» »

NLP nad Ljubljano?

NLP nad Ljubljano?

«
1
2

Hawker ::

Je kdo videl velik svetleči objek +, ki je letel danes 19.52 smer severovzhod. Gledal sem prek aplikacije flightradar24 AR, nič ni ujelo, razen letal v drugi smeri.

janezvalva ::

a imaš dokaze?
mogoče je bil elon musk s svojim novim projektom
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Hawker ::

menim da musk s tem nima nič, ker je letelo prenizko. Zanimivo je bilo to da je bil nad menoj enako svetel, kot na sliki ko se je odaljeval...

https://ibb.co/tCgGMGP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hawker ()

Hawker ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hawker ()

Kvinta ::

Jaz potem ko spijem 100 špricerov jih vedno vidim >:D
A.C.A.B

Hawker ::

dejstvo, da NLP obstajajo, priznava jih tudi ameriška vojska. Tudi sam sem priča videnju enega NLP iz neposredne bližine leta nazaj, zato sem vedno malo bolj pozoren na bolj čudne luči na nebu? in da 99,999999% primerov čudnih luči na nebu, niso NLPi, zato sprašujem ali je danes še kdo kaj videl ...

https://ibb.co/HFK5ywK

Geho ::

Hawker je izjavil:

dejstvo, da NLP obstajajo, priznava jih tudi ameriška vojska. Tudi sam sem priča videnju enega NLP iz neposredne bližine leta nazaj, zato sem vedno malo bolj pozoren na bolj čudne luči na nebu? in da 99,999999% primerov čudnih luči na nebu, niso NLPi, zato sprašujem ali je danes še kdo kaj videl ...

https://ibb.co/HFK5ywK

Ok recmo da obstajajo, kako boš s bilokatero tehnologijo prišel iz osončja, ki je svetlobna leta stran sem, brez da bi prekršil žnj time paradoxov?
Hec je v tem, da če prekršiš time paradox, se ti sesuje vesolje, posledično potovanje hitreje od svetlobe ni možno, vse kar je manj pa je nemogoče potovati po vesolju brez da bi potreboval toliko let preden ti vmes vesoljska ladja ne razpade na miljon kosov...
Ergo NLP-ji niso možni. Vzem tablete, kot so ti rekl, pa spat. :P

Hawker ::

Geho je izjavil:

Hawker je izjavil:

dejstvo, da NLP obstajajo, priznava jih tudi ameriška vojska. Tudi sam sem priča videnju enega NLP iz neposredne bližine leta nazaj, zato sem vedno malo bolj pozoren na bolj čudne luči na nebu? in da 99,999999% primerov čudnih luči na nebu, niso NLPi, zato sprašujem ali je danes še kdo kaj videl ...

https://ibb.co/HFK5ywK

Ok recmo da obstajajo, kako boš s bilokatero tehnologijo prišel iz osončja, ki je svetlobna leta stran sem, brez da bi prekršil žnj time paradoxov?
Hec je v tem, da če prekršiš time paradox, se ti sesuje vesolje, posledično potovanje hitreje od svetlobe ni možno, vse kar je manj pa je nemogoče potovati po vesolju brez da bi potreboval toliko let preden ti vmes vesoljska ladja ne razpade na miljon kosov...
Ergo NLP-ji niso možni. Vzem tablete, kot so ti rekl, pa spat. :P


hec je ta, da sem videl leteči krožnik (so tudi druge priče) brez oddajanja zvoka, itd. danes nismo niti blizu te tehnologije, torej nekaj na tem 100% je. Pa še link, verjetno je Pentagon bolj relevanten, kot nek anonimen forumaš... https://reporter.si/clanek/svet/pentago...

Hawker je izjavil:

Geho je izjavil:

Hawker je izjavil:

dejstvo, da NLP obstajajo, priznava jih tudi ameriška vojska. Tudi sam sem priča videnju enega NLP iz neposredne bližine leta nazaj, zato sem vedno malo bolj pozoren na bolj čudne luči na nebu? in da 99,999999% primerov čudnih luči na nebu, niso NLPi, zato sprašujem ali je danes še kdo kaj videl ...

https://ibb.co/HFK5ywK

Ok recmo da obstajajo, kako boš s bilokatero tehnologijo prišel iz osončja, ki je svetlobna leta stran sem, brez da bi prekršil žnj time paradoxov?
Hec je v tem, da če prekršiš time paradox, se ti sesuje vesolje, posledično potovanje hitreje od svetlobe ni možno, vse kar je manj pa je nemogoče potovati po vesolju brez da bi potreboval toliko let preden ti vmes vesoljska ladja ne razpade na miljon kosov...
Ergo NLP-ji niso možni. Vzem tablete, kot so ti rekl, pa spat. :P


hec je ta, da sem videl leteči krožnik (so tudi druge priče) brez oddajanja zvoka, itd. danes nismo niti blizu te tehnologije, torej nekaj na tem 100% je. Pa še link, verjetno je Pentagon bolj relevanten, kot nek forumaš, kot jaz... https://reporter.si/clanek/svet/pentago...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hawker ()

maticb492 ::

A se boš pridružil Jožetu?




Geho je izjavil:


Ok recmo da obstajajo, kako boš s bilokatero tehnologijo prišel iz osončja, ki je svetlobna leta stran sem, brez da bi prekršil žnj time paradoxov?
Hec je v tem, da če prekršiš time paradox, se ti sesuje vesolje, posledično potovanje hitreje od svetlobe ni možno, vse kar je manj pa je nemogoče potovati po vesolju brez da bi potreboval toliko let preden ti vmes vesoljska ladja ne razpade na miljon kosov...
Ergo NLP-ji niso možni. Vzem tablete, kot so ti rekl, pa spat. :P



Wormholes...
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Scaramouche3 ::

Tud če vidiš,maš pol to za cel lajf..

Vuli ::

končno spet NLPji
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

c3p0 ::

Geho je izjavil:


Ok recmo da obstajajo, kako boš s bilokatero tehnologijo prišel iz osončja, ki je svetlobna leta stran sem, brez da bi prekršil žnj time paradoxov?
Hec je v tem, da če prekršiš time paradox, se ti sesuje vesolje, posledično potovanje hitreje od svetlobe ni možno, vse kar je manj pa je nemogoče potovati po vesolju brez da bi potreboval toliko let preden ti vmes vesoljska ladja ne razpade na miljon kosov...
Ergo NLP-ji niso možni. Vzem tablete, kot so ti rekl, pa spat. :P


Kako da NLP niso možni? Saj lahko ustrezno okrasim balon in že bo to NLP.

Miki N ::

Potem pa razložite pojav NLPjev nad Ljubljano ravno takrat, ko Šinto poroča, da ga bodo ugrabili. Naključje? Prosim.

Blinder ::

Geho je izjavil:


Ok recmo da obstajajo, kako boš s bilokatero tehnologijo prišel iz osončja, ki je svetlobna leta stran sem, brez da bi prekršil žnj time paradoxov?


wormhole. Ali pa so že dlje časa v naši bližini in jih ne uspemo videt. Mogoče skriti za kakšnim planetom v našem osončju. Če stvar v vesolju ne oddaja svetlobe je težko jo videt, zvezde vidimo, planetov, ki krožijo okoli njih pa ne vidimo, jih detektiramo amapk ne vizualno.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Pithlit ::

Blinder je izjavil:

Geho je izjavil:


Ok recmo da obstajajo, kako boš s bilokatero tehnologijo prišel iz osončja, ki je svetlobna leta stran sem, brez da bi prekršil žnj time paradoxov?


wormhole. Ali pa so že dlje časa v naši bližini in jih ne uspemo videt. Mogoče skriti za kakšnim planetom v našem osončju. Če stvar v vesolju ne oddaja svetlobe je težko jo videt, zvezde vidimo, planetov, ki krožijo okoli njih pa ne vidimo, jih detektiramo amapk ne vizualno.

No no... To ni čisto res.
Life is as complicated as we make it...

kow ::

Mislim, da nekateri ne razumete kaj kratica NLP (UFO) sploh pomeni. Namig: nobene povezave ni z vesoljcki

PacificBlue ::

Baje tudi z rusi ne:>

TheBlueOne ::

Hawker je izjavil:



hec je ta, da sem videl leteči krožnik (so tudi druge priče) brez oddajanja zvoka, itd. danes nismo niti blizu te tehnologije, torej nekaj na tem 100% je. Pa še link, verjetno je Pentagon bolj relevanten, kot nek anonimen forumaš...


Kako ves katera tehnologija je?

Neznano za nekoga ni neznano za vse. Ce mislis, da ves priblizno od kje prihaja, potem ni vec NLP. V StarTreku pa ja ne recejo "An UFO appeared in front of us." ampak bolj "An unidentified alien ship appeared in front of us.".

JanBrezov ::

Geho je izjavil:

Ok recmo da obstajajo, kako boš s bilokatero tehnologijo prišel iz osončja, ki je svetlobna leta stran sem, brez da bi prekršil žnj time paradoxov?
Hec je v tem, da če prekršiš time paradox, se ti sesuje vesolje, posledično potovanje hitreje od svetlobe ni možno, vse kar je manj pa je nemogoče potovati po vesolju brez da bi potreboval toliko let preden ti vmes vesoljska ladja ne razpade na miljon kosov...
Ergo NLP-ji niso možni. Vzem tablete, kot so ti rekl, pa spat. :P


Seveda NLP-ji obstajajo. NLP je kratica za "Neznani Leteči Predmet". Če neka stvar leti in hkrati ne veš, kaj to je, potem je to zate NLP. Kar imaš ti v mislih, so nezemljani, kar pa samo po sebi nima veze z NLP-ji.

Geho je izjavil:

...kako boš s bilokatero tehnologijo prišel iz osončja, ki je svetlobna leta stran sem, brez da bi prekršil žnj time paradoxov?:P

Kdo pravi, da so nezemljani lahko samo izven našega osončja. V našem osončju je nekaj planetov / lun, ki lahko danes omogočajo življenje ali pa so to omogočali v preteklosti. To je samo za oblike življenja, ki jih poznamo, kje so še oblike življenja, ki jih ne poznamo.

Kdo pravi, da so nezemljani prišli na Zemljo pred kratkim. Morda so tu že milijone let. Obstajajo teze, da so nezemljani tukaj že zelo dolgo, morda so celo krivi za nastanek življenja na Zemlji.

Kdo pravi, da nezemljani sploh potujejo? Obstajajo teze, da je naša realnost simulacija. Nekdo, ki simulacijo nadzira, se lahko v simulacijo vrine kjerkoli (se pojavi kjerkoli v prostoru) v kakršnikoli obliki in nato potujejo brez upoštevanja fizikalnih zakonov, podobno kot igralci računalniških iger z vklopljenim no-clip načinom.

JanBrezov ::

Hawker je izjavil:

Je kdo videl velik svetleči objek +, ki je letel danes 19.52 smer severovzhod. Gledal sem prek aplikacije flightradar24 AR, nič ni ujelo, razen letal v drugi smeri.


Ob 19:52? Je letelo s konstantno hitrostjo? Če da, je morda ISS. Če je opazovalec tik za sončnim zahodom (v temi), ISS v orbiti pa še ni v senci Zemlje, je ta precej svetel. To sem enkrat že videl in leti kar hitro (eno orbito namreč opravi v 93 minutah). Glede na tole ISS leti severovzhodno.

gruntfürmich ::

Hawker je izjavil:

dejstvo, da NLP obstajajo, priznava jih tudi ameriška vojska. Tudi sam sem priča videnju enega NLP iz neposredne bližine leta nazaj, zato sem vedno malo bolj pozoren na bolj čudne luči na nebu? in da 99,999999% primerov čudnih luči na nebu, niso NLPi, zato sprašujem ali je danes še kdo kaj videl ...

https://ibb.co/HFK5ywK

NLP-ji seveda obstajajo. in učiraj si enega tudi videl. tudi jaz jih velikokrat videvam, ker ne vem kaj to na nebu je. ker kot že ime pove: Neznani Leteči Predmet. in jaz, tako kot ti, ne veva ali gre za letalo, balon, satelit... torej je to za naju Neznani Leteči Predmet = NLP.

kdor pa pri tem poziva psihiatra, pa predlagam da se sam zglasi pri njem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Sem videl sam taksne nlpje, ki so cikcakali levo desno, pa imeli luci od modre do rdece in zelene barve..
Sreča, da gre sam za nlpje..in se ne rabim potem še s psihiatrom ukvarjat.

Miki N ::

To je NLP koridor v smeri Obale, kjer ugrabljajo.

zimurg ::

Baje, da dobiš tudi analno sondo.
Sinclair ZX Spectrum, Zilog Z80A, 48kB, kasetofon, TV-OUT, Sinclair-Basic

c3p0 ::

Mogoče smo pa mi nezemljani in nas avtohtoni prebivalci vedno bolj postrani gledajo.

tikitoki ::

Kle so se ustavl in me povabl na pijaco. Sem mislil iti, dokler se nisme spomnil vseh zgod o analnih sondah.

mihagr ::

(NLP) pomeni Nevro-Lingvistično programiranje
več lahko najdete na googlu, je precej napisanega o tem!
Previdno, da vas ne zanese v to!

Miki N ::

Druščina, ne hodit k psihiatrom, ker je PAST - to so njihovi agenti s pomočjo katerih vas potem locirajo za ugrabitev. Ne nasedajte!

Hawker ::

JanBrezov je izjavil:

Hawker je izjavil:

Je kdo videl velik svetleči objek +, ki je letel danes 19.52 smer severovzhod. Gledal sem prek aplikacije flightradar24 AR, nič ni ujelo, razen letal v drugi smeri.


Ob 19:52? Je letelo s konstantno hitrostjo? Če da, je morda ISS. Če je opazovalec tik za sončnim zahodom (v temi), ISS v orbiti pa še ni v senci Zemlje, je ta precej svetel. To sem enkrat že videl in leti kar hitro (eno orbito namreč opravi v 93 minutah). Glede na tole ISS leti severovzhodno.


Da letelo je s konstantno hitrostjo. Vendar je bil tudi pogled na objekt ko je bil na jugozahodni strani od spredaj svetlec, prav tako kot na sliki... Je pa zelo verjetno da je bil ISS. Ce bi se dala se lokacija ISS preveriti da potrdimo in zakljucimo temo?

Hawker je izjavil:

JanBrezov je izjavil:

Hawker je izjavil:

Je kdo videl velik svetleči objek +, ki je letel danes 19.52 smer severovzhod. Gledal sem prek aplikacije flightradar24 AR, nič ni ujelo, razen letal v drugi smeri.


Ob 19:52? Je letelo s konstantno hitrostjo? Če da, je morda ISS. Če je opazovalec tik za sončnim zahodom (v temi), ISS v orbiti pa še ni v senci Zemlje, je ta precej svetel. To sem enkrat že videl in leti kar hitro (eno orbito namreč opravi v 93 minutah). Glede na tole ISS leti severovzhodno.


Da letelo je s konstantno hitrostjo. Vendar je bil pogled na objekt ko je bil na jugozahodni strani tudi od spredaj svetlec, prav tako kot na sliki... Je pa zelo verjetno da je bil ISS. Ce bi se dala se lokacija ISS preveriti da potrdimo in zakljucimo temo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hawker ()

TheBlueOne ::

JanBrezov je izjavil:


Kdo pravi, da so nezemljani lahko samo izven našega osončja. V našem osončju je nekaj planetov / lun, ki lahko danes omogočajo življenje ali pa so to omogočali v preteklosti. To je samo za oblike življenja, ki jih poznamo, kje so še oblike življenja, ki jih ne poznamo.


Ce imajo plovila, bi jih verjetno opazili.

JanBrezov je izjavil:


Kdo pravi, da so nezemljani prišli na Zemljo pred kratkim. Morda so tu že milijone let. Obstajajo teze, da so nezemljani tukaj že zelo dolgo, morda so celo krivi za nastanek življenja na Zemlji.


Potem so zemljani. :)

JanBrezov je izjavil:


Kdo pravi, da nezemljani sploh potujejo? Obstajajo teze, da je naša realnost simulacija. Nekdo, ki simulacijo nadzira, se lahko v simulacijo vrine kjerkoli (se pojavi kjerkoli v prostoru) v kakršnikoli obliki in nato potujejo brez upoštevanja fizikalnih zakonov, podobno kot igralci računalniških iger z vklopljenim no-clip načinom.


no-clip ne vpliva na hitrost, samo objekti ti niso na poti. Nezemljani imajo potem verjetno podobne vprogramirane omejitve.

Hawker je izjavil:



Da letelo je s konstantno hitrostjo. Vendar je bil tudi pogled na objekt ko je bil na jugozahodni strani od spredaj svetlec, prav tako kot na sliki... Je pa zelo verjetno da je bil ISS. Ce bi se dala se lokacija ISS preveriti da potrdimo in zakljucimo temo?


http://www.isstracker.com/

Zgodovina sprememb…

Geho ::

maticb492 je izjavil:



Wormholes...

Ok recmo da obstajajo. Da eno odpreš boš rabu enormne količine energije. Da bi nakopišu dovolj neergije, boš nakopišu tud toliko mase, da boš naredu novo črno luknjo. We all know how that ends...
Pa tud teoretično, da ti recimo odpirat tele črvne luknjice. Time paradox. Če ga dosežeš, si zelo verjetno uničil vesolje. Če pa je dovoljen boš zjebal celoten timeline, kar pa pomeni konec za nas vse.
Tak da FTL je konec vsega, vse kar je manj kot FTL pa je ali prepočasno ali nemogoče (vesolje je poln praha in delcev in pri hitrosti blizu svetlobe, bo vsak prahec hujše kot metek in ti bo iz ladje naredu sito. Razen če pogruntajo kak energijski ščit, ki bo ščitil pred tem prahom... In za tako stvar boš rabu spet enormne količine energije. Tu je govora o energiji par zvezd, mi pa še ene ne moremo izkoristit. Žal smo ujeti v tem kotičku vesolja, kot tudi drugi, potovanje preprosto ni možno.

c3p0 ::

Saj za pohandlat paradokse skrbi Time Police, ti pa res iščeš vsako buciko v kopici sena...

TheBlueOne ::

Web pa je menda posebej OK za iskanje Dysonovih sfer ali kakorkoli se zadeva prevede. Posebej, ker bi verjetno sevala predvsem IR.

JanBrezov ::

JanBrezov je izjavil:

Hawker je izjavil:

Je kdo videl velik svetleči objek +, ki je letel danes 19.52 smer severovzhod. Gledal sem prek aplikacije flightradar24 AR, nič ni ujelo, razen letal v drugi smeri.


Ob 19:52? Je letelo s konstantno hitrostjo? Če da, je morda ISS. Če je opazovalec tik za sončnim zahodom (v temi), ISS v orbiti pa še ni v senci Zemlje, je ta precej svetel. To sem enkrat že videl in leti kar hitro (eno orbito namreč opravi v 93 minutah). Glede na tole ISS leti severovzhodno.


Če sem prav vpisal, gre zelo verjetno za ISS:
 Lokacija ISS 18.9.2022 ob 19:52.

Lokacija ISS 18.9.2022 ob 19:52.

maticb492 ::

Geho je izjavil:

maticb492 je izjavil:



Wormholes...

Ok recmo da obstajajo. Da eno odpreš boš rabu enormne količine energije. Da bi nakopišu dovolj neergije, boš nakopišu tud toliko mase, da boš naredu novo črno luknjo. We all know how that ends...
Pa tud teoretično, da ti recimo odpirat tele črvne luknjice. Time paradox. Če ga dosežeš, si zelo verjetno uničil vesolje. Če pa je dovoljen boš zjebal celoten timeline, kar pa pomeni konec za nas vse.
Tak da FTL je konec vsega, vse kar je manj kot FTL pa je ali prepočasno ali nemogoče (vesolje je poln praha in delcev in pri hitrosti blizu svetlobe, bo vsak prahec hujše kot metek in ti bo iz ladje naredu sito. Razen če pogruntajo kak energijski ščit, ki bo ščitil pred tem prahom... In za tako stvar boš rabu spet enormne količine energije. Tu je govora o energiji par zvezd, mi pa še ene ne moremo izkoristit. Žal smo ujeti v tem kotičku vesolja, kot tudi drugi, potovanje preprosto ni možno.



I mean, pred Wright Brotherji so vsi trdili, da ne bomo nikoli leteli z napravami težjimi od zraka, pred 100 leti je nekdo izjavil, da je bilo že vse izumljeno, kar bomo kadarkoli izumili... resno ne moreš trdno trdit da nikoli ne bomo izumili FTL, valda smo pa daleč od tega.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Geho ::

maticb492 je izjavil:

Geho je izjavil:

maticb492 je izjavil:



Wormholes...

Ok recmo da obstajajo. Da eno odpreš boš rabu enormne količine energije. Da bi nakopišu dovolj neergije, boš nakopišu tud toliko mase, da boš naredu novo črno luknjo. We all know how that ends...
Pa tud teoretično, da ti recimo odpirat tele črvne luknjice. Time paradox. Če ga dosežeš, si zelo verjetno uničil vesolje. Če pa je dovoljen boš zjebal celoten timeline, kar pa pomeni konec za nas vse.
Tak da FTL je konec vsega, vse kar je manj kot FTL pa je ali prepočasno ali nemogoče (vesolje je poln praha in delcev in pri hitrosti blizu svetlobe, bo vsak prahec hujše kot metek in ti bo iz ladje naredu sito. Razen če pogruntajo kak energijski ščit, ki bo ščitil pred tem prahom... In za tako stvar boš rabu spet enormne količine energije. Tu je govora o energiji par zvezd, mi pa še ene ne moremo izkoristit. Žal smo ujeti v tem kotičku vesolja, kot tudi drugi, potovanje preprosto ni možno.



I mean, pred Wright Brotherji so vsi trdili, da ne bomo nikoli leteli z napravami težjimi od zraka, pred 100 leti je nekdo izjavil, da je bilo že vse izumljeno, kar bomo kadarkoli izumili... resno ne moreš trdno trdit da nikoli ne bomo izumili FTL, valda smo pa daleč od tega.

Kje sem trdil, da ga ne bomo izumili? Teoretični matematični modeli govorijo, da je možno. Ampak toliko energije spravit skupaj je nemogoče, da boš to poganjal. Problem so fizikalne omejitve!
Eintenova enačba E = mc2, daš notri potrbno energijo, svetlobna hitrost je konstanta in dobiš ven potrebno maso, ki jo boš rabil, da boš dobil toliko energije (če seveda govorimo o 100% izkoristku). Da bi naredu wormhole, bi rabu energijo par zvezd, posledično bi se ti taka masa sesedla in nastala bi črna luknja. Tam blizu nočeš bit. Warp pogon je podobna zgodba, potrebna energija je preprosto izven proporcijev za nas.
In na koncu seveda, tudi če enkrat naredimo FTL, s time paradoxom uničimo vesolje.
Ravno ta potrebna količina energije kot zgleda predstavlja nekakšno "varovalko", da bi lahko naredili FTL. Zdaj če bi to nekdo naredu, bi si naredil več problemov kot jih je rešu, ker bi posledično lahko potoval v času.
Vse kar je manj kot FTL pa je itak nesmiselno za take velike razdalje, razen če si res tak mazohist.

klik1
klik2
Poglej si malo videje iz teh kanalov in si boš hitro ustvaru sliko, da smo preprosto sami v tem kotičku vesolja... Prison cell nekako rečeno.

c3p0 ::

Ti operiraš s trenutno znanostjo, pa še to povečini teoretično.

TheBlueOne ::

c3p0 je izjavil:

Ti operiraš s trenutno znanostjo, pa še to povečini teoretično.


S cim pa operiras ti? Nekih dokazov za nezemljane nimamo, nimamo nobene oprijemljive teorije kako. Se v mateamticnih modelih manjka, upam, da prevajam prav, negativna masa ali negativna energija.

Kar pravis bi bilo dejstvo, ce bi dejansko imeli potrjene obiske, ker pa jih nimamo, pa je bolj verjetno kakor predvidevajo fiziki.

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

Ja, sej ni bil point debate (tega citiranega vsaj) to ali nezemljani obstajajo ali ne (jaz sicer verjamem da obstajajo, statistično gledano - ni pa ravno smiselno, da bi prišli do sem in se potem tako "slabo" skrivali). Point je, da pač še ne znamo naredit FTL in imamo fizikalne modele, ki tega ne dopustijo. Ampak modeli se lahko spremenijo, a ni bilo ravno pred kratkim nekaj z tem novim teleskopom, da zdaj pravijo da je big bang theory nemogoča? :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

TheBlueOne ::

Problem je, da ce reces vecini, da verjames, da nezemljani obstajajo, si to prevedejo kot, da bodo slej kot prej tukaj. V bistvu pa so verjetno za nas popolnoma nerelevantni, ker so nedosegljivi.

Vecina si se ni vzela casa za kaksen YT video, ki poskusa prikazati kako veliko je vesolje. Sem pa pred kratkim naletel na zabaven video na temo, kul za otroke in zacetnike... :):

ripmork ::

NLP-ji nad Ljubljano? Ne verjamem, dokler ne vidim tresoče-zabluranega zmontiranega posnetka :P

Geho ::

c3p0 je izjavil:

Ti operiraš s trenutno znanostjo, pa še to povečini teoretično.

Ok še enkrat samo zate:
Če greš FTL sesuješ vesolje (time paradox) in prevelike količine potrebne energije.
Če greš manj kot FTL ne prideš nikamor, plus rabiš zaščito pred prahom/delci če greš blizu LS, ki je spet energijsko (pre)požrešna. Da ne govorimo samo o tem, če bi šel recimo 99% LS, bi rabu skoraj neskončno energije. Počasneje kot greš, manj uporaben je tak travel.
Druge opcije ni.
Da zagotoviš potrebne količine energije, boš rabu skoraj neskončno mase, če res vso maso pretvoriš v energijo. Tu ti ne pomaga ne dark energy ne nič drugega. Preprosti fizikalni zakoni. Prej boš naredu črno luknjo, kot da boš dobu tolko energije ven.

Ni tu govora, a tehnologija obstaja ali ne, preprosto zakoni fizike. Kot tudi ne moreš delati tranzistorjev manjših kot par atomov v čipu, tu ne moreš tolko energije spravit skupaj. Simple facts.

Vesolje je preprosto preogromno, da bi kar potovali naokoli.
Bo ok zdaj?

JanBrezov ::

Geho je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Ti operiraš s trenutno znanostjo, pa še to povečini teoretično.

Ok še enkrat samo zate:
Če greš FTL sesuješ vesolje (time paradox) in prevelike količine potrebne energije.
Če greš manj kot FTL ne prideš nikamor, plus rabiš zaščito pred prahom/delci če greš blizu LS, ki je spet energijsko (pre)požrešna. Da ne govorimo samo o tem, če bi šel recimo 99% LS, bi rabu skoraj neskončno energije. Počasneje kot greš, manj uporaben je tak travel.
Druge opcije ni.
Da zagotoviš potrebne količine energije, boš rabu skoraj neskončno mase, če res vso maso pretvoriš v energijo. Tu ti ne pomaga ne dark energy ne nič drugega. Preprosti fizikalni zakoni. Prej boš naredu črno luknjo, kot da boš dobu tolko energije ven.

Ni tu govora, a tehnologija obstaja ali ne, preprosto zakoni fizike. Kot tudi ne moreš delati tranzistorjev manjših kot par atomov v čipu, tu ne moreš tolko energije spravit skupaj. Simple facts.

Vesolje je preprosto preogromno, da bi kar potovali naokoli.
Bo ok zdaj?

Kar tukaj pozabljaš je to, da so ti fizikalni zakoni opisni in ne predpisni. To pomeni, da opisujejo vesolje, kot ga vidijo/razumejo ljudje trenutno. Znano je, da trenutno znani fizikalni zakoni odpovejo, ko se gre za začetek vesolja (v okolici 0 sek. po velikem poku) in za črne luknje blizu horizonta dogodkov, ker je matematika teh zakonov pač tako zastavljena. Varianti sta dve: to tako pač je (in imaš prav) ali pa trenutni opis še ni pravilen. Če odkrijemo boljše fizikalne zakone, ki razložijo tudi to, kar trenutno ne, se lahko celotna stvar postavi na glavo in ni potrebe po neskončnih energijah ali pa postane manipulacija črnih lukenj trivialna stvar.

Kot je nekdo že napisal, so bili nekoč mnenja, da karkoli težje od zraka ne more leteti. Zdaj leti. Trenutno FTL ni možen. Mogoče nekoč bo.

GupeM ::

Tudi jaz sem to gledal včeraj zvečer. Bil je ISS. Na telefon si naloži SkyView, jo prav lepo pokaže. Tudi ogromno drugih umetnih objektov (sateliti, rocket bodyji, ...), ki se v tem času kmalu po sončnem zahodu odlično vidijo.

Za zgodovino pa uporabi https://isstracker.com

Še slika:


Je bila pa včeraj res svetla. Nazadnje sem tako svetlo videl spomladi enkrat, je tudi letela proti severovzhodu, ampak takrat je šla pa direkt čez Slovenijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Hawker ::

GupeM je izjavil:

Tudi jaz sem to gledal včeraj zvečer. Bil je ISS. Na telefon si naloži SkyView, jo prav lepo pokaže. Tudi ogromno drugih umetnih objektov (sateliti, rocket bodyji, ...), ki se v tem času kmalu po sončnem zahodu odlično vidijo.

Za zgodovino pa uporabi https://isstracker.com

Še slika:


Je bila pa včeraj res svetla. Nazadnje sem tako svetlo videl spomladi enkrat, je tudi letela proti severovzhodu, ampak takrat je šla pa direkt čez Slovenijo.


Case closed. Hvala vama z JanBrezov za resitev 🙂. Nalozim tudi aplikacijo 👍

Geho ::

JanBrezov je izjavil:

Geho je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Ti operiraš s trenutno znanostjo, pa še to povečini teoretično.

Ok še enkrat samo zate:
Če greš FTL sesuješ vesolje (time paradox) in prevelike količine potrebne energije.
Če greš manj kot FTL ne prideš nikamor, plus rabiš zaščito pred prahom/delci če greš blizu LS, ki je spet energijsko (pre)požrešna. Da ne govorimo samo o tem, če bi šel recimo 99% LS, bi rabu skoraj neskončno energije. Počasneje kot greš, manj uporaben je tak travel.
Druge opcije ni.
Da zagotoviš potrebne količine energije, boš rabu skoraj neskončno mase, če res vso maso pretvoriš v energijo. Tu ti ne pomaga ne dark energy ne nič drugega. Preprosti fizikalni zakoni. Prej boš naredu črno luknjo, kot da boš dobu tolko energije ven.

Ni tu govora, a tehnologija obstaja ali ne, preprosto zakoni fizike. Kot tudi ne moreš delati tranzistorjev manjših kot par atomov v čipu, tu ne moreš tolko energije spravit skupaj. Simple facts.

Vesolje je preprosto preogromno, da bi kar potovali naokoli.
Bo ok zdaj?

Kar tukaj pozabljaš je to, da so ti fizikalni zakoni opisni in ne predpisni. To pomeni, da opisujejo vesolje, kot ga vidijo/razumejo ljudje trenutno. Znano je, da trenutno znani fizikalni zakoni odpovejo, ko se gre za začetek vesolja (v okolici 0 sek. po velikem poku) in za črne luknje blizu horizonta dogodkov, ker je matematika teh zakonov pač tako zastavljena. Varianti sta dve: to tako pač je (in imaš prav) ali pa trenutni opis še ni pravilen. Če odkrijemo boljše fizikalne zakone, ki razložijo tudi to, kar trenutno ne, se lahko celotna stvar postavi na glavo in ni potrebe po neskončnih energijah ali pa postane manipulacija črnih lukenj trivialna stvar.

Kot je nekdo že napisal, so bili nekoč mnenja, da karkoli težje od zraka ne more leteti. Zdaj leti. Trenutno FTL ni možen. Mogoče nekoč bo.

Again, ni problem tehnologije. Problem je time paradox. Glej video. Ni problem nekih neznanih zakonov, je samo casuality problem, ki ga ne moreš rešit, pa če si bog i batina.
Kar je za nas trenutna omejitev, je enormna količina energije. Zdaj če Einsteinova teorija ne drži, potem je zelo verjetno enačba za energijo napačna. Ampak do sedaj še nismo dokazali, da ta "teorija" nebi držala...

gruntfürmich ::

JanBrezov je izjavil:

Znano je, da trenutno znani fizikalni zakoni odpovejo, ko se gre za začetek vesolja (v okolici 0 sek. po velikem poku) in za črne luknje blizu horizonta dogodkov, ker je matematika teh zakonov pač tako zastavljena.

jasno da odpovejo, ko pa se modelira te zadeve s 100 let! starimi einsteinovimi enačbami preko vseh normalnih limit in mej!
in jasno je da bo takšna groba zadeva odpovedala.
še bolj jasno pa je, da je današnja 'znanost' v totalni pizdi, ker ne premore nobenega genija več ki bi naredil kakšen preboj. današnja znanost je eno samo kruhoborčevsto in čisto nič drugega!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

JanBrezov ::

Geho je izjavil:

Again, ni problem tehnologije. Problem je time paradox. Glej video. Ni problem nekih neznanih zakonov, je samo casuality problem, ki ga ne moreš rešit, pa če si bog i batina.
Kar je za nas trenutna omejitev, je enormna količina energije. Zdaj če Einsteinova teorija ne drži, potem je zelo verjetno enačba za energijo napačna. Ampak do sedaj še nismo dokazali, da ta "teorija" nebi držala...


Ne govorim o tehnologiji, govorim o drugačni konceptualizaciji realnosti same in s tem drugačnega matematičnega opisa tega. Sem pogledal video. Omenjen je Alcubierre drive kot matematično možnega v trenutnem matematičnem razumevanju realnosti, z opombo, da določene zadeve fizikalno (še) nimajo smisla (negativna masa). Time paradox in casuality problem pa sta na nivoju miselnih eksperimentov, ki sta sicer logična, a morda nista dejanski problem pri FTL, ker se to razreši "nekako drugače", kar trenutno ni jasno.

Geho ::

JanBrezov je izjavil:

Geho je izjavil:

Again, ni problem tehnologije. Problem je time paradox. Glej video. Ni problem nekih neznanih zakonov, je samo casuality problem, ki ga ne moreš rešit, pa če si bog i batina.
Kar je za nas trenutna omejitev, je enormna količina energije. Zdaj če Einsteinova teorija ne drži, potem je zelo verjetno enačba za energijo napačna. Ampak do sedaj še nismo dokazali, da ta "teorija" nebi držala...


Ne govorim o tehnologiji, govorim o drugačni konceptualizaciji realnosti same in s tem drugačnega matematičnega opisa tega. Sem pogledal video. Omenjen je Alcubierre drive kot matematično možnega v trenutnem matematičnem razumevanju realnosti, z opombo, da določene zadeve fizikalno (še) nimajo smisla (negativna masa). Time paradox in casuality problem pa sta na nivoju miselnih eksperimentov, ki sta sicer logična, a morda nista dejanski problem pri FTL, ker se to razreši "nekako drugače", kar trenutno ni jasno.

Se vidi, da nisi gledal videa. Lepo dokaže, da je to problem FTL-a in ne relativnosti. Rešitve za to ni, razen striktnega preprečevanja vmešavanja kogarkoli v dogodke, kar je pa praktično nemogoče preprečit. ker potem spet padeš v paradox. Time paradox je brain twister, ampak ko zastopiš posledice, potem veš, da zadeve ne moreš rešit.

Glugy ::

NLP sam pomen da je predmet leteč in neznan ( neidentificiran ) . Ne pomen to nujno da gre za vesoljce. Sploh če je kakšna vojaška zadeva imajo države rajš da ljudje mislijo on NLP-ji al pa vesoljci se neki špilajo....ker ja stvar vojaške tajnosti.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obeta se nam največje iskanje Nezemljanov v zgodovini (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
28665753 (53809) garamond
»

V jezeru Vostok mrgoli življenja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17949046 (43794) FlyingBee

Aliens & UFOs (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25326002 (19751) Ziga Dolhar

Več podobnih tem