» »

Prekinitev dopusta kar sredi dopusta?

Prekinitev dopusta kar sredi dopusta?

1
2
»

Smrekar1 ::

St235 je izjavil:

Ne govori pa ničesar o temu, da med izvajanjem dopusta le tega lahko preklical.


Daj, citiraj del zakona, ki opredeljuje kako se dopust potrjuje in kako izvaja.

A veš, tisti del, ki govori o začetku dopusta in prenehanju dopusta in kdaj moraš delavca obsvetiti o vsem skupaj.

Aja, ne moreš. ups.

Dajmo nekaj razčistit: Dopust se izrablja v dogovoru, pri čemer so določene omejitve tako za delodajalca kot delavca. Ko je ta dogovor dosežen, pa se ne eden ne drugi ne moreta samovoljno premišjat, brez ustrezne pravne podlage.


Ustrezna pravna podlaga v tem primeru bi bila "nekdo je zbolel in imamo samo tebe, pridi delat". Pojdi na sodišče za lemurje in jih vprašaj kaj se zgodi v tem primeru.

Če si upaš seveda.

St235 ::

Za svojo zahtevo ima popolnoma normalno pravno podlago. Drugače trdijo samo nepismeni lemurji.

kaj ko bi dokazal, da nisi nepismn lemur in dal konkretn vir do pravne podlage, ki omogoča delodajalcu, da prekine delavcu dopust kadarkoli se mu zahoče?

Je pa relavantno ratalo tudi vprašanje ki je bilo prej postavljeno - kako to sploh sporoči delavcu? Na nas boš sedaj poučil še o temu, da mroa delavec med dopustom biti 24/7 dosegljiv na telefon? Ker v svojih blodnjah verjamem, da si kaj takega sposoben mislit...

Ustrezna pravna podlaga v tem primeru bi bila "nekdo je zbolel in imamo samo tebe, pridi delat".

Odlična pravna podlaga, ki v celoti opiše manjko tvojega intelekta.

Daj, citiraj del zakona, ki opredeljuje kako se dopust potrjuje in kako izvaja.


Si ti že citiral vse relavantne člene o tem kako se ga planira. O tem kako se ga izvaja pa členov ni. Kar seveda pomeni, da se nanje ni mogoče sklicevati in posledično ne ena ne druga stran ne moreta samovoljno odločat o tem. Ravno zato pa določene kolektivne/individualne pogodbe določijo pod kakšnimi pogoji lahko pride do prekinitve dopusta. Če pa tega ni pa dogovrov seveda ni dopustno enostransko spreminjat, samo zato ker je ena od stran nepismena opica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Recimo priemr sodbe http://www.sodisce.si/vdss/odlocitve/20...

Tukaj je jasno razvidno (za tiste vsaj pol pismene), da mora za preklic že odobrenega dopusta obstajat posebna pravna podlaga (v konkretnem primeru je to pravilnik), ker ZDR tega vprašanja ne naslavlja. Še več iz sodbe je jasno razvidno, da že samo za obstoj take pravne podlage (kaj šele za njeno uveljavljanje) morajo obstajat utemeljeni razlogi tudi glede na naravo dela in naloge.

Smrekar1 ::

St235 je izjavil:

Pa od kje potem, ko arguemntirano s konkretnimi navedbami razložimo stvari, uleti polpismena opica z idiotsko izjavo, da ima delodajalec pravico preknit dopust po lastnih potrebah?

Kaj imaš od tega da se tako neumno zlažeš?


St235 je izjavil:

Recimo priemr sodbe http://www.sodisce.si/vdss/odlocitve/20...

Tukaj je jasno razvidno (za tiste vsaj pol pismene), da mora za preklic že odobrenega dopusta obstajat posebna pravna podlaga (v konkretnem primeru je to pravilnik), ker ZDR tega vprašanja ne naslavlja. Še več iz sodbe je jasno razvidno, da že samo za obstoj take pravne podlage (kaj šele za njeno uveljavljanje) morajo obstajat utemeljeni razlogi tudi glede na naravo dela in naloge.


Predlagam obravnavo pri veterinarju. STAT.

St235 ::

Na enem mestu zbrane informacije glede dopusta:
http://www.mojmalipravnik.net/index.php...

in začuda tudi tam lepo iše, da za odpoved dopusta potrebuje pravna podlaga... Le kje smo to slišali.

louser ::

zavajon je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Ampak je pa vedno resitev in sicer bolniska.

A imajo ljudje res to sposobnost, da zbolijo takrat, ko si to zaželijo?
Sem slišal za podobne sposobnosti kakih jogijev v Indiji, a nikoli nisem tega prav verjel.

Ne, ima pa ogromno ljudi zmožnost delati v ne ravno perfektnem zdravstvenem stanju. In ko jim je dovolj, enostavno obiščejo zdravnika.

Smrekar1 ::

St235 je izjavil:

Na enem mestu zbrane informacije glede dopusta:
http://www.mojmalipravnik.net/index.php...

in začuda tudi tam lepo iše, da za odpoved dopusta potrebuje pravna podlaga... Le kje smo to slišali.


Daj, citiraj vse.

Možno je, da posamezna kolektivna pogodba določa tudi odpoved že odobrenega dopusta, kjer je običajno določeno, da lahko delodajalec prekliče izrabo odobrenega letnega dopusta, če pride do bistveno spremenjenih pogojev dela, do nujnih potreb delovnega procesa ali višje sile, ko je delo delavca za delodajalca nujno potrebno.

cf.

St235 je izjavil:


Dopust je bil s strnai delodajalca POTJEN in se koristi. Delodajalec nima nikakršne pravice, da enostranko ta dogovor prekine.


:))

St235 ::

Ja, in vsi pol pismeni, ki so temo prebrali so lahko videli:

a. da sem že praktično v prvem postu opozoril, da je treba preverit kolektivno in individualno pogobo
b. je OP to naredil in ni našel pravne podlage v kolektivni ali individualni pogodbi
c. je v debato uletela nepismena opica, ki je trdila, da to omogača ZDR in naredila totalnega bedaka iz sebe

Ampak ti kar nadaljuj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Smrekar1 ::

St235 je izjavil:

Ja, in vsi pol pismeni, ki so temo prebrali so lahko videli:

a. da sem že praktično v prvem postu opozoril, da je treba preverit kolektivno in individualno pogobo
b. je OP to naredil in ni našel pravne podlage v kolektivni ali individualni pogodbi
c. je v debato uletela nepismena opica, ki je trdila, da to omogača ZDR in naredila totalnega bedaka iz sebe

Ampak ti kar nadaljuj...


"Izrabo letnega dopusta delavke določa in odreja delodajalec glede na poslovne potrebe."

https://slo-tech.com/forum/t755993/p652...

Tole je pravna podlaga in vse kar rabiš vedet. Toliko o tem kdo je nepismen. To si seveda vedel, ker si zadevo citiral in potem nabijal lastne nepismene fore, da zakon veli dogovor.

163. člen
(način izrabe letnega dopusta)
(1) Letni dopust se izrablja upoštevaje potrebe delovnega procesa ter možnosti za počitek in rekreacijo delavca ter upoštevaje njegove družinske obveznosti.
(2) Starši šoloobveznih otrok imajo pravico izrabiti najmanj teden dni letnega dopusta v času šolskih počitnic.
(3) Delavec ima pravico izrabiti en dan letnega dopusta na tisti dan, ki ga sam določi, o čemer mora obvestiti delodajalca najkasneje tri dni pred izrabo.
(4) Delodajalec lahko delavcu odreče izrabo letnega dopusta po drugem in tretjem odstavku tega člena , če bi odsotnost delavca resneje ogrozila delovni proces.


Pokaži kje piše, da moraš dopust izrabljati v sporazumnem dogovoru z delodajalcem. Upoštevaj tretji člen, ki da delavcu izrecno pravico do enega - in samo enega - dne po lastni izbiri. Vso srečo.

Toliko o tem kdo je nepismena opica, ki je naredila totalnega bedaka iz sebe. Pardon, lemur. Opice bi lahko bile upravičeno užaljene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Gogyto ::

Jaz bi kar pritrdil Smrekarju. Je podal lep primer. In nekako je to v vseh pogodbah. Dovoljujem izjeme, seveda. Tako je tudi v naši firmi. Če grem jaz na dopust in v tem času zbolijo vsi moji sodelavci, ki so soodgovorni za enak proces kot jaz, bi me delodajalec pozval, naj prekinem dopust. Ne bi mi bilo prav, je pa v pogodbi in jebiga... Je nekako logično. Bolezen ostalih je višja sila in logično je, da na vrsto padem jaz, ki sem delovno opravilen, le da sem na dopustu... Kot rečeno - na delodajalcu pa je, da preceni, ali se mu splača stroškovno mene spravit nazaj v službo al pustit proces odprt dokler se kdo ne pocajta oz meni poteče dopust...

Smrekar1 ::

Gogyto je izjavil:

Jaz bi kar pritrdil Smrekarju. Je podal lep primer. In nekako je to v vseh pogodbah. Dovoljujem izjeme, seveda. Tako je tudi v naši firmi. Če grem jaz na dopust in v tem času zbolijo vsi moji sodelavci, ki so soodgovorni za enak proces kot jaz, bi me delodajalec pozval, naj prekinem dopust. Ne bi mi bilo prav, je pa v pogodbi in jebiga... Je nekako logično. Bolezen ostalih je višja sila in logično je, da na vrsto padem jaz, ki sem delovno opravilen, le da sem na dopustu... Kot rečeno - na delodajalcu pa je, da preceni, ali se mu splača stroškovno mene spravit nazaj v službo al pustit proces odprt dokler se kdo ne pocajta oz meni poteče dopust...


Absolutno, ja. Če bi prišlo do načrtne zlorabe in bi delodajalec delavko mobal s tem, da bi ji sredi dopusta prekinil dopust, bi se imeli o čem pogovarjati. Ampak če pride do nepredvidenega izpada sredi daljšega dopusta delodajalec seveda ima pravico, da nekoga na dopustu pokliče na delo. Zakon tu delavca še vedno ščiti in delavec seveda ima pravico, da ta dopust porabi kasneje. Kolikor-toliko sposoben delodajalec tudi ne bo zlorabljal tega brez razloga, ker bo hitro imel težave s kadri, ampak to je že druga zgodba.

St235 ::

"Izrabo letnega dopusta delavke določa in odreja delodajalec glede na poslovne potrebe."


Pogodbeno določilo nič ne pove o prekinitvi dopsuta. Ravno tako tako pogodbeno določilo ne more omejit pravic delavke, ki izhajajo iz zakona kjer je jasno določeno, kako se dopust izablja in kakšne so pravice delavca.

Tole je pravna podlaga in vse kar rabiš vedet.

Ta rpavna pdolaga ničesar ne pove o prekinitvah dopusta, pa če ti še tako lažeš.

Ne bi mi bilo prav, je pa v pogodbi in jebiga.

Če je prekinitev dopusta predvidena s pogodbo potem je to pravna podlaga. V konkretnem primeri ni. Tako, da smrekar pač laže in zavaja.

Pokaži kje piše, da moraš dopust izrabljati v sporazumnem dogovoru z delodajalcem.

en člen prej ti govori o dogovoru, ravno tako 163 člen nalaga delodajalcu da je potrbno upotevati tudi potrebe delodajalca. Ampak nič od anvedenega ne daje pravne podlage za SAMOVOLJNO razveljavitev dogovora.

In nekako je to v vseh pogodbah.

Nope, niti pod razno ni v vseh pogodbah to, da delodajalec lahko samovoljno prekine dopust iz kakršnegakoli razloga.

Jaz bi kar pritrdil Smrekarju.

Moje izkušnje so takšne, da je boljše verjet konkretnim sodbam kot nepismenim opicam, ampak vsak se lahko odloči zase.

ŠE vedno pa čakam utemeljitev, kako sploh delodajalec (glede na nujnost zadeve) sploh pravočasno obvesti in zagotovi vrnitev delavca na delovno mesto? Ali bomo sedaj slišali novo nebulozo o tem, da mora bit delavec 24/7 dosegljiv na klic?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

GupeM ::

Gogyto je izjavil:

Jaz bi kar pritrdil Smrekarju. Je podal lep primer. In nekako je to v vseh pogodbah. Dovoljujem izjeme, seveda. Tako je tudi v naši firmi. Če grem jaz na dopust in v tem času zbolijo vsi moji sodelavci, ki so soodgovorni za enak proces kot jaz, bi me delodajalec pozval, naj prekinem dopust. Ne bi mi bilo prav, je pa v pogodbi in jebiga... Je nekako logično. Bolezen ostalih je višja sila in logično je, da na vrsto padem jaz, ki sem delovno opravilen, le da sem na dopustu... Kot rečeno - na delodajalcu pa je, da preceni, ali se mu splača stroškovno mene spravit nazaj v službo al pustit proces odprt dokler se kdo ne pocajta oz meni poteče dopust...

Kater primer je pa podal? Tisti, kjer piše, da je v kolektivni pogodbi tako napisano? Ja, ČE je v kolektivni pogodbi tako napisano, potem je to res lep primer. Mi pa nimamo kolektivne pogodbe, v individualni pa tudi nič ne piše o prekinitvi dopusta. Niti v zakonu, zato me moj delodajalec enostavno ne more poklicati nazaj na delo. Imamo tudi nenapisano pravilo, da ko si na dopustu, si na dopustu in se ne kličemo med sabo. Razen, če poveš da boš dosegljiv na telefon in/ali/ali pa ne na mail. Takrat pač lahko pričakuješ klic, če bo treba.

Gogyto ::

Dejansko je v ZDR, 163. člen, to kar dobro definirano.

163. člen

(način izrabe letnega dopusta)

(1) Letni dopust se izrablja upoštevaje potrebe delovnega procesa ter možnosti za počitek in rekreacijo delavca ter upoštevaje njegove družinske obveznosti.

(2) Starši šoloobveznih otrok imajo pravico izrabiti najmanj teden dni letnega dopusta v času šolskih počitnic.

(3) Delavec ima pravico izrabiti en dan letnega dopusta na tisti dan, ki ga sam določi, o čemer mora obvestiti delodajalca najkasneje tri dni pred izrabo.

(4) Delodajalec lahko delavcu odreče izrabo letnega dopusta po drugem in tretjem odstavku tega člena, če bi odsotnost delavca resneje ogrozila delovni proces.


Seveda bi se v skrajnem primeru na sodišču potem ugotavljalo, kaj je to, ''resneje''...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gogyto ()

AndrejO ::

Ja, delodajalec lahko reče, da "med šolskimi počitnicami ne moreš iti, ker so vsi ostali zaradi gripe na bolniški" (pravica preživljati dopust s šoloobveznimi otroci po 2. odst.) oziroma, da na 31.12. tudi ne bo šlo, ker so se že vsi ostali prej dogovorili za dopust, nekdo pa mora ostati na recepciji (pravica do lastno določenega dne po 3. odst).

Kar še vedno nima ničesar za opraviti s položajem, kot ga je OP opisal in, kot je Lakotnik že nekajkrat ponovil.

Sedaj samo še čakam, kdaj se bo Lakotniku malo verbalno odpeljalo zaradi izvajanj nekega umetniškega trola, da bo potrebno potem počistiti še ta karambol.

kamiKaZaA ::

Kaj določenim ljudem ni jasno? Lakotnik29 je lepo napisal, kjer sem jaz osebno razbral:
- če v kolektivni pogodbi ni zapisanega člena o prekinitvi dopusta, se le ta, potem ko je odobren,nemore enostransko prekiniti. Pika. Amen.

- ni mus, da se dopust odobri (zaradi povečanega obsega dela, bolniške ostalih,...), ampak ko se odobri, je odobren in se ne more prekiniti, če to ni zapisano v pogodbi - to lepo pove ta 163. člen.

- (4) Delodajalec lahko delavcu odreče izrabo letnega dopusta... to vse drži, ampak to velja, preden se dopust odobri, da ti ga ne odobri zaradi 2 . ali 3. odstavka v 163. členu, če pa ti ga odobri, pa ni v kolektivni pogodbi zapisano, da ti ga lahko enostransko prekine, ti ga potemtakem nemore prekinit.

Nekako tako sem jaz razbral, ko sem prebiral to temo. Hvala Lakotnik29 za vse te koristne informacije, ker nikoli nevem, kdaj mi bodo prišle prav. In pod to temo sem izvedel ogromno koristnih informacij. Smrekar1, ti si pa smešen in nimaš pojma. Tak vtis, pa sem dobil od tvojih objav.

Phantomeye ::

Realno, če je šel šef odpuščat zaposleno, ker je šla na porodniško - potem je jasno, da se mu fučka za zakon.

Ni prvi in ne zadnji šef, ki bi hotel od zaposlenih v odhajanju izcimit vsako sekundo, ki je še ostala. Sploh so pa šokirani, ko se človek v odhajanju odloči, da bo koristil dopust do konca ...

Naj kar šef pokrije tisto luknjo s svojim časom ali pa naj koga vzame.

Zgodovina sprememb…

K0l1br1 ::

Če je izraba dopusta stvar dogovora, kar je, potem ne velja določilo o spremenjenih okoliščinah? Subs. uporaba OZ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Phantomeye ::

Tisti, ki so na strani delodajalca, me zanima, kako bi se počutili, če bi si vzeli mesec dopusta, rezervirali hotel na havajih, pol bi pa šef reku - rabim te naslednji mesec - vsak naslednji dan. vmes imaš lahko dopust.

K0l1br1 ::

Mu pokažeš fakiča in pošlješ sliko s hawajev.

Gogyto ::

Ne mislim se kregat, ker načeloma se strinjam z Lakotnikom. Sem pa omenil ta 163. člen, ker je možno več razlag...

Citat z ene od strani...

prekinitev dopusta
20.09.2008 09:48:02
Spoštovani! Zanima me: imam dopust...po 3 dneh me pokliče delodajalec in mi pove, da zaradi bolniške (sodelavec zboli) moram prit v službo! Je to možno?
Dober dan. Možno, če tako določi kolektivna pogodba, ali splošni akt delodajalca ali pogodba o zaposlitvi. Zakon določa tudi posebne pravice delodajalca v primeru, da je ogroženo življenje in zdravje ljudi ali premoženje delodajalca. O tem bi po mojem delodajalec moral izdati posebni sklep, lahko tudi naknadno. V kolikor v vašem primeru ne velja nič od naštetega, je prekinitev dopusta po mojem odvisna od vaše volje. Lepo vas pozdravljam. Alojz Šket www.atama.si


http://atama.si/S2410/D18281/prekinitev...

St235 ::

Gogyto je izjavil:

Dejansko je v ZDR, 163. člen, to kar dobro definirano.

163. člen

(način izrabe letnega dopusta)

(1) Letni dopust se izrablja upoštevaje potrebe delovnega procesa ter možnosti za počitek in rekreacijo delavca ter upoštevaje njegove družinske obveznosti.

(2) Starši šoloobveznih otrok imajo pravico izrabiti najmanj teden dni letnega dopusta v času šolskih počitnic.

(3) Delavec ima pravico izrabiti en dan letnega dopusta na tisti dan, ki ga sam določi, o čemer mora obvestiti delodajalca najkasneje tri dni pred izrabo.

(4) Delodajalec lahko delavcu odreče izrabo letnega dopusta po drugem in tretjem odstavku tega člena, če bi odsotnost delavca resneje ogrozila delovni proces.


Seveda bi se v skrajnem primeru na sodišču potem ugotavljalo, kaj je to, ''resneje''...

Kaj ko bi prebral kaj pise v drugem in tretjem odstavku na katerega se odebeljen del nanasa?

Gogyto je izjavil:

Ne mislim se kregat, ker načeloma se strinjam z Lakotnikom. Sem pa omenil ta 163. člen, ker je možno več razlag...

Citat z ene od strani...

prekinitev dopusta
20.09.2008 09:48:02
Spoštovani! Zanima me: imam dopust...po 3 dneh me pokliče delodajalec in mi pove, da zaradi bolniške (sodelavec zboli) moram prit v službo! Je to možno?
Dober dan. Možno, če tako določi kolektivna pogodba, ali splošni akt delodajalca ali pogodba o zaposlitvi. Zakon določa tudi posebne pravice delodajalca v primeru, da je ogroženo življenje in zdravje ljudi ali premoženje delodajalca. O tem bi po mojem delodajalec moral izdati posebni sklep, lahko tudi naknadno. V kolikor v vašem primeru ne velja nič od naštetega, je prekinitev dopusta po mojem odvisna od vaše volje. Lepo vas pozdravljam. Alojz Šket www.atama.si


http://atama.si/S2410/D18281/prekinitev...

Ja, ce si nepismena opica kot nas smrekar in spregledas da pise Možno, če tako določi kolektivna pogodba, ali splošni akt delodajalca ali pogodba o zaposlitvi. Zakon določa tudi posebne pravice delodajalca v primeru, da je ogroženo življenje in zdravje ljudi ali premoženje delodajalca

Torej kot ze receno. Ja lahko prekine ce obstaja specificna pravna podlaga (zdr NI dovolj), ki jo v konkretnem primeru po besedah OP ni ali ce govorimo o ekstremnih razmerah kjer bi se s tem resevalo zivljenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Arzen28 ::

Smrekar1 je izjavil:

St235 je izjavil:

Ja, in vsi pol pismeni, ki so temo prebrali so lahko videli:

a. da sem že praktično v prvem postu opozoril, da je treba preverit kolektivno in individualno pogobo
b. je OP to naredil in ni našel pravne podlage v kolektivni ali individualni pogodbi
c. je v debato uletela nepismena opica, ki je trdila, da to omogača ZDR in naredila totalnega bedaka iz sebe

Ampak ti kar nadaljuj...


"Izrabo letnega dopusta delavke določa in odreja delodajalec glede na poslovne potrebe."

https://slo-tech.com/forum/t755993/p652...

Tole je pravna podlaga in vse kar rabiš vedet. Toliko o tem kdo je nepismen. To si seveda vedel, ker si zadevo citiral in potem nabijal lastne nepismene fore, da zakon veli dogovor.

163. člen
(način izrabe letnega dopusta)
(1) Letni dopust se izrablja upoštevaje potrebe delovnega procesa ter možnosti za počitek in rekreacijo delavca ter upoštevaje njegove družinske obveznosti.
(2) Starši šoloobveznih otrok imajo pravico izrabiti najmanj teden dni letnega dopusta v času šolskih počitnic.
(3) Delavec ima pravico izrabiti en dan letnega dopusta na tisti dan, ki ga sam določi, o čemer mora obvestiti delodajalca najkasneje tri dni pred izrabo.
(4) Delodajalec lahko delavcu odreče izrabo letnega dopusta po drugem in tretjem odstavku tega člena , če bi odsotnost delavca resneje ogrozila delovni proces.


Pokaži kje piše, da moraš dopust izrabljati v sporazumnem dogovoru z delodajalcem. Upoštevaj tretji člen, ki da delavcu izrecno pravico do enega - in samo enega - dne po lastni izbiri. Vso srečo.

Toliko o tem kdo je nepismena opica, ki je naredila totalnega bedaka iz sebe. Pardon, lemur. Opice bi lahko bile upravičeno užaljene.

Ne vem kako je pri tebi, v praksi je (vsaj pri nas je tako, ker tako določa naša kolektivna pogodba) tako da lahko delavci sami določimo 1/3 letnega dopusta. In veš kaj? Kje bo delodajalec dokazal, da je to delavec določil? Ali obratno? Do zdaj smo lahko v 99% primerih šli na dopust kot smo mi želeli, ker načeloma delamo nadure (namesto da bi delodajalec zaposlil toliko več zaposlenih). Imaš paciente (tako pač nazivam te sodelavce), ki bodo iz dopusta prišli delat, če zagusti delodajalcu, večina nas je pa pametnih in ne gremo. Poserjem se na tisti 3. člen, ker je v praksi težko dokazati, da lahko nekdo izrabi dopust po želji, ker so povečinoma skorajda vsi dopusti dogovorjeni z delodajalcem in pa ker če je kdo tak, da se trese in milostljivo čaka, kdaj mu delodajalec odobri dopust, potem je idiot. Jaz sem pri isti firmi že 12 let, povem da bi šel takrat in takrat, če se prekrižam s sodelavcem, se zmenimo, kdo od naju premakne dopust in je to to. Če bi začel pa delodajalec srat, pa me že dolgo ne bi bilo več tam. In še enkrat, ni ga boga, ki mi prekine dopust. Priden sem 300 dni na leto, ostalo mi pa daj mir. Sploh za ta drobiž.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dopust vprašanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13418534 (8818) MadMicka
»

Letni dopust

Oddelek: Loža
214441 (3173) Alien123
»

Koriščenje lanskega dopusta

Oddelek: Loža
304506 (3525) <b>klima</b>
»

Vprašanje glede dopusta ( delo )

Oddelek: Loža
132846 (2171) GrimReaper
»

Problem pri delodajalcu - dopust

Oddelek: Loža
238877 (1428) AndrejO

Več podobnih tem