» »

Aretirali osumljenca za razkritje GTA VI

Aretirali osumljenca za razkritje GTA VI

Slo-Tech - Britanska policija je v Oxfordshiru aretirala 17-letnika, ki je po neuradnih podatkih osumljen vdora v Rockstar North in razpečevanja vsebin iz prihajajoče igre Grand Theft Auto VI, kar so v podjetju uradno potrdili minuli teden. V četrtkovi aretaciji je sodelovala National Cyber Crime Unit pri britanski policiji. Posnetki igre, ki so pricurljali na splet, so tedaj razkrili špekulacije, da je prizorišče Vice City, glavna junaka pa par. Heker se je bil tedaj pohvalil tudi z vpletenostjo v vdor v Uber (kar je podjetje pripisovalo skupini Lapsus$) in Rockstar Northu zagrozil z objavo izvorne kode in še več informacij, če se ne bodo dogovorili drugače. GTA VI sicer razvijajo od leta 2014 in je še precej daleč od izida, igralci pa jo nestrpno pričakujejo.

Uradne potrditve, da je aretacija povezana z razpečevanjem GTA VI, še nimamo. Je pa Rockstar North potrdil, da je na internet pricurljala avtentična vsebina, ki pa resda izvira iz tri leta stare kopije. Ko so se na internetu začele pojavljati vsebine iz GTA VI, so začeli pošiljati zahtevke za umik.

Če je pridržani mladenič res del Lapsus$, mu grozi pregon tudi zaradi vdora v Uber. Vdirali so še drugam, vse skupaj pa so redno beležili na svojem uradnem kanalu na Telegramu. Večinoma so zlorabljali znane ranljivosti v sistemih za dvostopenjsko avtentikacijo. Včasih so zaposlene preprosto poklicali in jim dejali, naj na svojem telefonu potrdijo zahtevek za dostop, ali pa so jih zasuli s toliko zahtevki, da so enega potrdili. Ni še znano, kako so vdrli v Rockstar North.

26 komentarjev

mrTwelveTrees ::

To bo mladenič ponovil ko bo prišel iz zapora.

D-PaX ::

Taki ne gredo v zapor, take zaposlijo in so za celo življenje priskrbljeni...
Samo pri nas take spravijo v zapo, ker ne znajo njihovega potenciala izkoristiti....
Paxy

XIIT ::

Naj raje aretirajo tiste ki postavijo tak sistem, da lahko vanj vdre 17-letnik.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

mtosev ::

Če je ta tip res vdiral pa je resno kreten in upam, da dobi primerno kazen.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

XIIT ::

mtosev je izjavil:

Če je ta tip res vdiral pa je resno kreten in upam, da dobi primerno kazen.

Če že, je kreten ker se je pustil ujeti, ne zato ker je vdrl.
Kaj bi bila po tvojem primerna kazen?
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

Glugy ::

mtosev je izjavil:

Če je ta tip res vdiral pa je resno kreten in upam, da dobi primerno kazen.

Glede na to da je na drugi strani mačehovski Rockstar mu je težko kej dost očitat.

mtosev ::

Glugy je izjavil:

mtosev je izjavil:

Če je ta tip res vdiral pa je resno kreten in upam, da dobi primerno kazen.

Glede na to da je na drugi strani mačehovski Rockstar mu je težko kej dost očitat.

Kje pa je problem točno? Saj ne rabiš igrati Rockstar game, če ti podjetje pač ni všeč. Hacking pa nikoli ni primeren razen, če misliš, da nekdo, ki ni nezadovoljen z nekim podjetjem ali posameznikom mu to daje pravico, da ga pohacka.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

mtosev je izjavil:

Hacking pa nikoli ni primeren razen...

White hat (computer security) @ Wikipedia
Grey hat @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

BorutO ::

Kakšen heker pa si, da znaš vdreti v zelo zaščitene strežnike, ne znaš pa prikriti IP cel čas, ko si aktiven na netu?

Glugy ::

mtosev je izjavil:

Glugy je izjavil:

mtosev je izjavil:

Če je ta tip res vdiral pa je resno kreten in upam, da dobi primerno kazen.

Glede na to da je na drugi strani mačehovski Rockstar mu je težko kej dost očitat.

Kje pa je problem točno? Saj ne rabiš igrati Rockstar game, če ti podjetje pač ni všeč. Hacking pa nikoli ni primeren razen, če misliš, da nekdo, ki ni nezadovoljen z nekim podjetjem ali posameznikom mu to daje pravico, da ga pohacka.


točno tako: "kje je tle problem točno". Ga ni. Nič ni Rockstaru hudga. Ta mega korporacija ne rab tvoje zaščite pa če si še tak fan.

ripmork ::

Glugy je izjavil:

točno tako: "kje je tle problem točno". Ga ni. Nič ni Rockstaru hudga. Ta mega korporacija ne rab tvoje zaščite pa če si še tak fan.

Not so fast; javno širjenje slik, posnetkov avtorskega dela (ki ni bil namenjen publiki) ni hec. Sploh pa, če je tipo zraven še grozil s tem, da bo objavil izvorno kodo. Rockstar je res mega korporacija, ki je si svoj naziv tut pošteno prislužila; pri svojem delu razturajo, iz projekta v projekt. Je povsem prav, da uporabijo vse pravne poti / vzvode, da tole sankcionirajo in preprečijo podobne scene v prihodnje.


Še mal zabavnosti; po tem leak-u se je na twitterju našel en (ne posebej brihten) Gamedev študent, ki je čist skritiziral GTA6 leaked (po njegovem menju že končano in slabo narejeno) grafiko rekoč: "graphics are the first thing finished in a video game".
Sledilo je tole: svetovni game studiji stopili Rockstarju v bran in delili prikaz, kako grafika sredi developmenta dejansko izgleda :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

filip007 ::

To je Alfa verzija, zdaj bi pa radi nevem kaj, še več, boste veseli, ko boš baba v igri.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

mtosev ::

PrimozR je izjavil:

mtosev je izjavil:

Hacking pa nikoli ni primeren razen...

White hat (computer security) @ Wikipedia
Grey hat @ Wikipedia

Tukaj smo govorili o blackhat hackers in ne o teh, ki pomagajo pri odkrivanju varnostnih lukenj.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dexterboy ::

Ali je mogoče kdo pomislil na to, da je vse skupa dobro zrežirana "reklamna komedija"? Konec koncev je Monty Python ravno iz Britanskega otočje doma ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

MasterTade ::

D-PaX je izjavil:

Taki ne gredo v zapor, take zaposlijo in so za celo življenje priskrbljeni...
Samo pri nas take spravijo v zapo, ker ne znajo njihovega potenciala izkoristiti....


Ta logika mi pa ni jasna. Zaposlili bodo nekoga ki je vdiral v sisteme zato ker zna hekat? Nobenega varnostnega tveganja sploh...
Mors omnia aequat

dice7 ::

Divjake na cestah bi potemtakem morali tudi zaposliti v f1 ekipah, namesto tega jim pa pisejo kazni

PrimozR ::

MasterTade je izjavil:

D-PaX je izjavil:

Taki ne gredo v zapor, take zaposlijo in so za celo življenje priskrbljeni...
Samo pri nas take spravijo v zapo, ker ne znajo njihovega potenciala izkoristiti....


Ta logika mi pa ni jasna. Zaposlili bodo nekoga ki je vdiral v sisteme zato ker zna hekat? Nobenega varnostnega tveganja sploh...

Kaj pa tukaj ni jasno? Zna hekati, zna najti varnostne luknje, za primerno firmo je idealen profil, da po naročilu iščejo take luknje.

Lep primer tega je George Hotz, ki je jailbreakal iPhone in odklenil PS3, zaposlili so ga pa vvvvvv... Applu med drugim? Ampak v nobeni tej večji firmi ni zdržal dolgo, zdaj ima pa svojo firmo Comma AI, kjer razvijajo add-on sisteme za avtonomno vožnjo.

Če človeka pravilno motiviraš, lahko dela znotraj pravil. Kupiš pa skillset. Problem je, da velikokrat delo izven pravil lahko plača bolje ;)

dice7 je izjavil:

Divjake na cestah bi potemtakem morali tudi zaposliti v f1 ekipah, namesto tega jim pa pisejo kazni

Divjaki na cestah znajo pritisniti na gas, ne pa hitro voziti. Povsem druga kategorija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Nikonja ::

Za ta segment IT to je razgovor za službo, in če ga dobro opraviš te ziher kakšna firma vzame, če ga pa dobr opraviš ampak hudo nekaj zaj... potem te pa država zaposli v MI6, CIA..... Če si dobr ne greš v zapor, samo če si idiot. Tko da zakaj ne izkoristit, če ti isti ta hakerček najde še 2 zaj... luknje ti je prišparal več ti si misliš...

Moralno seveda ni prav, ampak poglej samo politike kot vzor, in potem komot mirno spiš zvečer ker to kaj oni delajo ni hakerja na svetu ki ga lahk tolk zaj... in popolnoma nič ne odgovarja za to.

gus5 ::

Mato989 ::

Jaz bi na sodišče dal zaposlene za varnost ki niso sposobni branit sistema podjetja pred 17 letnim avtistom... kera bruka.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

DamijanD ::

To, da je avtist še ne pomeni, da je nesposoben pri vdiranju.

Mato989 ::

DamijanD je izjavil:

To, da je avtist še ne pomeni, da je nesposoben pri vdiranju.


Seveda ne, še vedno pa je sramotno to da je 17 letnik vdrl v "varovane" fajle korporacije ki si lahko privošči skoraj najboljšo kibernetsko varnost kar jo Svet premore izven vojaških krogov... pa jim je vseeno heknil mulo in pobral ven dokumente in kodo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Baja ::

tale zmaga

Zadnji odmevni napad na razvijalca videoiger Rockstar Games je najstnik izvedel kljub temu, da so mu organi pregona zasegli računalnik. Do 90 posnetkov in izvorne kode težko pričakovane igre Grand Theft Auto 6 se je dokopal le z mobilnim telefonom, hotelsko televizijo in Amazonovim USB-modemom, piše BBC. Kurtaj je bil med napadom na Rockstar Games na svobodi le zaradi plačila varščine, nastanjen pa je bil v hotelu in pod policijskim nadzorom.

mtosev ::

Meni ga ni žal. Zasluženo je dobil.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OutOfTheBox ::

To je njegova zgodba. Ko je heknil Rockstar je to naredil iz hotela (kjer je že čakal na trial), in takrat ni smel uporabljati računalnika.

Bojda je v Rockstar heknil z Amazon Firestickom, BT miško in tipkovnico, priključeno na hotelski tv. Lol

c3p0 ::

Če je že imel kak backdoor oz. naštudiran način kako priti noter, to niti ni nek big deal, je pa vsaj malo mcgyverish.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grand Theft Auto VI (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Igre
47186832 (236) Gagatronix
»

Tat izvorne kode GTA VI obsojen na zdravljenje

Oddelek: Novice / Varnost
128072 (5875) BigWhale
»

Britanci vse bolj naklonjeni združitvi Microsofta in Activision Blizzarda

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
112563 (1831) Horzen
»

GTa IV (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
628357 (6676) jamiroq
»

GTA: IV (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
508260 (6538) roli

Več podobnih tem