» »

Obleke po pranju ne disijo

Obleke po pranju ne disijo

Kapitan Jack ::

Kaj bi lahko bil tehnicni vzrok, da obleke po pranju sploh ne disijo, so torej brez vonja. A je treba kaj pocistit v masini al kaj? Masina dobro pere ter susi pravtako - je kombi varijanta in bi bilo skoda kesa, da grem v nakup druge naprave, ce ta deluje, ampak s tem problemom. Je pa zadeva stara ene 9let.

Zdej enga mojstra klicat, da to popravlja bo zihr 100tak sel. Bi dal stotaka, ce bi vedel, da bo potem vse ok.

WhiteAngel ::

Premalo praška?

OracleDev ::

Korona?

Miki N ::

Mogoče ima kak super duper dvojno splakovanje program?

flyby ::

dodaj mehčalec?

kriptobog ::

zlij v posodo za prasek-mehcalec alkoholni nearomatiziran kis, pa se liter direkt v boben in daj prati stroj.

Kapitan Jack ::

kriptobog je izjavil:

zlij v posodo za prasek-mehcalec alkoholni nearomatiziran kis, pa se liter direkt v boben in daj prati stroj.

Mislis na prazno da prevrti? Tega nisem probal, probal sem z cistili iz stacune, ampak ni obrodilo sadov.

fikus_ ::

alkoholni nearomatiziran kis je bolj eko in da enak efekt, kot razna čistila za PS. Pa ne šparat, kar 3 litre, je poceni, PS pa na 60°C.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Kapitan Jack ::

Torej ruknt 3 litre v bobenj in pustit na 60 da laufa. Koliko casa?

kixs ::

Ce so obleke oprane - ciste, potem je prasek/gel/tableta svoje naredila in bi moralo nekaj disati. Drugace ni nobene tehnicne ovire, da ne bi.

kriptobog ::

Kapitan Jack je izjavil:

Torej ruknt 3 litre v bobenj in pustit na 60 da laufa. Koliko casa?


En cikel. ZLij notri in zalavfaj en program na 60. Jaz sem imel v stanovanju kombinirano masino in so bili isti problemi, potem sem 1x na mesec opral stroj s kisom in je bilo ok. Zdaj ko imam Asko stroj pa sam javi kdaj je stroj potreben pranja in pise v navodilih, da se uporabi kis. :)

Zimonem ::

Point pranja je da se znebiš vonjav. Mehčalci bazirajo na olje na katere se vežejo aromatske mulekule. Sicer diši en dan ampak tudi vezejo nase vse neprijetne vonjave.

starfotr ::

Prenizka temp. pranja, premalo vode - varčevanje, eko programi, preveč perila v stroju, slab stroj... To so vzroki.

Zimonem ::

Ravno obratno. Če so cunje brez vonja so dobro oprane.

fikus_ ::

In verjetno se da predal za pralni prašek vzeti ven (znotraj je verjetno skrit jeziček, ki ga s prsti potegneš in dobiš predal ven), potem ga dobro operi in skrtači, da bo čist. Zna biti da bo od umazanije sluzast.

"Prenizka temp. pranja, premalo vode - varčevanje, eko programi, preveč perila v stroju, slab stroj... To so vzroki."

Točno to, šparanje za vsako ceno. Zato je dobro občasno prati na 90°C in po pranju pustiti vrata PS odprta, da se zrači.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

dronyx ::

fikus_ je izjavil:

In verjetno se da predal za pralni prašek vzeti ven (znotraj je verjetno skrit jeziček, ki ga s prsti potegneš in dobiš predal ven), potem ga dobro operi in skrtači, da bo čist. Zna biti da bo od umazanije sluzast.

"Prenizka temp. pranja, premalo vode - varčevanje, eko programi, preveč perila v stroju, slab stroj... To so vzroki."

Točno to, šparanje za vsako ceno. Zato je dobro občasno prati na 90°C in po pranju pustiti vrata PS odprta, da se zrači.

Če perilo nima vonja po pranju to verjetno ni vzrok, ker v takem primeru ima oprano perilo neprijeten vonj. Lahko je vzrok v prašku. Jaz se ne bi sekiral dokler oprano perilo nima neprijetnega vonja.

Kapitan Jack ::

Ma kaksno sparanje neki joj no. Zena pere na toliko stopinj kolikor je predvideno za neko perilo. Ni tu sparanja. Pri starsih ko gremo kdaj na obisk operemo in disi pa tud nic ne sparajo ali kaj podobnega.

Predal sem spucal oziroma povsod do kjer sem imel dostop, isti sit.

Prasek klasika Persil. Uporabljamo tako tekoci kot v prahu isti sit.

Torej je samo stroj v kurcu.

zimurg ::

Kapitan Jack je izjavil:



Torej je samo stroj v kurcu.


Vrž stroj stran, pa kupi novega. Obvezno takega za več kot 1k €. Potem bo dišalo!
Sinclair ZX Spectrum, Zilog Z80A, 48kB, kasetofon, TV-OUT, Sinclair-Basic

Zimonem ::

Vzem žehto h tastarim pa doziraj enako, prašek. Pa boš videl ali je stroj ali je način pranja.

UkrFTW! ::

Pere žena, je to žena opazila ali je samo razlika med ženo in taščo?

feryz ::

Prašek ne diši, cunje nimajo vonja. Ok, mogoče ultra malo, če ga daš preveč.

Mehčalec je pa strup. Rajši s parfumom polij, če te moti, da nimajo vonja po kemiji.

ginekk ::

starfotr je izjavil:

Prenizka temp. pranja, premalo vode - varčevanje, eko programi, preveč perila v stroju, slab stroj... To so vzroki.


To ja in še en dodaten; cunje se lahko tud usmradijo, če jih opereš in pustiš potem oprane v stroju do naslednjega dne.

mare_ ::

Moje izkušnje: isti stroj in prašek: sušene v sušilcu - brez vonja. Sušene na zraku - dišijo. Več kot to se pa nisem poglabljal :P

FrRoSt ::

Kapitan Jack je izjavil:

Torej ruknt 3 litre v bobenj in pustit na 60 da laufa. Koliko casa?


Dodaš pri pranju poleg praška še dva deci BELEGA kisa!! Ti opere ne samo cunje, ampak tudi ostale dele. Boben, grelec, ... in vse ostalo!

Parkrat ponoviš pri pranju in to je to!! Pa še polno merico praška ti ni potrebno dati! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

IL_DIAVOLO ::

Na določene materiale se vonj bolj veze kot na ostale. Potem je tu še vpliv hitrega programa in koncetrata mehčalca.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kuvanasarma ::

pri nas je bilo isto. sva začela dodajat calgon in je zdaj ok.
Efekt je bilo po 3-4 pranjih.

CopiumRovte ::

Zlij noter 10l alkoholnega kisa

Ganon ::

Imam par let star pralni stroj. Oblačila niso nikoli intenzivno dišala, še toliko manj, ko enkrat pridejo iz sušilca. Pralno sredstvo doziram v predpisani količini. Zakaj bi bila to težava? Če bi rad smrdel po kemikalijah, vlij mehčalec, dodaj dišeče kroglice, ki jih tako radi oglašujejo, ali kakšno podobno svinjarijo. Imam dva sodelavca, ki po mehčalcu smrdita na deset metrov. Fuj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Furbo ::

Kapitan Jack je izjavil:

Prasek klasika Persil. Uporabljamo tako tekoci kot v prahu isti sit.

Torej je samo stroj v kurcu.

Ali pa ste se že navadili tega vonja, probaj kak drug prašek.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Kapitan Jack ::

Furbo je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Prasek klasika Persil. Uporabljamo tako tekoci kot v prahu isti sit.

Torej je samo stroj v kurcu.

Ali pa ste se že navadili tega vonja, probaj kak drug prašek.

Ni, ker ga mat istega uporablja.

Ganon je izjavil:

Imam par let star pralni stroj. Oblačila niso nikoli intenzivno dišala, še toliko manj, ko enkrat pridejo iz sušilca. Pralno sredstvo doziram v predpisani količini. Zakaj bi bila to težava? Če bi rad smrdel po kemikalijah, vlij mehčalec, dodaj dišeče kroglice, ki jih tako radi oglašujejo, ali kakšno podobno svinjarijo. Imam dva sodelavca, ki po mehčalcu smrdita na deset metrov. Fuj.

To se strinjam, ampak ne mislim zdej na to ekstremno vonjavo. Tudi mene bi to motilo.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Poizkusi z znamkami ariel in ornel.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

SmolWhale ::

Ganon je izjavil:

Imam par let star pralni stroj. Oblačila niso nikoli intenzivno dišala, še toliko manj, ko enkrat pridejo iz sušilca. Pralno sredstvo doziram v predpisani količini. Zakaj bi bila to težava? Če bi rad smrdel po kemikalijah, vlij mehčalec, dodaj dišeče kroglice, ki jih tako radi oglašujejo, ali kakšno podobno svinjarijo. Imam dva sodelavca, ki po mehčalcu smrdita na deset metrov. Fuj.


Teh ni malo, se kopajo v kemikalijah. Ne vem kako je pri novejših strojih ampak pri mojem je razlika kdaj dodam mehčalec, če na začetku pranja ne diši toliko, kot če dodam ravno pred ciklom mehčanja. Je pa star kot zemlja.

Zgodovina sprememb…

cvalsr ::

Ko bi bil vsaj kdo toliko pismen, da bi razumel vprašanje.
To vaše tumbanje bi bilo vsaj v pravi smeri, če bi mu perilo smrdelo. Če mu ne diši, pa je dal premalo praška in/ali premalo mehčalca.

Lahko pa mu je samo kovid sfuzlal smrček ali pa kaka zdravila, npr. lamisil proti glivicam!

Sicer pa, kaj bi jaz dal za nek mehčalec, ki ne bi dišal! Da mi perilo in obleka ne bi dišala kot pedru na LBTGQ+X ali kakšni že paradi.

matobeli ::

Tašča dozira preveč mehčalca. Ista zgodba pri vseh. Če mi kaj opere, je kot da bi polival cunje z mehčalcem.

blink ::

Kapitan Jack je izjavil:

Kaj bi lahko bil tehnicni vzrok, da obleke po pranju sploh ne disijo, so torej brez vonja. A je treba kaj pocistit v masini al kaj? Masina dobro pere ter susi pravtako - je kombi varijanta in bi bilo skoda kesa, da grem v nakup druge naprave, ce ta deluje, ampak s tem problemom. Je pa zadeva stara ene 9let.

Zdej enga mojstra klicat, da to popravlja bo zihr 100tak sel. Bi dal stotaka, ce bi vedel, da bo potem vse ok.


Mehcalec ti manjka. Stroj najprej opere, na koncu pa spusti mehcalec. Brez mehcalca perilo nima vonja oz. je nek brezvezen vonj po pralnem stroju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()

CopiumRovte ::

Poizkusi druge znamke oblačil notri prat, nike, addidas, lotto, ne pa neka no name sranja.

zee ::

Menda je jasno, da vas uporabnik trola prav veselo? >:D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

nirburu ::

Jp.
First world problems.

SmolWhale ::

matobeli je izjavil:

Tašča dozira preveč mehčalca. Ista zgodba pri vseh. Če mi kaj opere, je kot da bi polival cunje z mehčalcem.


Potem pa peri sam fakin mamini sinčki nesposobni.

Zgodovina sprememb…

Horas ::

zakaj sploh uporabljate mehčalec tisti ki imate sušilec?? saj so tako ali tako potem mehke cote.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

CopiumRovte ::

SmolWhale je izjavil:

matobeli je izjavil:

Tašča dozira preveč mehčalca. Ista zgodba pri vseh. Če mi kaj opere, je kot da bi polival cunje z mehčalcem.


Potem pa peri sam fakin mamini sinčki nesposobni.


Tašče so za ponucat...

gruntfürmich ::

Kapitan Jack je izjavil:

Kaj bi lahko bil tehnicni vzrok, da obleke po pranju sploh ne disijo, so torej brez vonja.

tehnični vzrok je v tem, da (upam da) uporabljaš pralni prašek brez dodanih strupenih parfumov in ne uprabljaš mehčalca z mutagenimi sestavinami.

za vse drugo pa je tu običajna trgovina, ki ti ponuja vse kar želiš da postaneš bebček s skurjenimi možgani in da bodo tvoji otroki mongoloidi, na plečih ostalih davkoplačevalcev.

ampak hej, lepo pa boste dišali!

cvalsr je izjavil:

Sicer pa, kaj bi jaz dal za nek mehčalec, ki ne bi dišal! Da mi perilo in obleka ne bi dišala kot pedru na LBTGQ+X ali kakšni že paradi.

zavij v eko trgovine. imajo vse in še več za takšne, ki še nimamo skurjenih možganov in jih niti ne želimo imeti.

Kapitan Jack je izjavil:

Ma kaksno sparanje neki joj no. Zena pere na toliko stopinj kolikor je predvideno za neko perilo. Ni tu sparanja.

ta izjava se malo tepe.
ker cote zdržijo višjo temperaturo pranja, kot je na etiketi. razen volne in podobnih ultra občutljivih stvari.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

SmolWhale ::

še kdo pere na roke?

matobeli ::

Seveda, primem umazano cuno v roko in vržem v zaboj. Pol pa na roko vzamem novo iz omare, nikol ne zmanjka, kar kul zadeva.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na roke al pomivalc (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24323440 (5929) Invictus
»

Pranje perila v stroju :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8011123 (8227) m0LN4r
»

Pralni stroj - preveč programov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8011062 (8303) Furbo
»

Pranje oblačil (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5510228 (8209) kuglvinkl
»

Pranje perila

Oddelek: Loža
269649 (8889) gruntfürmich

Več podobnih tem