» »

Toplotna za sanitarno vezava preko peči na drva

Toplotna za sanitarno vezava preko peči na drva

Egii ::

Pozdravljeni, doma imamo priklopljeno toplotno za sanitarno vodo in sedaj bi jo rad vezal v eni sobi kjer je najkrajša pot za odvzem sanitarne vode in bi jo priklopil vzporedno z radijatorje. Moja ideja je da bi dal na cev ki gre topla voda v njo nepovratni ventil in na izhodni cevi bi pa montiral neko elektro magnetno stikalo ki bi preko regulacije rekel da se naj odpre pri 50C in zapre pri 55C in bi določil recimo še čas 4ure dnevno naj bo pretok skozi njo da se ne kreira preveč vodnega kamna. Peč imamo nastavljeno na 55-60C tako da bi to moralo delovati ali se motim, prosim za nasvet.

Buggy ::

Od kje bi imel pa odjem toplega zraka, ker taksne cpralke delujejo praviloma do 7 stopinj zunanje temperature. Vprasanje je tudi ali bi ti taksna crpalka (500W) bila sposobna pri takih temeperaturah (nizje grelno stevilo) sploh vzdrzevati ustrezno temeraturo vode, ko bi bil odjem v radiatorjih povecan.
Mogoce za kaksno prehodno obdobje? Moja SVTC 300l ze sedaj zunaj (okoli 15 stopinj) rabi se enkrat vec casa za dogreti vodo na 50 stopinj, kot ga je poleti pri 30 stopinjah.

Egii ::

Ne razumem te prav, sedaj nam deluje preko elektrike zaenkrat super, v tem prostoru kje je postavljena ja cca 25m2 in temperatura cirka 20C ker jemle in oddaja v istem prostoru zrak zaenkrat, zdaj bi pa začeli kurit na peč in bi jo prevezal na centralno v tem prostoru tako da bi njo izključil iz eletričnega omrežja čez zimo in radjator zapr in še okno lahko odperem če more biti nizka temeperatura........???

Buggy ::

Ocitno se res ne razumeva. Jaz sem te razumel, da zelis narediti kontra in (nekako) ogrevati bliznjo sobo s TC brez peci.
Torej ti na TC sedaj nimas povezave s pecjo in ko ti pec deluje, bi rad ogreval tudi sanitarno vodo v TC bojlerju s tem, da bi iz radiatorjev ogreval bojler?

uff, tole pa mislim da je za koga bolj iz "foha" ;)

wcpapir ::

Ne vem če bo izvedljivo, če imajo sploh sanitarne TČ dva izmenjevalca, da bi lahko priklopil tudi na peč. Jaz bi si raje umislil posebaj zalogovnik vode in naredil ločen sistem, potem pa po potrebi samo pretakneš ventile.

Utk ::

Seveda ima še en izmenjevalec, to ni problem. Še en krog je treba naredit iz peči s svojo črpalko in to je to. TČ lahko ostane tudi prižgana, koliko in ko peč ne bo grela, da se segreje na elektriko.
Je pa to drag špas, takoj si na 700-800 evrih pri takih hecih. Vprašanje, če se ne bolj splača kurit elektrike, tudi če preko grelca v toplotni črpalki.

V opisu TČ piše:
Enostavna montaža, možna kombinacija ogrevanja z obstoječo pečjo na olje, pelete ali povezavo s sončnimi kolektorji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Egii ::

Ja sedaj sem jo priklopil že na peč in deluje ampak imam problem, sedaj deluje kot radijator zato bi rad naredil 1- nepovratni ventil na dovodno cev in elektro magnetno stikalo na odvodno cev da bi zaprlo tokokrog pri dolečeni temperaturi in seveda čas gretja bi rad omejil zaradi vodnega kamna, to varianto ihčem čim bolj ugodno, v trgovini mi ponujajo neki sistem z mešalnim ventilo pa nevem kaki termostati za 900€. ampak nevem zakaj nebi siu tega ceneje uredil če gre oz. če prav razmišljam.

Utk ::

Jaz imam črpalko in nepovratni ventil, mešalnega ne, niti ni nekega omejevanja časa ali temperature (razen da termostat vklopi črpalko).
Lahko bi črpalko dal na nek timer, da ne dela izven tega, ampak zakaj bi se sekiral zarad temperature ali vodnega kamna?

Egii ::

Utk je izjavil:

Jaz imam črpalko in nepovratni ventil, mešalnega ne, niti ni nekega omejevanja časa ali temperature (razen da termostat vklopi črpalko).
Lahko bi črpalko dal na nek timer, da ne dela izven tega, ampak zakaj bi se sekiral zarad temperature ali vodnega kamna?

Ti imaš vezano toplotno na ločeno vejo tako kot mora biti in ti jo zato poganja svoja črpalka in nepovratni ventil, jaz pa jo imam vezano že v verigi kjer črpalka poganja radijatorje, zato bi rad to uredil, pa vodni kamen jo zjebe na 5let če je temperatura na 60C in celi dan teče čez njo in tega bi se rad izognil in ne želim delati cele nove inštalacije.

feryz ::

Kupi STC-1000 in krogelni ventil z motorčkom.
Problem rešen. 100 evrov ne bi smelo koštati.
Lahko pa kupiš STC 3008, če rabiš diferenčnik zraven. Ali ju kombiniraš. Šala mala.

Egii ::

feryz je izjavil:

Kupi STC-1000 in krogelni ventil z motorčkom.
Problem rešen. 100 evrov ne bi smelo koštati.
Lahko pa kupiš STC 3008, če rabiš diferenčnik zraven. Ali ju kombiniraš. Šala mala.

Hvala za idejo mi lahko prosim podaš kaki link za krogelni ventil ker vse kar najdem je nad 250€.
Hvala

UkrFTW! ::

Egii ::

UkrFTW! je izjavil:

https://www.ebay.de/itm/225154413437?ha...

Ja kaj ti naj rečem kot HVALA

Valvoline ::

Pr nas je 100 literska toplotna za sanitarno brez izmenjevalca. Vezal bi na 200 literski bojler priklopljen na centralno, ne preko izmenjevalca (ker imasamo 1 izmenjevalec k je itak vezan na CK), ampak direkt na tlacni del tak da voda skoz krozi med bejlerjem ter TC, ko bo povezano, da bo torej skupnih 300 litrov vode. Rabim neko majhno varcno vodno crpalko 10-15 barov, pretok 5-10 litrov na minuto, ki bi se npr casovno vklapljala na vsake 4-5 ur po par minut da sproti obraca vodo med bojlerjem ter tc. Tak bi mel skupnih 300 litrov poleti vezano na TC, ter 300 litrov pozimi vezano na kotel. Kak predlog za majhno crpalko? Po trgovinah nisem najso nic pametnega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna črpalka katero izbrati (strani: 1 2 3 478 79 80 81 )

Oddelek: Loža
4001615158 (1806) telexdell
»

nova plinska peč - napaka?

Oddelek: Loža
457709 (3541) Parrko
»

Reducirni ventil kaže narobe

Oddelek: Loža
232085 (1610) shm
»

Sončni kolektorji

Oddelek: Loža
224266 (3541) VeganCyclist
»

Ogrevanje sanitarne vode (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9030521 (17231) energetik

Več podobnih tem