» »

Priprave na mrzlo zimo

Priprave na mrzlo zimo

««
«
1 / 12
»»

SmolWhale ::

Skratka jaz sem zaključil s pripravo na mrzlo rusko zimo 2022/23. Imam 60 kubikov drv na zalogi, sem naredil večjo zalogo, da lahko potem menjam za osnovne dobrine, kot so WC papir. WC papir je bil kar problem, ker zavzame največ volumna tako da ga imam samo za 2 meseca po 1 listek, potem pa se bo treba znajt, dokler bo voda bo šlo. Konzerv imam okoli 500kg, kar nanese približno 1000 obrokov, večinoma fižol, tuna, sardine, golaž, itd.,... Za prilogo imam na voljo 430kg riža in letošnji krompir, tako da sem zelo miren
Za vodo me ne skrbi, ker imam izvir 300m od hiše, kupil sem 200 tablet za purifikacijo imam pa tudi slamico z ogljem, tako da lahko pijem tudi iz luže. Imam 2 mačka in psa, za njih bom skrbel 2 meseca potem pa žal pojedel, ker nima smisla zapravljati resursov.

Najbolj me skrbi za varnost, moram si priskrbet vsaj neko pištolo airsoft ali kaj podobnega. Imam mačeto in velik nož pa samostrel, samo to ni ravno efektivno..

Kaj pa vi ste se kaj pripravili?
  • zaklenil: bluefish ()

Baja ::

jaz po forumih preperje iščem. tak za vsak slučaj, če kdo z ak potrka, da povem kam sem skril, pa če mi vrnejo 10% :P

scipascapa ::

modi brišite prosim, ne spat.

l0g1t3ch ::

Ha, amater!

Še malo pa jih bo 200m.
To bo sladkih 30k letos, mogoče 40k.

Mr.B ::

Copy past vojaki iz raznih ukrajinskih tem pravijo da bo Ruse zeblo bolj kot nas na zahodu, ki smo implementirali Sankcije. Verjetno je to dovolj da nas bo grelo.

Res pa da večina teh copy past vojakov socialnih medijev, ak troli živijo lagodno v mestu, pa imajo zagotovo v glavi kakšne slike iz Ukrajine, akako se postavi kiperbush na balkon če ga imaš za gretje in peko. Plina si tako ali drugače ne bo možno privoščit.


Samo za l0g1t3ch pa pripomnim, da sedaj bomo dali cap na ceno nafte, prodajali bomo pa kot omejitev financiranja Ruske operacije. Seveda kot pravi copy past vojak socialnih medijev, boš pa prodajal, da je temu tako, ne mijardni prihodki energetskih podjetij, kaj šele jeseni, ki prihaja.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

l0g1t3ch ::

Grejem se poceni na tč. Prodajam pa drva drago :D

SmolWhale ::

a se lahko vzdržite off topic sranja? Morate res vsako temo zasvinjat eni in isti pacienti?

Ecoo ::

Maš kaj JNA militai cepiva, v naši okolici je lubja v izobilju.

l0g1t3ch ::

Za st uporabnike damo drva 10% off.

Mr.B ::

SmolWhale je izjavil:

a se lahko vzdržite off topic sranja? Morate res vsako temo zasvinjat eni in isti pacienti?

Ok.
Povej mi kako bo povprečni ljubljančan preživel zimo, če se prodajan cena plina za gopodinstvo podraži za 1.4x ter dalinsko ogrevanje za 1x.

Da obsztaja samo ena opcija, da se znajdeš kot v starih ččasih, priperlješ nekaj kubikov drv v stanovanje in en kiperbush, sicer v 300-400k evrov mestno stanovanje ne bo lepo.
Ali
Tiskaš kot nor denar da so vsi srečni.
TZa druga rešitev je naslapša kar se tiče ekonomije..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

SmolWhale ::

Mr.B to ni letelo nate. Ne vem kako bodo preživeli podpihovalci vojne in me niti ne zanima. Zanima me kako ste pripravljeni na zimo in kakšne preventivne ukrepe ste sprejeli. Prihajajo hudi časi, ljudje pa totalno clueless...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

m0LN4r ::

Kaksne konzerve to kupujete?
Ribam, ki sem jih kupil 2019 cel karton potece rok 2023?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

SmolWhale ::

m0LN4r je izjavil:

Kaksne konzerve to kupujete?
Ribam, ki sem jih kupil 2019 cel karton potece rok 2023?


To je samo best before date trik. Takšna živila so praktično za večno. Priporočam tudi beef jerky. Za vsejedce ni problema, bolj me zanima kako bodo preživeli vegani in vegeterijanci???? Kislo zelje in repa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

Mr.B ::

SmolWhale je izjavil:

Mr.B to ni letelo nate. Ne vem kako bodo preživeli podpihovalci vojne in me niti ne zanima. Zanima me kako ste pripravljeni na zimo in kakšne preventivne ukrepe ste sprejeli. Prihajajo hudi časi, ljudje pa totalno clueless...


ČE imaš bajto z gruntom se bo izšlo. Če si v eletni soseski z bajto, brez grunta, boš moral že sedaj kupiti marikaj, kot si naštel :
- gretje : če imaš plin, upaj da imaš možnost da si napolniš tank plina oziroma kurilca. Če imaš drva / plaete itd, pohiti.
- Hrana : suša pustoši po Italiji, španiji ni nič kaj bolje. Tako da rabiš imeti v bajti čist suh prostor za osnovna živila tipa moka, riž, makaroni, sol, sladkor kakšne konzerve. Ozimnica kot včasih je nepomembna, ker takrat ko smo imeli se pripravljali za ozimnico, bo cena že taka kot je... Kar rabiš je alternativni viri za vitamine, kot naprimer chlorella.
- Elektrika : panel ali dva, če se da, drugače je tudi alternativa sončni kolektorji. problem je dobiti panele in akumolatorje. Ki bodo zaradi ameriških sancij, če že ne konkretno podražili.


Kaj pa tisti v blokih ?
- te verjento niti ne vejo, kako se je živelo v Jugi. Alternativo elektriki ? ni razen če boš doam gonil kolo kjer bo privezan generator...
- zaloge hrane si lahko pripraviš.
- ogrevanje , ja si odvisen od mesta in subvenicje, ker ne verjamem da bo kdo kaj dal gratis.

Kar bo je da se bo omejilo energetskim podjetjem, zgornjo mejo cene energentov. Cena nafte na trgu je / ni nekaj visoka, glede na prodajno ceno za male potrošnike.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Kapitan Jack ::

Vi to resno ali se res pripravljate?

m0LN4r ::

Pa jaz mam za ziher nekaj malega, sem kupoval sproti in nic pojedel.
Ca. 10kg riza, 10kg testenin, 10kg konzerv mesano fizol, dorucak, ribe, kak ananas...
En kup oresckov, pa 10L olja mam.

Se mi je ze 3x zgodilo, da sem prisel v trgovino pa niso imeli recilo olja, pa se mi ne da vozit v drugo stacuno, kjer je stanje verjetno isto. Vec kot 2€ za liter pa ne dam.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mr.B ::

Kapitan Jack je izjavil:

Vi to resno ali se res pripravljate?



Ti pomagam : Recimo samo za evropo :
Drought in Spain “very bad news” for Portugal
Climate change-induced extreme winter drought devastates crops in Spain and Portugal
Dire Italian drought worsening, breaking records, water authority says
‘We worry about it disappearing’: alarm grows over Italy’s drought-hit Po River

Amerika ? ni kaj boljše.

Naši mediji ti pa prodajajo da Rusija izvaja ti. food terrorisms.

Da cena hrane bo šla gor...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

m0LN4r ::

Cene grejo pocasi gor ze kake dva mesca, malem po malem, da se ne opazi
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

TezkoDihanje ::

1.
Sre, 6.10.2021 06:48
To zimo znesek na položnicah za ogrevanje dvakrat ali celo trikrat višji - zakaj?

2.
https://tradingeconomics.com/commodity/...



3.
https://www.energetika.si/plin
Za ogrevanje, pripravo sanitarne tople vode ali za kuho se z zemeljskim plinom oskrbuje več kot 63.000 uporabnikov.

manj kot 20% v LJ - plin

Mr.B je izjavil:

Naši mediji ti pa prodajajo da Rusija izvaja ti. food terrorisms.


Že spet ta govna od avtista.

Ukrajinsko žito je predvsem pomembno za revne države. Za Evropo praktično nič.
V Evropi zmečemo tako ali tako hrane ohoho v kanto.

Zgodovina sprememb…

link_up ::

2 jurcka za tri mesece bi moralo iti skozi. Energent: plin.
In and Out

Telbanc ::

SmolWhale je izjavil:

Skratka jaz sem zaključil s pripravo na mrzlo rusko zimo 2022/23. Imam 60 kubikov drv na zalogi, sem naredil večjo zalogo, da lahko potem menjam za osnovne dobrine, kot so WC papir. WC papir je bil kar problem, ker zavzame največ volumna tako da ga imam samo za 2 meseca po 1 listek, potem pa se bo treba znajt, dokler bo voda bo šlo. Konzerv imam okoli 500kg, kar nanese približno 1000 obrokov, večinoma fižol, tuna, sardine, golaž, itd.,... Za prilogo imam na voljo 430kg riža in letošnji krompir, tako da sem zelo miren
Za vodo me ne skrbi, ker imam izvir 300m od hiše, kupil sem 200 tablet za purifikacijo imam pa tudi slamico z ogljem, tako da lahko pijem tudi iz luže. Imam 2 mačka in psa, za njih bom skrbel 2 meseca potem pa žal pojedel, ker nima smisla zapravljati resursov.

Najbolj me skrbi za varnost, moram si priskrbet vsaj neko pištolo airsoft ali kaj podobnega. Imam mačeto in velik nož pa samostrel, samo to ni ravno efektivno..

Kaj pa vi ste se kaj pripravili?


Jodove tablete ???:D

LOL. Jedel boš domače živali. LOL. Maš terapijo?



m0LN4r je izjavil:

Pa jaz mam za ziher nekaj malega, sem kupoval sproti in nic pojedel.
Ca. 10kg riza, 10kg testenin, 10kg konzerv mesano fizol, dorucak, ribe, kak ananas...
En kup oresckov, pa 10L olja mam.

Se mi je ze 3x zgodilo, da sem prisel v trgovino pa niso imeli recilo olja, pa se mi ne da vozit v drugo stacuno, kjer je stanje verjetno isto. Vec kot 2EUR za liter pa ne dam.


Olja pod 2,99 ojra ni več.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Ecoo ::

Ruse je rešila fragmentacija. A se že splača najet poceni hotelsko sobo in s pomočjo portable kotla pofragmetirat za 24h?

aborko ::

Kot ponavadi za ogrevanje ne bo sile, ponavadi je ~400€ na sezono s TČ, toliko ali malo več pričakujem tudi naslednjo zimo. x2 štrom pač ne bo šel gor, ker imamo dost lastne proizvodnje. Oz. če bo x2, bo bolj na papirju. Res da smo na EU energetskem trgu in da prodajnih cen štroma pač ne moreš kr na easy direktno omejevat, ampak državna energetska podjetja kujejo na ta račun ogromne dobičke. In posredno bo država ta sredstva namenila nazaj državljanom. Ali v obliki znižanega ddv za štrom, energetskih vaučerjev ali rezane omrežnine. Zadnje 2 variante smo že videli v praksi, lepo delujeta, tut EU nima kej za piskat.

Če pa slučajno štroma ne bo, pa imam generator in 800l 6 let starega kurilca, upam da še gori :D

Kapitan Jack ::

Ok. Jaz bi si kupil spalne vrece, tiste za kampiranje. Katere priporocate?

nightrage ::

Zadje čase opažam, da je folk na tem forumu vedno bolj prbit in močno dvomim, da je to posledica korona. :D:))

Ta idiot je še en balkanac, ki se pripravlja na "rusko" mrzlo zimo. Avtor teme je stupid, ker ne ve, da mrzlih zim ne bo več (tak btw. dogaja se globalno segrevanje).8-)

Kapitan Jack ::

Mene je vseeno strah, mogoce pa ima OP prav. Grem guglat spalne vrece. Vsaj nekaj da imam. Drugih opcij ne vidim.

m0LN4r ::

Olja pod 2,99 ojra ni več.
Jaz ga v njemacki se najdem, tu pa tam v lidlu za 1,79 ali pa v rewe. Je pa res redkost da najdes. Drugace je tudi tu 3-5e na liter, ko unega ni vec.

Kapitan Jack je izjavil:

Mene je vseeno strah, mogoce pa ima OP prav. Grem guglat spalne vrece. Vsaj nekaj da imam. Drugih opcij ne vidim.
opcija je it, ko bo najbolj mrzlo, na pocitnice v toplejse kraje za en mesec
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

dexterboy ::

nightrage je izjavil:

Zadje čase opažam, da je folk na tem forumu vedno bolj prbit in močno dvomim, da je to posledica korona. :D:))
Ta idiot je še en balkanac, ki se pripravlja na "rusko" mrzlo zimo. Avtor teme je stupid, ker ne ve, da mrzlih zim ne bo več (tak btw. dogaja se globalno segrevanje).8-)
he he he, mene pa veseli, da ima folk še vedno smisel za humor v teh norih cajtih. Ker, če mu verjameš, da bo drva za ogrevanje menjal za skret papir, te je peljal žejnega čez vodo ;)
Piše, da mu to vzame veliko placa, po drugi strani pa ima 60 kubikov drv? Še premalo je naložil. Pozabil je na sveče, petrolejke, rezervne dele, sol, cuker, kvas, pecilni prašek, paste za umivanje zob, pribore za osebno higieno... Ampak, je pa dobra, svaka čast OP, da se je to spomnil ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

dice7 ::

Kvasa mu je ostalo se od kovidokalipse

SmolWhale ::

dexterboy je izjavil:

nightrage je izjavil:

Zadje čase opažam, da je folk na tem forumu vedno bolj prbit in močno dvomim, da je to posledica korona. :D:))
Ta idiot je še en balkanac, ki se pripravlja na "rusko" mrzlo zimo. Avtor teme je stupid, ker ne ve, da mrzlih zim ne bo več (tak btw. dogaja se globalno segrevanje).8-)
he he he, mene pa veseli, da ima folk še vedno smisel za humor v teh norih cajtih. Ker, če mu verjameš, da bo drva za ogrevanje menjal za skret papir, te je peljal žejnega čez vodo ;)
Piše, da mu to vzame veliko placa, po drugi strani pa ima 60 kubikov drv? Še premalo je naložil. Pozabil je na sveče, petrolejke, rezervne dele, sol, cuker, kvas, pecilni prašek, paste za umivanje zob, pribore za osebno higieno... Ampak, je pa dobra, svaka čast OP, da se je to spomnil ;)


Ja zdaj vam je vse smešno, jeseni se bom pa jaz smejal. Ok nekaj res osnovnih stvari sem izpustil, recimo petrolejke in sveče? Imam baterije na sončne celice, ti tega še nisi videl očitno? Drva bom menjal za osnovne dobrine med njih spada tudi WC papir...
Osebna higiena? Folk bo stradal in se klal, jaz pa bom lepo dišal? Še ena dobra investicija so vložki in yamponi, spet odlično za menjavo... In glede prostora, ti Sherlock, drva lahko hranim zunaj, skret papir pa ne. Pocrkali boste v enem tednu...

Čisto ste zblojeni, bog vam pomagaj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

nightrage ::

Ma son

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ne sekiraj se ti za ogrevanje, tam kamor ti spadaš za ogrevanje skrbi zzzs.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

dexterboy ::

Čisto ste zblojeni, bog vam pomagaj!
Ko mečeš ven takšne teme in izjave, bi rekel, da si ti prvi, ki potrebuje pomoč od zgoraj. Glej, moji starši prihajajo iz kmetov, vse poletne počitnice sem preživel na vročini južnega Balkana, vem, kako je to, ko se krma obrača in pobira na roke, voze pa vlečita za seboj dve kravi, ti pa moraš iti pred njim, da ne zavijeta v grmovje, ker jim muhe pijejo kri. Vem, kako se dela sir, vem, kaj je kura in vem kako zgleda, ko je treba krawico na roke pomolzt. Prodajaj buče drugim, vseh pa ne moreš peljati žejne čez reko. Živiš v bajti pa nimaš placa za skret papir? Lepo te prosim... kot da ne moreš dati konzerve v naravni hladilnik in pridobiti prostor. Pa osebna higiena je zobna pasta, zobna nitka, žiletka za britje, pribor za prvo pomoč, ne pa Coco Chanel Nr.5 parfum...
Skratka, naslednjič se boš moral bolj potruditi, da ti bo verjel večji del bralcev ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

IL_DIAVOLO ::

Kaj ni očitno da trolla? Lmao
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

feryz ::

Jaz bom šel drug teden v akcijo. Mercator keš and keri. Rabim pa približno 25 kosov 3 kilske nutele in 25 kartonov čipsa. Za nutelo plac ne bo problem, čips pa ne vem, kam bom dal.
Wc papirja ne rabimo, rit si lahko v potoku opereš (če ne bo iz pipe nič).
Kanonov je pa lovskih dovolj, edino municijo moramo prešteti in po potrebi dokupiti.

Drv je kot blata, ampak se jih ne tikamo, dokler TČ đabe laufa.

SmolWhale ::

feryz je izjavil:

Jaz bom šel drug teden v akcijo. Mercator keš and keri. Rabim pa približno 25 kosov 3 kilske nutele in 25 kartonov čipsa. Za nutelo plac ne bo problem, čips pa ne vem, kam bom dal.
Wc papirja ne rabimo, rit si lahko v potoku opereš (če ne bo iz pipe nič).
Kanonov je pa lovskih dovolj, edino municijo moramo prešteti in po potrebi dokupiti.

Drv je kot blata, ampak se jih ne tikamo, dokler TČ đabe laufa.


Kupi Pringles čips, ker se stacka in ne vzame toliko prostora kot običajni.

Dexter kaj ti pomagajo te veščine, nimaš ne krave, ne kur, oral pozimi tudi ne boš? Kdo je zdaj zblojen.. Kar nabijate nek kvas pa ne vem kaj, napisal sem vam za prilogo imam riž in krompir, ker je moka prezahtevna za shranjevanje. Si s kmetov ja, ste imeli debel krompir, lol...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

m0LN4r ::

Kok ma rok uporabe Nutella? To kombiniras z mal arasidovim maslom al pa kr cele araside das gor pa imas snickers
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

feryz ::

To je kemija, ni dober.
Nutela je drugače naravno cepivo proti kovidu, ampak jo moraš vzeti vsaj 400 gramov dnevno. Naši trije se tega niso držali in so 2x fasali korono. Jaz sem se pa potrudil in šel skozi krizo brez korone.

m0LN4r ::

Pa to mas v hladilniku in potem delas ledene nutella kocke?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

l0g1t3ch ::

Kje je pa VladarP?
On tudi dila drva tak d zebl nas ne bo :)

tikitoki ::

l0g1t3ch je izjavil:

Kje je pa VladarP?
On tudi dila drva tak d zebl nas ne bo :)


VladarP gradi skrivni naftovod s Krimado do sem in bo bajno sluzil s prodajo.

l0g1t3ch ::

tikitoki je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Kje je pa VladarP?
On tudi dila drva tak d zebl nas ne bo :)


VladarP gradi skrivni naftovod s Krimado do sem in bo bajno sluzil s prodajo.


Je že nazaj kot VladoPutin :))

Svež račun iz današnjega dne :))

SmolWhale ::

Koliko časa pa gori ena guma? Samo to je spet problem z volumnom, razen če bi narezal na trakove in zložil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

WizzardOfOZ ::

m0LN4r je izjavil:

Kaksne konzerve to kupujete?
Ribam, ki sem jih kupil 2019 cel karton potece rok 2023?

nekje 5 let je uradni rok. neuradno pa ti lahko povem, da so konzerve tudi po 25 letih še vedno za pojest. tisti, ki so bili v jla vojski, lahko potrdijo, da so tudi po 30 in več let stare konzerve odpiral pa jedl vsebino brez nekih problemov.

drugače pa ja, imamo hrane za 4 člansko familijo vsaj za 6 mesecev, drv dovolj za naslednji dve leti, svojo elektrarno in toplotno črpalko, sedaj pa sem v nabavi hranilnikov energije. plačani so že, še dostavijo mi jih, pa jih povežemo z elektrarno. tako da bom imel za okoli 10kwh baterij.
štirno mamo tudi svojo, vodo že uporabljam za kotličke, bom pa še par filtrov dal, pa jo speljal v pipe, sej to ni tak problem, pa bomo off the grid.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

SmolWhale ::

Morali bi se združit vsi ST prepperji in zgradit bunker. Kaj pravite?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

l0g1t3ch ::

Štrik ali zvonik???

WizzardOfOZ ::

sej če bi že tok zagustilo, bi pa prvo vegetarjance pojedl, potem pa tiste fit, ker majo manj holesterola. tako da tisti k ste orenk fit, se morte mal zamislit.:)):)):))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

SmolWhale ::

Sem vas hotel zvabit v past, damn... Prvo bomo pojedli hišne ljubljenčke potem šele ljudi, malo se ustavi, tudi v anarhiji bomo nekateri imeli moralo. Glede na to da bo pomanjkanje olja bi prvo pojedel debele in iz njihove maščobe delal pogonska goriva, lubrikante, milo,... to je treba naredit še preden shirajo. To bo nova valuta v novem svetu.

Ja na vse sem mislil, imam več scenarijev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

WizzardOfOZ ::

malo kot zanimivost: edina pasma psa, ki je načrtno vzgajana za hrano je chow-chow. prav namerno je bila pasma narejena, da bi jih lahko pojedli.

SmolWhale je izjavil:

Sem vas hotel zvabit v past, damn... Prvo bomo pojedli hišne ljubljenčke potem šele ljudi, malo se ustavi, tudi v anarhiji bomo nekateri imeli moralo. Glede na to da bo pomanjkanje olja bi prvo pojedel debele in iz njihove maščobe delal pogonska goriva, lubrikante, milo,... to je treba naredit še preden shirajo. To bo nova valuta v novem svetu.

Ja na vse sem mislil, imam več scenarijev.

debeli imajo holesterol. tako da niso zdravi. :)):)):))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

SmolWhale ::

Zanimivo, moj naslednji pes bo definitivno Chow chow.

In culinary terms, dog meat is normally blanched or soaked before cooking to dispel the earthier, heavier aspects of its flavour. It is then, typically, made into slow-cooked soups and stews seasoned with ginger, spring onion, rice wine and spices, although it may also be roasted, or served cold as an appetiser.


Če ima kdo zlate ribice..



Hja, bo treba bit malo ustvarjalen, na srečo sem pripravljen a vseeno je to zelo priročno znanje/informacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()
««
«
1 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero ogrevanje za hiso (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21936909 (13549) fikus_
»

Centralna peč predelava drva-peleti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17241195 (15431) feryz
»

Ogrevanje v neizolirani hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14042497 (34479) kixs
»

Ogrevanje, kurilno olje vs. plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5620002 (18123) zrataj4201
»

Nakup klimatske naprave za ogrevanje A+++ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8431701 (28226) klimatos

Več podobnih tem