» »

Avto od 1000 do 2000 eur?

Avto od 1000 do 2000 eur?

1
2
3

nokia6310 ::

RatedR je izjavil:

Kupi enga Golfa 4, 1.9 TDI motor z manj kot 250.000 prevoženimi ;) nimaš kaj zgrešit, le na rjo pazi. Mala poraba, poceni vzdrževanje, zmogljiv motor, kvalitetno narejen in še mnogo več!
Raznih drugih mlinčkov, predvsem azijskih se pa izogibaj na daleč.

In kdo in kako mi lahko garantira da Golf nima zvrtenih kilometrov? Če so kje zvrteni potem so na Golfu. Na kaj je treba bit še posebej pozoren? Splošna ohranjenost, ohranjenost mašine, morebitni zamenjani deli sklopka, vztrajnik, šobe, pumpa, ohranjenost avtomatskega menjalnika itd. Še nekaj je tu zanimivo bom napisal bolj lajično: Kako lahko nekdo avto priredi tako, da bo delal ob testu bp, sam pa bo vedel, da bo crknil čez cca 1000 kilometrov? Še en pokazatelj kateri se zdi meni osebno zelo pomemben je ta ali je prodajalec pripravljen it do mehanika katerega izbere kupec ali ni. Če je potem načeloma z avtom nebi smelo biti nekih večjih težav. Ker če prodajalec ni pripravljen it do mehanika potem že ve zakaj ni ker ve, da je z avtom nekaj narobe in ker ve, da bo to mehanik ob pregledu sigurno odkril! Najboljši avto, je nov avto. Ampak za tega kolega nažalost nima denarja. Tudi moja logika razmišljanja gre v smeri, da če že je najboljše kupiti do maksimalno 4 leta star avto če govorimo o dizlih.

hojnikb ::

lepih 20-25 let starih golfov (kar mk4 je) danes na nasih oglasnikih _ni_ vec.
Taksni avti se ali prodajo interno mimo oglasnikov, al jih pa ex yu pograbijo v roku ure in izvozijo v bosno/srbijo. Tu in tam se seveda najde kaksen lep pirmerek z 2-3x ceno ali pa kaksnim bednim motorjem (SDI).
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

Za 2k nekaj čim novejšega bo težka. Za 4k pa imas zelo ohranjene cliote mk3.

Pusti zgonjene golfe.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

zobnik ::

golf al passat precenjena jajca z 1.9 tdi motorjem k moraš še dvomasni vztrajnik menjat, turbino, šbe in obnovit pumpo, nič ni večno, vse te jajce majo min. 300.000km, še mal prevoziš pol pa vlagaš v te kante. Brat je shodila turbina na golfu 4 pred leti pa je bil strošek velik.
Bejš stran vzami nekaj drugega, bencinarji so najboljša izbira....men je žrla ibiza 1.4 75km 6l....bratu 1.9 101km isti model pa 5.5 dizla

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

nokia6310 ::

Ne mi turbine omenjat. Sem dal 1000 eur za novo. Novo novo, ne obnovljeno. Se pa prodajajo tudi takšni avti ko se že sliši tisto zoprno piskanje turbine. Ne vem kaj mislijo taki prodajalci da so ljudje res tolk naivni/neumni da bodo kupili tak avto? Prvič avto s pokvarjeno turbino nima več takšne moči. Drugič če se tak avto kljub temu vozi je loterija kolk časa bo še delal. Lahko še dve leti, lahko pa bo že po enem tednu šla turbina. Če je turbina zanič gre še interkuler pa še ostale stvari če se je pravočasno ne zamenja. Slišal sem zgodbo menda je resnična ko je nekdo dal obnavljat turbino in mu jo je tisti ki jo je obnavljal zanalašč poškodoval zato da je lahko dvojno zaslužil. Sam tudi menim da so bencinarji še najbolj zanesljivi. Če pa že kaj gre pri njih je pa stroške popravila bistveno manjši kot pri dizlih. Saj se tudi Passati bencinarji prodajajo ampak z bistveno manj kilometri. Drugače pa meni osebno Golf sploh ni všeč. Razen Golf plus ker je višji.

45cal ::

Še en pokazatelj kateri se zdi meni osebno zelo pomemben je ta ali je prodajalec pripravljen it do mehanika katerega izbere kupec ali ni.

Slišal sem zgodbo menda je resnična ko je nekdo dal obnavljat turbino in mu jo je tisti ki jo je obnavljal zanalašč poškodoval zato da je lahko dvojno zaslužil.

Primer. Kupec želi avto peljati na ogled k svojemu kolegu mehaniku. Če kupec izbere svojega mehanika, kdo plača ogled? Ta mehanik npr. oceni, da je na podvozju nekaj za popravit ipd. in potem želi kupec na podlagi tega znižati ceno. Kakšen, ki res dodobra ne pozna svoj avto lahko nasanka na tak način. Velika večina naredi te redne servise in to je to. Važno, da je avto vozen tudi, če kaj drugega manjšega ne deluje.

hojnikb ::

turbina za 1.9tdi je 150€ za te kante. Zakaj bi dajal original na takšno kanto 8-O
#brezpodpisa

joze67 ::

45cal je izjavil:

Primer. Kupec želi avto peljati na ogled k svojemu kolegu mehaniku. Če kupec izbere svojega mehanika, kdo plača ogled?
Potencialni kupec, seveda.

45cal je izjavil:

Ta mehanik npr. oceni, da je na podvozju nekaj za popravit ipd. in potem želi kupec na podlagi tega znižati ceno.
Prodajalec pač ne proda po nižji ceni.

Rok Woot ::

Avensis 2004

Utk ::

Primer. Kupec želi avto peljati na ogled k svojemu kolegu mehaniku. Če kupec izbere svojega mehanika, kdo plača ogled?

Kupec ga naj vozi kam hoče, ampak jaz kot prodajalec tega plačal ne bi. Imaš 5 potencialnih kupcev in za vsakega boš dal 50 evrov še njegovemu mehaniku. Malo morgen.

PacificBlue ::

Saj tudi vsak sam plača izredni tehnični pregled, če želi izvedet a ima avto kake skrite napake. Vsaj pri nas je tako, mogoče v enih krajih to drugače prakticirajo. :D

Zgodovina sprememb…

nokia6310 ::

PacificBlue je izjavil:

Saj tudi vsak sam plača izredni tehnični pregled, če želi izvedet a ima avto kake skrite napake. Vsaj pri nas je tako, mogoče v enih krajih to drugače prakticirajo. :D

Točno tako. Pregled pri mehaniku plača potencialni kupec tudi če se zaradi ugotovljenih napak ne odloči za nakup saj je njegova želja avto pred nakupom preverit pri mehaniku. Drugo je, če prodajalec trdi, da nekaj deluje stoprocentno in s tem kupca zavede saj se kupec ravno na podlagi te trditve odloči za nakup. Pozneje pa se ugotovi, da je ravno to za kar prodajalec trdi da je dobro, pravzaprav slabo. Premalo je takih ki bi res prodajali tako novejše kot tudi starejše letnike dobro ohranjene in bi stali za svojimi besedami. Mimogrede kako pa je z garancijo? Če se avto kupuje v avtohiši je enomesečni rok na motor in menjalnik. Kaj pa če se ga kupi od fizične osebe? Je v tem primeru veljaven obligacijski zakonik? Ali velja enako enomesečni rok?

Valvoline ::

urosz ::

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

OP, če te zanima.. cena ni zadnja.

45cal ::

Imaš 5 potencialnih kupcev in za vsakega boš dal 50 evrov še njegovemu mehaniku.

Za prvega daš in za ostale ne. Potem pa bodo vsi ostali, ki jim boš rekel, da nočeš še enkrat plačat pregleda, bili malce skeptični in se ne bodo odločili za nakup. Edino seveda, če si pri mehaniku dobil kakšno potrdilo oz. list, ki kaže stanje avta.
Pregled pri mehaniku plača potencialni kupec tudi če se zaradi ugotovljenih napak ne odloči za nakup saj je njegova želja avto pred nakupom preverit pri mehaniku.

Ne veš, če je s tvojim avtom, ki ga prodajaš vse v redu. Pride potencialen kupec, ki ga zanima stanje avta. Ti rečeš, da ne veš popolnoma. On želi iti na pregled in plača 50€ ali kolikor že. Mehanik ugotovi, da je nekaj narobe s podvozjem ali elektroniko ali karoserijo..., potencialen kupec zgubi denar in se ne odloči za nakup, ti pa dobiš zastonj pregled in potrdilo o stanju avta, ki ga lahko naslednjemu kupcu pokažeš.

nokia6310 ::

45cal je izjavil:

Imaš 5 potencialnih kupcev in za vsakega boš dal 50 evrov še njegovemu mehaniku.

Za prvega daš in za ostale ne. Potem pa bodo vsi ostali, ki jim boš rekel, da nočeš še enkrat plačat pregleda, bili malce skeptični in se ne bodo odločili za nakup. Edino seveda, če si pri mehaniku dobil kakšno potrdilo oz. list, ki kaže stanje avta.
Pregled pri mehaniku plača potencialni kupec tudi če se zaradi ugotovljenih napak ne odloči za nakup saj je njegova želja avto pred nakupom preverit pri mehaniku.

Ne veš, če je s tvojim avtom, ki ga prodajaš vse v redu. Pride potencialen kupec, ki ga zanima stanje avta. Ti rečeš, da ne veš popolnoma. On želi iti na pregled in plača 50€ ali kolikor že. Mehanik ugotovi, da je nekaj narobe s podvozjem ali elektroniko ali karoserijo..., potencialen kupec zgubi denar in se ne odloči za nakup, ti pa dobiš zastonj pregled in potrdilo o stanju avta, ki ga lahko naslednjemu kupcu pokažeš.

Jaz sem govoril za primer ko prodajalec trdi, da je z avtom vse v redu in se pri pregledu pri mehaniku pokaže da ni. V tem primeru predlagam 50/50 stroškov za vsakega. Nekaj tvega kupec, nekaj tvega prodajalec. To se mi zdi najbolj fer. Če poznaš mehanika ki naredi pregled zastonj toliko boljše.

Malidelničar ::

Prehitro prebral naslov, sem mislil, da piše Audi od 1.000 do 2.000 eur.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Utk ::

Jaz sem govoril za primer ko prodajalec trdi, da je z avtom vse v redu in se pri pregledu pri mehaniku pokaže da ni. V tem primeru predlagam 50/50 stroškov za vsakega. Nekaj tvega kupec, nekaj tvega prodajalec. To se mi zdi najbolj fer. Če poznaš mehanika ki naredi pregled zastonj toliko boljše.

Če se izkaže, da bo motor zaribal v 100 km, ok. Če ne, jebiga. Pri vsakem avtu za 2 jurja bo spisek napak od mehanika zelo dolg. Zato pa stane 2 jurja.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Jaz sem govoril za primer ko prodajalec trdi, da je z avtom vse v redu in se pri pregledu pri mehaniku pokaže da ni. V tem primeru predlagam 50/50 stroškov za vsakega. Nekaj tvega kupec, nekaj tvega prodajalec. To se mi zdi najbolj fer. Če poznaš mehanika ki naredi pregled zastonj toliko boljše.

Če se izkaže, da bo motor zaribal v 100 km, ok. Če ne, jebiga. Pri vsakem avtu za 2 jurja bo spisek napak od mehanika zelo dolg. Zato pa stane 2 jurja.



Seveda, samo je problem če ti prodajalec oglašuje in govori da je z avtom vse super da je vse tip top in da samo voziš naslednje celo leto do malega servisa brez popravil... pol pa da mehanik spisek 10 menjav za 900€...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zobnik ::

Ja enkrat vsaka zadeva crkne al pa prej zgnije in motor še kr dela. Če se kaj sliš se bo to na testni vožnj, zato pa rajš se peljat ene 10km okol, da vidiš kako se avto obnaša. Naj to naredi mehanik.
Meni je bivši lastnik pošteno povedal, da je motor dobr dat obnovit, ampak ni blo potrebno, ker že 1.5 leta in 30.000km dela. Pomojem so sam zamešal zaganjaš k je škrtnil ob zagonu z motorjem kao da ropota.

nokia6310 ::

In kaj je v tem rangu najbolj pametno kupit? Da je zanesljivo da preverjeno in zanesljivo dela za kar je bil avto narejen se pravi za vožnjo, drugo ni pomembno. Ali je boljše dati nekaj 100 eur več?

Utk ::

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz sem govoril za primer ko prodajalec trdi, da je z avtom vse v redu in se pri pregledu pri mehaniku pokaže da ni. V tem primeru predlagam 50/50 stroškov za vsakega. Nekaj tvega kupec, nekaj tvega prodajalec. To se mi zdi najbolj fer. Če poznaš mehanika ki naredi pregled zastonj toliko boljše.

Če se izkaže, da bo motor zaribal v 100 km, ok. Če ne, jebiga. Pri vsakem avtu za 2 jurja bo spisek napak od mehanika zelo dolg. Zato pa stane 2 jurja.



Seveda, samo je problem če ti prodajalec oglašuje in govori da je z avtom vse super da je vse tip top in da samo voziš naslednje celo leto do malega servisa brez popravil... pol pa da mehanik spisek 10 menjav za 900€...

Če je prodajalec amater, to ne pomeni nič, če je avtohiša, naj da štempelj na to.

45cal ::

nokia6310 je izjavil:

In kaj je v tem rangu najbolj pametno kupit? Da je zanesljivo da preverjeno in zanesljivo dela za kar je bil avto narejen se pravi za vožnjo, drugo ni pomembno. Ali je boljše dati nekaj 100 eur več?

Moje mnenje:
- glej, da je po možnosti 1. lastnik
- preverjena zgodovina oz. servisna knjižica in ostalo v zvezi s tem
- preko telefona ali pa v živo glej kako se prodajalec obnaša in pogovarja s teboj
- vsi avti imajo dobre in slabe lastnosti, noben ni perfekten, a vseeno pred nakupom in ogledom poskušaj preveriti, če ima izbrani avto kakšno serijsko napako ipd.
Za ostale specifike se pa drugi boljše spoznajo.:)

zobnik ::

Tud prodajalec ne more vedet, kdaj bo kakšna zadeva crknila, če so pa kaki zvoki pa tud kupec sliši.
Ne vem al eni msilijo da prodajalec vse ve kdaj bo kaj crknil, hehehe
Kak naj jest vem kdaj bo avto crknil, žre olje, mal vode zmanjkuje pa še bela smetana se dela na oddušku in za dolivanje olja, sklopka še prva pri 280 jurjev to ne bo dolgo.
Mam asistenco sklenjeno do 1000 evrov....tako da radio na glas in gas

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Mato989 ::

zobnik je izjavil:

Tud prodajalec ne more vedet, kdaj bo kakšna zadeva crknila, če so pa kaki zvoki pa tud kupec sliši.
Ne vem al eni msilijo da prodajalec vse ve kdaj bo kaj crknil, hehehe
Kak naj jest vem kdaj bo avto crknil, žre olje, mal vode zmanjkuje pa še bela smetana se dela na oddušku in za dolivanje olja, sklopka še prva pri 280 jurjev to ne bo dolgo.
Mam asistenco sklenjeno do 1000 evrov....tako da radio na glas in gas


Govorim(o) o tem da ti prodajalec reče da je avto v "NULO" in da samo voziš naslednje leto ali 2... pol pa greš na mali servis in pregled pa dobiš sezna 7 stvari ki bi jih bilo dobro ali nujno menjat...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zobnik ::

Motor, turbina in podobno ne moreš vedet kdaj bo crknil, sem gledal 1x enga audija 1.9 tdi 480.000km vse orginal okol motorja, eni pa že pri 100.000km menjajo turbino, šobe pa vrjetno avto normalno uporabljal. Ker če avto teraš bi lahko tak avto še 3x lepše delal.
Mi smo doma imel škodo felicio s 50.000km pa je blo treba menjat tesnilo na glavi motorja, strošek cca 200 evrov. Mam pa sam cliota še mal in 300.000km, pa ma vse orginal še. Imel smo tud fabio pa s 80.000km moral menjat komplet elektriko, strošek takrat 1200 evrov. Čudn a ne
Za končnik, pa kako roko se pa zapelje na brezplačni preventivni pregled, razen če je prodajalec ravno tehnični delal.
Tko da boljš zbit ceno pri ogledu za 200-300-500 evrov in to je to tako imaš to razliko kot kupec za popravila.
Če pa noče spustit ceno pa se naknadno pojavijo okvare zahtevaš delno povračilo za popravila v tem primeru greš na "stvarno napako"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

nokia6310 ::

zobnik je izjavil:

Motor, turbina in podobno ne moreš vedet kdaj bo crknil, sem gledal 1x enga audija 1.9 tdi 480.000km vse orginal okol motorja, eni pa že pri 100.000km menjajo turbino, šobe pa vrjetno avto normalno uporabljal. Ker če avto teraš bi lahko tak avto še 3x lepše delal.
Mi smo doma imel škodo felicio s 50.000km pa je blo treba menjat tesnilo na glavi motorja, strošek cca 200 evrov. Mam pa sam cliota še mal in 300.000km, pa ma vse orginal še. Imel smo tud fabio pa s 80.000km moral menjat komplet elektriko, strošek takrat 1200 evrov. Čudn a ne
Za končnik, pa kako roko se pa zapelje na brezplačni preventivni pregled, razen če je prodajalec ravno tehnični delal.
Tko da boljš zbit ceno pri ogledu za 200-300-500 evrov in to je to tako imaš to razliko kot kupec za popravila.
Če pa noče spustit ceno pa se naknadno pojavijo okvare zahtevaš delno povračilo za popravila v tem primeru greš na "stvarno napako"

Kaj pa če gre prodajalec (fizična oseba) za tem ko ti proda avto službeno v tujino in se ne vrne več? Avto pa rabi ravno še toliko časa dokler ne gre v tujino? Pri kom boš potem uveljavljal stvarno napako? Seveda je potem boljše od takega prodajalca ne kupit avta, pa če je še tako lepo ohranjen.

matobeli ::

Dones je zelo malo vozil ki bodo imela okvaro v roku 10-20kkm razen potrošnega materjala. Sploh pa ne takih ki bi zapadle pod stvarno napako.

Pravne osebe se izognejo stvarni napaki z komisijsko prodajo, fizične pa z klavzulo "videno kupljeno".

Če kupiš staro kripo moraš pač kupit tako ki po dizajnu nima možnosti dragih popravil. Še bolje pa da kupiš tako ki sploh ni nagnjena k okvaram, če ravno ni v tvoji barviin opremi, e jebiga ga.

Če se ne spoznaš vsaj malo na avte pač vzameš mehankarja sabo ali pa ga odpelješ na tehničnega, avto tud niso ravno raketna znanost.

nokia6310 ::

Ok naj nekdo razloži kaj pomeni komisijska prodaja? Ali to pomeni, da nekdo v imenu nekoga drugega prodaja avto in so pogoji enaki kot če bi ga prodajal sam, ali je tu kakšna druga klavzula?
Kateri avtomobili po dizajnu nimajo možnosti dragih popravil? Samo prosim ne mi Kliota omenjat.
Mehanikarji nimajo časa hodit naokrog, če hočejo kaj zaslužit. Razen tega pa nimajo dvigala sabo da bi lahko pogledali kaj se skriva pod avtom.

matobeli ::

Nisem čisto prepričan apmak nekaj v tem stilu da je avto še vedno od neke fizične osebe in je trgovec samo posrednik.

Ne sicer da avti nimajo okvar, ampak so manj pogosta in predvsem ni tistih ki stanejo jurja ali več. Tukaj so predvsem japonski NA bencinarji, lažje je namreč videt ali je avto rjav kot kdaj bo šlo nekaj v mašini. Ker so ta vozila manj aktualna se jim ne vrti tolk kilometrov kot pri nemcih in ker so bencinarji se že v osnovi ni delalo tako veliko kilkmetrov kot z dizli.

Slaba stran teh vozil je da kurijo več goriva. To se rešuje z predelavo na plin ki se izplača po par 10kkm, odvisno od same porabe (cca 700eur so ugodnejše predelave).

Optimalno je dobit lepo ohranjeno limuzino, nekaj z do 1800cm3 motorjem, da še pride v nižji razred cestne takse.

nokia6310 ::

Točno tako je.

zobnik ::

Kej dost ni za komplicirat, imaš kar nekaj tehničnih pregledov k imajo tudi preventivne brezplačne Tržič, Kranj, LJ, Vrhnika, prej vprašaš če imajo tako ponudbo, sam 30 dni pred tapravim tehničnem ne moreš na preventivnega.

nokia6310 ::

Kaj vključuje preventivni tehnični pregled, in kaj tisti ki ga plačaš po čem se razlikujeta? Obstaja pa še eden ki stane mislim da okrog 100 eur ki vključuje kompleten pregled vozila po večih točkah. Lajično bi si razložil nekako tako: Osnovni vključuje ispravnost vozila. Podrobni pa kompleten pregled z opisom vseh napak.

matobeli ::

Preventivni je isti kot tehnični, če si uspešen in itak rabiš TP ti sam še napiše not podatke pa plačaš in si fertik, če nisi pa nič ne plačaš in lahko popravljaš kolkor časa hočeš.

Tisti drugi je pa pregled vozila pred nakupom, tam pogledajo nekaj več in ti povejo kaj je narobe.

nokia6310 ::

Zanimivo: Našel sem eno Opel Astro letnik 2008, ki ima prevrtene kilometre in to kar za 60.000 je odklona. Drugače avto super, lepo ohranjen,klima ne dela to je edina napaka ki sem jo našel. Po avtologu pa je razvidno, da so bili leta 2019 zvrteni kilometri česar prodajalec baje da ni vedel, ker ga je kupil od neke avtohiše pri kateri so zatrjevali da je z kilometri vse ok. Morda bi lahko prodajalec uveljavljal kaj pa vem stvarno napako?

hojnikb ::

pri 15 let starem avtu ? Doubtful.
#brezpodpisa

TheBlueOne ::

V tem rangu ne gledas kateri tip avta, katera znamka itn. ampak kaj konkretno najdes lepega. Pac vtipkaj optimisticne kriterije, potem pa jih prilagajaj dokler se ne pokaze kaj kar bi ti bilo OK. Se najboljsi tradeof glede zanesljivosti je, da je tako grd, da ga nihce ne isce. Ampak ti ne isces po znamki in imas sanse, da naletis nanj. :)

Evo, prvi lastnik:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Zgodovina sprememb…

wcpapir ::

1000-2000eur avto smo iskali pred časom, gledal sem po avtonet in si belil glavo, na koncu se je našel Renault Scenic 1.6 16V z nekaj manj kot 200.000km.

Kupil sem ga za 1800eur-pa sem ga še preplačal glede na druge in da je Family oprema-pomeni nič od opreme razen ročna klima, ročna ročna zavora.

Avto deluje in se pelje, poraba 7l, prodajalec pa je dodal 2 seta pnevmatik s platišči. Oboje je kupil lani jeseni. Avta smo se tak navadili (2 otroka pr bajti), da se večino časa vozimo s tem avtom Audi b8.5 pa stoji in čaka na lepše čase.

Pred nakupom poceni avta še malo pobolhaš koliko stane drug motor, ker avta za 2000eur vrjetno ne boš servisiral nevem kaj. 1.6 16V motor dobim tam za 150eur kar je ceneje kot servis, menjavam mu olje, jermen pa je že 15.000 čez interval, bom ga menjal vseeno, ker je vse skupaj džabe na teh avtomobilih. Za zavarovanje sem dal 130eur AO AOp in asistenca.

Pri avtu do 2000eur ne gledaš na znamko ampak iščeš priložnost za budget avto s katerim boš imel čimmanj težav in dobiš čimveč zravn (kakšne gume, strešni nosilci itd.)

Likalnik ::

wcpapir je izjavil:

1000-2000eur avto smo iskali pred časom, gledal sem po avtonet in si belil glavo, na koncu se je našel Renault Scenic 1.6 16V z nekaj manj kot 200.000km.

Kupil sem ga za 1800eur-pa sem ga še preplačal glede na druge in da je Family oprema-pomeni nič od opreme razen ročna klima, ročna ročna zavora.

Avto deluje in se pelje, poraba 7l, prodajalec pa je dodal 2 seta pnevmatik s platišči. Oboje je kupil lani jeseni. Avta smo se tak navadili (2 otroka pr bajti), da se večino časa vozimo s tem avtom Audi b8.5 pa stoji in čaka na lepše čase.

Pred nakupom poceni avta še malo pobolhaš koliko stane drug motor, ker avta za 2000eur vrjetno ne boš servisiral nevem kaj. 1.6 16V motor dobim tam za 150eur kar je ceneje kot servis, menjavam mu olje, jermen pa je že 15.000 čez interval, bom ga menjal vseeno, ker je vse skupaj džabe na teh avtomobilih. Za zavarovanje sem dal 130eur AO AOp in asistenca.

Pri avtu do 2000eur ne gledaš na znamko ampak iščeš priložnost za budget avto s katerim boš imel čimmanj težav in dobiš čimveč zravn (kakšne gume, strešni nosilci itd.)


tako je..avto do 2000EUR ne izbiraš po lepoti oziroma kaj ti je všeč, prav tako ne po opremi...gledaš da ima osnovno klimo...to je pa vse kar rabiš...in da ima tak avto vsaj nekaj znane zgodovine...razne pnevmatike in ostali dodatki so samo plus.
jaz sem imel podoben avto renault megan 16.16V...kupil sem ga 7 let nazaj pri 90k km za 3000EUR...prodal sem ga eno leto nazaj pri 260k km...avto je delal brez težav...samo redni servisi in vmes dvakrat veliki servis...takoj po nakupu in potem pri nekaj čez 200k km.
z njim se obnovil praktično celo hišo (je bil karavan)...prodal sem ga za 1000EUR...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Blinder ::

za 2000 € ze dobis kaksno hondo, s katero lahko lovis punce. 2000 € ni tako malo denarja, da bi bilo treba gledat nekaj "samo da gre".
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

TheBlueOne ::

Honda za 2000€ bo bolj tezko magnet za punce. Morda take nad 70. :)

IL_DIAVOLO ::

Se tiste ne, honde cenijo samo tipi :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

TheBlueOne ::

Uf, tiste pa verjetno nikoli niso res poceni. :)

link_up ::

raje pojdite pes. Kaksne 2k za avto? Taki avti so za v preso in ne na cesto. Dajte se malo zresnit no...5k boste pa ze potegnili od nekje...to je manj, kot leto dni dela.
In and Out

TheBlueOne ::

Ko sem bil student sem imel same take avte. Ce nimas nimas. Verjamem pa, da ce imas od starta nek standard, da si tezko predstavljas, da je kje tako.

Buggy ::

link_up je izjavil:

raje pojdite pes. Kaksne 2k za avto? Taki avti so za v preso in ne na cesto. Dajte se malo zresnit no...5k boste pa ze potegnili od nekje...to je manj, kot leto dni dela.


nekje smo rabili avto, da smo sploh lahko zaceli delat. Se zdaj pogresam hrosca 65 letnik, ki sem ga kupil za prvo placo :'(

Blinder ::

link_up je izjavil:

raje pojdite pes. Kaksne 2k za avto? Taki avti so za v preso in ne na cesto. Dajte se malo zresnit no...5k boste pa ze potegnili od nekje...to je manj, kot leto dni dela.


Potem so za v prešo tudi novi avti do 20k €?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mr_chai ::

Dam glas za Hondo Jazz. Top avtek, ravni zici vspredi, to pomeni, da spodnji del sedeža ni pod naklonom in kot posledica ni več bolečin v hrbtu.

Se tud dobr premakne, ker je lahek (manj kot 1tona), pa placa ima tud ogromno. Dobr študentski avtek. Pa še poraba je mala. Cca 6.5l po mestu, se mi zdi za današnje čase čist solidno. Enga leta je bil v Angliji celo najbolj zanesljiv avto. Te hondice so res kot tank, nima kj it narobe. Ima tud verigo, tko da nimaš tistih hudih velikih servisev, ko je treba menjati jermen.

TheBlueOne ::

Najdi lepo za 2000€. :)

oemdzi ::

Tudi tem kantam so šle cene gor. Pred kratkim sem prodal 2005 kanto za 500 eur, ker je imela še kar nekaj stvari za poštimat, pa sem čez čas malce pofirbcal če jo najdem na avto.net. Je sicer nisem našel, sem pa opazil, da so cene v primerjavi izpred 2 let poprej (ko sem prvič razmišljal, da bi prodal) šle kar občutno gor in to kljub temu, da so kante 2 leti starejše, ne mlajše. Če je prej bila cena 1200-1500, je sedaj 1700-2000.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avta za -+2000 evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22124055 (1559) KTr1sk
»

Rabim nasvet pri nakupu prvega avta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
1128677 (5921) hojnikb
»

Nakup avta - 2ic (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
675268 (3878) matobeli
»

Avto za 1000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15328734 (23961) Heavy

Več podobnih tem