» »

Avto od 1000 do 2000 eur?

Avto od 1000 do 2000 eur?

«
1
2 3

nokia6310 ::

Pozdravljeni, za kolega iščem nekaj takega. Mehanika ki bi zadevo preveril imam. Bi pa seveda rad čim novejšega, s čim manj kilometri, brez napak, slo poreklo, z vsemi servisi, itd. Mal se hecam. Ampak res nebi rad da kupi nekaj, kar bo drug dan lahko odpeljal samo še na odpad. Kak klio, Seat je tut zanimiv itd. Pravzaprav me zanima katerim se je bolje izogibat. Jaz sem za to, da vzame bencinarja, ker je manjši strošek vzdrževanja.

matobeli ::

Honda Jazz, Mazda 2, Mitsubishi Colt, Toyota Yaris

PacificBlue ::

hojnikb ::

najlepšo clio mk2 (pomoznosti storia) k jo lahk dobiš. Seveda 1.2 motor, razn če se dela velike kilometre (potem pa itk delaš fail s tako malim budgetom).
Poceni kosi, mnozičen avto in brez večji problemov.

Alternativna opcija bi bil kakšen Hyundai Getz.

nekaj opcij na hitro
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

matobeli ::

Getz je daleč najcenejši in edini ki bi šel tudi za nekaj manj kot 2k: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id..., oziroma za 2k dobiš res lepega z servisi pri pooblaščencu, malo kilometrov, brez rje... https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

nokia6310 ::

Kaj pa Megan? V mislih sem imel bencinarja.

matobeli ::

Če ma kolega v vasi mehankarja ki bo delal za 10eur/uro pol super.

Če je 5km stran in po 25eur/h pol pa malo manj. Velja isto za Cliota, če znaš sam ali ti nekdo uredi poceni je super, drugač pa bolš imet nekaj kar nima stalnih težav.

hojnikb ::

nokia6310 je izjavil:

Kaj pa Megan? V mislih sem imel bencinarja.

manjši avto tipa clio bo manj zgodnjen in načelno cenejši za kupit in vzdrzevat, ker se tipično ljudje s takimi avti manj vozijo. Zato glej to klaso avtomobila.
#brezpodpisa

fikus_ ::

Hojnikov nasvet in predlogi so na mestu, glej v tej smeri.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

zobnik ::

Cene so ponorele. Plače pa niso 3x višje kot pred 5 leti, ker potem bi bila min.plača 1800 neto.
Pred 5 leti sem kupil ibizo takrat staro 13 let za 900 evrov, avto normalno vozen.
Danes 13 let stara ibiza pride neverjetnih 3500 evrov s podobno opremo, isto je imela moja ibiza abs, avtomatsko klimo in 2x airbag kot te sedanje.
Noro, vsi cene napihujejo a vsi, večina je dobil krizni dodatek.

P.s. Poglej za ibizo l.2007 tam za 1200 evrov

Meee ::

matobeli je izjavil:

Getz je daleč najcenejši in edini ki bi šel tudi za nekaj manj kot 2k: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id..., oziroma za 2k dobiš res lepega z servisi pri pooblaščencu, malo kilometrov, brez rje... https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...


Pred 3 leti sem prodal Getza 5 vrat za 1000 EUR. Bil je letnik 2006, cca 80 do 90K kilometrov, vse v dobrem stanju.

Sedaj pa vidim, da se isti letnik (torej sedaj še 3 leta starejši), z 1x več kilometrov in troje vrat prodaja za 50% več. Pa ne vem a sm js prodal za premalo (takrat so mi vsi ponujali ceno pod 1000EUR, tako da sem bil vesel da sem prišel na jurja), al so cene šle ful gor al ma pa ta tip nerealna pričakovanja.

Drugače pa se strinjam, Getz je dejansko kvaliteten avto za ceno. V familiji imamo še Yarisa, ki je imel kar veliko težav, Getz praktično nobene. Tudi relativno poceni za vzdrževat.

nokia6310 ::

Zobnik odličen predlog. Res je cene so nore. Meni so hoteli za Passata letnik 2010 s 365.000 prevoženimi kilometri na avtu se je že vse zamenjalo (razen motorja, pumpe in šob) ponuditi 3.000 eur max 3.500, če je res lepo ohranjen. Taki letniki se danes prodajajo za 8.000 eur. Sem jim reku če mate enak avto v enakem stanju kot je moj takoj kupim dva ne enega, da ju bom mel za rezervo.

vilonja ::

@Meee

Koliko pa kaj pokuri hyundai getz?

hojnikb ::

vilonja je izjavil:

@Meee

Koliko pa kaj pokuri hyundai getz?

https://www.spritmonitor.de/de/uebersic...
#brezpodpisa

matobeli ::

Meee je izjavil:

Sedaj pa vidim, da se isti letnik (torej sedaj še 3 leta starejši), z 1x več kilometrov in troje vrat prodaja za 50% več. Pa ne vem a sm js prodal za premalo (takrat so mi vsi ponujali ceno pod 1000EUR, tako da sem bil vesel da sem prišel na jurja), al so cene šle ful gor al ma pa ta tip nerealna pričakovanja.


Cene so trenutno nekaj višje. Je pa tako da bo dober, dokazljivo vzdrževan, z malo kilometri avto vedno vreden 1-1.5k ne glede na vse, to je nekje dno za katerkoli lep avto, pol gre kvečjem samo še gor ko zadeve gravitirajo k oldtimerju.

Jaz sem imel pre-facelift varjanto nekje v 2013, cena za letnik 2003, brez rje, z servisno in 80kkm je bila 2200€, ko sem ga prodal čez dve leti je šel za 2100€ :))

nokia6310 ::

Ta avto je po mojem še za enega premajhen kaj šele za dva.

matobeli ::

Tud če tole vzame bo naredil naslednjih 50kkm+ brez nekih stroškov:https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

hojnikb ::

bo pa strošek bencina in registracje/zavarovanja precej večji k pr cliotu ;)
#brezpodpisa

matobeli ::

Ja sej, more se dec odločt kaj išče. Ker če je Getz premajhen pol bo Clio II ista pašta. Kar je pa bolj kompleksnega od cliota, starejše od 15let in ni narejeno na japonskem pa ne vem, jaz ne bi :P

Sama registracija ni bistevno višja, cestni prispevek je isti kot pri 1.4 cliotu, samo zavarovanje bo pa ravno 50€ dražje.
Poraba je pa pač višja, sam če misli delat 25kkm letno z avtom za jurja pa pol...

zobnik ::

In pol te nategnejo, gledam cliota l.2004 1.5 dci 82KM, žre olja....1l/500km prav ste bral, tako prav prodajalec....ampak avto se bo prodal za 800-1000 evrov....fino, ker stroški za tako žretje olja so v višini 1000 evrov, že sama menjava obročkov, ojničnih, tesnil, + urejanje glave, cene so zdaj višje tud 20-30% pa to ni kaj rihtat....lepo ni kaj...take bi blo treba s policijo obiskat pa al vrne dnar al pa kr v avto in na hladno.

Utk ::

Po kateri definiciji te bi kdo nategnil, če ti prodajalec reče, da tolk žere?

zobnik ::

Dokler ti povejo in napišeš v pogodbo, sam v tem primeru ne bodo, ker avto pač žre olje in normalno gre.
Gre za okvaro, menjava motorja je ceneje oz. najboljš niš popravljat in na odpad.

Meee ::

vilonja je izjavil:

@Meee

Koliko pa kaj pokuri hyundai getz?


Ne spomnim se točne cifre. Rekel bi nekje med 5 in 6 l/100km, seveda odvisno od tvoje vožnje.

Drugače pa sploh ni tok majhen avto. Če dobi s 5 vrati se komot nekaj folka vozi notr. Mi smo tudi 4 odrasli šli na morje za vikend brez težav.

zobnik ::

Na regionalni vsak mlinček 1.1-1.4 pije 5-6l.

nokia6310 ::

Kolega se je odloču za Megana. Naj mi nekdo pove kaj je z Megani narobe? Majo kakšne skrite napake? Deasel ali bencin? Če se mene vpraša vsekakor bencin, ker je pri deaslu lahko več stvari za popravljat pa tudi nasplošno je vzdrževanje bistveno dražje. Enkrat mi je nekdo reku: Nemci ne bodo nikoli naredili tako udobnega avta kot ga naredijo francozi. Francozi pa ne bodo nikoli naredili tako zanesljivega avta kot ga naredijo nemci.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

nokia6310 je izjavil:

Kolega se je odloču za Megana. Naj mi nekdo pove kaj je z Megani narobe? Majo kakšne skrite napake? Deasel ali bencin? Če se mene vpraša vsekakor bencin, ker je pri deaslu lahko več stvari za popravljat pa tudi nasplošno je vzdrževanje bistveno dražje. Enkrat mi je nekdo reku: Nemci ne bodo nikoli naredili tako udobnega avta kot ga naredijo francozi. Francozi pa ne bodo nikoli naredili tako zanesljivega avta kot ga naredijo nemci.


Jaz ti lahko pvoem iz osebnih izkušenj... tam okrog 2017 sem kupil Megane II (onega z ritjo na L) za slabe 3 jurčke letnik 2006... še danes ga imam, v tem času sem menjal gume (250€) in naredil vlki servis (cca 300€) ter vsako leto naredim mali servis (cca 40€)... res pa je da delam letno od oka ene 8k kilometrov... oz. zdaj ga vozi tašča ker delam od doma.

Povprečno porabi sem imel 6,2l/100... res pa je da sem večinoma delal razdalje med 5-20km
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mojsterleo ::

nokia6310 je izjavil:

Kolega se je odloču za Megana. Naj mi nekdo pove kaj je z Megani narobe? Majo kakšne skrite napake?
Sodelavec je imel probleme z vžigom : stikalom za vžig in kartico. Pa na podvozju mu je večkrat odpadla neka zaščitna plastika in se je drsala ob tla.
PS: Hyundai Getz ima moj frend ampak je to res tok majhen avto... primeren samo za majhne ljudi. Jaz se konkretno stiskam na sprednjem zicu. Pa totaln plastik fantastik odznotrej k yugo 45.

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

nokia6310 je izjavil:

Kolega se je odloču za Megana. Naj mi nekdo pove kaj je z Megani narobe? Majo kakšne skrite napake? Deasel ali bencin?


si ti malo r3tardiran? Ker pišeš že kot r3tardiran. Deasel? Megan? Napiše se "Megane"
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

matobeli ::

Mrbit je pa slep :P

hojnikb ::

dizlski megan zna bit kr lepa vreca brez dna. Mislim, če znas sraufat in sourcat poceni dele, potem se vsaj relativno poceni vozis (ker je nizka poraba) ampak nek visek zanesljivosti pa to ni.

zobnik je izjavil:

Dokler ti povejo in napišeš v pogodbo, sam v tem primeru ne bodo, ker avto pač žre olje in normalno gre.
Gre za okvaro, menjava motorja je ceneje oz. najboljš niš popravljat in na odpad.


ni striktno nujno, da je poraba olja kaksna katastrovalna stvar. Lahko je kaksen leak kje (recmo valve cover) al pa pcv. Oboje se odpravi zelo poceni.
Če si pa diy-er, pa tudi batne obrocke ni nwm kaksna panika zamenjat. Je pa nekaj vec vlozka, kar se tice dela in materiala.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

V-i-p ::

Blinder je izjavil:

nokia6310 je izjavil:

Kolega se je odloču za Megana. Naj mi nekdo pove kaj je z Megani narobe? Majo kakšne skrite napake? Deasel ali bencin?


si ti malo r3tardiran? Ker pišeš že kot r3tardiran. Deasel? Megan? Napiše se "Megane"

Malo se umiri no, fant je slep.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

nokia6310 ::

matobeli je izjavil:

Mrbit je pa slep :P

Pa še res je!
Ko bi vsi slovnično pravilno pisali na slo-techu bi bil to vzorni portal za sloveniste!
Ok torej Renauld Megane ne Megan! Ampak važno je, da vsi veste za kaj gre!
In ja ni zajebancija res sem slep, kar sem že v ostalih temah napisal!

Zgodovina sprememb…

John Doe 71 ::

hojnikb je izjavil:

najlepšo clio mk2 (pomoznosti storia) k jo lahk dobiš. Seveda 1.2 motor, razn če se dela velike kilometre (potem pa itk delaš fail s tako malim budgetom).
Poceni kosi, mnozičen avto in brez večji problemov.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

3. avto pri hiši, mater, taki morajo biti res loaded. 2kEUR tudi meni ni nič, ampak kaj ko se avto ne vozi zastonj. Letno rabiš vsaj 500EUR.
Drugače pa dobri predlogi.

Jaz bi tudi kaj takega, ker tak avto je dejansko uporaben za vožnje v radiusu 5km od doma, pač trgovine, za AC to itak da ni, še vsak 100. avto na naših AC ne vem če je nižjega razreda. Ne pa moj 5 let star vreden 9-10kEUR, to ne morem nikamor z njim. Danes sem šel do pošte, če ne bi snežilo bi šel itak raje peš s paketom v rokah. Pa ravno ko hočem speljat in se postavim ob avto na desni, da lahko pridem na glavno cesto, pa me ravno takrat postavita dva v šah mat, na glavni cesti eden zavija noter, pa dve starejši ženski prideta do tega avta na moji desni in se mi začne drenjat tam v 20cm luknjo, ki sem jo pustil do avta, potem pa že neki prijema kljuko.
Pa WTF, kako boš odprl vrata, če je 20cm prostora, to moraš biti res glup. Itak da se počaka da grem ven, ali pa se zapelje avto ven in potem nalaga sopotnike. Mater kako so ljudje glupi.
Iz tega razloga jaz vedno parkiram tako, da imam vsaj leva vrata na krajnem parkirišču, da grem lahko kot gospod v avto ter da mi ne more noben butnit levih vrat. Ker enkrat mi je en pacient parkiral tudi na 15cm in mi še sedaj ni jasno kako sem sploh lahko prišel v avto, seveda sem pa moral dotakniti vrata ob vrata, tako da pri max 5 let starem avtu bi moral iskati druge rešitve, ali pisati mail vsem, ali pa poiskati neko peno.
Eno manjšo udrtino od vrat sem pa dobil v zadnja desna vrata že po 3 letih. Pa še pri vsakem avtu je bilo tako v roku 3 let. Pač je pacient, čeprav sem bil parkiran povsem na samem na krajni točki preč od firme, parkiral 30cm od mene, in ne da bi dal roko vmes kot normalen človek, je kar butnil z vrati, saj kaj pa boli njega za tisto razvalino od Passata 2000.

Sicer so pa parkirišča pri nas itak vsa preozka. Tako kot je zdaj so narejena za robote, ne pa za ljudi. Še če bi vsi obvladali parkiranje in bi si vsak vzel 2 minuti za parkiranje, so preprosto preozka, ker takoj zmanjka prostora da bi normalno odprl vrata do druge stopnje pa da bi ostalo še 10cm prostora, kar je zame minimalno še sprejemljivo. Če je med tremi avti še ok, se v celi vrsti sigurno enkrat zatakne in so nekateri na 20cm razdalje. Edino parkirišča za invalide so dovolj široka, ampak kaj ko so tudi zdravi ljudje invalidi v glavo.

Zgodovina sprememb…

mojsterleo ::

Glede zaparkiranja klasičen problem. Tudi pri nas. Če te zaparkirajo se pač presedeš s sovoznikovega sedeža. Druga rešitev je da kupiš avto, ki na vratih nima natrpane fenci izbočene nepotrebne plastike, ki pri odprtju ovira vhod v avto. Tretja rešitev je pa da si kupiš visok avto Berlingota, Kangooja, kjer v avto vsedaš v stoje.

zobnik ::

Seat Ibiza bo boljša izbira
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

nokia6310 ::

Ok sploh ni slab avto samo evo že dva stikala menjat za okno na sovoznikovi strani pa za nastavljanje ogledal. Ni to ne vem kak strošek, če je samo to narobe.

nokia6310 ::

Kolega sem prepričal naj vzame rajši Passata. Je precej izven tega ranga pa vseeno. Avto za svoja leta in highline opremo ni slab. Kaj pravite na to? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Utk ::

Sem mislil, da iščeš za prijatlja. Če samo za kolega, potem ok.

matobeli ::

Tole je bolj za neprijatelja.

Bud_Bundy ::

Vedno te hoče en kolega prepričat, da kupi passata. To je ena od življenskih preizkušenj.

nokia6310 ::

A ste lahko malo bolj konkretni? Če bi za Megana napisali tako bi še verjel. Kaj pa manjka temu Passatu razen to, da je malo v letih in da ima nekaj kilometorv za sabo? Pelje se lepo stokrat boljše kot Megane. Ma higheline opremo katere Megane še videl ni v tistih letih. Ma tudi gretje sedežev kar je za tista leta res presenetljivo. Klima in gretje delata bp kot morata. So pa malenkosti katerih ne morem vedet.

chucki ::

Ce ga ne moti da ima 400k km sigurno
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

nokia6310 ::

Saj jih nima. Sem na avtolog-u preveril. Al tut njemu ni za zaupat?

hojnikb ::

nope, ker avtolog meri kilometre sele od leta ~2015.
#brezpodpisa

RatedR ::

Kupi enga Golfa 4, 1.9 TDI motor z manj kot 250.000 prevoženimi ;) nimaš kaj zgrešit, le na rjo pazi. Mala poraba, poceni vzdrževanje, zmogljiv motor, kvalitetno narejen in še mnogo več!
Raznih drugih mlinčkov, predvsem azijskih se pa izogibaj na daleč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RatedR ()

mojsterleo ::

Tole je kr dober avto za mali dnar
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Imamo enega v firmi s tem motorjem in je res udoben in lepo pela. Zadnji brisalec te stane okrog 200 eur torej si znotraj budgeta, drugače pa zgleda ok.

hojnikb ::

RatedR je izjavil:

Kupi enga Golfa 4, 1.9 TDI motor z manj kot 250.000 prevoženimi ;) nimaš kaj zgrešit, le na rjo pazi. Mala poraba, poceni vzdrževanje, zmogljiv motor, kvalitetno narejen in še mnogo več!
Raznih drugih mlinčkov, predvsem azijskih se pa izogibaj na daleč.


taksni golfi so z nasih cest z zdavanj zginal.
#brezpodpisa

matobeli ::

Ah kje, polno jih je.

Nokia: Ta model pasata je verjetno najbolj podvržen zbijanju kilometrov ali pa vsaj v top 10, pa to niti ni vse, avtomatski menjalnik z veliko kilometri in leti kar kliče po 1-2k servisa, enako z mašino ki bo zahtevala bistveno več vzdrževanja kot nek manjši bencinar. Prav tako veliko opreme pomeni veliko stvari ki počas začne odpovedovat.

Sicer so ti avti še dobro narejeni in bo morda vse OK, ampak v roku 5let je verjetnost da vržeš not še dodatna 2jurja kar velika.

Zanemarit ne smeš tudi višjega cestnega prispevka, višje zavarovalne premije, dražji potrošni materjal (bremze/gume/podvozje)...

Tak avto se kupi če znaš kaj sam popravit, če imaš kolega mehanika in če veš kdaj se ga moraš nujno znebit :))

RatedR ::

hojnikb je izjavil:

taksni golfi so z nasih cest z zdavanj zginal.

jaz jih vidim vsak dan na cesti, ne zdaj 10 vsak dan ampak so definitivno še

hojnikb ::

RatedR je izjavil:

hojnikb je izjavil:

taksni golfi so z nasih cest z zdavanj zginal.

jaz jih vidim vsak dan na cesti, ne zdaj 10 vsak dan ampak so definitivno še


govorim o lepih mk4 golfih z ~200kkm.
Good luck iz iskanjem taksnega rabljenga, ne da bi mel zasoljeno ceno.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avta za -+2000 evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22124056 (1560) KTr1sk
»

Rabim nasvet pri nakupu prvega avta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
1128677 (5921) hojnikb
»

Nakup avta - 2ic (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
675268 (3878) matobeli
»

Avto za 1000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15328734 (23961) Heavy

Več podobnih tem