» »

Peljem po avtocesti, zunaj piha nenormalno, dobim kazen ker ne peljem ravno v črti

Peljem po avtocesti, zunaj piha nenormalno, dobim kazen ker ne peljem ravno v črti

«
1
2 3

;-) ::

Danes se peljem od po avtocesti v smeri MB-CE, zunaj "viharni" veter, kljub posebni pozornosti ker opazim provido za mano mi avto 2x zanese proti odstavnemu pasu (ostal sem na svojem pasu!) nisem niti prečkal črte odstavnega pasu in dobim kazen 120€ oz 60€ če plačam polovičko.

Plačal sem takoj kak sem prišel na pošto, zdaj pa doma berem plačilni nalog pa nikjer ne najdem tega člena ki mi ga je obrazložil policaj (da me je zanašalo in sem zato dobil kazen),.

Mi lahko kdo pove kaj pomeni spodnji člen, saj kolikor googlam sem našel da po domače povedano to pomeni da sem prehiteval v škarje-na avtocesti...resno ?
  • predlagal izbris: BaToCarx ()

PaX_MaN ::

Ne, ne, te je kr prav potrolal: http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?...

;-) ::

Porko dio zgleda da majo izjemne pritiske z vrha da takele pisejo. Vozil sem 90-100na uro in na klancu od bistrice do tepanja piha kot pri norcih. Za drugic vem :)

RockyS ::

Tebi se pa tud vse živo zgodi :)

;-) ::

Ja nisem jas kriv. Pa niti nism jezn naredim min 70k km letno vozim od prage do z obale italije pa me pojahajo sam v sloveniji. Super nekaj je treba dat za drzavo.

Isotropic ::

prilagodi voznjo razmeram na cesti

Mesar ::

Isotropic je izjavil:

prilagodi voznjo razmeram na cesti


^ ali pa vrne izpit.
Your turn to burn!

bastadu ::

Ne vem kje ti je logika, da greš takoj plačat kazen, brez da se najprej pozanimaš zakaj si dobil kazen in po potrebi napišeš pritožbo, ki te stane le nekaj tvojega časa ...

Dober dan ::

To je zaradi prepočasne vožnje. Jaz bi ti dal še kazen za oviranje prometa in ti snel vinjeto, pa nagnal na regionalko. Zanima me, kakšno pokalico od avtomobila imaš? Upam, da ne pevoziš vse te kilometre v Tvingotu, ali pa si pojedel preveč jezikove juhe. Jaz sem dosti na cesti, pa mojega Mondeota nič ne zanaša kar nekaj za brezveze. Ne danes, ko je vetrovno, ne v dežju, ko vsi cincajo, da mi živce spije, edino na primorskem je burja malo problem, pa še to ni neki hudega, se da vseeno peljat brez večjih težav. Mogoče si pa samo smotan šofer..

bauci ::

Ok, OP vedno ne verjamem :) ampak danes sem se tudi jaz peljal iz Prekmurja na Dolenjsko in je moj Nissan X-trail, ki ni glih najlažji avto, kar konkretno premetavalo levo in desno po voznem pasu pri dovoljeni/predpisani hitrosti. Nič kaj prijetna izkušnja.

freesty ::

(1) Na smernem vozišču z dvema ali več označenimi prometnimi pasovi mora voznik voziti po sredini prometnega pasu.


Verjetno ti je dal zaradi tega kazen. Je pa res debilno, da v taksnih razmerah kasirajo. Vprasanje pa tudi koliko je tebe zanasalo.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

mitja73 ::

Kazen si dobil edino ti, to pomeni da je veter tvoj izgovor, v resnici je pa bila verjetno vožnja po sredini črte ali po prehitevalnem. Mogoče celo iz principa zadaj vozečega nisi hotel spustiti naprej, ampak na tvojo nesrečo je bila provida.

s6c-gEL ::

Dober dan
Razni Twingi (kratki, lahki) so na bočni veter precej občutljivi.
In če se Mondeotu nič ne pozna to ne pomeni da lahko apliciraš svojo teorijo na vsa vozila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

;-) ::

Dober dan je izjavil:

To je zaradi prepočasne vožnje. Jaz bi ti dal še kazen za oviranje prometa in ti snel vinjeto, pa nagnal na regionalko. Zanima me, kakšno pokalico od avtomobila imaš? Upam, da ne pevoziš vse te kilometre v Tvingotu, ali pa si pojedel preveč jezikove juhe. Jaz sem dosti na cesti, pa mojega Mondeota nič ne zanaša kar nekaj za brezveze. Ne danes, ko je vetrovno, ne v dežju, ko vsi cincajo, da mi živce spije, edino na primorskem je burja malo problem, pa še to ni neki hudega, se da vseeno peljat brez večjih težav. Mogoče si pa samo smotan šofer..


Oprosti ampak ce se neves so danes na tem obmocju sunki vetra 60-90km\h. Avto je toyota rav4 2007, z avtoprikolico z b k e kategorijo...in ja veter ni noben izgovor.


Prilagodit voznjo razmeram ? Torej se bolj obirat promet in ne vozit za tovornjaki al kako reagirati? Ze tako sem en del peljal nad dovoljeno hitrostjo.

Freesty po posnetku sodec ene 20cm sem zavil proti odstavnemu, do crte je bilo se vsaj 20cm.

Mitja73 ne bil sem na svojem pasu, pa saj niti sankcija ni taka kot ce bi vozil na drugem kaj ti ni jasno.

Policaj je bil uvideven kljub vsemu se mi zdi njegov odnos fer, povedal je tud da jih komandir jaha za vsak avto ki ga ustavijo brez placilnega naloga zato ga tud razumem...sluzba je dandanes zajebana stvar. Jaz nebom nic manj mel zarad teh 60EUR bom pa bolj bogat za iskusnjo. Vidim pa da majo tud tovornjakarji danes probleme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Isotropic ::

Isotropic je izjavil:

prilagodi voznjo razmeram na cesti

s6c-gEL ::

Isotropic je izjavil:

Isotropic je izjavil:

prilagodi voznjo razmeram na cesti

Policaj je bil uvideven kljub vsemu se mi zdi njegov odnos fer, povedal je tud da jih komandir jaha za vsak avto ki ga ustavijo brez placilnega naloga zato ga tud razumem.

Inkasanti.press.
Kapiš ?

OP
Freesty po posnetku sodec ene 20cm sem zavil proti odstavnemu, do crte je bilo se vsaj 20cm.

Če nisi delal kašnih drugih bedarij se pritoži.
Preveri če se da dobiti slikovni posnetek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

igor0203 ::

@Dober dan: Vsedi se v kak manjši avto (npr. Clio, Polo ipd.) in pojdi na AC ko močno piha. Poročaj koliko te bo premetavalo. ;)

čuhalev ::

+1

Ja, v malem avtu se čuti tudi, ko te kdo prehiteva. In na avtocesti je predpisana najnižja hitrost 60 km na uro. Ne vem čemu bi bilo narobe, če se po njej vozi z isto hitrostjo kot tovarnjaki.

lukass ::

čuhalev je izjavil:

+1

Ja, v malem avtu se čuti tudi, ko te kdo prehiteva. In na avtocesti je predpisana najnižja hitrost 60 km na uro. Ne vem čemu bi bilo narobe, če se po njej vozi z isto hitrostjo kot tovarnjaki.

Ne... najnižja hitrost velja le v tem primeru, pozorno preberi: vozila, ki ne dosegajo hitrosti nad 60km/h (npr. skuter 50ccm( se ne smejo voziti po avtocesti, lahko pa se ti voziš tudi počasneje kot 60km/h. Sicer res ne vem koliko je najmanjša hitrost na avtocesti (pomoje se tukaj gleda glede na oviranje prometa) sem pa 100%, da ni najmanjša 60km/h :)

vorantz ::

Res je
Najmanša je 65

;-) ::

Zgleda se bolj splaca divjat. Kolega je vozil 168km/h dobil 80€ oz 40€ polovicko, ocitno je to bolj varno in bolj sprejemljivo.

Nimam se namena pritozevat, odprl sem temo da pokomentiramo in da se ker ki neve, zdaj ve da moremo vozit po sredini svojega pasu tudi ce so zunaj izredne razmere-kar danes definitivno so!

Meni zal tega o sredini pasu v avtosoli niso povedali, pravtako se me nobeden ni opozoril na to, imamo pa pri nas se vecji problem kot policiste slabe ceste in je ponekot po sredini nevarno vozit, saj so kolesnice tolk nizke da z kakim nizjim avtom npr. Pezo 206,407 ki ima kar nizek kljun in povrh vsega se kr dolg naprej rajsas po tleh ce vozis v kolesnicah.

Ziga Dolhar ::

Dej nehi no s praznimi gumami vozt, pismo ...

(Al pa klamfe srat.)
https://dolhar.si/

St235 ::

vorantz je izjavil:

Res je
Najmanša je 65


o čem to ti? o IQju?

NAJNIŽJA PREDPISANA HITROST NE OBSTAJA! Ne na avtocesti ne na regionalni in ne na kolesarski stezi.

Pismo rosno ljudje božje, kaj potem, ko je delo na cesti policaji pišejo listke ljudem, ki stojijo v koloni zaradi prepočasne vožnje?

Zakon predpisuje najnižjo konstrukcijsko hitrost na avtocesti (60km/h), zakon nalaga, da ne smeš brez razloga voziti tako počasi, da oviraš promet, zakon tudi nalaga, da se moraš umaknit, če delaš kolono zaradi prepočasne vožnje in zakon tudi predvideva, da moraš v priemru kot voziš manj kot 50% predpisane hitrosti le to nakazat z štirimi utripalkami. Nikakor pa zakon ne predpisuje najnižje hitrosti s katero moraš vozit po kakršnikoli cesti.

Jaz res ne vem kdo vam je dal izpit da take nalagate.

;-) je izjavil:

Zgleda se bolj splaca divjat. Kolega je vozil 168km/h dobil 80€ oz 40€ polovicko, ocitno je to bolj varno in bolj sprejemljivo.


kaj misliš,da bi bil pri 168 km/h na uro sposoben obvadat vozilo, če te je pa še pri 100 km/h premetavalo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

čuhalev ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Dej nehi no s praznimi gumami vozt, pismo ...

(Al pa klamfe srat.)


Jaz imam v pneumatikah predpisan tlak in sem že dvakrat zaradi slabe ceste (jame) podrgnil po tleh. Gre pa cesto zunaj naselja.

dr.Akula ::

St235 je izjavil:

vorantz je izjavil:

Res je
Najmanša je 65


o čem to ti? o IQju?

NAJNIŽJA PREDPISANA HITROST NE OBSTAJA! Ne na avtocesti ne na regionalni in ne na kolesarski stezi.

V bistvu obstaja; ne sme biti več kot 50% nižja kot je največja dovoljena na tistem odseku. Torej v naselju vsaj 25km/h, izven vsaj 45km/h, za avtocesto je že zgoraj napisano...
Seveda pa če se za avtomobilom, ki vozi z najmanjšo dovoljeno hitrostjo, začne nabirat kolona, se je ta dolžan umakniti in jih spustiti naprej.
ni podatka

St235 ::

Prosim za vir (ciciban in novice iz zaprtega oddelka ne štejejo) od kje ta nebuloza, da je prrepovedano vozit z manj kot 50% hitrosti? Ker jaz sem danes to kršil pred popolnoma vsakim semaforjem na katerem je gorela rdeča luč. In pa 100 drugih voznikov, vključno z policaji tudi.

broken/link ::

potemtakem lahko greš na autocesto pa cel čas voziš 10km/h, pa bo vse kul :)

strup121 ::

broken/link je izjavil:

potemtakem lahko greš na autocesto pa cel čas voziš 10km/h, pa bo vse kul :)

zaradi slepote ponovno citiram del lakotnikovega odgovora:

"zakon nalaga, da ne smeš brez razloga voziti tako počasi, da oviraš promet"

Bo? Ne? Evo še enkrat:

"ZAKON NALAGA, DA NE SMEŠ BREZ RAZLOGA VOZITI TAKO POČASI, DA OVIRAŠ PROMET"

Na žalost forum ne dopušča večjih črk. Priporočam obisk okulista ali pa tečaj bralnega razumevanja. Karkoli pač pomaga.

Da še razložim, lahko se voziš 10km/h, vendar pri tem ne smeš nobenega ovirati.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: strup121 ()

dr.Akula ::

St235 je izjavil:

Prosim za vir (ciciban in novice iz zaprtega oddelka ne štejejo) od kje ta nebuloza, da je prrepovedano vozit z manj kot 50% hitrosti? Ker jaz sem danes to kršil pred popolnoma vsakim semaforjem na katerem je gorela rdeča luč. In pa 100 drugih voznikov, vključno z policaji tudi.

Meni je to ostalo v spominu iz CPP-jev. Čeprav sem pa zdajle šel pregledat ZPRCP in to res ni nikjer omenjeno. Tako da opravičilo iz moje strani, ker kot kaže je trditev nepodprta. Po svoje logično, ker potem bi morali zaradi tehnikalij res dodati še člen za speljevanje na semaforjih in podobno. Nisem pa tega 50% hitrosti nikoli prakticiral, da ne bo kdo mislil da v rl oviram promet :P
ni podatka

St235 ::

ja to so te nebuloze (sem sodi tudi tisti nebuloza o tem, da križišče razveljavi omejitev), ker se v avtošoli stvari po kmečko razloži. Problem pa nastane, ko ljudje začnete te trditve potem vpletat v diskusije na forumih in prodajat kot svete in absolutne resnice.

In eno in drugo je namreč s praktičnega in vsakodnevnega vidika zadosti blizu resnice, gre gre za izjemno površno posploševanje, ki nima nikakšne pravne osnove.

V avtošoli pač to tako predstavijo in če se ljudje tega po kmečki logiki držijo tudi v prometu dejansko ni težav.

čuhalev ::

Mene je enkrat policaj ustavil z lučmi, ker sem ob štirih ponoči v sneženju vozil 80 km na uro in šel trikrat pred izvozom malo bolj na desno in potem nazaj. Ker mi ni verjel, da sem iskal črto za izvozni pas (kamor sem res zavil potem pa me je ustavil) in da sem vozil počasneje zaradi sneženja, mi je dal test alkohola. Ker je ta pričakovano prikazal nič, me je dobesedno označil za ,,zeliščarja" in me pustil pri miru.

Zanimivo, zakaj niso opu najprej ponudili alkotest.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

dr.Akula ::

St235 je izjavil:

...sem sodi tudi tisti nebuloza o tem, da križišče razveljavi omejitev...

Res ne iščem prepira ali karkoli, glede na to da sem danes že enkrat ustrelil mimo; ampak kaj pa potem pomeni to (100. člen Pravilnika o prometni signalizaciji):
Znake za izrecne odredbe je treba ponovno postaviti za vsakim križiščem ceste, na kateri je takšen znak, z drugo cesto, če naj velja izrecna odredba tudi še za takšnim križiščem.
ni podatka

imagodei ::

> "sem sodi tudi tisti nebuloza o tem, da križišče razveljavi omejitev"

Edino logično je, da "križišče razveljavi omejitev", saj tisti, ki se na cesto vključujejo iz stranskih cest nikakor ne morejo vedeti, kakšne omejitve so bile navedene na znakih na glavni cesti pred križiščem. No, seveda se da iskati primere, kjer znak lahko postaviš že tudi na stranski cesti ter dodaš dopolnilno tablo, načeloma pa je to o razveljavitvi dosti "sound".

Če je pa dikcija ta prava, pa ne vem. Lahko da gre za poenostavljeno frazo.

PS - ah, že vidim, da je dr.Akula nekaj izbrskal.
- Hoc est qui sumus -

St235 ::

Akula: točno to kar piše.

Če naj bi se neka izrecna odredba (recimo omejitev) nadaljevala tudi za križiščem potem je poterbno postavit nov znak.

Križišče ni ničesar preklicalo ali razveljavilo. Zato tudi odpadejo dileme koliko je omejitev v križišču ali tik za njim (pred ponovljeno tablo). ODgovor je: točno toliko kot pred križiščem, ker ponovljena tabla sporoča, da izrecna prepoved še vedno velja.

ČE bi križišče dejansko preklicalo izrecno odredbo potem bi tik za križiščem oziroma celo v križišču veljala splošna določila in ne recimo tabla za omejitev. V praksi bi potem recimo na celovški v vsakem križišču moral bremzat iz 70 na 50 in potem pospeševati naza. Tako pa jejasno kažejo, da omejitev ves čas 70. (od obvoznice do šentvida)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

dr.Akula ::

@Lakotnik29 Ok, torej tvoj problem s to izjavo je bolj v samem slovničnem pomenu besede preklicati oz. rezveljaviti. Sicer štekam zakaj, ampak moraš pa tudi razumeti da velika večina bralcev foruma nima vedno v mislih "striktno pravniškega jezika". Tako bodo ob prebranem najprej pomislili (kot sem tudi jaz) da ti outright zanikaš da ima križišče karkoli opraviti z omejitvijo in ne da ti hočeš samo poudariti, da je uporaba določene besedne zveze napačna.

Edit: Sori OP za thread hijacking, jaz se izključujem iz debate.
ni podatka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.Akula ()

Bobr123 ::

V vipavski dolini, ko piha do 130km/h+ vozniki osebnih avtomobilov nikoli nismo imeli težav z vožjo.

Utk ::

Seveda križišče prekliče omejitev, samo da pravniki nimajo niti tolk logike, da če je 1+1=2, da je tudi 2=1+1, čeprav je lahko tudi 2+0 ali pa 3-1..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Val202 ::

Če misliš, da je policist ravnal napačno oz. da je napisal kazen brez upoštevanja olajševalnih okoliščin predlagam, da napišeš pritožbo. Seveda tega ne narediš na policijski postaji temveč jo pošlješ na Generalno policijsko upravo, kjer odgovorni bedarij s strani policistov ne tolerirajo in bodo v primeru napačne odločitve policista tudi ustrezno ukrepali.

stb ::

Kako pa je s pravico do pritožbe po plačilu polovičke? Mora OP za vrnitev pravice do pritožbe plačati še drugo polovičko?
EDIT: Ali pravica za pritožbo zapade šele z rokom za plačilo (OP je polovičko plačal takoj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

Relanium ::

;-) je izjavil:


Nimam se namena pritozevat, odprl sem temo da pokomentiramo in da se ker ki neve, zdaj ve da moremo vozit po sredini svojega pasu tudi ce so zunaj izredne razmere-kar danes definitivno so!

Če bi bile zunaj izredne razmere ti policaj nebi mogel napisati kasni sploh.
Še manj, da bi se ti sploh vozil. Ne veš sploh, kaj so to izredne razmere.

;-) je izjavil:

Meni zal tega o sredini pasu v avtosoli niso povedali, pravtako se me nobeden ni opozoril na to, imamo pa pri nas se vecji problem kot policiste slabe ceste in je ponekot po sredini nevarno vozit, saj so kolesnice tolk nizke da z kakim nizjim avtom npr. Pezo 206,407 ki ima kar nizek kljun in povrh vsega se kr dolg naprej rajsas po tleh ce vozis v kolesnicah.

In od kdaj je ta mala boga 206-ka nizek avto?
Zanimivo, da pa jaz z bemflo (ki so še na serijskih podvozjih precej nizki) še nikoli nisem nikjer podrsal zaradi nekih kolesnic, pa tud če bi hotel ko mi ni uspelo.

BlueKnight ::

Če priznaš ti je pol odpuščeno (plačaš pol), če ne pa vse :))
Assumption is the mother of all fuckups!
"Under Siege 2:Dark Territory"

vorantz ::

stb je izjavil:

Kako pa je s pravico do pritožbe po plačilu polovičke? Mora OP za vrnitev pravice do pritožbe plačati še drugo polovičko?
EDIT: Ali pravica za pritožbo zapade šele z rokom za plačilo (OP je polovičko plačal takoj).


Če plačaš preden je pravnomočno (če se ne motim takrat ko dobiš domov basicly) potem si se odreku pravice do pritožbe (vsaj tako piše drobni tisk na kaznih)

St235 ::

Utk je izjavil:

Seveda križišče prekliče omejitev, samo da pravniki nimajo niti tolk logike, da če je 1+1=2, da je tudi 2=1+1, čeprav je lahko tudi 2+0 ali pa 3-1..

točno tako 1+1 je enako samo in le 1+1. To, da je dva ali celo da je 2+0 ali 3-1 je že stavar dogovora. In tukaj se gre za to, da takšno posloševanje sicer čist ok za rajo, se pa v relanosti zaradi takšnega posploševanja potem pojavi kup neumnosti o katerih lahko potem beremo na forumu. Še ne dolgo nazaj se je našel nekdo, ki je trdil, da skozi križišče in tik za križiščem velja drugačna omejitev kot pred njim.

Utk ::

Sej da, od priključka naprej. Lahko je ta "drugačna" omejitev slučajno enaka, ampak tam je omejitev druga.

St235 ::

dr.Akula je izjavil:

@Lakotnik29 Ok, torej tvoj problem s to izjavo je bolj v samem slovničnem pomenu besede preklicati oz. rezveljaviti. Sicer štekam zakaj, ampak moraš pa tudi razumeti da velika večina bralcev foruma nima vedno v mislih "striktno pravniškega jezika". Tako bodo ob prebranem najprej pomislili (kot sem tudi jaz) da ti outright zanikaš da ima križišče karkoli opraviti z omejitvijo in ne da ti hočeš samo poudariti, da je uporaba določene besedne zveze napačna.

Edit: Sori OP za thread hijacking, jaz se izključujem iz debate.


Kje točno je tukaj pravniški jezik? Dikcija na noben način ni težavna za razumet ali kakorkoli zavita v v pravno latovščino. Gre se samo zato, da so ljudje povečini preneumni,da bi razumeli kaj je napisano in je potem potrebno vsesplošno poenostavljanje, da ovce razumejo kako in kaj. Vse lepo in prav, samo kaj ko se potem taiste ovce potem trudijo to naprej prodajat kot sveto resnico in imamo 1001 temo o takšnih ali drugačnih nebulozah.

Če se vrnemo na osnovno izhodišče glede minimalne hitrosti je tukaj popolnoma enako. Ljudem se pač površno pove, da je 50% hitroti neka meja, pa zraven slišijo še tisto, da vozila, ki konstrukcijsko ne dosegajo 60 ne smejo na avtocesto in ovca sestavi logiko, da je na avtocesti minimalna hitrost 60 km/h oziroma 65 km/h.

Pri tem seveda med vožnjo nikoli ne razmišljajo, da se iz takšnih ali drugačnih razmer lahko po avtocesti vozi tudi 10km/h. Vse lepo in prav dokler se ne začne takšnih stvari poten naprej prodajat kot absolutne in edine resnice.

Takšna poslploševanja so sprejemljiva v vsakodnevnem živlenju, je pa absurdno, da se z njimi opleta tudi v konkretni debati in, da se ljudje čutijo okoli takšnih neumnosti še kregat.

Maš zgoraj lep primer, ki ga je dal Utk. V vsakdanjem življenju in štetju prstov na nogi je logika da je 1+1=2=2-0=3-1 čisto ok. Ko pa hočeš na podlagi tega izpeljat neko višje razumevanje logike pa izpadeš naravnost neumno, ker 1+1 je vedno in povsod enako samo in le 1+1.

Utk je izjavil:

Sej da, od priključka naprej. Lahko je ta "drugačna" omejitev slučajno enaka, ampak tam je omejitev druga.


A lahko nehaš dokazovat da si funkcionalno nepismen in prebereš zakonsko dikcijo? Ravno v tem je štos, da omejitev ni "druga" ampak se kar lepo nadaljuje omejitev izpred križišča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Utk ::

Znake za izrecne odredbe je treba ponovno postaviti za vsakim križiščem ceste, na kateri je takšen znak, z drugo cesto, če naj velja izrecna odredba tudi še za takšnim križiščem.

Če hočeš komplicirat s tem ali je 10 centimetrov od priključka omejitev ali ne, če je znak 2 metra od priključka, pa lahko kompliciraš v vsakem primeru, če križišče to omejitev prekliče ali pa ne.

erunno ::

Dober dan je izjavil:

ne v dežju, ko vsi cincajo
Jest bi pa tebi pobral vozniško in vinjeto in te steral na regionalko peš. Ko je deževno moraš pelati počasneje. Manj trenja, daljša zavirna razdalja, širši radij pri isti hitrosti in Aqua planing pri omejitvi na avtocesti pr osebnih avtomobilih so primeren razlog za počasnejšo vožnjo.

LapD ::

Glede na prebrano o križiščih in omejitvah ... pelješ se skozi naselje mimo znaka za omejitev 70 ... prevoziš križišče za katerim do konca naselja ni nobenega znaka več. Kakšna je omejitev od križišča do konca naselja in kaj je križišče v tem primeru "naredilo"? Po mojem laičnem prepričanju je preklicalo omejitev 70, kakšen je uradni termin pa me niti ne zanima :)
web&motion designer

111111111111 ::

Tudi meni ni čist jasno tole s križišči. Ok. Primer: zapelejm v naselje kjer je znak za naselje obrobljen s črno črto. Peljem 50 km/h. V naselju je čez 100m postavljen znak za omejitev hitrosti 70 km/h. Po 1 km vožnje peljem 70 km/h čez križišče. Kakšna je omejitev od križišča naprej? Po moji logiki 50 km/h če ni ponovno z znakom določeno 70km/h.

Pozabil dodati tole:
100. člen Pravilnika o prometni signalizaciji in prometni opremi na javnih cestah (Ur.l. 46/2000 in 110/2006), ki pravi:
" Znake za izrecne odredbe je treba ponovno postaviti za vsakim križiščem ceste, na kateri je takšen znak, z drugo cesto, če naj velja izrecna odredba tudi še za takšnim križiščem."

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Če ne veš, toži tistega, ki ti je dal izpit. Če ni že v čuzi.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Omejitve hitrosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
788678 (5162) Miha 333
»

Omejitev na hitri cesti

Oddelek: Na cesti
3210267 (6601) Opkow

Glavna vožnja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11028205 (26413) einstein :P

Klub Počasni voznik (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48676444 (69144) Gandalfar

Več podobnih tem