» »

Čuden zvok pri avtu ob menjavi gum

Čuden zvok pri avtu ob menjavi gum

ViperR ::

Zdravo,

Torej po menjavi gum(+feltne) iz zimskih na letne mi avto oddaja zvok, kot da bi nekaj drsalo pri enem izmed koles.

Kolo sem spet dal gor in dol ampak ne pomaga. Drsanje se dogaja predvsem, ko držiš sklopko ob menjavi prestav.

Če ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bilo, ker avto je res star in se mi skoraj ne zdi smiselno zaradi tega vozit k mehaniku.

Likalnik ::

na ta način bo težko kar koli svetovati...jaz sem imel zelo podobno zadevo...pred menjavo gum ni bilo nič slišati...po menjavi gum je bil pa tako zvok kot, da bi imel kakšen kamenček v utoru gum in se je ta slišal ob vrtenju kolesa...če sem šel dovolj hitro tega zvoka ni bilo.
Tudi mehanik po zvoku ni mogel oceniti kaj naj bi ti bilo...ko sem ga peljal tja je pa ugotovil, da je šel nek ležaj.

tako, da ja...mehanik ti lahko pove kaj je narobe...ti se pa odločiš ali boš menjal ali ne

Aramis ::

si dal alu gor?
jaz sem imel težavo pri utežeh katere se nalepijo gor...
na zadnjih kolesih so se te uteži rahlo ob nagibu avta dotikale nekega dela in slisal se je tak čuden zvok...

ViperR ::

Aramis je izjavil:

si dal alu gor?
jaz sem imel težavo pri utežeh katere se nalepijo gor...
na zadnjih kolesih so se te uteži rahlo ob nagibu avta dotikale nekega dela in slisal se je tak čuden zvok...


Ja so alu. In kaj si naredu, da si rešil težavo?

kixs ::

Drsanje se dogaja predvsem, ko držiš sklopko ob menjavi prestav.


Daj v ler in probaj, ce se tudi slisi.

fikus_ ::

"Drsanje se dogaja predvsem, ko držiš sklopko ob menjavi prestav."

Zimske pnevmatike so bile glasne in nisi slišal ležaja sklopke. Sedaj ga pa slišiš. Bo potrebna menjava.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

ViperR ::

kixs je izjavil:

Drsanje se dogaja predvsem, ko držiš sklopko ob menjavi prestav.


Daj v ler in probaj, ce se tudi slisi.


Tud v leru se sliši isto.

Aramis ::

ViperR je izjavil:

Aramis je izjavil:

si dal alu gor?
jaz sem imel težavo pri utežeh katere se nalepijo gor...
na zadnjih kolesih so se te uteži rahlo ob nagibu avta dotikale nekega dela in slisal se je tak čuden zvok...


Ja so alu. In kaj si naredu, da si rešil težavo?


Vulkanizer je premaknil uteži dalje noter na rob

Andy9 ::

Pri meni je bilo isto. Alu feltne, uteži pa niso bile prilepljene v utor ampak zraven in ob menjavi zavornih ploščic so udarjale ob nosilec zavor.
Uteži premakniti pri vulkanizerju, pa bo.

b3D_950 ::

Ampak na OEM feltnah ali tistih, ki imajo ABE/TUV za določen tip/model avta, do tega problema ne bi smel pridet?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Andy9 ::

b3D_950 je izjavil:

Ampak na OEM feltnah ali tistih, ki imajo ABE/TUV za določen tip/model avta, do tega problema ne bi smel pridet?

Na original. Vulkanizer jih je nalepil preveč na notranjo stran.

mojsterleo ::

Imaš slučajno kakšne čunga lunga gume zvočni razred Žblj? Slabe gume se zelo sliši pri vožnji.

janezvalva ::

mogoče tebi kaj drsa v glavi
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

DamijanD ::

A si imel identični setup (torej iste feltne/gume, brez da bi bile vmes pri vulkanizerju) tudi lani poleti na avtu in je bilo vse ok? V tem primeru položaj uteži ne more biti problem - razen, če se se kakšna odlimala - to bi pa vizualen pregled hitro razkril.

A drugače konstantno drsa ali "točkovno" (tc, tc, tc)?

A ima mogoče tvoj avto kakšno plehnato zaščito okrog/čez diske? Mogoče imaš kakšen kamenček vmes ali pa zaščita drgne ob disk/feltno?

mr_chai ::

Lahko da se je malo disk zamaknil, ko so dajali gor gume. Meni se to dostikrat zgodi, ker so vulkanizerji površni. To velja samo v primeru, če nimaš prišraufanih diskov.


Dvigni avto, daj v ler in probaj zavrteti gumo pa boš videl kje drsa. Lahko je res samo ščitnik od diskov.Lahko pa da imaš preprosto znucane ploščice.

cias ::

A si preveril kakšne teste gum da nimajo hrup zelo velik? Jaz sem enkrat po menjavi že mislil ležaje menjat, potem pa sem na testu gum videl da so ene najbolj glasnih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Centriranje gum (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
918696 (5947) bbbbbb2015
»

Nakup jeklenih platišč za zimo, da ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8814390 (11754) nekoman
»

"Šparanje" sklopke na avtu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15144207 (32430) INSIDE
»

Vožnja skozi ovinke (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25723668 (13958) Malajlo
»

Ročna zavora - vrgli so me na tehničnem. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15944470 (40899) šernk

Več podobnih tem