» »

Podopustniška depresija

Podopustniška depresija

1
2
»

Jerry000 ::

Ne grem na dopust, problem solved :D

Horas ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Egidij88 je izjavil:

Ha, s tem imam jaz težave v zadnjemu času. Lahko si vzamem čas za spanje, recimo od 21:30 do 5:00, ampak ne spim trdno. Boljše bi bilo, da bi spal samo kakih 5 ali 6 ur pa da takrat spim kot ubit. Zavidam folku, ki ima on/off stikalo.


Jaz pa sem ljubosumen na ljudi, ki se zbujajo brez budilke. Jaz imam pa tako globok spanec, da me živi bog ne prebudi.


saj to ni nič takega če imajo stalni isti urnik. če delaš 2/3 izmene je pa že drgač. telo se vse navadi tudi spanja
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

zobnik ::

Zato pa eni ne hodmo na dopust, ampak na izlete, zjutraj greš, zvečer prideš pa vse ostalo normalno gre naprej in se nimaš kaj sekirat,.

Ganon ::

zobnik je izjavil:

Zato pa eni ne hodmo na dopust, ampak na izlete, zjutraj greš, zvečer prideš pa vse ostalo normalno gre naprej in se nimaš kaj sekirat,.


dopúst -a m (ȗ)
dovoljena začasna prekinitev dela, službe

Na dopustu si v vsakem primeru. Avtor govori o tem.

Glugy ::

Invictus je izjavil:

Če imaš podopustniško depresijo, pač ne greš na dopust...

Kaj je tukaj nejasnega?!?!?!

Eni ste pa res agresivni. Pač niso vsi ljudje ti / tvoj mehurček ljudi okol tebe.

kuall ::

Glugy je izjavil:

Invictus je izjavil:

Če imaš podopustniško depresijo, pač ne greš na dopust...

Kaj je tukaj nejasnega?!?!?!

Eni ste pa res agresivni. Pač niso vsi ljudje ti / tvoj mehurček ljudi okol tebe.

hotel je bit duhovit pa mu ni uspelo.
na njegovo izjavo se da zlahka ali pa niti ne odgovorit ampak komu se da tratit čas.

Netrunner ::

enemon je izjavil:

Imate sami podobne občutke ob koncu dopusta?

Pri meni je obratno :) saj po 14 dnevnem aktivnem dopustu komaj čakam službo zato, da se lahko malo odpočijem.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

ripmork ::

enemon je izjavil:

Mislim, da je tole zdaj kar precej aktualno. Ugotavljam, da je veliko ljudi ob koncu dopusta kar nekako depresivnih. Ni jim za v službo, živčni pa so že kar nekaj dni pred službo, zato imajo tudi pokvarjen dopust. Ne vedo, kaj jih čaka, ko pridejo nazaj v službo. Ali je to normalno ali pa je mogoče znak, da je potrebno menjati službo ali celo poklic? Imate sami podobne občutke ob koncu dopusta?

Zoprn občutek, ko se končuje dopust je kar folklora, se mi zdi. Prvi dan službe pa ponavadi vedno beden (tudi če si sicer zadovoljen s službo), ker v tistih dveh (ali več) tednih človek kar malo "zakrni". Potem pa zalaufa in je naslednji dan ponavadi že precej lažje. Kolikor opažam pri ostali družbi je to kar normalno, ja.

Rahlo depresivnih nekaj dni sem doživel, ko sem pred leti po dveh tednih v precej oddaljenih krajih (ZDA) prišel nazaj v Slo in sem rabil kar nekaj časa, da sem psihično predelal razliko. Nekako sem doživljal čudno intenzivno nostalgijo za pravkar obiskanim precej drugačnim svetom (čeprav dvomim, da bi hotel živet tam). Mogoče samo, ker nisem vajen dolgih potovanj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Kapitan Jack ::

Najbrz bo tudi problem, ker se jih vecina vrne v sluzbo v ponedeljek, namesto da se vrnejo tam v sredo in potem pac komaj cakajo petek in vikend.

Slabo placana sluzba, kopica nepomebnega dela, obcutek manjvrednosti ki izaja iz nepomembnih taskov, tezki kolegi vse to je en del depresije, ki se ne pojavi po dopustu, ampak je tam, prisotna ze ves cas, a kaj ko "moras delati". Po dopustu si pac se bolj depresiven, ker si imel casa razmisljati o tej depresiji in videl, da je zivljenje lahko tudi lepo in drugacno, kot ga je navajena vecina.

Odpoved ali bolniska in se spravit skupaj, to je recept.

kriptobog ::

zobnik je izjavil:

Zato pa eni ne hodmo na dopust, ampak na izlete, zjutraj greš, zvečer prideš pa vse ostalo normalno gre naprej in se nimaš kaj sekirat,.


Tudi na dopustu se nimaa kaj sekirat.

zobnik ::

Vračam se zvečer domov, medtem ko eni se pripravljajo za spanje v kombiju, kampu v šotoru, a to je za vas dopust, za mene to ni dopust žal.

kuall ::

Netrunner je izjavil:

enemon je izjavil:

Imate sami podobne občutke ob koncu dopusta?

Pri meni je obratno :) saj po 14 dnevnem aktivnem dopustu komaj čakam službo zato, da se lahko malo odpočijem.

to je pa zato, ker rinete na razna bedna potovanja, kjer se človek bolj zmatra kot spočije. jaz pa lepo na izi vzel doma, ležal, spal, fizična aktivnost, če mi je zapašala. to je dopust, ne pa tista bedna potovanja.

Phantomeye ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Večina folka na "dopustu" pride komaj k sebi, kaj sele da bi dejansko poceli tisto kar jih dejansko veseli.

Ta podopustniska depresija je dejansko lenoba, ki se je folk navadi po lezernem dopustu, ker za kaj drugega niti nimajo energije.

To da nesrečen folk na dopustu fura nek svoj high-life po celoletnem hlapcevskem low end jobu, je cisto napačna predstava, ki je zrastla na zelniku instagramarjev in blogerjev.


Največji scam na svetu je, da se je ljudi prepričalo, da če ne grindajo do smrti, da so leni.

WhiteAngel ::

enemon je izjavil:

Mislim, da je tole zdaj kar precej aktualno. Ugotavljam, da je veliko ljudi ob koncu dopusta kar nekako depresivnih. Ni jim za v službo, živčni pa so že kar nekaj dni pred službo, zato imajo tudi pokvarjen dopust. Ne vedo, kaj jih čaka, ko pridejo nazaj v službo. Ali je to normalno ali pa je mogoče znak, da je potrebno menjati službo ali celo poklic? Imate sami podobne občutke ob koncu dopusta?


Ne.

VladoCetnik ::

Normalno je da ste depresivni, ce so vas ucili v sluzbi da ste suznji in delate v sistemu. Ce si gazda in ce rad delas to kar delas in nisi v sistemu, nema depresija to ne postoji, dopusta si pa vzames kolikor potrebujes. #Kapitalizam

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

VladoCetnik je izjavil:

Normalno je da ste depresivni, ce so vas ucili v sluzbi da ste suznji in delate v sistemu. Ce si gazda in ce rad delas to kar delas in nisi v sistemu, nema depresija to ne postoji, dopusta si pa vzames kolikor potrebujes. #Kapitalizam


"Ker nisem želel delati od 7-15, sem odprl podjetje in zdaj delam od jutra do večera."

Mimogrede, čigav AE si?

VladoCetnik ::

Ganon je izjavil:

VladoCetnik je izjavil:

Normalno je da ste depresivni, ce so vas ucili v sluzbi da ste suznji in delate v sistemu. Ce si gazda in ce rad delas to kar delas in nisi v sistemu, nema depresija to ne postoji, dopusta si pa vzames kolikor potrebujes. #Kapitalizam


"Ker nisem želel delati od 7-15, sem odprl podjetje in zdaj delam od jutra do večera."

Mimogrede, čigav AE si?



Jaz tudi delam dostikrat v noc pa zgodaj vstajam, pa mi na pamet ne pride da dam sam sebi odpoved in se zaposlim nekam, da mi komandira bilo kdo. Vajeti primi v svoje roke.

ales85 ::

Ganon je izjavil:

Seveda ti ni vseeno, če si nekaj tednov užival, skozi celoten dan počel stvari, ki te veselijo, potem pa znova zapadeš v osem-in-več-urno rutino, ki je del tvojega življenja samo zato, ker smo si zamislili sistem, v katerem denar igra glavno vlogo, brez njega pa ne preživiš. Ljudi, ki hodijo z veseljem v službo, je morda par odstotkov.

Hm, kakšen drug sistem bi pa imel? Vse gratis? Resno vprašanje, si ne predstavljam resnega sistema, kjer bi ti bilo kar nekaj podarjeno, da boš živel sproščeno. Zakaj bi potem še delal?

Phantomeye ::

ales85 je izjavil:

Ganon je izjavil:

Seveda ti ni vseeno, če si nekaj tednov užival, skozi celoten dan počel stvari, ki te veselijo, potem pa znova zapadeš v osem-in-več-urno rutino, ki je del tvojega življenja samo zato, ker smo si zamislili sistem, v katerem denar igra glavno vlogo, brez njega pa ne preživiš. Ljudi, ki hodijo z veseljem v službo, je morda par odstotkov.

Hm, kakšen drug sistem bi pa imel? Vse gratis? Resno vprašanje, si ne predstavljam resnega sistema, kjer bi ti bilo kar nekaj podarjeno, da boš živel sproščeno. Zakaj bi potem še delal?


Alternativa trenutnemu sistemu ni "vse gratis".

Alternativa sistemu, kjer je 90% ljudi "dronov", ki delajo za posameznike, ki pobrejo 90% zaslužka, je sistem, kjer vsak posameznik prispeva enakovreden delež skupnosti.

V prazgodovini, ki si imel lovce in nabiralce in podobno, nisi imel šefa kateremu si dal ves ulov, in vse jagode, on ti je pa v zameno dal eno kračo in tri jagode, da si nahranil familijo.

ales85 ::

Phantomeye je izjavil:

ales85 je izjavil:

Ganon je izjavil:

Seveda ti ni vseeno, če si nekaj tednov užival, skozi celoten dan počel stvari, ki te veselijo, potem pa znova zapadeš v osem-in-več-urno rutino, ki je del tvojega življenja samo zato, ker smo si zamislili sistem, v katerem denar igra glavno vlogo, brez njega pa ne preživiš. Ljudi, ki hodijo z veseljem v službo, je morda par odstotkov.

Hm, kakšen drug sistem bi pa imel? Vse gratis? Resno vprašanje, si ne predstavljam resnega sistema, kjer bi ti bilo kar nekaj podarjeno, da boš živel sproščeno. Zakaj bi potem še delal?


Alternativa trenutnemu sistemu ni "vse gratis".

Alternativa sistemu, kjer je 90% ljudi "dronov", ki delajo za posameznike, ki pobrejo 90% zaslužka, je sistem, kjer vsak posameznik prispeva enakovreden delež skupnosti.

V prazgodovini, ki si imel lovce in nabiralce in podobno, nisi imel šefa kateremu si dal ves ulov, in vse jagode, on ti je pa v zameno dal eno kračo in tri jagode, da si nahranil familijo.

Drži, to je bilo nabiralništvo. Verjameš ali pa ne, od takrat smo napredovali. Lahko pa poizkusiš s takšnim sistemom, brez današnjih ugodnosti (predvsem zdravstvo) in poročaj čez 30 let.

Kapitan Jack ::

V cem smo napredovali tocno? To da dlje zivis in dlje casa polnis zepe gospodarjem?

hbgqzR ::

Kapitan Jack je izjavil:

V cem smo napredovali tocno? To da dlje zivis in dlje casa polnis zepe gospodarjem?

Sicer obstajajo alternative, učinkovite tudi.

Phantomeye ::

ales85 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

ales85 je izjavil:

Ganon je izjavil:

Seveda ti ni vseeno, če si nekaj tednov užival, skozi celoten dan počel stvari, ki te veselijo, potem pa znova zapadeš v osem-in-več-urno rutino, ki je del tvojega življenja samo zato, ker smo si zamislili sistem, v katerem denar igra glavno vlogo, brez njega pa ne preživiš. Ljudi, ki hodijo z veseljem v službo, je morda par odstotkov.

Hm, kakšen drug sistem bi pa imel? Vse gratis? Resno vprašanje, si ne predstavljam resnega sistema, kjer bi ti bilo kar nekaj podarjeno, da boš živel sproščeno. Zakaj bi potem še delal?


Alternativa trenutnemu sistemu ni "vse gratis".

Alternativa sistemu, kjer je 90% ljudi "dronov", ki delajo za posameznike, ki pobrejo 90% zaslužka, je sistem, kjer vsak posameznik prispeva enakovreden delež skupnosti.

V prazgodovini, ki si imel lovce in nabiralce in podobno, nisi imel šefa kateremu si dal ves ulov, in vse jagode, on ti je pa v zameno dal eno kračo in tri jagode, da si nahranil familijo.

Drži, to je bilo nabiralništvo. Verjameš ali pa ne, od takrat smo napredovali. Lahko pa poizkusiš s takšnim sistemom, brez današnjih ugodnosti (predvsem zdravstvo) in poročaj čez 30 let.


Namen denarja je bil prvotno olajšanje blagovne menjave, zdaj se pa vse vrti okoli čimvečjega kopičenja, kjer nekdo za svoje delo dobi promile glede na njegov doprinos.

Tvoja predpostavka je, da je do današnjih "ugodnosti" možna samo ena pot, za kar bi rekel da je slaba predpostavka, ker nimaš dokazov za to.

Javno zdravstvo pri nas je nekaj čemur bi recimo lahko rekel ugodnost, ampak, če vzameš za primer ZDA, kjer gre to kopičenje denarja v večje ekstreme, pa kar naenkrat to ni več ugodnost, ampak je eden glavnih razlogov za bankrot. Vse kar je pri nas trenutno težava (nesorazmernost plač v primerjavi s stroški (hrana, bivanje itd.) gre tam v vedno večje ekstreme. Ljudje si full-time ne morejo privoščiti najemnin in marsičesa.

Mike_Rotch ::

Če se mi prevečkrat zapored zgodi, da mi je zjutraj res muka odpreti služben laptop oz. razmišljam kako lepo bi bilo ostati še par dni na dopustu pa zaradi službe ne morem, si takoj začnem iskati novo delo.

Nikjer ne piše, da moram celo življenje delati iste stvari.

Hm, kakšen drug sistem bi pa imel? Vse gratis? Resno vprašanje, si ne predstavljam resnega sistema, kjer bi ti bilo kar nekaj podarjeno, da boš živel sproščeno. Zakaj bi potem še delal?


Kot je že Phantomeye napisal, ne gre za to, da imaš nekaj podarjeno.

To, da so materialne dobrine edini motivator za delo je pa tudi že preživeta in tisočkrat ovržena teorija.

ripmork ::

Kapitan Jack je izjavil:

V cem smo napredovali tocno? To da dlje zivis in dlje casa polnis zepe gospodarjem?
V tem, da ima povprečen človek danes precej višji standard življenja od kraljev izpred nekaj stoletij, kaj šele tisočletij?

Lahko greš pa probat živet v gozd, back to the nature. Sam pozabi pol dohtarje, zobozdravnike, Špar, internet, prevozna sredstva, ipd...
Ko bo zobobol, lepo usta na kamen nastavit pa usekat, kot Tom Hanks v Cast Away. V starih dobrih časihTM so bili zobje domena mladih, ne pa 30 letnih starcev.

Phantomeye ::

ripmork je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

V cem smo napredovali tocno? To da dlje zivis in dlje casa polnis zepe gospodarjem?
V tem, da ima povprečen človek danes precej višji standard življenja od kraljev izpred nekaj stoletij, kaj šele tisočletij?

Lahko greš pa probat živet v gozd, back to the nature. Sam pozabi pol dohtarje, zobozdravnike, Špar, internet, prevozna sredstva, ipd...
Ko bo zobobol, lepo usta na kamen nastavit pa usekat, kot Tom Hanks v Cast Away. V starih dobrih časihTM so bili zobje domena mladih, ne pa 30 letnih starcev.



So basically brez kapitalizma bi živeli v gozdu?

Hočeš reči, da imajo današnji top kapitalisti višji življenjski standard kot kralji, ker povprečen človek nima pod sabo piramide ljudi in ne pobira "davkov" in nima zakladnice.







Ker point niso "dobri stari časi". Point je, da se "razdelitev" dobrin izven ravnovesja. In to se ni spremenilo, odkar se je začelo. Na eni strani imaš posameznike, ki kopičijo premoženje v meri, k ga v resnici fizično niso sposobni izkoristiti / porabiti, po drugi strani imaš pa 99% ljudi, ki hira.

Če bi se to razmerje izravnalo, ne pomeni življenja v jamah, odsotnost zdravstva, šparov in podobno.

Če imaš ti jamo zlatnikov, ki so tam samo zato, ker jih zbiraš, potem zate ne bi bilo nič drugače, če bi ti zlatniki šli med tiste, ki rabijo. Verjetno niti vedel ne bi, ljudje bi pa boljše živeli.

Zgodovina sprememb…

Kripto mesi ::

zobnik je izjavil:

Vračam se zvečer domov, medtem ko eni se pripravljajo za spanje v kombiju, kampu v šotoru, a to je za vas dopust, za mene to ni dopust žal.

ti si itak na socialni, imaš vsak dan dopust

ales85 ::

Phantomeye je izjavil:

po drugi strani imaš pa 99% ljudi, ki hira.

Tale je pa malo za lase privlečena.

ripmork ::

Phantomeye je izjavil:

So basically brez kapitalizma bi živeli v gozdu?
Ne ravno v gozdu (čeprav bi bil to najbolj čisti odrez od današnjega "zlega kapitalizma"). Lahko pa kje prebereš, kako je izgledalo življenje le 150 let nazaj, pa boš videl ogromno razliko.

Phantomeye je izjavil:

Hočeš reči, da imajo današnji top kapitalisti višji življenjski standard kot kralji, ker povprečen človek nima pod sabo piramide ljudi in ne pobira "davkov" in nima zakladnice.
Govoril sem o povprečnem človeku. Ki ima danes (kljub vsem težavam in napakam) dostop do bistveno boljših zdravstenih storitev in udobja, kot kralji nekaj stoletij nazaj, kaj šele povprečni ljudje takratnega časa.

"Grdi zli" kapitalizem je ob vseh problemih še vedno najboljše od sistemov, kar smo do sedaj imeli. Če to sprejmeš ali ne, pa tvoja odločitev. Preprosto: ker kapitalizem za pogon uporablja najbolj primaren človeški vzgib (sebičnost). V kapitalizmu se bo človek trudil proizvest čimboljšo storitev / izdelek za druge zaradi lastne sebičnosti (ker bo potem sam bolje živel). Ljudje (trg) bojo pa s svojo denarnico povedali, kaj imajo raje. V družbi, kjer vsak dobi enako ne glede na vložek truda dobiš pa pač družbo, kjer sčasoma vsem dol visi. Ker zakaj bi se trudil (izumljal, inoviral, vlagal) če bo rezultat isti. Izkoriščanje ljudi je bilo pa od nekdaj, v vseh sistemih. To je problem človeške narave & kulture, ne pa kapitalizma.

Phantomeye je izjavil:

Če imaš ti jamo zlatnikov, ki so tam samo zato, ker jih zbiraš, potem zate ne bi bilo nič drugače, če bi ti zlatniki šli med tiste, ki rabijo. Verjetno niti vedel ne bi, ljudje bi pa boljše živeli.
Sure, meni se tut zdi bizarno, da ima nekdo xxx milijard na računu. Sam kaj bomo kot družba; če si super uspešen, vzeli od tebe? Je to fer?
Kje bomo dali “cap”, na milijon, milijardo? Tako omejevanje bi preprečilo ustanovitev številnih uspešnih podjetij, ki so v eni točki potrebovala enormne investicije - ki pa spet, zaposlujejo in posredno omogočajo živež ogromnemu številu ljudi. Marsikomu pač ne diši prevzemat bremena ustanavljanja in vodenja podjetja ter tveganj, ki pridejo z vsem tem. Delavci bi si z veseljem razdeljevali dobiček ko je enkrat podjetje uspelo, bankrotov in izgubljenih investicij, ki so bile potrebne, da je podjetju uspelo, pa ne glih. Manj odgovornosti, manj tveganja = manjša nagrada, tako to gre.

TL/DR: Problem ni kapitalizem, problem so nesankcionirano izkoriščanje, korupcija. Ki so bili vedno prisotni v vseh človeških sistemih.

hipertija ::

Pizda, a se lahko držite teme?
Prekle za kurnk

PacificBlue ::

Sem na morju, dol mi visi za podopustnisko depresijo:D

s/

Phantomeye ::

ripmork je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

So basically brez kapitalizma bi živeli v gozdu?
Ne ravno v gozdu (čeprav bi bil to najbolj čisti odrez od današnjega "zlega kapitalizma"). Lahko pa kje prebereš, kako je izgledalo življenje le 150 let nazaj, pa boš videl ogromno razliko.

Phantomeye je izjavil:

Hočeš reči, da imajo današnji top kapitalisti višji življenjski standard kot kralji, ker povprečen človek nima pod sabo piramide ljudi in ne pobira "davkov" in nima zakladnice.
Govoril sem o povprečnem človeku. Ki ima danes (kljub vsem težavam in napakam) dostop do bistveno boljših zdravstenih storitev in udobja, kot kralji nekaj stoletij nazaj, kaj šele povprečni ljudje takratnega časa.

"Grdi zli" kapitalizem je ob vseh problemih še vedno najboljše od sistemov, kar smo do sedaj imeli. Če to sprejmeš ali ne, pa tvoja odločitev. Preprosto: ker kapitalizem za pogon uporablja najbolj primaren človeški vzgib (sebičnost). V kapitalizmu se bo človek trudil proizvest čimboljšo storitev / izdelek za druge zaradi lastne sebičnosti (ker bo potem sam bolje živel). Ljudje (trg) bojo pa s svojo denarnico povedali, kaj imajo raje. V družbi, kjer vsak dobi enako ne glede na vložek truda dobiš pa pač družbo, kjer sčasoma vsem dol visi. Ker zakaj bi se trudil (izumljal, inoviral, vlagal) če bo rezultat isti. Izkoriščanje ljudi je bilo pa od nekdaj, v vseh sistemih. To je problem človeške narave & kulture, ne pa kapitalizma.

Phantomeye je izjavil:

Če imaš ti jamo zlatnikov, ki so tam samo zato, ker jih zbiraš, potem zate ne bi bilo nič drugače, če bi ti zlatniki šli med tiste, ki rabijo. Verjetno niti vedel ne bi, ljudje bi pa boljše živeli.
Sure, meni se tut zdi bizarno, da ima nekdo xxx milijard na računu. Sam kaj bomo kot družba; če si super uspešen, vzeli od tebe? Je to fer?
Kje bomo dali “cap”, na milijon, milijardo? Tako omejevanje bi preprečilo ustanovitev številnih uspešnih podjetij, ki so v eni točki potrebovala enormne investicije - ki pa spet, zaposlujejo in posredno omogočajo živež ogromnemu številu ljudi. Marsikomu pač ne diši prevzemat bremena ustanavljanja in vodenja podjetja ter tveganj, ki pridejo z vsem tem. Delavci bi si z veseljem razdeljevali dobiček ko je enkrat podjetje uspelo, bankrotov in izgubljenih investicij, ki so bile potrebne, da je podjetju uspelo, pa ne glih. Manj odgovornosti, manj tveganja = manjša nagrada, tako to gre.

TL/DR: Problem ni kapitalizem, problem so nesankcionirano izkoriščanje, korupcija. Ki so bili vedno prisotni v vseh človeških sistemih.



Kapitalizem danes je izrojen. Seveda lahko gledaš v preteklost in vidiš, kako je izgledalo 150 let nazaj. Ampak point, ki ga hočem izpostavit je da pot do vse-splošne blaginje ni samo ena. Ljudje že od nekdaj inoviramo. Več kot je inovacij, več bo inovacij, ker gradimo na obstoječih inovacijah, kar pa realnost samo v trenutnem sistemu.

Jaz pač mislim, da bi kot družba morali iti naprej kot celota, ne posamezniki.

Če je vse-splošna blaginja le stranski učinek ne glavni cilj, potem po mojem mnenju nekaj delamo narobe.

Btw, zakaj bi se uspešnost merila v tem, koliko nikoli-uporabljenih zlatnikov imaš nakopičenih, namesto v tem koliko je nekdo doprinesel k družbi.

Še to, ko govoriš, da podjetja ljudem omogočajo delo, hkrati pa taista podjetja za delo plačujejo tako malo, da ni niti za dostojno življenje. Podjetjem zaposleni delajo večjo uslugo, kot pa podjetje naredi uslugo njim.

Miki N ::

Glavo pokonci, stare sablje. Speven komad na listo in delovnik bo lepši:



Jebemti ta bassss!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

RUSSIAftw ::

Meni se pa zdi 14 dni v kosu preveč, imam raje 2 x 7. Depresije pa ni nikoli, sem vedno zadet.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RUSSIAftw ()

ales85 ::

RUSSIAftw je izjavil:

Meni se pa zdi 14 dni v kosu preveč, imam raje 2 x 7. Depresije pa ni nikoli, sem vedno zadet.

Lp

Jaz imam se rajsi 3x5 ali pa celo 4x4.

ripmork ::

Phantomeye je izjavil:

Kapitalizem danes je izrojen. Seveda lahko gledaš v preteklost in vidiš, kako je izgledalo 150 let nazaj. Ampak point, ki ga hočem izpostavit je da pot do vse-splošne blaginje ni samo ena.

Kapitalizem se je res marsikje izrodil v Crony-kapitalizem - to absolutno je problem. Kot omenjeno, vir težav tu sta korupcija in dopuščanje izkoriščanja (slabo delujoča pravna država).

Phantomeye je izjavil:

Jaz pač mislim, da bi kot družba morali iti naprej kot celota, ne posamezniki. Če je vse-splošna blaginja le stranski učinek ne glavni cilj, potem po mojem mnenju nekaj delamo narobe.
Se strinjam. Sej kot civilizacija v povprečju živimo (to se bo zdaj slišalo težko verjetno) v najbolj mirnem obdobju z najmanj revščine do sedaj v človeški zgodovini. Čeprav se morda ne zdi tako, globalen trend zadnjih desetletij kaže konstantno padanje revščine. Je pa res, da ponekod srednji razred praktično izginja, take in drugačne krize pridejo, ipd... zagotovo ne živimo v nobeni pravljici.


Phantomeye je izjavil:

Še to, ko govoriš, da podjetja ljudem omogočajo delo, hkrati pa taista podjetja za delo plačujejo tako malo, da ni niti za dostojno življenje. Podjetjem zaposleni delajo večjo uslugo, kot pa podjetje naredi uslugo njim.
Izkoriščanje delavcev bi brez dvoma moralo bit strogo sankcionirano in kaznovano, tu sploh ni dileme. Dobro delujoča pravna država bi marsikateri bistven problem razrešila.


Kar se mene tiče, je Venus project še vedno nekaj, kar bi videl kot vrh razvoja človeške civilizacije (kjer AI in avtomatika cele industrije skrbita za potrebe resource-managmenta cele populacije in vsi živijo v izobilju). Kako do tja, pa vprašanje. Po poti S. Koreje zagotovo ne. Verjetno utopično, ker bi se morala najprej tut kultura in mišljenje ljudi spremenit,...

---

pardon za off-topic.
Da grem nazaj na ontopic: če dobiš za prvi delovni dan izobilje dela, ni cajta za bilokako depresijo :D
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dopust vprašanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13418538 (8822) MadMicka
»

Dopust - pa ga res pametno izkoriščate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15616707 (10829) Gama
»

Prekinitev dopusta kar sredi dopusta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7210168 (7172) Arzen28
»

Nalaganje dela za na dopust (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9912741 (9109) Utk
»

kje je čar morja? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26143423 (35799) opeter

Več podobnih tem