» »

Eurobasket 2022 (Nemčija, Italija, Češka, Gruzija)

Eurobasket 2022 (Nemčija, Italija, Češka, Gruzija)

Temo vidijo: vsi
««
12 / 19
»»

kixs ::

Nisem opazil, da ni uposteval nastavljenega zacetka na 91 sekundi.

Horas ::

BorutO je izjavil:

Deset najvišjih skupnih točk, ki jih je igralec dosegel na tekmi Eurobasketa:

1. Eddy Terrace (BEL), 63 točk proti Albaniji leta 1957

2. Luka Dončić (SLO) 47 točk proti Franciji leta 2022

3. Nikos Galis (GRE) 46 točk proti Švedski leta 1983

4. Nikos Galis (GRE) 45 točk proti ZSSR leta 1989

5. Miki Berkowitz (ISR) 44 točk proti Turčiji leta 1975

. Nikos Galis (GRE) 44 točk proti Romuniji leta 1987

. Nikos Galis (GRE) 44 točk proti Jugoslaviji leta 1987

. Doron Jamchy (ISR) 44 proti Romuniji leta 1987

. Nenas Marković (BIH) 44 točk proti Latviji leta 1997

10. Emiliano Rodriguez (Španija) 43 točk proti Nizozemski leta 1967

. Giorgos Kolokitas (GRE) 43 točk proti Španiji leta 1967

. Nikos Galis (GRE) 43 točk proti Bolgariji leta 1989

. Dirk Nowitzki (GER) 43 točk proti Španiji leta 2001


madona kir je ta grk galis kolkrat je dal čez 40pik:O
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

mirator ::

Galis je bil po moje najboljši grški košarkaš vseh časov.

Likalnik ::

Super tekma...Dončić itak fenomenalen...prav tako Murič super in Zoki...G.Dragič pa malo z rezervo.
Mi je pa zanimivo, da je še Vilfa javno okrcal Dimca, da pač ni od njega nobenega učinka in da ne more razumeti zakaj je Rupnik v reprezentanci, ko bi morali vzeti nekoga na poziciji centra.

Tukaj tudi jaz ne morem zastopiti ali je imel res Dončić besedo zraven pri tem izboru Rupnika ali ne....ker mi igramo na tem EP s samo 11-timi igralci...Rupnik ne vem, če je že bil na parketu...sem pa prepričan, da v naslednjih tekmah ziher ne bo.
Samar-ja je pa tudi škoda, da večino časa presedi in ne nabira izkušenj...sicer pa zastopim tekmi z NEM in FRA sta bili težki...ampak za naprej prihajajo same težke tekme...Rupnik pa Samar odpadeta...torej imamo 10 igralcev

Reaper ::

Rupnik je igral nekaj malega proti Madžarom, takrat se ga je upal poslati v igro.

Gogiju včeraj met ni stekel, je pa vseeno močno garal v drugih aspektih igre in igra brez njega ne bi bila enaka. Hvala bogu, da je odigral celo tekmo.

Kot sem že pisal ne dolgo nazaj mi je Dimca resnično škoda, ker mu je narava dala vse kar center potrebuje ampak tega žal ne zna izkoristiti. Ima prebliske, ko že rečeš, no zdaj bo pa šlo, potem pa začnejo žoge leteti iz rok, škoda res.

Predvidevam, da menjave v ekipi na takšnih tekmovanjih niso možne, da bi selektor igralca iz trenutne dvanajsterice zamenjal z nekom, ki ni že na začetku pripotoval na prvenstvo?

GupeM ::

Rupnik je igral proti Madžarom nekaj. No, bil je na parketu. Kako je igral, niti ne vem, ker sem bolj slabo spremljal tekmo.

koyotee ::

Naslednjo z belgijo lahko spocije luka in gorana, magari ce rupnik igra 40 minut, bo vsaj kak favl imel v statistiki.
Dimec je bil navdih za maskoto lipkota, ponazarja premikanje drevesa v vetru.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Badwolff ::

Preveč se v Dimca zaletavate. On pač je kar je, se trudi in bori, kvaliteta je, kakršna je, ne vem zakaj se pričakuje drugačen učinek.
Macure nisem dost spremljal, a ni vsaj na njegovem nivoju? Nasploh smo že lep čas v manjku visokih igralcev, pred leti pa smo imeli skoraj samo visoke.

Gregor P ::

To je pač najboljše kar premoremo v danem trenutku ... in to je tokrat dejansko odlična ekipa.:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Kurzweil ::

Zanimivo, včeraj je bil skok izenačen na 30... kar je res najlepši pokazatelj, kako je s skokom, če je volja, želja, energija... če se zapira prostor in če si agresiven v skoku. Res proper borba in čestitke tudi na tem področju našim.

Sicer je čudovito gledat, kako dominanten je bil Dončič včeraj... ampak v nadaljnem poteku prvenstva, bodo morali malce več prispevat tudi drugi. Recimo Dončič je zadel 6 od vsega 8 trojk na tej tekmi, če se samo obregnem ob trojke. Prosti meti pa 20/23, kar je seveda odlično po vsem do sedaj videnem!

Res čestitke še enkrat našim, lepo je tudi danes pregledovat vse mogoče strani in 1001 objavo na račun Luke in Slovenije!

Nisem pa bil včeraj seznanjen s tem, da ne bo igral Guerschon Yabusele, Fournierja so prečudovito ustavili, tu je levji delež naredil Jaka Blažič. Tudi Murič je včeraj res odgaral svoje.

Včeraj pri Franciji malce boljše Luwawu-Cabarrot in Okobo. Moram pa priznat, da je res dobro včeraj odigral za Francoze M'Baye, ki nam je kar lepo pil živce. Je pa en tak velik joker pri Franciji na tem prvenstvu član francoskega Le Mansa Terry Tarpey, ki res gara v obrambi, dela tisto nevideno umazano delo, ko pa pride do priložnosti, pa zadene svoje... za njega je še Luka Bassin dejal, da ga ne pozna, pa vemo, da je "skavting" oz. poznavanje Bassina, kar se igralcev širom Evrope tiče, na res visokem nivoju.

Glede na to, kaj vse premoremo v Sloveniji, kar se komentatorjev tiče, moram rečt, da je KANAL A oz. POP TV naredil odlično delo s tem, da je za komentatorje postavil Bassina, Lamuta, Vilfana, Martiča,... praktično manjka samo še Štucin... edino kar pa res moram priznat pa je, da če sem vsa ta leta nekako z rezervo in za šalo jemal Sašo Dončiča, s svojim "kafanskim komentiranjem", ga pa imam počasi že res dovolj.

Če se še malce navežem na Belgijo... jaz se takšnih ekip zelo bojim, to so tisti nasprotniki, ko "si jih že premagal", ampak je stvar treba oddelat tudi v praksi. Vidim, da nekateri že pišete, da sploh ne bi igrala Dončič in Dragič... jaz bi prvo naredil razliko pa potem... so pa Belgijci podobno kot Nizozemci "indijanci", ki če imajo svojo tekmo, če jih jemlješ preveč z rezervo... znajo biti neugodni. V glavnem tale počitek do sobote bo sedel, da si naši nosilci malce opomorejo, predvsem pretepen Luka, gleženj Tobeya,... V glavnem, naši igrajo z Belgijo v soboto ob 14:45... Turčija-Francija že celo ob 12:00... ob 18:00 Nemčija-Črna Gora... in ob 20:45 Litva-Španija, kar bo nedvoumno odlična tekma... se mi zdi, da sta ravno prav izenačeni ekipi. Danes pa v miru pogledat še kakšno tekmo...

Tidule ::

mirator je izjavil:

Galis je bil po moje najboljši grški košarkaš vseh časov.


Bi se dalo diskutirat, da najboljši evropski košarkaš vseh časov.

Tidule ::

Če se še malce navežem na Belgijo... jaz se takšnih ekip zelo bojim, to so tisti nasprotniki, ko "si jih že premagal", ampak je stvar treba oddelat tudi v praksi. Vidim, da nekateri že pišete, da sploh ne bi igrala Dončič in Dragič... jaz bi prvo naredil razliko pa potem... so pa Belgijci podobno kot Nizozemci "indijanci", ki če imajo svojo tekmo, če jih jemlješ preveč z rezervo... znajo biti neugodni. V glavnem tale počitek do sobote bo sedel, da si naši nosilci malce opomorejo, predvsem pretepen Luka, gleženj Tobeya,... V glavnem, naši igrajo z Belgijo v soboto ob 14:45... Turčija-Francija že celo ob 12:00... ob 18:00 Nemčija-Črna Gora... in ob 20:45 Litva-Španija, kar bo nedvoumno odlična tekma... se mi zdi, da sta ravno prav izenačeni ekipi. Danes pa v miru pogledat še kakšno tekmo...

točno to. Že samo kvalifikacijski krog, kjer smo zmagal Litvo, Nemčijo in Francijo, ob enem pa izgubili z BIH je jasno opozorilo, da bodo s takim odnosom lahko resni problemi.

Me pa ko berem komentarjev nekaterih pacientov nasmeje dvoličnost in prilagajanje kriterijev, samo da lahko lastno ničevost zakrivajo s pluvanjem po nekom, ki je za razliko od njih dejansko nekaj naredil v življenju. Ko smo na OI izgubili proti Franciji so pljuvali po Dončiču, da bi moral dat več pik in sam zaključevat akcije (pri tem seveda spregledajo, da je imel rekordnih 18 assistenc), po včerajšnji tekmi pa poslušamo kričanje kako je egoist in bi Slovenija brez njega z lahkoto odpravila Francijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Kurzweil ::

@Tidule, jop, jaz kar ignoriram takšne... smo že o tem dovolj... ljudje, ki v svoji majhnosti, pač ne prenesejo veličine drugih. S tem, da sem tudi sam za kontruktivno kritiko, ne pa da si na fucking pending mode in samo čakaš, kdaj pa bo le prišel tisti dan, ko prideš na svoj račun, ker ni odigral tako kot včeraj. Včeraj je Luka metal iz igre - 15/23 (65.2%), za dve 9/12 (75%), za tri 6/11 (54.5%) in proste mete 11/12 (91.7%), takšne številke pri 47 točkah so NEVERJETNE!

... ali drugače, včeraj bi Slovenija braz Dončiča izgubila in bi v soboto igrali namesto proti Belgiji, proti Turčiji!

MisterM ::

Kakšne pa so kaj vaše napovedi glede tekme osmine Francija-Turčija? Komu bi dali več možnosti, jaz žal letos še nisem uspel videti kakšne turške tekme. Zmagovalca tega dvoboja najverjetneje v četrtfinalu čaka Srbija, ki letos ruši kot vlak.

ginekk ::

A niso šli Turki domov, ker niso dobili posnetka kaj se je dogajalo na hodniku - incident z Gruzijci? /s

MisterM ::

ginekk je izjavil:

A niso šli Turki domov, ker niso dobili posnetka kaj se je dogajalo na hodniku - incident z Gruzijci? /s

Heh, saj res, sem že pozabil na ta incident. Menda so se že pomirili živci, sicer bi bilo že v kakšni novici.

Likalnik ::

ginekk je izjavil:

A niso šli Turki domov, ker niso dobili posnetka kaj se je dogajalo na hodniku - incident z Gruzijci? /s


ja to so strašili, da bodo šli domov....na koncu niso dobili posnetka pa tudi domov niso šli.

Bi pa stavil na Francijo v tem dvoboju s Turki

Tidule ::

Osebno pričakujem, da bodo iz naše skupine vsi štirje prišli naprej. Tako francozi kot Nemci so IMO močnejši od svojih nasprotnikov, še največji loto je Španija, ki zelo niha v kvaliteti. Mi je pa škoda BIH, ker so bili vsekakor zanimiva underdog zgodba, samo so se znašli v napačni skupini.

GupeM ::

Zdaj sem se spomnil... Je še kdo opazil, da igralcem precej drsi v tej dvorani? Sploh Gogi se ves čas nekaj drsa po parketu. Ne vem, a slabo brišejo al je toliko vlage v dvorani?

Likalnik ::

ja res je...Gogi je včeraj dvakrat podrsal...mislim, da sproti slabo pobrišejo in ostane kje mokro.

Groot ::

Kurzweil je izjavil:


Glede na to, kaj vse premoremo v Sloveniji, kar se komentatorjev tiče, moram rečt, da je KANAL A oz. POP TV naredil odlično delo s tem, da je za komentatorje postavil Bassina, Lamuta, Vilfana, Martiča,... praktično manjka samo še Štucin... edino kar pa res moram priznat pa je, da če sem vsa ta leta nekako z rezervo in za šalo jemal Sašo Dončiča, s svojim "kafanskim komentiranjem", ga pa imam počasi že res dovolj.


Tule se povsem strinjam, z izjemo tega da pogrešam Bassina in Lamuta na tekmah SLO reprezentance. Ampak saj vem Vilfan je pač nekako stalnica ob prvenstvih sedaj. Bi mu pa morda lahko dali Bassina kot sokomentatorja. Pri Vilfanu namreč precej pogrešam kakšen dober dodaten info, vidi se mu počasi da ni več vpleten v današnjo košarko na način kot je to Bassin. Pa občasno me zmoti argumentacija malo po domače. Se bom pa na tej točki raje nehal pritoževat, ker je tole svetlobna leta nad tem kar bi nas čakalo če bi bil prenos na RTV (Miha Mišič :)))

Tidule ::

Včeraj je Luka metal iz igre - 15/23 (65.2%), za dve 9/12 (75%), za tri 6/11 (54.5%) in proste mete 11/12 (91.7%),

Ko nekdo pri takih številkah sanja o tem, kako se je igralec po nepotrebnem zaletaval in da bi bilo brez njega veliko lažje, ti je jasno da pojma nima o čem govori.

Ko se pa spomnim na dretje pred enim letom, da dončič z 18 asistencami ni nič naredil na tekmi proti francozom in bi moral več metat, je pa vse skupaj samo še pomilovanja vredno.

Bolt ::

Tidule je izjavil:

Včeraj je Luka metal iz igre - 15/23 (65.2%), za dve 9/12 (75%), za tri 6/11 (54.5%) in proste mete 11/12 (91.7%),

Ko nekdo pri takih številkah sanja o tem, kako se je igralec po nepotrebnem zaletaval in da bi bilo brez njega veliko lažje, ti je jasno da pojma nima o čem govori.

Ko se pa spomnim na dretje pred enim letom, da dončič z 18 asistencami ni nič naredil na tekmi proti francozom in bi moral več metat, je pa vse skupaj samo še pomilovanja vredno.


Ja res pomilovanja vredno. Iz ene skrajnosti v drugo. To samo pomeni, da ni na nivoju za katerega se ima.
Saj bo kmalu padel na realna tla, nč bat.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: negot ()

MadMen ::

Bolt je izjavil:

Tidule je izjavil:

Včeraj je Luka metal iz igre - 15/23 (65.2%), za dve 9/12 (75%), za tri 6/11 (54.5%) in proste mete 11/12 (91.7%),

Ko nekdo pri takih številkah sanja o tem, kako se je igralec po nepotrebnem zaletaval in da bi bilo brez njega veliko lažje, ti je jasno da pojma nima o čem govori.

Ko se pa spomnim na dretje pred enim letom, da dončič z 18 asistencami ni nič naredil na tekmi proti francozom in bi moral več metat, je pa vse skupaj samo še pomilovanja vredno.


Ja res pomilovanja vredno. Iz ene skrajnosti v drugo. To samo pomeni, da ni na nivoju za katerega se ima.
Saj bo kmalu padel na realna tla, nč bat.

Okej, pustimo reprezentanco na miru, za kakšnega igralca pa se on ima in na kakšen nivo pa naj bi po tvoje padel?

ginekk ::

Ja, a ni Dončič car k mu rata nategnit vse strokovnjake v NBA in Euro, glede tega kako dober je, pa še ful publike je nase navlekel. Kapo dol za tega nateguna.

ginekk ::

Ob včerajšnjem clutch flopu - trojka lob čez najboljšega obrambnega igralca NBA lige, sem se spomnil na tole mojstrovino:

Alfonso ::

GupeM je izjavil:

Zdaj sem se spomnil... Je še kdo opazil, da igralcem precej drsi v tej dvorani? Sploh Gogi se ves čas nekaj drsa po parketu. Ne vem, a slabo brišejo al je toliko vlage v dvorani?


Jim kar drsi ja. Ampak glede Gogija - ne vem kdaj sem nazadnje gledal kakšno tekmo, da mu ne bi vsaj enkrat vsaj malo spodrsnilo.

Kurzweil ::

Danes:

14:00 ... Finska - Nizozemska
14:15 ... Hrvaška - Ukrajina
17:00 ... Estonija - Grčija
17:30 ... Češka - Izrael
21:00 ... Velika Britanija - Italija
21:00 ... Srbija - Poljska

Stanje po skupinah

Takole, ko pogledamo pare... nobena tekma poimensko ravno ne "štrli" iz povprečja... je pa kar nekaj pomembnih tekem, recimo Hrvati, če izgubijo proti Ukrajini, nabašejo Srbe v 1/8 finala. Recimo Češka in Izrael igrata za stopnico v 1/8 finale......

Matija82 ::

Groot je izjavil:

Kurzweil je izjavil:


Glede na to, kaj vse premoremo v Sloveniji, kar se komentatorjev tiče, moram rečt, da je KANAL A oz. POP TV naredil odlično delo s tem, da je za komentatorje postavil Bassina, Lamuta, Vilfana, Martiča,... praktično manjka samo še Štucin... edino kar pa res moram priznat pa je, da če sem vsa ta leta nekako z rezervo in za šalo jemal Sašo Dončiča, s svojim "kafanskim komentiranjem", ga pa imam počasi že res dovolj.


Tule se povsem strinjam, z izjemo tega da pogrešam Bassina in Lamuta na tekmah SLO reprezentance. Ampak saj vem Vilfan je pač nekako stalnica ob prvenstvih sedaj. Bi mu pa morda lahko dali Bassina kot sokomentatorja. Pri Vilfanu namreč precej pogrešam kakšen dober dodaten info, vidi se mu počasi da ni več vpleten v današnjo košarko na način kot je to Bassin. Pa občasno me zmoti argumentacija malo po domače. Se bom pa na tej točki raje nehal pritoževat, ker je tole svetlobna leta nad tem kar bi nas čakalo če bi bil prenos na RTV (Miha Mišič :)))


Tudi jaz upam, da bodo Vilfanu dodali kakšnega strokovnega sokomentatorja (Nachbar mi je bil super par let nazaj) za izločilne boje. Je manj monotono, bolj strokovno, druga perspektiva itd . Saj vem, da je bila odbojka v Ljubljani ampak tam je sokomentator + dodatni odbojkar v studiu, tle pa vse kar imamo sta Dončić starejši pa Vilfan. Za EP bi se lahko malo bolj potrudili s spremljajočo zasedbo.

Zoki je verjetno odigral svojo najboljšo tekmo dosedaj ampak to ne bo dovolj za medaljo. Enostavno preveč napak v napadu, zgrešeni zicerji, nesigurni sprejemi ... Vem, da nisem edini, ki zadržuje dih, ko gre on v kontro. Bo ali ne bo? Bo neka kvazi podaja ali bo dobil banano ali bo (po sreči) zadel? Večinoma res gara v obrambi, kar mu štejem v velik prid ampak ja, bo treba še dosti popravit za zmago nad Srbijo/Grčijo. Nočem spet izpostavljati Dimca ampak ko sta hladna in on in Zoki koši padajo, soigralci se pizdijo, razlika pa povečuje.

komentar2021 ::

MisterM je izjavil:

Kakšne pa so kaj vaše napovedi glede tekme osmine Francija-Turčija? Komu bi dali več možnosti, jaz žal letos še nisem uspel videti kakšne turške tekme. Zmagovalca tega dvoboja najverjetneje v četrtfinalu čaka Srbija, ki letos ruši kot vlak.

Francija je favorit glede na igralski kader. Ali so igrali zares v dosedanjem toku EP (tj. na maksimum) ne vem, trenutno igrajo ali zelo rezervirano ali pa je to tisto, kar pač zmorejo, torej trenutno oz. v danem trenutku. Ne bi imel nič proti da zmaga Turčija, ki je proti Srbiji v kvalifikacijah za SP pokazala da lahko igra odlično, kadar objektivno gledano močnejši nasprotnik ne igra tako dobro ali pa čuva najboljše igralce. Je pa glede te tekme TUR-SRB potrebno dodati še en faktor - sojenje, ki je bilo res slabe kakovosti. Ne bi rekel, da je šlo za zlonamernost sodnikov, ampak pač pomanjkanje kakovosti (kdor je gledal to tekmo bo razumel, kaj sem napisal).
Dejstvo je da Srbija ni imela tekme proti nasprotniku vrhunske kakovosti. IZR, FIN, ČEŠ so OK ekipe z dobrimi posamezniki, niso pa vrhunske ekipe. Bogdanović manjka, tudi Avramović bi bil uporaben, še posebej, če bi igral z glavo (oz. z možgani) in ne izključno na svoj "hype" oz. ne ve,m kako bi se izrazil, da bi bilo popolnoma jasno, kdor je gledal Alekso Avramović v ABA ligi in Eurocupu bo že vedel, kaj je pisec želel povedati.:D
Zaradi določenih stvari, ki trajajo že kar nekaj let Srbija ne proizvaja več (mladih) vrhunskih igralcev, vse je stvar talenta in iznajdljivosti (beri: čim dlje stran od srbskih košarkarskih klubov in blata, ki jih spremlja (to blato ni od nekdaj, temveč posledica vtikanja določenih ljudi v košarko + dejstva, da vsi v največji merilo lovijo le rezultat, celo Borac, FMP in ostali imajo precej tujih igralcev, čeprav ne lovijo nekih rezultatov v smislu trofeje in igranje Evrope). O teh težavah so govorile mnoge košarkarske legende, vsak, ki malo bolj spremlja srbsko košarko, ve zgoraj navedeno. Pod potencialno težavo v srbski košarki bi dodal mnenje, da tujci v repki niso potrebni (pa so), če bi bila anketa, v kateri bi imeli dve opciji: medalja s tujcem (npr. Punter, Hollins ali kdor koli drug, niti ni pomembno) ali 8. mesto z domačimi igralci, bi verjetno večina navijačev in simpatizerjev izbrala slednjo opcijo. Srbija ima tudi igralce srbskih korenin (Končar, Kaminsky), ki ne igrajo niti za svojo "novo domovino" niti za domovino svojih staršev.
Kar se tiče komentatorjev, PRO PLUS se vedno potrudi, da kadar odkupi pravice za prenos nekega športnega tekmovanja, te prenosi + dodatni program izvede na najboljši možni način - v skladu s tem, kar premorejo. Pohvale, bi pa mogoče bilo smiselno dodati tudi kakšen studio, kjer bi se v sproščenem ozračju tekme in ostalo analiziralo - v smislu kot so podcasti "Šesta lična", "Košarkarski podcast sa Lukom i Kuzmom" itd.
Malo daljši komentar, se mi zdi bolj smiselno kot nekaj kratkih.

Matija82 ::

Včerajšnji Košarkarski podcast sa Lukom i Kuzmom.



17m43s se začne o naši tekmi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

Kurzweil ::

Po tem, ko so Hrvati že vodili s +12, je po koncu 3. četrtine izenačeno 67:67

Alfonso ::

Če cro izgubi grejo na Srbe, če zmagajo gre Italija na Srbijo.

Kurzweil ::

Alfonso je izjavil:

Če cro izgubi grejo na Srbe, če zmagajo gre Italija na Srbijo.


Jop, kot sem že prej napisal... Hrvati bi verjetno vse dali, da se izognejo Srbiji... se pa lahko v tej skupini še naredi tro-krog med Hrvaško-Italijo-Ukrajino...

komentar2021 ::

Ko že omenjate kalkulacije...mogoče bo koga zanimalo:


Med HR in ITA ni velike razlike v kakovosti, obe sta zelo respektabilni reprezentanci...

HRV zmagala (pričakovano).

https://mozzartsport.com/kosarka/vesti/...

V osmini finala, so se zmotili v naslovu.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Ce prav gledam, potem bo Slo spet igrala proti Franciji v 1/4 finalu.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Kurzweil ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ce prav gledam, potem bo Slo spet igrala proti Franciji v 1/4 finalu.


V 1/2 finalu lahko...

če... najprej premagajo Turčijo... potem pa še zmagovalca med Srbijo in Italijo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

Alfonso ::

V polfinalu lahko pridejo skupaj.

IL_DIAVOLO ::

Narobe gledal, polfinale ja. Tnx
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

MisterM ::

Dajmo se najprej osredotočiti na Belgijo. Z njimi tudi nimamo dosti izkušenj, nazadnje smo jih srečali na Eurobasketu 2011, kjer smo zmagali 70-61. Po trenutnih statistikah jih vodimo v praktično vseh kategorijah, morala bi biti gladka zmaga.

Kurzweil ::

Češka - Izrael 88:77

Češka gladko premagal Izrael, tako da Izrael odhaja domov. Pri Čehih je prvi pravo tekmo odigral Tomaš Satoransky - 14 točk, 8 skokov, 11 podaj... in takoj je lažje Češki.

Čehe tako čakajo v 1/8 finala Grki

Kurzweil ::

Torej, pari 1/8 finala:

Nemčija - Črna Gora
Grčija - Češka
Španija - Litva
Finska - Hrvaška
SLOVENIJA - Belgija
Ukrajina - Poljska
Turčija - Francija
Srbija - Italija

Brackets

Likalnik ::

Naši potem dobijo Francoze ali Srbe...najverjetneje Srbe...in to bo že mali finale za nas

Alfonso ::

Ne Belgija in ne Ukrajina/Poljska niso done deal. Vsi znajo igrati košarko.

Utk ::

Likalnik je izjavil:

Naši potem dobijo Francoze ali Srbe...najverjetneje Srbe...in to bo že mali finale za nas

Težko si prvak, če ne premagaš vseh.

Alfonso je izjavil:

Ne Belgija in ne Ukrajina/Poljska niso done deal. Vsi znajo igrati košarko.

Težko si prvak, če ne premagaš vseh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Kurzweil ::

Jop, zaenkrat sicer ne kaže na to, da bi kdo presenetil denimo Srbe ali Grke, se pa kaj takšnega seveda v tej fazi na izpadanje hitro zgodi... stvari niso samoumevne... že ena poškodba Jokića/Antetokunmpa/Dončiča lahko naredi pravi blackout določeni reprezentanci. To še posebej velja za nas, ker res nimamo blazne širine. Ne bi jaz v naprej formiral pare 1/2 finala. Sem pa pare napisal po vrstnem redu, tako da če si predstavljate med 4. in 5. parom črto...

Se je pa danes zjutraj javila Maja Hrvatin (če sem prav napisal ime)... in bojda je od Tobeya gleženj malce bolj zatečen, kot so sprva mislili, da bo... kar niti ne čudi, saj je Tobey že po tekmi, ko se mu je to zgodilo povedal, da je sicer igral, da pa niti skočiti ni mogel... Dončič ima 2 šiva... bolita ga oba zapestja... tako, da bo tale pavza in potencialno vsaj malce lažji nasprotnik v 1/8 finala, več kot dobrodošel.

Utk ::

Ja, bolj malo prvenstev je, da se ne zgodi vsaj kako presenečenje. Upam, da ne bomo mi v to vpleteni.
Če gre Grčija v finale iz zgornje polovice, bi vsaj bron morali dobit, če ne bo presenečenj.

scipascapa ::

KZS in selektor konstantno delajo napake: Zakaj RUPA? On še za ŠKL ni dober....Zakaj DIMEC? A res ni nobene alternative?

Alfonso ::

Daj no, ne pretiravat. Rupnik prav uspešno igra v turški ligi, ki je vsaj na nivoju aba lige. Je najboljši asistent bil lani. Se pa strinjam da ga ta reprezentanca res ne rabi. Praktično kateri koli reprezentant, ki je bil v pripravah zraven bi bil bolj uporaben. Glede Dimca pa...ja nimamo boljšega na centru.

Groot ::

Kurzweil je izjavil:

Se je pa danes zjutraj javila Maja Hrvatin (če sem prav napisal ime)... in bojda je od Tobeya gleženj malce bolj zatečen, kot so sprva mislili, da bo... kar niti ne čudi, saj je Tobey že po tekmi, ko se mu je to zgodilo povedal, da je sicer igral, da pa niti skočiti ni mogel... Dončič ima 2 šiva... bolita ga oba zapestja... tako, da bo tale pavza in potencialno vsaj malce lažji nasprotnik v 1/8 finala, več kot dobrodošel.


No tukaj močno upam da bo zdravniška ekipa glasna in bodo svetovali počitek Tobeya tudi na tekmi proti Belgiji. Realno bi morali tole tudi brez njega gladko dobiti, že tako ali tako bo najbrž precej small ball igre na obeh straneh in visok tempo. Če ne gre za res hud zvin, bi ga morali do torka ali srede (ne vem kdaj točno je 1/4 finale) pa že dovolj spraviti k sebi.
««
12 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2023 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Šport
82245752 (16535) 2dark
»

ABA, Eurocup, Evroliga 2022/23 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šport
47440108 (8796) Kurzweil
»

Evropsko prvenstvo v košarki 2017 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Šport
914159344 (38023) bambam20

Več podobnih tem