoja leta,bom pa pocasi povecal vecerjo na 200g surovega mesa. Lp

Tudi ce ima nekdo isto macko ti pac ne bo pomagalo nic. Je pac hibridna vrsta in odvisno kaj zadanes na loteriji genetike, zato pa imas ljudi, ki pravijo da ima njihov 5-6kg drugi pa 11kg.
Sta pac krizani dve zelo razlicni vrsti in odvisno od legla in katere gene poerbajo. Zato pa je lahko razmerje od 5 do 12kg.

Bolj kot kile so vazne proporcije. Dokler ima atletsko postavo je vse kul. Tudi ce bi imel 12kg ne sme izgledat buckast in debel, ta je potem konkretno vecji popostavi ze.
Tudi maine coona sem ze imel v rokah z 10kg pa mi je po proporcijah deloval bolj "suh" kot moj mali 5 kilski invalid.



Starsa sta veckratna evropska prvaka,tko da leglo je super. Sem pa sel gledat posnetek parjenja in vidim da je tata kar velik za samca,tko da we shall see.

DamijanD ::

mr_chai je izjavil:

kuall je izjavil:

CopiumRovte je izjavil:

Moja je po 8 letih vrnila mačka v Mačjo Hišo.

da lahko mačka po 8 letih zavržeš moraš biti psiho, če mene vprašaš. to se ima do konca. mi imamo trenutno slepega mačka, oslepel zarad starosti, pa nam ne misel ne pride, da ne bi skrbeli za njega do konca.

Še enkrat preberi. Mačka ni noben zavrgu. Peljal so ga nazaj v Mačjo Hišo.

In še to zaradi alergije in smrti

Blinder ::

CopiumRovte je izjavil:

medtem ko ima ta babura v eni svoji sobi po kar 20 mačkov.


nima jih tako veliko zaradi lastnega uzitka ampak zato, ker je dobrosrcna in se ji zivali smilijo, in jih raje ima 20 v sobi kot, da so v zavetiscu
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Raindancer ::

@kayzon: Mogoče bi ti pomagalo tole in tole.

Kot si omenil, tvoj maček ima res hiter metabolizem, plus da ima zelo kakovostno hrano. Lahko pa, da ima manjšo pavzo, in bo potem dobesedno skoraj čez noč zrasel še več. V kolikor ni zdravstvenih problemov se nimaš kaj bati, da je kaj z njim narobe.

Imam enako zgodbo s svojim hišnim mucem - zgleda, da je trenutno nekje na sredini glede velikosti (domača mačka), pa kar noče odrasti, s tem, da dobiva hrana dvakrat dnevno in lovi miši okoli. Prvi teden doma je bil na baby hrani, potem na mokri in briketih, in mu z veterinarskega stališča nič ne manjka.

Tako da... počakaj še. Lahko pa del baby hrane zamenjaš s hrano za odrasle mačke in potem opazuješ, če se pojavi razlika. V glavnem, 'growth spurt' pri mačkah tudi obstaja, ker pač imajo mačke tusi svoje ure odraščanja 'naštimane' po svoje.

Lp in lepo se imejta,

Raindancer

Kayzon ::

Kupil 36 konzerv macje hrane in macek niti ne povoha. Sem probal nadrobit suhe palcke not pa jih zbezla ven,ostalo pusti.. Tako da ce kdo rabi kvalitetno CARNY kitten hrano,okus BEEF,VEAL and CHICKEN,lahko dobi pri meni. Lokacija ljubljana :))

ps. Pakirane so po 6 komadov po 400g.

Horas ::

lol, bolše da ga ven spustiš pa si naj sam polovi hrano.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

m0LN4r ::

Za ta denar bi macku lahko ze privoscil pravo meso ne pa te soljene olupljene kosti in odpad.
Kupi piscanje mleto meso pa razredci, verjetno je preslano in ima prevec umeten okus.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

StevicaM ::

Jaz sem nabavil pasti za polhe, notri dam sir in lovim miši, ki jih talam mojim mačkom. Se tepejo in renčijo za miša med sabo, jim nobena pašteta ne tekne toliko. Na začetku sem ujel nekaj siničk, pa sem vabe začel skrivat, ker mi je ptic res škoda. Ujamem pa po 3-4 miške na dan najmanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: StevicaM ()

Bud_Bundy ::

StevicaM je izjavil:

Jaz sem nabavil pasti za polhe, notri dam sir in lovim miši, ki jih talam mojim mačkom. Se tepejo in renčijo za miša med sabo, jim nobena pašteta ne tekne toliko. Na začetku sem ujel nekaj siničk, pa sem vabe začel skrivat, ker mi je ptic res škoda. Ujamem pa po 3-4 miške na dan najmanj.

Evolucija: človek začel loviti miši mačkam:D

m0LN4r ::

Kje pa mate tolko misi? Sicer nase zgrabijo ptice tudi, tudi goloba so ze prvlekle pol ga pa mece po bajti, sam pojedle pa nebi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

StevicaM ::

m0LN4r je izjavil:

Kje pa mate tolko misi? Sicer nase zgrabijo ptice tudi, tudi goloba so ze prvlekle pol ga pa mece po bajti, sam pojedle pa nebi.



Med cepanicami drv.



Mam pa 5 zunanjih mačk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: StevicaM ()

m0LN4r ::

Offtopic ampak pohvalno, drugi bi uporabljali strup. Sovrazim taksne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Kayzon ::

Horas je izjavil:

lol, bolše da ga ven spustiš pa si naj sam polovi hrano.


Nah,ne smem tvegat da mi ga nekdo ukrade -.- Drugace obozuje Carny hrano,samo okus sem tokrat izbral drug,da mu ni dolgcas..Pa ocitno mu res ne pase da je kokos zraven. Je pa ena bolj kvalitetnih hran v konverzah za macke,veliko dobrih reci.

@molnarj,brez skrbi,popoldan muca dobiva lepo mleto meso.


Ce koga zanima kaksen je mali dihurcek:

https://ibb.co/znPPsPv
https://ibb.co/st7rSC3

Horas ::

lepi :)
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

GupeM ::

Bud_Bundy je izjavil:


Evolucija: človek začel loviti miši mačkam:D

Izgleda je imel Douglas Adams kar prav, ko je pisal, da ljudje nismo najinteligentnejša bitja na Zemlji. Niti druga najinteligentnejša ne. Motil se je le v tem, ker je mislil, da smo tretji. Očitno so mačke postale inteligentnejše. No, vsaj od nekaterih.

m0LN4r ::

Je pa ena bolj kvalitetnih hran v konverzah za macke,veliko dobrih reci.
Pa je se eden nasedel marketingu. Ne obstaja kvalitetna macja hrana. To je drek ali malo manjsi drek, ampak je se vedno drek.
Pun kurac soli in kemikalij, narejen iz odpadkov. Lahko ti napisejo gor 5% ali pa 20% mesa, se vedno so to obrane kosti s centifrugo in odpad pri proizvodnji mesnih izdelkov in en kup soje.
Se hrenovke so bolj kvalitetne od macje hrane.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

StevicaM ::

m0LN4r je izjavil:

Je pa ena bolj kvalitetnih hran v konverzah za macke,veliko dobrih reci.
Pa je se eden nasedel marketingu. Ne obstaja kvalitetna macja hrana. To je drek ali malo manjsi drek, ampak je se vedno drek.
Pun kurac soli in kemikalij, narejen iz odpadkov. Lahko ti napisejo gor 5% ali pa 20% mesa, se vedno so to obrane kosti s centifrugo in odpad pri proizvodnji mesnih izdelkov in en kup soje.
Se hrenovke so bolj kvalitetne od macje hrane.



Se strinjam. Se najbolj kvalitetno je kupit govej snicl, jetra, srca in drugo zivalsko drobovino za macke. Konzerva pa katerakoli je polna monosodium glutaminata.

StevicaM ::

Najraje pa letajo okoli noge, ko se kolje perutnina, kunci ali pece jagenjcek ali odojek :D tut ribje drobovine se moji leopardi ne branijo :D to so mesojedci v konzervah je pa najmanj mesa. Zadnjic si je bobi privoscil kacjega pastirja, sem cukast gledal ampak zgleda mu je teknil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: StevicaM ()

m0LN4r ::

Nase dobijo vedno nekaj od tega, ko se pripravlja kosilo. Prakticno ponorijo. Edino goveje nimajo pretirano rade, je prevec intenzivno verjetno.
Ena ima najrajsi ribe, druga pa piscancje. Na zacetku so se nosile na veliko misi v bajto, zdaj pa jih vec zgleda ni. Drugo je pa avto zbil in je hrom, tak da lovi sam se v sedecem polozaju na dvoriscu kaksnega glupega ptica, ki je ne opazi. Neverjetno.

Pa povem se zgodbo. Torej je macka ohromela, od desne sprednje rame navzdol in se vlaci po treh nogah. Pa se zredila se je skoraj duplo in kondicijo ma glih za ene 5 sekund. Pa jaz v dnevni gledam skozi okno, smo imeli redni obisk treh golobov vsak dan. Macka v travi, golob pa na ograji neki diskutira z drugim golobom. Pol pa golob pristane na vrt in ni videl macka v travi, pol pa vzleti glih v smeri macke, macka pa itak haca, sekunda, pa vidim da ze bezi proti vratom od terase, pa mi spizdi znjim not.
Kri je spricala s tega goloba metal se je po bajti.

Kaj naj pizda, invalidnemu macku vzamem veselje svojega zivljenja?!?

Navigiral sem jo v kopalnico v tus, pa sem zaprl vrata. To so ble koline, taksno veselje, da ni da ni. Ne pretiravam, ce recem, da je ta macek imel nasmeh na obrazu.
Pol so ble cez pol ure koline koncane odprem vrata. Macka tako ponosna pride ven, se pohvali stokrat in gre ven kempirat v travo, saj ve da sta se dva goloba ki vedno prihajata, mogoce pa bo.
Kopalnica pa jesus kristus. To je blo perja tistega finega POVSOD na 3-4 cm debelo po tleh, policah, umivalniku, vsepovsod. Kri po ploscicah do 1,5 metra visoko.

Valda sem 3 ure pucal po tistem kopalnico :)) Mam tudi sliko nekje, ce jo najdem tega masakerja.

Od takrat je macka pridobila nazaj po tisti nesreci z avtom svojo samozavest in veselje do zivljenja. Samozavest pa taka, da tut z invalidno taco, ce pride kak drug macek na parcelo, ga namlati ni da ni. Neverjetno skratka.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

StevicaM ::

GupeM ::

StevicaM je izjavil:

Zadnjic si je bobi privoscil kacjega pastirja, sem cukast gledal ampak zgleda mu je teknil.

Naše mačke so včasih zelo rade lovile majske hrošče. Pa kako lepo je hrustalo, ko so jih jedle. Ampak opazovati mačko, kako čaka da pride kakšen hrošč v bližino, nato pa z mesta skoči skoraj meter visoko, ga sklati in ga poje ... Neprecenljivo.

m0LN4r je izjavil:

Kopalnica pa jesus kristus. To je blo perja tistega finega POVSOD na 3-4 cm debelo po tleh, policah, umivalniku, vsepovsod.

Od enega goloba POVSOD 3 - 4 cm perja? Zdaj, ali imaš svinjsko majhno kopalnico, ali je bil noj, ne golob, ali pa nakladaš.

Pa prvi dve možnosti sta precej neverjetni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

StevicaM ::

@GupeM macki radi nardijo masaker iz ptic. Moji so nazalost pobili nesteto kosov, pred kratkim je en od mackonov masakriral goloba sem moral jaz iti pometat in pomivat, ker je blo na sosedovem dvoriscu. Golobov letecih podgan mi ni zal. Mam pa lih zdej eno gnezdo mladih golobov na podstresju sem jih pustil pri miru, videl par dni nazaj ko sem sel pipsat srsenova gnezda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: StevicaM ()

GupeM ::

Vem kaj naredijo iz ptic. Ampak iz enega goloba ne moreš 3 - 4 cm na debelo perja dat v kopalnico, pa če ga še tako masakriraš. Če mu vse perje izpuliš, pa potem to perje daš na 50x50 cm veliko površino, tega ne bo za 3 - 4 cm. Not even close.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova mačka :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5511935 (9356) harmony
»

Mačke, tiste kosmate (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13223034 (18540) Kenpachi
»

Ljubitelji mačk - nekaj vprašanj (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18054413 (32381) Kamran

Sosedov maček

Oddelek: Loža
282429 (1954) Janac

Več podobnih tem