» »

Eurobasket 2022 (Nemčija, Italija, Češka, Gruzija)

Eurobasket 2022 (Nemčija, Italija, Češka, Gruzija)

Temo vidijo: vsi
««
14 / 19
»»

Kurzweil ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Bolj zanemarljiva poskodba od zokija bi se bila samo poškodba dimca 8-)

Dokler so prepelic, doncic, gogi in tobey kolko tolko celi, ni sile.


Ma, ni ravno tako simple... še posebej ne iz vidika rotacije... Zoran Dragić ni bila samo sinonim za zgrešene zicerje oz. slabe met iz igre nasploh... za kompletno rotacijo rabiš čim več igralcev, če vemo, da Samar in Rupnik tako ne igrata in itak nista niti blizu njegovega položaja, če dodamo še Dimca... pa spet pridemo do ugotovitve, da če smo ob poškodbi Tobeya govorili oz. vedeli, da bi bilo pametno vzeti s sabo Macuro, namesto Rupnika, pa smo sedaj postavljeni pred dejstvo, da bi bilo zlata vredno, če bi namesto Rupnika Sekulić s seboj vzel Hrovata ali Čebaška... pa se mi tudi zdi, da je Zoran zadnje tekme pa vendarle že kazal več... na tako velikem turnirju rabiš rotacijo... zdej bodo pač več igrali ostali... že tako je bila zanimiva primerjava, da Dončič igra 7min po tekmi več, kot denimo Antetokunmpo in Jokić... Dragić igra precej več, kot je bilo mišljeno pred prvenstvom, pa vemo, da je star 36 let... za Poljsko bi to nekak še moralo it skozi smooth, če bo pristop pravi, pa tudi počitka je 3 dni, v primerjavi s Poljsko, ki bo imela samo 2 dni, da ne rečem, precej bolj limitirano kvaliteto, zdej potencialno pa potem tekmi proti Srbiji in nato še potencialno Grčiji... pač, ni tako simple, že iz vidika spočit nosilce...

IL_DIAVOLO ::

Je precej simple, poskodoval se je igralec, ki je eden izmed manj pomembnih. Se kaksen muric bi bil vecji blow.

In ja, to da je Sekulić glup ko kurac, sem vedel ze pred prvenstvom.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

tony1 ::

Za Zokija se tudi jaz pretirano ne sekiram, je pa v obrambi morda opravljal tudi kup težkega dela, ki se ga na semaforju ne vidi. Sekula bo moral napeti možgane in pogruntati, koga bo pošiljal no namesto Zokija...

FTad ::

tony1 je izjavil:

Za Zokija se tudi jaz pretirano ne sekiram, je pa v obrambi morda opravljal tudi kup težkega dela, ki se ga na semaforju ne vidi. Sekula bo moral napeti možgane in pogruntati, koga bo pošiljal no namesto Zokija...


Drzi, proti npr Franciji je v zadnjih minutah tekme ukradel zogo ipd, tako da ce je ze falil zicerje, se je zelo trudil v obrambi

nejc_nejc ::

dunda je izjavil:

GupeM je izjavil:

Tobey seveda mora v primeru bloka vedno hodit ven na trojko pomagat. Drugače nas bojo razbili s trojkami. Morajo pa takrat drugi igralci pokriti prostor v sredini in hkrati paziti na svoje igralce. Izgleda, kot da je kriv Tobey, v resnici bi morali pa tisti zadaj poskrbeti za obrambo.

Ja, saj razumem, sem igral včasih. Deluje mi, da Tobey naredi to napako, lahko pa tudi zato, ker na TV ne vidim dobro gibanja v ozadju. Pod košem smo že itak silno šibki in se bojim, da bodo močnejše reprezentance takšno skakanje edinega visokega igralca na trojko zlahka izkoriščale. Ampak dobro, mi smo kavčarji, tam so ljudje, ki to študirajo.


V tem primeru je postavitev obrambe podobna coni 3/2.
Zelo težko, pa le to menjati v fazi obrambe.....ker reskiraš še enega prostega šuterja na krilih.

Kar se Zokija tiče, mi je pa zaradi svoje na glavo v obrambi simpatičen..kot una sitna muha, komar..:D. Škoda ker bo manjkal.

Groot ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Bolj zanemarljiva poskodba od zokija bi se bila samo poškodba dimca 8-)

Dokler so prepelic, doncic, gogi in tobey kolko tolko celi, ni sile.


No tule se Zokiju dela krivica. Ja tudi jaz sem ga na tem prvenstvu kar nekajkrat preklel zaradi zgrešenih zicerjev. Ampak sploh na zadnjih dveh tekmah v skupini je opravil res ogromno umazanega dela v obrambi. To bo zelo zelo težko nadomestiti. Imamo sicer še Blažiča, ki bo zaradi tega sorazmerno bolj obremenjen.

dunda ::

Očitno se kar strinjamo - Zoki je letos res sinonim za zgrešene zicerje, v obrambi se je pa kar izkazal.
https://www.kacnje.eu

IL_DIAVOLO ::

Sinonim za kaos v obrambi, ce ze kaj. Potem pa dva igralca na enem, tam pa vedno en prost. Ampak ok, to je krivda klovna na klopi.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Alfonso ::

Če bodo pa takole sodili bo pa proti Srbiji povsem nemogoče zmagati. Jokić z obema rokama porine Italijana, ki se takoj pobere, pa mu piskajo flopping...pa kadarkoli Jokić fali, izgubi žogo je takoj faul. Sam pa ko buldožer igra. Bedno tole res.

Kurzweil ::

Opa, Srbi na robu... +9 za Italijo... 6 min pred koncem...

val46 ::

lih gledam ja...Tolk govora o nekih presenečenjih, pa se dogaja največje presenečenje do sedaj!

Kurzweil ::

val46 je izjavil:

lih gledam ja...Tolk govora o nekih presenečenjih, pa se dogaja največje presenečenje do sedaj!


Jop, to smo govorili pred to tekmo... tole bo res težko za Srbijo...

Alfonso ::

Pa kaj vse piskajo Jokiću, pa to res ni za nikamor. Faul Melija, lol.

MisterM ::

Srbi porazno v Q4... pač ni slabih ekip na turnirju, a če se Srbi izvlečejo, bo čudež

Kurzweil ::

Alfonso je izjavil:

Pa kaj vse piskajo Jokiću, pa to res ni za nikamor. Faul Melija, lol.


Jop, pa kot kaže, niti to ne bo dovolj...

Badwolff ::

Tole bo še trajalo

Alfonso ::

Pa tale faul nad Micićem joj

Samael ::

Če se jim pa tule uspe izvleči ...
Samael != Samuel

Kurzweil ::

Pešiča bodo pojedli zaradi Teodosića... pa če je to razlog za morebiten poraz, ali ne...

MisterM ::

Joan meni, jutri bom imel polne roke dela s stavnicami

Badwolff ::

Kr wow.

Kurzweil ::

Adijo Srbija... nekak se mi zdi, da bomo v 1/2 finalu spet igrali z Francijo... tega se dejansko zelo bojim...

Škoda, da nisem gledal tekme s srbskim komentatorjem, sigurno grem prebrat kakšen srbski portal...

To je to, kar sem pisal... nič ni samoumevno, ko so se delali pari v 1/2 finalu...

Andy9 ::

Naša komentatorja pa odkrito navijala za Srbijo in upala do konca...

Kurzweil ::

Waw, vse tri tekme danes so se končale z 94:86

Res zanimivo!

val46 ::

Game over za srbijo. Priznam, sem gledal sam zadnjih 6 min zadnje četrtine, ampak sm res res presenečen, kaj so italijani naredili srbiji. Še en dokaz, da nihče ne zmaga, preden je konec tekme in ta delanja parov polfinala, pa že kar neko talanje kolajn na tem prvenstvu...vse to je brez veze če mene vprašate. Naj bo to tudi neke vrste "šola" za naše, da ne bi šli slučajno proti Poljakom z mislijo, kako so že v polfinalu!

IL_DIAVOLO ::

Očitno se odpira prosta pot do finala.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

GupeM ::

Kurzweil je izjavil:

Waw, vse tri tekme danes so se končale z 94:86

Res zanimivo!

Se kdo spomni Saše Dončića in Sanje Modrič pred finalom Eurobasketa 2017? Tekma Španija - Rusija se je končala s 93:85 in so na semaforju v dvorani že spremenili zastave in imena držav, rezultat je bil pa še od Španije - Rusije in je izgledalo, kot da je Slovenija premagala Srbijo s 93:85. No, na koncu jo je res.

Kurzweil ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Očitno se odpira prosta pot do finala.


To se je verjetno zdelo tudi Srbom... Italijani so verjetno dobili na brutalni samozavesti, še ene tekme s Francijo si resnično nekak ne želim... navsezadnje pa, tudi mi moramo najprej premagat Poljsko, da se nam ne zgodi kaj podobnega :D

Groot ::

Uf ogromno presenečenje. Res zankmivo da se Srbom dogaja to kar se je naši reprezentanci več kot 10 let, poimensko vrhunska ekipa, ampak nekako ne uspejo sestaviti skupaj uspeha.

Torej ob uspehu proti Poljakom, ki nikakor ni samoumeven, nas najbrž ponovno čaka Francija. Tudi jaz se kar bojim morebitnega novega obračuna, ker bodo Francozi zagotovo noro napaljeni. Morata pa najprej obe ekipi seveda priti do tja.

Kurzweil ::

Čez 20 min pa še tekma Češka - Grčija... na bo tudi tisto 94:86 za Čehe :D

Alfonso ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Očitno se odpira prosta pot do finala.



Take idiotizme je 90% srbskih navijačev nabijalo.

IL_DIAVOLO ::

Eh tega si ne zelimo...potem bomo spet osvojili prvenstvo, na katerem baje ni zvezdnikov.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Alfonso ::

Groot je izjavil:

Uf ogromno presenečenje. Res zankmivo da se Srbom dogaja to kar se je naši reprezentanci več kot 10 let, poimensko vrhunska ekipa, ampak nekako ne uspejo sestaviti skupaj uspeha.

Torej ob uspehu proti Poljakom, ki nikakor ni samoumeven, nas najbrž ponovno čaka Francija. Tudi jaz se kar bojim morebitnega novega obračuna, ker bodo Francozi zagotovo noro napaljeni. Morata pa najprej obe ekipi seveda priti do tja.


Ja, naprej moramo odigrati s Poljaki. So dobra ekipa. Ponitka, Balcerowsky, Slaughter..pol pa upam da bodo Italijani porazili še Francoze. Zna biti da bodo tud podcenjevali. Pa Italija ima Pozzecca ;)

Kurzweil ::

Pa smo od bivše Jugoslavije ostali samo še mi...

Matija82 ::

Naša tekma je bila izjemno slaba, verjetno najslabše predstave določenih posameznikov. Ne vem kako se Gogiju vedno uspe zafecljat, ali je to krivda ekipa ali on ride v neke slabe položaje. Vedno on in vsako (slabo) tekmo je isto. Ne razumem rotacij Sekuliča, kdaj igralec kar zgine na klop za celo tekmo. So to vse strateške odločitve ali kaj drugega? Zdi se mi tudi, da Tobey pogosto fali prevzemanja v obrambi. Se mogoče kje da videt prenos timeoutov od te tekme?

Da je Zoki out, je sicer slabo iz vidika rotacije ampak enostavno je bil prevelik liability v napadu, niti ni blestel v obrambi, mislim, da smo tu malo zaslepljeni s strani njegovih preteklih iger. Blažiča, Samarja, Muriča vidim, da efektivno grizejo, ko pa je grizel Zoki je bila pa največkrat osebna, parkrat tudi na trojki (sicer je res ukradel kakšno žogo ampak overall +/- glede na napad, je žal še vedno minus).

Danes sem gledal tudi zadnjo četrtino Srbija-Italija in majkemi, da se počutim nategnjenega. Bila sta dva komentatorja, videli smo cele timeout, poslušal sem celo razlago sodnikov ... Igramo mi, tekma se lomi, jaz pa gledam reklame za Poli in sem obsojen na Vilfanove povzetke ter na Sašota. Saj razumem, gledanost in marketing, ampak Proplus dajmo malo dvignit nivo za odločilne boje in premešat dinamiko prenosa.

Drgač pa Italija, kapo dol. Kako so pripeljal vodstvo do konca. Priznam, da ko je Jokič vrgel tisto trojko+1, sem si mislil, da se Srbija vrača ampak niso Italijani jebal sistema. Dobijo krneke faule, oni glavo dol, nobenga trmanja, takoj nazaj v obrambo. Tam, ko so ukradli žogo v kontro sem bil prepričan, da bodo taktično ustavili napad, zbijal sekunde a kaj tip nardi? Prodor direktno na koš, z jajci. Dejansko so igrali svojo igro, ne glede na rezultat ali čas.

Kakor je nekdo že omenil, poraz Srbije je lahko dober za nas iz vidika, da vzamemo Poljsko bolj resno kot smo, verjetno, prvotno nameravali.

Kurzweil ::

V boju za 1/2 finale, se je Hrvaška izognila Španiji, Srbija pa Franciji :))

blich ::

Kurzweil je izjavil:

Čez 20 min pa še tekma Češka - Grčija... na bo tudi tisto 94:86 za Čehe :D


Kje se gleda ta tekma?

Kurzweil ::

blich je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

Čez 20 min pa še tekma Češka - Grčija... na bo tudi tisto 94:86 za Čehe :D


Kje se gleda ta tekma?


Tule

blich ::

Hvala! Ampak ne deluje link, še kak? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blich ()

WizzardOfOZ ::

42:45 za čehe po dveh četrtinah, zelo izenačena igra. Čehi se kr dobro držijo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

@blich, meni dela... in to v nulo... probraj utakmice.com ali .net ...

Satoransky za Čehe pa zaenkrat odlično razigrava... 9 asistenc do polčasa in tudi 5 skokov...

Antetokounmpo pa zaenkrat le 4 točke, eno samo zaletavanje oz. zapiranje Čehov...

Alfonso ::

http://ds.freestreams-live1.com/basketb...

Tu dela vseskozi. Espn+ ali espn 2+

Zvezdica27 ::

bravo čehi! Dobr igrajo, št. 8 je hud ko pajk...

Zoki - aleluja... zamujal v obrambi... to je lahko samo dobro za nas.

zz

Alfonso ::

Čehi odlični, dobro zaprli Anteju raketo. V napadu pa sipajo.

Zvezdica tole pa je nizka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alfonso ()

Reaper ::

Grki grejo naprej,jim je uspelo proti koncu zlomiti Čehe. Ne vem kaj so slednji tako dolgo čakali, preden so začeli s prekrški, kot da so se vdali.

wcpapir ::



Zelo dober zapis.

bambam20 ::

Srbi bodo še naprej jokali, kako je mala SLovenija nezasluženo zapored evropski prvak.

nejodagreat ::

Srbi se ne bodo mogli odločit če zmagujemo zato ker imamo američana ali zato ker je prapradedek enega od naših igralcev srb

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

nejodagreat je izjavil:

Srbi se ne bodo mogli odločit če zmagujemo zato ker imamo američana ali zato ker je prapradedek enega od naših igralcev srb


A jim kdo prepoveduje, da imajo Američana v reprezentanci. Samo morajo imet na poziciji centra/visokega krila.

Nekje sem prebral podatek, da ima deset reprezentanc naturalizirane američane. Vendar ima samo slovenija krilnega centra. Ostalih 9 imajo beke oz. playmakerje.

Kurzweil ::

Selektor Italije, Gianmarco Pozzecco, je po tekmi dal igralcem svojo kreditno/bančno kartico, da lahko proslavijo zmago, kakor jih je volja :D
««
14 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2023 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Šport
82249140 (19923) 2dark
»

ABA, Eurocup, Evroliga 2022/23 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šport
47441890 (10578) Kurzweil
»

Evropsko prvenstvo v košarki 2017 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Šport
914163943 (42622) bambam20

Več podobnih tem