» »

Google maps in prikaz omejitve hitrosti

Google maps in prikaz omejitve hitrosti

Matija82 ::

Na Hrvaškem in v Sloveniji mi GMaps ne prikazuje omejitev, medtem ko v Italiji ta funkcija deluje brez problema.

Glede na Platform Coverage naj bi vse tri države imele možnost prikazovanja omejitev.
https://developers.google.com/maps/cove...

Komu to sploh dela oz. kako zrihtat?

spegli ::

Več ko jih je online s sledenjem mobija, bolj točno bo lol.

DamijanD ::

Spegli:kaj ima to veze s prikazom dovoljene hitrosti?
matija: mene to tudi moti, ker med navigacijo piše, koliko hitro greš, ampak ni pa podatka o tem kako hitro lahko greš.

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: STASI ()

GupeM ::

Ja, to bi bila kar fajn zadevca. Čeprav v Evropi mi ni nek problem. V USA sem se pa večkrat spraševal, kakšna je omejitev kje. Pa je bilo super, ker sem lahko na Mapse pogledal.

Sem pa sedaj oddal feedback na ta dokument iz tvojega linka, pa bomo videli če kaj gledajo. Ne vem, ali je napaka v dokumentu, ali bug v appu.

gansta ::

DamijanD je izjavil:

spegli:Kaj ima to veze s prikazom dovoljene hitrosti?
Matija: mene to tudi moti, ker med navigacijo piše, koliko hitro greš, ampak ni pa podatka o tem kako hitro lahko greš.


In kako naj to ve, znaki se velikokrat spreminjajo..., dela na cesti itd. Tukaj ti pomaga zgolj boljsi avto s kamero in razpoznavo znakov.

Blinder ::

Pa zna ta prepoznava znakov videti, kje je križišče, ter dojeti, da se omejitev hitrosti po križišču resetira?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

borut_p ::

V kombinaciji z navigacijo verjetno da

blink ::

Matija82 je izjavil:

Na Hrvaškem in v Sloveniji mi GMaps ne prikazuje omejitev, medtem ko v Italiji ta funkcija deluje brez problema.

Glede na Platform Coverage naj bi vse tri države imele možnost prikazovanja omejitev.
https://developers.google.com/maps/cove...

Komu to sploh dela oz. kako zrihtat?


"Show speed Limits" imam vklopljeno v aplikaciji, ampak nisem opazil da bi delovalo v A, DE, SLO. V IT pa še nisem vozil odkar imam vklopljeno.

gansta ::

Blinder je izjavil:

Pa zna ta prepoznava znakov videti, kje je križišče, ter dojeti, da se omejitev hitrosti po križišču resetira?


Da, vsaj pri boljsih vozilih to gre brez problemov...

DamijanD ::

gansta je izjavil:

DamijanD je izjavil:

spegli:Kaj ima to veze s prikazom dovoljene hitrosti?
Matija: mene to tudi moti, ker med navigacijo piše, koliko hitro greš, ampak ni pa podatka o tem kako hitro lahko greš.

In kako naj to ve, znaki se velikokrat spreminjajo..., dela na cesti itd. Tukaj ti pomaga zgolj boljsi avto s kamero in razpoznavo znakov.

Načeloma ima navigacija za vsak košček ceste znano omejitev - to je na neki način osnovna cena za algoritem (ki se seveda dodatno uteži s trenutnim prometom)
Razni garmini to v offline načinu znajo prikazati že od začetka.

kriptobog ::

Blinder je izjavil:

Pa zna ta prepoznava znakov videti, kje je križišče, ter dojeti, da se omejitev hitrosti po križišču resetira?


Pri audiju to zna ze built in navigacija. Pa se branje znakov s ceste dela super.

Geho ::

kriptobog je izjavil:

Blinder je izjavil:

Pa zna ta prepoznava znakov videti, kje je križišče, ter dojeti, da se omejitev hitrosti po križišču resetira?


Pri audiju to zna ze built in navigacija. Pa se branje znakov s ceste dela super.

Branje znakov, da dela super pri nas???
V Nemčiji ja, pa tam kjer imajo poštimane znake kot je treba, pri nas je pa cela katastrofa!

Senzor ::

Prikaz omejitev je izgleda odvisen tudi od kategorije ceste. V Skandinaviji načeloma prikazuje na AC in regionalkah, v nekaterih mestih, na podeželju malo mešano, na manj pomembnih lokalnih cestah pa ne. Vprašanje, od kod Google črpa podatke o omejitvah, očitno njegov vir nima pokritih vseh cest.

kriptobog ::

Geho je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Blinder je izjavil:

Pa zna ta prepoznava znakov videti, kje je križišče, ter dojeti, da se omejitev hitrosti po križišču resetira?


Pri audiju to zna ze built in navigacija. Pa se branje znakov s ceste dela super.

Branje znakov, da dela super pri nas???
V Nemčiji ja, pa tam kjer imajo poštimane znake kot je treba, pri nas je pa cela katastrofa!


Dela super ja.

KTr1sk ::

Podobna
Petal Maps
, ki prikazuje omejitev in prikaz hitrosti
https://play.google.com/store/apps/deta...
podobna kot od Googla ;)
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x

DamijanD ::

Senzor je izjavil:

Vprašanje, od kod Google črpa podatke o omejitvah, očitno njegov vir nima pokritih vseh cest.

Ponovno, brez da bi google poznal omejitev, ne more izračunati optimalne poti...
Shapi od Monolita, ki je verjetno provider za našo deželico, ima za vsak segment ceste (to je tipično od križišča, do križišča (ali kakšne druge spremembe)) vsaj naslednje atribute:
-tip ceste (od peš poti do AC)
-dolžina
-omejitev
-povprečni čas vožnje
-naziv
-smer (enosmerna, dvosmerna)
Posebno pa so dodatno še razne omejitve: prepovedano za tovorna vozila recimo, ali pa prepovedan Uturn....

V glavnem močno dvomim, da Google ne ve koliko je (oz. je bila pri zadnjem zajemu podatkov) omejitev na določenem odseku ceste.

PS: zakaj pa se dela gužva na bivši cestninski na Logu, ker stare navigacije še vedno kažejo 60km/h :D

Matija82 ::

GupeM je izjavil:


Sem pa sedaj oddal feedback na ta dokument iz tvojega linka, pa bomo videli če kaj gledajo. Ne vem, ali je napaka v dokumentu, ali bug v appu.


Bravo! Javi tu, če/ko dobiš kakšen odgovor. Glede na to, da sta omenjeni Hrvaška in Slovenija, bi stavil na bug v appu.

Senzor ::

Ponovno, brez da bi google poznal omejitev, ne more izračunati optimalne poti...

Saj ni treba, da pozna omejitev. Vzame povprečje hitrosti userjev. V večini primerov je ta verjetno precej podobna omejitvi, ni pa nujno.

DamijanD ::

torej bi routing lahko delal samo po cesti, kjer se je nekdo z androidom z lokacijo dejansko že nekoč peljal. Verjetno je sedaj takih cest malo, na začetku je bilo pa drugače.

Furbo ::

Pa omejitev ti še ne pove vsega, samo max hitrost - če jih upoštevaš.

Bolj važno je spremljanje situacije na cesti, npr. kaj to pomaga poznati omejitev v jutranji gužvi ali ob treh popoldne?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, DELL U3014

DamijanD ::

Itak, ampak point je, da Google skoraj zihr ta podatek ima.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uspešno "vrivanje" prometnega znaka v avtomobilski asistenčni sistem

Oddelek: Novice / Varnost
439595 (6230) GupeM
»

Hitrost na cesti (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26153757 (42963) Oki
»

Peljem po avtocesti, zunaj piha nenormalno, dobim kazen ker ne peljem ravno v črti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11528470 (23261) Engineer_

Glavna vožnja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11028838 (27046) einstein :P
»

DARS nadzorni center, posnetki kamer

Oddelek: Loža
427222 (6242) dejanslo

Več podobnih tem