» »

Selitev S.P. v tujino

Selitev S.P. v tujino

««
5 / 10
»»

sds ::

Mike_Rotch je izjavil:

Kaj hočeš rečt? Da je pipistrel dobil 3,4 milijarde eur? Ne sledim ti več.


Preberi za nazaj, 3.4 miljarde letno izgubi Slovenija (izracuni EU) iz naslova korupcije.

Mike_Rotch je izjavil:

Kdo je naredil odlicen deal? Drzava? Koliko % lastnistva je dobila v zameno v Pipistrelu, ali v Italianskih delovnih mestih? Bos probal najti enega takega angel investorja?


Ne vem, če so dobili kak delež. So pa pokasirali shitload davkov od ob prodaji. Večkratnik vseh subvencij skupaj.

Torej, super deal, tudi, če odmislimo sprotne davke, ki jih pipistrel in njegovih cca. 100 zaposlenih plačuje.


Saj ti pravim, najdi mi takega investitorja. Se ne rabis matrat. Pac Pipistrel (je fin primer, ker je dobil subvencije, potem pa preselil proizvodnjo v Italijo, da drzava ni dobila ne delovnih mest, ne davkov) je samo se eno od podjetij, ki (je) zaziralo drzavo za profite lastnikov. In takih je pol slovenskega "gospodarstva". Seveda pa so vsega krivi zdravniki, ki hocejo vecje place. Oz. ne, se bolje, medicinske sestre. Ne, uradniki na "saltarju".
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

potepuhec ::

Mike_Rotch je izjavil:

Kdo ti zeli poslabsat situacijo? Kako oz na kak nacin ti jo zeli poslabsat?


3 od 5 strank, ki imajo poslance v parlamentu so se izrecno opredelile glede normiranih s.p.jev. Po njihovem mnenju bi morali normirance ukiniti ali konkretno reformirati, da bodo "davčno bolj pravični" --> dvigniti obdavčitev, vsaj tistim, ki smo na limitu za normiranca.

Višja obdavčitev zame pomeni poslabšanje situacije, ker pač nimam fetiša na plačevanje davkov.

Se sekiram? Ne pretirano. Definitivno ne dovolj, da bi me to zvabilo na volitve in definitivno ne dovolj, da bi se zaradi tega selil v tujino. Ampak nabijanje, da Golob s predvolilnimi obljubami ni mislil resno je pa enostavno neumno.


Ne operiras z dejstvi ampak s predpostavkami. Ko bo pa dejanski predlog na mizi pa bomo debatirali o tem in ali je smiselno ali ti dejansko posalbsa stanje ipd.

Zimonem ::

sds je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Kaj hočeš rečt? Da je pipistrel dobil 3,4 milijarde eur? Ne sledim ti več.


Preberi za nazaj, 3.4 miljarde letno izgubi Slovenija (izracuni EU) iz naslova korupcije.

Mike_Rotch je izjavil:

Kdo je naredil odlicen deal? Drzava? Koliko % lastnistva je dobila v zameno v Pipistrelu, ali v Italianskih delovnih mestih? Bos probal najti enega takega angel investorja?


Ne vem, če so dobili kak delež. So pa pokasirali shitload davkov od ob prodaji. Večkratnik vseh subvencij skupaj.

Torej, super deal, tudi, če odmislimo sprotne davke, ki jih pipistrel in njegovih cca. 100 zaposlenih plačuje.


Saj ti pravim, najdi mi takega investitorja. Se ne rabis matrat. Pac Pipistrel (je fin primer, ker je dobil subvencije, potem pa preselil proizvodnjo v Italijo, da drzava ni dobila ne delovnih mest, ne davkov) je samo se eno od podjetij, ki (je) zaziralo drzavo za profite lastnikov. In takih je pol slovenskega "gospodarstva". Seveda pa so vsega krivi zdravniki, ki hocejo vecje place. Oz. ne, se bolje, medicinske sestre. Ne, uradniki na "saltarju".

Ne nakladaj Pipistrel ima vso proizvodnjo za kar je dobil subvencije v sloveniji. V Italijo se je širil zaradi certificiranja.

potepuhec ::

7982884e je izjavil:

potepuhec je izjavil:

Meni je najbolj smesno, pri celi tej debati, da imamo ocitno na Slo-techu cel kup naduspesnih "podjetnikov". Ki dejansko mlatijo samo prazno slamo v stilu cula - rekla ali pa prebrala na Nova24tv. Blebetate, kaj vse bo Golobova vlada naredila in kako boste vase "posteno" prigarane milijone dali drzavi, oni pa dejasnko se nic niso naredili, niso vlozili se nobenega predloga zakona ipd.
Po drugi strani pa iscete pravne nasvete na tem portalu. Tole meni disi po koprivah. :D

lej misko, naj ti bo smesno kolikor ti je lahko, jaz za svoj denar pridno in trdo delam in koristim to, v cemer sem dober in cenjen.
kaj ima veze, ce se niso nic vlozili; ta vlada je katastrofa in lahko je od njih pricakovat vse, sploh glede na to kaksno navlako so dobili zraven.

glede nasvetov pa je boljse forum kot pa vaska gostilna, seveda ko se gre delat konkretne premike v kakrsnokoli smer, se seveda prej posvetujes z ustreznim strokovnjakom.


Vi SDSovski troli ste prav pateticni. Ta vlada se sploh ni formirana ti pa govoris o tem kaksna katastrofa je. Se nic niso naredili pa ze pametujes. Glede na navlako, ki smo jo imeli oz jo se imamo, ti prakticno ne morejo biti slabsi.
Kolikor vidim si dober samo v sirjenju neumnosti in mlatenju prazne slame. Verjamem pa, da te dolocen del skrajno leve populacije na Gaussovi krivulji IQ-ja ceni in misli, da si dober. ;)

bbbbbb2015 ::

sds je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Vemo da imamo v kurcu zdravstvo. Če pa plačaš si pa takoj na vrsti. Zato ta tema obstaja. Bolje imeti nekje denar , kot pa podpirat neučinkovito državo. Ker ko jo rabiš je ni.


No ja, Golob se trudi to resiti, ti pa jamras in mu meces polena pod noge. In to po 2-3 tednih od volitev. Pa se pol objav je od raznih drugih SDSovskih trolov.


Poglej, tako "reševanje", da bo v zdravstvo "nasipal" 500 mio €, da se bo situacija izboljšala, si naj zatakne v svojo ptičevsko lepo ta zadnjo. Kapiraš? V ta uno ta zadaj.

Slovensko zdravstvo je prepredeno z neučinkovitostjo, korupcijo, ter goljufanjem zaposlenih. V tem istem zdravstvu.
Osebna zdravnica od nekoga je hkrati direktorica zdravstvenega doma, zdravnica *IN* še dežura. In je redno na top listi nadrealistov.

Realnost je pa ta, da od petih dni v tednu je en dan direktorica, ter je ni možno dobiti, tri dni jo nadomeščajo drugi, en dan pa je na izobraževanju.

Slovenija da manj procentualno BDP za zdravstvo, kot recimo Nemčija, ter daleč manj kot recimo Belgija.

Vendar v Belgiji ti sam izbereš zavarovalnico, plačuješ zavarovanje, kot meniš da je prav. Če je kaj narobe, greš k doktorju (takoj). Dobiš in plačaš račun. Greš na zavarovalnico, oni ti refundirajo v treh dneh denar.

Če pa kaj ni krito - ti pač ne refundirajo.

Za zavarovanje lahko plačuješ med 40€ in 1200€, to se sam odločiš, kaj bi rad imel.

Lahko greš v privat bolnico, lahko greš v državno v Bruslju, lahko greš na privat kliniko na Nizozemsko. Lahkogreš k zobozdravniku v Sloveniji, ter ti refundirajo tudi to.

Ne čakaš nikjer nič.

Zimonem ::

sds je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Vemo da imamo v kurcu zdravstvo. Če pa plačaš si pa takoj na vrsti. Zato ta tema obstaja. Bolje imeti nekje denar , kot pa podpirat neučinkovito državo. Ker ko jo rabiš je ni.


No ja, Golob se trudi to resiti, ti pa jamras in mu meces polena pod noge. In to po 2-3 tednih od volitev. Pa se pol objav je od raznih drugih SDSovskih trolov.

Jaz mu nič ne mečem polena pod noge. Ampak sem precej skeptičen glede načrta. Saj ne da bi ga sploh imel. Niti ne zna povedat koliko nas bo stalo zavarovanje, po novem. Tudi glede normirancev se mi ne zdi narobe. Ampak spet, kakšna bo rešitev? Beg še preostalega kapitala? Ali je vse skupaj nek bled kot Janša . Ne vem. Bolj ali manj zgleda vse precej nepremišljeno .

bbbbbb2015 ::

Zimonem je izjavil:

sds je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Vemo da imamo v kurcu zdravstvo. Če pa plačaš si pa takoj na vrsti. Zato ta tema obstaja. Bolje imeti nekje denar , kot pa podpirat neučinkovito državo. Ker ko jo rabiš je ni.


No ja, Golob se trudi to resiti, ti pa jamras in mu meces polena pod noge. In to po 2-3 tednih od volitev. Pa se pol objav je od raznih drugih SDSovskih trolov.

Jaz mu nič ne mečem polena pod noge. Ampak sem precej skeptičen glede načrta. Saj ne da bi ga sploh imel. Niti ne zna povedat koliko nas bo stalo zavarovanje, po novem. Tudi glede normirancev se mi ne zdi narobe. Ampak spet, kakšna bo rešitev? Beg še preostalega kapitala? Ali je vse skupaj nek bled kot Janša . Ne vem. Bolj ali manj zgleda vse precej nepremišljeno .


Podpišem.

potepuhec ::

bbbbbb2015 je izjavil:

potepuhec je izjavil:

Meni je najbolj smesno, pri celi tej debati, da imamo ocitno na Slo-techu cel kup naduspesnih "podjetnikov". Ki dejansko mlatijo samo prazno slamo v stilu cula - rekla ali pa prebrala na Nova24tv. Blebetate, kaj vse bo Golobova vlada naredila in kako boste vase "posteno" prigarane milijone dali drzavi, oni pa dejasnko se nic niso naredili, niso vlozili se nobenega predloga zakona ipd.
Po drugi strani pa iscete pravne nasvete na tem portalu. Tole meni disi po koprivah. :D


Slovenske plače so sicer ene najbolj obdavčenih. Pa niso samo procenti. Ampak tudi lestvica je taka, da relativno zgodaj (napram ostalim državam) preklopi na najvišje tarife.
In za ta denar se ne dobi nič dosti zdravstva.

Ne rabiš pošteno dajati v narekovaj, čisto zares delamo že ves čas. Zdaj, koliko je kdo uspešen, je druga reč, za nekoga se uspešnost začne pri 50k, za nekoga pri 100k, za nekoga pri 150k, no za nekoga pa še pri več kot to.

Kaj in kako z davki je *VEDNO* legitimno vprašanje, Holob gor ali Holob dol. In vedno je na mestu vprašanje, kako se tako visokim davkom izogniti. In pač da se ogniti čistolegalno in to je to.

Zdaj samo vprašanje je, kdaj se da komu zajebavati se s tem.

Pa glede na to, da so spizdili in Češko, Loginova dva, Merlak, Roglič, Pogačar, vsi so si razrešili vprašanje, kje bodoplačevali davke in koliko - ne vidim razloga, da to ne bi in nismo že storili - mi.


Nisi razumel poante mojega pisanja, kar niti ni presenecenje. Uspesni podjetniki delajo s strokovnjaki in iscejo informacije pri preverjenih virih, ne obesajo svoje uspesnosti na velik zvon na forumih in pod to agendo pljuvajo po se ne formirani vladi brez enega trdega argmenta v roki.

Se pa strinjam s tem, da hoce veliko ljudi optimizirat ali pa maksimizirat svoj zasluzek, kar lahko tudi pomeni selitev v davcno bolj prijazne drzave ali pa davcne oaze. Ampak ti, ki jih omenjas zgoraj, niso nasvetov iskali po forumih ipd.

matic492 ::

potepuhec je izjavil:


Nisi razumel poante mojega pisanja, kar niti ni presenecenje. Uspesni podjetniki delajo s strokovnjaki in iscejo informacije pri preverjenih virih, ne obesajo svoje uspesnosti na velik zvon na forumih in pod to agendo pljuvajo po se ne formirani vladi brez enega trdega argmenta v roki.

Se pa strinjam s tem, da hoce veliko ljudi optimizirat ali pa maksimizirat svoj zasluzek, kar lahko tudi pomeni selitev v davcno bolj prijazne drzave ali pa davcne oaze. Ampak ti, ki jih omenjas zgoraj, niso nasvetov iskali po forumih ipd.



Jesus, ti primerjaš freelancerje in contractorske programerje za tuje firme z Pipistrelom lol.

Nismo mi neki jači podjetniki veš. To da malo freelancaš za 50k na leto ni ravno podjetništvo. Normiranc je samo način obdavčenja.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

WhiteAngel ::

7982884e je izjavil:

Torej nova vlada bo delala revansizem nad vsemi, ki si denar sluzimo sami in efektivno, kar pomeni da bo normiranec, sploh ce sluzi nad 100k letno, posteno nasrkal (progresivna obdavcenost).


lol, tole vprašanje in debata v nadaljevanju je brezpredmetna, ker so kaviar levičarji z SDjem na čelu uvedli normiran s.p. pod Pahorjem za svoje "svetovalce". Ne vem, od kje info, da ga bodo skinili zdaj?

Zimonem ::

Za nikogar nič več ne podpišem. Počas se moram ukvarjati z seboj. Človek kateri je pa bolj ali manj požre in niti ne pozna svojih ljudi izvoljene v parlament men pa straši.
Ampak tole zaradi provokatorjev spet prerašča bi politiko, ne pa kakšne so alternative za normirancev. Ako ravno ne odobravam te prakse.

potepuhec ::

bbbbbb2015 je izjavil:

potepuhec je izjavil:

Kaj tocno te moti pri njihovi napovedi oz opredelitvi do normirancev? Operiraj z dejstvi ne z govoricami pa bova rekla kaksno na to temo.


Mene moti njihova koalicijska pogodba, iz katere je razvidno, da hočejo/je treba dvigniti davke in jih trošiti at random za nekaj, kar se njim zdi.
Ta at random je za teh 20.000 fantomskih stanovanj za nek problem, kar oni pravijo, da je problem.

Vse bi še razumel, če bi tu bile analize, kako in kaj - pa teh analiz ni. Obstaja en Kordiš, ki ne samo da neprimerno govori o gospodarstvu, tudi pokazal doslej nič ni. Enako Luka Mesec. Enako neka Sukičeva.

Kar se pa tiče Roberta Goloba, prav tako nima *nobene* kilometrine, doslej je zaugal denar od nuklearke, pa je dal mir. Zdaj ko so ga odstavili, zdaj nenadoma ima potrebo po neki politiki.

Ko vidiš, kdo so predlagani ministri, recimo Šarec za obrambo, ti res slabo rata. Minister za finance je Boštjančič. Ta je doslej potopil vse, kar se je potopiti dalo. Pa od kje take vlečejo?

Težava te politike je, ker so zadaj "strici", ki bodo zadaj na skrivaj še bolj koruptivno šopali denar. Borut Jamnik je eden takih. To bo zopet neka jeba koruptivna.

Najmanj to je problem.


Zopet nabijas nekaj v tri dni. Vir informacij ti je pa vec kot ocitno SDSovska strankarsko propagandna masinerija.
Z kaj bodo te visje davke koristili, ce in ko bodo, bomo videli. Ti pa ze kar ves da bo to slo za fantomska stanovanja.

Ajd, kar se Kordisa tice je poseben primer. Kompletno vodstvo SDSa do sedaj ni pokazalo nic pametnega ali pa koristnega in so prisesani na drzavne jasli ze celo zivljenje.
Golob ima kilometrine vec kot kompletna SDS, res da ne v politiki, zato pa na akademskem podrocju in v gospodarstvu.
Kako bo po tvoje Sarec slabsi obrambni minister od recimo Tonina?
Tako nesposobnih ministrov, kot jih ima, zaenkrat se trenutna vlada, nikoli nismo imeli. So pa servilni. Vecini tezave povzrocajo ze povezani stavki. Da se ne pogovarjamo o recimo poslancih SDS, ki so krepko podpovprecno inteligentni. Ampak zopet... znajo pa kimat in dvigovat roke po nareku.
Potem pa za konec nabijas se nekaj o stricih iz ozadja. Tisti, ki se jim pa Jansa udinja te pa ne motijo?

Prijateljski nasvet, ce ze nimas kaj pametnega za povedat, vsaj oslarij ne pisi. ;)

potepuhec ::

matic492 je izjavil:

potepuhec je izjavil:


Nisi razumel poante mojega pisanja, kar niti ni presenecenje. Uspesni podjetniki delajo s strokovnjaki in iscejo informacije pri preverjenih virih, ne obesajo svoje uspesnosti na velik zvon na forumih in pod to agendo pljuvajo po se ne formirani vladi brez enega trdega argmenta v roki.

Se pa strinjam s tem, da hoce veliko ljudi optimizirat ali pa maksimizirat svoj zasluzek, kar lahko tudi pomeni selitev v davcno bolj prijazne drzave ali pa davcne oaze. Ampak ti, ki jih omenjas zgoraj, niso nasvetov iskali po forumih ipd.



Jesus, ti primerjaš freelancerje in contractorske programerje za tuje firme z Pipistrelom lol.

Nismo mi neki jači podjetniki veš. To da malo freelancaš za 50k na leto ni ravno podjetništvo. Normiranc je samo način obdavčenja.


Kaj tocno ne razumes v mojem pisanju?
Kot prvo, ne primerjam nikogar... sploh pa ne s Pipistrelom. Kopiraj in prilepi mojo primerjavo, ce jo kje najdes.
To, da vecina teh, ki tukaj pametujejo in bi se sedaj na vrat na nos selili, zaradi domnevnega dvigovanja davkov ipd, ni p od podjetnika mi je tako jasno.
In ne skrbi, dobro poznam razlike med razlicnimi vrstami ugotavljanja davcne osnove pri s.p.

matic492 ::

Pač generalno odpisujem, ne sledim kdo kaj piše, nekdo je objavil erar od Pipistrela in je potem debat bila o teh državnih subvencijah.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Valvoline ::

Na hrvaskem za odpiranje sp drzava subvencionira 15-20.000 evrov nepovratnih sredstev. Naj bi veljalo za hrvate ter vse drzavljane iz eu clanic.

Zgodovina sprememb…

matic492 ::

Ja sej pri nas ti tudi odbijejo 50% prispevkov prvo leto, drugo 30%.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zako ::

Hi,
se mogoce ze ve, koliksen bi naj bil ta davek na premozenje? Pa dvomim, da ga bodo sprejel, ker si bo tako Golob nakopal samo se vec nesrecnih dus (podjetnikov), kateri bodo takrat aktivneje selil podjetja v tujini (do sedaj je bilo to le v besedi).

Sicer obstaja varianta, da odprete podjetje (pravno osebo kjerkoli v EU) in prikazete cim manjsi dobicek. Slovaska je dost ugodna za podjetnistvo, tudi Irska verejtno ni svoh.
Bosne bi se jaz izognil, ker niso v EU in ker so dost politicno nestabilna drzava.

Drugace pa, ce je bo davek vse skupi do nekjke 20% se ne splaca igrat z odpiranjem podjetja v tujini in potem nakazili, sem in tja, saj boste imeli vedno DURS na grbi, ker imate v SI nepremicnine, otroke, kredit verjetno..., ce pa tega nimate nic, se pa zelo enostavno odpre pravno osebo v tujini in se v SI davcno odjavite in se prijavite nekje v tujini, sicer obstaja tud moznost, da imate naslov na ladji in potem niste davcni rezident nobene drzave...
Zako je zakon!!!

Mike_Rotch ::

Ne operiras z dejstvi ampak s predpostavkami. Ko bo pa dejanski predlog na mizi pa bomo debatirali o tem in ali je smiselno ali ti dejansko posalbsa stanje ipd.


Torej praviš, da Golobu ne gre verjeti na besedo. Da so njegove obljube bullshit?

gtu ::

7982884e je izjavil:

Torej nova vlada bo delala revansizem nad vsemi, ki si denar sluzimo sami in efektivno, kar pomeni da bo normiranec, sploh ce sluzi nad 100k letno, posteno nasrkal (progresivna obdavcenost).

Kako si lahko normiranec NAD 100k?

 100k

100k

user4683 ::

Meja 100k (ali 50k, če nisi imel nobenega polno zavarovanega) predstavlja prihodkovni pogoj za obstoječe zavezance, ki prehajajo iz sistema ugotavljanja davčne osnove z upoštevanjem dejanskih prihodkov in dejanskih odhodkov v način ugotavljanja davčne osnove z upoštevanjem dejanskih prihodkov in normiranih odhodkov. Ko si enkrat normiranc, je limit 300k/dveh letih.

kikach ::

Klemen Boštjančič, ki je kandidat Gibanja Svoboda za finančnega ministra, je s svojim svetovalnim podjetjem Brio svetovalni center lani precej zmanjšal obseg poslovanja: dosegel je le 79 tisoč evrov prihodkov od prodaje, čistega dobička pa je bilo le za dober tisočak. Večina prihodka podjetja, ki je registrirano tudi za psihološko svetovanje - s tem se ukvarja Boštjančičeva žena Eva -, je šla v stroške storitev.

Ker poslušam kako normiranci krademo državo in ne plačamo nič davka ali ne bi bilo bolje, da bi on postal normiranec in plačal vsaj nekaj? Pa takih je ogromno in jih bo ogromno v vladi in potem oni meni razlagajo, da smo normiranci anomalija.

Geho ::

kikach je izjavil:

Klemen Boštjančič, ki je kandidat Gibanja Svoboda za finančnega ministra, je s svojim svetovalnim podjetjem Brio svetovalni center lani precej zmanjšal obseg poslovanja: dosegel je le 79 tisoč evrov prihodkov od prodaje, čistega dobička pa je bilo le za dober tisočak. Večina prihodka podjetja, ki je registrirano tudi za psihološko svetovanje - s tem se ukvarja Boštjančičeva žena Eva -, je šla v stroške storitev.

Ker poslušam kako normiranci krademo državo in ne plačamo nič davka ali ne bi bilo bolje, da bi on postal normiranec in plačal vsaj nekaj? Pa takih je ogromno in jih bo ogromno v vladi in potem oni meni razlagajo, da smo normiranci anomalija.

Saj greš ti tudi lahko na navadni s.p. ali d.o.o. in daš vse v stroške (kot programer zelo zelo težko)... samo za kreativno računovodstvo boš rabil precej znanja, če ne kakega dobrega računovodjo, ki se spozna na zadeve v nulo in bo 100% poskrbel, da boš imel vse po črki zakona...

7982884e ::

sds je izjavil:


Me prav zanima, koliko vas lahko dvigne roko, da ne sluzi iz proracuna oz. ga ne oskoduje. Kar na plan fantje in dekleta. Pa prosim samo tisti, ki niste v mama hotelu.

od kje spet tebi take moralizatorske nebuloze, da bos drugim pamet solil?
vecina normirancev - vsaj takih, ki ti gredo kot volilcu golobov in kordisev v nos - sluzi denar na tujem trziscu.

kako jaz oskodujem proracun s par deset kilovatnimi urami rabe laptopa mesecno bolj kot ti ali kdorkoli drug, kateremu se drzava bistveno bolj vmesava v delo, in ki koristi bistveno vec storitev, infrastrukture itd?
jaz placam 2500+ mesecnih davkov in prispevkov (normiranec, vse minimalno). koliko vec ti placas, in koliko manj ti poberes iz proracuna?

7982884e ::

potepuhec je izjavil:


Vi SDSovski troli ste prav pateticni. Ta vlada se sploh ni formirana ti pa govoris o tem kaksna katastrofa je. Se nic niso naredili pa ze pametujes. Glede na navlako, ki smo jo imeli oz jo se imamo, ti prakticno ne morejo biti slabsi.
Kolikor vidim si dober samo v sirjenju neumnosti in mlatenju prazne slame. Verjamem pa, da te dolocen del skrajno leve populacije na Gaussovi krivulji IQ-ja ceni in misli, da si dober. ;)

zdaj ne vem ali je to psiholoska stopnja zanikanja, ali si pac malo, ne vem, pocasen, ampak jasno je, da vlada namerava vpeljati spremembe ki bodo dolocene oblike dela precej bolj obdavcile.
tudi jasno je, da glede na pogodbo in kader, bo katastrofa, ampak ok, o tem ne bi vec, ker vidim da si njihov volivec.

vidim tudi, da ti razen ad hominemov ne preostane nic drugega, samo nabijanje, kot se par pajdasev tukaj v tej temi, kamor ste se navlekli. daj misko, spotepuhaj se ven, tukaj smo uspesni podjetniki. ko bos imel dodano vrednost na lastno delo 20k+ mesecno, se pa oglasaj s kaksno koristno informacijo, namesto da iz koticka zalis.

bbbbbb2015 ::

potepuhec je izjavil:

Zopet nabijas nekaj v tri dni. Vir informacij ti je pa vec kot ocitno SDSovska strankarsko propagandna masinerija.
Z kaj bodo te visje davke koristili, ce in ko bodo, bomo videli. Ti pa ze kar ves da bo to slo za fantomska stanovanja.

Ajd, kar se Kordisa tice je poseben primer.

Prijateljski nasvet, ce ze nimas kaj pametnega za povedat, vsaj oslarij ne pisi. ;)


Poglej, ne rabiš tu nekoga žaliti at random, recimo mene. Samo pogovarjamo se in pač vsak ima svoje mnenje. Jaz se pozanimam na vse strani, pa veš, zdaj da ti ne razlagam, koga vse jaz osebno poznam. Zagotovo pa nisem SDSovec, niti jih ne volim, niti nič. Niti se ne vtikam, kaj kdo voli, niti koga ne prepričujem.

Sem pa oseba z mnenjem. To pa ja. Sem liberalen in jaz konkretno vedno volim, če me razumeš.

In sem mnenja:
a) nobenih višjih davkov, dokler ne razčistimo, kam gre denar sedaj (zdravstvo, šostvo, nevladne organizacije, penzionerji, obramba).
b) vsak davek je lahko samo "namesake", t.j. imenski. Torej, recimo da se obdavči cestni sklad bolj. Recimo. Mene zanima, kje bodo lepše ceste, koliko manj nesreč, koliko večja pretočnost prometa.

Da bi obdavčili progresivno, v imenu neke lažne solidarnosti (aka vi dajte denar, potem pa bomo mi že videli, kaj bomo s tem), je NO-GO. Enako velja za nepremičnine. Če se nepremičnina obdavči, kaj za to lastniki nepremičnine dobijo več?

Za začetek se lahkolotijo zdravstva, ki je v kurtzu, samo ne tako, da z lopato mečejo miljone na že do daske skorumpirano zdravstvo. Zakaj? Da bodo doktorji šli na lov 2x na leto na lov v Namibijo? Ker zdaj si lahko privoščijo samo 1x na leto.

In da vse te stvari urediš, rabiš nekoga z večjo kapaciteto, ki zna samo potopiti Adrijo v 3 letih. In takega ni. In če hočemo imeti trdno obrambo, rabimo nekoga, ki se na to spozna. Šarec je komedijant - in to slab. Nima razgledanosti. Ambiciozen je pa v neskončnost. To je recept za dizaster.

Kapiraš? Ali ne kapiraš?

Zgodovina sprememb…

ginekk ::

7982884e je izjavil:

Cupakabra123 je izjavil:

4% ste mogli dat do zdaj in zdaj jamrate, ker boste morali malce vec? Moras bit pa res pozresen na denar, da pri takih zneskih jokas.
Bo novi BMW 3 mesece kasneje, kaksna groza!

4% do 100k, od tam do 150k se precej poveca (20% za vec od 100k + visja davcna osnova, kar pomeni da se precej povisajo prispevki)
tako da placujes skoraj 3000 mesecnih prispevkov pri 150k letnega dohodka

in tako bom rekel, v dolocenih panogah, sploh ce poslujes ekskluzivno s tujino, ni nobene pravicnosti obdavciti nekoga bistveno vec - v absolutnem smislu - kot nekoga drugega, ki sluzi 2000 bruto.

obema drzava nudi enako, oz. enako malo. bolniska mi nic ne koristi, dopust si sam placujem (oz. jemljem), sam krijem vse rizike poslovanja.

javno zdravstvo je pa za vse enako (v ku***), da povecini koristim privatno. tako da oprosti, ampak ne vidim pravicnosti da mi zacnejo jemat take zneske vsak mesec, za delo pri katerem ni drzaca pomagali/prispevali nic (oz. nic vec kot bilokatero drugo delo, samo da je moje bolje placano).


No zdaj pa vzami isti bruto, pa ga daj kot izplačilo plače. Ne moreš v noben primeru trdit, da je normirancu hudo. A je mogoče kdo v stresu, ker nima plačanega dopusta?

V bistvu je tale tema polna davčno priviligiranih osebkov, ki nergajo o bodoči Venezeuli, med tem ko plačujejo v državno blagajno morda povprečno vsoto. Vsekakor enako kot nekdo z bistveno manjšim neto izplenom, ki prav dela tudi v gospodarstvu.

Mato989 ::

ginekk je izjavil:

7982884e je izjavil:

Cupakabra123 je izjavil:

4% ste mogli dat do zdaj in zdaj jamrate, ker boste morali malce vec? Moras bit pa res pozresen na denar, da pri takih zneskih jokas.
Bo novi BMW 3 mesece kasneje, kaksna groza!

4% do 100k, od tam do 150k se precej poveca (20% za vec od 100k + visja davcna osnova, kar pomeni da se precej povisajo prispevki)
tako da placujes skoraj 3000 mesecnih prispevkov pri 150k letnega dohodka

in tako bom rekel, v dolocenih panogah, sploh ce poslujes ekskluzivno s tujino, ni nobene pravicnosti obdavciti nekoga bistveno vec - v absolutnem smislu - kot nekoga drugega, ki sluzi 2000 bruto.

obema drzava nudi enako, oz. enako malo. bolniska mi nic ne koristi, dopust si sam placujem (oz. jemljem), sam krijem vse rizike poslovanja.

javno zdravstvo je pa za vse enako (v ku***), da povecini koristim privatno. tako da oprosti, ampak ne vidim pravicnosti da mi zacnejo jemat take zneske vsak mesec, za delo pri katerem ni drzaca pomagali/prispevali nic (oz. nic vec kot bilokatero drugo delo, samo da je moje bolje placano).


No zdaj pa vzami isti bruto, pa ga daj kot izplačilo plače. Ne moreš v noben primeru trdit, da je normirancu hudo. A je mogoče kdo v stresu, ker nima plačanega dopusta?

V bistvu je tale tema polna davčno priviligiranih osebkov, ki nergajo o bodoči Venezeuli, med tem ko plačujejo v državno blagajno morda povprečno vsoto. Vsekakor enako kot nekdo z bistveno manjšim neto izplenom, ki prav dela tudi v gospodarstvu.


Ja samo ne morš primerjat normiranca samo z redno zaposlenim + dopust... kaj pa če je redno zaposleni/normiranec v letu 2-3x letno po 28 dni na bolniški... je še zmeraj normiranec boljši? Ja je mejni primer ampak ravno zato je obdavčitev nižja, ker mora normiranec take rizike nosit in plačat sam...

Normiranec je v osnovi približek USA... ko imaš višje prihodke ampak morš dosti rizikov krit sam, ali se dodatno zavarovat, ali pazit itd... socialistom pa to pač ni všeč, in tu je osnovno nestrinjanje... eni vidijo samo prihodek normiranca ne pa tudi rizikov normirancev.

In tu se tudi kreše VELIKO mnenj v 2 pola... eni tisti ki bi radi da zaposlitve približamo obdavčitvi normirancev in tako pustimo več svoboode ljudem da sami izbirajo način varčevanja in kako bodo porabili denar, drugi pa, ki bi najraje obdavčitev dvignili na 50% ali 60% in bi mami država morala za vse skrbet.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

matic492 ::

Ja, nič ni perfektno, problem je da so pokojnine in zdravstvo praktično ponzi sheme, ker dokler si mlad ne rabiš niti zdravstva (razen redke izjeme) niti pokojnine, ko si star pa pričakuješ da ti bodo mladi vse to krili (kar ja zaenkrat pač dogovor našega sistema).

In zdaj minimalčarji navijajo za obdavčitev, ker njim je itak vseeno, oni bodo vedno dobivali minimalca, mi pa jasno nočemo več plačevat.

Kot ste pa nekrateri že večkrat napisali, načeloma nimam problemov plačevat zdravstva drugim (pokojnine so druga stvar, ker so tudi demografski problem), ker ga bom mogoče kdaj jaz rabil, samo nimam pa namena plačevat miljonske zaslužke posrednikom, samo zato ker si Zdravstveni dom ne sme sam naročit maske direktno iz tovarne.

Bi pa uvedel letne krvne teste in kadilcem nabil zdravstvo ene 300% gor, če si alkoholik enako, ostalim pa dajal popuste. Ne pa da se kar enako računa vsepovprek.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Mato989 ::

matic492 je izjavil:

Ja, nič ni perfektno, problem je da so pokojnine in zdravstvo praktično ponzi sheme, ker dokler si mlad ne rabiš niti zdravstva (razen redke izjeme) niti pokojnine, ko si star pa pričakuješ da ti bodo mladi vse to krili (kar ja zaenkrat pač dogovor našega sistema).

In zdaj minimalčarji navijajo za obdavčitev, ker njim je itak vseeno, oni bodo vedno dobivali minimalca, mi pa jasno nočemo več plačevat.

Kot ste pa nekrateri že večkrat napisali, načeloma nimam problemov plačevat zdravstva drugim (pokojnine so druga stvar, ker so tudi demografski problem), ker ga bom mogoče kdaj jaz rabil, samo nimam pa namena plačevat miljonske zaslužke posrednikom, samo zato ker si Zdravstveni dom ne sme sam naročit maske direktno iz tovarne.

Bi pa uvedel letne krvne teste in kadilcem nabil zdravstvo ene 300% gor, če si alkoholik enako, ostalim pa dajal popuste. Ne pa da se kar enako računa vsepovprek.


Ampak vidiš pol pridemo do težave, zakaj kadilcem ja, pa alkoholikom, debeluhom ki se pa nažirajo v meku pa ne? Je to fer?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matic492 ::

Mato989 je izjavil:

Ampak vidiš pol pridemo do težave, zakaj kadilcem ja, pa alkoholikom, debeluhom ki se pa nažirajo v meku pa ne? Je to fer?


Sicer off topic, ampak se načeloma strinjam.

Seveda pa ni to vse tako preprosto kot sem napisal ne :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

endelin ::

Bi se kr strinjal z Matthai da se jih bo bolj malo selilo tudi v primeru worst case scenarija. Še v Invictusa in dalmacijo dvomim. :D

Malidelničar ::

Očitno gre tu za boj med tistimi, ki so vseeno s trdim delom in malce sreče nekaj ustvarili in tistimi, ki so se v lajfu zafrknili, imeli premalo prihrankov, v zadnjih 10 letih preslabo planirali sedaj pa upajo, da bi se z drakonskim obdavčevanjem malce "prerazporejalo" premoženje.
Bomo videli kdo bo zmagal, sem pa pozitivno presenečen nad vsem halojem, ki bi se pravzaprav moral zgoditi že pred leti, ko je Levica začela namigovati na nacionalizacijske težnje.
Zanimivo bo tudi do kakšnega vala selitev davčnih zavezanev in podjetij v tujino lahko pride....
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zimonem ::

matic492 je izjavil:

Ja, nič ni perfektno, problem je da so pokojnine in zdravstvo praktično ponzi sheme, ker dokler si mlad ne rabiš niti zdravstva (razen redke izjeme) niti pokojnine, ko si star pa pričakuješ da ti bodo mladi vse to krili (kar ja zaenkrat pač dogovor našega sistema).

In zdaj minimalčarji navijajo za obdavčitev, ker njim je itak vseeno, oni bodo vedno dobivali minimalca, mi pa jasno nočemo več plačevat.

Kot ste pa nekrateri že večkrat napisali, načeloma nimam problemov plačevat zdravstva drugim (pokojnine so druga stvar, ker so tudi demografski problem), ker ga bom mogoče kdaj jaz rabil, samo nimam pa namena plačevat miljonske zaslužke posrednikom, samo zato ker si Zdravstveni dom ne sme sam naročit maske direktno iz tovarne.

Bi pa uvedel letne krvne teste in kadilcem nabil zdravstvo ene 300% gor, če si alkoholik enako, ostalim pa dajal popuste. Ne pa da se kar enako računa vsepovprek.

Se strinjam, pa trošarine se jim ukinejo.

kancler ::

Ali lahko kdo da enoznačni odgovor na tole (pagging invictus):

Sem lastnik družbe (startup) inkorporirane v dubai. Ime moje firme je "global tech it solutions". Najame me slovenska firma d.o.o. ali pošta d.d. ali recimo javna ustanova (šola), da naredim neko x storitev (recimo pregled poslovnih procesov).
Moja storitev stane 1000 eur oz. 4000 dubajskih dolarjev. Izdam račun, račun je plačan s strani slo izvajalca, denar je na bančnem računu v dubai.
Ali je dubajska firma kaj davka dolžna v slo? Tole je enostavno, ne razumem zakaj ne bi vsak tako naredil.

Drugače pa smo že v temi o golobu pisal, da tole z "davki na premoženje" pač cepa folk do 2 ali 3 mio evra networth, kar je več so že odvetniki, podjetniki.
Tranzicijski miljarderji (igor lah, darko horvat, darij južna ipd ipd) nimajo nobenih skrbi, ker ne obstaja tak zakon, vzvod ali legalni ukrep, da greš po njihovo premoženje. Kriminalci ala drogeraški karteli, albano mafija pa tudi nima teh skrbi ker se mora že zdaj znajti kako prat denar in je njemu tudi vseeno za te davčne brezveznosti.

matic492 ::

Firma v Dubaju ni problem, če si pa ti lastnik firme v Dubaju, in si potem hočeš izplačati dobiček na sebe (kot fizično osebo), te pa takrat slovenija obdavči, ker si slovenski Davčni rezident.

Tako da v tem primeru je pač rešitev da se dejansko preseliš v Dubai.

Pač kot smo že napisali... to je igra za bogate, če imaš ti zdaj neke miljone dhodoka, se ti to splača, ker potem si na firmo v Dubaju kupiš lepo jahtico, in jo pripelješ in zasidraš v Zadar. Potem ti noben nič ne more, ti jo pač uporabljaš (razen če se vpičijo v neke bonitete). Nas 90% tukaj smo pa freelancerji, ki služimo relativno majhne vsote 50/100/150k na leto in mi hočemo ta denar spravit na sebe, ker nam nič ne pomaga če imamo 50k na računu firme v Dubaju, če ne moremo tega porabit za downpayment za stanovanje v Sloveniji.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

bbbbbb2015 ::

Mato989 je izjavil:

In tu se tudi kreše VELIKO mnenj v 2 pola... eni tisti ki bi radi da zaposlitve približamo obdavčitvi normirancev in tako pustimo več svoboode ljudem da sami izbirajo način varčevanja in kako bodo porabili denar, drugi pa, ki bi najraje obdavčitev dvignili na 50% ali 60% in bi mami država morala za vse skrbet.


Podpišem. Ob dodatni pripombi, da že sedaj, za vse zaposlene takoali drugače, v bistvu za vse zavarovane v Sloveniji ogromno stvari ne špila - PA SE DENAR VPLAČUJE. In jaz sem skeptik, da če se bo "nasulo" denarja, pol bodo pa kot well-oiled machine. Klinac bojo. Samo kradli bodo še več. In zahteve bodo šle pa v nebo.

Zato sem mnenja, da je treba najprej popucat obstoječ sistem, ne pa nasuvat denarja "pro forma", potem pa bomo videli, če je eksperiment uspel.

In za 10 let bomo brali horror zgodbe, kako je nekdo pisarniške mize (pazi ne operacijske!) prodajal za 30x normalno ceno. Pa kao bolnica morala kupit te ekstra fine mize, ker take majo pa v vseh solidnih bolnicah. V tem je ves problem.

In problem je tudi, kdo so predlagatelji vsega tega. Noben po moje ni zaslužil niti 100k na prostem trgu. Niti 50k. Niti 10k v bistvu. In taki vedo, kaj bomo mi z 2,5 mrd EUR za stanovanja. In financ minister te rabote bo nekdo, ki je kupoval katering po pretiranih cenah in tega ni opazil. Jebemti, takle mamo.

Zgodovina sprememb…

Ales ::

kancler je izjavil:

... Sem lastnik družbe (startup) inkorporirane v dubai. ...

Pa še to, že samo lastništvo firme v tujini moraš pri nas prijaviti.

user4683 ::

matic492 je izjavil:

Firma v Dubaju ni problem, če si pa ti lastnik firme v Dubaju, in si potem hočeš izplačati dobiček na sebe (kot fizično osebo), te pa takrat slovenija obdavči, ker si slovenski Davčni rezident.

Tudi firma v Dubaju je lahko problem, če se posli te firme vodijo iz Slovenije. V tem primeru se tudi tuja firma smatra za Slovensko in se plača slovenski davek na dobiček. 5. člen ZDDPO-2. To je teorija, kakšna je pa realnost, da se FURS dokoplje do teh podatkov je pa drugo. :)

ginekk ::

Malidelničar je izjavil:

Očitno gre tu za boj med tistimi, ki so vseeno s trdim delom in malce sreče nekaj ustvarili in tistimi, ki so se v lajfu zafrknili, imeli premalo prihrankov, v zadnjih 10 letih preslabo planirali sedaj pa upajo, da bi se z drakonskim obdavčevanjem malce "prerazporejalo" premoženje.
Bomo videli kdo bo zmagal, sem pa pozitivno presenečen nad vsem halojem, ki bi se pravzaprav moral zgoditi že pred leti, ko je Levica začela namigovati na nacionalizacijske težnje.
Zanimivo bo tudi do kakšnega vala selitev davčnih zavezanev in podjetij v tujino lahko pride....


Ne niso to samo minimalčarji in tisti, ki jim ne gre. To so tudi bolje plačane odgovorne službe, tako v državnih firmah kot v gospodarstvu. Zdravniki navsezadnje isto. Če bi vsem tem dal možnost minimalnega plačevanja prispevkov in dohodnine, bi se lahko še ostali sistemi hitro podrli.

Definitivno se tudi strinjam, da bi morala bit država 200% transparentna in odgovorna pri tem kako se porabi davkoplačevalski denar. Edino tako lahko dvignemo javno moralo in etičnost plačevanja davkov kot nekaj dobrega za skupnost. Ne pa da je kot zdaj, da si car, ko ti uspe davčna optimizacija in nategneš državo.

V bistvu bi morali bit taka družba, da je neplačevanje davkov videno kot nekaj najbolj nizkotno sramotnega.
A dokler pustimo da v parlament pred komisijo pride Snežič in se še norčuje iz vseh, me sploh ne čudi stanje.

Kdor pa blodi o nacionalizaciji mora imet pa zelo malo razumevanja kako svet deluje. Mi smo toliko vpeti v kapitalizem, da ni šans da se kaj takega zgodi, še manj pa da bi Levica kakorkoli to hotela. Bolj gre za izkrivljen konstrukt desnakarjev, da so lahko pljuvali po Levici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

kancler ::

Ja to vem, da furs pozna še nek umotvor glede poslovanja v sloveniji, npr. subjekt iz tujine ki na veliko posluje v slo se razume de facto kot slovenski subjekt.
Tudi jaz nisem big timer, ampak je videla žaba da se konja kuje pa je še ona dvignla nogo ... kle sem.

Mato989 ::

Definitivno se tudi strinjam, da bi morala bit država 200% transparentna in odgovorna pri tem kako se porabi davkoplačevalski denar. Edino tako lahko dvignemo javno moralo in etičnost plačevanja davkov kot nekaj dobrega za skupnost. Ne pa da je kot zdaj, da si car, ko ti uspe davčna optimizacija in nategneš državo.

V bistvu bi morali bit taka družba, da je neplačevanje davkov videno kot nekaj najbolj nizkotno sramotnega.
A dokler pustimo da v parlament pred komisijo pride Snežič in se še norčuje iz vseh, me sploh ne čudi stanje.


Jap, se strinjam, ampak problem je da se ne strinjamo v tem kaj mora bit prej, jaz pravim dam ora prvo država bit 200% transparentna, šele potem lahko od posameznika pričakuje da bo želel plačat davek... Država in aparat v državi se mora borit za našo željo po financiranju, ne obratno.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

fikus_ ::

Tisti trenutek, ko bo državna poraba 100% transparentna in odslovljeni prikoritniki, bomo ugotovili, da se zbere dovolj denarja v proračunu.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

ginekk ::

@Mato in @fikus, se kar strinjam z obema. Imamo rezerve.

kancler ::

Jaz bom takole rekel, davčni predpisi in nasploh pravni red, bi morali radikalno poenostavit.
Nepoznavanja prava škoduje .... ja pa jade. Če imaš ti 300k strani predpisov ne moreš za časa življenja prebrat vse te solate in zato bi moral ali ukinit to maximo in dejansko pripoznat odgovor da "nisem vedel" ali pa razbit to solato.
Davek bi moral bit 10% na vse in čao, ne pa več stopenj pa še stopnja na stopnjo... Podobno kot je prepovedano obrestovanje obresti bi moralo biti prepovedano tudi davek na davek.
Jebeš to, plačaš davek od transakcije, ok, si zaslužil ok, na koncu pa še tvoj dobiček.. od firme od tebe kot državljanja pa še pa još.

matic492 ::

Zato ker je prejemnikom vseeno za denar, ki ga dobijo od države. Poznam to, ker je nekdo v družini delal na neki fakulteti kot asistent, in tam dobijo od države budget, in potem tam glavni profesro v labaratoriju to razporeja. Kar ne porabijo, ne dobijo, tako da jim je valda v interesu vse porabit za razne prenosnike in opremo pa tako sranje.

Tako potem pride do tega, da se uvede nov davek, potem se nekje da v budget, in se tega več ne dotakne. Prejemnikom budgeta je pa vseeno oz. jim je v interesu celoten budget porabit (in se magari še borijo za zvišanje oz. proti znižanju).
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

bbbbbb2015 ::

Ales je izjavil:

kancler je izjavil:

... Sem lastnik družbe (startup) inkorporirane v dubai. ...

Pa še to, že samo lastništvo firme v tujini moraš pri nas prijaviti.


Kje moraš kaj prijaviti? Ker to pa jaz nisem seznanjen. Prijaviti moraš kapitalske naložbe, pa še to menda večje. Če si kupil danes 4 delnice Intela, ti še ni treba leteti na FURS.
Kapitalska naložba je recimo nakup delnice Z NAMENOM NALOŽBE.

Za trgovanje ni treba. Lastniške deleže v firmah, kolikor sem razumel, z namenom aktivnega poslovanja, ni treba.

Bom vprašal drugače. Sta Loginova prijavila Outfit7 kot kapitalsko naložbo, preden sta izginila v neznano?

Moraš pa prijaviti davek na kapitalski dobiček.

Bom rekel drugače.... Tukaj bi Slovenija lahko ravnala drugače. V Belgiji ima ta obrazec 30 strani. Od skrbniških skladov za mladoletne osebe, do naložb v agrarne skupnosti na drugih kontinentih.

user4683 ::

Nima veze kako dolgo imaš namen držati, prijaviti moraš, če imaš v podjetju več kot 25% delež.

Kaj sta Loginova prijavila in kaj nista pa je povsem odvisno od tega ali sta (bila takrat) davčna rezidenta. Če nisi, tega fursu ne rabiš prijaviti (in še marsičesa)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Unchancy ::

Če en zmešan levi poslanec v parlamentu nabija o nacionalizaciji, to še nič ne pomeni.


Glede na to, da ta model najeda že nekaj let na enako primitiven način in na ogorčenje javnosti in da je še vedno močno izpostavljen v stranki Levice kot en najpomembnejših članov stranke, potem si tega ne da drugače razlagati, kot da je to nekaj, kar Levica dejansko zagovarja in za čimer stoji.
In ker je Levica zelo močna v tej vladi (bog ve da ne zaradi volilnega rezultata), potem neretardirane lahko upraviceno skrbi.

poweroff je izjavil:

matic492 je izjavil:

Če se odločim preselit v drugo državo zaradi tega davka, pa to tudi ni čisto nič ilegalnega.

Stvar je v tem, da samo nakladaš. V resnici se nisi pripravljen preseliti nikamor. To je pač tipično gostilniško nabijanje tipa "o lej kaj je vlada naredila, jest se bom kr preselu"... pri čemer se večina teh nabijačev ne zmore preseliti niti v drugo gostilno, ko jim v njihovi ceno pira in kofeta dvignejo... :))

Od tega nakladanja do tega, da si dejansko začneš delati načrt za preselitev in se na koncu tudi preseliš, je pa še dolga pot. Ki je večina tukajšnjih nabijačev pač ne zmore, ker jim je preprosto preveč lepo v Sloveniji in se točno zavedajo, da bo tako še v bodoče.

Pa kljub temu te tako moti, da kdo sploh pomisli na odselitev in s tem konec plačevanja reketa, da se ne moreš zadržati in moraš “izgubljati čas” s tem.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

poweroff ::

Mike_Rotch je izjavil:

Torej praviš, da Golobu ne gre verjeti na besedo. Da so njegove obljube bullshit?

Kaj si pa mislil?

Saj je vendar politik! :))
sudo poweroff

potepuhec ::

7982884e je izjavil:

potepuhec je izjavil:


Vi SDSovski troli ste prav pateticni. Ta vlada se sploh ni formirana ti pa govoris o tem kaksna katastrofa je. Se nic niso naredili pa ze pametujes. Glede na navlako, ki smo jo imeli oz jo se imamo, ti prakticno ne morejo biti slabsi.
Kolikor vidim si dober samo v sirjenju neumnosti in mlatenju prazne slame. Verjamem pa, da te dolocen del skrajno leve populacije na Gaussovi krivulji IQ-ja ceni in misli, da si dober. ;)

zdaj ne vem ali je to psiholoska stopnja zanikanja, ali si pac malo, ne vem, pocasen, ampak jasno je, da vlada namerava vpeljati spremembe ki bodo dolocene oblike dela precej bolj obdavcile.
tudi jasno je, da glede na pogodbo in kader, bo katastrofa, ampak ok, o tem ne bi vec, ker vidim da si njihov volivec.

vidim tudi, da ti razen ad hominemov ne preostane nic drugega, samo nabijanje, kot se par pajdasev tukaj v tej temi, kamor ste se navlekli. daj misko, spotepuhaj se ven, tukaj smo uspesni podjetniki. ko bos imel dodano vrednost na lastno delo 20k+ mesecno, se pa oglasaj s kaksno koristno informacijo, namesto da iz koticka zalis.


Edini ki nabija in je pocasen, si ti. In to konkretno.

To da vlada namerava vpeljati spremembe obdavcitve ni nujno slabo. Da bomo lahko o tem razpravljali moramo imeti najprej v rokah nekaj otipljivega. Ti pa nabijas nekaj v tri dni, ker nimas pojma kaj bo.
Se 1x o kaksni katastrofi glede na kader in pogodbo zopet govoris? Povej tocno, predvsem pa primerjaj to s sedanjo katastrofalno vlado in dokazi, da bo nova vlada slabsa, ker ti namrec ze ves, da bo. Operiraj z dejstvi ne s cencami. Bo slo?

Si pa ravno toliko uspesen podjetnik, kot sem jaz prejemnik nobelove nagrade. Glede na tvoj strah pred novo vlado in pisanje neumnosti, si kvecjemu prisesan na drzavne jasli, ceprav mislim, da niti to ne.
««
5 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davčno svetovanje - delo/selitev v tujino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12132704 (17340) SmeskoSnezak
»

Obdavčitev dela v Avstriji (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
978226746 (97305) PersonaRuda
»

Davki, davki davki. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12822127 (8622) nurmaln
»

Normiranci so rak rana naše ljube Slovenije (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
823172955 (137775) jype

Več podobnih tem