» »

Eurobasket 2022 (Nemčija, Italija, Češka, Gruzija)

Eurobasket 2022 (Nemčija, Italija, Češka, Gruzija)

Temo vidijo: vsi
««
13 / 19
»»

Okapi ::

Likalnik je izjavil:

Naši potem dobijo Francoze ali Srbe...najverjetneje Srbe...in to bo že mali finale za nas

Polfinale Slovenija - Srbija in Črna Gora - Hrvaška bi bil legendaren.;)

Alfonso ::

Meni je žal da ni Bosni uspelo...

Kurzweil ::

Giannis vprašljiv za nadaljevanje prvenstva?

Grčija je proti Estoniji slavila, vendar so plačali velik davek. Zmagali so z rezultatom 90:69, poškodoval pa se je njihov prvi zvezdnik Giannis Antetokounmpo.

Zvezdnik si je zvil gleženj, kako resno je stanje bomo lahko videli v naslednjih dneh. Glavni trener grške izbrane vrste je po tekmi zatrjeval, da stanje naj ne bi bilo resno. Vendar je bilo ob poškodbi vidno šepanje Giannisa. V nedejo grška reprezentanca igra proti Česki in takrat bomo lahko videli ali bo prvi zvezdnik ekipe lahko igral.


Vir: kosarka.info/Eurohoops

...tole sem hotel že napisat... Giannis je imel probleme s poškodbo že pred prvenstvom, potem enkrat na začetku prvenstva, sedaj pa še tole proti Estoniji. Pri čemer najbolj čudi, da je toliko igral Antetokunmpo, saj je Grčija res gladko povozila Estonijo... precej neumna poteza Itoudisa. Giannis tudi če lahko igra, je seveda precej limitiran v kolikor je vsaj rahla poškodba oz. malce manj samozavesti, da ne rečem straha pri tej njegovi igri, ki seveda bazira na fizični in atletski igri, kjer mu seveda paše odprt teren in konkretni prodori ter kontre.... bi se dalo na to temo kaj povedat tudi v kontekstu lige NBA...

Likalnik ::

Groot je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

Se je pa danes zjutraj javila Maja Hrvatin (če sem prav napisal ime)... in bojda je od Tobeya gleženj malce bolj zatečen, kot so sprva mislili, da bo... kar niti ne čudi, saj je Tobey že po tekmi, ko se mu je to zgodilo povedal, da je sicer igral, da pa niti skočiti ni mogel... Dončič ima 2 šiva... bolita ga oba zapestja... tako, da bo tale pavza in potencialno vsaj malce lažji nasprotnik v 1/8 finala, več kot dobrodošel.


No tukaj močno upam da bo zdravniška ekipa glasna in bodo svetovali počitek Tobeya tudi na tekmi proti Belgiji. Realno bi morali tole tudi brez njega gladko dobiti, že tako ali tako bo najbrž precej small ball igre na obeh straneh in visok tempo. Če ne gre za res hud zvin, bi ga morali do torka ali srede (ne vem kdaj točno je 1/4 finale) pa že dovolj spraviti k sebi.


a veš, da sem točno to tudi sam razmišljal...da bi bilo mogoče skoraj bolje, da bi Tobey počival to tekmo in se ga pripravi za naslednje katere bodo veliko težje.
Tudi Luka bi limitiral na tekmi z Belgijo s tem, da bi mal počil njegova zapestja (ne bi ga čisto dal out...ampak ga ne bi obremenjeval s tako minutažo kot jo je imel do sedaj)....G.Dragič je dovolj izkušenj, da bi ekipo potegnil čez Belgijo...

Kurzweil ::

Kakšen blackout Francije v 3. četrtini... vodili že z +16... pred zadnjo četrtino pa +8 za Turke in to brez Larkina. Zanimivo...

Alfonso ::

Ma ta Francija je res karastrofa. Danes je še Fornier popolnoma out.

Kurzweil ::

Tole tekmo bo Fournier lastnoročno zavozil...

Alfonso ::

Škoda, bi lahko bila mogoče dobra tekma Srbija Francija. Turki pa nimajo za burek.

dope1337 ::

Zdej lahko gre mirne volje v bordel po tekmi xD

P.S. Mogoce sem mal prehiter
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Alfonso ::

Dafak turki ;)

GupeM ::

Zdej so se pa še Turki pokakal? Neverjetno ... Najprej Osman, potem pa še vsi skupaj.

dope1337 ::

Kdo je metal proste? Osman? Moral sem leteti stran, pa nisem videl.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Kurzweil ::

Haha, pa so se Francozi zlizali v podaljšek, sedaj pa bo res res težko za Turke...

dope1337 je izjavil:

Kdo je metal proste? Osman? Moral sem leteti stran, pa nisem videl.


Osman ja... tudi jaz sem moral letet za trenutek, ampak vidim, da je Osman sploh edini pri TUR, ki je zgrešil 2 prosta meta...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

dope1337 ::

PA KA SI NOR!!! Ka delajo sodniki ej. Nisem še videl kej takega xD

Sej ne pravim, da ni bil favl za 3 proste, ampak ... Kdaj to dosodiš???
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Alfonso ::

O čem ti to??

Prav ok sodijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alfonso ()

dope1337 ::

Zgleda, da sem narobe interpretiral.

Ko so odšli sodniki do posnetkov, so pogledali turški met za 3, po katerem je Gobert oviral tistega, ki je metal ter dosodili 3 proste vendar po tem so pogledali še Gobertov skok ter tehnično - upravičeno.

Po resnici, ne vem kaj sem videl, saj nimam zvoka ker otroc spijo
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Alfonso ::

Šli so gledat samo ali je trojka ali dvojka. Popravili so na 2, ker je Korkmaz prestopil. Pa ni blo f od faula.

Kurzweil ::

Sem že pred dnevi, je tale Terry Tarpey en joker pri FRA

komentar2021 ::

Po mojem mnenju glavni favoriti za zlato Francozi ostajajo na prvenstvu...

Alfonso ::

To je bla bitka enih in drugih kateri bo dal tekmecu več prilik da jih porazi.

@komentaror, krvavo jim manjka dober plej. Albicy in Heurthel sta porazna. Taki ne morejo do zlata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alfonso ()

komentar2021 ::

Ne bi imel nič proti da izpadejo na naslednji tekmi, ne glede na to, kdo bo tekmec. Nekako so se vedno izvlekli na tem EP, ko je bilo pomembno. Širina klopi tj. kakovostni rezervni igralci so tisto, kar po mojem mnenju FRA ima, SRB pa ob vsej dobri volji v igralcih kot so Marinković, Jaramaz... nima. Milutinov se je sicer vrnil in proti Poljakom odigral dobro tekmo, pametno je izkoristil svoje pluse. Se bom pustil presenetiti, pa naj bo kot mora biti:D

Izpadla je sicer ekipa, ki je imela v NEM ogromno svojih navijačev.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Danes si pa naši zaslužijo en tak šamar ... Namesto 15+ so na 3+. Če v tretji četrtini ne naredijo neke normalne razlike, bo zadnja četrtina še zelo živčna...

IL_DIAVOLO ::

Spet podcenjevanje in igra na lagano sportski. Ce jih ne bodo povozili v 3. cetrtini, znajo biti podaljški.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kixs ::

Cisto prevec jim pustijo.

wcpapir ::

S premalo zagona so sli v prvi polcas...upam da bo drugi boljsi...zmaga za 3pike bi bila blamaza, poraz se vecja.

Alfonso ::

Novinarji, tudi Dončić starejši so vsi na lagano čemo, nič čudnega da se je to preneslo tudi na igralce. Belgija je premagala Španijo, dvakrat Srbe v kvalifikacijah...niso slabi.

GupeM ::

Tile sodniki bi pa tudi morali ostati doma, pa po TV-ju gledati tekme, ker tako radi hodijo gledati ta kurčev ekran tam ... Ko bi pa morali, pa se tekma odloča, pa nihče ne gre gledat ... Res katastrofa od sodnikov.

IL_DIAVOLO ::

Btw selektor Belgije rabi tablete.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Groot ::

Vedno bolj sem prepričan da so na tistem kriznem sestanku, ki so ga menda imeli naši, govorili zgolj o tem da se je potrebno držati sistema igre "daj žogo Luki ki ima proste roke da igra sam". Katastrofalno enodimenzionalna igra naših danes. Namesto da bi počivali nosilce, bo LD igral 38min.

Upam da z Zokijem ni nič hujšega. Se mi zdi da ravno počasi končno prihaja v formo tudi v napadu.

GupeM ::

Nemčija se pa tudi kar matra zdajle s Črno Goro. Še posebej, ker so prej že vodili za 27 pik. Mislim da na začetku tretje četrtine.

GupeM ::

Nemški navijači pa kot mone... Pogreb. Si predstavljam vodstvo 8 točk Slovenije v Stožicah, 24 sekund pred koncem. Do Maribora bi se slišalo navijanje ...

Alfonso ::

Škoda za Črno goro da so tako slabo igrali prvi polčas.

Horas ::

sj naši niso tk slabo igarli kot so se belgijci upirali. zdaj se gre na izpadanje. ne mislit da bomo zlahka šli tudi čez ukrajino/polsko, kot je večina mislila za beglijo.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

IL_DIAVOLO ::

Bla bla. Kot ze rečeno, nekolektivna igra, izguba skok igre. Nepotrebno metanje trojk pri varnem vodstvu. Spet slabo vodena ekipa, ce je sploh vodena. Saj Doncic je vsestranski playmaker, ampak selektor je tam, da vsaj občasno da navodila, kdaj se stopi na zogo. Res nam manjka, da se ne znamo odlepiti za 20 tock.

Belgijci so postali mocni, ker smo jim dovolili, kot ze proti bih.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

dunda ::

Mene pri naših letos najbolj moti, da so taktično neverjetno slabi v obrambi. Kolikokrat se jim zgodi, da pustijo koga povsem samega. In se ob tem niti ne spogledujejo, češ kdo je zamočil. Nič. Malo sem gledal (ampak je to po TV težje, ker režiser ne kaže vedno celotne ekipe v igri) in se mi zdi, da zamoči Toby, ki gre preveč ven, potem pa se jim podre. Nasprotniki s hitrimi podajami in kakšno blokado naredijo prostega. Toby sicer dobro igra, sploh zelo lepo v napadu sprejema tiste žoge pri preprijemanjih. Ampak v obrambi mu pa res ni treba hoditi na trojke pomagat, da sta dva na enemu. Že tako ni nikogar močnega pod košem. Mogoče se motim, ker na TV ne moreš tako ocenjevati gibanja. Res ne vem, kako jih tolikokrat uspejo prelisičiti.
https://www.kacnje.eu

nejc_nejc ::

Ce ga ni pri bloku je takoj šut za 3....

GupeM ::

Tobey seveda mora v primeru bloka vedno hodit ven na trojko pomagat. Drugače nas bojo razbili s trojkami. Morajo pa takrat drugi igralci pokriti prostor v sredini in hkrati paziti na svoje igralce. Izgleda, kot da je kriv Tobey, v resnici bi morali pa tisti zadaj poskrbeti za obrambo.

Kurzweil ::

Današnje tekme 1/8 finala:

12:00 ... Poljska - Ukrajina
14:45 ... Finska - Hrvaška (prenos na Kanal A)
18:00 ... Srbija - Italija (prenos na Kanal A)
20:45 ... Grčija - Češka

Brackets
Stream za vse tekme

Tekma med Poljsko in Ukrajino, je seveda velika priložnost za obe ekipi, da prideta med 8 v Evropi, zmagovalec seveda potem nabaše Slovenijo. Tekma med Finsko in Hrvaško bo brez dvoma zelo zanimiva, jaz osebno ne bi povsem odpisal Finske. Srbi seveda veliki favoriti, kar je tudi njihovo breme, Srbi brez Nedovića, Italija brez Galinnarija. Češka pa je sedaj močnejša za Satoranskega, kar pa seveda ne zmanjšuje dejstva, da je Grčija velik favorit. Pa da vidimo, če bo kdo od favoritov izpadel, zaenkat je to prvenstvo kar precej predvidljivo, nismo bili priča še kakšnega res velikemu presenečenju.

Kurzweil ::

Evo, Poljska je premagala Ukrajino... tako, da bo Slovenija v 1/4 finalu v sredo igrala proti Poljski...

MisterM ::

Poljake smo v skupinskih športih, konkretno v odbojki, hokeju, košarki in rokometu premagali kar 12 krat. Na Eurobasketu smo jih nazadnje srečali v skupinskem delu leta 2017, kjer smo zmagali s 90-81. Fantje imajo lep čas za počitek in priprave in verjamem, da bodo zanesljivo v polfinalu.

Groot ::

Zelo zanimiv podatek komentatorjev na trenutni tekmi med HRV in FIN:

Na EP igra 11 Američanov, od tega jih je 10 organizatorjev, edino naš Tobey je center. Hkrati so dejansko Američani prvi strelci prvenstva do sedaj.

Kurzweil ::

MisterM je izjavil:

Poljake smo v skupinskih športih, konkretno v odbojki, hokeju, košarki in rokometu premagali kar 12 krat. Na Eurobasketu smo jih nazadnje srečali v skupinskem delu leta 2017, kjer smo zmagali s 90-81. Fantje imajo lep čas za počitek in priprave in verjamem, da bodo zanesljivo v polfinalu.


Jaz na te tradicije ne dam nič... sploh če govorimo o povsem drugih obdobjih, igralcih, da ne rečem športih. Sicer ko serijsko izgubljaš proti nekomu, je lahko to sicer motivacija, lahko pa postane simptomatsko, kar te zna narediti nervoznega in živčnega nekje v podzavesti.

Jaz se bojim takšnih ekip zgolj iz vidika, kot je bil razviden proti Belgiji, pa recimo proti Bosni. Ko mi nismo povsem skofusirani, ko za ščepec podcenjujemo, lahko imamo hitro težave. Sicer si znam predstavljat, da bi A.J. Slaughterja odrezali od igre, njihov najbolj nevaren igralec je Ponitka, ki pa ga vidim v senci Blažiča & Co., podobno kot so to naši rešili s Fournierjem.

Nekako si znam predstavljat največ težav s strani Balcerowskega, nekdaj košarkarja Mege, sedaj pa Gran Canarie. Gre za košarkarja, ki meri v višino 219cm, čeprav ne nekdo na uradni strani Eurobasketa napisal, da bi naj bil visok 215cm, pa je to napaka. V glavnem Balcerowski je tip košarkarja, ki je nekako tip igralca Markkanen ali Porzingis, torej glede na svojo višino še kar motorično sposoben košarkar, ki pa ima tudi mirno roko, kar bi znalo predstavljati problem za naše, ali drugače... manj igre z Dimcem in Tobeyem... in bolj gibljiva igra, malce nižja postava, agresivno v skoku in zapiranje prostora, kot so to naredili proti Franciji.

Kurzweil ::

Groot je izjavil:

Zelo zanimiv podatek komentatorjev na trenutni tekmi med HRV in FIN:

Na EP igra 11 Američanov, od tega jih je 10 organizatorjev, edino naš Tobey je center. Hkrati so dejansko Američani prvi strelci prvenstva do sedaj.


A? Najboljši strelec, ki je naturaliziran američan je Tyler Dorsey... 18. strelec prvenstva, z 15.2 točke na tekmo.

Sicer pa je res neverjetno, kakšne organizatorje igre ima Slovenija, glede na velikost... če pomislimo, da nekatere neprimerljivo večje države ne premorejo enega samega... govorim seveda o Dončiču in Dragiču. Po drugi strani pa je zanimivo videt, kakšen nabor centrov imajo oz. so imeli v preteklosti recimo Hrvati, Srbi, Črnogorci,... če se obregnem samo ob regijo...

Groot ::

Kurzweil je izjavil:

Groot je izjavil:

Zelo zanimiv podatek komentatorjev na trenutni tekmi med HRV in FIN:

Na EP igra 11 Američanov, od tega jih je 10 organizatorjev, edino naš Tobey je center. Hkrati so dejansko Američani prvi strelci prvenstva do sedaj.


A? Najboljši strelec, ki je naturaliziran američan je Tyler Dorsey... 18. strelec prvenstva, z 15.2 točke na tekmo.

Sicer pa je res neverjetno, kakšne organizatorje igre ima Slovenija, glede na velikost... če pomislimo, da nekatere neprimerljivo večje države ne premorejo enega samega... govorim seveda o Dončiču in Dragiču. Po drugi strani pa je zanimivo videt, kakšen nabor centrov imajo oz. so imeli v preteklosti recimo Hrvati, Srbi, Črnogorci,... če se obregnem samo ob regijo...


Če se ne motim, je bilo mišljeno kolektivno. Torej največ pik skup so do sedaj dali Američani, drugi so Srbi, tretji pa naši.

Ja res imamo neverjetno obratno težavo. To postane še bolj zanimivo ko vidiš da imamo povsem enako težavo tudi v rokometu. Preprosto očitno nimamo prave genetike za fizično močne športnike oziroma nam tej nekako izpadejo iz sistema.

Groot ::

Potrjeno žal tudi da Zoki ne bo mogel več igrati na tem EP. Škoda, ker kot sem že rekel sem imel občutek da se počasi dviga v formi.

dope1337 ::

Bi si upal trditi, da lahko v danasnji kosarki, ekipa veliko bolje deluje z manjko velikih kosarkasev, kot s presezkom le teh, saj igra tece hitreje, manj je igre moz na moza, ni vec trde igre.

Dober primer je npr. Litva, ki nikakor ni mogla unovciti svojih dveh najboljsih posameznikov, medtem ko nam to zaenkrat lepo uspeva. Moram pa res pohvalit Murića, ki se izvrstno znajde pri pokrivanju za faktor vecjih/mocnejsih igralcev od sebe.

Small ball > Big ball
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Alfonso ::

Groot je izjavil:

Potrjeno žal tudi da Zoki ne bo mogel več igrati na tem EP. Škoda, ker kot sem že rekel sem imel občutek da se počasi dviga v formi.


Bemu smole...

Finci/Markkannen premagali Hrvate. Markkannen raztural.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alfonso ()

dunda ::

GupeM je izjavil:

Tobey seveda mora v primeru bloka vedno hodit ven na trojko pomagat. Drugače nas bojo razbili s trojkami. Morajo pa takrat drugi igralci pokriti prostor v sredini in hkrati paziti na svoje igralce. Izgleda, kot da je kriv Tobey, v resnici bi morali pa tisti zadaj poskrbeti za obrambo.

Ja, saj razumem, sem igral včasih. Deluje mi, da Tobey naredi to napako, lahko pa tudi zato, ker na TV ne vidim dobro gibanja v ozadju. Pod košem smo že itak silno šibki in se bojim, da bodo močnejše reprezentance takšno skakanje edinega visokega igralca na trojko zlahka izkoriščale. Ampak dobro, mi smo kavčarji, tam so ljudje, ki to študirajo.
https://www.kacnje.eu

Alfonso ::

Groot je izjavil:

Potrjeno žal tudi da Zoki ne bo mogel več igrati na tem EP. Škoda, ker kot sem že rekel sem imel občutek da se počasi dviga v formi.


Kot da usoda res hoče povedati Sekuli kakšen butelj je bil da je vzel Rupnika, ne pa Hrovata, Čebaška, Macuro...

IL_DIAVOLO ::

Bolj zanemarljiva poskodba od zokija bi se bila samo poškodba dimca 8-)

Dokler so prepelic, doncic, gogi in tobey kolko tolko celi, ni sile.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!
««
13 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2023 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Šport
82249140 (19923) 2dark
»

ABA, Eurocup, Evroliga 2022/23 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šport
47441890 (10578) Kurzweil
»

Evropsko prvenstvo v košarki 2017 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Šport
914163943 (42622) bambam20

Več podobnih tem