» »

Peljem po avtocesti, zunaj piha nenormalno, dobim kazen ker ne peljem ravno v črti

Peljem po avtocesti, zunaj piha nenormalno, dobim kazen ker ne peljem ravno v črti

1 2
3
»

Engineer_ ::

Se nimaš kaj sklanjat.

Prijatelj je nekoč, ko je bil star 19 let, bral sms in mu je telefon padel. Ga je hotel nekako pobrat in je zletel na nasproten pas avtoceste. Na mestu mrtev. Je priletel ravno na tisti del, kjer je samo veriga med obema avtocestama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

FlyingBee ::

no, že res, se pa dogaja, sem videl tudi že s.p.-ja, ki je odpiral položnice in vozil po avtocesti 60 kmh, verjetno je bilo ful pomembno da vidi ali so mu prav elektriko zaračunal ... mah, strah meje včasih kaj vse opazim tudi pri 130 kmh, da ne govorim o tistih hitrih, ki jim 5 minut prej pomeni vse kar hočejo doseči iz A v B

mujek ::

Engineer_,
Če boš rekel da se ti še nikoli ni zgodilo, da bi te nenadni sunek vetra prestavil za par cm, potem lahko dvomimo o tvojih vožnih izkušnjah (ni zdaj treba pisati da vsak dan prevoziš 100+ km, in še to preko prelaza vršič).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mujek ()

Engineer_ ::

seveda me prestavi, če pride nepričakovan močan sunek, pa zato ne bi šel na forum jokat kot neka razvajena 16 letnica kako so grozni ker so me kaznovali ker je meni avto opletal po cesti. Pač malo piha, who gives a fuck. Ugasni radio, da boš slišal kdaj pride sunek, volan pa nežno obračaj proti vetru in bo šel avto lepo naravnost.

In rečt da je 60-90 kmh nenormalno močan veter je pa res mal komično no.

No pa saj je članom tega foruma verjetno že jasno da slabše kot je vreme, raje sem na cesti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

šernk ::

No super vozniki, ki Vas veter nikoli ne premakne ko vozite avtomobil,


ne, me ne. Se naučiš obračat volan proti vetru in te ne premakne.


ko te zadane sunek z 150km/h+ iz nenada ti bo v vsakem primeru prestavilo avto. Ne uspeš dovolj hitro reagirat čeprav si nanj pripravljen. Vozim konstantno po H4 in vem kako izgleda. Tudi 40km/h smo že vozili ker več enostavno ni bilo mogoče. Je pa res da hitrost vetra 60km/h ni nič in se lahko samo smejiš, ampak ne mi rečt da ti pri burji še nikoli ni zanašalo avta, ker je enostavno nemogoče razen če predvidiš smer in moč sunka v naprej, ker v vsakem drugem primeru gre avto iz svoje smeri, ti morda misliš da si ga pravočasno ujel ampak če voziš za drugim avtom vidiš kako se giblje levo desno po pasu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

ahac ::

ne, me ne. Se naučiš obračat volan proti vetru in te ne premakne.




Jaz sem fural tole po Novi Zelandiji v fajn vetru in ko ti pri 100km/h nasproti pripelje tovornjak (pa za par sekund zmanjka vetra), ni šanse da te malo ne premakne (ne glih na drug pas, ampak se pa fajn čuti). :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

FlyingBee ::

ja, kombi je druga zgodba, verjetno bi me lahko na vsak kilometer en policaj ustavil, ko sem iz Trsta mimo Nanosa "letel" v Lj

Engineer_ ::

ahac je izjavil:

ne, me ne. Se naučiš obračat volan proti vetru in te ne premakne.




Jaz sem fural tole po Novi Zelandiji v fajn vetru in ko ti pri 100km/h nasproti pripelje tovornjak (pa za par sekund zmanjka vetra), ni šanse da te malo ne premakne (ne glih na drug pas, ampak se pa fajn čuti). :))


čudno da nisi prilepil kaj takega

energetik ::

Engineer_ je izjavil:

seveda me prestavi, če pride nepričakovan močan sunek, pa zato ne bi šel na forum jokat kot neka razvajena 16 letnica kako so grozni ker so me kaznovali ker je meni avto opletal po cesti. Pač malo piha, who gives a fuck. Ugasni radio, da boš slišal kdaj pride sunek, volan pa nežno obračaj proti vetru in bo šel avto lepo naravnost.

In rečt da je 60-90 kmh nenormalno močan veter je pa res mal komično no.

No pa saj je članom tega foruma verjetno že jasno da slabše kot je vreme, raje sem na cesti.
Lej ti ne razumeš pojma "sunek vetra". Takrat so bili sunki do 100km/h in pri takem sunku bo premaknilo vsakega, ker enostavno ne moreš vedeti, da sunek prihaja in kdaj bo prišel.
Zdj če je OP res dolgo časa zanašalo od črte do črte na voznem pasu, je to res malce nenavadno. Ampak kazen zaračunati, čeprav je vozil znotraj črt, se mi zdi pa malce zahrbtno od policajev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Engineer_ ::

to se pa lepo vidi na posnetku policijskega vozila. Če je bil sunek tako močan, je prestavilo tudi policijsko vozilo. In v tem primeru si drznem reči, da policist ne bi napisal kazni OPu.
Če pa policista ni zaneslo, pa je nekaj narobe z znanjem vožnje OPa, temu primerno je padla kazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

mujek ::

Engineer_ je izjavil:

seveda me prestavi, če pride nepričakovan močan sunek,...
... In rečt da je 60-90 kmh nenormalno močan veter je pa res mal komično no.


Torej le nisi tako dober voznik kot se delaš! Saj te ko je sunek vetra tudi prestavi! Nevem kaj delaš na cesti!
(To zgoraj je napisano čisto v tvojem stilu).
In nikjer nisem napisal kakšna je hitrost.

Torej, če bi te dobil sunek 200 km/h, oziroma gremo pretiravat, 500 km/h in bi ti avto zaneslo, malo levo. To bi posnela provida in bi bil kaznovan. To bi torej bilo OK?

St235 ::

Avtorja te teme ni zanesel ne sunek 500 km/h, ne 200 km/h, še 100 jih ni bilo. Če v enakih razmerah voznik provide ni imel težav potem je definitivno nekaj narobe z vožnjo avtorja teme.

Mesar ::

Mogoče pa črte ne trofi?
Your turn to burn!

Engineer_ ::

mujek je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

seveda me prestavi, če pride nepričakovan močan sunek,...
... In rečt da je 60-90 kmh nenormalno močan veter je pa res mal komično no.


Torej le nisi tako dober voznik kot se delaš! Saj te ko je sunek vetra tudi prestavi! Nevem kaj delaš na cesti!
(To zgoraj je napisano čisto v tvojem stilu).
In nikjer nisem napisal kakšna je hitrost.

Torej, če bi te dobil sunek 200 km/h, oziroma gremo pretiravat, 500 km/h in bi ti avto zaneslo, malo levo. To bi posnela provida in bi bil kaznovan. To bi torej bilo OK?


Seveda, ker bi mi avto opletal po cesti. Bi plačal in bil tiho.
In ne, mi ne opleta. Prestavi me sunek, ko burja vleče blizu 200 kmh in na hitri cesti prideš iz tunela direktno na veter ;) Pa še to se da zelo lepo prikriti, če ravno takrat menjaš vozni pas, ne bo provida nič mela za posneti ;) :)
Vožnja po vetrovnem območju pa ni in ne sme biti problematična, saj moraš sunke pričakovati in temu primerno prilagoditi vožnjo.


Kot rečeno, če voznik provide ni imel težav, je to jasen znak da je z vožnjo OPa nekaj hudo narobe. Če je izgovor ta, da vozi RAV4, pa naj menja avto za kaj bolj stabilnega.

mujek je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

seveda me prestavi, če pride nepričakovan močan sunek,...
... In rečt da je 60-90 kmh nenormalno močan veter je pa res mal komično no.


Torej le nisi tako dober voznik kot se delaš! Saj te ko je sunek vetra tudi prestavi! Nevem kaj delaš na cesti!


Kaj delam na cesti? Uživam. Še bolj pa ko ceste ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

;-) ::

Engineer_ je izjavil:

Se nimaš kaj sklanjat.

Prijatelj je nekoč, ko je bil star 19 let, bral sms in mu je telefon padel. Ga je hotel nekako pobrat in je zletel na nasproten pas avtoceste. Na mestu mrtev. Je priletel ravno na tisti del, kjer je samo veriga med obema avtocestama.

to da je hotel prebrati sms pa mu je telefon padel vam je pa kdo povedal? a je mel montirane kamere?

Engineer_ ::

očiviced je rekel da je imel nekaj v roki in se je kasneje sklonil. Na telefonu je bilo na pol napisano sporočilo.

Tako pač je, malo preveč si dovoliš in te ni več.

ps.: kamer takrat še ni blo. Je šlo za začetke mobilne telefonije v sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Omejitve hitrosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
788843 (5327) Miha 333
»

Omejitev na hitri cesti

Oddelek: Na cesti
3210373 (6707) Opkow

Glavna vožnja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11028438 (26646) einstein :P

Klub Počasni voznik (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48677319 (70019) Gandalfar

Več podobnih tem