» »

Pranje perila

Pranje perila

Mare3 ::

Ok moj problem je sledeč. Nikakor ne morem doseči da bi perilo po pranju dišalo in bilo mehko. Vedno znova ko operem stvari po tem ko jih dam ven iz pralnega stroja še nekako dišijo po tem ko se posušijo pa vse izgubi vsak vonj in vse je trdo. To da je trdo se najbolj občuti na brisačah ki so trde in te grebe ko se brišeš. Nekaj časa sem mi je zdelo da zato ker so stara oblačila po tem sem pa videl da je enaka stvar tudi z novimi in res ne vem več kaj naj naredim. Kaj vi priporočate glede tega kako naj perem in kakšen prašek ter mehčalec naj uporabljam?

ali3n ::

Ariel, pojdi ponj v Mueller;
mehčalca ne nucaš;
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Mare3 ::

Kako pa prati?

ali3n ::

pozabu napisat - kup tekoči Ariel;
zakaj Mueller? ker je drug, kot v Merkatorju; drugače diši (ta diši..), boljše se opere, boljše se spere s perila,...

kako prat?
prašek v žogico (jo dobiš zraven praška, če je ni reč v trgovini za eno, ti jo bojo dal); žogico v boben med cunje...

perilo sortiraj; stroj naj ne bo nabito poln;

če je bombaž (glej navodila od stroja), potem:
temno pisano (temno modro, črno, rdeče,..) na 40
svetlo lahko na 60;
belo (belo in zelo svetlo,.. npr. brisače) na 60.
sintetika gre semizdi do 30.

"kuham" (na 90) pa že dolgo ne.
vse brez predpranja,...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

bajsibajsi ::

Za ta letni cas ne pride v postev, ampak glede trdote in grobosti posusenega perila. Veliko "lepse" (mehkejse) se posusi zunaj na zraku, kot pa v zaprtem prostoru.

Pyr0Beast ::

stare brisače ratajo trde in grobe

V sušilnem stroju, kjer se vse to lepo zmečka, tega problema ni
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Spajky ::

Če se stvari pri sušenju presušijo, so vse bolj grobe in trde ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

gendale ::

če ni neki orenk umazano, bi jaz večino stvari (razen spodnjega perila, rjuh, brisač, kuhinjskih krp, ..) pral na 30°C
tko ti bojo oblačila dalj časa ostala zgledala nova

gruntfürmich ::

doziranje mehčalca kot je zapisano v navodilih je larifari. potrebno ga je dati vsaj 2x več za opazen učinek.
drug problem je voda - trda.
tretje je da pazi, če doziraš trden pralni prašek v posodico zgoraj da to posodico vedno spereš ko ti je pralni prašek že pobralo. ker se pogosto dogaja, da prašek zaide v oddelek z mehčalcem, in to ni dobro ne za cote ne za tvojo kožo. torej speri dobro posodo, ko ti je prašek že pobralo in šele nato daj mehčalec not.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mare3 ::

Ok hvala za nasvet bom šel kupit tekoči ariel in probal pa bom videl kako bo. A pa se pere samo s tem tekočim arielom ali je tudi prašek potrebno dajati? Spajky je omeni da če se presušijo pri sušenju, kako to misliš presušijo kaj narest glede tega? To da je treba oprat po vsakem pranju pa do sedaj nisem vedel n se bom probal tega držati.

Pyr0Beast ::

Če so brisače čisto suhe so grobe. Malo vlažne so ok.

Sicer jaz mehčalca ne uporabljam. Dober prašek iz Mullerja in to je to. Pa še to ga dam minimalno, perem pa na 60°C

Nimam neke želje da perilo močno diši. Drugače pa operi z več mehčalca, možno da imaš zelo trdo vodo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

aha, še to. perilo iz sušilca je veliko bolj mehko kot sušeno na zraku. vsaj pri nas.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

korenje3 ::

Mare3 je izjavil:

Ok moj problem je sledeč. Nikakor ne morem doseči da bi perilo po pranju dišalo in bilo mehko. Vedno znova ko operem stvari po tem ko jih dam ven iz pralnega stroja še nekako dišijo po tem ko se posušijo pa vse izgubi vsak vonj in vse je trdo. To da je trdo se najbolj občuti na brisačah ki so trde in te grebe ko se brišeš. Nekaj časa sem mi je zdelo da zato ker so stara oblačila po tem sem pa videl da je enaka stvar tudi z novimi in res ne vem več kaj naj naredim. Kaj vi priporočate glede tega kako naj perem in kakšen prašek ter mehčalec naj uporabljam?


kupi si sušilni stroj. pri navadnem sušenju je vedno tako... sploh če sušiš perilo na direktni sončni svetlobi, se lahko zlomi...

Mare3 ::

Kam za vraga naj postavim sušilni stroj? Nimamo vsi stanovanja 200m2 :) Malo heca ampak prostora v stanovanju praktično nimamo da bi postavili še sušilni stroj not.

fosil ::

Pretiravat z mehčalcem ni dobro.
Dišanje so u bistvu ostanki kemikalij na tkanini.
Tako je!

gendale ::

Mare3 je izjavil:

Kam za vraga naj postavim sušilni stroj? Nimamo vsi stanovanja 200m2 :) Malo heca ampak prostora v stanovanju praktično nimamo da bi postavili še sušilni stroj not.

pralno sušilni stroj?

roCkY ::

Si v mansardi? Sušilc je najbolj praktičen na pralnem.

Sicer pa žlicka kisa namesto mehčalca naredi prijazno mehke briače in popolnoma naravno je.

Mare3 ::

gendale je izjavil:

Mare3 je izjavil:

Kam za vraga naj postavim sušilni stroj? Nimamo vsi stanovanja 200m2 :) Malo heca ampak prostora v stanovanju praktično nimamo da bi postavili še sušilni stroj not.

pralno sušilni stroj?


Kaj pa naj s trenutnim pralnim strojem ki smo ga pred kratkim kupili? Bomo probal tudi žličko kisa. Slabše kot je sigurno ne more biti ker je res katastrofa. Varianta da bi sušilni stroj postavili na pralni stroj bi pa mogoče še šla ampak je problem ker je nad pralnim strojem omara. Bomo še videli glede nakupa le tega.

BigWhale ::

Jest zmeri vse perem na 40, praske kupujem samo 'branded' torej, hofer, spar, ... Prav tako mehcalce. Praska dam not en pokrovcek in pol, mehcalca pa en pokrovcek.

Stvari se susujo v susilcu, nikoli nic pretrdo in vse vedno disi. Kolk casa pa ne vem, nimam nobene ure pri omari tko k v reklamah. :>

Pyr0Beast ::

roCkY je izjavil:

Si v mansardi? Sušilc je najbolj praktičen na pralnem.

Sicer pa žlicka kisa namesto mehčalca naredi prijazno mehke briače in popolnoma naravno je.


Samo da kis smrdi ko hudič, tudi ko se opere.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bajsibajsi ::

@BigWhale
Ni mi cisto jasno kako perilo (in ostal "bel" tekstil, npr. brisace, kuhinske serviete) ustrezno operes na 40. Jaz dam se pisano spodnje perilo (boksarce..itd) na 60, saj se pri 40 ne opere ravno najbolje.

BigWhale ::

bajsibajsi je izjavil:

@BigWhale
Ni mi cisto jasno kako perilo (in ostal "bel" tekstil, npr. brisace, kuhinske serviete) ustrezno operes na 40. Jaz dam se pisano spodnje perilo (boksarce..itd) na 60, saj se pri 40 ne opere ravno najbolje.


Zato, ker mi dol visi ce imam poflekane kuhinjske servete. Spodnje perilo se pri 40 povsem spodobno opere, z njim ne brisem svinjarije po kuhinji, ostali 'fleki' gredo pa dol. :> Brisace pa tako ali tako niso nikoli 'umazane umazane'. Saj se v vecini z njimi brises po tem, ko se umijes. Vsaj jaz no. :)

blue ::

Kuhinjske servete je dobro, da se operejo na višjih temparaturah, ker pri 40 ne "ubiješ" vse bakterije..
Npr. salmonele

bajsibajsi ::

blue je izjavil:

Kuhinjske servete je dobro, da se operejo na višjih temparaturah, ker pri 40 ne "ubiješ" vse bakterije..
Npr. salmonele


Ja, to sem ze jaz mislim omeniti. Pa ne sam salmonele, ampak bakterije nasplosno, nekatere prezivijo 40°C.

Brisace tudi sam kdaj dam na 60, drugic na 90, ampak na 40 nikoli. :)

gruntfürmich ::

bw ni tko občutljiv glede umazanije...:D on varčuje:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

BigWhale ::

gruntfürmich je izjavil:

bw ni tko občutljiv glede umazanije...:D on varčuje:))


Ja, s cajtom, k za skuhat te cunje traja cist predolg cajta. Perem pa itak tik preden pride gospodinja peglat, ji moram pol se narocat ne iz susilca ven pobere.

gruntfürmich ::

BigWhale je izjavil:

Ja, s cajtom, k za skuhat te cunje traja cist predolg cajta. Perem pa itak tik preden pride gospodinja peglat, ji moram pol se narocat ne iz susilca ven pobere.

pa ne mi rečt da maš samo ene cunje???:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pralni stroj - preveč programov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8011088 (8329) Furbo
»

Pranje oblačil (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5510243 (8224) kuglvinkl
»

Kateri pralno sušilni stroj kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7839836 (34173) MasterSPi
»

Kavbojke se perejo ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7513277 (9931) Buggy
»

Smrdi perilo in pralni stroj?

Oddelek: Loža
4925207 (23443) gruntfürmich

Več podobnih tem