» »

Koliko bo štromar vreden čez 10 let?

Koliko bo štromar vreden čez 10 let?

««
35 / 48
»»

m0LN4r ::

Utk je izjavil:

Termoelektrarno moram kar iskat najprej po zemljevidu. Dizlov imam pa pod oknom kolk čem.

Uporabi google maps.
Jaz tudi ne vem na pamet kje so tuneli.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Holedino ::

Preberi moj odgovor in ti bo jasno zakaj govoriš neumnosti.

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

Mi vsi ostali smo pa budale.

nejc nejc: Vsekakor ste ja. Definitivno.

Tak način šparanja ne pije vode. Prilagoditi stroške ja, sanjati o miljonih pa ne.

Seveda jo. Če namesto da bi imel avto ta denar ki bi ga dajal za avto nalagaš v delnice in sklade, imaš po 50 letih od 500.000 do 1.500.000 EUR denarja. Lahko si milijonar. Brez zajebancije, izračuni so jasni.


Kar se ekologije tice.
Sem te spraševal o ribah, pa si se smejal. A veš koliko ladja iz Norveske do Japonske in nazaj onesnazi zrak. Upam da ne kupuješ Norveških rib....so še s šleparjem do nas prišle.

Velika večina zdravstvene škode pri ljudeh je zaradi AVTOMOBILSKEGA izpuha, ne zaradi ladij. Avtomobilov je ranga 1.000.000 krat več in onesnažujejo v neposredni bližini ljudi, ladje ne. Nisem še videl da bi se sredi Ljubjane furalo 200.000 velikih kontejnerskih ladij. Še več, niti ene nisem še videl tam! 200.000 avtomobilov pa vsakodnevno zastruplja ljubljanski zrak!

Samo debil misli da vsi hocemo enako... Verjames al ne jaz se najbolj odpocijem ce sem doma skocim malo na kolo zjutraj, zaspilam kak apil, skuham kosilo in zvecer grem spat ob filmu

Potovanja so meh, 1x na 3 leta mi je dovolj pa se to nimam rad nekih noroh skakanj ampak lepo 7 dni nekam od tega 5 dni plaza, kopanje, kosilo in mir en dan pa izleti

Oba dva veva kdo je debil in kristalno jasno je da to nisem jaz. SEVEDA pri vsaki stvari obstajo izjeme, tudi pri dopustu, vendar večina ljudi bi šla na dopust če bi imela možnost (tudi finančne) za to.


Predlagam, da mcdonaldsa ukineš. Tam jih umre več in hitreje, kot od izpuhov avta.

To je laž, veliko več jih umre zaradi izpuhov avta. In Mcdonalds ješ prostovoljno, izpuhe pa si prisiljen vdihavati (dihat pač moreš)..

Kako bi rekli tisti ki meni rečejo naj grem v USA ali Somalijo... Lahko greš v pragozd pa ne bo izpuha

NE! Jaz imam pravico do čistega zraka in to v Ljubljani! Zakaj se bi premikal v pragozd zato da se izognem tebi ki si mi zastrupil zrak?! Nimaš pravice zastrupljati drugih, to ti je menda jasno!

Iz riti si potegnil. Zakaj silis v Ljubljano ce imas 1200 place? Ti sploh ne ves kaj je usiva placa, ker sen ikoli nisi delal. Ne hvalim se. To je spet tvoje misljenje.

Laž, nisem iz riti potegnil in SEVEDA sem delal in tudi sedaj delam. Nimam 1200 EUR plače, kot sem povedal tukaj nisem važen jaz, tukaj je važna večina ljudi. Seveda vem kaj je ušiva plača, v gimnaziji sem prek študenta delal čez poletje za 4,2 EUR na uro.. Dobro kot strokovnjak sem dobil več, ampak tu nisem važen jaz, in tudi nisi važen ti ki imaš karikiram 10.000 EUR na mesec. Tukaj je važna večina ki se komaj preživlja iz meseca v mesec..

Lahko se pa preseliš v center mesta in zahtevaš, da se po mestu prepove vožnja z vozili, dostavnikom se pa dovoli do 2 ure na dan.
Na ta način ne boš imel nobenih izpuhov v mestih. Pa jaz te takoj podprem pri odločitvi, da morajo vozila ven iz mest. Samo javni potniški promet pa kolesa in kak taksi (EV).

Zahtevam lahko, žal bo trajalo še kar nekaj časa preden se bo ta zahteva v praksi uresničila..Vozila morajo ven iz mest in seveda moramo zrihtati tako infrastrukturo da bo ta vozila nadomestila (javni transport, park and ride sistem z brezplačnimi parkirišči, kolesarnice in kolesarske steze vsepovsod in to take z zelenim pasom ločene od motornega prometa, ne tisti "bicycle gutter" ob cesti, kjer večina ljudi noče kolesariti, ker so ob tem ne počuti varno..Da ne govorimo o tem da bo šla vrednost hiš in stanovanj gor če ukinemo avtombobile v Ljubljani, vsakdo raje živi brez neprestanega hrupa, nevarnosti in smrada..


Pomemben podatek je kdaj si delal preko studenta za ta denar. Jaz sm v svojih studentskih letih delal za 3.2... Tiverjetno zdaj delas za 4e na uro, saj si komej prilezel s faksa ven. Glede na obnasanje, hvalisanje in pametovanje te itak nihce ne bo zaposlil. SPloh te pa verjetno ne bo brez mamine odobritve ane

m0LN4r ::

Holedino je izjavil:

Termoelektrarna ima zelo dobre filtre, ki so koštal par milijonov evrov, termoelektrarna ima MNOGO boljše filtre kot avto. In termoelektrarna Šoštanj se NE nahaja v Ljubljani ki ima 300.000 prebivalcev, ampak v Šoštanju ki ima kar 100 krat MANJ prebivalcev (samo 3000). Številke so realne. Sej teoretično bi se tudi na avtu dalo narediti perfektne filtre za kakega milijona evrov, samo kdo bi tako avto s tako ceno potem kupil? 99,99 % folka že ne. Naftni avti morajo it na smetišče zgodovine, ni druge rešitve. Sej termoelektrarne bodo tudi kmalu šle, leta 2033 je napovedano zaprtje Teš6.

Pa ja, ko jebe ljudi v sostanju, naj crknejo.
Tako kot tistih nekaj vasi k jih je zalilo na kitajskem za hidroelektrarno, naj crknejo, da boste se lahko se bolj guzvali v mestih.
Namesto vetrnic pa bi lahko zacel sadit drevesa. To lahko celo pocnes za rekreacijo.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Utk ::

Zarad električnih avtov v Šoštanju ne bo nihče crknu. Razen če ga električni avto povozi.
Itak je pa vseeno, sej isti, ki ste proti avtom, se tudi proti panelom, tako da itak vam nič ni prav.

m0LN4r ::

Jaz nimam nic proti, ce pokrijejo za zacetek vsa parkirisca in strehe hal, tovarn pa ceste s paneli in sele po tistem po naravi.
Proti temu res nimam nic.

Naj plebse za zacetek pustijo pri miru in delajo tam kjer se najvec serje.

Od zgoraj navzdol ne od spodaj navzgor.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Holedino ::

kriptobog je izjavil:

Holedino je izjavil:

Mi vsi ostali smo pa budale.

nejc nejc: Vsekakor ste ja. Definitivno.

Tak način šparanja ne pije vode. Prilagoditi stroške ja, sanjati o miljonih pa ne.

Seveda jo. Če namesto da bi imel avto ta denar ki bi ga dajal za avto nalagaš v delnice in sklade, imaš po 50 letih od 500.000 do 1.500.000 EUR denarja. Lahko si milijonar. Brez zajebancije, izračuni so jasni.


Kar se ekologije tice.
Sem te spraševal o ribah, pa si se smejal. A veš koliko ladja iz Norveske do Japonske in nazaj onesnazi zrak. Upam da ne kupuješ Norveških rib....so še s šleparjem do nas prišle.

Velika večina zdravstvene škode pri ljudeh je zaradi AVTOMOBILSKEGA izpuha, ne zaradi ladij. Avtomobilov je ranga 1.000.000 krat več in onesnažujejo v neposredni bližini ljudi, ladje ne. Nisem še videl da bi se sredi Ljubjane furalo 200.000 velikih kontejnerskih ladij. Še več, niti ene nisem še videl tam! 200.000 avtomobilov pa vsakodnevno zastruplja ljubljanski zrak!

Samo debil misli da vsi hocemo enako... Verjames al ne jaz se najbolj odpocijem ce sem doma skocim malo na kolo zjutraj, zaspilam kak apil, skuham kosilo in zvecer grem spat ob filmu

Potovanja so meh, 1x na 3 leta mi je dovolj pa se to nimam rad nekih noroh skakanj ampak lepo 7 dni nekam od tega 5 dni plaza, kopanje, kosilo in mir en dan pa izleti

Oba dva veva kdo je debil in kristalno jasno je da to nisem jaz. SEVEDA pri vsaki stvari obstajo izjeme, tudi pri dopustu, vendar večina ljudi bi šla na dopust če bi imela možnost (tudi finančne) za to.


Predlagam, da mcdonaldsa ukineš. Tam jih umre več in hitreje, kot od izpuhov avta.

To je laž, veliko več jih umre zaradi izpuhov avta. In Mcdonalds ješ prostovoljno, izpuhe pa si prisiljen vdihavati (dihat pač moreš)..

Kako bi rekli tisti ki meni rečejo naj grem v USA ali Somalijo... Lahko greš v pragozd pa ne bo izpuha

NE! Jaz imam pravico do čistega zraka in to v Ljubljani! Zakaj se bi premikal v pragozd zato da se izognem tebi ki si mi zastrupil zrak?! Nimaš pravice zastrupljati drugih, to ti je menda jasno!

Iz riti si potegnil. Zakaj silis v Ljubljano ce imas 1200 place? Ti sploh ne ves kaj je usiva placa, ker sen ikoli nisi delal. Ne hvalim se. To je spet tvoje misljenje.

Laž, nisem iz riti potegnil in SEVEDA sem delal in tudi sedaj delam. Nimam 1200 EUR plače, kot sem povedal tukaj nisem važen jaz, tukaj je važna večina ljudi. Seveda vem kaj je ušiva plača, v gimnaziji sem prek študenta delal čez poletje za 4,2 EUR na uro.. Dobro kot strokovnjak sem dobil več, ampak tu nisem važen jaz, in tudi nisi važen ti ki imaš karikiram 10.000 EUR na mesec. Tukaj je važna večina ki se komaj preživlja iz meseca v mesec..

Lahko se pa preseliš v center mesta in zahtevaš, da se po mestu prepove vožnja z vozili, dostavnikom se pa dovoli do 2 ure na dan.
Na ta način ne boš imel nobenih izpuhov v mestih. Pa jaz te takoj podprem pri odločitvi, da morajo vozila ven iz mest. Samo javni potniški promet pa kolesa in kak taksi (EV).

Zahtevam lahko, žal bo trajalo še kar nekaj časa preden se bo ta zahteva v praksi uresničila..Vozila morajo ven iz mest in seveda moramo zrihtati tako infrastrukturo da bo ta vozila nadomestila (javni transport, park and ride sistem z brezplačnimi parkirišči, kolesarnice in kolesarske steze vsepovsod in to take z zelenim pasom ločene od motornega prometa, ne tisti "bicycle gutter" ob cesti, kjer večina ljudi noče kolesariti, ker so ob tem ne počuti varno..Da ne govorimo o tem da bo šla vrednost hiš in stanovanj gor če ukinemo avtombobile v Ljubljani, vsakdo raje živi brez neprestanega hrupa, nevarnosti in smrada..


Pomemben podatek je kdaj si delal preko studenta za ta denar. Jaz sm v svojih studentskih letih delal za 3.2... Tiverjetno zdaj delas za 4e na uro, saj si komej prilezel s faksa ven. Glede na obnasanje, hvalisanje in pametovanje te itak nihce ne bo zaposlil. SPloh te pa verjetno ne bo brez mamine odobritve ane


Motiš se o meni. Delal pa sem v času gimnazije pred ohoho leti, takrat je bilo to kao dobra urna postavka, ker so drugi dajali še manj, ampak v resnici je to shit urna postavka, to je drobiž. Kakšno pametovanje? IMFORMIRANJE nevednih in ignorantskih ljudi in navajanje dejstev. Pa lp.

Pa ja, ko jebe ljudi v sostanju, naj crknejo.

1. Definitivno je 300.000 ljudi v Ljubljani večja škoda če crkne kot pa če crkne 3000 ljudi v Šoštanju.
2. Ljudje v Šoštanju zaradi teš6 ne bodo crknili, ker ima teš6 tako dobre filtre, da meritve kažejo da imajo v Šoštanju precej boljšo kakovost zraka kot v Ljubljani!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Holedino je izjavil:

Mi vsi ostali smo pa budale.

nejc nejc: Vsekakor ste ja. Definitivno.

Tak način šparanja ne pije vode. Prilagoditi stroške ja, sanjati o miljonih pa ne.

Seveda jo. Če namesto da bi imel avto ta denar ki bi ga dajal za avto nalagaš v delnice in sklade, imaš po 50 letih od 500.000 do 1.500.000 EUR denarja. Lahko si milijonar. Brez zajebancije, izračuni so jasni.


Kar se ekologije tice.
Sem te spraševal o ribah, pa si se smejal. A veš koliko ladja iz Norveske do Japonske in nazaj onesnazi zrak. Upam da ne kupuješ Norveških rib....so še s šleparjem do nas prišle.

Velika večina zdravstvene škode pri ljudeh je zaradi AVTOMOBILSKEGA izpuha, ne zaradi ladij. Avtomobilov je ranga 1.000.000 krat več in onesnažujejo v neposredni bližini ljudi, ladje ne. Nisem še videl da bi se sredi Ljubjane furalo 200.000 velikih kontejnerskih ladij. Še več, niti ene nisem še videl tam! 200.000 avtomobilov pa vsakodnevno zastruplja ljubljanski zrak!

Samo debil misli da vsi hocemo enako... Verjames al ne jaz se najbolj odpocijem ce sem doma skocim malo na kolo zjutraj, zaspilam kak apil, skuham kosilo in zvecer grem spat ob filmu

Potovanja so meh, 1x na 3 leta mi je dovolj pa se to nimam rad nekih noroh skakanj ampak lepo 7 dni nekam od tega 5 dni plaza, kopanje, kosilo in mir en dan pa izleti

Oba dva veva kdo je debil in kristalno jasno je da to nisem jaz. SEVEDA pri vsaki stvari obstajo izjeme, tudi pri dopustu, vendar večina ljudi bi šla na dopust če bi imela možnost (tudi finančne) za to.


Predlagam, da mcdonaldsa ukineš. Tam jih umre več in hitreje, kot od izpuhov avta.

To je laž, veliko več jih umre zaradi izpuhov avta. In Mcdonalds ješ prostovoljno, izpuhe pa si prisiljen vdihavati (dihat pač moreš)..

Kako bi rekli tisti ki meni rečejo naj grem v USA ali Somalijo... Lahko greš v pragozd pa ne bo izpuha

NE! Jaz imam pravico do čistega zraka in to v Ljubljani! Zakaj se bi premikal v pragozd zato da se izognem tebi ki si mi zastrupil zrak?! Nimaš pravice zastrupljati drugih, to ti je menda jasno!

Iz riti si potegnil. Zakaj silis v Ljubljano ce imas 1200 place? Ti sploh ne ves kaj je usiva placa, ker sen ikoli nisi delal. Ne hvalim se. To je spet tvoje misljenje.

Laž, nisem iz riti potegnil in SEVEDA sem delal in tudi sedaj delam. Nimam 1200 EUR plače, kot sem povedal tukaj nisem važen jaz, tukaj je važna večina ljudi. Seveda vem kaj je ušiva plača, v gimnaziji sem prek študenta delal čez poletje za 4,2 EUR na uro.. Dobro kot strokovnjak sem dobil več, ampak tu nisem važen jaz, in tudi nisi važen ti ki imaš karikiram 10.000 EUR na mesec. Tukaj je važna večina ki se komaj preživlja iz meseca v mesec..

Lahko se pa preseliš v center mesta in zahtevaš, da se po mestu prepove vožnja z vozili, dostavnikom se pa dovoli do 2 ure na dan.
Na ta način ne boš imel nobenih izpuhov v mestih. Pa jaz te takoj podprem pri odločitvi, da morajo vozila ven iz mest. Samo javni potniški promet pa kolesa in kak taksi (EV).

Zahtevam lahko, žal bo trajalo še kar nekaj časa preden se bo ta zahteva v praksi uresničila..Vozila morajo ven iz mest in seveda moramo zrihtati tako infrastrukturo da bo ta vozila nadomestila (javni transport, park and ride sistem z brezplačnimi parkirišči, kolesarnice in kolesarske steze vsepovsod in to take z zelenim pasom ločene od motornega prometa, ne tisti "bicycle gutter" ob cesti, kjer večina ljudi noče kolesariti, ker so ob tem ne počuti varno..Da ne govorimo o tem da bo šla vrednost hiš in stanovanj gor če ukinemo avtombobile v Ljubljani, vsakdo raje živi brez neprestanega hrupa, nevarnosti in smrada..


Pomemben podatek je kdaj si delal preko studenta za ta denar. Jaz sm v svojih studentskih letih delal za 3.2... Tiverjetno zdaj delas za 4e na uro, saj si komej prilezel s faksa ven. Glede na obnasanje, hvalisanje in pametovanje te itak nihce ne bo zaposlil. SPloh te pa verjetno ne bo brez mamine odobritve ane


Motiš se o meni. Delal pa sem v času gimnazije pred ohoho leti, takrat je bilo to kao dobra urna postavka, ker so drugi dajali še manj, ampak v resnici je to shit urna postavka, to je drobiž. Kakšno pametovanje? IMFORMIRANJE nevednih in ignorantskih ljudi in navajanje dejstev. Pa lp.


Ne nabijaj. Te poznam.

Valvoline ::

Utk je izjavil:

Zarad električnih avtov v Šoštanju ne bo nihče crknu. Razen če ga električni avto povozi.
Itak je pa vseeno, sej isti, ki ste proti avtom, se tudi proti panelom, tako da itak vam nič ni prav.

Ne nabijaj, nismo ne proti EV ne proti SE. Ampak da si posteno placa vsak svoj racun. Takoj crtanje vseh subvencij, ukinitev lopovskega netmeteringa, lastniki SE naj placajo letni davek za nepotrebno sirjenje/upgrade omrezja, uvedba davka na prevozen km itn. Dobr ves v cem je problem.

Zgodovina sprememb…

Holedino ::

Ljubljana ima zelo slabo kakovost zraka
https://www.rtvslo.si/enostavno/zanimiv...

Evropska agencija za okolje je posebna organizacija,
ki skrbi za ohranjanje čistega okolja.
S kratico ime te organizacije napišemo EEA.

Meritve onesnaženosti zraka
Organizacija EEA je preverjala kakovost
zraka v evropskih mestih.
Meritve so delali v 344 evropskih mestih.
Kakovost zraka so merili 2 leti.


Ugotovili so,
da je najboljši zrak v mestu Umea na Švedskem.
Švedska je država na severu Evrope.
Na 2. in 3. mestu po kakovosti zraka
sta mesti Faro in Funchal.
To sta mesti na Portugalskem.
Portugalska je država na skrajnem zahodu Evrope.

Kriptobog: jaz tebe ne poznam in zgleda me zelo slabo poznaš.

Kakovost zraka so merili v tudi v Ljubljani in Mariboru
Ugotovili so,
da je v Mariboru boljši zrak kot v Ljubljani.
Maribor se je uvrstil na 207. mesto.
Ljubljana pa šele na 279. mesto.
Ugotovili so,
da ima Ljubljana slabo kakovost zraka.


Leta 2021 isto:
Onesnaženje z delci PM: Ljubljana na 260. mestu, kakovost zraka slaba
https://www.caszazemljo.si/beseda-o-zem...

To je mednarodna primerjava, ki kaže, kako slab zrak dihamo v Ljubljani
https://oe.finance.si/8976675/To-je-med...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Valvoline ::

Holedino je izjavil:

Ljubljana ima zelo slabo kakovost zraka
https://www.rtvslo.si/enostavno/zanimiv...

Evropska agencija za okolje je posebna organizacija,
ki skrbi za ohranjanje čistega okolja.
S kratico ime te organizacije napišemo EEA.

Meritve onesnaženosti zraka
Organizacija EEA je preverjala kakovost
zraka v evropskih mestih.
Meritve so delali v 344 evropskih mestih.
Kakovost zraka so merili 2 leti.


Ugotovili so,
da je najboljši zrak v mestu Umea na Švedskem.
Švedska je država na severu Evrope.
Na 2. in 3. mestu po kakovosti zraka
sta mesti Faro in Funchal.
To sta mesti na Portugalskem.
Portugalska je država na skrajnem zahodu Evrope.

Kakovost zraka so merili v tudi v Ljubljani in Mariboru
Ugotovili so,
da je v Mariboru boljši zrak kot v Ljubljani.
Maribor se je uvrstil na 207. mesto.
Ljubljana pa šele na 279. mesto.
Ugotovili so,
da ima Ljubljana slabo kakovost zraka.

Zdaj pa se poglej primerjavo zraka pozimi ter poleti pa ti bo mogoce kapnilo kje je dejansko problem. Tudi v LJ.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Takoj crtanje vseh subvencij, ukinitev lopovskega netmeteringa

Se strinjam. Oni mi dnevno kwh menjajo za nočno po isti ceni. Če bi meni plačevali realno ceno čez dan in jaz njim čez noč, bi še zaslužil.

lastniki SE naj placajo letni davek za nepotrebno sirjenje/upgrade omrezja

Zakaj? Omrežnino plačuje porabnik, ker ON rabi elektriko. Proizvajalec je ne rabi. A če je treba omrežje razširit zarad nove elektrarne na premog je to tudi nepotrebno širjenje omrežja?

uvedba davka na prevozen km

Jaz predlagam davek na porabljeno kwh. V litru nafte imaš 10 kwh, z enim litrom narediš 15 km, z 10 kwh na elektriko pa 60.

Holedino ::

Svetovna zdravstvena organizacija (SZO/WHO) je objavila posodobljene smernice in priporočila o kakovosti zraka (ang. Global Air Quality Guidelines), iz katerih sledi, da imajo onesnaževala v zraku škodljiv vpliv na zdravje že pri nižjih koncentracijah, kot so predpisane v obstoječi zakonodaji.

Nove smernice o kakovosti zraka: že manjše onesnaženje zraka lahko ogroža naše zdravje
https://focus.si/nove-smernice-o-kakovo...

Kakovost zraka v Ljubljani je po vseh meritvah in mednarodnih raziskavah KATASTROFALNA, kdor to zanika je deluden.

Ne nabijaj, nismo ne proti EV ne proti SE. Ampak da si posteno placa vsak svoj racun.

Seveda naftaši (vozniki naftnih avtov) plačajte 14.000 EUR kolikor škode povzročite letno z svojim izpuhom. Študije so jasne.

"New academic research has calculated that the lifetime cost of a small car--such as an Opel Corsa--is about $689,000, of which society pays $275,000."
Lifetime Cost Of Small Car $689,000; Society Subsidizes This Ownership With $275,000.

$275,000 je enako 280.527 EUR. Delimo z 20 let kot je živjenjska doba enega avtomobila in pride 14.000 EUR na leto!! PO enem avtu vsako leto! Vi date 20x manj v skupno malho kot pa iz nje VZAMETE!! Torej kot si sam rekel, vsakdo naj plača svoje račune, torej plačajte 14.000 EUR vsako leto vsak ki ima naftni avto!

Lifetime Cost Of Small Car $689,000; Society Subsidizes This Ownership With $275,000
https://www.forbes.com/sites/carltonrei...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Holedino ::

Takoj crtanje vseh subvencij,

Prav. Bomo črtali teh 4500 EUR subvencije za EV, ki je drobiž, takoj ko bo vsak lastnik naftnega avta plačal 14.000 EUR VSAKO LETO, za škodo ki jo povzroči z svojim izpuhom (ker contrary to popular belief, zdravljenje bolezni pač ni zastonj!).

lastniki SE naj placajo letni davek za nepotrebno sirjenje/upgrade omrezja

Ne. Nobenega širjenja omrežja ni, če pa že je, ga moraš pa sam plačati. Vsaka sončna elektrarna več, pomeni manj skurjenega premoga in manj škode zaradi onesnaženja zraka. TOrej vsaka sončna elektrarna več pomeni neto BENEFIT, neto PLUS v državni proračun! Da ne gvorimo o tem da smo mogli Čehom plačat 5.000.000 EUR da smo na papirju odkupili njihov delež sončnih elektrarn, ker smo jih sami premalo postavili! Če ne bi odkupili deleža od Čehov, bi fasali krepko kazen Evropske unije in to precej več kot 5 milijonov evrov, ter še evropskih kohezijskih sredstev ne bi mogli črpati.

Zgradili premalo sončnih elektrarn, zato bomo pet milijonov evrov plačali Čehom
https://www.zurnal24.si/pod-streho/varc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Holedino ::

uvedba davka na prevozen km

Edino smiselno in logično je da če ne delaš škode, potem jo tudi ne plačaš. Plača naj tisti ki dela škodo, torej naftni avto. Naftni avto letno v povprečju plača samo 700 EUR davkov, povzroči pa za 14.000 EUR škode vsako leto. Razliko 13.300 EUR krijemo vsi davkoplačevalci iz proračuna, tudi tisti, ki škode ne povzročajo (sosedova Maja ki se v službo vozi s kolesom). 14.000 EUR škode na 1 naftni avto vsako leto je povprečje, seveda pa bi bilo pametno narediti da tisti ki se vozi več kot povprečje plača več kot 14.000 EUR na leto (ker povzroči več škode), tisti ki pa manj, pa manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Mato989 ::

Holedino je izjavil:

uvedba davka na prevozen km

Edino smiselno in logično je da če ne delaš škode, potem jo tudi ne plačaš. Plača naj tisti ki dela škodo, torej naftni avto. Naftni avto letno v povprečju plača samo 700 € davkov, povzroči pa za 14.000 € škode vsako leto. Razliko 13.300 € krijemo vsi davkoplačevalci iz proračuna, tudi tisti, ki škode ne povzročajo (sosedova Maja ki se v službo vozi s kolesom). 14.000 € škode na 1 naftni avto vsako leto je povprečje, seveda pa bi bilo pametno narediti da tisti ki se vozi več kot povprečje plača več (ker povzroči več škode), tisti ki pa manj, pa manj.


Torej zakaj plačaš zdravstvo če ne delaš zdr. škode od plače?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Holedino ::

Zato da koristiš zdravstvene usluge.

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

Zato da koristiš zdravstvene usluge.


Potem si sam sebi odgovoril. Ne potrebujemo dodatno placevati.

Holedino je izjavil:

uvedba davka na prevozen km

Edino smiselno in logično je da če ne delaš škode, potem jo tudi ne plačaš. Plača naj tisti ki dela škodo, torej naftni avto. Naftni avto letno v povprečju plača samo 700 EUR davkov, povzroči pa za 14.000 EUR škode vsako leto. Razliko 13.300 EUR krijemo vsi davkoplačevalci iz proračuna, tudi tisti, ki škode ne povzročajo (sosedova Maja ki se v službo vozi s kolesom). 14.000 EUR škode na 1 naftni avto vsako leto je povprečje, seveda pa bi bilo pametno narediti da tisti ki se vozi več kot povprečje plača več kot 14.000 EUR na leto (ker povzroči več škode), tisti ki pa manj, pa manj.


Tudi tvoj EV dela skodo. Gume ne onasnezujejo?

Zgodovina sprememb…

Holedino ::

Ne. Ni logike v tvojem stavku.

Tudi tvoj EV dela skodo. Gume ne onasnezujejo?

Delci gum niso rakotvorni, res je. Izpuh naftnega avtombobila pa dokazano z znanstvenimi študijami je. Gume imajo tudi naftni avtomobili tho. Le ta imajo poleg gum še strupen izpuh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

Ne. Ni logike v tvojem stavku.


Vec k v tvojem. Za koriscenje zdravstvenih uslug gre denar iz zdravstvene blagajne. Ne bluzi potem, da karkoli placajo davkoplacevalci dodatno.

Holedino ::

Ne, kakšna logika je v tvoje stavku, razloži?

Za koriscenje zdravstvenih uslug gre denar iz zdravstvene blagajne.

Da, vendar ti tudi plačaš za to. Plačaš neko povprečno vrednost kot odpade na enega človeka. Pri naftnem avtu pa povprečni avto s povprečno kilometrino na leto naredi 14.000 EUR na leto škode, plača pa od tega samo 700 EUR na leto!

Ne bluzi potem, da karkoli placajo davkoplacevalci dodatno.

Kakšno bluzenje. Od kje se pa potem vzame 13.300 EUR letno razlike na 1 avto? Pride iz proračuna, skupne malhe vseh nas davkoplačevalcev. Torej sosedova Maja ki se na šiht vozi s kolesom ti plačuje da se ti lahko fjakaš okol s svojim naftnim avtom. Zelo pošteno ja..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

Ne, kakšna logika je v tvoje stavku, razloži?

Za koriscenje zdravstvenih uslug gre denar iz zdravstvene blagajne.

Da, vendar ti tudi plačaš za to. Plačaš neko povprečno vrednost kot odpade na enega človeka. Pri naftnem avtu pa povprečni avto s povprečno kilometrino na leto naredi 14.000 € na leto škode, plača pa od tega samo 700 € na leto!



Placam precej vec kot izkoristim. Nehaj bluzit. Placujemo zdravstveno zavarovanje. Ti bi pa kar se nekaj dodatno racunal lol. Dajmo potem se dodatno racunati pri vsej procesirani hrani, sladkih pijacah, alkoholu itd.

Holedino je izjavil:

Ne, kakšna logika je v tvoje stavku, razloži?

Za koriscenje zdravstvenih uslug gre denar iz zdravstvene blagajne.

Da, vendar ti tudi plačaš za to. Plačaš neko povprečno vrednost kot odpade na enega človeka. Pri naftnem avtu pa povprečni avto s povprečno kilometrino na leto naredi 14.000 EUR na leto škode, plača pa od tega samo 700 EUR na leto!

Ne bluzi potem, da karkoli placajo davkoplacevalci dodatno.

Kakšno bluzenje. Od kje se pa potem vzame 13.300 EUR letno razlike na 1 avto? Pride iz proračuna, skupne malhe vseh nas davkoplačevalcev. Torej sosedova Maja ki se na šiht vozi s kolesom ti plačuje da se ti lahko fjakaš okol s svojim naftnim avtom. Zelo pošteno ja..


Nihce mi ne placuje. Sam si placujem, da se vozim. Nismo vsi kot ti, da te drugi financirajo

Zgodovina sprememb…

Holedino ::

Placam precej vec kot izkoristim.

Dvomim. Plačaš 14.000 € davkov na leto?

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

Placam precej vec kot izkoristim.

Dvomim. Plačaš 14.000 EUR davkov na leto?


Vec.
Lani sem placal 48k...

Zgodovina sprememb…

Holedino ::

Placujemo zdravstveno zavarovanje.

Ja, to niti približno ni dovolj za pokritje vse zdravstvene IN BDP škode zaradi avtomobilov. 12 % BDP letno. KLIK:
https://www.oecd.org/economy/greeneco/e...

Nihce mi ne placuje. Sam si placujem, da se vozim. Nismo vsi kot ti, da te drugi financirajo

Mene nihče ne financira, vse si plačam sam. 99,99 % ljudi ne plača toliko škode kot jo povzročijo s svojim avtom (izjema so kakšni milijonarji kot praviš da si ti ki zaslužijo par milijonov evrov na leto in od tega plačajo veliko davkov). Sicer pa tudi če plačaš vso škodo ki jo povzročiš, je to še vedno kriminal! Zakaj? Ker a je v redu če sosed Jože tebi s svojim dizlom povzroči raka in nato reče: "tukaj imaš 14.000 € za zdravljenje raka, zdaj je pa v redu ane?" NI V REDU, ti se boš matral ko živina, slabo se boš poćutil, zjeban lajf boš imel in vse to KLJUB temu da ti je sosed Jože plačal 14.000 € za stroške zdravljenja raka, ki ti ga je povzročil s svojim dizlom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Mato989 ::

Kakšno bluzenje. Od kje se pa potem vzame 13.300 EUR letno razlike na 1 avto? Pride iz proračuna, skupne malhe vseh nas davkoplačevalcev. Torej sosedova Maja ki se na šiht vozi s kolesom ti plačuje da se ti lahko fjakaš okol s svojim naftnim avtom. Zelo pošteno ja..


Potem je potrebno ukinit tudi ZPIZ itd... ker če nekdo plačuje ZPIZ IN UMRE PRI 62TEM DOBI TA DENAR NAZAJ ALI GRE ZA DRUGE KI NE PLAČAJO NIČ PA MAJO STAROSTNO ITD?

pOLNO TAKIH ANOMALIJ KOT JIH TI OMENJAŠ JE V SISTEMU, TI BI PA REŠEVAL SAMO ENO.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Holedino ::

kriptobog je izjavil:

Holedino je izjavil:

Placam precej vec kot izkoristim.

Dvomim. Plačaš 14.000 EUR davkov na leto?


Vec.
Lani sem placal 48k...


Ti si izjema, ker si bogat in kot se hvališ med vrsticami zaslužiš 1 milijon evrov vsako leto. Pri tebi morda res plačaš vso škodo kar jo povrzročiš finančno. 99,99 % ljudi pa niti približno ne plača vse škode ki jo povzroči s svojim avtom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

Placujemo zdravstveno zavarovanje.

Ja, to niti približno ni dovolj za pokritje vse zdravstvene IN BDP škode zaradi avtomobilov. 12 % BDP letno. KLIK:
https://www.oecd.org/economy/greeneco/e...


Ok. Ustavimo se termoelektrarne, fabrike in vse ostalo, ki onesnazuje zrak. Bos potem srecen? Se bos od veselja basal v macu z misljenjem da zdaj zdravo zivis? :))

Mato989 je izjavil:

Kakšno bluzenje. Od kje se pa potem vzame 13.300 EUR letno razlike na 1 avto? Pride iz proračuna, skupne malhe vseh nas davkoplačevalcev. Torej sosedova Maja ki se na šiht vozi s kolesom ti plačuje da se ti lahko fjakaš okol s svojim naftnim avtom. Zelo pošteno ja..


Potem je potrebno ukinit tudi ZPIZ itd... ker če nekdo plačuje ZPIZ IN UMRE PRI 62TEM DOBI TA DENAR NAZAJ ALI GRE ZA DRUGE KI NE PLAČAJO NIČ PA MAJO STAROSTNO ITD?

pOLNO TAKIH ANOMALIJ KOT JIH TI OMENJAŠ JE V SISTEMU, TI BI PA REŠEVAL SAMO ENO.


Ce je mamin sinko, ki se ni videl pravega dela. Vidi samo pravice, dolznosti pac ne.

Holedino je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Holedino je izjavil:

Placam precej vec kot izkoristim.

Dvomim. Plačaš 14.000 EUR davkov na leto?


Vec.
Lani sem placal 48k...


Ti si izjema, ker si bogat in kot se hvališ med vrsticami zaslužiš 1 milijon evrov vsako leto. Pri tebi morda res plačaš vso škodo kar jo povrzročiš finančno. 99,99 % ljudi pa niti približno ne plača vse škode ki jo povzroči s svojim avtom.


Vec ljudi se stegne zaradi nezdravega zivljenja. Lahko ukines vse naftarje in onesnazevalce, pa jim ne bo nic koristilo.

Zgodovina sprememb…

Holedino ::

Ti bi pa kar se nekaj dodatno racunal lol. .

Ne. Nič dodatno ne bi računal. Računal bi točno toliko kot je povzročene škode. 14.000 EUR povprečno na 1 nafni avto vsako leto.

Dajmo potem se dodatno racunati pri vsej procesirani hrani, sladkih pijacah, alkoholu itd

Tako je, se strinjam. Kdor se napija z sladkimi pijačami in alkoholom je večji strošek za zdravstveno blagjno in naj tudi plača višjo zdravstveno premijo. Drži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

Ti bi pa kar se nekaj dodatno racunal lol. .

Ne. Nič dodatno ne bi računal. Računal bi točno toliko kot je povzročene škode. 14.000 EUR povprečno na 1 nafni avto vsako leto.

Dajmo potem se dodatno racunati pri vsej procesirani hrani, sladkih pijacah, alkoholu itd

Tako je, se strinjam. Kdor se napija z sladkimi pijačami in alkoholom je večji strošek za zdravstveno blagjno in naj tudi plača višjo zdravstveno premijo. Drži.


Ce bi racunal tocno toliko, potem pavsalni znesek odpade. Ne onesnazuje vsak avto enako. To bi moral razumeti kot "mojster" statistike.

Valvoline ::

Hrana v trgovinah = 99% nafta, zdravila v lekarnah = 99% nafta, ceste,bloki,hise,trgovski centri elektrarnne (tudi SE) bla bla = vsaj 80% nafta.... Shall we go on? Vsak priden mamin sincek itak nima pojma da hrana ne raste po trgovinah, da bolkovski pajzl v katerem stanuje ni prazgodovinska jama ampak ga je ne nekdo zgradil...

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Valvoline je izjavil:

Hrana v trgovinah = 99% nafta, zdravila v lekarnah = 99% nafta, ceste,bloki,hise,trgovski centri elektrarnne (tudi SE) bla bla = vsaj 80% nafta.... Shall we go on? Vsak priden mamin sincek itak nima pojma da hrana ne raste po trgovinah....


On je se preprican da so krave vijolcne, ker take pac vidi na TVju in cokoladi, ki mu jo mama prinese vsak teden.

Utk ::

Valvoline je izjavil:

Hrana v trgovinah = 99% nafta, zdravila v lekarnah = 99% nafta, ceste,bloki,hise,trgovski centri elektrarnne (tudi SE) bla bla = vsaj 80% nafta.... Shall we go on? Vsak priden mamin sincek itak nima pojma da hrana ne raste po trgovinah....

Ampak kako je to razlog, da se moraš zato tudi ti vozit na nafto? In ti ne to pove, da je treba nafto šparat za bolj koristne stvari?

Holedino ::

Ok. Ustavimo se termoelektrarne, fabrike in vse ostalo, ki onesnazuje zrak. Bos potem srecen? Se bos od veselja basal v macu z misljenjem da zdaj zdravo zivis? :))

Velika večina zdravstvene škode je zaradi avomobilov, ne pa zaradi termoelektrarn, fabrik in tovarn , ker je avtomobilov izjemno veliko in so v neposredni bližini ljudi v mestih!. Tisti majhen delež onesnaženja od fabrik je tudi problematičen, vendar mnogo manj problematičen kot avtomobili. Seveda se ne bom basal v Maku, ker v Maku nisem bil že 4 leta, pa tudi če kdaj grem, grem mogoče v povprečju vsake par let enkrat, ne več..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Mato989 ::

Holedino je izjavil:

Ok. Ustavimo se termoelektrarne, fabrike in vse ostalo, ki onesnazuje zrak. Bos potem srecen? Se bos od veselja basal v macu z misljenjem da zdaj zdravo zivis? :))

Velika večina zdravstvene škode je zaradi avomobilov, ne pa zaradi termoelektrarn, fabrik in tovarn , ker je avtomobilov izjemno veliko in so v neposredni bližini ljudi v mestih!. Tisti majhen delež onesnaženja od fabrik je tudi problematičen, vendar mnogo manj problematičen kot avtomobili. Seveda se ne bom basal v Maku, ker v Maku nisem bil že 4 leta, pa tudi če kdaj grem, grem mogoče v povprečju vsake par let enkrat, ne več..


Ampak ker greš na par let 1x je to huje kot 0x in torej obremenjuješ zdravstvo potencialno bolj
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Holedino ::

Hrana v trgovinah = 99% nafta, zdravila v lekarnah = 99% nafta, ceste,bloki,hise,trgovski centri elektrarnne (tudi SE) bla bla = vsaj 80% nafta.... Shall we go on?

Laž! Veliko večino porabe nafte je TRANSPORT, pol od tega od tega pa skurijo avtomobili!




Vsak priden mamin sincek itak nima pojma da hrana ne raste po trgovinah, da bolkovski pajzl v katerem stanuje ni prazgodovinska jama ampak ga je ne nekdo zgradil

To ni noben argument! To je ad hominem logical fallacy! Debatirat se nauč, ker niti tega ne znaš, pol pa prid nazaj. Al pa tud če ne.
https://www.logicallyfallacious.com/log...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Mato989 ::

Ukinemo nafot in benz jutri, pa bo Holedino lahko od zdravja umrl =) Ker ne bo nič v trgovini >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Holedino ::

Ampak ker greš na par let 1x je to huje kot 0x in torej obremenjuješ zdravstvo potencialno bolj

Zanemarljivo bolj kot če ne bi šel, vendar 100x manj kot pa povprečen Slovenec, ki se prehranjuje nezdravo, se ne ukvarja s športom in pije ogromno alkohola in sladkih pijač. Torej dajte mi 100x manjšo zdravstveno premijo (karikiram).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

Ampak ker greš na par let 1x je to huje kot 0x in torej obremenjuješ zdravstvo potencialno bolj

Zanemarljivo bolj kot če ne bi šel, vendar 100x manj kot pa povprečen Slovenec, ki se prehranjuje nezdravo, se ne ukvarja s športom in pije ogromno alkohola in sladkih pijač. Torej dajte mi 100x manjšo zdravstveno premijo (karikiram).


Itak si po mami zavarovan lol

Valvoline ::

Holedino je izjavil:

Hrana v trgovinah = 99% nafta, zdravila v lekarnah = 99% nafta, ceste,bloki,hise,trgovski centri elektrarnne (tudi SE) bla bla = vsaj 80% nafta.... Shall we go on?

Laž! Veliko večino porabe nafte je TRANSPORT, veliko večino od tega pa skurijo avtomobili!



Vsak priden mamin sincek itak nima pojma da hrana ne raste po trgovinah, da bolkovski pajzl v katerem stanuje ni prazgodovinska jama ampak ga je ne nekdo zgradil

To ni noben argument! To je ad hominem logical fallacy! Debatirat se nauč, ker niti tega ne znaš, pol pa prid nazaj. Al pa tud če ne.
https://www.logicallyfallacious.com/log...

Najvecji porabniki goriv so cezoceanske tovorne ladje ter tankerji. Avti so pi*kin dim proti temu. Drug najvecji porabnik je kmetijstvo, tretji pa gradbena mehanizacija.

Zgodovina sprememb…

Holedino ::

Bil 15 let nazaj ja. Velika večina zdravstevene škode je zaradi avtomobilov, ker se vozijo v neposredni bližini ljudi v mestih.

Najvecji porabniki goriv so cezoceanske tovorne ladje ter tankerji. Avti so pi*kin dim proti temu.

Ne. Glej graf. Ladje so samo 10 % porabe goriva (graf prikazuje emisije toplogrednih plinov ampak to je ekvivalentno porabi goriva kajti vsak liter skurjenega dizla je 2,6 kg ogljikovega dioksida, ter vsak liter skurjenega bencina je 2,3 kg ogljikoveg dioksida (gorivo se veže z kisikom iz zraka, zato je masa ogljkovega dioksida večja kot pa je masa goriva).


Za dizel:2,6391 kg CO2 na liter
https://www.bing.com/search?q=1+litre+o...

Za bencin:2,3035 kg CO2 na liter:
https://www.bing.com/search?q=1+litre+o...

Torej ladje skurijo samo 10 % goriva v transportu. Vendar še nisem videl da bi se tankerji sprehajali v središču Ljubljane kjer je KATASTROFALNO onesnažen in strupen zrak, medtem ko avtomobile vidim vsakodnevno! 200 TISOČ avtov znotraj Ljubljanske obvoznice vsak dan! Avti kurijo strupeno naftno svinarijo v mestih, ladje pa sredi oceana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Holedino ::

TLE imaš študijo v kateri je tudi zemljevid koncentracij strupenega dušikovega oksida. Če boš pogledal legendo na sliki spodaj, boš lahko videl da je koncentracija stupenega dušikovega oksida v MESTIH tudi 500x višja kot na podeželju, kaj to dela za zdravje pa si preberi na linku, take strupene koncentracije so zaradi avtomobilov, ne zaradi tankerjev, ker tankerji se ne šetajo sredi Ljubljane. Avti se. Še več, će boš ogledal zemljevid se jasno prepozna ceste okrog katerih je ŠE VIŠJA koncentracija stupov v zraku! :
SLIKA koncentracij:


Študija:
CHILDHOOD AIR POLLUTION EXPOSURE LINKED TO POOR MENTAL HEALTH AT AGE 18
As a risk factor, it is equivalent to lead exposure
https://today.duke.edu/2021/04/childhoo...

Vidiš sedaj zakaj so AVTOMOBILI problematični, ne pa ladje?


Itak si po mami zavarovan lol

Ne drži. To ni noben argument! To je ad hominem logical fallacy! Debatirat se nauč, ker niti tega ne znaš, pol pa prid nazaj. Al pa tud če ne.
https://www.logicallyfallacious.com/log...

Tip: When others verbally attack you, take it as a compliment to the quality of your argument. It is usually a sign of desperation on their part.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Holedino ::

Torej ladje skurijo samo 10 % goriva v transportu, kot jasno kaže graf par postov gor. Vendar še nisem videl da bi se tankerji sprehajali v središču Ljubljane, kjer je KATASTROFALNO onesnažen in strupen zrak, medtem ko avtomobile vidim vsakodnevno! 200 TISOČ avtov znotraj Ljubljanske obvoznice vsak dan, to kr gomazi toliko jih je! Avti kurijo strupeno naftno svinarijo v mestih, ladje pa sredi oceana, kjer nobenega ni! Sej svinarija se v parih dneh posede dol iz zraka in se spere, takrat ni več nevarna, nevarna je pri vdihavanju, ker so mikroskopsko majhni delćki tako majhni da prehajajo krvno možgansko bariero in se odlagajo v možganih in drugod po telefu, kar povzroča RAKA, demence, depresijo, Parkinsonvo in Alzhaimerjevo bolezen in okrnjeno delovanje možganov (z znanstveno študijo dokazano manjšanje inteligence!). Vendar v mestih se svinarija nikoli nima časa usedel dol na tla, ker avti zrak vsak dan znova onesnažijo.

Alzheimer's 'is linked to diesel engine fumes': Tiny particles emitted could help to form plaques in the brain that cause the disease
https://www.dailymail.co.uk/health/arti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Holedino ::

"The problem with magnetite is that it's toxic. It causes oxidative stress, disrupting normal cellular function and contributing to the creation of destructive free radicals--unstable molecules that can damage other important molecules. Previous work has also shown a correlation between high amounts of brain magnetite and Alzheimer's disease, and recent studies suggest it increases the toxicity of the disease's hallmark beta amyloid plaques, clumps of protein that can interfere with cell signaling." (Science Magazine)

Takole izgledajo ti mikroskopsko majhni in izjemno nevarni delci avtomobilskega izpuha, ki se nalagajo v možganih:


Diesel exhaust linked to magnetic particles in our brains and Alzheimer's Disease
https://www.movingforwardnetwork.com/20...

Scientists find evidence of link between diesel exhaust, risk of Parkinson's
https://medicalxpress.com/news/2020-05-...

Link between diesel exhaust and risk of Parkinson's discovered
https://neurosciencenews.com/parkinsons...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Holedino ::

Originalna študija o kateri govori zgornji članek:
Toxicological Sciences: Diesel Exhaust Extract Exposure Induces Neuronal Toxicity by Disrupting Autophagy
Lisa M Barnhill, Sataree Khuansuwan, Daniel Juarez, Hiromi Murata, Jesus A Araujo, Jeff M Bronstein
https://academic.oup.com/toxsci/article...

WizzardOfOZ ::

Valvoline je izjavil:

Ce zivis v bloku seveda da ne, seziganlica v lj pozimi pa dela vedno z 120% kapacitete.


Niče več. Je predelana na plin. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

WizzardOfOZ ::

Holedino je izjavil:

Ne 21.000 litrov, ampak 8000 litrov. Pa tudi če bi bilo 21.000 litrov (pa ni), toliko 4 članska družina porabi v 1 mesecu. To torej nikakor ni veliko.


1900 litrov vode rabiš za proizvodnjo 1kg litija. V 300kg težki bateriji od renault zoe je 11kg litija. Zdaj pa zračunaj.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Holedino ::

Ja a se zajebavaš? Mesečna poraba vode za 4 člansko družino cca ja ka pa je to?
11kg litrija na eno avtomobilsko baterijo x 1900 litrov na 1 kg litija = 20900 litrov vode / (4 člani gospodinjstva x 150 litrov vode na dan na člana gospodinjstva)= 20900/600 =35 dni. Torej cca 1 mesec porabe 1 familije. Jooj, grozno velik #SARCSM!!#

Za 1 avtomobilsko baterijo se porabi samo toliko vode kot jo 4 članska družina porabi v samo 1 mesecu! Ozirma samo toliko kot jo v Sloveniji letno zapade z dežjem in snegom da 14 kvadratnih metrih(porade je da zapade 1500 litrov vode na kvadratni meter v Sloveniji). Koliko je 14 kvadratnih metrov? Mislim sej najbrž si znat predstavljat kolk, ampak za tiste ki so mal glupi: To je površina kvadrata z stranico manj kot 4 metre samo!

https://www.bing.com/search?q=povpre%C4...

Kdaj tako količino vode porabi naftni avto? Podatek je da 1 liter nafte povprečno porabi 10 litrov vode (google it!). Povprečen SLovenski voznik na leto prevozi 12.500 km in skuri 800 litrov goriva, kar pomeni da za 1 avto za 1 leto se je za proizvodnjo nafte porabilo 8000 litrov vode. Torej v SAMO 2 letih in pol se za proizvodnjo nafte kolikor jo 1 voznik skuri v 2 letih in pol porabi toliko vode, kot jo za proizvodnjo zahteva celotna baterija električnega avtomobila!

Koliko vode skuri povprečen voznik naftnega avtomobila v 20 letih (življenjski dobi avtomobila)? Letno jo skuri 800 litrov, torej v 20 letih je to 16.000 litrov nafte. 16.000 nafte je enako 160.000 litrov vode, to je več kot 7x več kot se porabi za proizvodnjo baterije električnega avtomobila! Torej TUDI kar se vode tiče električni avto porabi MANJ! Da o 1000x manjšem onesnaženju, manj boleznih in boljšem počutju sploh ne govorimo! A je blo potrebno za brezveze problematizirat ? Dej no dej, spametuj se..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Holedino ::

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

WizzardOfOZ ::

od kje poraba 150 litrov na dan na osebo? pri nas je veliko manj porabimo. pa smo vseeno umiti in imamo skuhano.

za izdelavo 4 gum za osebni avto se porabi 160.000 litrov vode. gume obrablja elektro avto hitreje, ker je težji, torej porabi ev več vode v štartu, kot en bencinar v 20 letih

od kje je 16.000 litrov nafte enako 160.000 litrov vode?

pa baterija je samo del avta, koliko se je porabi za cel avto? koliko ev se naredi na dan?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

««
35 / 48
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri električni avto? (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Na cesti
2708241051 (2694) DamijanD
»

Resnica o škodljivosti dizla (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1058125343 (85408) D3m
»

Norvežani bodo že prihodnje leto kupovali le še električne avtomobile (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
68163352 (43192) gruntfürmich
»

rabljen poceni ev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19130191 (24996) hojnikb

Umazana resnica o motorju z notranjim zgorevanjem: 8 milionov smrti vsako leto + more (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25632565 (29096) bluefish

Več podobnih tem