» »

Priprave na mrzlo zimo

Priprave na mrzlo zimo

««
2 / 12
»»

WizzardOfOZ ::

jaz pa ob ljubljanici. jih je ogromno.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

SmolWhale ::

But before we look at the feasibility (and, ahem, ETHICS) of using little bits of people to transport us from place to place, let's first take a look at what make this absurd idea even remotely possible: Biodiesel.


Cough, cough... Je to rešitev? Smo pripravljeni žrtvovati nekaj debelih za Ukrajino? Ne nisem rusofil, samo iščem rešitve in to bolj efektivno, kot celotni zahodni svet. #westandwithukraine, right? right?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

l0g1t3ch ::

SmolWhale je izjavil:

But before we look at the feasibility (and, ahem, ETHICS) of using little bits of people to transport us from place to place, let's first take a look at what make this absurd idea even remotely possible: Biodiesel.


Cough, cough... Je to rešitev? Smo pripravljeni žrtvovati nekaj debelih za Ukrajino? Ne nisem rusofil, samo iščem rešitve in to bolj efektivno, kot celotni zahodni svet. #westandwithukraine, right? right?



soylent green :))

nirburu ::

@OP

Špikanje pri srcu je zgolj majhna cena/žrtev za vero v vaše znanstvene bogove.
Ne skrbi, boš poplačan v naslednjem življenju.


...oh wait.:))

l0g1t3ch ::

Pa ti ki moliš h klasičnim (ne znanstvenim) bogovom, si prepričan da moliš k pravemu/pravim ? Saj veš da jih "obstaja" na tisoče, kaj veš kateri je pravi.

P.S. zna biti da ga to(jih to), da moliš k napačnemu bogu(bogovom) bolj ujezi, kot da sploh ne moliš :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

nirburu ::

Pač bom vidu po smrti, koga sem trofu, mu bom zatežil, zakaj ni bil bolj opazen. V najslabšem primeru, če ni nobenega nimam kaj zgubiti.

Sicer na temo teme. Zima ne bo zgolj mrzla.
Cepljeni boste morda dobivali pljučnice.

Zato pa je fauči, 2x boostan končal na antiviralni terapiji. Srečno kolegi. Jz še vedno ne jebem covida pol kurca nič in delujem normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nirburu ()

l0g1t3ch ::

A samo cepljeni ?

Sam to nekaj ne štima, ker vsi cepljeni smo že mrtvi. 2x če ne 3x po vsseh napovedit FB in S-T dohtarjev :)

nirburu ::

Pretežno cepljeni in nekaj prebolevnikov. Da.
Virus naj bi obšel obrambo spodnjega respiratornega trakta. Plac za pljučnice.
Ti pa vrjamem, da si 2x možgansko mrtev. Morda 3x.

nirburu ::

Sicer pa ne vrjamem, da boste 1.10.22 vsi, BOOM, mrtvo padali potleh.
Imo boste padali v valih. Vsaka nadaljna doza tega cepiva vam bo subvertala imunski sistem. Kdor je v štartu švoh bo padel prej, kdor ima še nekaj imunskega sistema, bo rabil še malo hackanja.

Vsaj tako bi jaz naredil. Tako imaš "plausible deniability". Rečeš da je nov sev, ki ne jebe prejšnjih cepiv, BOOM, 10% mrtvih v eni rundi. Špik. Nov sev, BOOM, 10% mrtvih. To ponavljaš par let in si zreduciral prebivalstvo, uvedel diktaturo in mastno zaslužil. Totalna zmaga, in popolnoma čiste roke. Nihče zares ne bi mogel dokazati.

RAZEN!!

Če imamo kontrolno grupo necepljenih. Nekaj sedaj seveda imamo, in tem ni popolnoma nič. Problem je, ker nihče od uradnikov noče priznat, da nam ni nič. Predvsem pa nas želijo vse spravit na regiment doz, da izničijo to kontrolno grupo.
Bo pa kar nekaj časa trajalo za precepit afriko in indijo, kjer se nič ne dogaja. Ampak ampak tiste črnuhe in kravje božce itak ni za resno jemati, a ne covidovci??
Mi smo bog i batina. In če rečemo cepljenje, mora biti cepljenje.

No. Vsaj za avstralijo lahko sedaj pogledamo, da cepljenčki umirate bolj kot kdajkoli prej. Čakam še na našo zimo.

Aja, sam še to...cepivo, ki tudi po 4 dozah v niti dveh letih, niti najmanj ne ščiti pred novimi podrazličicami različice, je tudi izven FB ravnozemeljskih zarot...NIČVREDNO!
Vem, da eni tega ne štekate. Ampak za take imamo ustrezne strokovne ustanove, kjer vam lahko pomagamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nirburu ()

l0g1t3ch ::

Ja ja.


Grem kar po štrik. Ali raje zvonik ?
Ni nam rešitve :/

SmolWhale ::

spizdita oba iz teme pa bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

nirburu ::

l0g1t3ch je izjavil:

Ja ja.


Grem kar po štrik. Ali raje zvonik ?
Ni nam rešitve :/


Najbrž res ne. Vseeno pa lahko uživaš dokler lahko.
Te pa lahko potolažim, da vas bodo najbrž pitali z antiviralnimi in morda boste imeli šanso. Ne bo pa poceni in brez "strings attached".

SmolWhale je izjavil:

spizdita oba iz teme pa bo.


Oprosti smol. MAlo sem se razpisal po dolgem premoru.

Mrzla zima praviš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nirburu ()

l0g1t3ch ::

Vsi bomo hin, VSI vam rečem!!!!

nirburu ::

l0g1t3ch je izjavil:

Vsi bomo hin, VSI vam rečem!!!!


Najbrž
https://www.worldometers.info/coronavir...

mr_chai ::

Ma vsi slo-techovci boste pocrkal od akutnega artritisa v prstih.

l0g1t3ch ::

nirburu je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Vsi bomo hin, VSI vam rečem!!!!


Najbrž
https://www.worldometers.info/coronavir...



Čist vsi!!!

mr_chai ::

nirburu ::

Imava iste okuse. najs

mr_chai ::

dexterboy ::

mr_chai je izjavil:

Tale njen tatujček na desni rami je pa prav sexy ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

dexterboy ::

nirburu je izjavil:

@OP
Špikanje pri srcu je zgolj majhna cena/žrtev za vero v vaše znanstvene bogove. Ne skrbi, boš poplačan v naslednjem življenju. ...oh wait.:))
sem mu hotel isto odpisati, pa si že ti odpisal. Ja, kaj ti bo 63 pa dobra vaga 100 kg kubikov drv, če te zbada pri srčecu, pa nimaš medicinske sestre za oskrbo?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

dexterboy ::

@SmolWhale; si že nabavil tole motorko? Čist tko, da se ne pozabi ;)
Za deklino pa ne vem, no... če te zbada pri srcu... te mogoče lahko celo odreši muk?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

nejc_nejc ::

l0g1t3ch je izjavil:


.....
soylent green :))

Dogaja se v letu 2022.

Pozabili ste še raubšic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

FrRoSt ::

m0LN4r je izjavil:

Kaksne konzerve to kupujete?
Ribam, ki sem jih kupil 2019 cel karton potece rok 2023?

:)):)):))

Te konzerve boš čez nekaj let prodal za suho zlato!! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

WizzardOfOZ ::

l0g1t3ch je izjavil:

A samo cepljeni ?

Sam to nekaj ne štima, ker vsi cepljeni smo že mrtvi. 2x če ne 3x po vsseh napovedit FB in S-T dohtarjev :)


Pa si prepričan, da ti nisi mrtev? Ti že zgledaš kot zombi. :)):)):))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

FrRoSt ::

aborko je izjavil:

Kot ponavadi za ogrevanje ne bo sile, ponavadi je ~400€ na sezono s TČ, toliko ali malo več pričakujem tudi naslednjo zimo. x2 štrom pač ne bo šel gor, ker imamo dost lastne proizvodnje. Oz. če bo x2, bo bolj na papirju. Res da smo na EU energetskem trgu in da prodajnih cen štroma pač ne moreš kr na easy direktno omejevat, ampak državna energetska podjetja kujejo na ta račun ogromne dobičke. In posredno bo država ta sredstva namenila nazaj državljanom. Ali v obliki znižanega ddv za štrom, energetskih vaučerjev ali rezane omrežnine. Zadnje 2 variante smo že videli v praksi, lepo delujeta, tut EU nima kej za piskat.

Če pa slučajno štroma ne bo, pa imam generator in 800l 6 let starega kurilca, upam da še gori :D



:)):)):))

Glede na to, da nova vlada namerava postaviti do konca leta še nekih 200, menda celo 300MW elektrarn na srednji Savi, boš moral še okna odpirat, da se ne boš scvru!! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

m0LN4r ::

Kaj pa amazon? Ponuja narocnino na hrano? Prakticno lahko izbiram od vsakih 14 dni ali vsak mesec, da dostavijo narocilo pa se 10% popusta dobis?

Po mojem bo ta sistem deloval tudi, ko bodo majhne lokalne trgovince imele tezavo z dobavo, ker amazon za svoje narocnike rezervira robo vnaprej.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FrRoSt ::

m0LN4r je izjavil:

Kaj pa amazon? Ponuja narocnino na hrano? Prakticno lahko izbiram od vsakih 14 dni ali vsak mesec, da dostavijo narocilo pa se 10% popusta dobis?

Po mojem bo ta sistem deloval tudi, ko bodo majhne lokalne trgovince imele tezavo z dobavo, ker amazon za svoje narocnike rezervira robo vnaprej.


TAKO!! 8-)

Te amazonove mravljice nas bodo rešile! 8-)

Vsi nabavit ZLATO amazonovo kartico! :)

Mi smo rešeni!! 8-)

Črički in Murni bodo pa najebal!! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

m0LN4r ::

No pa se ogrevanje za v blok. Inzenir je rekel, da se elektrika ne bo podrazila.
Problema v bistvu ni. Vsi si nabavimo elektricne radiatorje in kaloriferje, plin pa zapremo, ce nam ga drugi ne zaprejo.

PS: Ce ne bo plina, ga je boljs odjavit ane? Da se brezveze ne placuje priklop ipd. sranje?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

energetik ::

TezkoDihanje je izjavil:

1.
Sre, 6.10.2021 06:48
To zimo znesek na položnicah za ogrevanje dvakrat ali celo trikrat višji - zakaj?

2.
https://tradingeconomics.com/commodity/...



3.
https://www.energetika.si/plin
Za ogrevanje, pripravo sanitarne tople vode ali za kuho se z zemeljskim plinom oskrbuje več kot 63.000 uporabnikov.

manj kot 20% v LJ - plin
Prilepil si graf za USA plin...
Tole je EU plin:
https://tradingeconomics.com/commodity/...

Pri nas mrzlo ne bo, TČ skuri 380€ letno za gretje in SV. Tudi če gre električna energija 3x gor, bom plačal le nekje 1,5x več, če ne dvignejo tudi omrežnine. Torej 570 namesto 380€ v worst case. Ful razlike :))
Če bi teh 200€ tako bolelo, raje zmanjšamo 10min polivanje s kropom na 1min kvalitetno tuširanje, pa smo spet nazaj na stari ceni.

Hrane ne hordam, itak imamo vedno za nekje 2 tedna žita in konzerv, nisem še razmišljal, da bi povečal zalogo, v žitih se radi naselijo molji. Konzerve bom pa verjetno povečal na vsaj 1 mesec zaloge, tisto zasede malo in se res ne pokvari.
vires in numeris

mikhaair ::

Peči in štedilniki na drva, da so vsaj približno kvalitetni, letos niso več dobavljivi.

tilen03 ::

SmolWhale je izjavil:

večinoma fižol, tuna, sardine, golaž, itd.,...

Ne pozabi na mesni narezek.

nejc_nejc ::

mikhaair je izjavil:

Peči in štedilniki na drva, da so vsaj približno kvalitetni, letos niso več dobavljivi.

Bo treba izven EU, v nabavo.

Oziroma narediti krušno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

l0g1t3ch ::

Drva 10% off.
Koda: PutinCanSuckMyDick

Samo za uporabnike st.

zobnik ::

dokler se ne bodo nečesa domislil okol drv, da pacajo naravo, pa da bo treba filtre dodat v bajto in peč menjat....medtem ko ob polnoči se iz dimnikov tovarn smrdi zelo zelo smrdeč vonj po zažganem, da četud maš okna v avtu zaprta nekak pride notri, si nekak ne predstavljam kako je še na nočnem sprehodu...matr naj najprej pred svojim pragom pometejo

Oberyn ::

Glede hrane računam na Queal. Dans sem dobil še en paket, sta ga dva iz kombija nosila. Mam zdaj zaloge za kakšno leto, pol me bo pa itak že radiacijska bolezen pokončala. Glede gretja sem pa snel olnji gorilnik s peči in gre na odpad, gledam kje bi nabavil ene 10-15 ton premoga. Ne bom se z drvmi zajebaval, sem prestar za to. Saj berem po cajtengih, da se cela Evropa preusmerja nazaj na premog, sledil bom temu trendu, treba je iti v korak s časom.

energetik ::

Oberyn je izjavil:

Glede hrane računam na Queal. Dans sem dobil še en paket, sta ga dva iz kombija nosila. Mam zdaj zaloge za kakšno leto, pol me bo pa itak že radiacijska bolezen pokončala. Glede gretja sem pa snel olnji gorilnik s peči in gre na odpad, gledam kje bi nabavil ene 10-15 ton premoga. Ne bom se z drvmi zajebaval, sem prestar za to. Saj berem po cajtengih, da se cela Evropa preusmerja nazaj na premog, sledil bom temu trendu, treba je iti v korak s časom.
Koliko ima rok uporabe Queal? Sicer si ponavadi približek zmešam sam, ampak velikokrat se mi ne da, je ideja za malico.
vires in numeris

Oberyn ::

energetik je izjavil:

Koliko ima rok uporabe Queal? Sicer si ponavadi približek zmešam sam, ampak velikokrat se mi ne da, je ideja za malico.

Do 2 leti (imajo različne artikle), v praksi pa 1-2 leti od dobave, ker redko dobiš čisto sveže artikle. To je sicer "best before", v tem roku ti garantirajo navedene sestavine, po tem roku pa predvsem vitamini degradirajo, no hrana je še vedno užitna.
Drugače težko da si sam sestaviš tako stvar, ker njihovi artikli po specifikaciji vsebujejo 27 esencialnih vitaminov in mineralov v priporočenih dnevnih količinah. Vse sestavine so rastlinskega izvora, nič ni sintetiziranega. Razen pri nekaterih artiklih je proteinski del iz sirotke, ostale artikle pa prodajajo tudi kot vegansko hranilo. Če boš kupoval, pazi na artikle, ki vsebujejo proteine iz sirotke, ker nekateri se tega težko navadijo.

energetik ::

Sam si sestavim zgolj makrohranila, ker imam včasih samo za nadomestit 1 dnevni obrok, za takrat ne rabim vitaminov. Vidim pa, da uporabljam enako, za osnovo ovseno moko, potem whey in še olivno olje.
vires in numeris

mikhaair ::

nejc_nejc je izjavil:

mikhaair je izjavil:

Peči in štedilniki na drva, da so vsaj približno kvalitetni, letos niso več dobavljivi.

Bo treba izven EU, v nabavo.

Oziroma narediti krušno.

Saj nisem nič omenjal EU, ampak kvaliteto. :)

SmolWhale ::

Prodam 2 štedilnika na drva.

kvalitetna ruska izdelava.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

D3m ::

A se grem lohk tudi jaz??????

|HP EliteBook|R5 6650U|

WhiteAngel ::

energetik je izjavil:

v žitih se radi naselijo molji.


Preseješ, nič hudega.

SmolWhale ::

D3m je izjavil:

A se grem lohk tudi jaz??????



Ne ker grdobe limaš, fuj.

D3m ::

Ampak......rdečelaska!
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

zobnik ::

po 90 bodo razžagana drva z dostavo v okolico. Se prav za 10-15 evrov gor.
Tako da šparajte evre. Da je cena taka nafta gor, vitel gor, cepilec gor, motorna žaga dražja, vse skrakta, zahvalte se EU in sankcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

chucki ::

Jaz sem kupil kamin, ker predpripravo ze imam. Drva dobim zastonj pri tastu. Plin bo samo za kuhat in vodo gret :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Magic1 ::

Jaz pa ne bom zagonil regresa v 5min in mi ne bo treba razmišljat, ali me bo položnica za elektriko prišla 100€ ali 130€.
Magic

energetik ::

zobnik je izjavil:

po 90 bodo razžagana drva z dostavo v okolico. Se prav za 10-15 evrov gor.
Tako da šparajte evre. Da je cena taka nafta gor, vitel gor, cepilec gor, motorna žaga dražja, vse skrakta, zahvalte se EU in sankcije.

Ogrevanje in topla voda me bosta prišla 80EUR več v celi sezoni, 450 namesto 370, geni ima vsaj do novega leta fiksirano ceno štroma. 80EUR letno ni nič.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

mikhaair ::

V Gorici (ita) je kolega dal za 1m3 drvi 33 cm, 160 Eur, dostavljena. Rekeld da poceni, cene se sučejo okrog 210€.
««
2 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero ogrevanje za hiso (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21937690 (14330) fikus_
»

Centralna peč predelava drva-peleti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17241610 (15846) feryz
»

Ogrevanje v neizolirani hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14043075 (210) kixs
»

Ogrevanje, kurilno olje vs. plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5620139 (18260) zrataj4201
»

Nakup klimatske naprave za ogrevanje A+++ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8431927 (28452) klimatos

Več podobnih tem