» »

Pokvarjen mobilni telefon - kako do podatkov

Pokvarjen mobilni telefon - kako do podatkov

Sharp999 ::

Pokvaril se mi je mobilni telefon, noče se več polnit. Zanima me, kako bi prišel do slik in ostalih podatkov, če je sploh mogoče ? Ali pride v poštev samo popravilo na servisu? Podatki so na telefonu in ne na SD kartici.

NiDobraCena ::

Za kateri mobilni telefon pa gre?

PINki ::

Ima telefon tudi opcijo brezzicnega polnjenja? Morda je problem samo polnilni konektor, ki se ga zamenja. Odnesi na servis, placaj in naslednjic poskrbi za cloud backup. To naj ti bo pa sola, jbg.

Sharp999 ::

NiDobraCena je izjavil:

Za kateri mobilni telefon pa gre?

Samsung gaalxy A71

PINki je izjavil:

Ima telefon tudi opcijo brezzicnega polnjenja? Morda je problem samo polnilni konektor, ki se ga zamenja. Odnesi na servis, placaj in naslednjic poskrbi za cloud backup. To naj ti bo pa sola, jbg.


Nazalost nima...Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sharp999 ()

MadMax ::

Odpreš da prideš do baterije in jo nafilaš ročno. Ali vzporedno bateriji prispajkaš žice.
Ok, ni ravno tako enostavno (rabiš primeren napajalnik, pa s parametri po pameti-ne pretiravat), ampak za podatke pobrat-poslat prek WiFi bi šlo...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

Bolt ::

MadMax je izjavil:

Odpreš da prideš do baterije in jo nafilaš ročno. Ali vzporedno bateriji prispajkaš žice.
Ok, ni ravno tako enostavno (rabiš primeren napajalnik, pa s parametri po pameti-ne pretiravat), ampak za podatke pobrat-poslat prek WiFi bi šlo...

Ja kr odpiral ga bo. LOL
Res si mojster kot ti piše v podpisu.
OP
Si preveril v čem je sploh težava? V konektorju, v kablu, v bateriji ali čem drugem?
Si probal z drugim kablom? Kaj se zgodi, če ga priklopiš na računalnik? si probl očistit konektor-spihat mogoče s kakšno majhno krtačko narahlo očistit konektor.
Če nobena od teh stvari ne deluje je res najboljš, da ga neseš na servis, ne odpiraj sam, ker boš naredil več škode kot koristi. Razen če ti je res še samo do podatkov.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

link_up ::

Bolt je izjavil:

MadMax je izjavil:

Odpreš da prideš do baterije in jo nafilaš ročno. Ali vzporedno bateriji prispajkaš žice.
Ok, ni ravno tako enostavno (rabiš primeren napajalnik, pa s parametri po pameti-ne pretiravat), ampak za podatke pobrat-poslat prek WiFi bi šlo...

Ja kr odpiral ga bo. LOL
Res si mojster kot ti piše v podpisu.
OP
Si preveril v čem je sploh težava? V konektorju, v kablu, v bateriji ali čem drugem?
Si probal z drugim kablom? Kaj se zgodi, če ga priklopiš na računalnik? si probl očistit konektor-spihat mogoče s kakšno majhno krtačko narahlo očistit konektor.
Če nobena od teh stvari ne deluje je res najboljš, da ga neseš na servis, ne odpiraj sam, ker boš naredil več škode kot koristi. Razen če ti je res še samo do podatkov.


Kaj pa tebi ni jasno? Lahko ga tudi vrze v reko, kaj pravis? Pa ti predlagaj, kot pravi medovernet guru, da naj ga grdo pogleda...razumes drugace, da je to tehnicni forum?

Sicer pa predlagas naj preveri baterijo. Verjetno si mislil, da jo preveri iz aviona ane?

:)
In and Out

Kapitan Jack ::

Jaz mam vroce slikce na enmu starmu telefonu Lenovo A536. Sem ga odnesel popravit, pa ga ne morjo popravit in rabjo donatorja. A ma kdo ta telefon, pa bi ga prodal, mora delat, drugac mi nemorjo popravit.

Bolt ::

link_up je izjavil:

Bolt je izjavil:

MadMax je izjavil:

Odpreš da prideš do baterije in jo nafilaš ročno. Ali vzporedno bateriji prispajkaš žice.
Ok, ni ravno tako enostavno (rabiš primeren napajalnik, pa s parametri po pameti-ne pretiravat), ampak za podatke pobrat-poslat prek WiFi bi šlo...

Ja kr odpiral ga bo. LOL
Res si mojster kot ti piše v podpisu.
OP
Si preveril v čem je sploh težava? V konektorju, v kablu, v bateriji ali čem drugem?
Si probal z drugim kablom? Kaj se zgodi, če ga priklopiš na računalnik? si probl očistit konektor-spihat mogoče s kakšno majhno krtačko narahlo očistit konektor.
Če nobena od teh stvari ne deluje je res najboljš, da ga neseš na servis, ne odpiraj sam, ker boš naredil več škode kot koristi. Razen če ti je res še samo do podatkov.


Kaj pa tebi ni jasno? Lahko ga tudi vrze v reko, kaj pravis? Pa ti predlagaj, kot pravi medovernet guru, da naj ga grdo pogleda...razumes drugace, da je to tehnicni forum?

Sicer pa predlagas naj preveri baterijo. Verjetno si mislil, da jo preveri iz aviona ane?

:)


Tebi marsikaj ni jasno. Dost žalostno, da se z takimi bedarijami sploh upaš oglašat na takem forumu. Si povedal kakšno rešitev? Jaz sem podal vsaj nekaj osnovnih predlogov.
Očitno je vse kar zmoreš tisti tvoj podpis. Če bi imel vsaj malo pojma bi vedel kako se preveri baterija. Veliko lažje kot raztavit telefon na prafaktorje. Ja, očitno že po OPovem prvem vprašanju je, da je tehničen tip, ki zna raztavit telefon. No ja, to ga zna vsak. LOL
Daj spelji se od kjer si prilezel. In and Out.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

GupeM ::

Sharp999 je izjavil:

Pokvaril se mi je mobilni telefon, noče se več polnit. Zanima me, kako bi prišel do slik in ostalih podatkov, če je sploh mogoče ? Ali pride v poštev samo popravilo na servisu? Podatki so na telefonu in ne na SD kartici.
Kabel za polnjenje lepo drži v usb portu, al je bolj ohlapen. Če je ohlapen, spucaj USB port. Kar težko je za spucat, če to delaš prvič. Ker izgleda, kot da je zadeva spucana, v resnici je pa še tona umazanije noter.

Sharp999 ::

Ja, probal sem že vse sorte z drugimi kabli, na računalnik itd. in ni prijelo...Sem pozabil povedati je pa res, da mi ej telefon iz cca 1m-1,5m padel direktno na hrbtno stran na tla, tako da je celo ovitek (ampak je bil že slab in ohlapen) dol vrglo. Telefonu se ni nič poznalo, le polnit se noče.

starfotr ::

Odnesi na nek servis, kjer bodo menjali konektor in bo telefon spet delal.

OK.d ::

Lahko, da se je zaradi padca telefona prekinil kakšen konektor od baterije in se sedaj noče več polniti.
Servis vabi.
LPOK.d

Sharp999 ::

Bom ja, a ma kdo priblizno predstavo kolk bi to pršl? 20,50,100 eur?

PacificBlue ::

20-30 eur.

Sharp999 ::

Hvala vsem.

MIHAc27 ::

Jaz sem en telefon usposobil tako kot predlaga MadMax (Nesel prej na servis, pa so rekli da se ne da nič popravit). Torej baterijo ven, odrezal konektor iz usb kabela in prilotal direktno na kontakte, kjer je stik z baterijo. Od 4 žičk rabiš itak najti samo + in -
Ko dela pa prek WIFI pošlješ.

Če je ideja zamenjati telefon, se lahko to proba. Mora pa bit adapter kar močan. Vsaj 2A če ne več. Ker ob zagonu še baterija pomaga, da se telefon zbudi. Če baterije ni pa vse pade na adapter in lahko da original ne bo dovolj zmogljiv.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ram 2 servis (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
35079156 (7066) Twixz
»

Pokvarjen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
212340 (1319) solatko
»

Samsung galaxy s2 - prehitra poraba baterije

Oddelek: Mobilne tehnologije
165042 (4279) calypsso
»

GSM na servis- trdijo da je bil zmočen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10721326 (18353) amigo_no1
»

težave s polnilcem prenosnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91014 (933) VolkD

Več podobnih tem