» »

Podopustniška depresija

Podopustniška depresija

«
1
2

enemon ::

Mislim, da je tole zdaj kar precej aktualno. Ugotavljam, da je veliko ljudi ob koncu dopusta kar nekako depresivnih. Ni jim za v službo, živčni pa so že kar nekaj dni pred službo, zato imajo tudi pokvarjen dopust. Ne vedo, kaj jih čaka, ko pridejo nazaj v službo. Ali je to normalno ali pa je mogoče znak, da je potrebno menjati službo ali celo poklic? Imate sami podobne občutke ob koncu dopusta?

Ganon ::

Seveda ti ni vseeno, če si nekaj tednov užival, skozi celoten dan počel stvari, ki te veselijo, potem pa znova zapadeš v osem-in-več-urno rutino, ki je del tvojega življenja samo zato, ker smo si zamislili sistem, v katerem denar igra glavno vlogo, brez njega pa ne preživiš. Ljudi, ki hodijo z veseljem v službo, je morda par odstotkov.

Kayzon ::

Ganon je izjavil:

Seveda ti ni vseeno, če si nekaj tednov užival, skozi celoten dan počel stvari, ki te veselijo, potem pa znova zapadeš v osem-in-več-urno rutino, ki je del tvojega življenja samo zato, ker smo si zamislili sistem, v katerem denar igra glavno vlogo, brez njega pa ne preživiš. Ljudi, ki hodijo z veseljem v službo, je morda par odstotkov.


Kdo ti pa brani da med delovnim tednom uzivas v stvareh ki te veselijo? A bos rekel da uzivas samo enkrat letno tista dva tedna ko si na morju? :|:))

Ganon ::

Kayzon je izjavil:

Kdo ti pa brani da med delovnim tednom uzivas v stvareh ki te veselijo? A bos rekel da uzivas samo enkrat letno tista dva tedna ko si na morju? :|:))


Koliko časa imaš med delovnim tednom za stvari, ki te dejansko veselijo? V primerjavi z daljšim dopustom? Lahko sešteješ 1+1?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

enemon ::

Ganon je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Kdo ti pa brani da med delovnim tednom uzivas v stvareh ki te veselijo? A bos rekel da uzivas samo enkrat letno tista dva tedna ko si na morju? :|:))


Koliko časa imaš med delovnim tednom za stvari, ki te dejansko veselijo? V primerjavi z daljšnim dopustom? Lahko sešteješ 1+1?


Ja, recimo šiht 10 ur, vožnja tja in nazaj in priprave na šiht 2 uri, razvažanje otrok in ukvarjanje z njimi 3 ure, higiena in obroki 2 uri = 17 ur, spati moraš 8 ur, kar pomeni, da si že v minusu eno uro dnevno, kaj šele, da bi imel kaj časa zase.

kriptobog ::

To je isti k kot ponedeljek, ko vsi travmirajo v nedeljo. Pac ni ponedeljek kriv, ampak vasa sluzba. Kak ti je to dopust, da imas pokvarjen dopust, ker mislis na sluzbo?! To sploh ni dopust lol.

ubermensch ::

Najdi si službo, ki ti ni v muko in je kolikor toliko zanimiva. Ne rabi ti biti niti v največje veselje, ampak, da s takim težkim srcem greš v služba pa tudi ni vzdržljivo na dolgi rok.

Pinturicchio ::

Ganon je izjavil:

Seveda ti ni vseeno, če si nekaj tednov užival, skozi celoten dan počel stvari, ki te veselijo, potem pa znova zapadeš v osem-in-več-urno rutino, ki je del tvojega življenja samo zato, ker smo si zamislili sistem, v katerem denar igra glavno vlogo, brez njega pa ne preživiš. Ljudi, ki hodijo z veseljem v službo, je morda par odstotkov.

+1, ni več kaj dodati....

mojsterleo ::

Sam ugotavljam predvsem to, da je letni dopust zgolj neka mehanska, izmišljena 'potreba' po 'oddihu'. Še dodatno moteča omejitev je to, da mora biti na poletne mesece, saj imajo takrat vsi letne dopuste in je s tem manj dela. Npr. da bi si sam določil termin letnega dopusta vsaj v mojem primeru odpade.
Tako je to pač prisila da se 'nekam daš'.

Razumem op-ja glede depresije na dopustu. Še posebno pomoje prizadane ljudi (take kot sem jaz), ki imajo z dopusti malo izkušenj. In potem ko greš končno nekam in nekaj vidiš je tist 'vau' trenutek ki si želiš da bi trajal večno...

IL_DIAVOLO ::

Večina folka na "dopustu" pride komaj k sebi, kaj sele da bi dejansko poceli tisto kar jih dejansko veseli.

Ta podopustniska depresija je dejansko lenoba, ki se je folk navadi po lezernem dopustu, ker za kaj drugega niti nimajo energije.

To da nesrečen folk na dopustu fura nek svoj high-life po celoletnem hlapcevskem low end jobu, je cisto napačna predstava, ki je zrastla na zelniku instagramarjev in blogerjev.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: enemon ()

kriptobog ::

ma ta ima se moze se na dopustu je cisto slovenska fora ze izpred instagrama. Mi je slo na bruhanje kak so se letos slovencki metali ven. V trgovini pa pretvarjali cene in pili Uniona, ki so ga pripeljali s seboj, ker na otoku v titem malem marketu je bil ood slo piva samo Lasko :))

enemon ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Večina folka na "dopustu" pride komaj k sebi, kaj sele da bi dejansko poceli tisto kar jih dejansko veseli.

Ta podopustniska depresija je dejansko lenoba, ki se je folk navadi po lezernem dopustu, ker za kaj drugega niti nimajo energije.

To da nesrečen folk na dopustu fura nek svoj high-life po celoletnem hlapcevskem low end jobu, je cisto napačna predstava, ki je zrastla na zelniku instagramarjev in blogerjev.


Sori, sem ponesreči stisnil izbris.

Ja, to tudi jaz opažam, da prvi teden dopusta prihajam k sebi in ni od mene nič kljub nevemkakšnim planom. Drug teden pa sem že živčen zaradi službe.

kuall ::

stvar je taka stoji pa tako. dokler nisem hodil v redno službo , ki ima pač hud tempo, si nisem znal predstavljat, zakaj se raja tako veseli teh 2 tednov v letu. zdelo se mi je bedasto, da celo leto živiš za 2 tedna, ostale tedne pa trpiš. prve leta v šihtu še vedno nisem razumel tega, dopustsem si jemal po 1 dan. pol pa me je ene par let zapored zadel tisti fajn občutek, ko se ti začne 2 tedenski dopust, ker je to taka sprememba, da te samo ta sprememba sama od sebe tako zadane in zasvoji, da se potem kot đanki celo leto spet veseliš, da te bo spet zadelo naslednje leto.

ko pa se mi je letos nehal dopsut sem si rekel, da je biti naspan tako neverjetno važna stvar, da bom po dopustu hodil spat ob 21h, da bom pač vsak dan na polno naspan. še ni uspelo, bo pa enkrat.

saj imaš proste vikende vsak teden, ki so mini dopusti, ampak feeling pa ni isti, kot ko si na dopustu, ker ne moreš čist odklopit, ker si ves čas po malem živčen, ker veš, da bo treba iti spet v stresno delo v ponedeljek. je pa vsako delo stres, razlika je samo v tem, kako so ena dela dolgočasna, ena pa zanimiva. delo brez stresa pa po moje težko najdeš.

opažam, da jih veliko prakticira takole: 2 tedna dopust,a pride nazaj delat za kak teden, pol pa še 2 tedna dopusta. ni slabo. ali pa 1 teden, 1 teden delaš, še 1 teden dopusta, 1 teden delaš, še 2 tedna dopusta. to pa so potem že kar oreng počitnice. po moje bi bilo človeško, da bi imeli celo poletje frej kot šolarji, šele potem bi se res spočili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

dexterboy ::

khm... eno neobvezno vprašanje; zakaj si vzamete dopust zgolj in samo dva tedna? Zakaj ga ne vzamete raje tri tedne?
Sej nočem pametovati, ampak eno leto sem za foro naredil točno to, vzel 3 tedne v kosu. Rezultat? Čista Nirvana! Takrat sem ugotovil, da sta dva tedna PREMALO, da se človek spočije in pride k sebi ter zadiha na polno ;)
Za vse, ki jim je pa služba v veselje, pa imam samo eno vprašanje; čemu sploh koristite dopust, če je pa služba ah in sploh in oh? :)))
Dodatek; ja, tudi jaz nisem bil nič boljši pri koriščenju 14 dnevnega dopusta. Da me ne bo kdo narobe razumel...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

enemon ::

dexterboy je izjavil:

khm... eno neobvezno vprašanje; zakaj si vzamete dopust zgolj in samo dva tedna? Zakaj ga ne vzamete raje tri tedne?
Sej nočem pametovati, ampak eno leto sem za foro naredil točno to, vzel 3 tedne v kosu. Rezultat? Čista Nirvana! Takrat sem ugotovil, da sta dva tedna PREMALO, da se človek spočije in pride k sebi ter zadiha na polno ;)
Za vse, ki jim je pa služba v veselje, pa imam samo eno vprašanje; čemu sploh koristite dopust, če je pa služba ah in sploh in oh? :)))


Kje pa še dobiš tri tedne? Da jaz omenim nadrejenemu tri tedne v kosu, mi samo reče, če sem v redu. Še tista dva tedna me gnjavijo po telefonu, zadnjih par let ga pa kar izklopim.

dexterboy ::

@enemon; dolgoletni prijatelj me je naučil eno stvar, ki se mi je sprva zdela indikator njegovih težav v glavi, dokler nisem enkrat nehote pristal na bolniški, ker se je vnel živec in me ni bilo 3 tedne. Rekel mi je: "če ne morejo brez tebe, pa naj zaprejo banko." Imel je še kako prav. In zato sprašujem tudi tebe; da se ti kaj zgodi, PA NE ŽELIM, NITI POD RAZNO, in pristaneš za en mesec na bolniški, bo ZAPRLI firmo, ker te ne bo??? Naj raje šef zaposli še enega delavca, ne pa da mori tebi, da moraš delati. S takšnimi sociopati in psihopati je treba samo na kol pa zažgati na grmadi!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

PacificBlue ::

Jaz si vzamem dopust dva tedna, potem grem za en teden v sluzbo, nato pa se en teden dopusta.
Bi si pa lahko vzel tri tedne skupaj. Zaenkrat mi tako ustreza.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

enemon ::

dexterboy je izjavil:

@enemon; dolgoletni prijatelj me je naučil eno stvar, ki se mi je sprva zdela indikator njegovih težav v glavi, dokler nisem enkrat nehote pristal na bolniški, ker se je vnel živec in me ni bilo 3 tedne. Rekel mi je: "če ne morejo brez tebe, pa naj zaprejo banko." Imel je še kako prav. In zato sprašujem tudi tebe; da se ti kaj zgodi, PA NE ŽELIM, NITI POD RAZNO, in pristaneš za en mesec na bolniški, bo ZAPRLI firmo, ker te ne bo??? Naj raje šef zaposli še enega delavca, ne pa da mori tebi, da moraš delati. S takšnimi sociopati in psihopati je treba samo na kol pa zažgati na grmadi!


Tole se strinjam. Če cela firma sloni na enem podplačanem delavcu, je nekaj močno narobe. Gre se pa za to, da ti dajo neko gnilo plačo, pa že mislijo, da so te kupili.

kuall ::

saj bo delal namesto mene kdo ampak bo naredil štalo ali pa mu bo vzelo 10x dlje, ker ne pozna stvari. raje vidim, če noben ne dela mojega dela, da mene počaka. 3 tedne bi šlo ja, ni slaba ideja. vsekakor najbolje pokurit ves dopust poleti, če greš vmes kak teden delat in nimaš 1 mesec skupaj pa tudi ni tako hudo.

nirburu ::

Rat race is a bitch.

2-3 tedne se namakat v blagi vodi, jesti fine reči, telefon na off, seksati cele dneve ...
vs.
8-10 ur dnevno ponujat izdelke in storitve za neskončne mase useless eaterjev.

Vsaj nekaj vam povem. Ravnozemljaši se manj obremenjujejo s tem.

dexterboy ::

Kaj si pa zdej hotel povedati s tem???
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

streki ::

Še obstojamo radni narod s tremi tedni dopusta :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: streki ()

nirburu ::

dexterboy je izjavil:

Kaj si pa zdej hotel povedati s tem???


Alternativci vseh vetrov imajo morda nekoliko bolj sproščen lajf.
Če loviš samo Tesle, normie spoštovanje in dvotedenske dopuste na kanarskih, pač treba zavihat rokave in pljuskniti glavo v drek.

enemon ::

nirburu je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Kaj si pa zdej hotel povedati s tem???


Alternativci vseh vetrov imajo morda nekoliko bolj sproščen lajf.
Če loviš samo Tesle, normie spoštovanje in dvotedenske dopuste na kanarskih, pač treba zavihat rokave in pljuskniti glavo v drek.


Samo tudi alternativci rabijo nek dohodek? Kakšen misliš, da je top alternativni način življenja?

l0g1t3ch ::

Za 3 tedne na dopust in boli me kurac. To je tisto pravo :)

nirburu ::

@enemon
Seveda. Samo 60k€ Teslo nimajo v mislih. Svojim prijateljem se dokazujejo drugače.
Jasno. Ne morejo vsi biti alternativci. Rabimo tudi podganske dirkače. Vsak bo moral sprejeti svojo usodo.

l0g1t3ch ::

nirburu je izjavil:

@enemon
Seveda. Samo 60k€ Teslo nimajo v mislih. Svojim prijateljem se dokazujejo drugače.
Jasno. Ne morejo vsi biti alternativci. Rabimo tudi podganske dirkače. Vsak bo moral sprejeti svojo usodo.


Mal narobe imaš to.

nirburu ::

Kako pa?

l0g1t3ch ::

Najbl obremenjeni z vrnitvijo na delo so ponavadi tisti, ki se borijo za preživetje.
Ne tisti, ki so odkartali 60k za kup pleha.

Tisti k rabijo značko pred bajto pa tudi če se je samo zelje in krompir so bolj v rangu rabljenih pasatov za 10 do 20k.

Samo moja opažanja :)

Ampak jaz vozim avto, ki je vreden verjetno samo še eno mojo plačo :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

enemon ::

nirburu je izjavil:

@enemon
Seveda. Samo 60k€ Teslo nimajo v mislih. Svojim prijateljem se dokazujejo drugače.
Jasno. Ne morejo vsi biti alternativci. Rabimo tudi podganske dirkače. Vsak bo moral sprejeti svojo usodo.


Kaj pol ti alternativci dejansko počnejo, koga misliš s tem? Influencerje, youtuberje ali hipije na socialkah?

jest10 ::

dexterboy je izjavil:


Za vse, ki jim je pa služba v veselje, pa imam samo eno vprašanje; čemu sploh koristite dopust, če je pa služba ah in sploh in oh? :)))

Ne razumem, kje ti vidiš v tem kakšen problem.
Tudi če je nekomu služba oh in sploh užitek, želiš kdaj narediti tudi kakšno zadevo, ki nima veze z delom. Pa nima veze, a je to urejanje vrta, ali enomesečno potovanje

hipertija ::

Dobri so tudi tisti, ki si vzamejo 15 dni fraj - torej tri tedne, potem pa pride nazaj in jokca, kako bo spet "celo leto" čakal na nov dopust in hkrati se s solzami v očeh pohvali, koliko je zapravil. Ker seveda nima več skoraj nič dopusta, koristi bolniške, a kaj ko ne sme dlje kot meter od svojega doma. Dobri so tudi tisti, ki si jemljejo kredit za dopust, ker mora obvezno na morje za 2 tedna, ker so pač sosedi šli, pa moramo še mi. Zakaj ne bi raje - če že moraš - eno leto izpustil in denar, ki bi ga odplačeval za kredit, shranil za dopust naslednje leto in se tako ne bi zadolžil, ker se hitro zaciklaš? Ok trenutno res neprimeren čas, ampak v stabilnih letih?
Osebno preferiram večkrat po malem, saj s tem večkrat prekineš rutino in se imaš še "česa veselit". Hkrati lažje vidiš, koliko si lahko privoščiš na naslednjem oddihu. Osebno sem bil enkrat na tedenskem dopustu, dva podaljšana vikenda + še dva podaljšana me čakata september, oktober in konec leta spet daljši. Spakiraš v sredo, v četrtek po službi odrineš, morda kakšno urco prej, in imaš do nedelje zvečer lep oddih. Hkrati se ti v ne nabere preveč dela v službi, tako da se med temi oddihi ne bojim razmišljati o tem, kaj bo, ko se vrnem.
To, da ti je iz dopusta v službo muka, še nekako zastopim, ker se človek hitro navadi lahko lagodja - ne razumem pa, kako lahko že v nedeljo kruli po želodcu za ponedeljek - ker to je znak, da moraš menjati službo!!!
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

c3p0 ::

Sicer ne delam "9-5", bolj sam svoj šef. Si pa raje jemljem krajše dopuste, podaljšan vikend, tam 4 dni, večkrat na leto. Ko prideš iz enega, že imaš bukiranega drugega in ni nobene depresije. Razmišljam o digital nomad lifestyle.

Homelander ::

enemon je izjavil:

spati moraš 8 ur

Kdo pa ima danes še čas spati 8 ur tistih 5 delovnih dni. Med tednom jaz spim 23h-5h, če se ne izide pa 0h-5h. Pa še to itak ni v kosu, kdor je gledal začetek serije The Old Man, ve kaj mislim (2x čez noč na stranišče, čez vikend ko spim 8 ur je to že 3x).

Zgodovina sprememb…

chucki ::

Jaz imam dopust po dopustu ker sem 10 dni v izolaciji :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Horas ::

enemon je izjavil:

Ganon je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Kdo ti pa brani da med delovnim tednom uzivas v stvareh ki te veselijo? A bos rekel da uzivas samo enkrat letno tista dva tedna ko si na morju? :|:))


Koliko časa imaš med delovnim tednom za stvari, ki te dejansko veselijo? V primerjavi z daljšnim dopustom? Lahko sešteješ 1+1?


Ja, recimo šiht 10 ur, vožnja tja in nazaj in priprave na šiht 2 uri, razvažanje otrok in ukvarjanje z njimi 3 ure, higiena in obroki 2 uri = 17 ur, spati moraš 8 ur, kar pomeni, da si že v minusu eno uro dnevno, kaj šele, da bi imel kaj časa zase.


priprave na šiht 2h? kaj si (pri)madonna ali kaj :D z mojo se skup zrihtama v 10min, potem otroka 10min pol pa pičimo. al samo rpetiravaš ko ena baba?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

njyngs ::

Homelander je izjavil:

enemon je izjavil:

spati moraš 8 ur

Kdo pa ima danes še čas spati 8 ur tistih 5 delovnih dni. Med tednom jaz spim 23h-5h, če se ne izide pa 0h-5h. Pa še to itak ni v kosu, kdor je gledal začetek serije The Old Man, ve kaj mislim (2x čez noč na stranišče, čez vikend ko spim 8 ur je to že 3x).

Arnold Švarce Nigger je enkrat rekel, in ne zajebavam, tole: "Sleep faster". Če maš 5 ur in rabiš 8 ur spanja pač spiš hitreje! ;)
Vir:
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Horas ::

jp, drži kot pribito. samo moraš potem pazit vnos kofeina, da je čimbolj zgodaj. in da si res zmatran, drugače ne boš spal "hitro".
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Egidij88 ::

Ha, s tem imam jaz težave v zadnjemu času. Lahko si vzamem čas za spanje, recimo od 21:30 do 5:00, ampak ne spim trdno. Boljše bi bilo, da bi spal samo kakih 5 ali 6 ur pa da takrat spim kot ubit. Zavidam folku, ki ima on/off stikalo.

l0g1t3ch ::

mojsterleo je izjavil:

Sam ugotavljam predvsem to, da je letni dopust zgolj neka mehanska, izmišljena 'potreba' po 'oddihu'. Še dodatno moteča omejitev je to, da mora biti na poletne mesece, saj imajo takrat vsi letne dopuste in je s tem manj dela. Npr. da bi si sam določil termin letnega dopusta vsaj v mojem primeru odpade.
Tako je to pač prisila da se 'nekam daš'.

Razumem op-ja glede depresije na dopustu. Še posebno pomoje prizadane ljudi (take kot sem jaz), ki imajo z dopusti malo izkušenj. In potem ko greš končno nekam in nekaj vidiš je tist 'vau' trenutek ki si želiš da bi trajal večno...


Nimaš družine in kakih svojih hobijev ali želja kam odpotovati?

hipertija je izjavil:

Dobri so tudi tisti, ki si vzamejo 15 dni fraj - torej tri tedne, potem pa pride nazaj in jokca, kako bo spet "celo leto" čakal na nov dopust in hkrati se s solzami v očeh pohvali, koliko je zapravil. Ker seveda nima več skoraj nič dopusta, koristi bolniške, a kaj ko ne sme dlje kot meter od svojega doma. Dobri so tudi tisti, ki si jemljejo kredit za dopust, ker mora obvezno na morje za 2 tedna, ker so pač sosedi šli, pa moramo še mi. Zakaj ne bi raje - če že moraš - eno leto izpustil in denar, ki bi ga odplačeval za kredit, shranil za dopust naslednje leto in se tako ne bi zadolžil, ker se hitro zaciklaš? Ok trenutno res neprimeren čas, ampak v stabilnih letih?
Osebno preferiram večkrat po malem, saj s tem večkrat prekineš rutino in se imaš še "česa veselit". Hkrati lažje vidiš, koliko si lahko privoščiš na naslednjem oddihu. Osebno sem bil enkrat na tedenskem dopustu, dva podaljšana vikenda + še dva podaljšana me čakata september, oktober in konec leta spet daljši. Spakiraš v sredo, v četrtek po službi odrineš, morda kakšno urco prej, in imaš do nedelje zvečer lep oddih. Hkrati se ti v ne nabere preveč dela v službi, tako da se med temi oddihi ne bojim razmišljati o tem, kaj bo, ko se vrnem.
To, da ti je iz dopusta v službo muka, še nekako zastopim, ker se človek hitro navadi lahko lagodja - ne razumem pa, kako lahko že v nedeljo kruli po želodcu za ponedeljek - ker to je znak, da moraš menjati službo!!!


Taki kratki dopustki so sicer čisto ok, mora pa vsaj zame biti tud en daljši, ne nujno poleti.
Ker da nekam dlje potuješ se ne splača če imaš na voljo samo en teden.
Pa tudi sicer je fino imet z družino kdaj po tri tedne skupaj dopusta.

Je pa na žalost to privilegij, ker že 30 dni dopusta je redkost kaj šele več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

Pahuljone ::

Ne hodit na dopust.

c3p0 ::

Kvaliteta spanja je odvisno od količine globokega spanca. Arnie is right.

hipertija ::

Če imaš samo 21 dni dopusta kot jaz, več krajših in en daljši dopust ne pride v upoštev, s 30+ pa bi seveda z veseljem .)
Prekle za kurnk

Ganon ::

hipertija je izjavil:

Če imaš samo 21 dni dopusta kot jaz, več krajših in en daljši dopust ne pride v upoštev, s 30+ pa bi seveda z veseljem .)


No, realno nisi odvisen samo od letnega dopusta. Ena izmed opcij so nadure, za katere se lahko dogovoriš, da jih bo raje koristil. Zase vem, da mi velikokrat prosti čas pomeni mnogo več od dodatnega zaslužka.

nirburu ::

enemon je izjavil:

nirburu je izjavil:

@enemon
Seveda. Samo 60k€ Teslo nimajo v mislih. Svojim prijateljem se dokazujejo drugače.
Jasno. Ne morejo vsi biti alternativci. Rabimo tudi podganske dirkače. Vsak bo moral sprejeti svojo usodo.


Kaj pol ti alternativci dejansko počnejo, koga misliš s tem? Influencerje, youtuberje ali hipije na socialkah?


Malo vsega.

stara mama ::

enemon je izjavil:

Mislim, da je tole zdaj kar precej aktualno. Ugotavljam, da je veliko ljudi ob koncu dopusta kar nekako depresivnih. Ni jim za v službo, živčni pa so že kar nekaj dni pred službo, zato imajo tudi pokvarjen dopust. Ne vedo, kaj jih čaka, ko pridejo nazaj v službo. Ali je to normalno ali pa je mogoče znak, da je potrebno menjati službo ali celo poklic? Imate sami podobne občutke ob koncu dopusta?

Hudo ti je življenje, če ti je največja skrb podopustniška depresija.
Res, sočustvujem...
Predlagam minuto tišine za našega v mukah trpečega tovariša, danes ob 13.00

issak ::

kuall je izjavil:

saj imaš proste vikende vsak teden, ki so mini dopusti


V soboto si crknjen od celega tedna in približno prideš k sebi, malo pospraviš doma ker čez teden ni časa, v nedeljo lahko res greš na kakšen izlet, ampak pazi da prideš pravočasno domov, da se lahko spočiješ za na šiht naslednji dan.

Jaki je to "mini dopust".
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

enemon ::

Horas je izjavil:

enemon je izjavil:

Ganon je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Kdo ti pa brani da med delovnim tednom uzivas v stvareh ki te veselijo? A bos rekel da uzivas samo enkrat letno tista dva tedna ko si na morju? :|:))


Koliko časa imaš med delovnim tednom za stvari, ki te dejansko veselijo? V primerjavi z daljšnim dopustom? Lahko sešteješ 1+1?


Ja, recimo šiht 10 ur, vožnja tja in nazaj in priprave na šiht 2 uri, razvažanje otrok in ukvarjanje z njimi 3 ure, higiena in obroki 2 uri = 17 ur, spati moraš 8 ur, kar pomeni, da si že v minusu eno uro dnevno, kaj šele, da bi imel kaj časa zase.


priprave na šiht 2h? kaj si (pri)madonna ali kaj :D z mojo se skup zrihtama v 10min, potem otroka 10min pol pa pičimo. al samo rpetiravaš ko ena baba?


Vožnja tja in nazaj IN priprave na šiht ;) malo bolj natančno brati ;)

Invictus ::

Če imaš podopustniško depresijo, pač ne greš na dopust...

Kaj je tukaj nejasnega?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IL_DIAVOLO ::

Egidij88 je izjavil:

Ha, s tem imam jaz težave v zadnjemu času. Lahko si vzamem čas za spanje, recimo od 21:30 do 5:00, ampak ne spim trdno. Boljše bi bilo, da bi spal samo kakih 5 ali 6 ur pa da takrat spim kot ubit. Zavidam folku, ki ima on/off stikalo.


Jaz pa sem ljubosumen na ljudi, ki se zbujajo brez budilke. Jaz imam pa tako globok spanec, da me živi bog ne prebudi.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dopust vprašanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13418286 (8570) MadMicka
»

Dopust - pa ga res pametno izkoriščate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15616407 (10529) Gama
»

Prekinitev dopusta kar sredi dopusta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7210045 (7049) Arzen28
»

Nalaganje dela za na dopust (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9912557 (8925) Utk
»

kje je čar morja? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26143007 (35383) opeter

Več podobnih tem