» »

Selitev S.P. v tujino

Selitev S.P. v tujino

««
6 / 10
»»

Malidelničar ::

Članek iz Financ: Število samostojnih podjetnikov, ki ugotavljajo davčno osnovo na podlagi normiranih odhodkov, je lani prvič doslej preseglo delež ostalih, ki obračunavajo osnovo na podlagi dejanskih stroškov, izhaja iz novih podatkov AJPES. To je predvsem posledica rasti števila normirancev, ki smo jim priča v zadnjih letih, lani pa je bila še posebej izrazita in je znašala 17 odstotkov. Konec lanskega leta je tako število normiranih espejev znašalo 55.163. Pri tem ni znano koliko od tega je popoldanskih espejev - torej redno zaposlenih, ki lahko letno na normirani espe ustvarijo do 50 tisoč evrov prihodkov.

Vir: https://www.finance.si/9000319/Bum-norm...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

bbbbbb2015 ::

potepuhec je izjavil:

Operiraj z dejstvi ne s cencami. Bo slo?

Si pa ravno toliko uspesen podjetnik, kot sem jaz prejemnik nobelove nagrade. Glede na tvoj strah pred novo vlado in pisanje neumnosti, si kvecjemu prisesan na drzavne jasli, ceprav mislim, da niti to ne.


Pa kaj ljudi najedaš s temi dejstvi? Smo ti lepo rekli, da smo prebrali koalicijsko pogodbo in je jasno, da hočejo vpeljati več davkov. Iz tega enega samega papirja sklepamo, da bo kaos.

Pa smo ti lepo rekli, da takokot se en Kordiš obnaša, to je neprimerno. Enako Luka Mesec. Ostalih niti ne spremljam.

In tu ne govori nihče o uspešnih podjetnikih. Ma kakšni uspešni podjetniki.

Mi tukaj bolj govorimo o pragu bolečine, razumeš?

Eni imajo ta prag pri 50k, eni pri 100k, eni pri 150k na leto, no eni pa še višje, da ne razpredamo preveč. In mi tu sedaj ne bomo čakali, kaj bodo hospod Holob blahovolili povedati, ampak diskutiramo v naprej in potem se bo vsak sam odločil, kaj mu najbolj paše. Ampak tako, razen takih trolčkov, kot si ti, eden ne zagovarja višje davke tako, dajmo plačajmo, pa bomo potem res videli, kaj bodo ti ljudje s tem denarjem naredili. Ma pozabi.

Malidelničar je izjavil:

Članek iz Financ: Število samostojnih podjetnikov, ki ugotavljajo davčno osnovo na podlagi normiranih odhodkov, je lani prvič doslej preseglo delež ostalih, ki obračunavajo osnovo na podlagi dejanskih stroškov, izhaja iz novih podatkov AJPES. To je predvsem posledica rasti števila normirancev, ki smo jim priča v zadnjih letih, lani pa je bila še posebej izrazita in je znašala 17 odstotkov. Konec lanskega leta je tako število normiranih espejev znašalo 55.163. Pri tem ni znano koliko od tega je popoldanskih espejev - torej redno zaposlenih, ki lahko letno na normirani espe ustvarijo do 50 tisoč evrov prihodkov.

Vir: https://www.finance.si/9000319/Bum-norm...


To je govora o 4,1 miljarde EUR prihodkov. Od oka. No, evo od kod bo Kordiš dobil sanjavih 2,5 miljarde EUR za 20 tavžent stanovanj.

Zgodovina sprememb…

Mike_Rotch ::

Če bodo zgradili 20.000 stanovanj jaz z veseljem požrem par jurjev višje davke.

potepuhec ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Poglej, ne rabiš tu nekoga žaliti at random, recimo mene. Samo pogovarjamo se in pač vsak ima svoje mnenje. Jaz se pozanimam na vse strani, pa veš, zdaj da ti ne razlagam, koga vse jaz osebno poznam. Zagotovo pa nisem SDSovec, niti jih ne volim, niti nič. Niti se ne vtikam, kaj kdo voli, niti koga ne prepričujem.

Sem pa oseba z mnenjem. To pa ja. Sem liberalen in jaz konkretno vedno volim, če me razumeš.

Kapiraš? Ali ne kapiraš?


Sploh te ne zalim niti ne vem s cim bi te. Govorim o dejstvih. Ampak greva lepo po vrsti.

Mene moti njihova koalicijska pogodba, iz katere je razvidno, da hočejo/je treba dvigniti davke in jih trošiti at random za nekaj, kar se njim zdi. Ta at random je za teh 20.000 fantomskih stanovanj za nek problem, kar oni pravijo, da je problem.
Od kje ti informacija, da hocejo denar iz teh visjih davkov, ko in ce bodo, trositi at random za ta fantomska stanovanja?

Vse bi še razumel, če bi tu bile analize, kako in kaj - pa teh analiz ni. Obstaja en Kordiš, ki ne samo da neprimerno govori o gospodarstvu, tudi pokazal doslej nič ni. Enako Luka Mesec. Enako neka Sukičeva.
Tudi vsi clani dosedanje vlade, do sedaj, se niso pokazali nic, vsaj nic pametnega, ampak ni videti, da bi te to motilo. Kako to?

Kar se pa tiče Roberta Goloba, prav tako nima *nobene* kilometrine, doslej je zaugal denar od nuklearke, pa je dal mir. Zdaj ko so ga odstavili, zdaj nenadoma ima potrebo po neki politiki.
Tu sem ti povedal, da ima Golob konkretno kilometrino v primerjavi s sedanjo vlado, sicer ne politicno, ki je itak nesmiselna, ampak akademsko in gospodarsko. Zakaj je zate problem njegova kilometrina in sedaj politicno udejstvovanje?

Ko vidiš, kdo so predlagani ministri, recimo Šarec za obrambo, ti res slabo rata. Minister za finance je Boštjančič. Ta je doslej potopil vse, kar se je potopiti dalo. Pa od kje take vlečejo?
Nisi odgovoril zakaj bi bil Sarec slabsi obrambni minister od Tonina?

Težava te politike je, ker so zadaj "strici", ki bodo zadaj na skrivaj še bolj koruptivno šopali denar. Borut Jamnik je eden takih. To bo zopet neka jeba koruptivna.
Ocitno imas podatke o teh stricih iz ozadja in koruptivnem sopanju denarja. Daj nas malo razsvetli z dejstvi? A sedanji strici iz ozadja in ekscesna korupcija pod sedanjo vlado te pa ne moti?

In tu ne govori nihče o uspešnih podjetnikih. Ma kakšni uspešni podjetniki.
O uspesnih podjetnikih govori tip, kateremu sem odgovoril v postu, ki ga ti malo visje citiras.

Zanimivo je, da je "tvoje mnenje" nenormalno v skladu z mnenjem, ki ga sirijo SDSovski placanci in mediji. Imas pa seveda vso pravico do njega.

Upam, da bos sedaj zmogel malo konstruktivne debate. Postavil sem ti nekaj vprasanj na katera pricakujem konkretne odgovore. Ne predvidevanja, teorije zarote ipd. ampak konkretna in preverljiva dejstva.

Mato989 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Če bodo zgradili 20.000 stanovanj jaz z veseljem požrem par jurjev višje davke.


Jaz tudi, če mi 1 stanovanje v bližini Ptuja prodajo pod ceno za recimo 50% trenutne tržne... drugače sem pa v neto minusu

Od kje ti informacija, da hocejo denar iz teh visjih davkov, ko in ce bodo, trositi at random za ta fantomska stanovanja?


Poglej, logika je zelo preprosta, to ali je višji davek za nekoga dober ali ne gre iz preprostega vprašanja:

1. Če nam je Janševa vlada z davčno spremembo v naslednjih letih podarila višje NETO plače in nam bi zdaj Golob rad to ODVZEL se jaz vprašam samo ali menim da bom zaradi tega ker bom leto dobil 300€ manj ali 500€ manj, dejansko dobil BOLJŠI servis tisto leto od države ali če menim da bo Država BOLJ SKRBNO porabila ta denar kot bi ga jaz... Ker je odgovor skoraj zagotovo NE, se je treba borit proti dodatnih davkom, oz. jemanju obstoječih bonitet.

Nisi odgovoril zakaj bi bil Sarec slabsi obrambni minister od Tonina?


Če ni boljši je slabši... to pa zato ker smo z Toninom izgubili 2 leti in če zdaj še s Šarcem 2-4 je to še slabše... ker časa ne morš dobit nazaj... to da nekdo ni slabši minister NI DOBRO, ampak pomeni da je Golob enako SLAB... mi pa želimo napredek ali?

Tvoje vprašanje je tako kot bi punco vprašal kaj je narobe če je šla od tipa ki jo tepe, do tipa ki jo tepe... je to smiseln napredek ali ne? Za mene ni,
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Malidelničar ::

Evo, tukaj postam sledečo debato iz Twitterja, ker je tako dobra:

@IgorGobec: Bogatih ljudi ni možno obdavčiti! Oni se sami odločijo koliko davka bodo plačali, kje in komu! G. Merlak na Malti, G. Pogačar v Dubaju, Par Login na Cipru, več tisoč naših državljanov ima davčno zatočišče. Obdavčijo lahko samo nas reveže, ki imamo premalo denarja, da bi zbežali!

@SvobodaBlog: Drži, visoki davki vedno najbolj uradijo višji srednji sloj, torej tiste, ki večino dohodka še vedno dobivajo iz dela, ne iz kapitala, ampak zaslužijo več kot sloji pod njimi; govorimo o zdravnikih, pravnikih, profesorjih, raziskovalcih ...
In da je to tudi cilj, niti ne skrivajo, ko npr. govorijo, da je razbremenitev plač "razbremenitev bogatih", kar je absurd, ker od plače ni še nihče obogatel, vedno se obogati od kapitala. Zakaj jih torej motijo ravno ti? Odgovor je preprost. Višji srednji sloj je tisti, ki pri drugih sproža največ foušije in kompleksov. Zakaj? Zato ker so dohodki še vedno dovolj nizki, da jih ljudje razumejo (100 milijonov ne razumejo) in hkrati je pri teh dohodkih mejna nagnjenost k potrošnji še vedno dovolj visoka, da se ti dohodki dokaj neposredno odražajo, v življenskem slogu posameznika. Povedano drugače, ljudi ne boli, če imate 100 milijonov na borzi, boli jih nova nemška mrcina pred hišo za 80k. In tu je danes središče "razrednega boja" v Sloveniji, ne med delom in kapitalamo ampak med višjim in nižjim srednjim slojem, med tistimi, ki so in tistimi, ki so želeli biti, pa jim ni uspelo in so sedaj neskončno nevoščljivi tem drugim. Super milijonarji, kapitalisti, oni so daneč od oči, daleč od srca in daleč od foušije. Oni so izven te igre. Sosedov 0000 je tisto, kar me boli, kot klenega Slovenca. End

ŠpriCar, @spricarcek: Kaj mi torej hočete povedati kot študentu tehnične stroke? Ves čas poudarjate ustvarjanje delovnih mest z visoko dodano vrednostjo, na katerih ljudje navadno zaslužijo več. Zakaj bi potem študiral, če bom moral kasneje plačevati več davkov? Bolje da ustanovim nevladno organizacjo.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

poweroff ::

Ja, kar. Postopek registracije nevladne organizacije (beri: društva) ni zapleten. Sledi svojim sanjam, go for it! :))
sudo poweroff

Geho ::

ginekk je izjavil:

7982884e je izjavil:

Cupakabra123 je izjavil:

4% ste mogli dat do zdaj in zdaj jamrate, ker boste morali malce vec? Moras bit pa res pozresen na denar, da pri takih zneskih jokas.
Bo novi BMW 3 mesece kasneje, kaksna groza!

4% do 100k, od tam do 150k se precej poveca (20% za vec od 100k + visja davcna osnova, kar pomeni da se precej povisajo prispevki)
tako da placujes skoraj 3000 mesecnih prispevkov pri 150k letnega dohodka

in tako bom rekel, v dolocenih panogah, sploh ce poslujes ekskluzivno s tujino, ni nobene pravicnosti obdavciti nekoga bistveno vec - v absolutnem smislu - kot nekoga drugega, ki sluzi 2000 bruto.

obema drzava nudi enako, oz. enako malo. bolniska mi nic ne koristi, dopust si sam placujem (oz. jemljem), sam krijem vse rizike poslovanja.

javno zdravstvo je pa za vse enako (v ku***), da povecini koristim privatno. tako da oprosti, ampak ne vidim pravicnosti da mi zacnejo jemat take zneske vsak mesec, za delo pri katerem ni drzaca pomagali/prispevali nic (oz. nic vec kot bilokatero drugo delo, samo da je moje bolje placano).


No zdaj pa vzami isti bruto, pa ga daj kot izplačilo plače. Ne moreš v noben primeru trdit, da je normirancu hudo. A je mogoče kdo v stresu, ker nima plačanega dopusta?

V bistvu je tale tema polna davčno priviligiranih osebkov, ki nergajo o bodoči Venezeuli, med tem ko plačujejo v državno blagajno morda povprečno vsoto. Vsekakor enako kot nekdo z bistveno manjšim neto izplenom, ki prav dela tudi v gospodarstvu.

Kot normiranec, si moraš prvo sam iskati stranke, potem si osebno odgovoren s svojim premoženjem, naslednja stvar je bolniška, kjer nimaš plačanega nadomestila za odsotnost, če nisi vsaj 2 tedna bolan ali 1 mesec. Dopust si itak sam plačaš (ni regresa), tak da nam verjetno ni več tako lepo ane?
Edino kar ima normiranec večjo prednost je svoboda (ja noben ti ne more jebat ježa, če delaš za 2 stranki), sam se odločaš kako opremo boš imel, večinoma tudi kdaj boš šel na dopust,... In največja prednost je, da dobiš plačano kot se izpogajaš in nimaš nobenega posrednika vmes.
Kar se tiče pa davkov, pa država dobi efektivno 30+% mojega prihodka, tak da več kot pošteno za storitve, ki jih dobivamo. Če bi bile storitve boljše in na višjem nivoju, bi se lahko drugače pogovarjali!

Zimonem ::

Tudi kot doo ali dd, moraš iskati stranke ali nekomu plačat. Tudi vi ostalem je vse enako. Le za izplačilo dobička si podvržen drugim pogojem.

Malidelničar ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Kje moraš kaj prijaviti? Ker to pa jaz nisem seznanjen. Prijaviti moraš kapitalske naložbe, pa še to menda večje. Če si kupil danes 4 delnice Intela, ti še ni treba leteti na FURS.

Kako huda je strogost FURSA tle? Gledajo vsako tujo delnico, jih lahko kaj pozabiš kakšno leto in samo poračunajo za nazaj? Ali pade takoj tožba, da si davčni dolžnik oz. goljuf?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Mato989 ::

Zimonem je izjavil:

Tudi kot doo ali dd, moraš iskati stranke ali nekomu plačat. Tudi vi ostalem je vse enako. Le za izplačilo dobička si podvržen drugim pogojem.


Ja samo z d.o.o.jem ne jamčiš s svojo bajto če propade, z s.p.jem pa, kdo bo tu vkalkuliral ta riziko?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zimonem ::

Sem zato se pa tega ne grem.

In ne zagovarjam hitrega zapiranja normirancev. Ljudje rabijo čas, da prilagodijo poslovno shemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

bbbbbb2015 ::

potepuhec je izjavil:

Ko vidiš, kdo so predlagani ministri, recimo Šarec za obrambo, ti res slabo rata. Minister za finance je Boštjančič. Ta je doslej potopil vse, kar se je potopiti dalo. Pa od kje take vlečejo?
Nisi odgovoril zakaj bi bil Sarec slabsi obrambni minister od Tonina?


Torej, temu se reče "whataboutism" in za začetek, nikoli Tonina ne vleci v zgodbo, ker to ni argument. Pogovarjava se o Šarcu.
Ampak, dajva "whataboutske" argumente upoštevat.

Da se razumeva. Jaz ne volim ne SDS, niti NSI. Tako da nimam neke osebne afilijacije do katerega koli ministra, tudi Tonina ne.
Če se prav spomnim, je bila prej ministrica Jelušička, še prej pa Katička. Vmes nekje pa še teflonski Kahl.

Z vojsko je šlo samo navzdol, nič opreme, zelo slabe plače, množični odhodi. In vsaj kolikor so mi povedali niti Jelušička, niti Katička nista videli problemov.
Kahl se je lotil "nakupa" oklepnih transporterjev, kar je bil zajeb desetletja. In od tega, da so nosili keš v kufrih, do tega da je slikar specifikacije za oklepnik nosil okrog in so se vsi pasli na tem. Končna posledica je bila - korupcija, 8x8 oklepnikov nikjer, Avstrijci pa so se režali in se trepljali. Kahl pa se je vozil okrog z lučkami, on je vse podpisal, kar so "strokovne" službe predlagale.

Tonin je bil svež veter glede tega. Izposloval je več za plače in kup enih nakupov, avion, oklepniki, povečali so plače, število pripadnikov se je povečalo, število starcev se je zmanjšalo.

Seveda ni šlo brez zajebov:
- nič, prav nič ne bi smel kupiti brez slovenske firme, ki bi morala prodati in oklepnike in avion Republiki Sloveniji. Ta firma bi morala skrbeti za to vojno tehniko. Saj bi lahko vlada ustanovila remontni zavod, v državi lasti.
- nič protidobav - za vsak 1 EUR kupljene opreme bi Slovenija morala prodati 2 EUR opreme
- da se gre slikat umazan kot pujs pred tankom je zajeb. Jaz sem služil v oklepnih mehaniziranih enotah in niti pod razno ne moreš biti tako umazan kot pujs, ko lezeš v tank ali samohodno havbico.

V redu. Na koncu smo prišli nekam. Avion, oprema, oklepniki, terenska vozila, boljše plače, več zaposlovanja v vojski.

Zdaj pa Šarec.
Glup ko kuratz, po njegovih lastnih ugotovitvah. Zanaša se na vohunčka Murčija, ki mu prinaša spletke, da potem spre koalicijske partnerje. Verjetno bo vohunček Murči sedajle šaril po vojaški obveščevalni službi in spet spletkaril.
Nima razgledanosti, ne zna pošteno angleško (Tonin zna), uvodnega govora pred EU parlamentom se je ustrašil in se ni odzval vabilu.
Nima pripadnosti timu ali koaliciji ama niti malo. Celo koalicijo je poslal v tri krasne in potem pametoval z rokami v žepih.

Če ga vprašate, kakšno mnenje ima o nečem (nenapovedano), ima abotne ali o skakanju v prazen bazen ali o krofih, ki vzhajajo ali o zajcih ki tekajo in ražnjih, ki se kurijo.
Daj daj. O eni resni temi nima mnenja, ker je res glup. Ko ona direktorica CSD, koza neumna, vprašali so jo, kaj dela ona kot direktorica CSD in ona ni znala odgovoriti na vprašanje. V šoku, da so ji zastavili nenapovedano vprašanje je odšla izpred kamere.

In zdaj, ko je vojna pred pragom, tak človek nima kaj iskati na MORS. Z unm Črnčecem se bosta vozila okrog z lučkami, spletkarila in vojska bo kupovala opremo po pretiranih cenah, kot pod Jelušičko. Ker niti Jelušička, niti Šarec ne ve, koliko kaj realno stane.

Pa kaj točno Šarec je? Je politk? Ni, ker ni bil izvoljen kot poslanec, tega testa ljudstva i prestal.Falirani politik ja, politik ne. Je Šarec strokovnjak? Za vojno tehniko ni. Kaj torej Šarec je, razen, da je glup ko kuratz po lastnih ugotovitvah? Nič ni in ne bi smel biti minister.

Zgodovina sprememb…

12c0 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Moti me, da mi želijo poslabšati situacijo. Kaj je tukaj nejasnega?
Kako ti lahko poslabšajo situacijo, samo še boljšo državo boš imel, zgolj fair share moraš plačat, ker ga sedaj ne.
V drugi temi trdiš, da človeka do Warrena Buffetta loči samo odločitev, da bo bogat, kot Buffett, potem pa po spletu pobrska in obogati, tako da davek ne more biti noben izgovor. Izvoli svoj nasvet:


Mike_Rotch je izjavil:

PS: Kje je postopek za milijon v 5ih letih?


Načinov je veliko. Začneš lahko z googlanjem ali pa pogledaš kaj delajo drugi, ki so dosegli podobne rezultate.

matic492 ::

12c0 je izjavil:


Kako ti lahko poslabšajo situacijo, samo še boljšo državo boš imel, zgolj fair share moraš plačat, ker ga sedaj ne.
V drugi temi trdiš, da človeka do Warrena Buffetta loči samo odločitev, da bo bogat, kot Buffett, potem pa po spletu pobrska in obogati, tako da davek ne more biti noben izgovor. Izvoli svoj nasvet:



Boljšo državo zaradi višjih davkov, ahahahahaha, dober vic, a si to praviš vsak večer za lahko noč, da lažje spiš?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

mr_chai ::

bbbbbb2015 je izjavil:

potepuhec je izjavil:

Ko vidiš, kdo so predlagani ministri, recimo Šarec za obrambo, ti res slabo rata. Minister za finance je Boštjančič. Ta je doslej potopil vse, kar se je potopiti dalo. Pa od kje take vlečejo?
Nisi odgovoril zakaj bi bil Sarec slabsi obrambni minister od Tonina?


Torej, temu se reče "whataboutism" in za začetek, nikoli Tonina ne vleci v zgodbo, ker to ni argument. Pogovarjava se o Šarcu.
Ampak, dajva "whataboutske" argumente upoštevat.

Da se razumeva. Jaz ne volim ne SDS, niti NSI. Tako da nimam neke osebne afilijacije do katerega koli ministra, tudi Tonina ne.
Če se prav spomnim, je bila prej ministrica Jelušička, še prej pa Katička. Vmes nekje pa še teflonski Kahl.

Z vojsko je šlo samo navzdol, nič opreme, zelo slabe plače, množični odhodi. In vsaj kolikor so mi povedali niti Jelušička, niti Katička nista videli problemov.
Kahl se je lotil "nakupa" oklepnih transporterjev, kar je bil zajeb desetletja. In od tega, da so nosili keš v kufrih, do tega da je slikar specifikacije za oklepnik nosil okrog in so se vsi pasli na tem. Končna posledica je bila - korupcija, 8x8 oklepnikov nikjer, Avstrijci pa so se režali in se trepljali. Kahl pa se je vozil okrog z lučkami, on je vse podpisal, kar so "strokovne" službe predlagale.

Tonin je bil svež veter glede tega. Izposloval je več za plače in kup enih nakupov, avion, oklepniki, povečali so plače, število pripadnikov se je povečalo, število starcev se je zmanjšalo.

Seveda ni šlo brez zajebov:
- nič, prav nič ne bi smel kupiti brez slovenske firme, ki bi morala prodati in oklepnike in avion Republiki Sloveniji. Ta firma bi morala skrbeti za to vojno tehniko. Saj bi lahko vlada ustanovila remontni zavod, v državi lasti.
- nič protidobav - za vsak 1 EUR kupljene opreme bi Slovenija morala prodati 2 EUR opreme
- da se gre slikat umazan kot pujs pred tankom je zajeb. Jaz sem služil v oklepnih mehaniziranih enotah in niti pod razno ne moreš biti tako umazan kot pujs, ko lezeš v tank ali samohodno havbico.

V redu. Na koncu smo prišli nekam. Avion, oprema, oklepniki, terenska vozila, boljše plače, več zaposlovanja v vojski.

Zdaj pa Šarec.
Glup ko kuratz, po njegovih lastnih ugotovitvah. Zanaša se na vohunčka Murčija, ki mu prinaša spletke, da potem spre koalicijske partnerje. Verjetno bo vohunček Murči sedajle šaril po vojaški obveščevalni službi in spet spletkaril.
Nima razgledanosti, ne zna pošteno angleško (Tonin zna), uvodnega govora pred EU parlamentom se je ustrašil in se ni odzval vabilu.
Nima pripadnosti timu ali koaliciji ama niti malo. Celo koalicijo je poslal v tri krasne in potem pametoval z rokami v žepih.

Če ga vprašate, kakšno mnenje ima o nečem (nenapovedano), ima abotne ali o skakanju v prazen bazen ali o krofih, ki vzhajajo ali o zajcih ki tekajo in ražnjih, ki se kurijo.
Daj daj. O eni resni temi nima mnenja, ker je res glup. Ko ona direktorica CSD, koza neumna, vprašali so jo, kaj dela ona kot direktorica CSD in ona ni znala odgovoriti na vprašanje. V šoku, da so ji zastavili nenapovedano vprašanje je odšla izpred kamere.

In zdaj, ko je vojna pred pragom, tak človek nima kaj iskati na MORS. Z unm Črnčecem se bosta vozila okrog z lučkami, spletkarila in vojska bo kupovala opremo po pretiranih cenah, kot pod Jelušičko. Ker niti Jelušička, niti Šarec ne ve, koliko kaj realno stane.

Pa kaj točno Šarec je? Je politk? Ni, ker ni bil izvoljen kot poslanec, tega testa ljudstva i prestal.Falirani politik ja, politik ne. Je Šarec strokovnjak? Za vojno tehniko ni. Kaj torej Šarec je, razen, da je glup ko kuratz po lastnih ugotovitvah? Nič ni in ne bi smel biti minister.


Prosim prejmi tole !ZM! zlato medaljo Slovenske Vojske za tale lep zapis. Bolj se ne bi moral strinjati s tabo.

Mike_Rotch ::

Kako ti lahko poslabšajo situacijo, samo še boljšo državo boš imel, zgolj fair share moraš plačat, ker ga sedaj ne.
V drugi temi trdiš, da človeka do Warrena Buffetta loči samo odločitev, da bo bogat, kot Buffett, potem pa po spletu pobrska in obogati, tako da davek ne more biti noben izgovor. Izvoli svoj nasvet:


Haha, niti 3 stavkov ne znaš prebrati in razumeti pa drugim pridigaš o dunning kruger efektu :)

Sicer se pa v bistvu strinjam s prvim stavkom. Kot sem napisal zgoraj. Če bodo zgradili dodatnih 20k stanovanj, bom z nasmeškom na obrazu nekazal malo več vsak mesec.

Sicer nisem ravno optimističen, ampak pustimo se presenetiti.

Geho ::

Sej tud Bratuškova ni bila izvoljena in nima pojma o infrastrukturi... in je postala ministrica za infrastrukturo... samo pri nas v slovenistanu.

Invictus ::

Mike_Rotch je izjavil:

Če bodo zgradili 20.000 stanovanj jaz z veseljem požrem par jurjev višje davke.

Vidim, da nimaš pojma kako dolgo se stanvianja sploh zidajo...

Do 2030 bodo zgradili točno nič stanovanj... Ker:

- Ni lokacij tam kjer bi današnji srčki radi živeli. Zaplemba zemlje preko sodišča v javnem interesu pa traja tam 5-6 let.
- Ni denarja zta toliko stanoivanj. Na Brdu je stala tam 2800EUR/m2. 20.000 x 60 (povprečna kvadratura) x 2800 EUR = 3,36 milijard EUR. Plus surovine in delo so se podražili od takrat. Od kod pare?
- Gradbeniki so zasedeni za leta naprej, pa še pomanjkanje surovin. Pozabi... Ni dovolj delavcev za gradbeništvo v Sloveniji. Mogoče bodo pa šli delat ti levičarski srčki?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mike_Rotch ::

- Ni problema, če traja 10 let. Glavno, da se začne premikati v to smer. IMHO bi moral vsak državljan imeti možnost najeti poceni državno stanovanje.

- Cena gradnje definitivno ni 2800 / m2. Mogoče pol tega z vsemi podražitvami materiala trenutno.

- Bullshit. Nihče ni zaseden za leta naprej. Pa glede na to, da samo nakup zemljišč traja 5-6 let verjetno ni problem počakati gradbinca eno leto, a ne?

fikus_ ::

Zanimivi ste mi sončki, ki mislite, da mora mamica/država poskrbeti za vašo rit.
To da so cene stanovanj/hiš tako visoke, je anomalija printanja denarja, ki ga je potrebno nekam dat. In ob finančni nepismenosti Slovencev je najzanesliveje kupit opeko/beton.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

bbbbbb2015 ::

fikus_ je izjavil:

Zanimivi ste mi sončki, ki mislite, da mora mamica/država poskrbeti za vašo rit.
To da so cene stanovanj/hiš tako visoke, je anomalija printanja denarja, ki ga je potrebno nekam dat. In ob finančni nepismenosti Slovencev je najzanesliveje kupit opeko/beton.


Sončki nismo mi, sončki so (bodo) na Gregorčičevi 20 v Ljubljani, niso doslej še nič pametnega pokazali v življenju in imajo ambicijo, da mi plačujemo njihove fantazije o stanovanjih, ekonomski pravičnosti in kar je še takih nebuloz.

O tem se pogovarjamo.

Mike_Rotch ::

Zanimivi ste mi sončki, ki mislite, da mora mamica/država poskrbeti za vašo rit.


A ni to bistvo države? Da se trudi zagovotivi dobrobit državljanov.

fikus_ ::

Pozabljate, da smo glasovali za kapitalizem in drugo Švico, dobili pa to, kar imamo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kriptobog ::

Za dobrobit, ne pa da vam je država dolžna prisrkbeti napol gratis stanovanja. Pa niti osnove dobrobiti nam ne morejo zagotoviti. Zdravstvo, itd..

WhiteAngel ::

Mike_Rotch je izjavil:


- Cena gradnje definitivno ni 2800 / m2. Mogoče pol tega z vsemi podražitvami materiala trenutno.


Odvisno od lokacije. Če gre za državno zemljo, potem jih morda res lahko narediš za pol te cene. Takoj, ko imaš pa manjše privat parcelice pa še kakšno naturo ali arheološko najdišče, se pa kar začne vleči in dražiti. In vse to je vključeno v to 2800/m2 ceno.

LukiYo ::

Shizofreno razmišljanje nekaterih kako (socialna) država ljudem ni dolžna pomagat, med tem ko ljudje prispevajo visokih 40% plače + 22% od tega kar ostane...

kriptobog ::

LukiYo je izjavil:

Shizofreno razmišljanje nekaterih kako (socialna) država ljudem ni dolžna pomagat, med tem ko ljudje prispevajo visokih 40% plače + 22% od tega kar ostane...


Od kje vam sploh ideja, da mora vsak imeti lastniško stanovanje/hišo? Če bi bilo tako, potem se nikomur ne bi splačalo delati za več kot minimalca, ampak v takem primeru tudi država ne bi pobrala dovolj, ker od nizkih plač je malo davkov.

Mato989 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Zanimivi ste mi sončki, ki mislite, da mora mamica/država poskrbeti za vašo rit.


A ni to bistvo države? Da se trudi zagovotivi dobrobit državljanov.


Ja, ampak naj država prvo zagotovi dobrobit NAJŠIRŠEMU KROGU ljudi namesto ozkemu krogu... VEČINA ljudi v SLO ima prebivališče...

Država naj skrbi za to kar večini ljudi pride prav neposredno (ne posredno) torej naj skrbi za električno omrežje, infrastrukturo, naj bodo CESTE BREZ JEBENIH LUKENJ!!!! naj skrbi da bo vodovod v nulo porihtan, naj skrbi za plačno discipšlino v državi med subjekti... ostalo pa naj ljudem omogoči VIŠJE PLAČE da bodo lahko kupili kar želijo ne pa prisilno jemat vsem da bodo 20 tisočim dali gratis stanovanja
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

endelin ::

20 tisoč stanovanj je ravno dovolj volivcev da si do smrti v parlamentu:))

Invictus ::

Mike_Rotch je izjavil:

Zanimivi ste mi sončki, ki mislite, da mora mamica/država poskrbeti za vašo rit.


A ni to bistvo države? Da se trudi zagovotivi dobrobit državljanov.

Ja, samo rabimo pravno državo, ne pa da ti mama država vse stišči v rit...

Poleg tega naj država uredi najemno zakonodajo in izboljša delovanje/hitrost sodišč ob sporih, pa bo dovolj stanovanj za najem. Praznih hiš in stanovanj je kolikor hočeš, ampak zaradi potencialnih problemov z najemniki jih nočejo oddajati.

Sam potem bo folk spet jamral, da z minimalcem ne more kupiti stanovanja v Ljubljani.

Kar rabi Slovenija, je učinkovita zakonodaja, ki se izvršuje, ne pa "boni" za državljane v obliki stranovanj in ostalih finančnih transferjev.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Zimonem ::

Mike_Rotch je izjavil:

Zanimivi ste mi sončki, ki mislite, da mora mamica/država poskrbeti za vašo rit.


A ni to bistvo države? Da se trudi zagovotivi dobrobit državljanov.

Nekateri zidajo , vlagajo, varčujejo. Drugi pridejo na šiht spočiti z slikami od zadnjega dopusta na Maldivih ob enem pa jamrajo , da jim država ne zrihta stanovanja za male pare.

LukiYo ::

Mato989 je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Zanimivi ste mi sončki, ki mislite, da mora mamica/država poskrbeti za vašo rit.


A ni to bistvo države? Da se trudi zagovotivi dobrobit državljanov.


Ja, ampak naj država prvo zagotovi dobrobit NAJŠIRŠEMU KROGU ljudi namesto ozkemu krogu... VEČINA ljudi v SLO ima prebivališče...

Država naj skrbi za to kar večini ljudi pride prav neposredno (ne posredno) torej naj skrbi za električno omrežje, infrastrukturo, naj bodo CESTE BREZ JEBENIH LUKENJ!!!! naj skrbi da bo vodovod v nulo porihtan, naj skrbi za plačno discipšlino v državi med subjekti... ostalo pa naj ljudem omogoči VIŠJE PLAČE da bodo lahko kupili kar želijo ne pa prisilno jemat vsem da bodo 20 tisočim dali gratis stanovanja


Ah kje, stanovanjski problem predvsem mlajših generacij je treba sistemsko rešit. Graditi socialna stanovanja je interes vseh. Tako, kot starački domovi naprimer in še kaj. Ene stvari se v socialni državi ne smejo prepustit samo prostem trgu. Razen, če se ukine socialna nota (in zniža davke) pa je potem vsak zase.

Mike_Rotch ::

WhiteAngel je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:


- Cena gradnje definitivno ni 2800 / m2. Mogoče pol tega z vsemi podražitvami materiala trenutno.


Odvisno od lokacije. Če gre za državno zemljo, potem jih morda res lahko narediš za pol te cene. Takoj, ko imaš pa manjše privat parcelice pa še kakšno naturo ali arheološko najdišče, se pa kar začne vleči in dražiti. In vse to je vključeno v to 2800/m2 ceno.


Sredi Ljubljane se danes najdejo novogradnje, ki se prodajajo za okoli 2800 na m2. Težko verjamem, da investitorji delajo z minusom.

Ker Slovenija ni samo Ljubljana in ker se po drugih mestih novogradnje prodajajo tudi po bistveno manj kot 2800 na m2 je povprečna cena gradnje seveda dosti nižja.

Še posebej za bloke, kjer na relativno majhno zemljišče spraviš nekaj 10 stanovanj.

Od kje vam sploh ideja, da mora vsak imeti lastniško stanovanje/hišo? Če bi bilo tako, potem se nikomur ne bi splačalo delati za več kot minimalca, ampak v takem primeru tudi država ne bi pobrala dovolj, ker od nizkih plač je malo davkov.


Kdo pa govori o lastniškem stanovanju? V Singapurju je odstotek lastniških stanovanj izjemno nizek. Večina ljudi živi v državnih stanovanjih, ki so dosegljiva praktično vsem, tudi tistim na minimalcu.

To, da se nikomur ne bi splačalo delati za več kot minimalca je pa seveda bedarija, ki ne pije vode ne v teoriji ne v praksi.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

LukiYo je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Zanimivi ste mi sončki, ki mislite, da mora mamica/država poskrbeti za vašo rit.


A ni to bistvo države? Da se trudi zagovotivi dobrobit državljanov.


Ja, ampak naj država prvo zagotovi dobrobit NAJŠIRŠEMU KROGU ljudi namesto ozkemu krogu... VEČINA ljudi v SLO ima prebivališče...

Država naj skrbi za to kar večini ljudi pride prav neposredno (ne posredno) torej naj skrbi za električno omrežje, infrastrukturo, naj bodo CESTE BREZ JEBENIH LUKENJ!!!! naj skrbi da bo vodovod v nulo porihtan, naj skrbi za plačno discipšlino v državi med subjekti... ostalo pa naj ljudem omogoči VIŠJE PLAČE da bodo lahko kupili kar želijo ne pa prisilno jemat vsem da bodo 20 tisočim dali gratis stanovanja


Ah kje, stanovanjski problem predvsem mlajših generacij je treba sistemsko rešit. Graditi socialna stanovanja je interes vseh. Tako, kot starački domovi naprimer in še kaj. Ene stvari se v socialni državi ne smejo prepustit samo prostem trgu. Razen, če se ukine socialna nota (in zniža davke) pa je potem vsak zase.


Saj stanovanjski problem pri VEČINI MLADIH JE REŠEN... ne vem zakaj menite da bi morali manjšino lenuhov ki niso finančno sposobni in voljni varčevat in se odločat glede na realnost futrali iz žepov VSEH državljanov (enako velja tudi za starce glede penzij itd...)

v SLO je cca 2 mil ljudi... generacije so tam cca 20-30k ljudi... več kot 83% LJUDI v REPUBLIKI SLO živi v lastniškem stanovanju ali stanovanju katerega solastnik/dedič so/bodo... torej ostane 17% ali velika manjšina... in to niso samo "mladi" ampak tudi starejši v teh 17%... torej govorimo o izraziti manjšini nevredni omembe.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Mike_Rotch ::

Saj stanovanjski problem pri VEČINI MLADIH JE REŠEN


Ne ni.

ne vem zakaj menite da bi morali manjšino lenuhov ki niso finančno sposobni in voljni varčevat in se odločat glede na realnost futrali iz žepov VSEH državljanov (enako velja tudi za starce glede penzij itd...)


Zato ker nam družba omogoča kaj več kot to, da celo življneje praskamo na kup zadnje eure za plačilo najemnine ali kredita namesto, da bi počeli kaj bolj produktivnega.

Mato989 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Saj stanovanjski problem pri VEČINI MLADIH JE REŠEN


Ne ni.

ne vem zakaj menite da bi morali manjšino lenuhov ki niso finančno sposobni in voljni varčevat in se odločat glede na realnost futrali iz žepov VSEH državljanov (enako velja tudi za starce glede penzij itd...)


Zato ker nam družba omogoča kaj več kot to, da celo življneje praskamo na kup zadnje eure za plačilo najemnine ali kredita namesto, da bi počeli kaj bolj produktivnega.


DOKAŽI DA NI... statistične podatke...

Še do danes mi ni pokazal NOBEN v tej debati primer ko bi PARTNERJA (mlada) imela vsak prihranjeno vsaj 20.000€ (kar je itak minimum da si kupita nepremičnino) in da sta imela službo za nedoločen čas in vsaj MEDIANO PLAČE (torej vsaj 1.100 NETO) in da nista mogla v SLOVENIJI (kjerkoli) kupit nepremičnine zase...

Torej dostopnost nepremičnin je dovolj dobra.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zimonem ::

Mike_Rotch je izjavil:

Saj stanovanjski problem pri VEČINI MLADIH JE REŠEN


Ne ni.

ne vem zakaj menite da bi morali manjšino lenuhov ki niso finančno sposobni in voljni varčevat in se odločat glede na realnost futrali iz žepov VSEH državljanov (enako velja tudi za starce glede penzij itd...)


Zato ker nam družba omogoča kaj več kot to, da celo življneje praskamo na kup zadnje eure za plačilo najemnine ali kredita namesto, da bi počeli kaj bolj produktivnega.

Moj problem , ni da sem pod milim nebom. Ampak da moram za kolikor toliko solidno zdravstveno oskrbo odkartat iz svojega žepa.

Mike_Rotch ::

Še do danes mi ni pokazal NOBEN v tej debati primer ko bi PARTNERJA (mlada) imela vsak prihranjeno vsaj 20.000€ (kar je itak minimum da si kupita nepremičnino) in da sta imela službo za nedoločen čas in vsaj MEDIANO PLAČE (torej vsaj 1.100 NETO) in da nista mogla v SLOVENIJI (kjerkoli) kupit nepremičnine zase...


Če daš 20k pologa in se zapufaš za 150 jurjev za 15 let moraš na mesec dati polovico prihodkov gospodinjstva za kredit.

To v nobenem svetu ni "dobra dostopnost nepremičnin" in v nobenem pogledu ni dobro za družbo, ki tako družino priklene na kup zidakov in betona za pol življenja.

Zimonem ::

Ko sem zidal poslopje, je bilo 20k ravno polovica papirologoje.

Mato989 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Še do danes mi ni pokazal NOBEN v tej debati primer ko bi PARTNERJA (mlada) imela vsak prihranjeno vsaj 20.000€ (kar je itak minimum da si kupita nepremičnino) in da sta imela službo za nedoločen čas in vsaj MEDIANO PLAČE (torej vsaj 1.100 NETO) in da nista mogla v SLOVENIJI (kjerkoli) kupit nepremičnine zase...


Če daš 20k pologa in se zapufaš za 150 jurjev za 15 let moraš na mesec dati polovico prihodkov gospodinjstva za kredit.

To v nobenem svetu ni "dobra dostopnost nepremičnin" in v nobenem pogledu ni dobro za družbo, ki tako družino priklene na kup zidakov in betona za pol življenja.


Ja, ampak če sta DVA in ima vsak 20k in kupita nekaj za 170k kako pa je pol?

Bistvo je da prilagodiš nepremičnino svojim prihodkom če ne moreš prihodkov prilagodit želji po vrsti nepremičnine... tu se skriva ključ uspeha v tej zadevi
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mike_Rotch je izjavil:

Še do danes mi ni pokazal NOBEN v tej debati primer ko bi PARTNERJA (mlada) imela vsak prihranjeno vsaj 20.000€ (kar je itak minimum da si kupita nepremičnino) in da sta imela službo za nedoločen čas in vsaj MEDIANO PLAČE (torej vsaj 1.100 NETO) in da nista mogla v SLOVENIJI (kjerkoli) kupit nepremičnine zase...


Če daš 20k pologa in se zapufaš za 150 jurjev za 15 let moraš na mesec dati polovico prihodkov gospodinjstva za kredit.

To v nobenem svetu ni "dobra dostopnost nepremičnin" in v nobenem pogledu ni dobro za družbo, ki tako družino priklene na kup zidakov in betona za pol življenja.


Pa raztegni na 30 let pa bo samo še četrtina prihodkov. Ali pa dvigneš dohodke. Ali pa greš v najem.

Mike_Rotch ::

Ja, ampak če sta DVA in ima vsak 20k in kupita nekaj za 170k kako pa je pol?


To pišem za 2. Cca. jurja na mesec je obrok.

Pa raztegni na 30 let pa bo samo še četrtina prihodkov. Ali pa dvigneš dohodke. Ali pa greš v najem.


Ali reguliraj trg nepremičnin in zidaj poceni neprofitna stanovanja pa nimaš sužnjev, ki celo odraslo življenje delajo le za hrano in stanovanje ampak ljudi, ki lahko počnejo kaj bolj koristnega.

Ampak ja, kot vedno. Dajmo se zgledovat po faliranih shithole državah namesto po uspešnih socialnih demokracijah, ki se po vseh raziskavah zadovoljstva uvrščajo na vrh lestvice.

LukiYo ::

Ključ uspeha ni v golem preživetju in odrekanju samo za zadostit osnovne človekove potrebe. Če bi bilo govora o tem, potem tudi te teme ne bi bilo. Saj pa lahko vsak mal stisne in potrpi davke. Sploh pa ne govorimo o raketni znanosti, kjer se ne bi dalo stvari rešit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukiYo ()

Mato989 ::

LukiYo je izjavil:

Ključ uspeha ni v golem preživetju in odrekanju samo za zadostit osnovne človekove potrebe. Če bi bilo govora o tem, potem tudi te teme ne bi bilo. Saj pa lahko vsak mal stisne in potrpi davke. Sploh pa ne govorimo o raketni znanosti, kjer se ne bi dalo stvari rešit.


Meni tudi ni ključ uspeha v tem da plačujem davke zato da drugi dobijo jaz pa delam kajne... jaz bi rad višjo plačo oz. da mi manj država vzame da lahko porabim za sebe ne samo za golo preživetje

Kar vam ni jasno je to, da dajete drugim jemljete in pahnete v golo preživetje nekatere ki delajo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mike_Rotch ::

jaz bi rad višjo plačo


Saj ti je že kolega zgoraj napisal.

Pa raztegni na 30 let pa bo samo še četrtina prihodkov. Ali pa dvigneš dohodke. Ali pa greš v najem.


Enostavno, a ne?

kriptobog ::

LukiYo je izjavil:

Ključ uspeha ni v golem preživetju in odrekanju samo za zadostit osnovne človekove potrebe. Če bi bilo govora o tem, potem tudi te teme ne bi bilo. Saj pa lahko vsak mal stisne in potrpi davke. Sploh pa ne govorimo o raketni znanosti, kjer se ne bi dalo stvari rešit.


Problem višjih davkov je, ker ne rešijo ničesar. Misliš, da bo kaj drugače z višjimi davki? Z veseljem plačam kak % več, če bi imeli potem tipi topi zdravstvo, ne pa da plačujem javno zdravstvo, potem morm pa plačati da grem k zasebniku, da pridem v nekem uglednem času sploh na vrsto. Dokler nas pa samo lupijo, koristi pa ni nobene, niti izboljšave, naj si pa davke nekam vtaknejo.

Mike_Rotch je izjavil:

jaz bi rad višjo plačo


Saj ti je že kolega zgoraj napisal.

Pa raztegni na 30 let pa bo samo še četrtina prihodkov. Ali pa dvigneš dohodke. Ali pa greš v najem.


Enostavno, a ne?


Precej ja. Sploh v trenutni situaciji ko se firme grebejo za kader.
Ne boš pa zaslužij jurja več čez noč in brez nekega vlaganja časa v to. Če se lotiš pa lahko v roku 5-10 let marsikaj dosežeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

ginekk ::

kriptobog je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Shizofreno razmišljanje nekaterih kako (socialna) država ljudem ni dolžna pomagat, med tem ko ljudje prispevajo visokih 40% plače + 22% od tega kar ostane...


Od kje vam sploh ideja, da mora vsak imeti lastniško stanovanje/hišo? Če bi bilo tako, potem se nikomur ne bi splačalo delati za več kot minimalca, ampak v takem primeru tudi država ne bi pobrala dovolj, ker od nizkih plač je malo davkov.


Saj tebi ni treba met, če nočeš. A se strinjaš?

Drugače imamo v ustavi RS, člen 78.
http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa...

78. člen
(primerno stanovanje)
Država ustvarja možnosti, da si državljani lahko pridobijo primerno stanovanje.

Ne da se mi preverit, ampak mislim da je bilo v Jugi še bolj dorečeno.

Mike_Rotch ::

Problem višjih davkov je, ker ne rešijo ničesar. Misliš, da bo kaj drugače z višjimi davki?


Primeri iz prakse pravijo, da se motiš. Države, kjer je zadovoljstvo prebivalstva najvišje imajo najvišje davke. (Razen nekaj izjem, ki so imele srečo, da so med vojno pokradle tone zlata oz. imajo ogromne zaloge nafte).

Precej ja. Sploh v trenutni situaciji ko se firme grebejo za kader.
Ne boš pa zaslužij jurja več čez noč in brez nekega vlaganja časa v to. Če se lotiš pa lahko v roku 5-10 let marsikaj dosežeš.


Razloži to Matotu. On je očitno snežinkica, ki pričakuje, da bomo drugi namesto njega delali, on pa se ne želi potruditi za svojo višjo plačo.

Mato989 ::

ginekk je izjavil:

kriptobog je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Shizofreno razmišljanje nekaterih kako (socialna) država ljudem ni dolžna pomagat, med tem ko ljudje prispevajo visokih 40% plače + 22% od tega kar ostane...


Od kje vam sploh ideja, da mora vsak imeti lastniško stanovanje/hišo? Če bi bilo tako, potem se nikomur ne bi splačalo delati za več kot minimalca, ampak v takem primeru tudi država ne bi pobrala dovolj, ker od nizkih plač je malo davkov.


Saj tebi ni treba met, če nočeš. A se strinjaš?

Drugače imamo v ustavi RS, člen 78.
http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa...

78. člen
(primerno stanovanje)
Država ustvarja možnosti, da si državljani lahko pridobijo primerno stanovanje.

Ne da se mi preverit, ampak mislim da je bilo v Jugi še bolj dorečeno.


Narobe si vi prebirate ta člen ustave... MOŽNOSTI... saj MOŽNOSTI država že ustvarja... nikjer pa ne piše tza kakšno ceno, kako dolgo itd... je zelo široko definirano

MOŽNOSTI... to pomeni če lahko danes kupiš in lastiš flet KJERKOLI v državi je država svojo ustavno nalogo izpolnila, dala ti je MOŽNOST... to da ti nimaš dovolj keša pa ni naloga države ampak tebe.

Enako ni naloga države da ti omogoči nakup ali najem nepremičnine 200m ali 2km od šihta recimo

Primeri iz prakse pravijo, da se motiš. Države, kjer je zadovoljstvo prebivalstva najvišje imajo najvišje davke. (Razen nekaj izjem, ki so imele srečo, da so med vojno pokradle tone zlata oz. imajo ogromne zaloge nafte).


Torej če damo davke na 200% bomo še bolj zadovoljni po tvoji logiki?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()
««
6 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davčno svetovanje - delo/selitev v tujino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12132704 (17340) SmeskoSnezak
»

Obdavčitev dela v Avstriji (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
978226746 (97305) PersonaRuda
»

Davki, davki davki. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12822127 (8622) nurmaln
»

Normiranci so rak rana naše ljube Slovenije (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
823172955 (137775) jype

Več podobnih tem