» »

Nalaganje dela za na dopust

Nalaganje dela za na dopust

«
1
2

PreviousUser ::

Predpostavimo, da dopust skrbno planirate glede na vaše delovne obveznosti in ga zaradi obilice rokov lahko koristite samo par dni v kosu.

Potem pa vas eden od nadrejenih dva dni pred vašim že odobrenim dopustom pokliče in vam sporoči, da ima med vašim dopustom rok za oddajo določene stvari in da če boste lahko to naredili na dopustu in hkrati bili dosegljivi zanj preko telefona. Pravi pa, da nihče drug ni sposoben tega pripraviti.

Druga situacija: eden od nadrejenih vas pozno popoldne po službi na dan pred že odobrenim dopustom pokliče in vam sporoči, da z vašim enim dnevom dopusta ne bo nič, ker so mu ravnokar sporočili, da je treba do naslednjega dne nekaj pripraviti.

Ob vsem tem vas nadrejeni prosijo, da ste skozi celoten dopust dosegljivi za morebitna nujna vprašanja.

Pogodba o zaposlitvi ni individualna, je v skladu s kolektivno pogodbo dejavnosti.

Kaj bi v omenjenih primerih storili vi?

SaXsIm ::

Vprašal na forumu, kaj si mislijo.
SaXsIm

PreviousUser ::

SaXsIm je izjavil:

Vprašal na forumu, kaj si mislijo.


Forum je namenjen za debate, mar ne? :D

Utk ::

Jaz bi skenslal dopust, firma naj plača vse stroške v zvezi s tem, in določi kdaj boš lahko koristil 2 tedna pravega dopusta v kosu. Nikakor pa ne karkoli delat med dopustom.

lukamagic ::

In v času dopusta pustil "uradne" komunikacijske naprave doma.

Mato989 ::

Jaz bi zbolel... In rekel da ne morem delat ce si ne bi dali rect da imas dopust z razlogom.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

juroz ::

Sicer odvisno koliko ter kaj je za delat amapak definitivno najprej ali zavrnitev, če pa ti ni problem oz odvisno kaj je za naredit pa govor o plačilu ter povišanje tudi za naprej glede na to da si nepogrešljiv.

AndrejS ::

Rečeš ni problema - in vržeš telefon v morje.

Kaboom ::

Statistično najnižja brezposelnost v Sloveniji po 11 letih, pa se najdete s takimi vprašanji? Če si ne bote zdaj porihtali, si ne bote še 20 let!
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Magic1 ::

Sej ni vse tako črno/belo. Zelo odvisno je od ostalih okoliščin, kako ti ge drugače delodajalec na roke. Sej ja vidiš, ali te nasplošno izorišča, ali ti gre tudi dostikrat na roke. Mogoče je res konstantno veliko dela, samo potem te lahko denarno nagradi. Kje so meje sprejemljivega pa moraš sam povedat.
Magic

fikus_ ::

Za kakšno vprašanje sem še vedno bil na voljo, da bi pa delal na dopustu pa ne! Če te res tako nujno rabijo, si strokovnjak, prekliči dopust in naj plačajo stroške, ali pa naj pozabijo na delo med dopustom.

Wrop ::

Vsako razmerje delodajalec-delojemalec je različno. Dolgoročno sam na dopustu ne bi delal razen res kratka nujna neodložjiva dela. Treba je biti predvsem do sebe pošten in se ne spustiti v razmerje, ki je oziroma meji na izkoriščevanje. Ko je dopust odobren je odobren. Tu nastopi samo kaj dobiš v zameno da ga prekličeš. Dopust, kjer moraš delati in biti stalno na voljo nekomu ni dopust. Kvečjemu bi moral biti še za stanje pripravljenosti dodatno plačan.
Če bi bile razmere v firmi drugače dobre in bi imel lepo za položaj v firmi nadpovprečno plačo, ki bi v realnosti izkazovala, kako me v firmi res cenijo in sem nepogrešljiv, bi dal nadrejenemu dve možnosti. Ali v miru koristim dopust ali pa dopust prekličem in delam, v zameno mi plačajo vse stroške, ki so nastali.

HappyPills ::

Odvisno od odnosov. Mi v firmi vsi omejeno delamo tudi na dopustih (do uro - dve na dan, kakšen dan samo maile on the go, za nujne stvari smo na voljo vedno tudi ponoči in to vsi) v zameno ne rabiš nosit bolniških, dopusti so lahko dolgi po več tednov ali celo mesecev skupaj in niso časovno omejeni, ker nihče tega ne izkorišča. Delamo lahko od vsepovsod, petke imamo 6 urni delovnik, delamo na tem da bodo vsi delovniki 6 urni itd. Zame je trade off OK in mi na dopustu ni težko zjutraj odpret notebook za urco do dve mal podelat in potem uživat. Sploh ko sem na ta način prepotoval celo evropo po več mesecev skupaj.

Mato989 ::

HappyPills je izjavil:

Odvisno od odnosov. Mi v firmi vsi omejeno delamo tudi na dopustih (do uro - dve na dan, kakšen dan samo maile on the go, za nujne stvari smo na voljo vedno tudi ponoči in to vsi) v zameno ne rabiš nosit bolniških, dopusti so lahko dolgi po več tednov ali celo mesecev skupaj in niso časovno omejeni, ker nihče tega ne izkorišča. Delamo lahko od vsepovsod, petke imamo 6 urni delovnik, delamo na tem da bodo vsi delovniki 6 urni itd. Zame je trade off OK in mi na dopustu ni težko zjutraj odpret notebook za urco do dve mal podelat in potem uživat. Sploh ko sem na ta način prepotoval celo evropo po več mesecev skupaj.


delanje z dopusta je kršenje zakona =) Po zakonu imaš dopust dap rekineš stike z delodajalcem v strnjenih 14 dneh, da odpočiješ telo, ker je tako statistično manjša verjetnost da boš imel zdravstvene težave...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zobnik ::

Brat ima taki šiht da se mora oglašat 18ur/dan, dela pa sicer od 5-6 pa do nekje 13-14 ure.

stara mama ::

Moja je bila med dopustom 2x razpizdena zaradi službe, ni pa mogla nič. Če bi pustila telefon doma nebi bilo tega, težave pa vseeno počakajo.
Sicer odvisno od tvojega dela, za minimalno plačo vrži telefon stran med dopustom, če pa tvoje delovno mesto zavzema veliko odgovornost in je temu primerna tudi plača, pač moraš vzeti v zakup.
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

Naredi kot je bilo predlagano.

Daj 2 opciji.
1. Tega ne boš naredil.
2. Skenslaj dopust in opravi delo. Koristi dopust kasneje.

Tody ::

Kot je nekdo rekel, naj plačajo vse stroške in povedo kdaj lahko greš na dopust. Ker gre tukaj za nesposobnost vodje, ji lahko pomoliš zakon kjer piše da lahko greš za 14 dni na dopust in vprašaš če se bo vodja pomenil z delovno inšpekcijo.

Kar naenkrat se bodo odprlo veliko časa :)

Mato989 ::

zobnik je izjavil:

Brat ima taki šiht da se mora oglašat 18ur/dan, dela pa sicer od 5-6 pa do nekje 13-14 ure.


A ma dodat za stalno pripravljenost plačan? Če nima, se ne rabi, razen če je lastnik firme.

stara mama je izjavil:

Moja je bila med dopustom 2x razpizdena zaradi službe, ni pa mogla nič. Če bi pustila telefon doma nebi bilo tega, težave pa vseeno počakajo.
Sicer odvisno od tvojega dela, za minimalno plačo vrži telefon stran med dopustom, če pa tvoje delovno mesto zavzema veliko odgovornost in je temu primerna tudi plača, pač moraš vzeti v zakup.


Ne glede na odgovornost ti pripada dopust ko se ne javljaš na telefon! kdaj bo to hlapcem jasno!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

stara mama ::

Mato989 je izjavil:


Ne glede na odgovornost ti pripada dopust ko se ne javljaš na telefon! kdaj bo to hlapcem jasno!

Hlapcu ni jasno da zaradi napačne odločitve ali prepoznega posredovanja lahko propade celo firma, potem pa bojo vsi na dopustu kolikor bodo hoteli. Ampak hlapec kot si ti, tudi ne uspe razbrat, da sem omenil finančno kompenzacijo osebe s tako odgovornostjo.
Ekologija™ in Trajnost™

ziga1990 ::

PreviousUser je izjavil:

Predpostavimo, da dopust skrbno planirate glede na vaše delovne obveznosti in ga zaradi obilice rokov lahko koristite samo par dni v kosu.

Potem pa vas eden od nadrejenih dva dni pred vašim že odobrenim dopustom pokliče in vam sporoči, da ima med vašim dopustom rok za oddajo določene stvari in da če boste lahko to naredili na dopustu in hkrati bili dosegljivi zanj preko telefona. Pravi pa, da nihče drug ni sposoben tega pripraviti.

Druga situacija: eden od nadrejenih vas pozno popoldne po službi na dan pred že odobrenim dopustom pokliče in vam sporoči, da z vašim enim dnevom dopusta ne bo nič, ker so mu ravnokar sporočili, da je treba do naslednjega dne nekaj pripraviti.

Ob vsem tem vas nadrejeni prosijo, da ste skozi celoten dopust dosegljivi za morebitna nujna vprašanja.

Pogodba o zaposlitvi ni individualna, je v skladu s kolektivno pogodbo dejavnosti.

Kaj bi v omenjenih primerih storili vi?


Prvič dopust je tvoja pravica in ko si na dopustu v edinem pogoju po katerem lahko zahtevajo dosegljivost je če ti plačujejo stalno pripravljenost drugače si na dopustu.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

OldSkul ::

Če imaš problem sploh vzeti dopust, potem podjetje enostavno nima dovolj zaposlenih. Nadrejeni ali lastnik bodo morali razmisliti o drugačni organizaciji dela. Saj na škrge na dolgi rok ne moreš delati. Nekdo ti gre stran in se ti v firmi vse poruši. Sploh poleti so največje težave s tem.

MIHAc27 ::

Ko sem bil še mlad in neumen se je tudi meni zgodilo, da je direktor 1 dan pred nastopom dopusta rekel, da nema dopusta (ki ga je odobril nadrejeni).
Poslal sem ženo na dopust, sam pa izkoristil dejstvo, da je delo terensko in službeno vozilo uporabil za vožnjo na morje vsak dan (na srečo nismo šli kam dlje).

Danes tega definitivno ne bi reševal tako. Dopust je dopust. 10-15 minut, za kako nujno vprašanje že doniram, za karkoli več sem pa premalo plačan.

Mato989 ::

stara mama je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ne glede na odgovornost ti pripada dopust ko se ne javljaš na telefon! kdaj bo to hlapcem jasno!

Hlapcu ni jasno da zaradi napačne odločitve ali prepoznega posredovanja lahko propade celo firma, potem pa bojo vsi na dopustu kolikor bodo hoteli. Ampak hlapec kot si ti, tudi ne uspe razbrat, da sem omenil finančno kompenzacijo osebe s tako odgovornostjo.


Ni res... to je odgovornost DIREKTORJA in lastnika... navadni zaposleni oz. vsak ki ima še nekega nadrejenega pa ima dopust zato da odklopi, ko posreduje NEJGOV NADREJENI! zato ga imaš... ali pa imaš namestnika.

Ko je bil moj poslovodja na dopustu ga ni smel noben klicat 14 dni, sem zato bil jaz kot namestnik tam ki sem vse uredil... razen če bi ime ldodat za stalno pripravljenost.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

          ::

Če si izredno dobro plačan strokovnjak ali vodilni, potem delaj med dopustom ali ga prekini, sicer imaš pa v te namene izrastek na dlani - sredinec. Dopust ima svoj namen, so že zgoraj razložili, zakaj je koristno, da odklopiš od dela!

jype ::

Mato989 je izjavil:

delanje z dopusta je kršenje zakona =)
Katerega?

fikus_ ::

Delodajalec ti mora omogočit 10 delovnih dni dopusta skupaj, kaj pa delaš med dopustom je pa tvoja stvar.

111111111111 ::

Odpoveš dopust. Stroške krije firma. Nujna stvar se uredi.

Ko se zgodi drugič v istem letu, greš na pogovor k direktorju.

ČE se zgodi trejič, greš lepo na dopust.

profii ::

Sam sem dal nekaj dni po takem dogodku odpoved. Sicer to ni bil edini razlog amapk je bil dober povod.

Vsakodnevno se je oddajala pošta, pošiljalo prodane artikle ven, vendar je za en dan direktor odobril kolektivni dopust, potem pa piše na skupno grupo, da delo mora biti vseeno narejeno.

stara mama ::

Mato989 je izjavil:


Ko je bil moj poslovodja na dopustu ga ni smel noben klicat 14 dni, sem zato bil jaz kot namestnik tam ki sem vse uredil... razen če bi ime ldodat za stalno pripravljenost.

Točno o tem že vseskozi govorim - finančna kompenzacija.
Končno ti je potegnilo.
Ekologija™ in Trajnost™

Mato989 ::

stara mama je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ko je bil moj poslovodja na dopustu ga ni smel noben klicat 14 dni, sem zato bil jaz kot namestnik tam ki sem vse uredil... razen če bi ime ldodat za stalno pripravljenost.

Točno o tem že vseskozi govorim - finančna kompenzacija.
Končno ti je potegnilo.


Razen v JS ne poznam nobenega ki bi imel EJANSKO plačano Stalno pripravljenost... 80% pa jih kot hlapci po šihtu se javljajo na telefon direktorjev za službene zadeve... če maš ti 5k plače to ni stalna pripravljenost v tem, to mora bit posebna postavka... to pa nima skoraj noben!"
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Te nujne zadeve hitro niso samo en dan, posebej, ce so tezave in adijo dopust. Jaz bi odpovedal dopust, ce je tako nujno.

@Mato898, ne poznam velikega podjetja, ki pripravljenosti ne placa. Drugace je menda pripravljenost omejena, dvomim, da kje obstaja stalna pripravljenost v smislu 24/7/365.

jype ::

Mato989 je izjavil:

to pa nima skoraj noben!
Pa kaj pol. Ti mi pokaži zakon, ki mi prepoveduje delat na dopustu.

Mato989 ::

jype je izjavil:

Mato989 je izjavil:

to pa nima skoraj noben!
Pa kaj pol. Ti mi pokaži zakon, ki mi prepoveduje delat na dopustu.


delaš lahko samo nič v zvezi s šihtom, ker je dopust namenjen odmoru od službenih obveznosti zato je namreč bil uzakonjen... da folk NE DELA
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

jype je izjavil:

Mato989 je izjavil:

to pa nima skoraj noben!
Pa kaj pol. Ti mi pokaži zakon, ki mi prepoveduje delat na dopustu.


Menda prepoveduje nalaganje dela s strani delodajalca, ko si na dopustu. Tako so razlozili nam, da slucajno ne bi klicali koga, ko je na dopustu.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Te nujne zadeve hitro niso samo en dan, posebej, ce so tezave in adijo dopust. Jaz bi odpovedal dopust, ce je tako nujno.

@Mato898, ne poznam velikega podjetja, ki pripravljenosti ne placa. Drugace je menda pripravljenost omejena, dvomim, da kje obstaja stalna pripravljenost v smislu 24/7/365.


Kako da ne... iščejo električarja, vzdrževalca za elektrarno, plača sicer odlična ampak se pričakuje da delaš 1 smeno + d si na klic če kaj crkne... to je za mene stalna pripravljenost, drugače nimaš nobene dolžnosti se ti javit po koncu smene na telefon nadrejenega... NOBENE.

Dejansko je tako, da četudi imaš SLUŽBEN TELEFON, se na dopusti nimaš obveze javljat na telefon
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Pripravljenost se praviloma placa in je omejena. Pri nas jo imajo, ampak po en teden seveda v zakonskih omejitvah. Tocnih pravil za Slovenijo ne poznam, ampak so verjetno podobna.

Morda lahko delodajalca iztozis za razliko v placai za nazaj, ko odides?

Zakaj bi imel sluzben telefon s sabo? Seveda se ni treba javljati, lahko pa ti dopust prekine prej, kar je na nek nacin naredilo podjetje o katerem je govora.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Pripravljenost se praviloma placa in je omejena. Pri nas jo imajo, ampak po en teden seveda v zakonskih omejitvah. Tocnih pravil za Slovenijo ne poznam, ampak so verjetno podobna.

Morda lahko delodajalca iztozis za razliko v placai za nazaj, ko odides?

Zakaj bi imel sluzben telefon s sabo? Seveda se ni treba javljati, lahko pa ti dopust prekine prej, kar je na nek nacin naredilo podjetje o katerem je govora.


Ja se praviloma plača, v avstriji... spet si omejen na avstrijo kejr funkcionira 10xbolje.. .v Sloveniji je praviloma tako da imaš plačo in pol te vsak teden kdo popoldan kliče, zaradi vrsto zadev ki imajo povezavo s šihtom in ti se javljaš in se ukvarjaš s tem v svojem prostem času...

Tega nihče dodatno ne pača ker softiči mislite da je tako korektno delo, da si zmeraj na voljo še ko spiš...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jukoz ::

Kolk vas pa kličejo izven delovnega časa?
Dnevno, tedensko?
Mesečno? 2x na leto?

Se je zgodilo 3 leta nazaj enkrat ko je bil požar/vdor v omrežje/smrt sodelavca...

Res me zanima, ker je precejšna razlika če se nekoga kliče na dopust zaradi nekih brezveznih tekočih zadev ali pa če se kliče zaradi nekega izrednega dogodka.

mzakelj ::

Ko je dopust je dopust. Sam izklopim telefon že na Brniku in to je to.

TheBlueOne ::

@Jukoz, Ce imas pripravljenost moras biti dosegljiv in sposoben reagirati. Ce te nakajkrat letno poklicejo praviloma nihce ne komplicira.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Jaz imam dogovor, o stalni pripravljenosti.

LAhko pokličejo kadarkoli, odzivni čas 2 uri. Razen če izrecno napišem, da sem na dopustu, takrat sem dosegljiv eno uro na dan za 3 številke. Nadure strogo koristim, nikoli si ne izplačujem.

jukoz ::

@ thetilko

Točno ti mislim - če te redno dnevno/tedensko kličejo, imaš verjetno to tudi v glavi in delovna sredstva s sabo.
Če se to zgodi parkrat na leto, klicatelj tako ali tako ne pričakuje da boš nekaj naredil, temveč da boš svetoval. In če se ne javiš... Šment, bo klicatelj klical nekoga drugega.

Če se ti to redno dogaja, potem je pa to že stalna pripravljenost.

profii ::

Če se to zgodi nekajkrat letno je povsem normalno. Tudi vsak normalen delavec bo pomagal po svojih močeh.

Če se pa to dogaja tedensko/dnevno, potem pa gre za izkoriščanje.

Invictus ::

Klasično neplaniranje slovenskih delodajalcev.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Dober test "kako nujno" je s tem, da preveris s cim je pripravljen delodajalec kompenzirati tvoj trud, da resis njegovo gresko v planiranju.

Recimo ce ti placa stroske dopusta, placa dvojne uri in potala nekaj extra dni dopusta, potem tudi ti lazje razumes, da je bila zadeva res nujna.

PreviousUser ::

jukoz je izjavil:

Kolk vas pa kličejo izven delovnega časa?
Dnevno, tedensko?
Mesečno? 2x na leto?

Se je zgodilo 3 leta nazaj enkrat ko je bil požar/vdor v omrežje/smrt sodelavca...

Res me zanima, ker je precejšna razlika če se nekoga kliče na dopust zaradi nekih brezveznih tekočih zadev ali pa če se kliče zaradi nekega izrednega dogodka.


Ponavadi mine en dan dopusta brez klica. Če pa izklopim telefon, pa mi očitajo, zakaj nisem bil dosegljiv.

Jaz grem na dopust, ampak sem se zmenil, da se šteje kot delo od doma.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Mato989 je izjavil:

delaš lahko samo nič v zvezi s šihtom, ker je dopust namenjen odmoru od službenih obveznosti zato je namreč bil uzakonjen... da folk NE DELA
Link na zakon ali ime zakona in člen, prosim.

WhiteAngel ::

PreviousUser je izjavil:

jukoz je izjavil:

Kolk vas pa kličejo izven delovnega časa?
Dnevno, tedensko?
Mesečno? 2x na leto?

Se je zgodilo 3 leta nazaj enkrat ko je bil požar/vdor v omrežje/smrt sodelavca...

Res me zanima, ker je precejšna razlika če se nekoga kliče na dopust zaradi nekih brezveznih tekočih zadev ali pa če se kliče zaradi nekega izrednega dogodka.


Ponavadi mine en dan dopusta brez klica. Če pa izklopim telefon, pa mi očitajo, zakaj nisem bil dosegljiv.

Jaz grem na dopust, ampak sem se zmenil, da se šteje kot delo od doma.


Pa dobro, a ne morete dela tako zorganizirati/podokumentirati, da te vedno lahko nekdo vsaj približno nadomešča in te pusti tistih 14 dni na miru. Kaj pa, če te avto povozi? Bo firma propadla?

Nasploh attitude, da je vse na enem človeku in da kar projekt in celo firma propade, če ni nekaj narejeno, je napačen, posledica slabega managementa in nič drugega. Ali po domače, hlapčevstvo in neumnost. Švaba pošlje vse v k*rac in gre na dopust. Ima prevelik ego. Ali pa outsourca delo v Slovenijo in naj se mi jeb*mo z roki :))

Lurker22 ::

jype je izjavil:

Mato989 je izjavil:

delaš lahko samo nič v zvezi s šihtom, ker je dopust namenjen odmoru od službenih obveznosti zato je namreč bil uzakonjen... da folk NE DELA
Link na zakon ali ime zakona in člen, prosim.


Kot so ti že poskušali pojasniti - koriščenje dopusta POJMOVNO izključuje delo. Če med dopustom delaš, potem to ni dopust, temveč delo na daljavo za katerega si upravičen do nadomestila (beri: plače).

Tvoje stališče je tako bizarno, da - verjel ali ne - ne obstaja zakon, ki bi določal "med dopustom delavec ni dolžan delati", ker to nikomur (razen očitno tebi) sploh na kraj pameti ni padlo. Si potemtakem dolžan delati tudi na bolniški?

In ne, ni vse kar je prepovedano dovoljeno, še posebej v delovnem pravu je logika kvečjemu obratna in se v dvomu zadeve razlagajo v korist delavca (in dubio pro labore).
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dopust vprašanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13418447 (8731) MadMicka
»

Prekinitev dopusta kar sredi dopusta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7210120 (7124) Arzen28
»

Izgorelost (burnout) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9916015 (11777) krneki0001
»

Odpoved in daljši odmor od dela (mini penzija) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6411027 (7968) rađo
»

Vprašanje glede dopusta

Oddelek: Loža
204461 (3443) mojsterleo

Več podobnih tem