» »

Google izgubil proti Evropski komisiji

Google izgubil proti Evropski komisiji

Reuters - Google je izgubil tožbo na Splošnem sodišču EU, s katero je izpodbijal odločitev Evropske komisije, ki mu je pred štirimi leti izrekla 4,34 milijarde visoko globo zaradi zlorabe prevladujočega položaja na trgu operacijskih sistemov za mobilne naprave. Sodišče je globo znižalo na 4,12 milijarde evrov, sicer pa večinoma pritrdilo Komisiji.

Komisija je postopek začela leta 2015, ko je ocenila, da obstaja utemeljeni sum, da Google namenoma blokira konkurenco. Google v Androidu omejuje proizvajalce drugih iskalnikov in brskalnikov, saj od proizvajalcev telefonov zahteva namestitev Chroma in Google Searcha, če želijo naprave poln dostop do tržnice Google Play. Prav tako je Google zahteval, da proizvajalci telefonov ne nameščajo verzij Androida, ki jih Google ne potrdi.

Pričakovano se Google ni sprijaznil z globo, saj je bil že med postopkom vztrajal, da ni počel nič nezakonitega, zato je zoper odločitev vložil tožbo. Splošno sodišče EU je danes odločilo, da je Google kršil zakonodajo. To je že druga globa, ki je bila Googlu izrečena v zadnjem času, saj je lani moral plačati 2,42 milijarde evrov (nezakonito privilegiranje lastnega spletnega nakupovanja). Tretji postopek še teče.

Google se na odločitev lahko pritoži še na drugostopenjsko sodišče. Za zdaj so odločitev na prvi stopnji komentirali z besedami, da obžalujejo, da sodišče odločitve Evropske komisije ni odpravilo, saj da Android nudi več izbire za uporabnike in ne manj, hkrati pa podpira več tisoč uspešnih podjetij na svetu.

15 komentarjev

Seljak ::

Bravo ;)

bedarija ::

zakaj so kazen znižal. v teh 4 letih, od izreka kazni je blo 40% inflacije. še penale naj plačajo

cias ::

Zanimivo da Android napadejo ko lahko skoraj vsak sam doma skompajla svojo verzijo in jo naloži na svoj telefon.

111111111111 ::

Prevladajoči tržni delež. % uporabnikov, ki so sposobni sami skompajlat android je enostavno premalo da bi šteli.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

cias ::

Android je odprt, Jabolk pa ne. Isto ni Intelov IME na platah in AMDjeva varianta. Tega je kup, napadat Google je sedaj popularno, kot je bilo kdaj Microsoft.

Ne me narobe razumet, nisem proti razbitju teh mega korporacij, samo to z Androidom je le nekaj da bo raja ploskala. Itak se ne bo nič spremenilo.

Surstromming ::

cias je izjavil:

Zanimivo da Android napadejo ko lahko skoraj vsak sam doma skompajla svojo verzijo in jo naloži na svoj telefon.


Mislim, da ne ves kako Android in Googlov android delujeta.

Dokler nimas Googlovega spywara na telefonu ti vecina applikacij ne bo delovala, da sploh ne omenjam safetynet, ki te bo aktivno zajebaval v bancnih applikacijah itd.

Android je open source, googlov spyware pa ne in brez njega ne prides niti blizu androidu, ki ga slehernik vajen.

mtosev ::

Surstromming je izjavil:

cias je izjavil:

Zanimivo da Android napadejo ko lahko skoraj vsak sam doma skompajla svojo verzijo in jo naloži na svoj telefon.


Mislim, da ne ves kako Android in Googlov android delujeta.

Dokler nimas Googlovega spywara na telefonu ti vecina applikacij ne bo delovala, da sploh ne omenjam safetynet, ki te bo aktivno zajebaval v bancnih applikacijah itd.

Android je open source, googlov spyware pa ne in brez njega ne prides niti blizu androidu, ki ga slehernik vajen.

Jaz mam Huawei tablico, ki nima GMS pa mi NKBM in Revolut delujeta bp.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Surstromming ::

mtosev je izjavil:

Surstromming je izjavil:

cias je izjavil:

Zanimivo da Android napadejo ko lahko skoraj vsak sam doma skompajla svojo verzijo in jo naloži na svoj telefon.


Mislim, da ne ves kako Android in Googlov android delujeta.

Dokler nimas Googlovega spywara na telefonu ti vecina applikacij ne bo delovala, da sploh ne omenjam safetynet, ki te bo aktivno zajebaval v bancnih applikacijah itd.

Android je open source, googlov spyware pa ne in brez njega ne prides niti blizu androidu, ki ga slehernik vajen.

Jaz mam Huawei tablico, ki nima GMS pa mi NKBM in Revolut delujeta bp.


Ocitno ne dajo dosti na "varnost"(tm) - kar je seveda bullshit raznih pol pecenih wanna-be programerjev, ki namesto na funkcionalnost drkajo na varnost - in nimajo vklopljenega safety neta. Probaj NLB applikacijo.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Nisem pri NLB in meni je vseeno. Meni moj stuff deluje. Oba appa sta na voljo v appgallery storu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Surstromming ::

mtosev je izjavil:

Nisem pri NLB in meni je vseeno. Meni moj stuff deluje. Oba appa sta na voljo v appgallery storu.

Meni je pa cisto vseeno ali tebi tvoj stuff deluje.

mtosev ::

Ti si trdil, da je problem pri vseh bankah. Meni deluje. Vedno pa lahko zamenjaš banko, če nisi z njo zadovoljen.
Sem šel preveriti in NLB klikin/mklik je v appgallery. Samo BTW.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Surstromming ::

mtosev je izjavil:

Ti si trdil, da je problem pri vseh bankah. Meni deluje. Vedno pa lahko zamenjaš banko, če nisi z njo zadovoljen.
Sem šel preveriti in NLB klikin/mklik je v appgallery. Samo BTW.


Govorim o bankah, ne trnkih za moderne naivce, ki pravzaprav niso banke ampak prodajalci informacij svojih strank (revolut(tm)) in se samo delajo da so "banke", zato, da se dodgajo raznim regulativam kot je GDPR.

In tvoje drkanje na vse skupaj je bullshit, jaz pa pac reversam NLBjev apk in vrzem njihovo preverjanje safety neta in roota ven, scompajlam nazaj in uporabljam.

To pa ne pomeni, da cel brezvezniski svet (v katerega spadas tudi ti) to zna - "uuuuuu, s'm pomemben in moderen ker imam revolut" - luzer. Jaz pa nimam android ali apple telefona, ker nocem biti luzer.

(Razni security imbicili, niti ne zacnite. Ne, NLB server side preverjanja safety neta ne dela.)

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

mtosev je izjavil:

Nisem pri NLB in meni je vseeno. Meni moj stuff deluje. Oba appa sta na voljo v appgallery storu.


Že videno.
Meni deluje, meni je vseeno, jaz sem zadovoljen in tako naprej.

Vse to drži. A hkrati si nekritična oprana ovca, ki nima stika z realnim svetom.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mtosev ::

Surstromming je izjavil:

mtosev je izjavil:

Ti si trdil, da je problem pri vseh bankah. Meni deluje. Vedno pa lahko zamenjaš banko, če nisi z njo zadovoljen.
Sem šel preveriti in NLB klikin/mklik je v appgallery. Samo BTW.


Govorim o bankah, ne trnkih za moderne naivce, ki pravzaprav niso banke ampak prodajalci informacij svojih strank (revolut(tm)) in se samo delajo da so "banke", zato, da se dodgajo raznim regulativam kot je GDPR.

In tvoje drkanje na vse skupaj je bullshit, jaz pa pac reversam NLBjev apk in vrzem njihovo preverjanje safety neta in roota ven, scompajlam nazaj in uporabljam.

To pa ne pomeni, da cel brezvezniski svet (v katerega spadas tudi ti) to zna - "uuuuuu, s'm pomemben in moderen ker imam revolut" - luzer. Jaz pa nimam android ali apple telefona, ker nocem biti luzer.

(Razni security imbicili, niti ne zacnite. Ne, NLB server side preverjanja safety neta ne dela.)

Ja, glede na odnos katerega izkazuješ tukaj ti verjamem, da si super strokovnjak za varnost in da večina ljudi na tem forumu decompile apkje. Čestitke.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Surstromming ::

mtosev je izjavil:

Surstromming je izjavil:

mtosev je izjavil:

Ti si trdil, da je problem pri vseh bankah. Meni deluje. Vedno pa lahko zamenjaš banko, če nisi z njo zadovoljen.
Sem šel preveriti in NLB klikin/mklik je v appgallery. Samo BTW.


Govorim o bankah, ne trnkih za moderne naivce, ki pravzaprav niso banke ampak prodajalci informacij svojih strank (revolut(tm)) in se samo delajo da so "banke", zato, da se dodgajo raznim regulativam kot je GDPR.

In tvoje drkanje na vse skupaj je bullshit, jaz pa pac reversam NLBjev apk in vrzem njihovo preverjanje safety neta in roota ven, scompajlam nazaj in uporabljam.

To pa ne pomeni, da cel brezvezniski svet (v katerega spadas tudi ti) to zna - "uuuuuu, s'm pomemben in moderen ker imam revolut" - luzer. Jaz pa nimam android ali apple telefona, ker nocem biti luzer.

(Razni security imbicili, niti ne zacnite. Ne, NLB server side preverjanja safety neta ne dela.)

Ja, glede na odnos katerega izkazuješ tukaj ti verjamem, da si super strokovnjak za varnost in da večina ljudi na tem forumu decompile apkje. Čestitke.


Samo prenapihnjenih bedakov, ki se oglasajo zato, da bojo drkali kako so cool ker imajo revolut(tm), ne prenasam. Pojdi svoje narcisticne blodnje prodajati nekam v vrtec.

Ali pa nastudiraj tole: https://insight.kellogg.northwestern.ed...

In si najdi psihiatra, ki ti bo razlozil, da ena ali druga pokvarjena korporacije ne pomenita nicesar dobrega zate.

Vcasih je bil to common knowlidge, danes rabis za to specializirano osebje iz psihiatrije.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Splošno sodišče EU: Intelu ni treba plačati milijardne globe iz leta 2009

Oddelek: Novice / Tožbe
235137 (3181) donvitoc
»

Google izgubil pritožbo proti EU, mora plačati 2,4 milijarde evrov

Oddelek: Novice / Tožbe
205172 (3357) FireSnack
»

Sodišče Evropske unije razveljavilo milijardno globo za Intel

Oddelek: Novice / Tožbe
3311042 (9673) PaX_MaN
»

Intel izgubil pritožbo, dolžan 1,06 milijarde evrov

Oddelek: Novice / Tožbe
134994 (3879) filip007
»

Sodišče v Luksemburgu potrdilo 860-milijonsko globo za Microsoft (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
6320523 (18700) PaX_MaN

Več podobnih tem