» »

Uveljavljanje zahtevkov po nakupu avta od fizične osebe

Uveljavljanje zahtevkov po nakupu avta od fizične osebe

Utk ::

Ne, odgovor je, da dokler to ne potrdi nek mehanik, z avtom ni nič narobe. Pri mehaniku je pa že bil. Če tist mehanik ni nič opazil, zakaj bi moral lastnik?

Alfonso ::

Daj messiah nam no razloži kako je prodajalec natreniral turbino da ob testni vožnji ni piskala, tudi po prodaji nekaj ur (?) ni, potem je pa začela. In kako boš ti dokazal da pa je ziher piskala tudi prej?

koyotee ::

bbbbbb2015 je izjavil:

nokia6310 je izjavil:

Pozdravljeni, dva dni nazaj sem kupil Passata 2.0 comfortline avtomatika letnik 2010 s 372.00 prevoženimi km. Cena je bila ugodna. Pred nakupom sem seveda opravil testno vožnjo. Bilo je vse v redu. Nekaj ur po nakupu pa sem opazil, da turbina piska oz. žvižga. Prodajalec ni pripravljen na noben dogovor v smislu, da bi mi vrnil kupnino bodisi za obnovo ali nakup nove turbine. Kaj lahko v tem primeru naredim? Verjetno gre tu za skrito napako saj tudi zdaj piskanja turbine ne slišim vedno. Tožba je verjetno predraga in se ne splača ne meni ne njemu. Hvala vsem za kak pameten nasvet.


Turbina piska, v grobem, iz dveh razlogov.

Prvi je, da so lopatice poškodovane (smet, lom na lopatici, luft pri ležajih), drugi pa je, da so ležaji toliko strošeni, da začne vibrirati, še posebej če ti plin spustiš in se zaradi inercije turbina brez moči vrti še naprej in vibrira.

Najceneje je tu, da greš do mojstrov, ki za VW oz. pač eni popravljajo turbine za vse tipe avtov (VW, Renault, BMW), ter jo daš obnoviti.

To je prišlo svojčas 70EUR, s tem, da se predopostavlja, da je tvoja turbina v redu, ter oni potem tvojo vzamejo v račun, ter ti zmontirajo obnovljeno. To je plan A.

Plan B je, če je tvoja turbina znatno poškodovana (ležišče, lopatice). To ti potem turbine ne bodo hoteli vzeti v račun, pa bo to prišlo potem več.

Plan C pa je, da greš po avto odpadih, ter najdeš turbino in ti jo nekdo premenja, če si je sam ne znaš. Samo turbine in taki deli hitro gredo, pa po moje turbine ne boš dobil. Lahko pa probaš.

Plan D, to pa je delal en kolega pa je da z eBaya kupiš nadomestno turbino. To je povezano z dosti riziki. To je delal en kolega za dirkalnega BMWja. Včasih je kupil zlato, včasih pa vrgel denar stran.

Torej, jaz se s takim avtom ne bi vozil, ker v osnovi sploh ni zanesljiv. Je pa res, da poznam dosti ljudi, ki so se z žvižgajočo turbino vozili še kar naprej.

Zadnji tak je bil moj mojster za toplotno tehniko z VW kombijem. Na koncu je turbino razneslo, delce je vsrkalo v motor in zvilo ventile, ter naredilo lom na ojnici. Ni pa prebilo bloka motorja. Klel je kot pes in VW in mojstre in naključne mimoidoče. Rekel je, da ga je stalo 9k EUR, da je motor v kombiju uredil.

Prvotnega lastnika pa jaz ne bi nadlegoval. Avto si dpobil poceni, to turbino zrihtaš, pa je.


9000 za motor v kombiju? A to je kombi ranga 500k€? :)):)):))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

49106 ::

Utk je izjavil:

Ne, odgovor je, da dokler to ne potrdi nek mehanik, z avtom ni nič narobe. Pri mehaniku je pa že bil. Če tist mehanik ni nič opazil, zakaj bi moral lastnik?


Z avtom je lahko nekaj narobe ne glede na to, ali je mehanik napako ugotovil ali ne.

Utk ::

49106 je izjavil:

Utk je izjavil:

Ne, odgovor je, da dokler to ne potrdi nek mehanik, z avtom ni nič narobe. Pri mehaniku je pa že bil. Če tist mehanik ni nič opazil, zakaj bi moral lastnik?


Z avtom je lahko nekaj narobe ne glede na to, ali je mehanik napako ugotovil ali ne.

Seveda je lahko. Ampak prodajalec ni dolžan popravljat vse kar se kupcu avta za 1/9 cene novega zdi, da bi morda lahko bilo malo slabše kot je pri novem.

49106 ::

Alfonso je izjavil:

Daj messiah nam no razloži kako je prodajalec natreniral turbino da ob testni vožnji ni piskala, tudi po prodaji nekaj ur (?) ni, potem je pa začela. In kako boš ti dokazal da pa je ziher piskala tudi prej?


Nepomembno. Če je prodal avto kot brezhiben, potem je odgovoren. Če je avto prodajal kot razvalino in da je lahko srečen, če se do doma pripelje, je druga pesem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Alfonso ::

49106 je izjavil:

Alfonso je izjavil:

Daj messiah nam no razloži kako je prodajalec natreniral turbino da ob testni vožnji ni piskala, tudi po prodaji nekaj ur (?) ni, potem je pa začela. In kako boš ti dokazal da pa je ziher piskala tudi prej?


Nepomembno. Če je prodal avto kot brezhiben, potem je odgovoren. Če je avto prodajal kot razvalino, in da je lahko srečen, če se do doma pripelje, je druga pesem.


No, daj si malo zakonodajo glede stvarne napake poglej pa nehaj nažigat in trolat tukaj. Prodajalec je odgovoren le v primeru, da je zavestno zamolčal napako za katero je ob prodaji vedel.

49106 ::

Alfonso je izjavil:



No, daj si malo zakonodajo glede stvarne napake poglej pa nehaj nažigat in trolat tukaj. Prodajalec je odgovoren le v primeru, da je zavestno zamolčal napako za katero je ob prodaji vedel.


Ne drži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Magic1 ::

A sedaj je pa že vsak sposoben, da oceni ali je avto brezhiben?!? Avto od fizične osebe se ne obravnava, kot nekaj kar mora bit 100%.
Verjetno bi morali zakonsko uredit, da gre vsak avto pred prodajo na servis, kjer se izvede strokovni pregled. Samo to bo spet halo, ker bi seveda stal ta pregled... (posledično bi se manj goljufalo, torej čisti win za kupce).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

49106 ::

Magic1 je izjavil:

Avto od fizične osebe se ne obravnava, kot nekaj kar mora bit 100%.


Se, če ga kot takšnega oglašuješ.

Ne verjamem sicer, da lahko op karkoli doseže, kar pa ne pomeni, da mu je prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

mn ::

Magic1 je izjavil:

A sedaj je pa že vsak sposoben, da oceni ali je avto brezhiben?!? Avto od fizične osebe se ne obravnava, kot nekaj kar mora bit 100%.
Verjetno bi morali zakonsko uredit, da gre vsak avto pred prodajo na servis, kjer se izvede strokovni pregled. Samo to bo spet halo, ker bi seveda stal ta pregled... (posledično bi se manj goljufalo).


Ni ga pregleda, ki ti zagotovi da je avto brezhiben. Mehanik že ve pogledati najočitnejše znake obrabe in najpogostejše okvare, ampak verjemi niti zase ne more kupiti rabljenega avta, ki bi bil 100% brez kakih napak.

Pa itak bi se goljufalo pri teh pregledih. V bistvu bi imeli goljufi še boljše izhodišče po moje.

49106 ::

Lahko, ampak je avtomobile potrebno obnoviti. Hitrega zadlužka s preprodajo seveda ni.

Utk ::

Se, če ga kot takšnega oglašuješ.

Ti zdaj veš kako so ga oglaševali? Nekako dvomim, da so trdili, da je NOV.

Ne verjamem sicer, da lahko op karkoli doseže, kar pa ne pomeni, da mu je prav.

OP je dobil "poceni" velik avto kot ga je želel, sicer rabljen. Zakaj mu tega ne bi privoščili? Če zdaj misli, samo misli, ker nič še ni "dokazano", da je karkoli narobe, je treba najprej vedet, če je res sploh kaj narobe. Tako preko interneta rečt, da je turbina fuč, ker pravi, da jo je slišat, tak mojster pač ti nisi. Niti nihče drug. Ta turbina lahko piska še 10 let. Dokler piska je dobro. Ko bo nehala piskat, bo problem.

49106 ::

Utk je izjavil:

Se, če ga kot takšnega oglašuješ.

Ti zdaj veš kako so ga oglaševali? Nekako dvomim, da so trdili, da je NOV.


Ne nov, anpak brezhiben! A ni Op je napisal, da je bil oglaševan brezhiben?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Utk ::

In kje piše, da NI brezhiben? Peljal ga je k mehaniku, ki ni ničesar narobe našel. Kako potem ni brezhiben?

ginekk ::

Avto je bil ob nakupu brezhiben, kupec je bil s ceno in s pregledanim avtom zadovoljen.
Lahko se pokvari 30km po tem ko ga je kupil. Smola za katero prodajalec ni odgovoren.

Lahko greš edino na "skrito napako" ampak potem moraš dokazat, da je prodajalec vedel za problem pri prodaji. Kar je praktično nemogoče.

49106 ::

ginekk je izjavil:


Lahko greš edino na "skrito napako" ampak potem moraš dokazat, da je prodajalec vedel za problem pri prodaji. Kar je praktično nemogoče.


Zakaj ta mantra? Ne rabiš dokazati, da je prodajalec vedel.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: shmandi ()

ginekk ::

49106 je izjavil:

ginekk je izjavil:


Lahko greš edino na "skrito napako" ampak potem moraš dokazat, da je prodajalec vedel za problem pri prodaji. Kar je praktično nemogoče.


Zakaj ta mantra? Ne rabiš dokazati, da je prodajalec vedel. Dovolj je, da prodajalec zatajil.


Ne ni dovolj.

49106 ::

Je ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

ginekk ::

49106 je izjavil:

Je ja.


Ne ni, vprašaj odvetnika če meni ne verjameš.

49106 ::

Če nedo oglašuje brezhiben avto, mora ta biti res brezhiben., sicer ima skrito napako.

ginekk ::

49106 je izjavil:

Je ja. Če nedo oglašuje brezhiben avto, mora ta biti res brezhiben.


Saj je bil. Pokvaril se je domnevno po nakupu.

Alfonso ::

49106 je izjavil:

ginekk je izjavil:


Lahko greš edino na "skrito napako" ampak potem moraš dokazat, da je prodajalec vedel za problem pri prodaji. Kar je praktično nemogoče.


Zakaj ta mantra? Ne rabiš dokazati, da je prodajalec vedel.


Nobena mantra, definicija je : "za katero bi moral vedeti"

Zdaj pa dokaži da bi prodajalec moral vedeti za žvižganje (če lahko žvižganje sploh definiramo kot napako) ki ob testni vožnji ni bilo prisotno in ni bilo prisotno niti nekaj ur vožnje po nakupu, pojavijo se je šele kasneje.

49106 ::

Tako kupec nima pravice terjati prodajalca za napake, ki jih ugotovi po nakupu.

Vendar pa to ne velja pri napakah, za katere je prodajalec vedel, a jih je kupcu zamolčal. Prav tako ne velja za napake, ki so v nasprotju s točno dogovorjenimi lastnostmi avtomobila.

Utk ::

Jah, zato sem jaz avto težko prodal, ker nisem hotel uporabljat izrazov kot je "kot nov", "brezhiben", "brez praskice" in podobno, čeprav je bil avto še v tovarniški garanciji. Pač ni (kot) nov, če je star par let. Po drugi strani imaš take, tudi na tem forumu, ki bojo prisegli, da imajo avte s 450,000 km, ki so kot novi, nikoli nič zamenjano in podobno. - da niso nikoli nič zamenjali jim v bistvu verjamem, ampak to ne pomeni, da je kot nov, ampak da je razvalina.

Alfonso ::

49106 je izjavil:

Tako kupec nima pravice terjati prodajalca za napake, ki jih ugotovi po nakupu.

Vendar pa to ne velja pri napakah, za katere je prodajalec vedel, a jih je kupcu zamolčal. Prav tako ne velja za napake, ki so v nasprotju s točno dogovorjenimi lastnostmi avtomobila.


Zdaj si že smešen - točno dogovorjena lastnost avtomobila je sigurno bila da turbina ne piska...pa de se boš ven vlekel, sem siguren da v pogodbi tudi ne piše da je avto brezhiben.

zobnik ::

pri teh kilometrh če je še vse orginal ti bo še marsikaj crknil, zakaj ne kupite bencinarja, nima kaj tam resnega crknit....dizel motor že dela sam kaj ma tam okol je pa drugo in tisto ne zdrži 400 jurjev, obnvoljena pumpa, turbina je že 1500 evrov....pol še dvomsni vztrajnik 700 evrov z menjavo, pa to z mal smole vložiš 2000 evrov v jajca brez dna.
Za tak dnar pa če ddoaš še 1-2 jurje dobiš 10-12 let starga bencinrja k ti bo žru 6l....pa kvarlo se ne bo nič, razen kak tuljava rada crkne in še to pri 200.000km+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Magic1 ::

Meni zavore včasih cvilijo, sploh po dežju prvič ko pobremzam. Verjetno je avto neizpraven in ga ne bi mogel prodati na pošten način...
Magic

Utk ::

Magic1 je izjavil:

Meni zavore včasih cvilijo, sploh po dežju prvič ko pobremzam. Verjetno je avto neizpraven in ga ne bi mogel prodati na pošten način...

Najbolje, da ga kar na odpad odpelješ, ker tudi če zamenjaš diske in ploščice za originalne, je dost velika verjetnost, da bo isto.

zobnik ::

Spuca se vodila na zavornih klščah, zato ti cvil....pa spotoma se še ploščice menja in vse ključne stike spuca,namaže, da bolj sede...moj ej star 17 let pa nič ne cvil pa avto velik stoji zunaj. Ploščice menjal 1 mesec nazaj in vse spucal, namazal. Mam skoraj 290.000km

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Utk ::

Meni je to cvililo na novem novem novem cliotu. Takoj. Starejši je bil, manj je cvililo. Dokler se niso enkrat bremze komplet menjale, potem več ni. Ampak če bi dal nazaj original, vprašanje če ne bi spet cvililo. Najbolje, da bi takrat novega na odpad odpeljal...

49106 ::

Alfonso je izjavil:

49106 je izjavil:

Tako kupec nima pravice terjati prodajalca za napake, ki jih ugotovi po nakupu.

Vendar pa to ne velja pri napakah, za katere je prodajalec vedel, a jih je kupcu zamolčal. Prav tako ne velja za napake, ki so v nasprotju s točno dogovorjenimi lastnostmi avtomobila.


Zdaj si že smešen - točno dogovorjena lastnost avtomobila je sigurno bila da turbina ne piska...pa de se boš ven vlekel, sem siguren da v pogodbi tudi ne piše da je avto brezhiben.


Če je oglaševal, potem pogodba s tem jima veze. In op pravi, da je:


nokia6310 je izjavil:

Ok bom razkril še ceno: 4.400 eur. In ravno zato sem jezen. Nekdo prodaja nekaj za kar zatrjuje, da je v brezhibnem tanju brez napaks. Nisem pa vedel, da je turbina potrošni material. Da bi mel pa tako smolo da bi se piskanje pojavilo ravno takrat par ur po nakupu pa tudi težko verjamem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

jotunn2 ::

49106 je izjavil:

Alfonso je izjavil:

Daj messiah nam no razloži kako je prodajalec natreniral turbino da ob testni vožnji ni piskala, tudi po prodaji nekaj ur (?) ni, potem je pa začela. In kako boš ti dokazal da pa je ziher piskala tudi prej?


Nepomembno. Če je prodal avto kot brezhiben, potem je odgovoren. Če je avto prodajal kot razvalino in da je lahko srečen, če se do doma pripelje, je druga pesem.

Ce nisi opazil, avto naj bi bil star 12 let in imel vec kot 370.000km. Avto se je mogoce prodajal kot brezhiben za svoja leta in kilometrino, nihce pri vsaj priblizno zdravi pameti, pa ne pricakuje, niti ne prodaja, 12 let starega avta s 370k km kot brezhibnega v smislu novega brezhibnega. Tako da jaz se vedno priporocam OPu da gre direktno do odvetnika in na sodisce. Garant bo zmagal s svojimi nebulozami :))

nokia6310 ::

mn je izjavil:

49106 je izjavil:

OK, zdaj boš pa razložil od kdaj je zakonodaja za slepe ljudi drugačna?


Kako to misliš zakonodaja? Morale nimaš, da slednjo nujno potrebuješ, da veš da je nekaj hudo narobe?


Kaj, to da menim da je narobe da Nokia vrže gor na avto zanič turbino, dobro na tistega drugega Pasata ki ga ima še doma, in hoče denar nazaj po tem ko je dobro turbino ukradel?





Pa ne verjamem, da je človek to naredil, ampak da je pri 12 let starem avtu z 370 000 kilometri kak del, ki je podvržen obrabi, obrabljen, no to pa res ni nateg.

Nekateri pa imate res bujno domišljijo. Na starem Passatu sem menjal turbino par mesecev nazaj. Takrat za tega sploh nisem vedel. In tudi če bi dejansko to naredil nebi naredil nič, ker bi dal na tega dobro turbino, na prejšnjega pa slabo. Ljudje mate res bujno domišljijo.

zobnik ::

Kaj to zadnje 3 leta delam s tem cliotom, dobr da še dela, prej ga je vozila ženska po AC in je žru olje, tud ropotal pa olje neki puščal, se mast nabirala v oddušku, odkar ga mam 3 leta preteran avto na 6000 obratov, nič več ne pije olje, tud bela mast je izginla, motor ne pušča več, vedno kresne v prvo......

Predlagam da steraš passata pa bo delal kot švicarska urca

49106 ::

jotunn2 je izjavil:

49106 je izjavil:

Alfonso je izjavil:

Daj messiah nam no razloži kako je prodajalec natreniral turbino da ob testni vožnji ni piskala, tudi po prodaji nekaj ur (?) ni, potem je pa začela. In kako boš ti dokazal da pa je ziher piskala tudi prej?


Nepomembno. Če je prodal avto kot brezhiben, potem je odgovoren. Če je avto prodajal kot razvalino in da je lahko srečen, če se do doma pripelje, je druga pesem.

Ce nisi opazil, avto naj bi bil star 12 let in imel vec kot 370.000km.


Avto je bil oglaševan za brezhibnega.


Avto se je mogoce prodajal kot brezhiben za svoja leta in kilometrino, nihce pri vsaj priblizno zdravi pameti, pa ne


Kako pa zgleda brezhiben avto za svoja leta ali za kilometrino, in ali ni to odvisno od vzdrževanja prejšnjega lastnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

bambam20 ::

nokia6310 je izjavil:

Predvsem tam do cca 60 km v prvi/drugi prestavi.



Kdo vozi passata v prvi? drugi prestavi pri 60 km/H? Pri tej hitrosti se avto vozi v 3-ji oz. 4-i prestavi.

zobnik ::

Pred leti se spomnem enga Accenta kako je bil len, pil olje in kadil, ga je vozil en starejši....par let zatem avto delal kot švicarska urca iz moje strani preteran na blokadi.

bambam20 je izjavil:

nokia6310 je izjavil:

Predvsem tam do cca 60 km v prvi/drugi prestavi.



Kdo vozi passata v prvi? drugi prestavi pri 60 km/H? Pri tej hitrosti se avto vozi v 3-ji oz. 4-i prestavi.



clio z drugo gre skoraj 100 in 6000 obratov +, nič ga ni škoda....sam boljš dela kot 3 leta nazaj

Dokler ne bo pokadil je avto še vedno brezhiben, to da spušča zvoke ti nič ne pove. Daš radio na glas in se voziš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

bambam20 ::

zobnik je izjavil:

Pred leti se spomnem enga Accenta kako je bil len, pil olje in kadil, ga je vozil en starejši....par let zatem avto delal kot švicarska urca iz moje strani preteran na blokadi.

bambam20 je izjavil:

nokia6310 je izjavil:

Predvsem tam do cca 60 km v prvi/drugi prestavi.



Kdo vozi passata v prvi? drugi prestavi pri 60 km/H? Pri tej hitrosti se avto vozi v 3-ji oz. 4-i prestavi.



clio z drugo gre skoraj 100 in 6000 obratov +, nič ga ni škoda....sam boljš dela kot 3 leta nazaj


NI tukaj govora, koliko gre avto v določeni prestavi. AVta se ne vozi v drugi pri 60 km/H, niti ni nobene potrebe, da se pospešuje v drugi na 60 km/H, ker se s tem po nepotrebnem obremenjuje turbina, ki pri visokih obratih piska. Če teraš pri dizlu avto v drugi prestavi na 60 km/h, kar pomeni obrate čez 4000, potem turbina pač piska.

49106 ::

bambam20 je izjavil:

nokia6310 je izjavil:

Predvsem tam do cca 60 km v prvi/drugi prestavi.



Kdo vozi passata v prvi? drugi prestavi pri 60 km/H? Pri tej hitrosti se avto vozi v 3-ji oz. 4-i prestavi.


Kdo pravi, da vozi v prvi 60? Do 60 in 60 ni enako. Jaz sem ga pohodil do konca, ampak ti to ne pove nič, ker ga 99.99999% časa pa vozim do 130.

Alfonso ::

Jaz predlagam da gre op v tožbo, za stroške izgubljene tožbe pa nato toži Messiaha, ki tule trosi totalne nebuloze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alfonso ()

49106 ::

Alfonso je izjavil:

Jaz predlagam da gre op v tožbo, za stroške izgubljene tožbe pa nato toži Messiaha, ki tule trosi totalne nebuloze.


Zato, ker si ti tako puhlast, da ne zastopiš niti najelemtarnejše logike in zato posplošuješ :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

bambam20 ::

zobnik je izjavil:




clio z drugo gre skoraj 100 in 6000 obratov +,


Tole ne verjamem, da bi 75 konjski clio bil zmožen v drugi prestavi doseči hitrost 100 km/H. Nima tako dolgih prestavnih razmerij. Mogoče ti števc laže za 30 km/H. To so ene tvoje pravljice. Tega ni sposoben niti BMW-ja, pa ima dolga prestavna razmerja..

49106 ::

Še williams verjetno komaj, ampak obrati so tu vzeti iz konteksta.

bambam20 ::

49106 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

nokia6310 je izjavil:

Predvsem tam do cca 60 km v prvi/drugi prestavi.



Kdo vozi passata v prvi? drugi prestavi pri 60 km/H? Pri tej hitrosti se avto vozi v 3-ji oz. 4-i prestavi.


Kdo pravi, da vozi v prvi 60? Do 60 in 60 ni enako. Jaz sem ga pohodil do konca, ampak ti to ne pove nič, ker ga 99.99999% časa pa vozim do 130.


Števec pri 60 km/H ne kaže visokih odstopanj. Mogoče 5 km/H. Še vedno. kdo vozi v drugi prestavi 55km/h? To so visoki obrati in glasen motor.. A enim ne dela logika?

Buggy ::

jezus marija, kaj se grejo ljudje danes :8)

Sproba in kupi 12 let stara nemska jajca s skoraj pol miljona kilometrov in pol se pricakuje, da bo to zgodba "and they lived happily ever after" :))

In pol bi se sel folk se tozarit za to...res smo kot druzba globoko zabredli, pa ne recem da zeli OP nategniti prodajalca (ceprav to ni redka praksa) samo da se gres pa take pa tud ne vem no.
Jaz sem kupil dve leti starega nacivagna z novo ceno 60KEUR s svabarije remote preko posrednika, pa je bilo tudi nekaj stvari, ki jih pri novem sicer ni za pricakovati a mi na kraj pameti ni prislo, da bi se sel zaradi tega s kom preganjat. Kupil sem pac stara jajca in ne nov avto fertik zgodba!

Pa dejmo za hec ker smo na tehnicnem forumu potegnit analogijo, ki je mal blizja.

Ce prodajam star GPU. Tip pride in jo pri meni v kisti sproba, zadovoljen, kupi in gre domov.
Do doma jo prevaza v prtlazniku, doma jo vtika naelektren v kisto in potem pri zataknjenih ventih zaganja stres teste, kar rezultira dolocene probleme ali celo crkotje grafe.
A boste prodajalca klical, da vam je prodal smeti al boste sli kar direkt do odvetnika :))

BTW: 60kmh v smrdljivcu v prvi ali drugi, po moznosti se mrzu pove vse!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

zobnik ::

bambam20 je izjavil:

zobnik je izjavil:




clio z drugo gre skoraj 100 in 6000 obratov +,


Tole ne verjamem, da bi 75 konjski clio bil zmožen v drugi prestavi doseči hitrost 100 km/H. Nima tako dolgih prestavnih razmerij. Mogoče ti števc laže za 30 km/H. To so ene tvoje pravljice. Tega ni sposoben niti BMW-ja, pa ima dolga prestavna razmerja..


s tretjo vem da gre 120, z drugo pa mislim da okol 90. zato mi je ta avto všeč, k ni treba tolk šaltat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

49106 ::

Buggy je izjavil:

jezus marija, kaj se grejo ljudje danes :8)

Sproba in kupi 12 let stara nemska jajca s skoraj pol miljona kilometrov in pol se pricakuje, da bo to zgodba "and they lived happily ever after" :))

In pol bi se sel folk se tozarit za to...res smo kot druzba globoko zabredli, pa ne recem da zeli OP nategniti prodajalca (ceprav to ni redka praksa) samo da se gres pa take pa tud ne vem no.


Ne relativiziraj, 1avto so prodali za brezhibnega. Tožit ne bo šel, bi bilo pa smiselno, da bi takšne kriminal preganjala tudi policija.


Ženska je vrnila majico iz kitajske trgovine, ki je stala 2 eur in se po enem pranju uničila. Prodajalka ni želela sprejeti reklamacije, češ da je majica satala 2 eur. Vaše mnenje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Utk ::

Ženska je vrnila majico iz kitajske trgovine, ki je stala 2 eur in se je po enem pranju uničila. Prodajalka ni želela sprejeti reklamacije, češ da je majica satala 2 eur. Vaše mnenje?

Mislim, da bi definitivno morala tožit trgovino.

bambam20 ::

49106 je izjavil:




Ženska je vrnila majico iz kitajske trgovine, ki je stala 2 eur in se je po enem pranju uničila.


Da tvoja žena ne zna brat specifikacije na majici in si je sama kriva.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto od 1000 do 2000 eur? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14213278 (6201) link_up
»

Prodaja avtomobila, kupcu je po 2000km crknil (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22429063 (17693) Mato989
»

Koliko je realna življenska doba vozila? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9919333 (16123) Klemzz
»

"Življenjske dobe" vaših avtomobilov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15450009 (26312) krneki0001
»

nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
32689204 (54748) lucky13

Več podobnih tem